Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-12 11:19:32

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47151) nyikszi válasza tjb007 (#47150) üzenetére


nyikszi
őstag

Valóban, a Samsung akkor kiesett.

Azért még megnézem amiket írtál, milyen problémák fordulnak elő.

Az Asusról meg szinte csak jókat írtak eddig, alig találtam negatív hozzászólást.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#47152) OddMan válasza tjb007 (#47150) üzenetére


OddMan
őstag

Ugyan ilyen SoC van az Alcatel 992D okostelefonomban, bár az csak 1GHz-en üzemel és csak 512MB RAM van benne.
Ezek szerint hasonló teljesítményre lesz képes ez a tablet, mint a mostani mobilom?

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#47153) tjb007 válasza OddMan (#47152) üzenetére


tjb007
nagyúr

Valamennyivel gyengébb lesz, itt nagyobb felbontást kell meghajtania.

(#47154) zsolti1985


zsolti1985
csendes tag

senki se tud segíteni?

(#47155) donjohnson válasza zsolti1985 (#47108) üzenetére


donjohnson
addikt

legegyszerűbb az lenne, ha az eladót kérdeznéd.
mert én sehol nem találok letölthető rom-ot hozzá. sőt még a navon honlapján sincs fent ez a típus, ami érdekes.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#47156) zsolti1985 válasza donjohnson (#47155) üzenetére


zsolti1985
csendes tag

már kérdeztem de azt mondta hogy nem ő csinálta

(#47157) saelin


saelin
veterán

Üdv mindenkinek! Ismerősöm akar tabletet vásárolni és max 45e-t szánna rá. Én egy lenovo ideatab a1000-et ajánlottam neki aminek az akkuja igazán kellemes 8 órát bír, de másban nem remekel: gyenge hw, tn kijelző... Ti tudnátok ebben az árkategóriában egy normális akkuval megáldott 7"-os tabletet erősebb hw-al vagy jobb kijelzővel?

Amire kellene neki:
- netezés (olvasás, YouTube)
- néha játszana, de nem durva 3d-s játékokat

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#47158) Nara19


Nara19
aktív tag

Tegnap az egyik MM-ben lehetőségem nyílt az LG GPad 8.3 (1920*1200, 89.900 Ft) tablettjét megnézni.
A bekapcsolás után szembetűnt a gyönyörű színekkel és tűéles képpel ébredő főképernyő. A tesztekben és leírásokban dicsért megjelenítő nekem is meggyőző volt, nagyon tetszett.

Néhány alkalmazást elindítottam a tabon, gyorsnak tűnt, a net-re nem tudtam kimenni. Mivel az LG-vel elfogult vagyok a Samsung rovására, így kaján vigyorral arcomon nyugtáztam, hogy az LG mellé a Samsung Galaxy Tab 3 8 colos gépét (1280*800, 79.900) tették ki. Bekapcsolás után megnyugodva láttam, hogy az LG képe mennyivel szebb, élesebb, telítettebb egy szóval nem egy kategória a két gép, a Samsung meg milyen sz@r.

A feleségem javaslatára aztán mindkét gépen maximumra állítottuk a fényerőt és láss csodát a kijelzők különbségei (közel 1 méterről nézve) szinte eltűntek.

A sértett önérzetemet (az LG jó a Samu nem) a Samsung sebességének "tesztelésével" próbáltam nyugtatgatni, de igazából nem találtam kivetni valót rajta. Komolyabb játékot, Web oldalakat nem tudtam betölteni/futtatni, így igazán a hardver különbségek sem nagyon jöttek elő.

Miért lett ilyen bő lére eresztve agymenésem?

Habár utálom a Samsung fizikai gombját és ismertem a két tab tesztjét, ha tegnap, ott és azonnal kellett volna választanom a két tab között, nem biztos, hogy az LG-t választottam volna. :F

[ Szerkesztve ]

(#47159) Bozek válasza saelin (#47157) üzenetére


Bozek
nagyúr

Kis plusz hozzáadásával Nexus 7 (2012)-t vehet. Kérdés, hogy a WiFi elég-e neki vagy 3G kell. Bár a Lenovo is csak WiFi-s.

(#47160) geeri3


geeri3
csendes tag

Sziasztok!
Ismerős kért tanácsot 10'' tablet vásárláshoz. A probléma az, hogy ő androidban gondolkozik, én viszont életemben nem használtam droidos eszközt.
A fő szempont az lenne, hogy egy olyan felső kategóriás gép legyen, ami lehetőleg hosszú távon nem avul használhatatlanná, és nem is esik szét.
Tudom, hogy mondhatnám a gyártók top gépeit, de nem vagyok benne biztos, hogy ez a kinek van több ramja versengés számit-e valamit.
Wifi elég lenne, üzemidő viszont fontos tényező lehet.

(#47161) papesz5


papesz5
tag

Sziasztok!

Nemrég szert tettem egy használt 7 colos Yuandao N70HD típusú tabletre.
http://tabletrepublic.com/forum/android-tablet-reviews/window-yuandao-n70hd-review-3080.html

Van Valakinek tapasztalata róla?Nekem eddig tetszik. :)) :DD (Előtte MyAudio-m :W :O volt,aminek az árát visszakaptam a harmadik javítás helyett)A kijelzője jó,az akksi nagyon jól bírja..4.1.1 Android van a gépen.Modellszámnál Nexus 7,gondolom nem eredeti Android van rajta.
Ha Valakinek van ilyen gépe,írjon.
Köszönöm!

Bazinga!!

(#47162) torril válasza geeri3 (#47160) üzenetére


torril
csendes tag

Asus T701t.

(#47163) Tom1939


Tom1939
őstag

Sziasztok!

Tanácsot kérnék olcsó de aránylag jó tablet ügyében. Feleségem keresztlányomnak akart hordozható dvd lejátszót vennis és fellázadtam (vegyél egy aránylag jó kis tabletet sd bővítéssel és sokkal jobb lesz).

Amit eddig néztem és ez kb az ár kategória is az a wayteq 70dci (27 ezer de elég gyenge akksi), asus memopad hd7 (jó akksi, jó kijelző de elég drága 50 ezer).

Nem nagyon vagyok otthon ebben a kategóriában ár/érték arányban mit ajánlotok? Sd bővítés alapvető, jó kijelző fontos, jó akku előny.

Köszönöm előre is.

(#47164) donjohnson válasza Tom1939 (#47163) üzenetére


donjohnson
addikt

használt memo pad hd 7 nem jöhet szóba? egyik, másik

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#47165) Tom1939 válasza donjohnson (#47164) üzenetére


Tom1939
őstag

Köszönöm de nem. Ajándék lesz, nem szeretnék használtat adni (magamnak semmi gond se lenne használttal).

(#47166) tjb007 válasza Tom1939 (#47165) üzenetére


tjb007
nagyúr

Árban meddig mennétek el ?
Ja, meg még annyi, hogy csak 7 hüvelykes jöhet szóba, vagy lehet nagyobb is (8) ?

(#47167) Tom1939 válasza tjb007 (#47166) üzenetére


Tom1939
őstag

Hát nagyon max az 50 ezer. 8-as még jobb is, de ahogy látom drágább is.

(#47168) tjb007 válasza Tom1939 (#47167) üzenetére


tjb007
nagyúr

7: Prestigio MultiPad 7.0 Ultra Duo, ASUS MeMO Pad HD 7
8: WayteQ xTAB-79qci, Prestigio MultiPad 4 Quantum 7.85, ConCorde Tab SLIM, Alcor Zest Q813i

(#47169) Tom1939 válasza tjb007 (#47168) üzenetére


Tom1939
őstag

Köszönöm, megnézem őket.

(#47170) Nzothan


Nzothan
tag

üdv.

milyen tabletet vegyek?

- hány hüvelykes legyen a kijelző? 7" ??
- új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni? új
- itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció? itthon
- mire szeretnéd majd leginkább használni? internet,skype.
- mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum? 22 ezer.
wifi,elő és hátlapi kamera kell.

[ Szerkesztve ]

(#47171) z0d1AK válasza Nzothan (#47170) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ennyiért talán a Concorde Tab Rokee (C) ami érdekes lehet.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#47172) drzozo


drzozo
senior tag

Az új Samsung tabok kb. mikor jelennek meg az itthoni boltokban?

(#47173) z0d1AK válasza drzozo (#47172) üzenetére


z0d1AK
veterán

Egyelőre semmilyen hivatalos információ nincs róla. Az Egyesült Királyságban már előrendelhetőek, de ahogyan számítani lehetett rá, meglehetősen borsos áron jelennek majd meg.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#47174) drzozo válasza z0d1AK (#47173) üzenetére


drzozo
senior tag

Mondjuk kíváncsi leszek a teljesítményükre, főleg a kisebb méretűekére, tekintettel arra, hogy azok kevesebb RAM-ot kaptak... Egyébként nekem ez a Magazin UI nagyon bejön, ellenben sajna számomra az iOS rendkívül unalmas, anno nem hozott nagy változást.

2014 tavaszán lesz egyébként valamilyen Apple event? Ahol várható valami újdonság? Vagy csak ősszel megint?

(#47175) z0d1AK válasza drzozo (#47174) üzenetére


z0d1AK
veterán

Várhatóan nagyjából ugyan az a tempó lesz, mint a Galaxy Note 10.1 (2014 Edition) esetében is.

Az Apple sosem közli hónapokkal előre, hogy mikor lesz bemutató. A jelenlegi pletykák alapján nem várható pillanatnyilag bemutató, inkább az ősz lehet érdekesebb. Nyáron lesz a WWDC, a fejlesztői konferencia, ott bemutatkozhat valami, bár nem valószínű, hogy egy iPadet ott mutatnának be.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#47176) drzozo válasza z0d1AK (#47175) üzenetére


drzozo
senior tag

Az úgy akkor csodás. Egy sima iPhone 4-et nyúzok atm, de már annyira szaggat és akad, hogy egyszerűen telefonálni sem lehet vele. Ha ez nem lenne elég, akkor ráadásként már hányok az ios-tól.

Amikor kijött az 5S, nem kapott el az azonnal-buy érzés. Néhány hónappal később egy random MediaMarkt trip közben elkezdtem tapogatni a Note3-mat és egy hajszál választott el attól, hogy megvegyem. Leginkább a nagy kijelző volt, ami megfogott. Viszont úgy gondoltam, hogy ha már december van (akkoriban), akkor inkább várok még egy 3/4 évet nagy nehezen, úgyis jön az új széria (Note4,i6), addig meg valahogy elviselem a mostani készüléket. Ha az Apple nem mutat be nagy kijelzős telót, akkor búcsút veszek tőle. Jogos a kérdés, hogy hogy kapcsolódik ez a tabokhoz?

Úgy, hogy megint ez a dilemma áll fenn. Kijöttek az új Samsung tabok (mondjuk engem a Note pennel nem hoz lázba), az új UI szerintem szuper, végre lenne egy kis vérfrissítés, de nem tudom, hogy érdemes lenne-e megint közel egy évet várni az újakra. Továbbá nem akarom elkövetni azt a hibát, hogy most veszek egy Samsungot, ősszel meg kijön az új, nagy kijelzős iPhone, és lesz 2 cross platformom, amit nem tudok szinkronizálni. Nincs annyi pénzem, hogy veszteséggel simán csak úgy eladjam, és kipótoljam az árat, ha jön a new. Ellenben perpill az Air mellett szól, hogy szerintem olcsóbb marad, mint amennyibe a Tab Pro 10/12 fog kerülni.

[ Szerkesztve ]

(#47177) buklee


buklee
csendes tag

Sziasztok
DPS Dream 7 és Concorde Rokee C közül melyiket érdemesebb megvenni? Valakinek van ezekről a készülékekről tapasztalata?

Minden étkezés előtt és után, között van a evés

(#47178) z0d1AK válasza buklee (#47177) üzenetére


z0d1AK
veterán

Concorde. Nem sokkal, de több a support rajta. Legalábbis DPS, mint olyan, mondhatni nem is létezik.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#47179) buklee válasza z0d1AK (#47178) üzenetére


buklee
csendes tag

A DPShez azt írják, hogy Mali-400 dual core 3D gyorsító, míg a Concorde MALI 400-MP2 320MHz, laikusként a Dual Core jobban hangzik, vagy a másik is ugyan az csak más névvel írták? Meg van ahol a DPS-t 1,6-nak van ahol 1,2 Ghznek írják, erről tudtok valamit?

Minden étkezés előtt és után, között van a evés

(#47180) tjb007 válasza buklee (#47179) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mali-400 dual core = Mali-400MP2
Amúgy meg a DPS Dream 7-ben Allwinner A10 (1xCortex-A8@1,2GHz + Mali-400MP1) van, szóval abban se Mali-400MP2, se 1,6GHz-es processzormag nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#47181) buklee válasza tjb007 (#47180) üzenetére


buklee
csendes tag

Jaj ne haragudj elírtam DPS Dual 7.

Minden étkezés előtt és után, között van a evés

(#47182) tjb007 válasza buklee (#47181) üzenetére


tjb007
nagyúr

Dual 7 vagy Dual 7 II ?
Csak hogy még pontosabbak lehessünk.

(#47183) buklee válasza tjb007 (#47182) üzenetére


buklee
csendes tag

Dual 7 II
Erről lenne szó: [link]
a concorde meg:[link]
Igazából józaneszem szerint nem vásárolnék a media marktban, de mivel oda kaptam egy kb ilyen értékű utalványt így ez a kettő van kilátásban.

Minden étkezés előtt és után, között van a evés

(#47184) tjb007 válasza buklee (#47183) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ebben az esetben mindkettőben ugyanaz az SoC van, tehát ebből szempontból nincs különbség köztünk.
Én is azt tanácsolnám, hogy válaszd inkább a ConCorde-ot.

(#47185) buklee


buklee
csendes tag

Ha a hardver ugyan az, akkor a kijelző miatt valószínűleg a concorde lesz, köszönöm a segítséget:)

Minden étkezés előtt és után, között van a evés

(#47186) daniel2121 válasza Nara19 (#47121) üzenetére


daniel2121
senior tag

Milyen gép a Lenovo Yoga 8? Te neked ilyen van ha jól értettem. Vacillálok e között és az Asus Memo 8 között. Árban majdnem ugyanott van 3k a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#47187) bnss


bnss
veterán

Sziasztok!

Tabletet kellene segítenem választani, de számomra abszolút ismeretlen terület. A lényeg, hogy 9-10"-os kijelző legyen, 35-40k a keret, amiből gazdálkodni kell (jó lenne, ha egy sok is beleférne). Azt javasoltam, hogy új készüléket, és lehetőség szerint itthon vásároljon (külföldet is néztem, a garanciális kérdés és a vám miatt nem javasoltam). Alapvetően Skype, internet és némi filmnézés lenne a döntő felhasználási terület. Köszönöm a segítséget előre is!

szerk.: gondolom ennyi pénzért a 3G támogatás felejtős, vagy külső USB stick jöhet szóba (mintha olvastam volna valahol ilyet). Vagy mégis? :)

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#47188) z0d1AK válasza bnss (#47187) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ennyi pénzért itthon a 9-10" is nagy elvárás. Talán egy-két modell érhető el, de azok nem kifejezetten ajánlottak a képességeik miatt.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#47189) daniel2121 válasza daniel2121 (#47186) üzenetére


daniel2121
senior tag

Mástól is kérdezném hogy Asus Memo 8 vagy Lenovo yoga?

(#47190) tjb007 válasza bnss (#47187) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha nem szeretnék finoman fogalmazni, akkor azt mondanám, hogy ennyiért ekkora kijelzővel csak sz@rt lehet kapni. Azok a 9-10 hüvelykes modellek, amikhez ennyi pénzért itthon hozzá lehet jutni vagy:
- nagyon gyenge kijelzővel rendelkeznek
- gyenge a bennük lévő SoC
- gyenge az anyag- és összeszerelési minőségük
- bugos, használhatatlan a rajtuk lévő szoftver
- nincs gyártói támogatásuk
- etc.
, illetve ezeknek a tetszőleges kombinációja.

Ennyiért itthon egy normális 7 vagy 8 hüvelykes modellt lehet kapni, de tízest semmiképp.

(#47189) daniel2121

Lenovo:
- egyedi külső
- jobb üzemidő

ASUS:
- erősebb SoC
- 2 év garancia

(#47191) meko1

Igen, kezeli.
Azt mondjuk nem tudom a mobilnet wifirouter alatt mit kell érteni.

[ Szerkesztve ]

(#47191) meko1


meko1
tag

szia,mindenki
az asus memopad 102a jó vételnek javasolt a hozzászólások szerint,de a külső forrásokat a kábelen keresztül kezeli-e(mobilnet wifirouter,billentyűzet,pendrive stb)?tapasztalatok?köszönöm üdv meko1

(#47192) bnss válasza z0d1AK (#47188) üzenetére


bnss
veterán

Köszönöm neked és tjb007-nek is a segítséget. Javasolni fogok néhány ajánlott gépet a topicban elhangzottak közül.

szerk.: "B" tervnek kérhetek néhány tippet a korábbi igényekkel, külföldről beszerezhető készüléktípust?

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#47193) daniel2121 válasza tjb007 (#47190) üzenetére


daniel2121
senior tag

Köszi akkor tulajdonképpen egálban van a kettő. A Lenovónak valóban érdekesebb a kinézete. Az hogy van támasztéka az számít valamit egy tabletnél?

[ Szerkesztve ]

(#47194) buci30


buci30
addikt

Van egy 3G tablet amibe bele raktam egy telenoros sim kártyát amin van az előfizetésbe xy MB adatforgalom
Telefonálni lehet vele es bekapcsoltam az adatforgalmat is, de az internet nem mukodik :(
Mi lehet a gond? :(

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#47195) z0d1AK válasza buci30 (#47194) üzenetére


z0d1AK
veterán

Állítsd be az APN-t, az lesz a probléma.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#47196) tjb007 válasza bnss (#47192) üzenetére


tjb007
nagyúr

ONDA V971, PIPO M8

(#47193) daniel2121

Nekem nem számít. Hogy neked számít-e azt csak te tudhatod.

(#47197) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Van két WiFi-s tabletem, egy Nexus7 2013 és egy Concorde Tab Play, meg két USB modemem, egy Huawei független és egy T-Mobileos w'n'w stick(Qualcomm van ráírva, ilyen). Alapvetően egyik tableten se megy egyikkel sem a net, APN-t ugye csak a Concorde-on tudnék állítani, de valamiért nem menti el. Mindkettőn alap szoftver van. Mit kéne tennem ahhoz, hogy valamelyiken(de inkább a Nexuson) valamelyik modemmel életre keltsem a magyar T-Mobileos netet?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#47198) Krisz79


Krisz79
őstag

Ma megnéztem ezt a tipúst:
Samsung SM-T315 Galaxy Tab 3 8.0 16GB Fehér
Nagyon finom masina.
Ezen tudással ez jó tabletnak számit?
Esetleg olcsóbban ilyen tudásút tudnátok ajánlani?
K.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#47199) Nara19 válasza daniel2121 (#47189) üzenetére


Nara19
aktív tag

Az Asus MP 8-ról már válaszoltak.
A Lenovo Yoga 8, bővebben: [link]
Más: [link]

Remélem tudtam segíteni. :)

Szerk: a támasz - ha már van - praktikus, nem kell hozzá venni tartót vagy kitámasztós tokot, de ez izlés dolga.

[ Szerkesztve ]

(#47200) buci30 válasza z0d1AK (#47195) üzenetére


buci30
addikt

APN-t?
Azaz ?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.