Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-13 20:12:54

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47751) fateless válasza AxBattler (#47749) üzenetére


fateless
veterán

Jól elbeszélgetsz magaddal ;)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#47752) AxBattler válasza fateless (#47751) üzenetére


AxBattler
félisten

Mindig is magamnak való gyerek voltam... :P

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#47753) tjb007 válasza MurdR (#47738) üzenetére


tjb007
nagyúr

Prestigio MultiPad 2 Pro Duo 7.0, Alcor Zest Q883H, Alcatel Tab 8 HD

(#47739) energy4ever

Ekkora felbontás mellett necces. Én inkább azt mondanám, hogy nem megy.

(#47744) l.skywalke

A kettő közül igazából egyiket sem.Mindkettő lepkefing teljesítményű gyenge kijelzővel.
Akkor érdemes ezek közül valamelyiket megvásárolni, ha GPS-re van szükséged, de ha mindenképpen közülük kell választani, akkor a Lenovo.
Igazából A brand modell ennyiért ezeken kívül már csak az Alcatel Tab 8 HD van, de nem tudom mennyire számít ez neked ismertnek.

(#47748) Dinter

Mindenképpen szerviz.

(#47754) MurdR válasza tjb007 (#47753) üzenetére


MurdR
veterán

Köszi :R
Az Alcor tán a legjobb ezekből, nem?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#47755) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok! A tableten a torrent kliensek ezzel az üzenettel táncolnak az idegeimen: no such file or directory (write to disk)
Szerintetek ez mi lehet? Leformáztam, csináltam már vele mindent, hiába.

Sic Parvis Magna

(#47756) tjb007 válasza MurdR (#47754) üzenetére


tjb007
nagyúr

Processzorban igen, kijelzőben viszont nem.

(#47757) daniel2121 válasza l.skywalker (#47744) üzenetére


daniel2121
senior tag

Ezért idegenkedem én a noname kütyüktől.

(#47758) l.skywalker válasza tjb007 (#47753) üzenetére


l.skywalker
félisten

Annyira épp ismert, hogy már erről írok neked választ ebben a szent minutumban is, és meg kell mondjam, hogy eddig nagyon jó. De egy hét után majd írok egy használati tesztet a fórumba. Ekkora nagy különbségre azonban nem számítottam a Wayteq után.

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#47759) s.s.j.goku


s.s.j.goku
tag

Érdeklődnék a Concorde Tab Slim -ről milyen tapasztalatok vannak.
Hardver eléggé korrektnek tűnik: 2Gb ram,16Gb háttér,IPS,4 mag.
40-50K között ez lehet jo választás? Azt olvastam 4 órát bir folyamatos video-max fényerőn+wifivel használva.
Ez átleg felhasználás mellet kb. mennyi lehet? Kis netezés és játék mellett.

(#47760) dugesz77


dugesz77
őstag

Üdv mindenkinek. Ismerős szeretne egy tabletet venni maximum 30 (+3 ezer paypal akció) ezerből.
Hat éves gyereknek lenne tehát 95% játék. Hét colos méretben.IPS +1Gb ram előny.
Amiket eddig néztem: Prestigio MultiPad 2 Pro Duo 7.0, WayteQ xTAB-700qci, Alcor Zest Q883H , Alcor Vega Q7108, NAVON Predator 7.
Melyiket ajánlhatom nyugott szívvel neki?

(#47761) z0d1AK válasza dugesz77 (#47760) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az Alcor Q833H az alapból kiesik, ha minden paramétert figyelembe kell venni, ugyanis TN kijelzős. Bár számok terén jól mutat az xTAB-700qci is, de szintén kilőném, játékokra nem kifejezetten alkalmas.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#47762) donjohnson válasza s.s.j.goku (#47759) üzenetére


donjohnson
addikt

igen, jó választás lehet.
gondolom olvastad a tesztet és a hozzászólásokat.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#47763) s.s.j.goku válasza donjohnson (#47762) üzenetére


s.s.j.goku
tag

Igen tesztet olvastam, Asus memopad Hd7 a kiszemelt,de az ára 50K+ (nem tetszik),ennek 44K.
Az üzemidő érdekelne igazából. Filmnézés, de főleg játékra kell. Nem akarom 3 óránként tölteni,de sajnos olvastam E-digitalon olyan hozzászólást ahol pont erről irtak,hogy kevés ideig bírja az aksi.

[ Szerkesztve ]

(#47764) Gabócza válasza s.s.j.goku (#47763) üzenetére


Gabócza
senior tag

Asus MeMO Pad HD 7 az eMag-nál 39.900 Ft ingyenes házhozszállítással:

szürke vagy fehér színben...

[ Szerkesztve ]

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#47765) s.s.j.goku válasza Gabócza (#47764) üzenetére


s.s.j.goku
tag

Én ugy látom amit te linkeltél az a régi memopad nem pedig a HD,csak rosszul van kiírva. Össze hasonlítottam őket,és bizony vannak különbségek nem csak 8-16gb háttér.
Amit én szeretnék az ott is 49900.
Persze javíts ki ha tévednék.
Amugy ez a bolt mennyire megbizható?

[ Szerkesztve ]

(#47766) dugesz77 válasza z0d1AK (#47761) üzenetére


dugesz77
őstag

Köszönöm a válaszod. Két ismerősömnek is vettem már ZEST Q813IX-et azt próbálgattam/ismerem mindenki elégedetten használ.. A Q833H-ban is ez a soc van csak a panelon spóroltak. A fő kérdés akkor: megéri egy jobb soc miadt feláldozni a jobb minőségű ips panelt?
Oké xtab-700qci kilőve.
Prestigio MultiPad 2 Pro Duo 7.0-ba Amlogic AML8726 soc van azt ismerem az volt a megboldogult onda vi40 ben is. Azt manapság már nem mondanám, hogy túl acélos.
Navon Predator 7 MT6589 socal elég közepesen teljesít. A Navont nem ismerem mennyire támogatja a tabletjeit. Frissítés stb. Eddig nem tűnik túl jónak ebből a szempontból.
Alcor Vega Q7108 ha jól tudom A31-es. Elég kevesen használták ha jól tudom sokat fogyasztott+ melegedett.
Sok panasz volt,hogy youtube is akad rajta.
AZ a bajom,hogy nincs igazán jó döntés csak kevésbé rossz. És én azt keresem.

(#47767) csemberlen


csemberlen
őstag

Melyik appot kellene feltennem ahhoz, hogy egy olyan programot futtassak ami alapból windowsos gépen megy?
Köszi.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#47768) Gabócza válasza s.s.j.goku (#47765) üzenetére


Gabócza
senior tag

Én nem ismerem se a tabletet, se a boltot, csak megörültem, hogy találtam olcsóbban olyat, amit keresel.
Sajnálom, ha nem az a típus. eMag-ról annyit olvastam, hogy ők az Extreme Digital román megfelelője...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#47769) Gabócza válasza s.s.j.goku (#47765) üzenetére


Gabócza
senior tag

Lejárt a szerkesztési idő. Ezt találtam az eMag-ról:

Megérkezett Magyarországra az EMAG

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#47770) Lasliegrand


Lasliegrand
tag

Sziasztok! Barátnőm nővérének lenne szüksége egy tabletre olcsó, 30 ezres árkategóriában filmnézésre, (első sorban otthoni) böngészésre, meg max pár egyszerűbb játékra.
Ezek tudatában a 3G, a GPS és az izmosabb grafikis chip is elhanyagolható, de a kijelző lehetőleg legyen szép, az érintője legyen korrekt és működjön gyorsan, stabilan és megbízhatóan. Használt cuccok nem érdeklik (bár őszintén szólva tablet kategóriában arra én is finnyás vagyok.) Tudtok valamit ajánlani? Köszi előre is! :)

(#47771) simonadry válasza tothdev (#42857) üzenetére


simonadry
újonc

Szia!

Végül megvetted? Vagy találtál róla indormációt valamerre?
Mert én is szemezem vele, de sehol nem találtam még tapasztalalatokat vele kapcsolatban.
Előre is köszönöm!

(#47772) simonadry


simonadry
újonc

Tudna nekem valaki infromációval szolgálni a Yamoto Q88-as tablettel kapcsolatban?
Előre is köszönöm!!

(#47773) ququry


ququry
csendes tag

Lenovo S6000 és sajnos betört a digitizer.
Tudna valaki segíteni a cserében vagy javításban?
Esetleg Vodafone szervizes ismerőse valakinek?

“Élj úgy, hogy ne vegyenek észre ott, ahol vagy, de nagyon hiányozzál onnan, ahonnan elmész.”

(#47774) fed3tg


fed3tg
újonc

Sziasztok!

Egy Prestigio MultiPad 4 Ultimate 8.0 3G tabletet vett apukám még karácsonykor magának. Olyan problémája van Neki, hogy az úgynevezett harmadik fél alkalmazásokat nem tudja telepíteni. Leírom részletesen a dolgot: Van egy Prestigio telepítő alkalmazás a tableten, amiben van ez a "harmadik fél alkalmazások" lista. Ebben van benne pl a facebook és a skype is. Ebből a listából bármelyiket ha kipipálja és rámegy a telepítésre, feljön egy telepítő ablak, de a karika végtelen ideig forog, és nem történik semmi sem. Ha ugyan ezeket az alkalmazásokat Google Play-ről próbáljuk telepíteni, telepítés közben kijön egy hibaüzenet "-24 kód"-dal. Minden egyéb olyan alkalmazás, ami abban a listában nem szerepel gond nélkül telepíthető, de azokat nem tudjuk sehogyan sem. Ötlet, tanács esetleg a probléma megoldására? :F

(#47775) Gabócza válasza s.s.j.goku (#47765) üzenetére


Gabócza
senior tag

Megnéztem, a régi memopad 1024x600-as felbontású volt, amit én linkeltem, ott mindenhol 1280x800 szerepel, ami az HD változat felbontása. Hol láttál Te olyan paramétereket, ami szerint az eMag a sima memopadot árulná HD néven?

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#47776) Qwen


Qwen
tag

Sziasztok!

Az mitől lehet,hogy a táblagépen a skype hanghívást csak akkor tudom használni ha be van dugva a fülhallgató?
A saját táblagépemen jó a skype de a munkatársamén csak a fülessel együtt jó.
Ha kihúzom akkor azt írja ki,hogy a skype nincs csatlakoztatva.
A gép egy navon raptor 8-as.
Valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#47777) tjb007 válasza fed3tg (#47774) üzenetére


tjb007
nagyúr

A gyári állapotra való visszaállítás (Beállítások → Biztonsági mentés visszaállítás → Gyári adatok visszaállítása) meg fogja oldani a problémátokat.

(#47778) fed3tg válasza tjb007 (#47777) üzenetére


fed3tg
újonc

Szia! Köszi! Ezt a problémát megoldotta, gyári telepítőből tudtuk telepíteni amit akartunk, most olyan gond lett, hogy valamilyen biztonsági tanúsítvány nem tetszik neki. Play se enged emiatt belépni, illetve böngésző is reklamál folyamatosan emiatt. Ilyesmi gondra emlékszem, hogy volt annó is, és valamilyen felajánlott frissítés megoldotta, de most nem találom sehol se. A saját frissítési központ alkalmazása azt írja minden a legfrissebb.

(#47779) fed3tg válasza fed3tg (#47778) üzenetére


fed3tg
újonc

Megvan a biztonsági tanúsítvány hiba is. A dátumban elírtam az évet...

(#47780) fed3tg válasza tjb007 (#47777) üzenetére


fed3tg
újonc

Most, hogy pakolnánk vissza a régen letöltött alkalmazásokat, azoknál írja ki ezt a -24-es kódot Play-en...

(#47781) 79blueboy válasza fed3tg (#47780) üzenetére


79blueboy
csendes tag

Sziasztok !

Valaki nem tudja,hogy Navon Platinum Explorer 7" -hez .img ROM-ot honnan lehetne letölteni ?

Előre is köszi a segítséget.

https://www.koltoztetes-fuvarozas-szallitas.hu/

(#47782) Haapaet


Haapaet
csendes tag

Sziasztok
valaki belinkelte az alábbi tabletet:
[link]

mi róla a véleményetek?
szerintetek érdemes tenni vele egy próbát?
köszi

(#47783) z0d1AK válasza Haapaet (#47782) üzenetére


z0d1AK
veterán

Mivel előrendelés van, így tapasztalat senkinek sem lesz vele. A számok alapján jól mutat, de ez elmondható jellemzően az összes kínaira, hogy amíg a specifikációt nézed, addig jó. A képek alapján meg a minőség nem jön át. Legelső szériát amúgy sem szerencsés venni semmiből sem.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#47784) donjohnson


donjohnson
addikt

létezik 1280x800-as felbontású snapdragon 600-zal szerelt tablet?

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#47785) z0d1AK válasza donjohnson (#47784) üzenetére


z0d1AK
veterán

Bár nem tudom így hirtelen, de a Snapdragon 600-at alapból nem is igazán tették tabletbe, csak a Nexus 7 (2013) jut eszembe, amibe ez került, ráadásul ott is le volt véve az órajel és S4 Pro-ként marketingelte a Google.
MOD: LG G Pad 8.3-ban is ez van, 1920x1200 pixeles felbontással.

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#47786) tjb007 válasza donjohnson (#47784) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem létezik.

(#47785) z0d1AK

Plusz ott van még a Sharp Aquos Pad SH-08E is.

[ Szerkesztve ]

(#47787) donjohnson válasza z0d1AK (#47785) üzenetére


donjohnson
addikt

igen, azokat ismerem, de sima hd-t keresek.

tjb007: akkor jól sejtettem. köszönöm.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#47788) z0d1AK válasza tjb007 (#47786) üzenetére


z0d1AK
veterán

Na igen, Ázsiában talán még egy-két eldugottabb modell is van, de hát azzal sokat itt nem érnek a júzerek. Így marad a FullHD, vagy más SoC.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#47789) g.Viktor válasza sejt (#47742) üzenetére


g.Viktor
csendes tag

Erre valaki? Nálam is pont ez a 2 gép lett a kiszemelt. Valakinek esetleg van valamilyen tapasztalata. Az Alcor-ról olvastam itt a fórumon, de a Prestigio-ról semmit nem találtam.

[ Szerkesztve ]

(#47790) ezanickem


ezanickem
tag

Sziasztok!

Mint ahogy sokan mások én is táblát szeretnék venni, olcsón a legjobbat természetesen :) Keret maximum 50e de inkább 40e. Játékra nem használnám se zenehallgatásra. Ami kell az a böngésző, email, torrent, hdmi. Tv-re is kötném illetve külső adattárolót használnék hozzá. Köszönöm előre is segítségeteket.

(#47791) this is life válasza ezanickem (#47790) üzenetére


this is life
Ármester

Milyen meretu kellene? Felbontas mennyire lenyeges ...stb amugy az acer a1-810 megfelelne ?!

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#47792) ezanickem válasza this is life (#47791) üzenetére


ezanickem
tag

Felbontás, méret nem lényeg. Nem kell nekem Full HD felbontás, illetve a méret meg mindegy. Kis méreten is tök jól elvagyok, tudás és gyorsaság jobban számít . Nekem ez az acer már túl drága.

(#47793) this is life válasza ezanickem (#47792) üzenetére


this is life
Ármester

Ha jo a B brand is akkor wayteq 7.9 qcr... refurbished nexus 7 se fer bele ? Lenovo a1000, asus memopad hd 7..

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#47794) this is life


this is life
Ármester

Rosszul irtam wayteq 7.9 qci, es nem gcr..

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#47795) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok! Azt vettem észre második napja, hogy a Youtube videók bezöldülnek és nem akar eltűnni. Erre létezik valami megoldás? Köszi előre is :-)

Sic Parvis Magna

(#47796) ezanickem válasza this is life (#47793) üzenetére


ezanickem
tag

Ezek a gépek mind beleférnek a költségvetésbe.

(#47797) this is life válasza ezanickem (#47796) üzenetére


this is life
Ármester

Nézz rájuk es persze olvass is utánuk a saját forumjukon,kérdezd a tulajokat milyen az adott eszköz,aztán meghozhatod a döntésed.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#47798) OddMan


OddMan
őstag

Ma megjött a Prestigio Multipad 4 DIAMOND 7.85 tabletem. QUANTUM-ot akartam rendelni, de aztán meggondoltam magam, mivel ezeknél a tableteknél az SD kártyán nem lehet programokat tárolni, ezért inkább a DIAMOND-ot vettem, mert ebben 8GB helyett 16GB storage RAM van. Sajnos bluetooth ebben nincs, de nekem a több memória volt a fontosabb és a szebb ház, ami eszméletlen gyönyörű, szerintem szebb, mint az Ipad mini. :)
A hdmi kimenet is lemaradt a DIAMOND-ról, de számomra ez sem releváns, amúgy is van egy profi HTPC-m és úgy tudom, hogy a hdmi kimenet amúgy is csak 1280x720-as felbontással működik, ami számomra nem sokat ér.
A teljesítményről még nem tudok írni, mert dolgoznom kell, de majd valamikor írok erről is pár szót. Olvastam itt a fórumon, hogy néha eléggé megakad a böngészés ennél a típusnál, bár remélem, hogy ez csak egyedi hiba vagy esetleg valamilyen beállítási probléma.
Sajnos fw. update ehhez a típushoz még nincs. Szerintetek várható fw. frissítés vagy az, hogy nincs annak a jele, hogy minden rendben van a gyártó szerint a tablettel? A 3G-s változathoz és a QUANTUM-hoz már jelent meg fw. frissítés.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#47799) OddMan


OddMan
őstag

Azt még meg akartam kérdezni, hogy külső usb bluetooth csatlakoztatható a tablethez otg kábellel úgy, mint pl. a 3G stick vagy egy usb külső hdd?
Nem egetverően fontos a dolog csak érdekelne. :F

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#47800) tjb007 válasza OddMan (#47799) üzenetére


tjb007
nagyúr

Megoldható, de mivel nincs aki megoldja, ezért nem, nem csatlakoztatható.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.