Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-10 11:35:50

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11401) L!NK->Q3


L!NK->Q3
senior tag

Üdv!

Egy kedves ismerősön akarna vásárolni, tudtok segíteni?
Melyiket érdemes megvenni? Az alábbi kettő közt vacilál!

7" Google Android 2.3 Tablet PC WIFI 3G 800Mhz 4GB X17

vagy

ConCorde tab 7015

Köszi előre is!

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#11402) z0d1AK válasza L!NK->Q3 (#11401) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igazából az elsőről max technikai infók derülnek ki ez alapján, meg az, hogy valami gagyi névnélküli kínai.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#11403) tjb007 válasza L!NK->Q3 (#11401) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az elsőt jobb ha elfelejti, így kizárásos alapon maradt ami maradt.

(#11402) z0d1AK

[link]

Ez a legjobb rész:

kicsit lejjebb:

[ Szerkesztve ]

(#11404) L!NK->Q3


L!NK->Q3
senior tag

Ez a Google ennyire ratyi?
Nem értek hozzá, de nekem tetszett.
Tanácsot továbbítom, köszi mindkettőtöknek!

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#11405) z0d1AK válasza L!NK->Q3 (#11404) üzenetére


z0d1AK
veterán

A Google egy keresőóriás, aki kiadta az Androidos.
K.rv.ra nem Google tabletet vennél...

(#11403) tjb007
Ez sem rossz azért: 1 x Ethernet doboz

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#11406) L!NK->Q3 válasza z0d1AK (#11405) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

Azt is megosztanátok velem (nagyon laikus vagyok ezen téren) hogy (#11403) tjb007 hsz-ban a két linkelt kép miért gáz?

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#11407) tjb007 válasza L!NK->Q3 (#11406) üzenetére


tjb007
nagyúr

Azért mert nincs benne beépített 3G modem holott azt írja, hogy van (és akkor a fordítás milyenségéről még nem is beszéltem) .

[ Szerkesztve ]

(#11408) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Még egy kérdés jutott az eszembe, aktuálisan mi a tapasztalat, ilyen 100dolcsis cuccokat szoktak vámmal áfával megfejelni?

(#11409) L!NK->Q3 válasza tjb007 (#11407) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

OK, köszi a tanácsokat mindkettőtöknek, továbbítom az ismerős felé.
Lehet még jövök vissza kérdéssel :))

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#11410) köpet válasza köpet (#10200) üzenetére


köpet
aktív tag

Sziasztok!

Megválaszolom a saját kérdésem, ha már más nem reagált rá; a pandawillnél kapható kínai tabletekről kérdeztem (moonse m713, ly-f1, paladin) akkor, meglett a döntés: LY-F1 lett végül, 8Gb változat 104$ ellenében. Három hét volt, mire megjött, és nem vámolták meg/el, bár a nyomkövetés szerint odakerült, végül megúsztuk.
Az első benyomásaim vegyesek voltak, és azok is maradtak, bár nem bántam meg a boltot. A gyári 2.3.4 android kicsit bugos volt (wifi szakadozás, sd kártya random leválasztása), szerencsére van kint több hivatalos és custom rom hozzá, GB és ICS egyaránt.
Most egy gyári béta ICS van rajta, nem a legújabb, de ez is stabil, net, skype, ebook, feliratos és változatos kódolású videók mennek rendesen, erre lett véve végül is.
Játszani nem szoktam, most próbaként ráraktam pár terméket ebből a kategóriából, majd megnézem, mit tud.
Az összeszerelés minősége hááát, hm, szintén vegyes. Az illesztések mentén néhol akadnak dimbek-dombok, egy ponton kattogott nyomásra, de erről időközben leszokott. Elég vékony lehet a borítás, mert a hátulját ért nyomások meglátszanak a kijelzőn. Némiképp melegszik hátul, ha órákig megy, de talán túléljük.

Röviden ennyi, ha valakit érdekel a folytatás, még írok róla.

Ha felkel a nap, kezdődnek a gondok...

(#11411) köpet válasza petipetya (#11322) üzenetére


köpet
aktív tag

Ez az LY-F1...

Ha felkel a nap, kezdődnek a gondok...

(#11412) tvamos válasza CHIPman (#11392) üzenetére


tvamos
nagyúr

" 0perces bolt"
Ez mit jelent?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#11413) Sick Boy


Sick Boy
őstag

Sziasztok.
Van nalam egy Aigo M80 nevű tablet, eleg jo kis kutyu (1.2 Ghz, 1 Gb RAM, 8" 1024x600 kapacitiv kijelzo). A gondom a kovetkezo: a gep Android 4.0.3 oprendszert futtat, es a vilagon semmi Google szolgaltatas nincsen rajta! Sem Google maps, sem Gmail, stb de a legnagyobb baj, hogy nincs Market (Play Store).

Hogyan tudnam ravarazsolni mindezeket?

Segitsegeteket elore is koszonom! Udv.
Peter

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

(#11414) tvamos válasza nightmare13 (#11389) üzenetére


tvamos
nagyúr

Es akkor most olvasva az utobbi par hozzaszolast, (mondjuk 10-et,) akkor ne ketelkedjek abban, hogy az "atlag felhasznalo"-nak erdemes kinai gagyi tabletet vegyen!?..

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#11415) AXisBOLD válasza L!NK->Q3 (#11409) üzenetére


AXisBOLD
addikt

most vettem 7015-öt. szolgáltatások mennek, folyamatos a mûködés, kisebb kompromisszumok vannak, de 35k-t simán megért.

ha van kérdésed szívesen válaszolok.

Aurea mediocritas

(#11416) z0d1AK válasza tvamos (#11412) üzenetére


z0d1AK
veterán

Olyan adócsaló üzlet, amely 0%-os áfás számlával árulja a használt termékeit. Ezekhez legjobb esetben is csak töltő jár, a doboz, és egyéb tartozekok pedig luxus. A hazai gyártói garancia is elfelejthető, általában egy év bolti gart adnak. Ha a bolt megszűnik, akkor a garania is...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#11417) Rotor82


Rotor82
aktív tag

Sziasztok!

50-65körül milyen tabletet ajánlanátok?

(#11418) tvamos válasza z0d1AK (#11416) üzenetére


tvamos
nagyúr

En is latok egy csomo helyen olyat, hogy kulon ar van bolti garanciara, magyar, meg eu garanciara...

http://www.electrobolt.eu/garancia.php
Cégünk által forgalmazott termékek minden esetben gyári garanciával rendelkeznek.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#11419) tvamos


tvamos
nagyúr

Strapatabletrol mit tudtok?
Vizallo tab navigalasra, meg skypeozni...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#11420) nightmare13 válasza tvamos (#11414) üzenetére


nightmare13
senior tag

Jó, most ezen vitatkozhatnánk naphosszat... Részben mindkettőnknek igaza van, de ne szemeteljük tele a fórumot :)

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#11421) L!NK->Q3 válasza AXisBOLD (#11415) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

Szia!

Köszi! Már lenne is egy, melyikkel ajánlod?
ICS vagy GB?

Jah és lehet még SDvel bőívteni?

[ Szerkesztve ]

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#11422) Luissimo válasza tvamos (#11412) üzenetére


Luissimo
veterán

az nem 0 perces, rosszul írta.
0 Percentes :D :K :K 0 %-os.

(#11423) darky4e válasza Rotor82 (#11417) üzenetére


darky4e
tag

Az az igényektől függ. Pl.: 7 vagy 10 colos érdekel jobban? Mire használnád? filmet nézni,olvasgatni,játszani? :)

Live long and prosper

(#11424) tvamos válasza Luissimo (#11422) üzenetére


tvamos
nagyúr

Vegul mar nekem is leesett... csak addigra lejart a szerkesztesi ido,es...

Egyebkent errol a boltrol tudtok valamit?
www.electrobolt.eu
Egyre jobban foglalkoztat, milyen lehet, de ertekelest nem talaltam eddig roluk.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#11425) Rotor82 válasza darky4e (#11423) üzenetére


Rotor82
aktív tag

Mindenre használnám, amire csak lehet és minél nagyobb legyen!

(#11426) darky4e válasza Rotor82 (#11425) üzenetére


darky4e
tag

Akkor mindenképpen 10ˇkörül. Ha apple akkor ipad 1 szóbajöhet használtan.
Ha újat szeretnél más a helyzet mert ilyen áron 10 colosból Wayteq,Concorde megoldásai vannak. De a többiek sztem tapasztaltabbak nálam ezen a téren!

Live long and prosper

(#11427) CHIPman válasza z0d1AK (#11416) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Azért ez így erős ferdítés. Vannak ilyenek is, de van, aki gyári garit ad(nyilván valamivel drágábban), és el is fogadja a Samsung.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#11428) z0d1AK válasza CHIPman (#11427) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igen. Azoknál viszont már 27%-os áfával, és árban ugyan ott van nagyjából, mint a többi, "normális" bolt. Akkor meg már közel mindegy.
Viszont az áfa nélküli használt árakkal vakítják a tudatlanokat.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#11429) CHIPman válasza z0d1AK (#11428) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Egy bolti garis 130k-s és egy gyári garis 135k-s telefon között valóban pont a 27% ÁFA a különbség. :U

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#11430) z0d1AK válasza CHIPman (#11429) üzenetére


z0d1AK
veterán

A Samsung szerviz elhajt egy 0%-os számlával. :)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#11431) AXisBOLD válasza L!NK->Q3 (#11421) üzenetére


AXisBOLD
addikt

igen lehet micro sd-vel bővíteni. nekem egy 8GB-os sandisk van benne.

hát oprendszer terén kinek mi. nekem Nexus S-en GB van és semmi bajom vele. 7015-ön meg ICS. ezzel most ismerkedek, de nagyon tetszik.

talán tablettre inkább ICS!

Aurea mediocritas

(#11432) Mandarinn válasza AXisBOLD (#11431) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Neked gyors a7015-ön a böngésző?
Minden más tök jól megy de a böngésző katasztrófa. És nem tudom miért. Nálad jó?

(#11433) gipsztigris válasza Mandarinn (#11432) üzenetére


gipsztigris
addikt

Dolphin Browser HD . Az összes droidos kütyümön azt használom. Gyors, mint a zsírozott villám. :)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#11434) Mandarinn válasza gipsztigris (#11433) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Sajnos azt is próbáltam és ugyanúgy viselkedik. Közben a Play és a beépített youtube tök normálisan megy. Meg minden más gyors.

(#11435) AXisBOLD válasza Mandarinn (#11432) üzenetére


AXisBOLD
addikt

én is dolphint ajánlottam volna mint a kolléga, mert az az egyik leggyorsabb.

nekem mindenhol opera mini van fent és nagyon gyors.

nem tudom mi lehet nálad a baj :F

Aurea mediocritas

(#11436) ChrissTa válasza tvamos (#11424) üzenetére


ChrissTa
tag

Nekem az a gyanus ebben a boltban, hogy szinte minden Samsung tabletbol az N-es nemet verziot aruljak. Legalabbis a neveknek ez van feltuntetve...
Ettol meg a gari lehet gyari, csak az a kerdes, hogy pl a magyar samu szerviz elfogad-e egy esetlegesen nemet gari papirt.

Kerdes: Lattatok mar valahol rendes gyari garival forgalmazott samsung galaxy tab 7.7-et?
Mar egy csomo helyen neztem, de mindenutt csak 1 ev bolti garit adnak. :((
Vagy ezt kicsi hazankban nem is forgalmazzak hivatalosan :F

[ Szerkesztve ]

(#11437) CHIPman válasza z0d1AK (#11430) üzenetére


CHIPman
nagyúr

A Samsung szerviz nem kér számlát. ;)

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#11438) Sundesz


Sundesz
őstag

Láttam ma a tecsóban egy MyAudio Tablet Series 7 táblagépet, ami formára igencsak megnyerő volt és gyárilag ICS van rajta a doboza és a hivatalos honlap szerint is. Erről lehet valamit tudni, neten nem igen találtam a hardverről pontosabb infókat.

Hörcsög Powa'

(#11439) tjb007 válasza Sundesz (#11438) üzenetére


tjb007
nagyúr

(#11440) Sundesz válasza tjb007 (#11439) üzenetére


Sundesz
őstag

Köszönöm. :R Pedig kerestem is.

Egy Wayteq Xpad 70-hez képest mennyivel kevesebb ez mondjuk a CPU/GPU(Mali 400 van benne elvileg?) miatt?

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#11441) Sanzaa válasza Sundesz (#11440) üzenetére


Sanzaa
senior tag

Hát a kettő közül inkább a WayteQ szerintem.
Vagy egy Concorde:)

[ Szerkesztve ]

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#11442) tvamos válasza ChrissTa (#11436) üzenetére


tvamos
nagyúr

Engem inkabb az erdekel, hogy a Stockholmi markaszervizben elfogadjak-e a Magyarorszagon vasarolt, nemet garipapiros keszuleket?!.... (Jovo heten felhivom oket.)
:U :Y
7.7-et nem lattam, csak a 8.9 LTE-t a Mediaban.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#11443) z0d1AK válasza ChrissTa (#11436) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igen, lehetett kapni a 7.7-et mar hivatalosan, de kb. 20 darab ha jött az országba, ami hamar elfogyott. Azóta viszont tudtommal nem érkezett újabb szállítmány.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#11444) tjb007 válasza Sundesz (#11440) üzenetére


tjb007
nagyúr

Semmivel sem kevesebb és semmivel sem több, viszont én inkább ajánlanám az xTAB-70i -t a garantált hivatalos és közösségi támogatás miatt.

(#11445) nightmare13 válasza tjb007 (#11444) üzenetére


nightmare13
senior tag

Hát igen, a másikat igazából akkor érdemes választani, ha a tartalomszolgáltatás elérése a cél :)

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#11446) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

ConCorde tab 7015

egy kis verdikt, pár nap nyomkodás után:

-a sebességre nincs panasz, menü animációk gyorsak, nem akad a rendszer. 3D-s játékokat nem nagyon volt alkalmam tesztelni, mert nem sok ilyet lát marketen, play-en. CHAOS nevű helis játék szépen fut, dead space(ezt látta, le is szedte, telepítette, de mikor az ea szerverről akarta leszedni a fileket szerver errorral leállt :F :F ), modern combat 3 nem látható. a játékok betöltése zavaróan hosszabb egy kicsit, mint pl nexus s esetében.

-wifi, net nagyon gyors és ott is talál jelet ahol más eszközeim nem(nexus s, PSP, PS3, pc), ebben a legerősebb szerintem.

-a hang egy ilyen eszköztől az elvárható szintet hozza, kicsit többet is, szépen szól. skype valamiért nem akart eddig tökételesen menni. nem láttak rendesen és a hangom is akadt, de fordítva minden jó volt.

-a hozzá kapott füles tényleg kritikán aluli, inkább ne is adtak volna.

-kamera kicsit el van csúszva a jobbra, így videótelefonálásnál nem teljesen középen kell tartani az eszközt, de ez nem zavar.

-anyaghasználat, összeszerelés tényleg minőségi érzetet ad. nincsenek illesztési hibák, nem kopogós műanyag, a tapintás is jó. a jobb oldalán a hátlap picit recsegett, de ez egyszeri összenyomásra elmúlt.

-giroszenzor jó, láttam már gyorsabbat, de ebben legalább van :). oprendszert szépen forgatja. játékoknál tökéletesen működik.

-a hozzá vásárolt billentyűzet factory reset után gond nélkül működik.

-a kijelzőt annyira nem firtatnám, 35k, ezt tudja, a célnak megfelel. fényerő ok, színek ok, betekintés 0, felbontás meg nem egy New iPad-é, de az ára sem. 7"-on a 800x480 így néz ki. abszolút használható, de nem hi-def.

-az érintés érzékenység kicsit szokatlan. kapacitív létére erősebben, vagy inkább határozottabban kell megnyomni, mert a finomabb érintésre az előzőleg megérintet pontot fogja újra "megnyomni". de ez ritkán jött elő.

-akksi jól bírja, napi ~8 óra wifi, játék, böngészés. csütörtök hajnal óta megy telepről, most fogom tölteni. 2 nap szerintem korrekt.

-pc-re kötve egyből felismerte a belső és az sd tárhelyet is. patent, ezzel sincs gond. 150MB-ot kevesebb mint 1perc alatt másolt fel. 1,5GB-re 26 percet írt...azért megoldotta 10perc alatt :).
ja és tölti is usb-n keresztül. valahol olvastam, hogy csak a saját töltőjével megoldható, mert több kell neki, mint amit usb-n fel tud venni, de lehet hogy ezt már keverem másik tablettel.

-film, MoboPlayer, avi, blueray rip: folyamatos lejátszás, kép, hang ok. jobb is mint amit elvártam. fülessel nagyon szépen szól. nem a sajátjával :), pana agybadugós.

-zene, PowerAMP, mp3: eszméletlen jól szól, persze fülessel, hangszóró zenénél nálam nem jön számításba, de háttérzajnak így is megfelelő.

-ami kicsit zavar, hogy Paly nem 100%-os, de ezt is könnyen orvosolni lehet :).

-egyetlen ami nem tetszett és igazából zavar is, hogy ha akárhol megnyomom a kijelzőt, illetve a hátlapot, akkor az lcd 3 ponton "benyomódik". nehéz leírni...olyan kis körökben, mint a mozgó vizes háttérkép. alig lehet látni, de engem zavar.

ezen utolsót leszámítva 35k-ért még többet is kaptam, mint amit elvártam.

de pont ehhez kapcsolódik egy kérdésem:

ez a későbbiekben nem fog problémát okozni, illetve mitől van ez? garanciába belefér?

+még egy kérdés az akkuhoz: írja hogy első 2 töltés 10-10 óra legyen, csakis a saját töltőjével! első 10 megvolt, de most hogy rádugtam pc-re az usb-vel elkezdte tölteni. 15%-on volt, így a merítettséggel nincs gond, de ez így most jó, vagy lehúzzam és tegyem rá saját töltőjére? hogy okozok kevesebb kárt?

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#11447) ChrissTa válasza z0d1AK (#11443) üzenetére


ChrissTa
tag

Akkor talán még van remény, hogy lesz még később.
Amúgy hol lehetett kapni? Közvetlenül a Samsungnál?
Utánajárnék, hogy esetleg rendelésre hoznak-e még, és mennyiért.

(#11448) z0d1AK válasza ChrissTa (#11447) üzenetére


z0d1AK
veterán

Biztos lesz meg, hiszen új készülékről van szó.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#11449) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Olcsó tabletet szeretnék venni hamarosan.

Kinéztem párat de nem vagyok tisztában a procik és OS verziók tekintetében.

A 4-es droid gyorsabb vagy lassabb azonos vason a 2.3-nál? Azt tudom, hogy a 2.3 gyorsabb a korábbi 2.x-eknél, és azt is, hogy a 3.x-et nam rakták tabletekbe, mert nem nyitotta meg a gugli, de a 4-es sebességéről nem tudok sokat.

Az Allwinner A10 1GHz, Mali 400 GPU páros vajon mit tudhat 4.0.3-as droiddal?

Érdemesebb inkább 2.3-asok közt nézelődni?

Illetve várjak inkább a kétmagos procik olcsó tabletekbe kerülésére?

Főleg netezésre, könyvolvasásra, illetve egyszerűbb játékra használnám.

Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11450) nightmare13 válasza Bici (#11449) üzenetére


nightmare13
senior tag

3.x változatok pont hogy csak tabletekre jöttek, úgy gondolták, hogy szétválasztják a telós és táblás Androidot, ennek eredménye a Honeycomb. Az általad említett proci átlagos felhasználásra bőven elég. Ha nem túl sürgős az ügy, a következő félévben jönnek majd az újabb cuccok az alsóbb árszegmensbe.

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.