Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-10 11:35:50

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10701) DJGABI válasza werszomjas (#10698) üzenetére


DJGABI
addikt

Fent írták: [link] Huawei Ideos S7 Slim vagy WayteQ xTAB 50 GPS. Előbbi mondjuk már csak használtban, utóbbit meg még nem forgalmazzák. 40k-ba szerintem mindkettő belefér. Inkább ezek, mint a linkelt no name gépek. Főleg a 256MB RAM necces, még amúgy is, nem hogy navihoz.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#10702) werszomjas


werszomjas
őstag

Köszi mindenkinek, meglesem akkor ezeket, hol, mi mennyiért

Huawei Ideos S7 Slim vagy WayteQ xTAB 50 GPS :R

üdv

(#10703) tvamos válasza werszomjas (#10698) üzenetére


tvamos
nagyúr

Probald meg ezt: arukereso.hu

tablet-pc.arukereso.hu/f:gps-van,android/?orderby=1

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#10704) petipetya


petipetya
nagyúr

Létezik, hogy csak wifis 10.1-es Galaxy Tab 185,31 USD, a szállítás pedig ingyenes? Jött egy ebay-es email és kíváncsíságból rámentem a linkre... :F

Valami instantsale dolog, ezt látom a bal felső sarokban.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#10705) tvamos válasza petipetya (#10704) üzenetére


tvamos
nagyúr

Azt kuld at nekem is legyszi! :)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#10706) alba-regia


alba-regia
aktív tag

Ainol Aurorára szeretnék valamilyen módon Marketet (Play) varázsolni. 4.0.3 ICS van rajta. Tudnátok benne segíteni?

(#10707) darky4e válasza petipetya (#10704) üzenetére


darky4e
tag

ebay intastant sale-nél te adsz el dolgot ha jól tudom.

Live long and prosper

(#10708) Tom1939


Tom1939
őstag

Előre elnézést kérek ha butát kérdezek, de ez első androidos cuccom vettem egy tab 7.7 személyében. Az a topic nem nagyon pörög, bocs ha itt off lenne. Vettem hozzá egy micro sd-t. Adapterrel szépen beraktam a notebookba és csináltam rá 3 mappát (zene, film, könyv). Abba aztán bemásoltam a cuccokat és be a 7.7-esbe. Semmelyik programból sem tudom megtalálni a mappákat ebook readerek esetén. Valami teljesen más mappa neveket ír ki az sd-n ami a windowsos gépen nem is látszik. Viszont a winamp megtalálja a zenét és a videólejátszó a filmet.

Mit csinálok rosszul? Hogy csináljam hogy láthatóak legyenek a mappák amit átmásolok a gépről?

Köszönöm a segítséget.

(#10709) Luissimo válasza Tom1939 (#10708) üzenetére


Luissimo
veterán

a normálisabb ebook reader ( ALDIKO , CoolReader, MoonReader, stb:) hivatalból megtalálják a külső sd kártyát és ha azon van könyv, azt símán betudod onnan tallózni.
milyen programmal próbálod ?
és a fájlkezelő milyen névvel illeti a külső SD-t ?
és milyen TAB ez ?
Rootoltad már ?

(#10710) Tom1939 válasza Luissimo (#10709) üzenetére


Tom1939
őstag

Szia!

Moonreader, coolreader nem találta. Mondjuk txt és doc formátumban vannak.

Fájlok programban nem is találom sd-t.

Samsung Galaxy Tab 7.7.

Nem rootoltam. Azaz nem tudom, de nem csináltam vele semmit :)

Köszönöm a segítséget.

(#10711) Sanzaa válasza Tom1939 (#10708) üzenetére


Sanzaa
senior tag

Lehet, hogy a telefon gyökérkönyvtárába dob először a könyvolvasó fájlkezelője, nem? Innen, a kártya nevét kell kikeresni vagy pedig az sdcard mappát.
A legtöbb androidos könyvolvasó csak .epub, .doc, .txt formátumot ismer, .prc-t nem igazán. Talán a Cool Reader kezeli, de nem vagyok benne biztos. Erre is figyelj! .epub formátumba a Calibre nevű progival konvertálhatod át legegyszerűbben PC-n.

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#10712) Tom1939 válasza Sanzaa (#10711) üzenetére


Tom1939
őstag

Köszönöm a segítséget, external storage alatt meglett az sd card. Hálás köszönet minden segítőnek!

(#10713) kisda


kisda
aktív tag

Miért van az,hogy az Onda Tab-ből USB-n keresztül jön ki táp,mégsem hajtja meg a Huawei E1750-es Stick-et? Ha külső +5V-ot kötök a Stick és a Tab közé az USB táp részére,akkor egyből jó..
Egy hete még jó volt minden,aztán gondolt egyet és nem akarta felismerni a Stick-et..

Ötletek,hogy mitől lehet ez a jelenség? Vagy mit érdemes megnézni ha szétszedem.

Előre is köszi!
Dávid

(#10714) tjb007 válasza petipetya (#10704) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha fix áras aukció akkor kamu (persze akinek van fölös 200 dollárja az bepróbálhatja, hátha bejön ;] ), ha nem akkor meg persze, most is van egy ami 122 dolláron áll.

(#10715) #56573440


#56573440
törölt tag

tudom tudom nem illik de azért még egyszer feltenném a kérdést, mert igazából ketten várunk rá, hátha van tapasztalata valakinek ebben...

adhock hálózatokhoz még mindig nem tud a droid csatlakozni root nélkül? pl icecream-el se javították ezt? :R

(#10716) DJGABI válasza #56573440 (#10715) üzenetére


DJGABI
addikt

Igen is meg nem is... A környezetemben van egy Asus Transformer, az felmegy ad-hoc hálóra, az én PoV Mobii Tegrám nem. (előbbi gyári, stock 4.0, utóbbi VegaICS ha minden igaz a google-féle forrásból készült /szóval nem cyanogen vagy ilyesmi... drága google hagyta ki, vagy tiltotta le ezt a lehetőséget :((( [link] /) 2.x, 3.x alatt mondjuk egy fájl módosításával az összes készülék rávehető, hogy felmenjen hotspotra: [link] [link]

ICS alatt próbáltam ezt:[link] így már felment ad-hocra, de a többi sima wifi hálóra nem, meg meghülyült a térerő kijelzője... Szóval 4.0 alá még nincs 100%-os megoldás. Remélem XDA-n kiötölnek valamit, főleg emiatt downgradeltem HC-ra.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#10717) koncsik válasza alba-regia (#10706) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ezt javasolom, nekem működik: [link]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#10718) petipetya válasza tjb007 (#10714) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi, közben hagytam mert tuti kamu.

"nincs rá lezsóidő"

(#10719) petipetya válasza geccoblaze (#10677) üzenetére


petipetya
nagyúr

Persze, a telóról osztott hálózatot már számtalan androidos telefonon és 4 különböző tableten is használtam már.

"nincs rá lezsóidő"

(#10720) gejzanet válasza Luissimo (#10695) üzenetére


gejzanet
tag

hülyeség..évek óta van igo androidra.

(#10721) beneboy válasza gejzanet (#10720) üzenetére


beneboy
tag

Csak nem hivatalos kiadás!

(#10722) ducsidu válasza werszomjas (#10696) üzenetére


ducsidu
senior tag

Spicához adták ki az iGo-t,a többi Androidos kütyüre nincs hivatalosan

(#10723) Luissimo válasza gejzanet (#10720) üzenetére


Luissimo
veterán

nananana, nem hülyézünk, hülyeségezünk. :(
Tényszerűen :
-van egy navigácio, amit az NNG csinált egy kósza pillanatában és egyfajta SAMSUNGhoz adta
, de az Igazi IGO.hoz csak abban hasonlít.
És van egy verzioja az NNG-nek, amit PNA-kra adott ki, ugyhívták, hogy AMIGO, annyiból télleg IGO, hogy az utólsó 3 betűben egyezik. :DDD
Ja és még abban egyezik, hogy ugyanazt a fajta térképet használja ezis, mint az Igo.

De aki már használta mindkettőt, az tudja, hogy van bizonyos tudásbeli különbség a kettő között.

Mondjuk A-ból B-be mindkettő elnavigál.

És azt az "évekótavan Igo-t, azt ugyebár nemtudod megvenni a MARKET-en.
Tehát NINCS.

(#10724) joey0235


joey0235
aktív tag

Sziasztok, tabletet szeretnék vásárolni eddig a T-mobilenál kaphatok huawei media pad-ot néztem ki és a vodafone smart tab 7"-et. Meg néztem mind a 2nek a tesztjét, és a vodafone smart tab-ot találtam jobbnak :) Szerintetek melyik a jobb? :R És lenne még 1 kérdésem, ezekkel nehéz írni ? mert érintő kijelzős telefonokat nem szeretem mert sose tudom úgy megnyomni hogy azt a betűt írja amelyiket akarom,szóval nem igazán szeretem az érintő kijelzős dolgokat, de utána olvastam a tabhoz lehet venni külső billentyűzetet ez mennyire drága vagy megéri-e egyáltalán? :)

... No sacrifice, No victory ...

(#10725) domerator válasza joey0235 (#10724) üzenetére


domerator
veterán

Bocs, de a smarttab kizárólag csak árban jobb... :K

(belső tárhelyet most hagyjuk, bőven elég ami a mediapadban van)

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#10726) tjb007 válasza joey0235 (#10724) üzenetére


tjb007
nagyúr

Hardveresen gyakorlatilag megegyeznek viszont a MediaPad -nek IPS kijelzője van a Smart Tab 7 sima TFT -jével szemben na meg az ICS -t megkapta/megkapja, szóval inkább előbbi.
Hogy mennyire kényelmes/nehéz a kijelzőn írni/gépelni arra nem lehet egyértelmű választ adni, próbáld ki és megtapasztalod.

"nem igazán szeretem az érintő kijelzős dolgokat, de utána olvastam a tabhoz lehet venni külső billentyűzetet ez mennyire drága vagy megéri-e egyáltalán?"

Ha a tableten szeretnél regényt írni akkor mindenképpen ajánlott külső billentyűzet venni és használni mert három mondat után tele lesz a tököd az egésszel. A billentyűzetes tokok nem mondhatók drágának, 5000 forint körül már lehet kapni itthon is de akár a legolcsóbb sima USB -s billentyűzettel is használhatod.

(#10727) joey0235 válasza tjb007 (#10726) üzenetére


joey0235
aktív tag

Ha usb-s billentyűzetet rá lehet kötni akkor egeret is ugye ?
Köszönöm válaszod. :R

... No sacrifice, No victory ...

(#10728) tjb007 válasza joey0235 (#10727) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, azt is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#10729) joey0235 válasza tjb007 (#10728) üzenetére


joey0235
aktív tag

És ezeken a tableteken csak androidos OP. rendszer fut vagy mást is rá lehet tenni ? :R A játékok élvezhetőek rajta ? :)

... No sacrifice, No victory ...

(#10730) kelzsoca válasza joey0235 (#10727) üzenetére


kelzsoca
félisten

Esetleg netbook-on is el lehetne gondolkozni, ha tényleg sok gépelés történne, és nem szereted az érintőkijelzőt :)

https://vertigostore.eu

(#10731) joey0235 válasza kelzsoca (#10730) üzenetére


joey0235
aktív tag

Netbookom már volt és nem annyira tetszett, és most nagyon erre a tabletre kattantam rá úgy hogy kiszeretném próbálni. :) :DD

... No sacrifice, No victory ...

(#10732) Sanzaa válasza joey0235 (#10731) üzenetére


Sanzaa
senior tag

De a Smarttabnek specejális csatlakozója van, amihez a Vodafone MÉG nem árul tudtommal USB átalakítót. Érdemes akkor valami USB-s gépet nézned.

[ Szerkesztve ]

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#10733) tvamos válasza joey0235 (#10731) üzenetére


tvamos
nagyúr

ASUS transformer a jo akkor gepeleshez.

Azok a par szaz, vagy akar 5kHUF-os billentyuzetes tokok sem regenyirasra valok. Azert el lehet rajta potyogni, meg mar latszik a teljes kepernyo. En csak ez utobbi miatt latom ertelmet. Marha kicsik a gombok! Otthonra en rendes 100 akarhany gombos billentyuzetet hasznaltam hozza... de mar elmult!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#10734) joey0235


joey0235
aktív tag

Köszönöm a válaszokat !:) :R

... No sacrifice, No victory ...

(#10735) body007


body007
addikt

A pandawill csak nem tud szerezni nekem ainol aurora-t...
ajánlgattak helyette mindenfélét (+ ajándék szír-szarokat) de úgy döntöttem, h nézek egy 9.7"-ost. Ehhez mit szóltok: SmartQ Ten3 T15. Úgynézem minden van rajta/benne ami kell, esetleg a hdmi hiányzik...

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#10736) Sanzaa válasza body007 (#10735) üzenetére


Sanzaa
senior tag

Méretes jószág:-) De miért nem keresel olyat, amiben már tényleg minden van, ami szem szájnak ingere? Vagy miért nem rendelsz belföldről vmit? Szerintem a hosszú hétvége után már a Concorde is virít valamit. A Tab 10.1 már 71000-ért is megrendelhető...

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#10737) Sanzaa válasza tvamos (#10733) üzenetére


Sanzaa
senior tag

És most miről írsz? (Én Defyről Anysoftkeyboarddal)

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#10738) tjb007 válasza body007 (#10735) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ennyi pénz bőven megér bár a Ten2 kijelzőjével problémák voltak, talán ennél már nem lesz.
Tv-Out meg szerintem van bár nem említik.

(#10739) barrasz válasza alba-regia (#10706) üzenetére


barrasz
aktív tag

Szia küldj egy mail címet és akkor elküldöm neked. Nekem is 4.0.3 van a tabon

(#10740) body007 válasza Sanzaa (#10736) üzenetére


body007
addikt

Az a "gond", h már kifizettem az aurora-t, ezért csak tőlük rendelhetek.

(#10738) tjb007: Én is remélem :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#10741) tvamos válasza body007 (#10740) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hat ha ajanlgatnak mindenfelet, akkoe tudjak, hogy az o saruk az eset. Mond nekik, hogy vissza a penzt, majd utana kitalalod! En visszakernem a penzt.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#10742) Sanzaa


Sanzaa
senior tag

www.facebook.com/pages/ConCorde-Elektronik-Kft/193349310711309

Láttátok a Concorde Facebookján lévő legfrissebb bejegyzéseket? Érdemes megnézni:D
apropó
www.concordetablet.com <=Ez valami új dolog, ugye?

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#10743) Mandarinn


Mandarinn
senior tag

Ezt olvastam a pdaplus fórumon:

"Az Allwinner A10 processzorból kétféle létezik, illetve venni csak az újabbat tudod.
Az egyik a sima, amit gyakorlatilag egy hónapig használtak még októberben a kiállítások alkalmával az Cortex-A8 magos. A mostaniak 2011 novembertől gyártottak az a A10-2 és ez Cortex A9-magos.
Az A10-2 az ami túlhúzható, az eredeti első nem."

Ez igaz? Én mindenhol A8-at olvasok Allwinnerre.

(#10744) mArZsi válasza Mandarinn (#10743) üzenetére


mArZsi
tag

Cortex A8-as, nem pedig 9-es, természetesen ettől még nem rossz :)

(#10745) Sanzaa válasza Mandarinn (#10743) üzenetére


Sanzaa
senior tag

A Concorde-os fiúk nekem is aszonták annó, hogy a Tab 10.1 Telechips procis A8 magos, a Tab 9.7 IPS Allwinner procis A9 magos. Néhány tabletnél A9 magos Allwinner procis gépet írnak. Itt pölö http://mivi.en.alibaba.com/product/519948585-212851782/New_7_Allwinner_A10_Cortex_A9_1GHz_Android_2_3_Tablet_PC_5_point_Capacitive_Screen_WiFi.html

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#10746) tjb007 válasza Sanzaa (#10745) üzenetére


tjb007
nagyúr

Akkor ott hülyeséget írnak (kb. annyira hülyeség mint az 1GHz -es, kétmagos VIA8650).
Az Allwinner A10 Cortex-A8 magos volt eddig is és a továbbiakban is az marad.

[ Szerkesztve ]

(#10747) kelzsoca válasza tjb007 (#10746) üzenetére


kelzsoca
félisten

Akkor ott hülyeséget írnak (kb. annyira hülyeség mint az 1GHz -es, kétmagos VIA8650)

Alibaba-n elég sokszor hülyeséget írnak, ráadásul, a megadott kapcsolattartó sincs mindig a helyzet magaslatán, szóval az ott található infóknak mindenki járjon a végére :)

https://vertigostore.eu

(#10748) tjb007 válasza kelzsoca (#10747) üzenetére


tjb007
nagyúr

Sajnos nem csak az Alibaba van tele hülyeséggel.

[ Szerkesztve ]

(#10749) Lenry


Lenry
félisten

rövid kérdés: melyik modell a tabletek ZTE Blade-je?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10750) Sanzaa válasza Lenry (#10749) üzenetére


Sanzaa
senior tag

Én személy szerint utálom a Bladet, de a Vodafone Smartabokat a ZTE gyártja, meg ott van a Blade-del hardveresen majdnem megegyező ZTE V9 Light :D Bár gondolom nem erre gondoltál, így mondjuk a Concorde Tab 7015 35000 Ft körül 1 év garival itthonról.

Lenovo Vibe Z2 Pro

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.