Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11551) kelzsoca válasza buca84 (#11550) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ha van rá lehetőséged vásárlás előtt próbáld ki mindkét gépet, és ha azután sem tudsz dönteni, mindkettőből vegyél 1-et :)

A felsorolt dolgokra egyébként mindkét gépezet megfelelő, bármelyiket választod mellé nem nyúlsz.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#11552) buca84 válasza kelzsoca (#11551) üzenetére


buca84
őstag

Köszi! Neked is nightmare13!
Sajnos kipróbálni nem tudom (kivéve ha kapható vmelyik a MediaMarktban), de hátha van szombathelyi fórumozó. :U

(#11553) yerico válasza buca84 (#11547) üzenetére


yerico
senior tag

Nos, ma jön meg az xTab-70i-m. Mellette még megvan a Concorde 7.1-esem (ez eladó ám) - ez pont akkora, mint a 7015, csak még rezisztív, és lassabb a CPU.
Méretben ez az ideális méret számomra, azaz a 7". A sebesség tekintetében van most nálam egy A10-es kínai tablet, meglepően egyben van, tökéletesen elég a sebessége mindenre (ezt lehet is kapni több néven is, és ez CPU van a 7015 alatt is hardverileg).
Viszont a 480 pixel kicsi, ha mondjuk ebook olvasónak kellene használni. Netezni is jobb a több pixel.
CPU szempontjából a 7015 elméletileg erősebb, de hogy ez észrevehető-e, azt nem tudom. Papíron a Mali400 is magasabb órajelen jár, ahogy láttam. De játékokban azt mondták, hogy a kettő pont ugyanolyan sebességgel és kompatibilitással bír. Mindkettő bírja a 1080p videót, a 7015 viszont erősebb videolejátszásban, csak kérdés, hogy az 1080p feletti videók kinél játszanak be.

Ja, Concorde-hoz alig találtam USB drivert, hogy tudjam használni az Android SDK-hoz debugolni. Motorola drivert kellett hozzá feltennem.

Szóval nálam a Wayteq nyert.

(#11554) yerico válasza yerico (#11553) üzenetére


yerico
senior tag

(#11555) tvamos válasza buca84 (#11547) üzenetére


tvamos
nagyúr

Es a 70i-ben van Bluetooth, ha ez szamit valamit...
A WayteQ xTAB-70i 7" Multi-Touch kijelző, 800 x 600 pixel 4:3 keparany. A Concorde 7015 7”, 800*480 TFT LCD multi-touch kapacitív kijelző, ami meg talan 16:9. Szoval szerintem konyvolvazasra pl. egyertelmuen az elobbi. + olvasgasd a Concorde honlapjan a keszulek topikjat is!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#11556) bubimaci válasza yerico (#11553) üzenetére


bubimaci
csendes tag

Irnál majd egy összefoglalót a tapasztalataidról,összehasonlitva a Concorral.Előre is köszi.

(#11557) Sanzaa válasza bubimaci (#11556) üzenetére


Sanzaa
senior tag

ööö csak zárójelben: A ConCorde 7.1 nem épp a legkorszerűbb modell a 700 Mhz-es processzorával, 256 MB RAM-jával és a rezisztív kijelzőjével. Mit is várunk egy ilyen összehasonlítástól pontosan? Nem a ConCorde Tab 7015 vs WAYTEq xTAB 70i összehasonlításra lennél kíváncsi?

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#11558) tvamos válasza yerico (#11554) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szoval az Allwinner A10 megsem nyert mindent... de majdnem.
:))
Van ilyen rendes procikrol is? TI, Samsung, Freescale, nVidia...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#11559) Samott válasza tvamos (#11558) üzenetére


Samott
addikt

Hat ja, azok a jatekok amik elindulnak a Rockchip-en, azok jobban futnak rajta. ;)

A topic kozonsegehez: merimobiles mennyire link tarsasag? Egy hete rendeltem, de meg mindig "processing", pedig elotte azt irtak hogy keszleten van a cucc...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#11560) mipityu válasza Samott (#11559) üzenetére


mipityu
tag

Én 8.-án (3 munkanap) rendeltem Pandawill-ről és nekem is processing. Még egy napig írhatja. Ha hétvégén nem vált át sending-re, akkor visszamondom. Velem nem játsszák el, amit néhány hete írtak itt a kollegák.

Xiaomi Mi Note 10 Lite 8/128 - Teclast X98 Air 3G

(#11561) tvamos válasza mipityu (#11560) üzenetére


tvamos
nagyúr

Es pontosan mit rendeltel?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#11562) bubimaci válasza Sanzaa (#11557) üzenetére


bubimaci
csendes tag

De igen,köszönöm.ConCorde 7015-es lenne jó egy összehasonlítás.

(#11563) mipityu válasza tvamos (#11561) üzenetére


mipityu
tag

7"-es tabletet.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi Note 10 Lite 8/128 - Teclast X98 Air 3G

(#11564) arnyekxxx válasza mipityu (#11563) üzenetére


arnyekxxx
veterán

én 6.-án rendeltem tőlük (a Pandától) ennek a gps nélküli egyel olcsóbb változatát és 7.én már irták a postáraadást és a trackingnumbert ami alapján most valami helyi exchange transit office-ben van

[ Szerkesztve ]

(#11565) mipityu válasza arnyekxxx (#11564) üzenetére


mipityu
tag

Lehet, hogy a 3 napos ünnep alatt összejött egy csomó rendelés és ezért csúsznak. De ha vasárnap estig nem kapom meg a tracking number-t, akkor lemondom.

A Focalprice-nál is van egy kifizetett tabletem (Anyukámnak vettem), elküldték a nyomkövetési számot, aminek sehol sincs nyoma. Sem a ChinaPost oldalain nincs találat, sem a magyar postánál. Nekik még két hetük van, hogy megérkezzen. Ha nem akkor indítom a PayPal-nál a visszatérítést. Mégha közben megjelenik a nyomkövetés akkor is, mert különben kifutok a 45 napos reklamációs időből.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi Note 10 Lite 8/128 - Teclast X98 Air 3G

(#11566) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok.

ha egy usb hub-al rákötök a tablettre egy egeret és egy billentyűzetet, akkor mind a kettő használható lesz?

nincs meg a hubom és ha ez nem működik feleslegesen nem vennék...

szerk: merevlemez bölcső+vinyót fel tudom valahogy ismertetni vele?

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#11567) vamzi


vamzi
őstag

Sziasztok!

Egyelőre csak érdeklődnék, hogy létezik-e jelenleg olyan tablet a piacon, ami megfelelne az alábbi követelményeknek:

- teljes méretű USB legalább 2db, de 3 lenne az ideális
- 7"-nél nagyobb kijelző
- kapacitív kijelző
- legalább 1024*768-as felbontás
- legalább 32GB-ig bővíthető memória
- legalább 512MB RAM
- billentyűzetet és egeret kezel
- N-es Wifi
- Közepes erősségű processzor (nincs szükségem 4 magra@1,5GHz)

Amire pedig szeretném használni:
Röviden tömören, vékonykliens.

Tehát beüzemelnék LANon egy nagy teljesítményű VDI szervert, amit teljes értékűen ki szeretnék használni magán a tableten.

Programok, amiket szeretnék a VDI szerveren futtatni, de a tableten buzerálni (csak, hogy egyértelmű legyen, hogy mire is szeretném használni)
- Programozás különböző környezetekben
- Fotó retusálás
- Filmnézés(ez konkrétan magán a tableten is megoldható)
- Játék(minecraft, point&click, adventure játékok)

Célom:
A jelenlegi zajos nagy, nehéz és konnektorhoz kötött laptopom kiváltása.

Ez így megoldható-e? Ha nem, akkor miből adjak lejjebb?

Előre is köszönöm,
Ádám.

(#11568) z0d1AK válasza vamzi (#11567) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ezeknek a feltételeknek igazából a windowsos alternatívák felelnek meg, bár az "olcsóbb" W500 talán még a legalsó alternatíva. De vannak olyan nagyvadak, mint Pl. a HP 2760p, ami talán az összes ilyen igényt kielégítené, bár az ára nagyon más kategória már.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#11569) vamzi válasza z0d1AK (#11568) üzenetére


vamzi
őstag

W500-t használunk munkára. Na de azon kívül bünti használni...nem egy szórakoztató központ :DDD

Tehát akkor ha jól értem nincsen jelenleg olyan kliens androidra, ami teljes körűen kezelne egy windowst futtató távoli gépet? VNC client?

(#11570) z0d1AK válasza vamzi (#11569) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igazából a 2-3 USB ezeknél felejtős, ha 1 van rajta, már jó vagy.
Bár létezik Photoshop Androidra, igazán sok türelem és hozzáértés kell, hogy normálisan lehessen vele dolgozni, de nem is ér fel szerintem az asztalival sem.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#11571) tjb007 válasza AXisBOLD (#11566) üzenetére


tjb007
nagyúr

Kérdés, hogy milyen az a hub.
Ha aktív akkor biztosan, ha passzív akkor meg illene neki.

"merevlemez bölcső+vinyót fel tudom valahogy ismertetni vele?"

Elméletileg ez is menni fog minden probléma nélkül.

(#11572) vamzi válasza z0d1AK (#11570) üzenetére


vamzi
őstag

Nekem úgy is jó, ha van rajta 1 USB és a többit egy hubbal leosztom. A photoshop appokat inkább hagyjuk, annál picit többre lenne szükségem.

Na, az USB-ből lejjebb adtam, így már van-e valami alternatíva? Jajj igen, valami androidot keresnék, igaz ezt kihagytam a leírásból.

Tehát akkor a kérdésemet átformálnám egyszerűbbé:

Van-e olyan tablet, amire létezik olyan kliens, amivel teljesértékűen tudok kezelni egy távoli számítógépet vagy VDI-t? Ha már egér és billentyűzet támogatás van az adott kliensekben, akkor már elindulhatunk valamin.

(#11573) Sanzaa válasza z0d1AK (#11570) üzenetére


Sanzaa
senior tag

A Toshiba Folio 100ban 2 teljes méretű USB van azt hiszem. Nvidia Tegra2vel és 16 GB ROMmal. 65-70 körül.

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#11574) z0d1AK válasza Sanzaa (#11573) üzenetére


z0d1AK
veterán

Azon is mindösszesen egy USB 2.0 van.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#11575) Cimi86


Cimi86
tag

Sziasztok!
Tablet vásárlásán gondolkodom,eddig a Wayteq 10"-os tabletjei tűnnek befutónak,de nem tudok dönteni a WayteQ xTAB-100 és a WayteQ xTAB-100S között.Van érezhető különbség?Pro-kontrát tudnátok mondani erre a két verzióra?
Esetleg más 10"-os ebben az árfekvésben?

(#11576) tjb007 válasza Cimi86 (#11575) üzenetére


tjb007
nagyúr

Van érezhető különbség, a 100s -ben IPS kijelzőpanel van míg a 100 -ban sima TFT (plusz egyéb apróságok) de xTAB-100 -at max. már csak használtan fogsz tudni venni.

(#11577) kelzsoca válasza Cimi86 (#11575) üzenetére


kelzsoca
félisten

xTAB-100-as géphez már csak használtan juthatsz hozzá, ezt váltotta a 100s változat, a kettő között a fő különbség, hogy a 100-as verzióban sima TFT, míg a 100s-ben IPS panel található.

Esetleg más 10"-os ebben az árfekvésben?

Mondjuk ott van a ConCorde tab 10.1 (3G-s verzió) és ConCorde tab 9.7IPS érkezik valamikor a közeljövőben.

https://vertigostore.eu

(#11578) Cimi86 válasza tjb007 (#11576) üzenetére


Cimi86
tag

Mobilx-nél például még lehet kapni ahogy látom,és drágább,mint az S. Várható amúgy ICS az S-re is?

(#11579) tvamos válasza vamzi (#11567) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az Atrixom csak 4", de ha a multimedia dock-ba pattintom, pont 3 USB-m van. A TV-m meg tudja az emlitett felbontast, de nem 7, hanem 37"...
Esetleg az xtab 70i BT bill + eger? Akkor marad 1 USB... bagy ilyesmi?
Az USB hubos okossag... en arra nem alapoznek.
Asszem, az ASUS transformeren megy a windows (7?) talan...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#11580) vamzi válasza tvamos (#11579) üzenetére


vamzi
őstag

Ha már itt tartunk, akkor nekem a projektorom tudja ezt a felbontást, ami nem 37" hanem 110" ;) viszont sem a projektort, sem a tévét nem húzhatom magammal, mikor éppen a nyers képeket demózom a kedves megrendelőnek, ezért is kellene a 9,7 vagy 10,1

az xtab 70i-nek van jobb árú jobb teljesítményű kínai alternatívája. a bt-s egér és bill viszont nem rossz ötlet. Az Asus Transformer-en meg biztosan nem fut a windows, mivel teljesen más architektúra (arm). Nem az acer iconia-ra gondolsz? Nekünk az van W7-tel szerelve.

[ Szerkesztve ]

(#11581) tvamos válasza vamzi (#11580) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem tudom miert, de intel atomra emlekeztem...
Ha az ikonia az atom, akkor az.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#11582) AXisBOLD válasza tjb007 (#11571) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi!

megtaláltam a régi hub-ot és patent működik :DD
Íme:

mondjuk annyi érdekesség van, hogy a billentyűzet ledjei villognak ha standby-ban van a gép és random felkel...?

merevlemezbölcsős dolog viszont nem ment :(

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#11583) tvamos válasza AXisBOLD (#11582) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nagyon klasz! Ez ICS? En csak Froyoval probaltam...
// Mondjuk GB-vel is megnezhettem volna...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#11584) Sanzaa válasza AXisBOLD (#11582) üzenetére


Sanzaa
senior tag

Akkor mehet a Heroes 2:-)

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#11585) Prien válasza vamzi (#11580) üzenetére


Prien
addikt

Az xTab 70i-nek melyik a jobb teljesítményű kínai alternatívája? Jajj, olyan dömping van, nem tudok dönteni. Szeretnék egy tabit, tetszik a novo 7 Elf, az xTab 70i, de a Hyundai A7 HD is...de hó végén jön az Elf II cortex A9 procival, kb.20 dollcsival drágábban...

A kevés is több a semminél.

(#11586) AXisBOLD válasza tvamos (#11583) üzenetére


AXisBOLD
addikt

igen ICS :K

(#11584) Sanzaa: nálam újra ez a favorit: Robo Defense

meg persze az örök Osmos

Aurea mediocritas

(#11587) Attis Radeon


Attis Radeon
tag

Sziasztok!
Nagy dilemmában vagyok.
Szeretnék tabot venni.
Főleg GPS-t szeretnék rajta használni.
Úgy szeretném megoldani a dolgot hogy,a telefonom legyen BT-n keresztűl a 3g modem.
Nem rég eladtam a wayteq bt 960 hd-t.Abbn volt egy ilyen funkció hogy DUN.
Ennek segítségével kapcsolódott a telefonomhoz,és onnantól kezdve félig tablet is lett belőle meg minden fityfenét csinált.
Szóval valami hasonló megodáson töröm a fejem.Szerintetek van ilyen tablet a piacon?Lényeg GPS funkció.(google navi)

(#11588) tjb007 válasza Attis Radeon (#11587) üzenetére


tjb007
nagyúr

Szerintem ez lenne számodra a legjobb megoldás: [link]

(#11589) gipsztigris válasza tjb007 (#11588) üzenetére


gipsztigris
addikt

Hát igen! De elég régen volt már január, amikor is nagy csinnadrattával be lett harangozva a készülék.....és még mindig nem lehet kapni sajnos. :-(
Majd a hétvégén meg lehet fogdosni a tesztpéldányt? :-)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#11590) Attis Radeon válasza tjb007 (#11588) üzenetére


Attis Radeon
tag

Igen ilyesmire gondoltam köszi!!
Volnának azért még + elvárásaim :)
Tehát valami 10 colos multitouch kütyü kéne.Na meg android 4.....
Szeretném multimédiaként használni a kocsiban.Net stb.Viszont telefonálni a mobilomon szeretnék!!
Ezért gondoltam erre a megoldásra mint pl DUN.

(#11591) tvamos válasza Attis Radeon (#11587) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hat... mukodik ez a bluetooth modemez dolog valakinek? Nekem is eszembe jutott ugyan, de a ZT-180-on nincs BT. WIFI-n tutira megy, arra minden tab jo... pl ez: mobilarena.hu/teszt/samsung_galaxy_tab_10_1/bevezeto_tartozekok.html

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#11592) Attis Radeon válasza tvamos (#11591) üzenetére


Attis Radeon
tag

WiFi direct
Akkor ez a kucsszó?
Nekem végülis mindegy min keresztűl használja a GPS-t és a netet ha kocsiban vagyok.Lényeg hogy a telefonomat használja.Az sem zavarna ha kábelen keresztűl menne :)
Bár szerintem ilyen nincs.

(#11593) Attis Radeon válasza Attis Radeon (#11592) üzenetére


Attis Radeon
tag

Ohhhh....Isten vagy!!!!!
Itt van az ölemben egy archos 101 és csatlakoztattam a huawei androidos telomhoz.Már megy is a net meg a GPS.wi-fi-n keresztűl :C :C :C :C :C
Jajjj de jó.Ezer hála :R :R :R :R :R :R

(#11594) roKas


roKas
tag

Sziasztok!
Segítség kellene.
Vettem egy Haipad m10 jelü 10"-os tabletet.
A gond az, hogy a rendelkezésre álló Internal memory csupán 2.46MB a rajta lévő 2.3-as Android szerint. A Nand memory- ra azt írja Unavailale.
Intenal storage-ra pedig 0.0B.
Lehet segíteni rajta, hogy a gyárilag benne lévő 4GB-os Memóriából használható legyen valamennyi a telepítendő progiknak?
Egyébként megpróbáltam a recovery-ből egy restore-t csinálni, de abba ütköztem, hogy nem találtam lehetőséget a menüben hogyan válasszam ki az opciót, mert nincs fizikai billentyű a kütyün, csak a menü és a vissza, amikkel csak léptetni lehet.
Az ICS -el támogatott tableteken már nem is kell legyen fizikai billentyű, akkor ezeken hogyan lehet navigálni a recoveryben?
A legkisebb segítségnek is örülnék, mert így használhatatlan a készülék.

(#11595) Cimi86 válasza roKas (#11594) üzenetére


Cimi86
tag

Se hangerő,se ki/bekapcs gomb? Egykét recoveryben a be/ki gombbal kell leokézni a feladatot pl.

(#11596) kelzsoca válasza roKas (#11594) üzenetére


kelzsoca
félisten

Vettem egy Haipad m10 jelü 10"-os tabletet.

Hol-hogyan, milyen állapotban (új vagy használt?)

Egyébként megpróbáltam a recovery-ből egy restore-t csinálni, de abba ütköztem, hogy nem találtam lehetőséget a menüben hogyan válasszam ki az opciót, mert nincs fizikai billentyű a kütyün, csak a menü és a vissza, amikkel csak léptetni lehet.

Valószínűleg a power gombra van megoldva az OK/ENTER funkció.

Milyen recovery van a gépen?

https://vertigostore.eu

(#11597) roKas válasza kelzsoca (#11596) üzenetére


roKas
tag

Természetesen nyomkodtam eleget a power gombot, nem csinál semmit :(
A recovery :

Android system recovery <3e> .. ha ez mond valamit.

ez alatt 3 sor:
reboot system now
apply update from sdcard
wipe data/factory reset
wipe cache partition

ennyi.

A készülék egyébként új, most jelent meg.
A gyártó android4.0-val szánta indítani, de az enyémen egy egyszerű 2.3 van, ráadásul szerintem csak rádobtak valamit, nincs semmi optimalizálva, vagy hozzáigazítva a hardwerhez.

Ja még annyi a recorvery-hez, hogy irja a navigációhoz : fel- le : menu-back, to highlight: Home select.
De nincs Home bill. :W
Bármi segítségnek örülnék.

Letöltöttem hozzá egy ICS firmware-t de még lövésem sincs hogy álljak neki.
Ha valahogy le tudnám menteni a gyári romot, bátrabban kísérleteznék.
Van arra esély, hogy valami módon USB-n keresztül klónozhatnám az eredeti rendszerparticiót?

[ Szerkesztve ]

(#11598) kelzsoca válasza roKas (#11597) üzenetére


kelzsoca
félisten

Küldtem privátot, mivel mint írtad új a gép, senki nem tud ebben itt segíteni.

https://vertigostore.eu

(#11599) 8472race


8472race
tag

Kacérkodom egy Ainol Novo 7-el, visszaolvasgattam itt a fórumban is.
Mégis szeretném, ha valaki "hozzáértő" helyére tenné a Paladin, Advanced II, Aura és az Elf paramétereiben lévő különbségeket. Előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

Egy nyomtalanul elmúló életet, élni sem érdemes.

(#11600) nightmare13 válasza 8472race (#11599) üzenetére


nightmare13
senior tag

Annyit tudok mondani, hogy a Paladinban egy MIPS processzor van, aminek a támogatottsága elég foghíjas...

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.