Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#781) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Üdvözletem! :)

Sokan kerestek meg azzal a jelenséggel, hogy elérhetetlenné válik a NAS webes felülete bejelentkezés után, ha az FFp engedélyezve van. Nos, mivel sem Mijzelfnek, sem nekem, sem pedig barmalej2-nek nincs birtokában a 326-os hardver, eddig tanácstalanul álltunk a problémával szemben, de hála most @lukgab fórumtárs felajánlásának, meg tudtam keresni a probléma forrását.

A probléma ott kezdődik, hogy az FFp programcsomag eredetileg a régebbi 3** szériához készült, ahol a programcsomagok felületét még egy webszerver szolgálta ki a webes felülettel karöltve. Viszont az 5**/326 szériáknál már ezeknek egy dedikált, külön webszervere van, ami az 5000-es porton fut. Az FFp pedig a webes infó oldalának linkjét a régi port nélküli formában adta meg, ezt viszont a webes felület kliens oldali JS kódja nem tudta lekezelni. Konkrétan itt a problémás rész, ha valakit érdekel (Desktop.js fájl):

var temp = pkgInfo.data.URL.split(":")[2];
var port = temp.substring(0,temp.indexOf("/"));

Itt a temp változó a programcsomag linkjét levágja, s csak a kettőspont utáni részt mentené a temp változóba. De mivel az ffp nem közölt portot, így nem tudta levágni, s ezáltal lett használhatatlan a felület. Elég csúnya megoldás ez, de így csinálták meg, sajnos nem lehet vele mit kezdeni user oldalról. Esetleg a ZyXELnek lehetne szólni ezzel kapcsolatban (bár valószínűleg nem fognak vele foglalkozni :U).

Szóval a megoldás az, hogy FFp telepítés után root SSH-n (nem admin!) ki kell adni a vim /i-data/sysvol/.PKG/ffp/etc/init.d/ffp parancsot, majd a [ -f /etc/modelname -a "$( grep NAS5 /etc/modelname )" != "" ] && NAS5XX=true sor után be kell illeszteni ezt a sort (a spacek száma legyen ugyanannyi, mint a felette lévő soré):

[ -f /etc/modelname -a "$( grep NAS326 /etc/modelname )" != "" ] && NAS326=true

Majd a if [ "${NAS5XX}" = "" ] ; then sort cseréljük le/egészítsük ki erre:

if [ "${NAS5XX}" = "" && "${NAS326}" = "" ] ; then

Tehát összességében így kell, hogy kinézzen a módosított rész:

GetLink()
{
local interfaces="bond0 egiga0 egiga1"
local port=":5000"
[ -f /etc/modelname -a "$( grep NAS5 /etc/modelname )" != "" ] && NAS5XX=true
[ -f /etc/modelname -a "$( grep NAS326 /etc/modelname )" != "" ] && NAS326=true


if [ "${NAS5XX}" = "" && "${NAS326}" = "" ] ; then
interfaces="egiga0"
port=""
fi

Hint: vim-ben az I betű lenyomásával tudjuk aktiválni az Insert módot, ilyenkor tudunk módosítani a fájlon. A vágólap tartalmát a Shift+Ins kombóval lehet beilleszteni. Ha pedig kész a módosítás, az Esc lenyomásával tudunk kilépni az Insert módból, s a :wq! beírásával, majd egy enterrel tudunk menteni és kilépni. Vagy Windows userek akár a WinSCP-t is használhatják szerkesztésre.

Aki pedig nem szeretne kézzel szerkesztgetni, annak azt tudom javasolni, hogy várjon egy picit. Hamarosan bekerül az official FFp csomagba is ez a javítás.

Have fun! :)

Ja, és ha már erre jártam, itt is megkérdezem: Van már pár ZyXEL topik, s úgy látom ez is kezd szépen fellendülni. Ami remek hír, mert ezek szerint sok magyar ZyXEL NAS tulajdonos jár erre. :)) Arra gondoltam, hogy az információk szétszóródása miatt a mostani általános ZyXEL NAS 326, NAS520, NSA320 és NSA325v2 mellé lehetne nyitni egy FFp/Entware-ng topikot, vagy valami szoftveres részt, hiszen a felsorolt NAS-ok közt az FFp/Entware-ng egy közös átfedés és majdnem minden ugyanúgy működőképes rajtuk. Mit gondoltok?

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.