Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) MaCS_70 válasza Mr Dini (#1595) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hát, tartok tőle, hogy ez ár az, ami tényleg nem fog menni.

Egy éjszakányi olvasgatás után sem igazán tudtam ráérezni a szöveges DLNA-szerver konfigurálásának a lényegére, úgyhogy egyre inkább úgy érzem, hogy jobb, ha én is feladom a zyxelezést.

Baromi jó ez az önkéntes alapú programfaragás, de ez csak a profik területe. Az alsóbb szinteknek sajnos meg kell fizetniük a drágább, de felhasználóbarát márkákat.

Köszönöm a segítséget! :R

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1602) SyMbioTe válasza atees (#1596) üzenetére

Milyen típusú Win10 volt az?

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#1603) SyMbioTe

Lenne egy olyan kérdésem, hogy:
NAS-ba hamarosan be fog kerülni még egy ugyanolyan vinyó, mint amilyen benne van, RAID1-be.
Adatokat leszedtem, mert ugye majd formázni kell.
Kérdés: Visszamásolásnál, ha közvetlen rákötöm a NAS-t a gépre UTP-vel, azon keresztül bonyolultabb visszamásolni a cuccokat? Win10 felimseri könnyedén, vagy kell hozzá valami? Ha ez így lehetséges egyátalán.
Ill. a NAS-nak a beállításai nem zavarodnak meg, ha leszedem egy időre routerről?

Előre is köszi, remélem nem hülye a kérdésem :))

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#1604) zsolesz6


zsolesz6
aktív tag

Na fent van a metarepo, meg MC, ki is próbáltam hátul az USB 3.0-ás porton egy pendrivera való másolást. Egyáltalán nem lett gyorsabb. Így is ~13 MB körül másol, illetve hálózaton is ugyanennyit tud stabilan. :D

(#1605) bexinho23


bexinho23
őstag

Üdv!

Találkoztatok olyan esettel, hogy a webdavban megosztott mappák közül néhányat megmagyarázhatatlan módon nem lehet elérni? Látható, de mégis azt írja hosszú várakozás után a fájlkezelő program (adott esetben az androidos total commander - webdav client-tel), hogy "not found". Millió egy mappa elérhető, használható is, de néhány nem. Helyi hálózaton nincs probléma a problémás mappák elérésével, a jogosultságok is megfelelőek külső elérés esetén.

Remélem valaki találkozott ilyen esettel, és tud segíteni.

(#1606) Fagyi válasza bexinho23 (#1605) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Nekem a webdav sem megy!

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1607) Fagyi válasza zsolesz6 (#1604) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Attól többnek kellene lennie! :F

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1608) bexinho23 válasza Fagyi (#1606) üzenetére


bexinho23
őstag

Esetleg olyan problémával találkoztál, hogy amikor újraindítod a PC-t, akkor a korábban beállított, felcsatlakoztatott meghajtókat nem tölti be valami csatlakozási problémára hivatkozva? Így egyenként újra hozzá kell adnom a meghajtókat.... ami elég kényelmetlen és értelmetlen. Volt, hogy 2 meghajtót hozzáadott, volt hogy azokat elvette, és másokat adott hozzá. Értelemszerűen ez a jelenség csak újraindítást követően jelentkezik, alvó vagy hibernálás után minden jól működik.

(#1609) Fagyi válasza bexinho23 (#1608) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Nekem egy ideig látta és elérta helyi hálón a nas-t a win10, most látja de nem lehet belépni!
Ha kézzel indítom \\nasip , akkor simán megy. Szvsz valamit barmoltak a win10-en.
Tedd fel az NSU (NAS Starter Utility) onnan csatold a meghajtót (mappát) és az indulási csatolást is pipáld ki.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1610) SyMbioTe

Üdv ismét!

Valaki segítsen, mert persze én vagyok olyan szerencsétlen, hogy a RAID-nél elakadok. Most került bele mégegy ugyanolyan típusú vinyó a NAS-ba. Mindegyik formázva. Üresek.
Belépek weben a NAS-ba, kiírja, hogy légy üdvözölve, hozd létre a köteteket, stb...
Utána ez a kép fogad:

Itt nem tudom kiválasztani a RAID-et, csak a legalsót.

Ha tárhelykezelőbe bemegyek, és kötetet akarok létrehozni, akkor ezt kapom:
[kép]

Mit-merre-hogyan szúrtam el?

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#1611) bexinho23 válasza Fagyi (#1609) üzenetére


bexinho23
őstag

NSU-t használom, de ahogy láttom, a legfrissebb verzió van telepítve. Lehet, hogy a 8.1-gyel bugol...

(#1612) Mr Dini válasza MaCS_70 (#1601) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Felteszed a minidlna csomagot (n+1 leírás van hozzá, talán linkeltem ide is a barmalej2 félét), aztán mc-vel, WinSCP-vel, vagy bármelyik Számodra barátságos programmal megnyitod szerkesztésre a /ffp/etc/minidlna.conf fájlt, ahol nagyjából csak az elérési utakat kell betallózni (segít ebben a konfig fájl kommentezése, majd elmented, indítod a minidlna-t, s többet nem is kell hozzányúlni. Leírások nélkül, elsőre sem szokott 10 percnél többet igénybe venni. :)

De a döntés természetesen a Tied. Megértem.

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#1613) Mr Dini válasza SyMbioTe (#1610) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Csak akkor fog menni a dolog, ha a második slotba helyezett HDD ugyanakkora, vagy nagyobb, mint az első.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#1614) Mr Dini válasza bexinho23 (#1605) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nem találkoztam még ilyen problémával, igaz életemben nem használtam még a ZyXEL féle webDAV szolgáltatást...

Nincs a mappa/fájl nevében speciális karakter? Esetlegesen a tartalmában sem? Kinézem a gányolásból, hogy ezeket nem kezeli...

Más klienssel megy amúgy az elérése ezeknek a helyeknek?

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#1615) Mr Dini válasza zsolesz6 (#1604) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Az bizony elég karcsú teljesítmény, annál azért tud a masina többet is. Milyen a winchesterek állapota? Weak/bad szektorok esetén szokott előjönni hasonló jelenség.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#1616) SyMbioTe válasza Mr Dini (#1613) üzenetére

Hát ezaz. Pontosan ugyanakkora, ugyanaz a típus is. 2*2Tb.
Ki is lehet választani a legördülő menüben, hogy melyiket hozzam létre, 1-es vagy 2-es. mindegiyket 1.82Tb-nak írja.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#1617) bexinho23 válasza Mr Dini (#1614) üzenetére


bexinho23
őstag

Egy külföldi webdav témával foglalkozó fórumon olvastam erről, hogy a különleges karakter megoldhatja ezt a problémát. Viszont nem tudom, hogy hogyan is tudnam gyorsan kikeresni a különleges karakteres fájlt, ugyanis rengeteg almappa + fájlokból áll. Kifejezetten programok, dirverek vannak a mappában. Ami csak pár fájlból áll, azt meg is nyitja. De látszólag nincs különleges karakter a fájlnevekben. Amúgy minden mással lanon keresztül el tudom érni a mappákat. Xiaomi mi box3 médialejátszóval, pc-vel, telefonon keresztül. Kizárólag a webdavnál van probléma.

(#1618) MaCS_70 válasza Mr Dini (#1612) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon köszönöm!

A .config tán rendben is van, de hogyan indítom el? Illetve: miként fog újraindításkor elindulni?

Ha csak azt írom be, hogy "minidlna", akkor ezt kapom:

root@NAS326:~# minidlna
/i-data/48938269/.PKG/ffp/ffproot/ffp/bin/minidlna: can't load library 'libjpeg.so.8'

Tény, hogy az /i-data/48938269/.PKG/ffp/ffproot/ffp/bin -ben tényleg nincs már minidlna könyvtár sem.

Köszönettel: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1619) Mr Dini válasza SyMbioTe (#1616) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

No az érdekes... Nem maradt rajta mégis valami partíciótábla? Teljes format volt?

Nem tudom pontosan, mit szeretnél, de esetleg megpróbálhatod JBOD-ba formázni az első HDD-t, majd utólag összefűzni.

De ezzel a problémával véleményem szerint a ZyXEL supportot is lehet keresni.

Sajnálom, én részletesebben nem tudok segíteni, mivel nincs ilyen fizikai hardverem, nem néztem bele a szoftverébe...

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#1620) Mr Dini válasza bexinho23 (#1617) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

A webDAV HTTP protokollt használ, akárcsak a böngészők.simán elképzelhető, hogy a kliens számít más kódolásra, vagy maga a szerver közöl téves infókat, s ezzel a kliensed érthető módon nem tud mit kezdeni. Viszont a gyári webDAV szerver (apache) tulajdonságait nehéz módosítani, mivel a konfig fájl minden reboot esetén elveszik (csak a RAM-ban van tárolva), majd újragenerálja a rendszer. Anno hasonló okok miatt készítettem egy FFp alá telepíthető Apache-ot, ami haladó usereknek hatalmas szabadságot nyújt, s kezeli az ilyen jellegű kódolási problémákat is. Nem két perc feltenni, de a gyári megoldásnál ezerszer szabadabb. :)

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#1621) Mr Dini válasza MaCS_70 (#1618) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Komplett minidlna és függőség telepítő parancs (remélem nem maradt ki semmi):

slacker -uiA br2:{ffmpeg3/ffmpeg,flac,gettext,libexif,libiconv,libid3tag,libjpeg,libogg,libvorbis,sqlite,uClibc-solibs,uClibc,minidlna,gpg/nettle,gcc/gmp}

A konfigot aztán mc-vel érdemes szerkeszteni. Ezt először telepíteni kell:

slacker -uiA br2:mc

Majd nyissuk meg szerkesztésre a konfigot:

mcedit /ffp/etc/minidlna.conf

Itt a media_dir= kezdetű sorok az érdekesek, illetve a felette szereplő komment:

# set this to the directory you want scanned.
# * if you want multiple directories, you can have multiple media_dir= lines
# * if you want to restrict a media_dir to specific content types, you
# can prepend the types, followed by a comma, to the directory:
# + "A" for audio (eg. media_dir=A,/home/jmaggard/Music)
# + "V" for video (eg. media_dir=V,/home/jmaggard/Videos)
# + "P" for images (eg. media_dir=P,/home/jmaggard/Pictures)
# + "PV" for pictures and video (eg. media_dir=PV,/home/jmaggard/digital_camera)

Vagyis itt kell felsorolni azokat a mappákat, amelyeket szeretnél figyeltetni a minidlna szolgáltatással. A kontent típusát is megadhatod, akár többet is egymás mellé sorolva. :) A HDD-k elérési útja pedig minden esetben a /i-data mappa alatt van, egy random hex karaktersor. Hogy ezek pontosan mik, abban egy ls /i-data/ parancs tud Neked felvilágosítást adni, vagy akár az mc /i-data/. :)

FFp alatt pedig általában a csomagok rendelkeznek egy start/stop szkripttel, melyet a /ffp/start/ mappába helyez el a telepítő. Mivel most a minidlna-ról van szó, az ő indítója a /ffp/start/minidlna.sh. Ezt a szkriptet kézzel az sh /ffp/start/minidlna.sh paranccsal tudod meghívni. Ha így hívod meg, akkor ezt fogja visszaírni:

Usage: /ffp/start/minidlna.sh (start|stop|restart|status|rebuild|reload|rescan)
Use reload to update changed settings in config file for running minidlna service.
Use rebuild command for full database rebuild from the scratch.
Use rescan for non-destructive, soft database update.

Tehát az sh /ffp/start/minidlna.sh start paranccsal tudod elindítani, míg ugyanez stop-pal a végén leállítja azt.

Az automatikus indításhoz pedig futtathatóvá kell tenni ezt a szkriptet. Ilyenkor az FFp meg tudja hívni reboot esetén a start-ját:

chmod +x /ffp/start/minidlna.sh

És done! :)

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#1622) MaCS_70 válasza Mr Dini (#1621) üzenetére


MaCS_70
félisten

A telepítés szerintem eddig is rendben volt, de a biztonság kedvéért végigcsináltam az egész szekvenciát, amit leírtál.
Le is ment hiba nélkül, aztán az /ffp/start/minidlna.sh start parancsra megint a következőt dobja:

root@NAS326:~# /ffp/start/minidlna.sh start
Starting minidlna.../i-data/48938269/.PKG/ffp/ffproot/ffp/bin/minidlna: can't load library 'librtmp.so.1'
[ Fail!!! ] ERROR WARNING: minidlna can not start!!!

A helyzet tehát, mondhatni, változatlan. :(

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1623) Mr Dini válasza MaCS_70 (#1622) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

slacker -uiA br2:rtmpdump

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#1624) MaCS_70 válasza Mr Dini (#1623) üzenetére


MaCS_70
félisten

Aszongya:

root@NAS326:~# slacker -uiA br2:rtmdump
No packages found (status iu, pattern (^br2:.*rtmdump))

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1625) bexinho23 válasza Mr Dini (#1620) üzenetére


bexinho23
őstag

Értem. A webdavot amúgy nagyon ritkán használom. De most pont kellett volna egy win telepítés miatt az egyik mappában tárolt fájl. 3 főmappa van raid0 2 TB-on tárolva. Filmek, sorozatok, programok... Utóbbiban több mappa is van több mappán belül (gondolom ez még nem okozhat ilyen típusú problémát). Na most az egyik almappában egy nagyobb kiterjesztésű fájlt gond nélkül át tudtam húzni webdav-on keresztül, viszont egy másik mappában lévő fájlt el sem tudtam érni, mert "file not found"-ba ütköztem. Na abban rengeteg mappa, almappa, fájl található.

(#1626) Mr Dini válasza MaCS_70 (#1624) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Másold be a parancsot vágólapról (jobbklikk, vagy Shift+Insert), vagy az rtmdump helyett írj be rtmpdump-ot. ;)

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#1627) SyMbioTe válasza Mr Dini (#1619) üzenetére

Oké, köszönöm, akkor ezt majd még megpróbálom.
Cél az RAID 1 lenne majd, adatbiztonság miatt.

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#1628) MaCS_70 válasza Mr Dini (#1626) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, az rtmpdump haározottan látványosabb eredménnyel jár, mint az rtmdump, de a végeredmény nem sokat változott, csak a szám lett más a FAIL! üzenet végén:

fetch: (cd '/ffp/funpkg/cache/br2/ffmpeg3'; wget -Nnv 'http://downloads.zyxel.na s-central.org/Users/barmalej2/ffp/0.7/arm/packages//ffmpeg3/rtmpdump-2.4_gitfa86 46d-arm-1.txz')
2018-03-27 13:57:19 URL:http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/barmalej2/f fp/0.7/arm/packages//ffmpeg3/rtmpdump-2.4_gitfa8646d-arm-1.txz [95428/95428] -> "rtmpdump-2.4_gitfa8646d-arm-1.txz" [1]
/ffp/funpkg/cache/br2/ffmpeg3/rtmpdump-2.4_gitfa8646d-arm-1.txz: OK

/ffp/bin/funpkg -i /ffp/funpkg/cache/br2/ffmpeg3/rtmpdump-2.4_gitfa8646d-arm-1.t xz

Scanning /ffp/funpkg/cache/br2/ffmpeg3/rtmpdump-2.4_gitfa8646d-arm-1.txz ...
#
# rtmpdump is a toolkit for RTMP streams. All forms of RTMP are supported,
# including rtmp://, rtmpt://, rtmpe://, rtmpte://, and rtmps://.
# License: GPLv2, LGPL2.1
# Version: 2.4_gitfa8646d
# Homepage: https://rtmpdump.mplayerhq.hu/
#
Installing rtmpdump-2.4_gitfa8646d-arm-1

Searching for *.new files: /ffp/etc /ffp/start
/ffp/etc/wgetrc.new
/ffp/etc/ssl/misc/c_name.new
/ffp/etc/ssl/misc/CA.sh.new
/ffp/etc/ssl/misc/c_info.new
/ffp/etc/ssl/misc/c_issuer.new
/ffp/etc/ssl/misc/c_hash.new
/ffp/etc/ssl/openssl.cnf.new
/ffp/etc/examples/rsyncd.conf.new
/ffp/start/lighttpd.sh.new
/ffp/start/rsyncd.sh.new
/ffp/start/kickwebs.sh.new
Done.
root@NAS326:~#
root@NAS326:~# /ffp/start/minidlna.sh start
Starting minidlna.../i-data/48938269/.PKG/ffp/ffproot/ffp/bin/minidlna: can't load library 'libgnutls.so.30'
[ Fail!!! ] ERROR WARNING: minidlna can not start!!!

Köszönettel: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1629) Mr Dini válasza MaCS_70 (#1628) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Haladunk! :)

slacker -uiA br2:gpg/

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#1630) Klown


Klown
aktív tag

Sziasztok!

Szombaton a csömöri Auchan műszaki turkálójában kezem közé akadt egy ilyen cucc. 14k-ért úgy voltam vele, hogy egy életem, egy halálom, kipróbálom! Úgyis régóta szerettem volna NAS-t, de sokallatam az árát. Na ennyi még belefért. Van LibreElec + KODI-s mediaplayer-em és különféle set top box-om is (köztük Spark + Enigma2-es Linux-szal, ergo tudom, hogy mire jó egy .ipk fájl), tehát jó szolgáltatot tehet egy ilyen kütyü!

Eddig tiszta sor, lefrissítettem a firmware-t, működik szépen, de beleolvastam a topic-ba, mert piszkálta a csőröm a hákolhatnék... :DDD Ehh de nem kellett volna! Most csináltam magamnak pár hétnyi topic olvasást... :DDD

Ugyan nem vagyok hardcore linux-os, de azért elpötyörészek benne. (Valahol talán még a SLES12 CLA vizsgámat is megtalálnám, ha nagyon keresgélném.) Tehát Mr Dini hozzászólásait tudom értelmezni, ill. szükség szerint implementálni is. (Amúgy tiszteletre méltó, amit a közösségért tesz! Ill. hogy készségesen válaszol és nem "magas lóról" teszi. :R )

Viszont ennek ellenére egy pár link-nek, összefoglalónak örülnék, amit átolvasva gyorsabban (nem több ezer post átrágása révén) tisztába kerülhetnék a dolgokkal. Pl.:

1.) Az FFp egy repo, ahonnan 3rd party (Zyxel-en kívüli) csomagok vannak?
2.) MetaRepository is egy ugyanolyan repo?
3.) Hogyan lehet ezeket telepíteni a legfrissebb firmware-rel? (Elég a web_prefix fájlt a \\<NAS>\admin\zy-pkgs\ könyvtár alá bemásolni?)
4.) Van egy olyan gondom, hogy a hostnevet átírtam NAS326-ról nas-ra. Na azóta csak IP-vel érem el. Hogyan tudnám megoldani, hogy az összes kliensről elérjem a \\nas alatt? (Az egyik gép hosts fájljába beírtam, de ugye ez nem túl elegáns, csak workaround. De egy okostelóval ez már nehezebb dió...) Annyit kell tudni, hogy jelenleg a DHCP tartományon (192.168.1.2 - 192.168.1.99) kívüli fix IP-n (192.168.1.200) csücsül a cucc.
5.) Ha fel akarom map-elni a meghajtókat a Win10 alá, akkor csak az adott share-t tudom? Tehát \\nas\[share_neve] formátumban? Mert ha intézőben beírom a a \\nas -t, akkor megjelennek a share-ek, de ezt így ilyen formában nem engedi meghajtóként felmap-elni. Van erre megoldás, hogy csak a \\nas legyen a map "gyökérkönyvtára"?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#1631) MaCS_70 válasza Klown (#1630) üzenetére


MaCS_70
félisten

Tehát Mr Dini hozzászólásait tudom értelmezni, ill. szükség szerint implementálni is. (Amúgy tiszteletre méltó, amit a közösségért tesz! Ill. hogy készségesen válaszol és nem "magas lóról" teszi. :R )

Maximálisan egyetértek, le a kalappal Mr.Dini előtt! :R

Itt el tudsz indulni, ez alapján fel tudod tenni a Meta Repository-t, amiből már egyenes az út tovább.
Az elmúlt két hétben pedig gyakorlatilag minden fontos információ elhangzott itt, még ha számomra kissé nyögvenyelősen is alakulnak a dolgok.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1632) zsolesz6 válasza Fagyi (#1607) üzenetére


zsolesz6
aktív tag

Én is így gondoltam, pont ezért akartam hogy legyen MC, hogy ne hálózaton másoljon, hanem direkte a pendrive-ra, kihasználva így az USG 3.0 sebességét. :W

@ Mr. DIni: nem tudom a winyók állapotát. 1 db 2 TB-s WD red van benne. Ami még nincs 2 éves. És nincs agyon hajtva. csak filmezésre használom, meg torrentezni. Bár a torrent gyilkolhatja, de a WD red sorozata elvileg pont erre van kitalálva. Mondjuk nem egy gyors HDD, azt hiszem csak 5400-at pörög. Lehet itt a baj?

[ Szerkesztve ]

(#1633) Mr Dini válasza Klown (#1630) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Viszont ennek ellenére egy pár link-nek, összefoglalónak örülnék, amit átolvasva gyorsabban (nem több ezer post átrágása révén) tisztába kerülhetnék a dolgokkal.

Fagyi kolléga blogjára érdemes ránézni, ha magára a NAS felületérevagy kíváncsi. FFp terén pedig igen, egy átfogó leírásra nagyon nagy szükség lenne! Anno próbálkoztam is vele, de mostanában sokat szajkózom, sajnos nem alaptalanul, hogy időhiány miatt nem lett belőle semmi. Pedig egy nem hivatalos, magyar getting started guidera szükség lenne. :)

1.) Az FFp egy repo, ahonnan 3rd party (Zyxel-en kívüli) csomagok vannak?; 2.) MetaRepository is egy ugyanolyan repo?

Az a MetaRepository, amely a gyári programcsomagokat "kiegészíti" harmadik felektől származó programcsomagokkal. Az FFp egy ilyen 3rd party programcsomag, amely tulajdonképpen egy Linux FHS/fájlrendszer (chroot szerűség, ha Linuxosabban szeretnénk fogalmazni), azzal a különbséggel, hogy teljes szabadságod van fölötte, nem úgy, mint a gyári Linux fájlrendszerén. Így kapsz egy teljesértékű Linuxot, ahova azt telepítessz/módosítasz, amit csak szeretnél. :) Illetve van egy csomagkezelője is, ahonnan valóban tudsz harmadik féltől származó FFp csomagokat is telepíteni.

3.) Hogyan lehet ezeket telepíteni a legfrissebb firmware-rel? (Elég a web_prefix fájlt a \\<NAS>\admin\zy-pkgs\ könyvtár alá bemásolni?)

Pontosan! :) Ezt a fájlt kell letöltened, amennyiben a böngésző/letöltésvezérlő adott neki kiterjesztést, úgy azt le kell vágni, majd el kell helyezni az általad említett megosztásra. Aztán a NAS webGUI-ján mehet egy csomaglista frissítés, s megjelenik a MetaRepository, mint egyedüli telepítésre kínált csomag. Amennyiben ezt telepíted, majd ismét frissítessz, megjelennek a plusz csomagok, s az eredetiek is.

4.) Van egy olyan gondom, hogy a hostnevet átírtam NAS326-ról nas-ra. Na azóta csak IP-vel érem el. Hogyan tudnám megoldani, hogy az összes kliensről elérjem a \\nas alatt? (Az egyik gép hosts fájljába beírtam, de ugye ez nem túl elegáns, csak workaround. De egy okostelóval ez már nehezebb dió...) Annyit kell tudni, hogy jelenleg a DHCP tartományon (192.168.1.2 - 192.168.1.99) kívüli fix IP-n (192.168.1.200) csücsül a cucc.

Remek kérdés! :D Én tettem a NAS-ra egy dnsmasq szervert, s abban vettem fel a hosztneveket. A routernek meg ezt adtam meg DNS szerver címszó alatt. Így nem kell a hosts fájlokkal bajlódni eszközönként. Szóval a konkrét problémával még nem találkoztam. Triviális, de próbáld meg rebootolni a NAS-t, illetve a router-t is. Illetve esetleg válassz kicsit hosszabb hostnevet.

5.) Ha fel akarom map-elni a meghajtókat a Win10 alá, akkor csak az adott share-t tudom? Tehát \\nas\[share_neve] formátumban? Mert ha intézőben beírom a a \\nas -t, akkor megjelennek a share-ek, de ezt így ilyen formában nem engedi meghajtóként felmap-elni. Van erre megoldás, hogy csak a \\nas legyen a map "gyökérkönyvtára"?

Bizony, ezt is jól látod. A korábbi NAS-okon volt egy olyan megosztás is, amely HDD-re lebontva elérhetővé tette az összes megosztás elérését, illetve csatolását, de ezt a ZyXEL valamiért kiszedte az új NAS fw-kből... Így hirtelen két megoldást tudok, mindkettő Linux alatt tákolós, hogy patchelned kell a samba konfigot minden reboot után (ugyanis ezek csak ramdisken léteznek, reboot esetén elvesznek, s a NAS újragenerálja). Vagy FFp alól tehetsz még fel egy samba-t.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#1634) Mr Dini válasza zsolesz6 (#1632) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Simán elképzelhető, hogy egy balszerencsés példányt fogtál ki. Volt olyan kolléga, akinek két hónap után döglött be a szintén Red HDD. Sajnos előfordul...

Van egy S.M.A.R.T nevű programcsomag, amivel rá tudsz nézni a kondíciókra, illetve FFp alól telepíthető hdsentinel is.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#1635) zsolesz6 válasza Mr Dini (#1634) üzenetére


zsolesz6
aktív tag

Köszi, mindenképp megnézem.

(#1636) Klown válasza Mr Dini (#1633) üzenetére


Klown
aktív tag

Szia!

Köszönöm a kimerítő válaszaidat! :R

Az 5-ös pontra visszatérve még az NFS lehet megoldás. Linux szépen kezeli, s Win10 alá is be tudtam heggeszteni, miután feltettem a gyári NFS támogatást.

Ok nem tragédia, hogy nem tudom a \\nas -t így felmap-elni, csak érdekelt, hogy van-e rá mód. Látom, hogy van, de elég hákolós... :D Meglátom, hogy ér-e annyit a dolog! ;]

FFp esetén a chroot volt a kulcsszó! Így már mindent értek! Tehát ilyen-olyan konténerféle lesz ez, ha nem tévedek.

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#1637) nebulo0128


nebulo0128
csendes tag

Sziasztok,
tervezek egy ilyen nas beszerzését, de lenne egy kérdésem:
zyxel cloud hogyan működik pontosan? hivatalos oldalakon a marketing ugye, hogy bárhonnan el lehet érni a fájlokat. de ez működik NAT-olt hálózat alól is? érdekelne ezzel kapcsolatban van e tapasztalata valakinek.

https://www.flickr.com/gp/128093251@N07/6q2B04

(#1638) krealon válasza nebulo0128 (#1637) üzenetére


krealon
veterán

"zyxel cloud hogyan működik pontosan?"

Egyedi fejlesztesu VPN megoldason keresztul.

"bárhonnan el lehet érni a fájlokat. de ez működik NAT-olt hálózat alól is? "

Mukodik.
Az mas kerdes, hogy egy rajtunk kivulalllo szolgaltato altal biztositott feketedoboz megoldasban megbizunk-e.
En elolvastam a felhasznalasi felteteleket es gyorsan toroltem is ezt a funkciot (zcloud, ami csak Metarepository alol elerheto Tweaks segitsegevel lehetseges).

(#1639) Kronok


Kronok
aktív tag

hahó! egy olyan kérdésem lenne, h p2p letöltésnél az aktív letöltések száma 10, és ezt az értéket nem is engedi növelni, van rá valamilyen mód amivel ezt az értéket lehet növelni?

Ne ne ne, csak a gombokat ne, gumicukorból vannak!!!

(#1640) Mr Dini válasza Kronok (#1639) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

A gyári libtorrent alapú klienst felejtsd el, mivel a limit kikerülhetetlen. Programcsomagok közt elérhető a TM, ha kell egy limitálatlan torrent kliens.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#1641) SyMbioTe válasza Mr Dini (#1619) üzenetére

Nod, megvan a probléma. Tárhelykezelő > Lemezcsoportok menüpontban töröltem az ott lévő cuccokat, innentől engedte a RAID-et. :W

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#1642) atees


atees
őstag

Sziasztok! Gyari letoltő rész, nem tölt vissza, mi lehet a gond? A letöltés megy, a fájl nincs bántva.
Bar lehet be van allitva h letoltes utan tegye at masik mappaba a fajt 😀
Akkor sanszos ez lesz a hiba?😀

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#1643) MaCS_70 válasza Mr Dini (#1629) üzenetére


MaCS_70
félisten

Megvolt.

A minidlna indítására továbbra is:

root@NAS326:~# /ffp/start/minidlna.sh start
Starting minidlna.../i-data/48938269/.PKG/ffp/ffproot/ffp/bin/minidlna: can't load library 'libx265.so.116'
[ Fail!!! ] ERROR WARNING: minidlna can not start!!!

Valamit nyilvánvalóan elrontok, de mit?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1644) Mr Dini válasza MaCS_70 (#1643) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Valamiért nem ment fel az x265 csomag, az ffmpeg telepítéskor:

slacker -uiA br2:ffmpeg3/x265

Elképzelhető, hogy van még pár függősége...

UI.: Alapvetően a sok megkeresés, illetve a tanulás öröme miatt hagyni szoktam a saját tapasztalatszerzést, de mivel már leírtam minden infót, illetve látom, hogy kínlódsz vele, keress meg pü-ben, aztán valamikor segítek beállítani SSH-n! ;)

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#1645) MaCS_70 válasza Mr Dini (#1644) üzenetére


MaCS_70
félisten

Megvolt, lement egy rakás panasszal, done.
A végeredmény sajnos változatlan.

fetch: (cd '/ffp/funpkg/cache/br2/ffmpeg3'; wget -Nnv 'http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/barmalej2/ffp/0.7/arm/packages//ffmpeg3/x265-2.4-arm-1.txz')
2018-04-01 15:58:35 URL:http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/barmalej2/ffp/0.7/arm/packages//ffmpeg3/x265-2.4-arm-1.txz [499732/499732] -> "x265-2.4-arm-1.txz" [1]
/ffp/funpkg/cache/br2/ffmpeg3/x265-2.4-arm-1.txz: OK

/ffp/bin/funpkg -i /ffp/funpkg/cache/br2/ffmpeg3/x265-2.4-arm-1.txz

Scanning /ffp/funpkg/cache/br2/ffmpeg3/x265-2.4-arm-1.txz ...
#
# x265 is a H.265 / HEVC video encoder application library, designed to encode video or images into
# an H.265 / HEVC encoded bitstream.
# License: GPLv2
# Version: 2.4
# Homepage: http://x265.org/
#
Installing x265-2.4-arm-1

Searching for *.new files: /ffp/etc /ffp/start
/ffp/etc/wgetrc.new
/ffp/etc/ssl/misc/c_name.new
/ffp/etc/ssl/misc/CA.sh.new
/ffp/etc/ssl/misc/c_info.new
/ffp/etc/ssl/misc/c_issuer.new
/ffp/etc/ssl/misc/c_hash.new
/ffp/etc/ssl/openssl.cnf.new
/ffp/etc/examples/rsyncd.conf.new
/ffp/start/lighttpd.sh.new
/ffp/start/rsyncd.sh.new
/ffp/start/kickwebs.sh.new
Done.
root@NAS326:~# /ffp/start/minidlna.sh start
Starting minidlna.../i-data/48938269/.PKG/ffp/ffproot/ffp/bin/minidlna: can't load library 'libx264.so.148'
[ Fail!!! ] ERROR WARNING: minidlna can not start!!!
root@NAS326:~# fetch: (cd '/ffp/funpkg/cache/br2/ffmpeg3'; wget -Nnv 'http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/barmalej2/ffp/0.7/arm/packages//ffmpeg3/x265-2.4-arm-1.txz')
-sh: syntax error near unexpected token `cd'
root@NAS326:~# 2018-04-01 15:58:35 URL:http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/barmalej2/ffp/0.7/arm/packages//ffmpeg3/x265-2.4-arm-1.txz [499732/499732] -> "x265-2.4-arm-1.txz" [1]
-sh: 2018-04-01: command not found
root@NAS326:~# /ffp/funpkg/cache/br2/ffmpeg3/x265-2.4-arm-1.txz: OK
Starting minidlna.../i-data/48938269/.PKG/ffp/ffproot/ffp/bin/minidlna: can't load library 'libx264.so.148'
[ Fail!!! ] ERROR WARNING: minidlna can not start!!!
root@NAS326:~#
-sh: /ffp/funpkg/cache/br2/ffmpeg3/x265-2.4-arm-1.txz:: No such file or directory
root@NAS326:~#
root@NAS326:~# /ffp/bin/funpkg -i /ffp/funpkg/cache/br2/ffmpeg3/x265-2.4-arm-1.txz
Skipping /ffp/funpkg/cache/br2/ffmpeg3/x265-2.4-arm-1.txz: Already installed
root@NAS326:~#
root@NAS326:~# Scanning /ffp/funpkg/cache/br2/ffmpeg3/x265-2.4-arm-1.txz ...
-sh: Scanning: command not found
root@NAS326:~# #
root@NAS326:~# # x265 is a H.265 / HEVC video encoder application library, designed to encode video or images into
root@NAS326:~# # an H.265 / HEVC encoded bitstream.
root@NAS326:~# # License: GPLv2
root@NAS326:~# # Version: 2.4
root@NAS326:~# # Homepage: http://x265.org/
root@NAS326:~# #
root@NAS326:~# Installing x265-2.4-arm-1
-sh: Installing: command not found
root@NAS326:~#
root@NAS326:~# Searching for *.new files: /ffp/etc /ffp/start
-sh: Searching: command not found
root@NAS326:~# /ffp/etc/wgetrc.new
-sh: /ffp/etc/wgetrc.new: Permission denied
root@NAS326:~# /ffp/etc/ssl/misc/c_name.new
root@NAS326:~# /ffp/etc/ssl/misc/CA.sh.new
root@NAS326:~# /ffp/etc/ssl/misc/c_info.new
root@NAS326:~# /ffp/etc/ssl/misc/c_issuer.new
root@NAS326:~# /ffp/etc/ssl/misc/c_hash.new
root@NAS326:~# /ffp/etc/ssl/openssl.cnf.new
-sh: /ffp/etc/ssl/openssl.cnf.new: Permission denied
root@NAS326:~# /ffp/etc/examples/rsyncd.conf.new
-sh: /ffp/etc/examples/rsyncd.conf.new: Permission denied
root@NAS326:~# /ffp/start/lighttpd.sh.new
-sh: /ffp/start/lighttpd.sh.new: Permission denied
root@NAS326:~# /ffp/start/rsyncd.sh.new
-sh: /ffp/start/rsyncd.sh.new: Permission denied
root@NAS326:~# /ffp/start/kickwebs.sh.new
-sh: /ffp/start/kickwebs.sh.new: Permission denied
root@NAS326:~# Done.
-sh: Done.: command not found
root@NAS326:~# root@NAS326:~# /ffp/start/minidlna.sh start
-sh: root@NAS326:~#: command not found
root@NAS326:~# Starting minidlna.../i-data/48938269/.PKG/ffp/ffproot/ffp/bin/minidlna: can't load library 'libx264.so.148'
> [ Fail!!! ] ERROR WARNING: minidlna can not start!!!

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1646) Mr Dini válasza MaCS_70 (#1645) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nem változatlan. Most a 264 library-t hiányolja. :)

Futtasd le ismét, hátha most rendben feltesz mindent:

slacker -uiA br2:ffmpeg3/

Ha nem, akkor megint haladjunk egyesével:

slacker -uiA br2:ffmpeg3/x264

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#1647) MaCS_70 válasza Mr Dini (#1646) üzenetére


MaCS_70
félisten

root@NAS326:~# /ffp/start/minidlna.sh start
Starting minidlna...done! [ OK ]

Köszönöm!

Egyébként mond ez az egész Neked valamit arról, hogy mi lehetett az alapprobléma?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1648) Mr Dini válasza MaCS_70 (#1647) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nem volt semmi probléma. A minidlna iszonyat sok függőséggel rendelkezik, amelyet a használatához telepíteni kell. Említettem korábban is, hogy a slacker ilyen.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#1649) MaCS_70 válasza Mr Dini (#1648) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon köszönöm!

Csak összejött! :)

Már csak az a gondom, hogy valahogy nem igazán úgy működik, ahogyan azt szeretném.

Nem akarok itt elmenni off-topic irányba, úgyhogy csak annyit kérdezek, hogy valami érthető forrásod a beállítására akad-e. Alapvetően a nevek ABC-sorrendjével van gondom.

Sűrű köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1650) Clarence7 válasza Mr Dini (#1648) üzenetére


Clarence7
újonc

Sziasztok

a fenti minidlna-s értekezésetek alapján sikerült eljutnom nekem is a végéig (majdnem :(( ), de ott az alábbi hibát dobja:

root@NAS326:~# /ffp/start/minidlna.sh start
Starting minidlna.../i-data/f584a8d6/.PKG/ffp/ffproot/ffp/bin/minidlna: can't load library 'libgnutls.so.30'
[ Fail!!! ] ERROR WARNING: minidlna can not start!!!

melyiket kellene nekem újra futtatni?

köszi

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.