Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) MaCS_70 válasza Clarence7 (#1650) üzenetére


MaCS_70
félisten

Olvass vissza! Nekem pontosan ez volt a gondom, Mr.Dini megadta rá a működő választ.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1652) Clarence7 válasza MaCS_70 (#1651) üzenetére


Clarence7
újonc

Uppsssz, tényleg, a slacker -uiA br2:gpg/ kimaradt,
és meg is lett az eredménye (a többi utólagos futtatást már ezelőtt megcsináltam):
root@NAS326:~# /ffp/start/minidlna.sh start
Starting minidlna...done! [ OK ]

:R :R :R
köszönettel:
Clarence

(#1653) Klown


Klown
aktív tag

Sziasztok!

A sites-ot én is átírtam rsnyc-ről http-re, de a "slacker U"-nál elakadtam:

root@nas:~# /i-data/4de20b22/.PKG/ffp/ffproot/ffp/bin/slacker -U
Updating package lists...
fetch: (cd '/ffp/funpkg/cache/s'; wget -Nnv 'http://ffp.inreto.de/ffp/0.7/arm/packages/CHECKSUMS.md5')
wget: invalid option -- 'N'
BusyBox v1.19.4 (2017-05-26 16:39:12 CST) multi-call binary.

Usage: wget [-c|--continue] [-s|--spider] [-q|--quiet] [-O|--output-document FILE]
[--header 'header: value'] [-Y|--proxy on/off] [-P DIR]
[--no-check-certificate] [-U|--user-agent AGENT] [-T SEC] URL...

FATAL: s: No CHECKSUMS.md5

Sajnos csak a következő wget van a NAS-on:

/usr/sbin/wget
/ram_bin/usr/sbin/wget

Ezeknél egyiknél sincs "-N" kapcsoló. :( Hogyan tudnék egy újabb ARM architektúrájú wget-et feltenni, ami már ismeri a "-N"-t? Fent van valahol csomagban?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#1654) Mazsika


Mazsika
őstag

Sziasztok, most szeretnék egy 326ost venni, TM és minidlna kellene vagy twonky is jó ha stabil. Mennyire ajánjátok a tipust?

Dáccsika

(#1655) MaCS_70 válasza Mazsika (#1654) üzenetére


MaCS_70
félisten

Transmission telepíthető a gyári boltból, de a verziókövetése ezena vonalon bizonytalan.

A MiniDLNA-ra keress vissza, az elmúlt hónapban éppen én szenvedtem vele nem keveset, amíg sikerült feltennem -- aztán most, hogy fent van, jött a csalódás.

Ha nem okoz problémát a a linuxos, parancssoros telepítgetés és egy kis utánaolvasás, akkor nagyon jó ez a kászülék Neked.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1656) odrif válasza MaCS_70 (#1655) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Mi volt a csalódás?

20 éve a Prohardveren

(#1657) MaCS_70 válasza odrif (#1656) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az, hogy az ABC sorrendbe állításnál a névelőket is figyelembe veszi, tehát pl. az összes "the" kezdetű név/cím a "t"-betűhöz kerül.

Agyrém. :W :F :W :F :W :F

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1658) zsolesz6 válasza MaCS_70 (#1657) üzenetére


zsolesz6
aktív tag

És ebben mi a csalódás? Így működik az ABC. A twonky is ugyanígy csinlja. Meg sztem igazából mindegyik. (bár mást nem próbáltam, csak anno még serviio-t pc-n)

(#1659) Fagyi válasza MaCS_70 (#1657) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Ha átírod magyarra a címet?
The=A?

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1660) MaCS_70 válasza zsolesz6 (#1658) üzenetére


MaCS_70
félisten

Pontosan az a lényeg, hogy nem. Az ABC ugyan valóban így működik, de a nevek sorba rendezése nem. Névelőket, előtagokat elvi hiba figyelembe venni, a sorba rendezés alapja a név/cím első megkülönböztető szava alapján kell, hogy történjen. Egy csomó rendszer, köztük az első lejátszóm 2001-ből vagy pl. a Kodi tudja ezt.

És igen, pontosan ezért hanyagolom a Twonky-t is.

A személy-nyilvántartásban hasonló hiba a Dr., Prof. előtagok összevonása a vezetéknévvel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1661) MaCS_70 válasza Fagyi (#1659) üzenetére


MaCS_70
félisten

De pontosan az a lényeg, hogy ne kelljen átírnom a neveket, címeket!

Egyrészt azért, mert sok száz tag-et érintene, másrészt, mert nem akarom a helyes változatot egy rakás melóval hibásra cserélni. Meg aztán miért is jó az nekem, ha a Beatles átkerül a t-től az a-hoz?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1662) zsolesz6 válasza MaCS_70 (#1660) üzenetére


zsolesz6
aktív tag

A Plex-et próbáltad már? Valami vélemény róla? Érdemes-e esetleg a Twonky-t plexre cserélni?

(#1663) bostone


bostone
addikt

Sziasztok!

A hálózaton az egyik pc nem látja, vagy nem jól ismeri fel a nas-t. A többi eszközzel (tv, tablet, telefon, notebook, mediaplayer) minden rendben.
Mi okozhatja ezt?
Hogyan lehet orvosolni?
Windows 10 fut az összes számítógépen, ami a lakásban található, bár ez a pc a legöregebb eszköz.

Más:

A tartalmakat eddig külső adattárolón vigyáztuk, mindenki a sajátján. Hogyan a leggyorsabb ezeket a nas belső tárolójára juttatni? Az usb 3.0-ás csatlakozón keresztül 1.5 sebességgel megy a fájlok mentése.

Más 2:

Nem akarok mindenkinek külön felhasználót létrehozni, a mappaszerkezetet lehet úgy variálni, hogy mindenki megtatlálja a saját dolgait, ha mondjuk csak tv-t szeretné használni?

(#1664) Mazsika válasza MaCS_70 (#1655) üzenetére


Mazsika
őstag

Az nem gond, most is egy 310em van amit anno ugyanígy kellett parancssorbol macerálni... Köszi a választ!

Dáccsika

(#1665) windlord


windlord
őstag

Hogyan célszerű gyári alapbeállítást végezni a NAS -on?
El szeretném adni...

(#1666) Fagyi válasza windlord (#1665) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Hátul reset gomb hdd nélkül aszem.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1667) MaCS_70 válasza zsolesz6 (#1662) üzenetére


MaCS_70
félisten

A NAS326-oson még nem tudtam kpróbálni a Plexet, de egy PC-re most teszem fel -- bár már felvilágosítottak arról, hogy nem DLNA-szerver, de egy próbát a klienseivel megér.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1668) csomazoli válasza MaCS_70 (#1667) üzenetére


csomazoli
csendes tag

A plex tartalmaz DLNA szerver funkciót egyébként

(#1669) zsolesz6 válasza csomazoli (#1668) üzenetére


zsolesz6
aktív tag

Igen, én is így tudom, a kérdésem mindössze annyi lenne, hogy mennyire lebutított ez a NAS-ra való a PC-s verzióhoz képest? (bár még a PC-st sem használtam) Illetve mi egyébre jó még?

(#1670) csomazoli válasza zsolesz6 (#1669) üzenetére


csomazoli
csendes tag

PC-s verziót túl sokáig nem használtam, úgyhogy a különbségekkel nem vagyok tisztában, valamint elsősorban WebOS klienssel használom. Probléma olyan tartalmaknál lehet, amit a Plex szerver valamilyen okból kifolyólag konvertálni szeretne, amit a gyenge hardverből adódóan értelemszerűen nem tud. Bizonyos felirat formátumokat nem tud kezelni valamiért a WebOS kliens, ezeknél próbálna konvertálni. Ezektől eltekintve remekül működik. Korábbi verziókkal voltak még gondok 4K/HDR tartalmakkal, de ezt egy újabb verzió javította, szóval ezek is működnek.
Egyébként, ha valamit a gyári kliens mindenáron konvertálni akarna, azt az alap LG media player le tudja játszani DLNA-n keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#1671) zsolesz6 válasza csomazoli (#1670) üzenetére


zsolesz6
aktív tag

Király!!! Hanyas a WebOS-ed, milyen TV?

(#1672) Prego


Prego
senior tag

ŐŐŐŐŐŐŐ, ma egész nap 100-on pörgött a proci. Most kapott egy áramtalanítós újraindítást, viszont eltűntek a widgetek lentről és nem tudok hozzáadni, mert üres a lista.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#1673) zsolesz6


zsolesz6
aktív tag

Feltettem szerdán a Plex-et, igaz azóta nem foglalkoztam vele, de akkor nem sikerült a web interface-n beregelni. A google-s nem is működött, szürke volt, a facés meg folyton ledobott hibával. Valakinek van ebben tapasztalata?

(#1674) Klown válasza Mr Dini (#1557) üzenetére


Klown
aktív tag

Köszönöm! Örök hála! :R

Ez a path turkálás volt a kulcs! Emiatt akadt el a wget-nél a slacker -U.

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#1675) VTom


VTom
veterán

Sziasztok,
milyen app-pot használjak, ha azt szeretném, hogy naponta (akár automatikusan, ha az otthoni wi-fi hálózathoz csatlakozom) felmásolódjanak a képeim és videoim a NAS-ra egy megadott mappába?
Köszi

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1676) Fagyi válasza VTom (#1675) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Zcloud

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1677) hcs57


hcs57
őstag

A nas be van állítva, hogy 22 órakor ki, majd 06 órakor kapcsoljon be... ez működik. Ma 22 óra után jutott eszembe, hogy kellene valami a nasról, mondom indítom. Elindul, csippant egyet, majd le is áll. Többször próbáltam, hiába. Nem lehet ilyenkor be sem kapcsolni?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1678) hcs57 válasza hcs57 (#1677) üzenetére


hcs57
őstag

23 óra után működik...

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1679) VTom válasza Fagyi (#1676) üzenetére


VTom
veterán

Z cloud csak a fotókat tölti fel :(

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1680) Lacics25 válasza VTom (#1679) üzenetére


Lacics25
aktív tag

[Zyxel Drive]

[ Szerkesztve ]

(#1681) Freezee


Freezee
senior tag

Sziasztok,

A Zyxel NAS325v2 -ből a HDD-t át lehet simán rakni a 326-ba úgy hogy megmaradnak rajta az adatok?
Jól emlékszem hogy nem lehet ezt?
Ha nem lehet , hogyan lehetne ezt értelmesen megoldani?
Köszi

(#1682) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Próbálkozom a Plex-szel mint DLNA-szerverrel.

Kérdésem egyrészt az, hogy az ABC-sorrend miatt parkolópályára tett miniDLNA-t hogyan tudom eltávolítani (miután ugye komoly szenvedés és Dr.Dini kitartó szívatása után sikerült feltennem), másrészt az, hogy a Plexen hogyan tudok felhasználót váltani. Egyszer ugyanis véletlenül rányomtam a Goolge-bejelentkezésre, és azóta ha a rendes, régi Plex fiókommal lépek be, nem találja szervert, csak megy körbe a nyíl -- miközben magát a NAS IP-címét mutatja az állapotsorban.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1683) H_András válasza Freezee (#1681) üzenetére


H_András
tag

Sajna nem lehet, a nas mindenféleképpen formázza a vinyókat első behelyezéskor. csak a mentés és másolás marad..

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#1684) Lorantz24


Lorantz24
csendes tag

Sziasztok!
Beragadt egy UPnP port beállításom, és gyári adatok visszaállítása után is bent maradt. Ha törölni szeretném azt írja, hogy "Nem várt hiba!".
Van esetleg valami lehetőség teljes visszaállításra, dobozból kivett állapotra?

Más:
Használ valaki több 326-ot egy rendszerben? Én most üzemelném be a másodikat. Van valami amire különösen figyelni kell így a beállításokban?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1685) Lacielvtárs válasza Lorantz24 (#1684) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szia, nálam három db van, a hálózati nevét en lecsereltem, de nem vettem észre hogy gondot okozott volna hogy több van egy hálózaton...
[kép]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1686) Lorantz24 válasza Lacielvtárs (#1685) üzenetére


Lorantz24
csendes tag

Köszi, akkor nem aggódom annyira, lesz hely majd még egynek :D

Közben sikerült megoldanom a gondot, a router kavarodott meg, azon is kellett egy reset. A nasok visszaállítása után mindig bedobta a router a beragadt beállítást...

Nem vagyok ebben nagy guru, valaki esetleg leírná röviden melyik UPnP szolgáltatás mire jó?
A transmissiont meg a mediaservert bekapcsoltam, a többire nem tudom, hogy van-e szükségem.

Ja, még valami: a transmission asztali kliense az első nasnál írta a szabad helyet, most meg a másiknál ki van húzva, nem ír semmit. Ez beállítási hiba lehet?

(#1687) Lacielvtárs válasza Lorantz24 (#1686) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Uhh, sajnos ennyire nem vágom, de gondolom beállítási hiba lesz...
De majd a gurik megmondjak a frankót :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1688) Lorantz24


Lorantz24
csendes tag

Hát, ma aztán hülyét csinált belőlem a két nas :D
De végül működik minden, csak időt kellett hagyni neki.

(#1689) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Van arra valami mód, hogy webszervert futtassak ezen a nas-on? :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#1690) VTom


VTom
veterán

Valaki használ transmission remote-ot ezzel a nas-szal és telekomos ZTE routerrel?
Az istenért sem bírom összehozni, sem a chrome-os beépülőt, sem az androidos appot..

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1691) Lacics25 válasza jolti05 (#1689) üzenetére


Lacics25
aktív tag

Természetesen!
Előre telepített WordPress futhat rajta.

(#1692) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok!

PR-telekomnál van szerződésem, ehhez van egy modem, plusz van egy tp-link tl-wr1043nd wifim, és az Zyxel nas 326-om. Eddig minden jól ment, gyorsabb netcsomagra váltottam, azt mondták, húzzak ki mindent a konnektorból, majd dugjam vissza, mert így fog frissülni a PR-telekomos modem. Megtettem, viszont azóta sehogy sem érem el a Zyxel NAS-t. Frissítettem a TPlinkes wifi szoftverét, az sem segített. Zyxel findme nem csinál semmit :(

Mit tehetek? Valami tipp, hogyan tovább?

(#1693) Lacielvtárs válasza kalapacsolok (#1692) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szia.
Fix ip van beallitva a NASnak?
Mert ha nem, akkor lehet változott az ip cim
Nézd meg a dhcpben a nas ip címét

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1694) kalapacsolok válasza Lacielvtárs (#1693) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

de ott se látom a nas-t... Csináltam NAS-on hard resetet, de findmevel nem találom meg.

Wifi routerben hogyan tudnám hozzáadni? ott cska dhcp enabled van, de nem tlaálom...

Korábban nem volt problémám a beállítással.

(#1695) Lacielvtárs válasza kalapacsolok (#1694) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Dhcp client listában kellene megtalalnod...
Elméletileg nem kell hozzaadnod, ha automata az ip cim kiosztás a dhcpn.

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1696) kalapacsolok válasza Lacielvtárs (#1695) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Nem értem, kéne vmit beállítanom? DHCPn látom a mobilom, az okos tvt, ha wifi re csatlakozik, de a nast nem... Zyxel findme vel se tudok csatlakozni, szóval nem tudom, hogyan tovább.

(#1697) Spuri997


Spuri997
csendes tag

Sziasztok, ma vettem egy 326-os NAS-t, remekül funkcionál, viszont az email küldést nem bírom életre kelteni, esetleg ötletek? Gmail fiókban engedélyezve az imap, és a kevésbé biztonságos alkalmazások is.

Küldő: emailem@gmail.com
Fogadó: masikemail@gmail.com
Email szerver: smtp.gmail.com
Formátum: HTML

Autentikáció:
Felhasználó: emailem@gmail.com
Jelszó: *******
Jelszó: *******

(#1698) Lacielvtárs válasza kalapacsolok (#1696) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ez igy látatlanban szamomra sajnos kevés.
Dhcp client listában kéne látni, vagy ird le hogy épül fel a halozatod, mi mivel csatlakozik hova...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1699) kalapacsolok válasza Lacielvtárs (#1698) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

PR telekom netkábel -> Pr telekom vevőegység, innen egy netkábel a wifibe, majd wifiből netkábel a nas-ba. Ennyi.

Korábban minden ment. MAC-et is engedélyeznem kéne vagy valamit csinálni?

Nem tudom, eddig bedugtam a dolgokat, és ment, most meg fel sem ismeri... Hard reset sem segítet,t kábelt is cseréltem, az is jó.

(#1700) Mr Dini válasza Spuri997 (#1697) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Sajnos az a funkció kézi hekkelés nélkül nem fog működni Gmail-es címekkel.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.