Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) Fagyi válasza Awidan (#750) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Nem! plex.tv-n. Ott regisztrálni kell az eszközt!
Aszem nekem indítás után tv-n adott kódot, amit a plex.tv oldalon be kellett írni és így párosítod. Utánna fog működni. De a média tartalmakat hozzá kell adni.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#752) Awidan válasza Fagyi (#751) üzenetére


Awidan
csendes tag

Működik! Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
A

Aláírás

(#753) Fagyi válasza Awidan (#752) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Nézzetek már rá légyszi. Akinek van Zdrive és V5.21(AAZF.1) firm. Nekem összeakadnak, 205 hibakód mappa megnyitásnál és minden mappa üres. Nálatok? Valamit elsz@btak a firm-ben? :P

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#754) rostiron válasza Fagyi (#753) üzenetére


rostiron
őstag

Szia.

Nálam is a V5.21 van fent, és ahogy priviben is írtam azon a mobilon amelyikkel párosítva van azon megy rendesen.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#755) Imy


Imy
veterán

Van aki használ a NAS-ba 2.5mm-es HDD-t? Nekem van egy 1Tb-os, mert régebben routerre kötött HDD-t használtam tárolóeszköznek. Mennyivel halkabb, mint a 3.5? Mert ha halkabb,akkor nem veszek bele 3.5 HDD-t.

(#756) Milkup


Milkup
csendes tag

Sziasztok!

A minap én is a büszke tulajdonosa lettem egy NAS326-nak.
Hobbi szinten foglalkozom a számítástechnikával, a hálózatok részéhez egyáltalán nem értek, alapból zöldfülü vagyok az egész témához.
Vagy egy asus rt-ac1200g+ routerem, amin a korábban olvasott hozzászólásokban és a routeren talált beállításokban kívánatos portokat szabaddá tettem a NAS számára.
(Bár ez sem volt olyan könnyű, mert sokszor nem engedte a szabaddá tett portok kiválasztását mondjuk egy telnet eléréshez, akkor másikat kellett választani, nem értem miért.)
Még semmi komolyat nem próbáltam, mint pl elérni kívülről vagy ilyesmi.
Az első probléma amibe ütköztem, hogy az app centerben nem jelenít meg semmilyen programot és nem is tudok letölteni sem, mert azt a hibaüzenetet dobja: " Download list failed"
Az ssh-s megközelítéshe hülye vagyok, a puttyot leszedtem, elvileg csatlakozom is a nasra, de az mc-t már nem nyitja meg.
Próbáltam keresni az admin mappában egy fájlt (a hivatalos honlapon olvastam, hogy azt törölve rendbe jönnek a dolgok) de nem találtam semmit.
Köszönöm a segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

(#757) Thome


Thome
addikt

Sziasztok,

Sajnos mycloudban nem érem el az eszközt, nem találja meg. Manuális keresésnél beadja, majd megnyomom a párosítógombot az eszközön, és pár másodperc múlva sikertelent jelez a weboldal.

Olvastam hogy 443-as portot és a https-t engedélyezni kell. Utóbbi megvan, előbbinél csak tapogatózok hogy mit is kell.

ZTE H168N router van, ebben tud valaki segíteni, mit is kell rajta pontosan állítani. Megvan a port forward menüpont (security-n belül), de itt megakadtam, annyi minden szarságot kellene beírni.

Valaki tud segíteni? :R

(#758) wolruf válasza wolruf (#720) üzenetére


wolruf
őstag

Nu, tapasztalatmegosztás az én kérdésemre :)
Az én TV-mmel (LG 42LM765S) KEZELI a feliratokat streamelve DLNA-n, ha ugyanaz a feliratfájl neve, mint a filmmé. Szóval számomra őrületes öröm :)
310-ről váltottam, érezhető a sebességeltérés nagyon. Ha a TV-n nyitok meg képet, filmet, bármit, szinte azonnal indítja, a 310-nél azért volt várakozás.
Zaj: nekem zajosabb jóval az újabb, függetlenül a gumírozott rögzítéstől. Zajosabb a venti, a HDD is hangosabban hallatszik. Az új felület szép, de nem sokban tér el funkcionalitásban a régitől. 2 HDD-vel nem sikerült olyat összetákolnom, hogy mondjuk a nagy HDD egy része legyen RAID-ben a kicsivel, a fennmaradó területet meg ,,csak úgy'' használhassam másra. Hirtelen ennyi a tapasztalat, összességében tetszik a cucc :)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#759) csomazoli válasza Thome (#757) üzenetére


csomazoli
csendes tag

Szia,

Tegnap nekem is ez volt a problémám, az segített, hogy töröltem a mycloud agent-et, majd újra feltelepítettem az áruházból, utána már ment rendesen.

(#760) Thome válasza csomazoli (#759) üzenetére


Thome
addikt

Ezt pont próbáltam tegnap, de sajnos nem segített. :))

Ez a portforward lesz a megoldás, csak hogy.:)

(#761) Attikaa_27


Attikaa_27
újonc

Sziasztok,

Sikerült vásárolnom egy ilyen NAS-t, még kicsit új vagyok a nassolás világában, korábban a laptop csinálta a plex mediaszervert, most átváltanék, hogy a NAS csinálja ezt. Sikerült felraknom a plex-et(Syno verziót) el is indul és amikor beállítom, hogy hol keressen akkor nem találja meg a a filmeket, a Twonky az látja.
Találkozott már valaki ilyennel? Mit csinálok rosszul?

(#762) Thome válasza Attikaa_27 (#761) üzenetére


Thome
addikt

Ha már ilyen friss az élmény, tudsz segíteni, miképp került fel a plex a nas-ra? Hasonló terveim is vannak, nekem is. :R

(#763) Attikaa_27 válasza Thome (#762) üzenetére


Attikaa_27
újonc

Na közben rájöttem, hogy csak szimplán user error volt :W
A \\<NAS>\admin\zy-pkgs\ mappába feltöltöd http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/Mijzelf/zypkg-repo/ oldalon lévő web prefix fájlt.
Utána alkalmazás központ, tallózol majd frissítesz, ekkor előjön a Metarepository, azt felrakod utána ismét frissítesz egyet és ott kiválasztod a plexet.
Ha ez megvan akkor https://www.plex.tv/downloads/ oldalon letöltöd a synologic arm7 verziót.
Utána megnyitod a GUI-n a Plexet, alul betallózod az előbb letöltött fájlt, feltöltöd és utána feltelepíted.
Ha ez megvan utána elindíthatod a Plex alkalmazást de utána ne lépj be a Plex GUI-jába, hagyj neki egy 20-30 percet, hogy megcsináljon mindent a háttérben.
Utána elindítod, betallózod a megfelelő mappákat és kész :)

(#764) Thome válasza Attikaa_27 (#763) üzenetére


Thome
addikt

Köszi, holnap ránézek, lesz időm! :)

Más:

Sikerült végre a routeren port forwardolni, kinyitottam a 443-as portot, a nas-on upnp port mappingnál szintén engedélyeztem a 443-at. Így kívülről egy tcp checkernél az isp által adott ip-n ezt a portot elérem, DMZ nélkül.

De továbbra sem látja a mycloudon a nas-t. Manuálisan is próbáltam hozzáadni, de ott ugyanez, amikor kéri hogy nyomjam meg a gombot, megnyomom, s kb 10 mp-re rá "eszköz nem található".

Próbáltam újratelepíteni a mycloud agentet is, volt router restart, majd nas restart is. Ezután sem.

Természetesen a TCP=IP konfigurátornál is engedélyeztem a https kapcsolatot.

Mit kellene még csinálnom hogy hajlandó legyen működni?

[ Szerkesztve ]

(#765) Speederer


Speederer
senior tag

Sziasztok,
Tegnap üzemeltem be egy ilyen ketyerét, de egyelőre kicsit megnehezíti a dolgomat a nas kívülről elérése. Persze az sem könnyít a helyzeten, hogy van egy UPC-s routerem, és mögé van rakva egy saját is (asus).
A Transmission-t sikerült aktívra varázsolnom úgy, hogy a transmission-ben megadott portot az asus routeren forwardoltam a upc routerre, onnan pedig mehetett már kifelé egy hasonló port forward beállítással.
De gondoltam könnyebb lenne az UPnP beizzítása, úgyhogy adtam neki egy esélyt. Nem használtam még korábban UPnP-t, az a normális működése, ha az asus router WAN oldali IP címét látom az UPnP router oldalon?
Nem akartam beállítani kézzel IP címet a nas-ban, gondoltam majd a router-ben megmondom neki, hogy mit osszon ki neki. Aztán amikor UPnP port mapping-ot állítanám, akkor ezt írja ki:
Javasoljuk, hogy az UPnP Port Mapping használata érdekében a NAS-nak statikus IP-címe (vagy statikus DHCP IP-címe) legyen. A beállítások módosításához menjen a 'Network' > 'TCP/IP' oldalra.
Ami ugye csak egy javaslat, de amíg nem állítottam be neki fix ip-t, addig tényleg nem engedett itt semmit sem csinálni. És átváltottam angolra is, mert feltűnt, hogy a fordítás azért nem 100%-os, de ott is csak javasolják. A legfrissebb firmware van rajta, a korábbiakban is így működött ez? Úgy gondolom, hogy vagy a kiíráson, de inkább a működésén változtathatnának.
De miután sikerült engedélyeznem, próbáltam mindent aktívra rakni, viszont csak 2 szolgáltatást fogadott el a gyári értéken, a többihez -1-et írt a porthoz. Na itt módosítottam mindegyik ilyet, és kiválasztottam 10.000 feletti portot. Ezek után már megjelent az asus routerben néhány UPnP bejegyzés, de nem értem, hogy miért csak 6-ot sikerült beállítania. Mondjuk legalább a nas és a router szinkronban vannak, mindkettőben 6db látszik.
Viszont nem úgy tűnik, hogy a UPC-s router ezeket lekezelné. Most vagy az nem működik (elég fapadosnak tűnik), vagy maga az UPnP nem az igazi így láncba kötve, vagy én vagyok a szűk keresztmetszet. És könnyen lehet, hogy ezek kombinációja is előfordulhat. :D

A zCloud-ot pedig nem érem el kívülről, de ha jól sejtem, akkor az az imént ecsetelt probléma miatt lesz.

A zyxel.me -s cím egyébként mire jó? Lényegében ugyanolyan, mint pl a dyndns, csak ez a gyártó sajátja a termék mellé? Mert mondjuk azon keresztül sem érem el, pedig miután a https://mycloud.zyxel.com/ oldalon felismerte így is a nas-t, gondoltam hátha egyéb beállítás nélkül is menni fog.

Bocs, hogy kicsit hosszúra sikeredett.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#766) Speederer válasza Speederer (#765) üzenetére


Speederer
senior tag

Kifutottam a szerkesztési időből, bocsi!

A UPC-s hálózatról kipróbáltam az asus router IP címét és az UPnP-ben beállított külső portot megadva teljesen jól működik az átirányítás. Tehát az asus router meg a nas szépen teszi a dolgát, csak éppen a UPC-s router nem akarja az igazat. Majd még megpróbálom enélkül a dupla UPnP nélkül a dolgot, hátha...

De hogy az FTP-t miért nem engedi bekapcsolni az UPnP-ben? :F

[ Szerkesztve ]

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#767) Imy


Imy
veterán

Tegnap megkaptam a NAS-t. Jónak tűnik. HDD nélkül bekapcsoltam, és az esti kikapcsolást, reggeli bekapcsolást beállítottam, ezek szépen mennek. Elsőre nem annyira hangos, de éjszakára lekapcsolom, mivel hálószobában lesz. (Sajnos a routerem is ott van, és máshova átrakni nehezen tudnám, festés után nem akarok falat fúrni, 230V-ot kiépíteni)
Ha ez a ki-bekapcsolás aktív, akkor is kikapcsol, ha a NAS használatban van? (Pl filmnézés DLNA-n keresztül)

A WON funkció mennyire működik jól? Mivel lehet vezérelni? Mobillal? (iOS?)

Mit érdemes még beállítani?

Ma kap 1db 3.5 1T-s HDD-t. Western Digital Caviar Blue 1TB. Eddig a routeremre dugott 1T-os 2.5 HDD-n elfértem, így egyenlőre elég tárhely lesz, és a 2.5 HDD tartalmát átmásolom majd, és azt is beteszem, így lesz 2Tb helyem, ami mostanában elég lesz. Ha esetleg kinövöm, akkor majd kap nagyobb HDD-t a 2.5 helyére.
Ahogy olvastam amikor kap egy HDD-t azt átformázza. (mire, milyen formátumra?)
HDD berakása után mennyi idővel tudom használni, és kell még valamit tenni? Ha a 2.5-ről másolom a tartalmakat, akkor azt a saját USB portján is meg tudom tenni? (gondolom gyorsabb, mint hálózaton keresztül)

DLNA-t szeretném használni, elsősorban ezért vettem NAS-t. Ide valami speciális beállítás kell?

Egyenlőre ennyi kérdésem van.

(#768) wolruf válasza Imy (#767) üzenetére


wolruf
őstag

Gratula! Igen, megformázza saját fájlrendszerre, így üres hdd-vel a legtisztább kezdeni. 2 TB-os HDD-nél volt vagy 4 perc talán a formázás :) Én is a hátsó, 3.0-ás USB kapun toltam fel rá adatot, nagyjából 600 GB-ot, ez felment 4-5 óra alatt emlékeim szerint. Ha pici képekről van szó, az persze lassabb, de a nagyobb fájlok stabil sebességgel kúsztak fel.
DLNA-nál csak a megosztásokat kell beállítani és a Twonky onnan kezel mindent. Nekem HDD-vel picit hangos amúgy, de ez van :)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#769) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Azt kérdezném tőletek, hogy mivel lehet lejátszani a filmeket a twonky serverről. A Twonky-t elérem külső hálózatból ugye a nasip:9001-en.

Van a twonkynak valami kliens lejátszója ? Érdekelne a hálózaton belül és kívüli lejátszás is. Android és windows.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#770) hcs57 válasza Imy (#767) üzenetére


hcs57
őstag

Az esti ki- és reggeli bekapcsolást hogyan állítottad be?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#771) Imy válasza hcs57 (#770) üzenetére


Imy
veterán

vezérlőpult/áramellátás

(#772) hcs57 válasza Imy (#771) üzenetére


hcs57
őstag

:R megnézem..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#773) Imy válasza wolruf (#768) üzenetére


Imy
veterán

Nekem nem ismerte fel az NTFS file rendszerű HDD-t amit rádugtam a hátsó USB portra. Így most nekiálltam hálózaton keresztűl másolni az 1Tb-os HDD tartalmát.

[ Szerkesztve ]

(#774) numera007


numera007
tag

Tegnap beüzemeltem, egy 3TB-os Toshiba HDD-vel. Minden ok, bár azt nem tudom, hogy aktív vagy passzív-e a torrent rész. Ugyanis a TP-LINK WR1043ND V2 routeremet nem ismeri fel UPnP-nek így csak kinyitogattam a portokat. Arra nem jöttem rá, hogy hol kell nyitva lenniük a NAS-on vagy a routeren? A WD MyCloud ugyanakkor felismeri a routert és ki is nyitja magának portokat, a 326 nem. Így most megy a torrent de a peer az kevés, szerintem passzívban megyek. (amennyire értek hozzá - semennyire még).
A távoli elérés működik, 4G hálózaton mobilról sikerült belépnem. Sőt a torrentet is sikerül a mobilról irányítani. Ezzel legalább a GoogleDrive is megy, az elődjénél a NSA320s-nél nem tudott teljesen szinkronizálni, 70%-nál megállt.Média lejátszás még nem próbáltam, mert arra más tárat használok (WD MyColud 6TB és HYUNDAI HMB R 3150-S 4TB-al).
Úgyhogy még ismerkedem, lehet egy router csere még lesz, bár nem tudom mit vegyek, mert a mostani se olyan rossz, de a UPnP probléma az zavar (ja meg azért pár éves van már a router és jó lenne egy AC-sre váltani, mert jelenleg egy Xiaomi nyomja az 5GHz-t AP-ba).
Ha valakinek van tapasztalata a TP beállításában (firmware csere esetleg) az jelezze. Köszönöm.

(#775) taip


taip
senior tag

Sziasztok!

Van pár problémám a kütyüvel, remélem valakinek lesz ötlete.
Amikor megvettem (még tavaly) beüzemeltem rajta pár dolgot, használtam, de egy idő után már nem állítgattam. Aztán mikor be akartam lépni a webes admin felületre, akkor nem engedett be valami biztonsági hibára hivatkozva. (A webhely nem képes biztonságos kapcsolatot nyújtani, SSL_error) Így viszont semmit nem tudok rajta állítani. :( Az a gyanúm, hogy vagy az ingyenes tanúsítvány adta meg magát, az kavar be, vagy a böngészőkben állítottak valamit, ami túl szigorú lett és azért nem engedi. (Bár fura, hogy egyik böngésző sem működik, csak más a hibajelzés).

Szóval első körben meg szeretném próbálni, ha lehet eltávolítani a tanúsítványt, vagy legalábbis hogy ne https-sel akarjon belépni (mert az ugye nem sikerül). Erre van valami mód? vagy van egyéb ötlet, hogy miért nem tudok belépni?

Köszi.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#776) Thome válasza taip (#775) üzenetére


Thome
addikt

Https:// előtaggal ha így próbálsz rálépni az ip-re? Hátha.

(#777) XenHai


XenHai
senior tag

Hali
Lassan én is beállítom végre a nast.
iCSCI sikerült be állítani a win 10-nek.
Hogyan lehet megadni a Transmission-nek ,hogy ide töltsön is le alapértelmezésnek?

(#778) taip válasza Thome (#776) üzenetére


taip
senior tag

Mindegy, hogy http-t vagy https-t írok, mindenképp https-t próbál.

(Egyébként ftp működik rendesen...)

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#779) MaCS_70 válasza Speederer (#765) üzenetére


MaCS_70
félisten

A UPC-s routert ugye bridge mode-ban használod, tehát nem NAT-olsz duplán?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#780) Imy


Imy
veterán

Érdemes fw-t frissíteni?

(#781) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Üdvözletem! :)

Sokan kerestek meg azzal a jelenséggel, hogy elérhetetlenné válik a NAS webes felülete bejelentkezés után, ha az FFp engedélyezve van. Nos, mivel sem Mijzelfnek, sem nekem, sem pedig barmalej2-nek nincs birtokában a 326-os hardver, eddig tanácstalanul álltunk a problémával szemben, de hála most @lukgab fórumtárs felajánlásának, meg tudtam keresni a probléma forrását.

A probléma ott kezdődik, hogy az FFp programcsomag eredetileg a régebbi 3** szériához készült, ahol a programcsomagok felületét még egy webszerver szolgálta ki a webes felülettel karöltve. Viszont az 5**/326 szériáknál már ezeknek egy dedikált, külön webszervere van, ami az 5000-es porton fut. Az FFp pedig a webes infó oldalának linkjét a régi port nélküli formában adta meg, ezt viszont a webes felület kliens oldali JS kódja nem tudta lekezelni. Konkrétan itt a problémás rész, ha valakit érdekel (Desktop.js fájl):

var temp = pkgInfo.data.URL.split(":")[2];
var port = temp.substring(0,temp.indexOf("/"));

Itt a temp változó a programcsomag linkjét levágja, s csak a kettőspont utáni részt mentené a temp változóba. De mivel az ffp nem közölt portot, így nem tudta levágni, s ezáltal lett használhatatlan a felület. Elég csúnya megoldás ez, de így csinálták meg, sajnos nem lehet vele mit kezdeni user oldalról. Esetleg a ZyXELnek lehetne szólni ezzel kapcsolatban (bár valószínűleg nem fognak vele foglalkozni :U).

Szóval a megoldás az, hogy FFp telepítés után root SSH-n (nem admin!) ki kell adni a vim /i-data/sysvol/.PKG/ffp/etc/init.d/ffp parancsot, majd a [ -f /etc/modelname -a "$( grep NAS5 /etc/modelname )" != "" ] && NAS5XX=true sor után be kell illeszteni ezt a sort (a spacek száma legyen ugyanannyi, mint a felette lévő soré):

[ -f /etc/modelname -a "$( grep NAS326 /etc/modelname )" != "" ] && NAS326=true

Majd a if [ "${NAS5XX}" = "" ] ; then sort cseréljük le/egészítsük ki erre:

if [ "${NAS5XX}" = "" && "${NAS326}" = "" ] ; then

Tehát összességében így kell, hogy kinézzen a módosított rész:

GetLink()
{
local interfaces="bond0 egiga0 egiga1"
local port=":5000"
[ -f /etc/modelname -a "$( grep NAS5 /etc/modelname )" != "" ] && NAS5XX=true
[ -f /etc/modelname -a "$( grep NAS326 /etc/modelname )" != "" ] && NAS326=true


if [ "${NAS5XX}" = "" && "${NAS326}" = "" ] ; then
interfaces="egiga0"
port=""
fi

Hint: vim-ben az I betű lenyomásával tudjuk aktiválni az Insert módot, ilyenkor tudunk módosítani a fájlon. A vágólap tartalmát a Shift+Ins kombóval lehet beilleszteni. Ha pedig kész a módosítás, az Esc lenyomásával tudunk kilépni az Insert módból, s a :wq! beírásával, majd egy enterrel tudunk menteni és kilépni. Vagy Windows userek akár a WinSCP-t is használhatják szerkesztésre.

Aki pedig nem szeretne kézzel szerkesztgetni, annak azt tudom javasolni, hogy várjon egy picit. Hamarosan bekerül az official FFp csomagba is ez a javítás.

Have fun! :)

Ja, és ha már erre jártam, itt is megkérdezem: Van már pár ZyXEL topik, s úgy látom ez is kezd szépen fellendülni. Ami remek hír, mert ezek szerint sok magyar ZyXEL NAS tulajdonos jár erre. :)) Arra gondoltam, hogy az információk szétszóródása miatt a mostani általános ZyXEL NAS 326, NAS520, NSA320 és NSA325v2 mellé lehetne nyitni egy FFp/Entware-ng topikot, vagy valami szoftveres részt, hiszen a felsorolt NAS-ok közt az FFp/Entware-ng egy közös átfedés és majdnem minden ugyanúgy működőképes rajtuk. Mit gondoltok?

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#782) Thome válasza Attikaa_27 (#763) üzenetére


Thome
addikt

Na, megcsináltam, indul.

Hogy tudom hozzáadni a megosztott hálózati meghajtót? :DDD
A Media/media meghajtóról lenne szó btw.


[ Szerkesztve ]

(#783) Attikaa_27 válasza Thome (#782) üzenetére


Attikaa_27
újonc

Nekem ide tölt le a transmission: /etc/zyxel/storage/sysvol/admin/download/Transmission/ egyébként meg az admin/download/transmission mappában látom a fájlkezelőben, én is sokat szenvedtem ezzel..

[ Szerkesztve ]

(#784) Thome


Thome
addikt

Na, megvolt a routercsere. Azaz bridgelve van, egy WR740ND-vel. UPNP, automatány nyitotta is neki a portokat.
A külső ip : külső portot beírva, bejön a nas webfelülete.

De:

A myZyxelcloud még mindig nem működik. :O
Ötletem sincs mit csináljak.

(#783) Attikaa_27: Köszi, az alábbi elérési utat beírva már töltötte is befele a filmeket.
/etc/zyxel/storage/sysvol/Media

Ez a része kész. :R

[ Szerkesztve ]

(#785) Thome válasza Thome (#784) üzenetére


Thome
addikt

Tévedtem... :O

Ez a szerver gazdátlan és nem biztonságos
Claiming this server will associate it with your Plex account.
This helps your devices find each other and helps keep your media safe.

Rányomok hogy szerver igénylése (Claim) és pontosan semmi sem történik..

(#786) Thome válasza Thome (#785) üzenetére


Thome
addikt

Megvan.a Plex megoldás.
A legelső plex induláskor next-next-next-finish. Semmit se írjatok vagy állítsatok be.

(#787) Mr Dini válasza Mr Dini (#781) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

No, közben kész az első teszt csomag. Pár bátor jelentkezőre még szükség lenne, mielőtt kimegy élesben. Értelemszerűen csak a ZyXEL NAS326-ok játszanak, lehetőleg a legfrissebb firmwarevel (ha régebbi, az sem gond, csak tesztelés után kérlek írd meg a verziót).

Innen lehet letölteni. Aki pedig már használt MetaRepository-t, annak egyszerű lesz a telepítés. A zip tartalmát ki kell bontani telepített MetaRepo mellett az admin/zy-pkgs "mappába", majd rá kell frissíteni a csomaglistára. Amennyiben a hatos verziójú csomag jelenik meg ott, mehet a telepítés. :)

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#788) lukgab válasza Mr Dini (#787) üzenetére


lukgab
tag

Ha nem megy tönkre a jelenlegi jól működő beállítás, akkor én kipróbálom délután :)

Ryzen 5900X + TUF x570 + RTX 4090 // LG C2 // LG CX // ZyXEL 326 NAS

(#789) Imy válasza Imy (#780) üzenetére


Imy
veterán

Erre valaki valamit?

(#790) Thome válasza Imy (#789) üzenetére


Thome
addikt

A pdf mit ír, milyen javítások vannak?
Én a közelébe sem merek menni, most úgy tűnik minden megjavult. Magától megtalálta a myzyxel, megy a plex, ftp, stb... :B

(#791) kovi6327


kovi6327
csendes tag

Sziasztok,
Tegnap beüzemeltem egy NAS326-ot, fw frissités, megosztások, stb stb.

A gond, hogy a torrentezés transmission-nel full lefagyasztja, még akkor is mikor 8000KB/s-re volt korlátozva a sebessége (kliensben). CPU 10-20% körül volt ekkor. Változó hogy mennyi idő után, van amikor pár perc, van amikor 10-15, de használhatatlan lesz. Ping-elni viszont lehet az eszközt, meg a LED-ek villognak ezerrel. Csak a power off/on segít, bármennyit várok.

A "gyári" transmission csomagot telepítettem, ami a grafikus menürendszerből elérhető, közvetlen a video mappába torrentezek, hogy mozgatnia se kelljen ha befejezte.

Tapasztalt már valaki ilyet, vagy van valami ötletetek?

(#792) wolruf válasza kovi6327 (#791) üzenetére


wolruf
őstag

nekem megy rendesen, bár 100% a cpu használat, de kiszolgál mást is mellette szépen

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#793) kovi6327 válasza wolruf (#792) üzenetére


kovi6327
csendes tag

Milyen fw-t használsz?

(#794) numera007 válasza kovi6327 (#791) üzenetére


numera007
tag

Azt vettem észre, hogy beüzemelés után hagyni kellett egy napot, hogy minden beálljon magától. Utána ment rendesen, a WDMyCloud is ezt csinálta, egy nap után észhez tért. Bár apróbb hibák nálam is vannak.

(#795) lukgab válasza kovi6327 (#791) üzenetére


lukgab
tag

Én is tegnap csináltam ilyesmit, nekem 2.9.2 lett feltelepítve és beállítás közben folyamatosan néztem, hogy mi miatt fagy ki vagy áll le. Nekem jogosultság hiba volt - ami miatt leállt a program, de megtaláltam minden hibát a tm mappában lévő log fájlban! Javaslom, hogy nézd meg te is.

Ryzen 5900X + TUF x570 + RTX 4090 // LG C2 // LG CX // ZyXEL 326 NAS

(#796) kovi6327 válasza lukgab (#795) üzenetére


kovi6327
csendes tag

köszi, megnézem este.

(#797) wolruf válasza kovi6327 (#793) üzenetére


wolruf
őstag

Legfrissebb, amit az udpater felkínált.

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#798) Imy válasza Thome (#790) üzenetére


Imy
veterán

Nem értem, mitől javult meg? Volt valami probléma a fw-el?

(#799) stevelawyer válasza numera007 (#794) üzenetére


stevelawyer
csendes tag

Szia!

Nem vitatkozni szeretnék, de hagy osszam meg a tapasztalatomat ezzel a "masinával". BF. keretében vettem egyet az ED-ban majd kb. egy hétvégém ment rá az állítgatásra, az sw update utáni cloud káoszra, a portokat hol engedte, hol nem stb. Ez nem egy olasz bőr cipő ami "bejáratódik". Gép és sw. Vagy megy vagy nem. Vissza is vittem és rendeltem egy másik gyártótól, ami drágább de stabil. A(z) (szabad)időm drága, hogy ezzel csesszem el a napjaimat ahelyett, hogy a gyerekemmel sétálnék például. Nem vagyok informatikus, de analfabéta sem. Ez nem felhasználó barát, kiforatlan sw, 0 használti és stabilitási értékkel. Nem azért veszem, hogy 2 hetente 3 sípos reset, meg tudom is én. Aki nem akar sok elfoglaltságot magának és bosszúságot, az nem veszi meg ezt a csodát. Nem vagyok egy click-click-finish user, de ez már több a soknál.

[ Szerkesztve ]

(#800) numera007 válasza stevelawyer (#799) üzenetére


numera007
tag

Semmi gond. Ennyi pénzért ezt tudja. Nem védem, mert van még vele gondom, de amiért vettem arra tökéletes.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.