Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) SyMbioTe válasza hcs57 (#1950) üzenetére

Remek.
És akkor ezt szolgáltatóval tudom intézni, hogy ismét legyen publikus?

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#1952) MaCS_70 válasza SyMbioTe (#1951) üzenetére


MaCS_70
félisten

Pontosan.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1953) SyMbioTe válasza MaCS_70 (#1952) üzenetére

Köszi!

Bent voltam szolgáltatónál, elvileg arról az oldalról megcsinálták, és mennie kéne. Routerben kell ezután állítani valamit? Ott a WAN ip még mindig változatlan.
Volt egy netcsomag váltás, valószínűleg az kavart be/OFF]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#1954) odrif válasza SyMbioTe (#1953) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Restart router.

20 éve a Prohardveren

(#1955) SyMbioTe válasza odrif (#1954) üzenetére

Erre gondoltam, az megvolt. NAS-t is meg a modemet, meg routert is újralőttem.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#1956) hcs57 válasza SyMbioTe (#1955) üzenetére


hcs57
őstag

Most már ugyanaz az IP a routernél és a myip.com-on?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1957) krealon válasza SyMbioTe (#1955) üzenetére


krealon
veterán

"NAS-t is meg a modemet, meg routert is újralőttem."

A modem "wifi-s"?
Mert ha igen, akkor az egy router es annak a WAN statuszat kellene nezni.

(#1958) SyMbioTe

Modem az csak modem, nem router.
Továbbra is ugyanaz az Ip. Router admin felületén a WAN kapcsolatot lehet állítani automatikus vagy statikusra. Azt nem kell piszkálni?

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#1959) MaCS_70 válasza SyMbioTe (#1958) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az, hogy kell-e piskálni, a szolgáltató rendszerétől függ, ezt a felhasználói tájékoztatójuk tartalmazza.
Általában dinamikus/automatikus.

Az átállás sok szolgáltatónaál napokat vesz igénybe, szimplán belső adminisztratiív bénázás miatt.

Ha a szolgáltató WAN-címewd 192.168, 172.(16-31) vagy 10 taggal kezdődik, akkor még privát tartományban vagy, de a biztos a már alkalmazott módszer, azaz ezt a címet összehasonlítani egy myip-szerű lekérdezés eredményével.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1960) SyMbioTe válasza MaCS_70 (#1959) üzenetére

Nos igen, a türelmetlenség nem túl nagy erényem.
Délelőtt folyamán változott az IP címem, és mostmár végre működik a külső elérés is.
Köszönöm a sok segítséget amit kaptam, még ha idegekre is mentem néha a hülye kérdésekkel :C :C :R

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#1961) M3oH válasza SyMbioTe (#1960) üzenetére


M3oH
addikt

Igen, publikus IP sok óra anyázástól ment meg.

(#1962) SyMbioTe válasza M3oH (#1961) üzenetére

Hát ugye az volt a gond, hogy volt egy netcsomagváltás, és akkor szólni kellett volna, hogy van egy NAS-unk is. Úgyhogy, igen, sok szórakozástól megmentett volna, ha eszembe jutott volna. :))

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#1963) zsakker


zsakker
csendes újonc

sziasztok,
a routerem nem támogatja az upnp-t, de szerintem sikerült beállítani kézzel a port forwardingot, mivel külső hálózatról is elérem a tartalmat myzyxel-en keresztül, illetve a twonky is elérhető.
Szóval már ott tartok, hogy ha meghívok egy cloud user-t akkor látja a tartalmakat. De hogyan tudom elérni hogy tudjon másolni is mappákba? A webpublishing portokat is megnyitottam és azon keresztül látom a telomról és külső hálózatról a könyvtárakat. Itt lehetne másolni? Vagy a webdav-on keresztül? A webdav portokat is megnyitottam de az nagyon furán viselkedett. Egyszer sikerül http-n keresztül beléptetnie, kért user nevet és jelszót, ahol megadtam az admin-hoz tartozókat. Majd közölte hogy nincs hozzáférésem. A https-en pedig ha próbálom elérni a webdavot, akkor azt mondja hogy "The client and server don't support a common SSL protocol version or chiper suite. This is usually caused when the server needs SSLv3 support, which has been removed."
Kicsit talán körülményes voltam, röviden a kérdés: Hogyan tud egy cloud userem tartalmat másolni a NAS-ra?
köszi

(#1964) Ringman


Ringman
nagyúr

sziasztok!

új hálózatba kell betennem a nasom, eddig 192.168.1.xxx volt a használt tartomány, most 192.168.0.xxx. a nast hogy kell ilyenkor átállítanom?

(#1965) zsakker válasza Ringman (#1964) üzenetére


zsakker
csendes újonc

én is pont ma csináltam egy ilyet, és a háromcsippanos reset-tel kezdtem.
aztán pedig végigmentem a hálózati setup-on, mint fix IP cim, portok megnyitása, stb

(#1966) Ringman válasza zsakker (#1965) üzenetére


Ringman
nagyúr

a reset nem gyalulja le az diszkeket?

a fos szolgáltatós modemrouterben - Thomson TWG-870 - nincs opció a fix ip-cím beállítására

(#1967) zsakker válasza Ringman (#1966) üzenetére


zsakker
csendes újonc

nem gyalul.
fix IP cim az elég alap ahhoz hogy hasznalj jopár hasznos funkciót, szoval erdemes beszerezni egy normális routert.

valaki esetleg tudja hogy tud meghivott cloud user tartalmat masolni a NAS-omra?

(#1968) Ringman válasza zsakker (#1967) üzenetére


Ringman
nagyúr

közben így oldódott meg: [link]

(#1969) tibor_debrec


tibor_debrec
csendes újonc

Sziasztok

Segítséget kérnék. A Nas-om azt játsza, hogy a Video mappába nem tudok másolni és mappát létrehozni.
Minden más mappa jól működik itt mintha nem lenne jogosultságom, holott minden engedélyezve van.

Elakadtam

(#1970) Met


Met
nagyúr

Sziasztok!

NAS beszerzésén gondolkozom és lenne néhány buta kérdésem.
Zyxel NAS326 lenne a kiszemelt példány az ára és tudása miatt.

Mennyire hangos? Amikor a HDD-k már idle módban vannak és esetleg csak a hűtés megy.
Olvastam másik topicban hogy időnként valamelyik NAS felpörgeti a lemezeket, ez is?
A Wake on lan működik ha a mediplayer-t bekapcsolom és tallóznám be a filmeket?
Mennyire ártalmas neki a ki-be kapcsolgatás (áramellátás)?
Olvastam az összefoglalóban hogy a windows-os gépre nem lehet rádugni a NAS által formázott HDD-t, Live linux felismer? Egy esetleges adatmentés miatt kérdezem.
A HDD-k állapotának monitorozására van mód?
Notebook HDD-t is lehet bele rakni? Van itthon egy felesleges 500GB-os. Nem kell raid, média tárolásra lenne.

Csak és kizárólag egy média playert kellene kiszolgálnia hétköznap este és hétvégén napközben is.
Annyit tudni kell hogy kapcsolós hosszabbítóban van a router, tv, erősítő, media player és amikor elmegyünk itthonról azok le vannak kapcsolva. A PC is de az csak hétköznap este van bekapcsolva amíg gépezek és hétvégén napközben. A kevesebb ki-be kapcsolás miatt a tv hosszabbítójába lenne bedugva a NAS.
Végül is az ütemezett ki-be kapcsolással be tudom állítani hogy akkor mindenképpen menjen ha van esély a használatra (hétköznap 17-24-ig, hétvégén meg egész nap).
Tudom usb-s HDD egyszerűbb lenne de azt nem akarok.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1971) Ringman


Ringman
nagyúr

sziasztok!

- a mycloudban nem tudom hozzáadni a nast az acc-omhoz.
- kézzel kellett frissítenem az eszközt, mert nem tudta frissíteni magát
- alkalmazást nem tudok telepíteni - alkalmazás telepíteni - ismeretlen hiba az eredmény (transmissiont akartam)
- vezérlőpult - tcp/ip/hálózati diagnózisnál nem tudok semmit pingelni
- dátum/időt sem tudom szinkronizálni

fix ip-t adott magának a nas, a szolgáltatói router elég gagyi - Thomson TWG-870

mit kellene tennem, vmi portot nyitni a routerben?

[ Szerkesztve ]

(#1972) Speederer


Speederer
senior tag

Sziasztok,

Rsync 3.1.1-et szeretném a legújabbra cserélni. Rákeresve ebben a topikban van is róla szó, de egy kicsit elvesztem a témában. Slacker parancsot hiába használnám "not found"-ot dob. De igazából nekem nem is kell semmi extra, csak egy friss rsync. Ebben tudna valaki segíteni?

Gondolkodok egy második NAS beszerzésén, és nagy a dilemma, hogy egy ugyanilyen zyxel 326-os legyen, vagy egy olcsó, de még úgy is jóval drágább synology. Pont az ilyen kis "apróságok" miatt, amikor pl. egy rsync-et nem tudnak gyárilag belerakni.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#1973) Speederer válasza tibor_debrec (#1969) üzenetére


Speederer
senior tag

Hello,

Hogy próbálod? Windows-ból megosztott mappán keresztül?
Érdemes lenne megnézni ssh-n keresztül a jogosultságokat:

admin@NAS326:/i-data/5929898b/media$ ls -la
drwxrwxrwx 6 root root 4096 Feb 15 00:48 .
drwxrwxrwx 11 root root 4096 Jun 13 21:03 ..
drwxrwxrwx 2 root root 4096 Feb 15 00:48 System Volume Information
drwxrwxrwx 5 root root 4096 Mar 7 23:18 music
drwxrwxrwx 13 root root 4096 Jul 27 19:29 photo
drwxrwxrwx 90 root root 12288 Aug 9 22:14 video

A "media" almappa ne zavarjon meg, azt én hoztam létre, mert eredetileg nem így volt. De a lényeg, hogy ahol a video mappád van ( /i-data/xxxx/video ) ott kéne kiadni a fenti parancsot. Ha olyat látsz, mint ami nálam is van (drwxrwxrwx), akkor jó. Aztán megpróbálhatnál mondjuk egy mappát létrehozi benne: mkdir mappaneve

Ha ez megy, akkor a samba jogokkal lesz gond. Az meg valami ilyesmi formán néz ki (media helyett video lesz nálad) :

admin@NAS326:/etc/samba$ vi smb.conf

[media]
path = /i-data/5929898b/media
follow symlinks = yes
strict allocate = yes
allocation roundup size = 0
aio write size = 4096
comment = ""
browseable = yes
valid users = "admin" "t5CERo7122__pKO885ABbq_CQ" "pc-guest" "valaki"
read list = "pc-guest" "valaki"
guest ok = yes

A valid users sorban akik vannak, nekik van joguk az adott megosztáshoz.
A read list sorban felsoroltak viszont nem tudnak bele írni és mappát létrehozni, hanem csak olvasási joguk van. Tehát a te júzerednek nem kellene ott lennie a read list sorban. Ha mégis ott van, akkor töröld ki kézzel, vagy kattintgass a GUI-ban, hátha befrissíti úgy, ahogy kell.

Remélem tudtam segíteni.

[ Szerkesztve ]

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#1974) Speederer válasza Speederer (#1972) üzenetére


Speederer
senior tag

Közben feltűnt, hogy mégis csak van beépített rsync a kicsikében. :) Bár az, hogy melyik verzió, az nem derül ki.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#1975) Nyugis


Nyugis
senior tag

Jó reggelt!

szerintetek, lehetséges NAS (-en tárolni)-ről weblapot futtatni?

(#1976) zsolesz6 válasza Nyugis (#1975) üzenetére


zsolesz6
aktív tag

Igen.

(#1977) Nyugis válasza zsolesz6 (#1976) üzenetére


Nyugis
senior tag

ugyan úgy kell csak annyi a különbség, hogy tarolónak a nas-re kell hivatkozni és ennyi? semmi "extra"?

(#1978) tibor_debrec válasza Speederer (#1973) üzenetére


tibor_debrec
csendes újonc

Szia

Igazad volt.
Puttyal megnézve rájöttem hogy a Gui-ban mit állítottam el egyszer a gyerekek miatt. A csoport jogosultság tiltotta.

Köszönöm a segítséget

(#1979) darkmann


darkmann
őstag

Segítsetek lécci! A Transmission állandóan lefagyasztja a NAS-t. Elkezd letölteni, aztán a letöltés végén, amikor már 0 perc van hátra, meg 99.8%-on áll kb. akkor nem megy tovább. Ha letiltom és újraindítom a szolgáltatást (már amikor elérhető a NAS), akkor újrakezdi letölteni, majd megint megáll, van hogy nem is a végén. NAS-t már annyiszor nyomtam ki, hogy félek, hogy a HDD-nek nem tett jót.
Van valami ötletetek? :F

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#1980) zsolesz6 válasza Nyugis (#1977) üzenetére


zsolesz6
aktív tag

Igazából még nem csináltam, és sajnos most nincs előttem a NAS menüje, de tudom hogy alapból van rajta, (vagy ha alapból nem is, de a szoftverközpontjából le lehet tölteni wmi sharepoint szerű kis webservert). Csak most nem jut eszembe a neve, de ha otthon leszek megnézem.

(#1981) run4fun válasza darkmann (#1979) üzenetére


run4fun
tag

Szia!

Tudtommal korlátozni kell a kapcsolatokat, mert egyszerre nem tud sokat kezelni.

(#1982) darkmann válasza run4fun (#1981) üzenetére


darkmann
őstag

Köszi!
A le- vagy a feltöltésekét kell korlátozni? :F

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#1983) zsolesz6 válasza darkmann (#1982) üzenetére


zsolesz6
aktív tag

Azt hiszem 50-nél több torrentet nem tud kezelni. Én 35-40 fölött már törlöm a legrégebbieket. Nálam sosem volt ilyen probléma.

(#1984) darkmann válasza zsolesz6 (#1983) üzenetére


darkmann
őstag

:Y
Nálam már 4-5-nél lefagy. Akkor lehet, hogy nem is ez a gond. :F
Én is törölni szoktam, rögtön miután a kötelezőt visszaosztottam.

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#1985) odrif válasza zsolesz6 (#1983) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Jelenleg 106 db torrentet futtatok.
Nekem még nem fagyott le egyszer sem.
A letöltési sebességet be kell korlátozni 10-11 MB/s-re és szépen működik.

20 éve a Prohardveren

(#1986) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

NAS542-el van valakinek itt tapasztalata?

Nekem az lenne a fontos, hogy mondjuk 10 / 10 MByte-os torrent letöltés / feltöltés mellett (erre korlátozom, ha kell) akadás mentesen tudjon stream-elni max. 140Mbit-es videókat. Erre elég a NAS542 kraftja?

Korábban kérdeztem itt ilyesmiket a NAS326 kapcsán és akkor olyanokat írtatok, hogy ez menni fog vele. Kérdés, hogy a NAS542-nek is elég e az ereje ehhez?

(#1987) Speederer válasza odrif (#1985) üzenetére


Speederer
senior tag

Hello,

Nálam ilyen limitek vannak és jól működik:

"download-queue-enabled": true,
"download-queue-size": 2,
"peer-limit-global": 80,
"peer-limit-per-torrent": 20,
"seed-queue-enabled": false,
"seed-queue-size": 10,

"upload-slots-per-torrent": 14,

A seed-queue-t off-ba raktam, mert látom úgyis false-on van.

Perpill 86 torrent fut, de még kb sose töröltem. Mondjuk így, hogy a le/feltöltési sebesség nincs bekorlátozva, így azért a procit rendesen megjáratja (letöltéssel tudom csak kimaxolni), de nem produkál fagyást.

[ Szerkesztve ]

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#1988) Nyugis válasza zsolesz6 (#1980) üzenetére


Nyugis
senior tag

szia!

köszönöm, hogy megnézed! Ha össze lehet hozni akkor arra gondoltam, hogy egy végtelenül egyszerű kis weblapot futtatnék róla.

(#1989) bexinho23


bexinho23
őstag

Remélem tudtok segíteni. Adott 2 db 1TB-os HDD raid0-ba kötve (tudom, ez nem biztonságos).
Az ezen tárolt adatok közül (10 mappa, külön hálózati meghajtóként leosztva - képek, programok, filmek, vegyes, biztonsági mentés, stb...) csupán 3 mappa biztonsága fontos számomra.

Amit szeretnék, hogy NAS-on lévő szinkronizálós gombot megnyomva készíthessek másolatot arról a bizonyos 3 mappáról a külső HDD-re. Hol tudom azt a NAS-ban beállítani, hogy ne az egész raid0-ás HDD tartalmát próbálja meg 230GB-ra szinkronizálni?

(#1990) aakolang


aakolang
újonc

Sziasztok,

a plex frissítési probléma miatt,töröltem a plex-et a nas326-omról,azonban azóta az alkalmazás központban az a tallózás menüpontban,csak azok az alkalmazások jelennek meg,amik installálva vannak a nason-lásd csatolt kép.A frissítésre kattintva sem tölti be a teljes alkalmazás listát.
Tudtok tippet adni miért van ez? A metarepositoryban elvilegl nincs változtatás,az úgy van ahogy korábban volt.

Előre is köszi,a segítséget.

(#1991) odrif válasza aakolang (#1990) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Most hogy írod megnéztem én is és nálam sem megy a dolog, pedig én biztosan nem is frissítettem semmit.
A mai napon ha lesz időm mókolok vele kicsit.

20 éve a Prohardveren

(#1992) odrif válasza odrif (#1991) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

A probléma nem itt lehet?

20 éve a Prohardveren

(#1993) aakolang válasza odrif (#1992) üzenetére


aakolang
újonc

De valószínüleg, a komplett nas-central.org nem elérhető.

(#1994) Hocsika


Hocsika
tag

Sziasztok!
Arra van lehetőség, hogy az én mobilomról és a feleségem mobiljáról automatán feltöltse az új képeket?
A ZyXEL drive-hoz csak azt enyémet tudtam hozzáadni, feleségemét nem. Vagy ugyanazzal a felhasználónévvel kellene nála is bejelentkeznem?

(#1995) zsolesz6 válasza Nyugis (#1988) üzenetére


zsolesz6
aktív tag

Szia,

Most sikerült megnéznem, és nálam a szoftverközpontban elérhető egy wordpress. Nem tudom hogy ilyesmire lenne-e szükséged, illetve hogy ez milyen verzió. Gondolom nem egy teljes értékű, de egy alap weblapot sztem tud futtatni, bár még soha nem használtam. Illetve arra már nem emlékszem, hogy ez alapból benne van-e a NAS szoftverközpontjában, vagy kell hozzá a plusz repo.

(#1996) odrif válasza odrif (#1992) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nálam továbbra sem működik.

20 éve a Prohardveren

(#1997) Speederer válasza odrif (#1996) üzenetére


Speederer
senior tag

Maga az oldal (http://downloads.zyxel.nas-central.org/) nálam sem jön be, de az alkalmazás központ működik. Le tudja tölteni a listát és tudok telepíteni is.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#1998) odrif válasza Speederer (#1997) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Akkor viszont nálam van a gubanc mert nálam le sem tölti.

20 éve a Prohardveren

(#1999) Lacics25 válasza zsolesz6 (#1995) üzenetére


Lacics25
aktív tag

Alapból tartalmaz egy teljes értékű WordPress-t. Csak annyi a dolgod, hogy engedélyezed.

(#2000) zsolesz6


zsolesz6
aktív tag

A transmission vagy a gyári torrentkliens tud kezelni rss-t? A transmissionben nem találtam ilyen lehetőséget, a gyárit meg nem használom. Illetve ha egyik sem tudja, van-e valamilyen egyéb alternatíva?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.