Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) MaCS_70 válasza hanics (#249) üzenetére


MaCS_70
félisten

Eleve: 5.20-as a rendszer?

Ha igen: a Transmission a Zyxel repóból vagy külsőből (pl. Meta) települt? Ez utóbbi esetben ez LEHET a hiba forrása.

Az elmúlt napokban ugye volt alkalmam tanulmányozni a kérdéskört, és arra jutottam, hogy az 5.20 külső forrásból származó programokkal elég cifra és logikátlan hibákat tud produkálni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#252) hanics válasza MaCS_70 (#251) üzenetére


hanics
aktív tag

Simán települt a Zyxel alkalmazásközpontból.
És igen 5.20-s a rendszer

---Nem leszel modder attól, hogy ki tudod cserélni a kész romban a háttérképet, a forráskód a lényeg! --- PS3 ID : hanics1985

(#253) MaCS_70 válasza hanics (#252) üzenetére


MaCS_70
félisten

Akkor nincs ötletem -- lehet a router...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#254) KovGer válasza hanics (#250) üzenetére


KovGer
csendes tag

A Router napló nem kiabál valamit? Pl.:az eszköz lekapcsolódott, vagy a router indul újra? Dúrj rá egy openwrt fw a tplinkre szerintem biztosan találsz. Az lehet stabilabb.

A szépség nem minden, de jó nézni.

(#255) hanics válasza KovGer (#254) üzenetére


hanics
aktív tag

Nézegettem de sajnos eme hulladékra se DDWRT se OpenWrt nincs :D
Sebaj, lehet a héten veszek egy Asus n18U vagy egy 1200G+ -s routert inkább.

Tp-link már jó ideje szórakozik velem, még a Nas előtt is csinált érdekes dolgokat :D

---Nem leszel modder attól, hogy ki tudod cserélni a kész romban a háttérképet, a forráskód a lényeg! --- PS3 ID : hanics1985

(#256) zsolesz6


zsolesz6
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég szereztem be egy ilyen készüléket. Az lenne a kérdésem, hogy Twonky media serveren hogy lehet beállítani a külső felirat streamelését. Vagy azt magától tudnia kéne?

(#257) Fagyi válasza zsolesz6 (#256) üzenetére


Fagyi
aktív tag

A felirat "stream-elését" nem a média szerver végzi. A lejátszó eszköz, szoftver kezeli.
Min szeretnéd lejátszani, Tv-k változatos formában szívatnak minket. :C :DD

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#258) zsolesz6 válasza Fagyi (#257) üzenetére


zsolesz6
aktív tag

Szia!

Igen TV-n szeretném lejátszani. Egy LG 680V-n. Csak hát nem akarja az igazságot. Bár azóta már volt egy újraindítás, de nem néztem hogy van-e felirat. Lehet időközben meg is javult.

(#259) Fagyi


Fagyi
aktív tag

Hogy a bánatba lehet ffp-hez hozzáférni?
A béta ffp sticket feltettem egy nas-ban formatált (fat32) pendrive-ra és semmi.
putty-ban túróst ír bármire. Kb hogy ilyen már pedig nincs öcsém!
Plex és a meta repo összekutyult mindent és takarítanék.
De live cd alatt sem férek a hdd-hez, lehet delete lesz mindenen, bár nem szeretném.
Valaki ötlet megoldás. A web gui félig betölt, háttérben látszik hogy elindul mert látszik a proc terheltség és a hálózati sebesség, de csak napraforgóm van gui helyett.
Apropó, ki hogy adta hozzá a mappát a plexben, már aki használja.
A MC meg nem is akart elindulni. Van itt olyan aki használta?

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#260) MaCS_70 válasza Fagyi (#259) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sajnos én is ezen estem át, félig betöltődő GUI, végtelen ringlispíl.
Bár nálam az ffp telepítve volt...
Meta dettó.

Mindezt nálam a HDD ki-be művelet oldotta meg, ami szerencsére nem jár adatvesztéssel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#261) bj13


bj13
tag

Csináltam biztonsági mentést, tükrözést.
Fizikailag ott van a második lemezen (ugyanazok a mappák, meg a tartalmuk), de amikor visszaállítanám, azt írja "There is no available backup file in this folder."

Esetleg valami ötlet?

(#262) soultaker


soultaker
csendes tag

Sziasztok! Már egy ideje szemezgetek a Zyxel NAS326-al, de az utóbbi hetekben eltűnt az összes boltból, Edigitalnál konkrétan azt írják, hogy kifutott a termék. Tudja valaki esetleg, hogy mi lesz helyette hasonló áron a Zyxel kínálatában?

(#263) Zolkick


Zolkick
csendes tag

Sziasztok Zyxcel nas 326 -ra leírná valaki lépésről lépésre hogy rakok fel midnight commandert, MC mert nem jövök rá az installációs parancsra. vagy egyébre ha van ilyen.
Köszönöm! Élet halál kérdése!

EZ - a véleményem

(#264) MaCS_70 válasza Zolkick (#263) üzenetére


MaCS_70
félisten

A MetaRepos és FFP-s megoldásról lebeszéllek -- lásd a minap írt panaszaimat --, más megoldásról meg én legalábbis nem tudok.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#265) KovGer válasza MaCS_70 (#264) üzenetére


KovGer
csendes tag

Akkor az ffp-s problémákra egy rövid gyorstalpaló:

Az ffp azúj frimware-el nem stabil. csak a régi gyárira lehet feltelepíteni.

Ezen jelenleg dolgoznak, hogy megoldást találjanak rá, de a gui felülettel akad össze.

Röviden akinek ffp kell: Felrakja rá a legelső fw-t. felmásolja a metarepistory mappát az admin mappába.

A pontos leírás angolul:
http://zyxel.nas-central.org/wiki/3rd_party_zypkgs

Utána egy újraindítás után a gyári webes proramtelepítőbe megjelenik az mc, ffp, és egyéb nyalánkságok. Ezekből szépen fel tudod telepíteni a saját rendszered. Addig a pontig stabilan fogsz működni, amíg az fw-t nem frissíted.

Kb. fél éve küzdenek vele, hogy stabilizálni tudják a hibákat.

Ezek után mindenki el tudja dönteni, hogy mire illetve hogy szeretné használni a NAS-t.

A szépség nem minden, de jó nézni.

(#266) Istv@n válasza KovGer (#265) üzenetére


Istv@n
aktív tag

2 db NAS326-ost üzemeltetek. Mind a kettőn fent van a meta repository, FFP nélkül. Semmi problémát nem tapasztaltam egyikkel sem, pedig plex, mc, tweaks és random tools fent van mindkettőn az extrák közül.
Az FFP-t egyszer próbáltam, nekem is kinyírta a web gui-t, de igazság szerint a mostani csomagokkal már nincs is rá szükségem.
Ja és mindkettőn a legfrissebb firmware van!

(#267) MaCS_70 válasza Istv@n (#266) üzenetére


MaCS_70
félisten

A MetaRepo tényleg nem annyira problémás, mint az FFP, de a jelek szerint azért messze nem tökéletes.
A Google szerint nem csak nekem van vele problémám...

De egy próbát -- megfelelő mentéssel és rákészüléssel -- megér.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#268) m0ski


m0ski
aktív tag

Sziasztok!

#262-ben is felmerült a kérdés, feldobom én is, hátha tud valaki valami bíztatót.
Jószerivel mindenhonnan eltűnt a 326, ahol elméletileg van, ott közel 520-as árban, és hosszú szállítással.

A CHS április 20-ra írja a beérkezést.

Várható más termék, vagy átmeneti készlethiány/gyártási nehézség lehet? :F

(#269) Fagyi válasza m0ski (#268) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Azért a 32 e HUF ár, nem 520 ár. Ne csak az ed-t nézzétek. Árgép

FFP és Metarepo:
Konkrétan a plex miatt szívtam feltettem és a könytárakat akartam hozzá adani, majd amikor töröltem mert túl sok felesleges volt benne, akkor fosta össze magát a rendszer.
Olyan helyre mutatott, ahol nem is volt film. Hogy rendbe tegyem gondoltam feldobom az mc-t. Ez volt a kegyelemdöfés. Plex nem lenne rossz,de sajnos nem gyári így eléggé felejtős nekem.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#270) soultaker válasza Fagyi (#269) üzenetére


soultaker
csendes tag

Az árgépen felsorolt oldalakon, ahol normális áron van nem nagyon van készleten(hiába írja ezt a gyűjtőoldalon), legfeljebb rendelhető, ami annyira nem azt sugallja, hogy csak úgy akármikor beszerezhető.

(#271) m0ski


m0ski
aktív tag

A Hardverker honlapja már azt mondja nincs készleten. Utána a következő amit ismerem a 220.
Most azon agyatok hogy megrendelem Amazonról, 80€ alatt megáll szállítással együtt.

[ Szerkesztve ]

(#272) mr_trent


mr_trent
újonc

Sziasztok!

Abszolút kezdő szintű NAS használó vagyok. Egyelőre amire használnám a 326-osomat, hogy Transmission-on letöltsek, valamint azt TV-n nézhessem.
Alapvető problémám, hogy nagy nehezen be tudtam állítani a Transmission-t a letöltésre, de a visszatöltés valamiért nem működik. Ergo, olyan mintha passzív lenne minden...
Tudna ebben valaki konkrétan segíteni, vagy egy linket dobni, ahol a Transmission beállításai részletesen le lennének írva? Aztán majd én átmazsolázom magam rajta.:)
Előre is köszi!

(#273) Istv@n válasza mr_trent (#272) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Hello!

A transmission beállításai között a network fülön a "Peer listening port"-ot állítsd be egy neked tetsző, más alkalmazás által nem használt portra, (pl: 11111) és ezt a portot a routeredben forward-old rá a NAS-ra!
A randomize port on launch ne legyen kipipálva!

[ Szerkesztve ]

(#274) mr_trent válasza Istv@n (#273) üzenetére


mr_trent
újonc

Szia!

Közben próbálkoztam, igaz teamvieweren keresztül csinálom, de eddig jutottam:
A routeren Forwardoltam a 9091-es portot a NAS-ra. Korábban az IP címet/IPv4 címet kézire állítottam, a routerben is. Így a Upnp port mapping-ban gondolom a Transmission 9091-es portját engedélyezni kell. De ezt nem tudom beállítani, mert a 9091-es WAN portra azt írja h már használatban van... :(
Hol rontottam el a fentieket? Esetleg van még valami beállítás amit nem végeztem el?
Bocsánat, h ilyen alap kérdéseket teszek fel, de még alapozok a témában...

Köszi

(#275) Istv@n válasza mr_trent (#274) üzenetére


Istv@n
aktív tag

A 9091-es port a transmission web interface-ének a portja. Azt azért kellhet forwardolni, hogy távolról elérd a tm webes felületét.
Az upnp-ben elvileg nem kell állítanod semmit, az nagy vonalakban azt csinálja, hogy a kompatibilis eszközök nyitnak maguknak saját portot a routereden, ha szükséges. (ezt egyébként a transmission is megcsinálja, ha engedélyezed benne)
Ha engedélyezted az upnp-t akkor elvileg nincs más dolgod. Ha nem, akkor még egy port kell a transmissionnak, amit az előbb írtam.
A tm. network beállításaiban a port szám ablak alatt mit ír? Port is open?

(#276) mr_trent válasza Istv@n (#275) üzenetére


mr_trent
újonc

No most az Upnp-ben kiszedtem a portot. Amit fenn írtál portszámot forwardoltam a routerben. És a transmissionban a Network fülön a Peer listening port is ugyanaz mint a forwardolt. A port mégis Closed...

(#277) Istv@n válasza mr_trent (#276) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Ki az internet szolgáltatód? Ugye nem nat-olt ip-d van?

(#278) mr_trent válasza Istv@n (#277) üzenetére


mr_trent
újonc

DIGI-s netem van. De nem nat-olt...

(#279) Istv@n válasza mr_trent (#278) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Elvileg, ha a 9091-es és egy másik szabadon választott port (én a 11111-es írtam ugye) rá van forwardolva a nas-ra, akkor mennie kellene...

(#280) MaCS_70 válasza Istv@n (#275) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálam az uPnP szigorúan tiltva van a routeren, de most kipróbáltam ezt a torrenttémát -- és úgy tűnik, hogy kétirányú az adatforgalom, pedig nincs semmi külön megnyitva a routeren.

Vajon mitől függhet?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#281) Istv@n válasza MaCS_70 (#280) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Ugyan nem ismerem mélyre hatóan a bittorrent protokollt, de ha te leech-elsz valamit (tehát még nem befejezett a letöltés), akkor egy olyan partnered (akihez van aktív kapcsolatod), aki szintén leech-ben van, az elméletileg tudhat tőled tölteni. Az lenne a kérdés, hogy csak seed esetén van e kimenő adatforgalom. A józan ész szerint, ha passzív módban vagy, akkor nem lehet. Még egyszer mondom, ezt csak én gondolom, a protokoll lehet, hogy másképpen működik, de most nincs kedvem átnyálazni a specifikációját! :)

(#282) MaCS_70 válasza Istv@n (#281) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én meg semennyire sem ismerem, nem szoktunk találkozni. :)

Most próbaképp letöltöttem egy anyagot, és bár feltöltést nem látok (egy fájl nem éppen reprezentatív minta, és nem éppen egy keresett tartalom), de a torrentszerver szépen számolja a seedelési időt.

De nagyon úgy rémlik, hogy amikor legutóbb letöltöttem valamit, sokáig ment a seedelés, és volt upstream.

Hogyan tudnám ezt megbízhatóan ellenőrizni?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#283) Andris246


Andris246
tag

Sziasztok

Beszereztem 1 ilyen NAS-t és kérdésem lenne vele kapcsolatban.
Ha a Chrome-ban akarok letölteni vmit az a NAS-on töltődjön le.
A torrentekkel már sikerült megcsinálnom de a sima letöltést csak a link bemásolással tudom elindítani, de azt sem mindet.
Mit tudnák vele csinálni hogy a letöltések a NAS-on fussanak le?

Válaszokat köszönöm. :R

(#284) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#282) üzenetére


MaCS_70
félisten

Csak kibekkeltem...

Megy a feltöltés szépen seedből, mindennemű portnyitás nélkül.
Őszintén szólva meglepett volna ha nem, mivel NAT-olt IP-címről is lehet torrentezni, ami számomra egyértelműen azt jelenti, hogy a kapcsolat ez én oldalamról is fel tud épülni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#285) mr_trent válasza Istv@n (#279) üzenetére


mr_trent
újonc

Valahogy állítgattam, kapcsolgattam, végül úgy néz ki sikerült belőni, a visszatöltés is működik.
Köszönöm szépen a segítséget!

(#286) kuthim


kuthim
tag

Sziasztok,

Meg tudna valaki mondani mi a kulonbseg az NSA-326 es a NAS-326 kozott?
Vagy mindketto ugyanaz?
Es most hol lehet jo aron kapni?
Itt lattam 29.790 Ft-ert ez mennyire jo ar?

[ Szerkesztve ]

(#287) MaCS_70 válasza kuthim (#286) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hol láttál olyat, hogy NSA326? Ilyen szerintem nem létezik.

Szerk:Ja, láto, sok magyar boltban NSA326 nével fut a NAS326...

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#288) kuthim válasza MaCS_70 (#287) üzenetére


kuthim
tag

Koszonom a valaszt, akkor a ketto egy es ugyanaz a tipus.
Es ez a 29.790 Ft jo ar szerinted?
Nem nagyon talaltam olyan uzletet ahol egyaltalan volt raktaron.

[ Szerkesztve ]

(#289) MaCS_70 válasza kuthim (#288) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha visszaolvasol, láthatod, hogy mások is ezen törik a fejüket -- vajon kifutó típus lett-e, és jön az utód, vagy valami banális egyéb oka van a hiánynak... Jelenleg nem tudni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#290) Fortian válasza kuthim (#286) üzenetére


Fortian
tag

Ugyanaz a kettő. Pár hete én is ebbe a hibába futottam bele és ahol rosszul írták mert figyelmetlenek nem is nézelődtem tovább, mert nem jó reklám ez a hiba :DD

(#291) Zolkick


Zolkick
csendes tag

MC Le van töltve a vasra de nem tudom mi az install parancs ha beírom hogy install mc

BusyBox v1.19.4 (2016-11-10 14:10:25 CST) multi-call binary.

Usage: install [-cdDsp] [-o USER] [-g GRP] [-m MODE] [SOURCE]... DEST

Értem? Nemértem. Nem akarok ffp .t vagy mi az anyámat azt se tudom mi az:)

EZ - a véleményem

(#292) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Ha két HDD-t teszek be, és semmilyen átnyúló tartalmat/megosztást nem akarok létrehozni, akkor a lemezcsoportoknak van jelentőségük? Azaz az új HDD-t érdemes-e csoportba tenni, vagy maradhat csoporton kívüli?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#293) hanics válasza MaCS_70 (#292) üzenetére


hanics
aktív tag


Nekem csak lemezcsoportba engedte hozzá adni a később beszerelt hdd -t .

[ Szerkesztve ]

---Nem leszel modder attól, hogy ki tudod cserélni a kész romban a háttérképet, a forráskód a lényeg! --- PS3 ID : hanics1985

(#294) pinkfather


pinkfather
csendes tag

Sziasztok!

Három áram szünet volt kb 5 percen belül nálunk. Azóta a Twonky nem lát semmilyen tartalmat. Hálózaton a file-ok meg vannak. NAS ki/be kapcs nem segített. Twonky reset, media file-ok rescan-je, cache ürítés sem.

Valami ötlet, hogyan lehet életet lehelni bele?

(#295) spe88


spe88
senior tag

Konfig:

Laptop: Dell Inspiron 7530
Router fix: D-Link DI-704 (g jel, LAN IP 192.168.0.1)
Router repeater: Tenda F1203 (repeater Client+AP mode, DHCP tilva, LAN IP 192.168.0.5)
NAS: Zyxell NSA326
OS: Win7 64bit (IP V6 tiltva WLAN és LAN kapcsolaton is)
Böngésző: Chrome
AV+FW: Comodo

Jel: fix router --> wifi 2,4 GHz g --> repeater router --> wifi 2,4 GHz g --> laptop
repeater router --> UTP --> NAS --> WD Green 4TB

Probléma:

Sem Zyxell FindMe-vel sem NAS Starter Utilityvel nem látom a NAS-t!

Próbálkozások:

Szokásos intézkedéseket megtettem (reboot, kábelcsere, portcsere, AV kikapcs...). Illetve megpróbáltam a fix routerre rákötni a NAS-t, de ott sem látszódik. A NAS-on csak a power/system/HDD1 LED-ek égnek.

Valaki meg tudná mondani mi a baj?

Köszi szépen

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#296) hanics válasza spe88 (#295) üzenetére


hanics
aktív tag

Dhcp tiltva akkor nehezen fog kapni ip címet.

Próbáld meg simán ugy hogy engedélyezed a dhcp-t és hát ha megtalálja. Első körben úgy is dhcp-t próbál meg miután megvan akkor tudod átállítani fix ip re.

Valamint ellenőrizd hogy ugyan azon a hálózaton vannak-e a cuccok az összes.
Csak azért mert nálam 2 router van és egyik tipikus 192.168.0.1 másik meg 192.168.1.1 -s tartományon van.
0-s látja míg az 1-s tartomány már nem.

Végső esetben a jelerősítőkkel lesz a gond.

---Nem leszel modder attól, hogy ki tudod cserélni a kész romban a háttérképet, a forráskód a lényeg! --- PS3 ID : hanics1985

(#297) spe88 válasza hanics (#296) üzenetére


spe88
senior tag

Az a baj egyébként, hogy repeater router admin felületét nem látom, hiába állítottam át 192.168.0.5-re, míg az eredetit hagytam 192.168.0.1-en, tehát miután egyszer belőttem, hogy a router repeaterként funkcionáljon soha többé nem tudom elérni az admin felületet, csak router resettel és utána meg kábelezéssel a szokásos módon.

A másik, hogy amikor a fix routerre kötöttem, akkor sem égett a LAN LED, pedig ott értelemszerűen nincs tiltva a DHCP. Ott kellett volna égnie, nem?
Úgy sem sikerült elérni, amikor még a 2. routert nem lőttem be repeaternek, hanem rá volt kötve a laptopra és a NAS-ra is. Úgy sem égett a LED illetve úgy sem találta meg egyik program sem.

Egész nap ezzel szívok nem sikerül sehogy...

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#298) spe88 válasza spe88 (#297) üzenetére


spe88
senior tag

közben megjavult! Egy egész egyszerű pontot hagytam ki, reseteltem a NAS-t és máris jó lett! Először gondoltam mindek resetljem azt, ha még be sem állítottam rajta semmit, de végül jó lett.

Másik kérdés:

Valahogy fel lehet úgy mappelni a HDD-ket, hogy a két HDD-t külön betűs meghajtóként kezelje?
Eddig csak az alap beállított music/photos!videos stb mappákat tudtam volna (gondolom a mobil app miatt van ez), de nekem jó volna az előbbi opció.

Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#299) hanics válasza spe88 (#298) üzenetére


hanics
aktív tag

Mobilon passz. Sajnos windows mobilon van azon meg nincs zyxel app 😁

De ha simán állítasz be a nason belül mappakat azokat kitudod tuzdelni hálózati meghajtóként. De nem hinnem hogy a mobil látni fogja oket.

---Nem leszel modder attól, hogy ki tudod cserélni a kész romban a háttérképet, a forráskód a lényeg! --- PS3 ID : hanics1985

(#300) spe88 válasza hanics (#299) üzenetére


spe88
senior tag

Akkor az lesz, hogy csinálok egy gyökérmappát a meghajtón és abba pakolok bele, kicsit macera, mert már így is sok helyen jelez a rendszer, hogy túl hosszú a fájlnév.

Mobil appot azért írtam mert arról láttam olyan screenshotokat, hogy zene/video stb szóval azért hoz automatikusan létre ilyen mappákat. Nekem megy ugye nem ez kéne.

[ Szerkesztve ]

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.