Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) balpis


balpis
őstag

Sziasztok!
hátha van valakinek ötlete az alábbi problémák legalább egyikére....

Adott egy NSA326. Szinkronizálásra használom elsősorban, ownCloud fut rajta és két laptopon (Toshiba Win7-tel és egy Lenovo Ideapad 110 win10-zel). Emellett egy Xerox phaser 3320 printer van a NAS USB porjára csatlakoztatva.
A NAS etherneten, a két gép wifin kapcsolódik a UPC homegatewayhez.
Egy könyvtár a NAS-ról fel van mappelve mindkét gépre, pár program oda dolgozik.

Az ownClouddal mindkét gép ugyanazon könyvtárai kétirányú szikronizálásra vannak állítva a NAS-sal - nem túl sok, max. 1-2 GB, pár száz file. Csak helyi hálózatban. A változások minimálisak, napi 5-10 módosulásnál nem több. Ezzel kapcsolatban a probléma, hogy mindkét notebook iszonyúan lelassult. Ha nem file-művelet van, csak pl, egy szövegszerkesztés van folyamatban, akkor is. A gépek indulása is nagyon lelassult.

A másik gond a printerrel van. Ha több példányos nyomtatást kérek a Lenovoról, teljesen véletlenszerű, hogy hány példányt ad ki. Pl. 25 helyett 2, 13 helyett 8, néha pedig jól nomtat. Ezek egy lapos nyomtatások.
Furcsamód a Toshibáról stimmelnek a darabszámok.
Ettől fügetlenül mindkét gépről szaggatottan nyomtat, 1-2 oldalanként megáll pár másodpercre.

Van valakinek ötlete, mi(k) okozhatja(k) a problémákat?
Köszi előre is minden javaslatot!

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#502) ram34


ram34
tag

Sziasztok.
Annyit javult a helyzet, hogy PC-ről NAS-ra már 70 mbyte körül másol, illetve néha megy a fájlkezelő is, meg talán normális sebességgel jön a torrent is. Illetve az asszony tegnap este nézett filmeket, és nem szaggatott a lejátszón.
Viszont ezek a port konfigurálások nem működnek, vagy én nem tudom mit hová kell írni. Főleg android appok érdekelnek, mármint, hogy el lehessen érni a NAS tartalmát velük.
Olvastam mindenféle hozzászólást, de amit ott írtak az nálam nem megy.
Felrakok pár képet a router és a NAS beállításairól, hátha úgy könnyebb az esetleges segítség.

Annyi, hogy már regisztráltam a myZyxelcloud-ra, és párosítva is van.
Köszönöm előre is a segítséget.

(#503) Alex91 válasza ram34 (#502) üzenetére


Alex91
félisten

Vezerlopulton kapcsold be azokat, amit upnp-n at akarsz engedni.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#504) ram34 válasza Alex91 (#503) üzenetére


ram34
tag

Szia, jó reggelt. Köszi, de az a baj, hogy nem engedi, illetve átkapcsolja és ha alkalmazra nyomok (már ha aktív, mert pl. a telnet-nél piros a négyzet, mert azt mondja, hogy már használatban van a 23-as port), szóval az alkalmaz után kikapcsolja mindegyiket megint.
A routeren nem kell port átirányítás? Egyáltalán jól töltöttem ki a routernél a dolgot? Mert screeshotoltak már páran router port beállítást, de mindegyik más volt, illetve másnak hívja a paramétereket.

(#505) Alex91 válasza ram34 (#504) üzenetére


Alex91
félisten

Az a baj, hogy az egyszerubol csinalsz bonyolultat...

Ha upnp-t hasznalaz, akkor a routeren semmilyen portatiranyitast nem kell allitgatni, mert az upnp-nek pont ez lenne a lenyege, hogy ne kelljen ilyennel buveszkedni a usernek. De hat mindig vannak okosabbak, akiknek az egyszeru sose jo :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#506) nagydom1991


nagydom1991
csendes tag

Sziasztok, sikerült megoldanom a NAS-hoz való távoli csatlakozást nagy nehezen, viszont a megosztott mappákat nem látom a ZCloud app-ban, így a feltöltéseknek nem tudok Destination folder-t sem választani. Esetleg tudja valaki, hogy mik azok a minimális dolgok, amiket be kell állítani ahhoz, hogy ez működjön?

(#507) ram34 válasza nagydom1991 (#506) üzenetére


ram34
tag

Szia.
Bocs, nem tudom a kérdésedre a választ, de neked hogy sikerült megoldani, hogy Android app-ról lássa a NAS-t. Én szívok vele elég régóta, most volt egy hard reset, ezáltal 6 Tb. adat veszett el, magyarán mindent újra kedtem, és most se látja a NAS-t egyik app sem (Zyxeldrive, Zcloud).
Kösz.

(#508) Alex91 válasza ram34 (#507) üzenetére


Alex91
félisten

Mar mondtam, ne allits a routeren semmit, csak kapcsold be az upnp-t, a NAS vezerlopultjan meg azokat a szolgaltatasokat amit kivulrol el szeretnel erni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#509) ram34 válasza Alex91 (#508) üzenetére


ram34
tag

Szia.
Igen, mondtad, és így is tettem, de nálam nem fogadja el a NAS vezérlőpultban semmi szolgáltatást, hogy bekapcsoljam.
Az UPnP a routeren be van kapcsolva, ki is írja a NAS, hogy UPnP támogatott router.
Ennek ellenére nem lehet semmit bekapcsolni, mindig vagy foglalt portot jelez, vagy kikapcsolja magától a szolgáltatást ha az alkalmaz gombra nyomok.

(#510) Alex91 válasza ram34 (#509) üzenetére


Alex91
félisten

Mas eszkoz nem hasznalhat upnp-t? (Media lejatszo, masik nas, PC, TV)

Alapra raktad a routeren a port forwardingot?

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#511) nagydom1991 válasza ram34 (#507) üzenetére


nagydom1991
csendes tag

Szia,

A csatlakozáshoz java részt csupán annyi kellett tennem, hogy a router-ben az uPnP-t engedélyeztem, a NAS-on beállítottam a szolgáltatásokat, főként annyit, hogy HTTP, HTTPS, majd ezeket a portokat kieengedtem a router-en, illetve párosítottam az eszközt a mycloud.zyxel.com-al (myzyxelcloud agent alkalmazás). Sztem ennyi volt az amit csináltam. A különösen nehéz dolog az uPnP aktiválása volt, mivel a router-en nem volt ilyen lehetőség (UPC adta). De sikerült megoldani vagy azzal, hogy jeleztem a problémát a UPC-nek, vagy azzal, hogy átváltottam bridge-re majd vissza router módra. Nem tudom melyik volt a megoldás, mivel nagyjából egyszerre csináltam a kettőt és szinte biztos hogy mielőtt átváltottam volna bridge-re majd vissza router-e nem volt olyan lehetősége, hogy uPnP. (előtte való nap meg biztosan nem volt :D )

Üdv, Dominik

(#512) ram34 válasza Alex91 (#510) üzenetére


ram34
tag

Alapra, szerintem, ha alapnak tekinthető, hogy töröltem amit létrehoztam és nincs semmi benne.
Tudtommal nincs, másik NAS nincs, médialejátszó van, de az nem UPnP-n van megosztva.

(#513) Alex91 válasza ram34 (#512) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor -ahogy nezem a kepet- a vezerlopulton minden altalad beirt portot allitsd vissza a bal oldalon levore...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#514) nagydom1991 válasza nagydom1991 (#511) üzenetére


nagydom1991
csendes tag

Jah egyébként azóta engedélyeztem mindent mindennek, de még mindig nem tudok destination folder-t választani a feltöltéseknek. Illetve az android készüléken (Samsung EK-GC100) amikor rámegyek a destination folder választóra, az app elcrash-el, IOS-en pedig csak szimplán nem tölt be semmit.

Zyxel Drive alkalmazással fel tudok tölteni file-okat, viszont az minden eszközhöz létrehoz egy saját mappát, így nem tudom megfelelő struktúrával elmenteni a dolgokat.
A struktúrális felépítést úgy gondoltam el, hogy minden user-hez tartozik azonos nevű mappa, azon belül létrehozhatnak egy készülék foldert, azon belül pedigy a file típusoknak emgfelelő folder.
pl.: Dom > IOS > Photo

(#515) ram34 válasza Alex91 (#513) üzenetére


ram34
tag

Rendben van, csak az a baj, hogy azt írja már használatban van és piros keretű négyzet lesz, és ilyenkor inaktív is az alkalmaz gomb.

(#516) nagydom1991 válasza ram34 (#515) üzenetére


nagydom1991
csendes tag

Esetleg megpróbálhatnád megnézni, hogy mi használja azokat a portokat.

Itt találtam hozzá segítséget, ami lehet hasznos:
https://stackoverflow.com/questions/48198/how-can-you-find-out-which-process-is-listening-on-a-port-on-windows

Én windows 10-n a start menűre kattintvba beírtam, hogy Erőforrás figyelő, majd kiválasztottam a hálózat fület. Ha esetleg angol nyelvű a windows-od, akkor Resource Monitor.

Ezek után lehet azokat a processeket, amik használják, le kell lőnöd, vagy másik portot adni nekik. Nem igazán értek a hálózatokhoz, úgyhogy ez inkább csak tipp, mint tényleges segítség

(#517) MaCS_70 válasza balpis (#501) üzenetére


MaCS_70
félisten

Első ötletként kísértetjárásra gyanakodnék, mégpedig a helyi hálózaton terjedő fajtára. Legalábbis elég kísérteties, amit írsz...

Lövésem sincs a megoldásról, főleg a nyomtatóanomáliák miatt. :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#518) Nferi1


Nferi1
csendes tag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis segítségre.

Backup planner-rel készítettem mentést.
Most szükség lenne a fájlok visszaállítására. Visszaállítás közben, a folyamat végén "Wrong password" hibaüzenetet dob. A mentés létrehozásakor biztos, hogy nem lett megadva jelszót.
A fájlokat látszólag visszaállítja, nagy részük rendben van. Viszont egy részük nem olvasható, "hozzáférés megtagadva". Webes felületen és SMB-n keresztül is.

Webes felületen engedélyeztem az ssh-t és a telnetet is.
Viszont nem enged belépni az admin jelszóval.(próbáltam a root, admin felhasználónevet is, webes felületen beenged.)
Mi lehet a probléma? Fontos lenne az SSH, vagy telnet elérés.

A mentés DAR-fájl-ját el tudom érni SMB-n, megpróbálom kitömöríteni valamivel, viszont jó lenne tudni a probléma okát.

Több mentésem van definiálva és sajnos mindegyiknél probléma van a visszaállítással.

(#519) ram34


ram34
tag

Sziasztok.
Kezd elegem lenni a NAS-ból, routerből, mindenből stb..
Miért van az, hogy ha csak kihúzom majd utána visszadugom a hálózati kábelt a NAS-ba elfelejt minden IP címet stb-t? Mert nem találja utána már a NAS-t, bár volt újraindítás stb.. Refresh-el se találja.
Persze a megoldás a hardreset, de akkor meg kezdhetek elölről mindent, HDD törlés stb...
Vagy van más mód ezekre?

(#520) Alex91 válasza ram34 (#519) üzenetére


Alex91
félisten

Reservalni kellene az ip-t dhcp eseten, vagy fix ip-t adni a NAS-nak. Nincs az a router xarra konfiguralva...?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#521) ram34 válasza Alex91 (#520) üzenetére


ram34
tag

Az elsőt nem tudom mi, de a NAS-nak fix IP-t adtam amikor legutóbb initializáltam. Elméletileg nemrég volt a routeren egy gyári állapot visszaállítás.

(#522) ram34 válasza Alex91 (#520) üzenetére


ram34
tag

Eszembe jutott, hogy régebben mentek az appok is, mármint látta a NAS-t, de ha jól emlékszem akkor még nem ez a routerem volt hanem egy TP_link, akkor azért váltottam erre, mert az csak 100mbit-es volt, ez meg gigabites. Lehet vissza kéne tennem azt a routert? Nem tudom, gondolkoztam már, hogy veszek egy ennél minőségibb routert, és ha már a NAS Zyxel, akkor talán egy jobb Zyxel routerrel mennyire járok jól? Van tapasztalat azokról?
Egyébként minden segítséget, tippet köszönök.

(#523) ram34 válasza Alex91 (#520) üzenetére


ram34
tag

Bocs, hogy ennyit írók, de rápingeltem a NAS IP-jére amit adtam legutóbb neki, és parancssorból és a routerből is látja, illetve megy a kommunikáció. Csak a starter Utility nem látja a NAS-t, pedig már uninstalláltam a NAS starter utilityt, illetve újra feltettem ismét, de semmi.
Most akkor tényleg csak a hardreset maradt, hogy életre leheljem?

(#524) Alex91 válasza ram34 (#523) üzenetére


Alex91
félisten

Azonos ip tartomanyban van a ket eszkoz? Allitsd dhcp-re a nas-t, aztan ugy keresd meg a pc szoftverrel, akkor latja?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#525) ram34 válasza Alex91 (#524) üzenetére


ram34
tag

Közben megoldódott a dolog, látja a NAS-t a rendszer. Fix IP-n van.
Az előző 2 hozzászólásomra? Tegyem vissza a régi routert? Gyanús most már nekem is ez a mostani router.

(#526) Alex91 válasza ram34 (#525) üzenetére


Alex91
félisten

Ha 100 mbites, akkor minek? Bar meg lehetne nezni, hogy azzal,elered-e, mert akkor valoban a roterrel lehet valami...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#527) balpis válasza MaCS_70 (#517) üzenetére


balpis
őstag

mondjuk az is fura, hogy a vadiuj i3, 4GB RAM-os gép sokkal lassabb a kb. 5 éves, 2GB-s core2-esnél, és ez nem fogható csak az SSD-re a régi gépben....

Nem is mindent írtam még: mióta a NAS ott van, és megy a szinkronizálás, azóta a GLS cimkenyomtató programban minden művelet 30-90mp-ig tart... Pedig már visszatettem az adatbázist a NAS-ról a gépre, feladva, hogy mindkettő ugyanazt használhassa egy felmappelt drive-ról.

Virus: nem találtam. Na meg csatolmány megnyitogatás nem megy, neten meg az indexen és youtube-on kívül szinte semmi nézelődés

ami még eszembe jutott: nem lehet, hogy az ownCloud túl nagy prioritásal fut és elnyom mindent?
(De eddig azért nem gondoltam ilyenre, mert nekem a Synology mellett az X220-as lenovon a cloudstation fut, egy leheletnyit talán ez is visszafogja a gépemet, de csak minimálisan.)

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#528) ram34 válasza Alex91 (#526) üzenetére


ram34
tag

Hali.
Feltettem a TP-Link routert, a NAS-on be tudtam állítani a Telnet-et, zöldre is váltott a jelző és működik is, az appok látják, viszont mindkét app kifagy, tehát nem sok értelme volt vele szívni.
Zyxel drive: bejelentkezik, látja a megosztott mappákat, de ha bele akarok menni akkor kapcsolódási hibát (205) ír ki (android 4.4.2, asszony android 6-osán ez az app viszont működik, szépen lehet képeket feltölteni, megmutatja a fájlokat is stb...
Zloud: Ez is látja a NAS-t, viszont amikor átváltok filebrowserbe, akkor úgy ki fagy, hogy ki is lép, android 6-on is, tehát ez semelyik telefonon nem megy.
Mondjuk a Netis routerrel még idáig sem jutottam.
Nem semmi, az app részét szerintem feladom a NAS világának.

(#529) z30rd válasza ssid3956 (#449) üzenetére


z30rd
újonc

Sziasztok!

Feltettem a legújabb firmware-t, és tök egyszerű volt GUI-n keresztül, bármilyen WP plugin felmegy, mostmár csak azt nem tudom milyen URL-en érhető el a plugin lapja...

(#530) bexinho23


bexinho23
őstag

Valami használ plexet? Tok szépen működik. De valamiért csak a sorozatokat olvassa be. Filmek és egyéb videó mappát nem. Semmi különbség nincs a fájlok es a mappa szerkezete között. Fura, szerintem bug. Nálatok is így működik?

(#531) Istv@n válasza bexinho23 (#530) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Manuálisan megtalálja az új fájlokat vagy úgy sem?

(#532) z30rd válasza z30rd (#529) üzenetére


z30rd
újonc

Hello!

Na most már addig eljutottam, hogy fent van a wordpress, meg feltettem egy plugin-t is, meg már az email küldés is megy a jegystátusz változásokról, de a https-t nem tudom beállítani a wordpress, meg a plugin eléréséhez. Csinált már valaki ilyet NAS326-on, hogy a wordpress, és plugin is csak https-en keresztül elérhető internetről, zyxel.me-s url-t (zyxelcloud-al megoldva a DDNS ) használva, a local IP helyett az internetről elérhetőséghez?

Üdv:
Z

[ Szerkesztve ]

(#533) bexinho23 válasza Istv@n (#531) üzenetére


bexinho23
őstag

Manualisan adtam meg az eleresi utvonalakat, de nem talalja. Pedig meg u.azon a hddn is vannak a filmek, amiken a sorozatok.

(#534) Istv@n válasza bexinho23 (#533) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Nekem kb 8 mappám van, bármibe kerül új tartalom, akkor automatikusan frissül. Ha tényleg jól van a könyvtár elérési út megadva, akkor passz....

(#535) lcsaszar


lcsaszar
csendes tag

Sziasztok!

Mitől lehet az, hogy a NAS nem látja a nyomtatót? Xerox Phaser 3117 USB-n csatlakozik. Korábban a nyomtató többszöri ki-be kapcsolása segített, de most már az sem. A NAS újraindítása sem segít.

(#536) viktorio17


viktorio17
csendes tag

Frissült az owncloud és a wordpress.

(#537) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Eltűnt a NAS...
Legalábbis a router nem látja, értelemszerűen IP-címet sem ad neki.
Pedig világít, zümmög. Újraindítás is volt már.

A dolgot nehezíti, hogy a nejem van vele otthon, ami erősen leszűkíti a beavatkozási lehetőségeket.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#538) viktorio17 válasza MaCS_70 (#537) üzenetére


viktorio17
csendes tag

Router is újra lett indítva?

(#539) viktorio17


viktorio17
csendes tag

Aktuális firmver-verzió: V5.21(AAZF.0)
Legújabb firmver-verzió: V5.21(AAZF.1)

(#540) TCr válasza MaCS_70 (#537) üzenetére


TCr
veterán

Nálam is előfordult mostanában.
Csak a teljes reset segített, majd "find my nas".

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#541) MaCS_70 válasza TCr (#540) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ettől tartok én is. A gondom az, hogy távolról nem tudom resetelni, újrahúzni.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#542) TCr válasza MaCS_70 (#541) üzenetére


TCr
veterán

A reset csak egy hosszú gombnyomás, az "újrahúzásnál" meg csak aktiválni kell a korábban beállított, de a resettel inaktivált megosztásokat, amit Teamviewer-en keresztül meg tudsz csinálni, feltéve ha van hozzá eszköz az adott hálózaton.

Hozzáteszem nekem reset után már nem működik a DDNS (bár ez lehet az utána történt FW frissítés eredménye), amiben eddig senki nem tudott segíteni.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#543) MaCS_70 válasza TCr (#542) üzenetére


MaCS_70
félisten

A gombnyomással van a baj. Ahhoz kellene egy ujj, amimegnyomja. :)

Elvben megoldható lenne, de szerencsére nem annyira égető a hiánya, hogy távoktatást végezzek. :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#544) nagydom1991


nagydom1991
csendes tag

Sziasztok,

NAS326-al kapcsolatban vannak problémáim illetve kérdéseim. Mióta megvettem, nem tudok a ZCloud app-ban beállítani az automatikus feltöltésnél célmappát. Esetleg tudja valaki, hogy mi lehet a gond?
Egyik ismerősömnek november óta van, és neki eddig még nem volt vele gondja, kivéve mióta felrakta a legújabb firmware-t. azóta ő sem látja a mappákat, esetleg valaki találkozott hasonló problémával, illetve ha ezt nem is tudja senki, akkor azt tudja valaki hogy hogy lehet régebbi firmware-t felrakni rá, hátha az megoldaná? Az admin felületen azt írja, hogy nem válthatok régebbi firmWare-re

Üdv, Dominik

(#545) Dot


Dot
őstag

Hello,

Még májusba frissítettem 5.21-es frimware-re azóta igen lassú lett a NAS hálózati sebessége.
Most felhúztam a legújabbra 5.21 f.1-re de ugyan olyan lassú..

Feltöltés kerek 100Mbit a letöltés 150-200 között mozog. 5.20-as FW-vel bőven 700Mbit felett volt a fel-le.
A hálózati kapcsolatnál 1000Mbitet ír. (géppel minden rendben)
Mivel elég fix-ek az értékek nem hiszem, hogy a winyókkal lehet gond.
Próbáltam másik UTP kábelt is, de nem segített.

Próbáltam downgrade-elni, de nem lehet a gui-ból.

Találkozott valaki hasonló problémával?

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#546) viktorio17


viktorio17
csendes tag

Hogyan lehet a PHP verziót frissíteni?

(#547) spe88


spe88
senior tag

Sziasztok!

Az ideggörcs kerülget ismét! :)

Helyzet:

Adott egy halom fájl kb. 30GB a NAS-on, ezt rá szeretném másolni a telefonomra.

Probléma:

Nagyon lassú, előrejelzések szerint 5 nap. Egy óra után sem gyorsult be.

Próbálkozások:

offboard
1. Teló --> USB --> PC --> UPT --> NAS
2. Teló --> USB --> PC --> Wifi --> NAS
onboard
1. Teló --> USB --> NAS
Én nem tudom mi van ezzel a gyári fájlkezelővel, de egyrészt másolás opciót nem látok, másrészt egy adott mappát 56 különböző fülön jelenít meg teljesen random sorrendben, lehet, hogy az egyik A betűvel kezdődő mappa a 27. a másik az 5. stb. oldalon találom. Kereső nincs, hogy hol találom. Túlzás nélkül mondhatom, hogy a gyári fájlkezelő egy hulladék, használhatatlan szar.

Mit ajánlotok, hogy ezt a rendkívül bonyolult problémát mihamarabb komolyabb idegkárosodás nélkül átvészeljem? :)

Állítólag jobban járok, ha felhekkelek vmi új appot, erről tudtok valami használható leírást adni? Angol-magyar mindegy...

Offboard másolás rettenet ezért erőltetném onboard, de ott meg az appok használhatatlanok.

Nagyon szépen köszönöm

screenshots

[ Szerkesztve ]

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#548) TA68 válasza spe88 (#547) üzenetére


TA68
senior tag

Áthúzod a fájlt oda, ahova másolni akarod. Rá is kérdez, hogy mit akarsz tenni.

(#549) spe88 válasza TA68 (#548) üzenetére


spe88
senior tag

ez könyvtárral is működik?

az a baj, hogy nem tudom kijelölni a mappákat az említett okok miatt, erre van valami megoldás?

Érdekes, hogy a fát betölti bal oldalt teljesen azonban az ablakban, ahol ki lehet jelölni a könyvtárakat shifttel ott csak random dobál be mappákat és 56 különböző fülre rakja ki, ahogy említettem is.

Valami Win intéző vagy TC jellegű app nincs hozzá?

Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#550) TA68 válasza spe88 (#549) üzenetére


TA68
senior tag

"ez könyvtárral is működik?"
Igen, működik.

A többiről sajnos fogalmam sincs. Nem vagyok egy NAS zsonglőr. :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.