Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) Imy válasza Imy (#1010) üzenetére


Imy
veterán

Erre még mindig senki semmit nem tud? Nem igaz, hogy senkinek nincs két HDD a NAS-ba. :F

(#1052) Imy válasza Imy (#1009) üzenetére


Imy
veterán

Apple eszközt nem használ senki, aki a TimeMachine-val a NAS-ra nyomja a biztonsági mentést?

(#1053) odrif válasza Prego (#1050) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

A transmission le volt állítva a settings.json file szerkesztésekor?
Mert ha nem akkor valószínű ez lesz a gond.

20 éve a Prohardveren

(#1054) Prego válasza Imy (#1051) üzenetére


Prego
senior tag

Hát nekem kettő van benne, mivel az egyiket a szekrény mélyén találtam és nem egyformák, ezért nem kerültek RAID formációba. Viszont egy kötetként vannak kezelve. Gondolom ha betelik az egyik, folytatja a másikon

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#1055) zsakker


zsakker
csendes újonc

Olyannal találkoztatok már hogy az alkalmazás központból semmi mást nem lehet telepíteni csak a myZyXEL cloud agentet? Bármi másra megyek rá hogy telepítés, kb 25%-nál megáll ismeretlen hibával:

(#1056) odrif válasza zsakker (#1055) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Mintha nekem is lett volna ilyen és a NAS reset oldotta meg.

20 éve a Prohardveren

(#1057) zsakker válasza odrif (#1056) üzenetére


zsakker
csendes újonc

oké, köszi, ez tényleg megoldotta.
de a myZyXEL cloudnál még mindig nem lát, és a manuális hozzáadásnál pedig 10 mp múlva kiírja hogy sikertelen.erre mit érdemes kipróbálni?

(#1058) odrif válasza zsakker (#1057) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Ebben nem tudok segíteni mert nem használok myZyXEL cloud-ot.
De mintha annak feltétele a routerben az UPNP bekapcsolása lenne. (de csak tipp)

20 éve a Prohardveren

(#1059) Imy válasza Prego (#1054) üzenetére


Imy
veterán

Értem, más akinek két HDD van a NAS-ban?

(#1060) Fürkész válasza Prego (#1050) üzenetére


Fürkész
tag

Tedd fel a PC-re a Transmission Remote GUI-t, és onnantól kapsz egy olyan kezelőfelületet a gépeden mint az Utorrent. Ezután minden egyes letöltésnél ki tudod választani melyik mappába tegye. (igaz első kiválasztáskor a mappa keresője nálam nem megy de , nem tart semeddig visszatörölni, és beírni, hogy "/video" ) meg egyből nyitja is a torrentet, nem kell letölteni , majd a Transmissionnal megnyitni.

Kérdés. Pendrive-okkal mi a tapasztalatotok? Most vettem egy 16 gigást, de nem akarja felismerni ,se elöl se hátul. pedig az asztali gépben működik.
Valami noname Eaget USB 3.0-ás

(#1061) Fürkész


Fürkész
tag

Néhány formázás után megoldódott, de úgy tűnik, hogy a NAS-t is megfagyasztotta, mert 8 gigással sem ment, sőt csak úgy tudtam kikapcsolni ha kihúztam a tápot.
De másolni nem akar rá saját filekezelőjében, csak a gépről, Total Commanderrel. Pedig gondolom úgy azért gyorsabb lenne.

(#1062) Prego válasza Fürkész (#1060) üzenetére


Prego
senior tag

Ohh köszi, ez úgy látszik tud mindent ami kell.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#1063) btomi9


btomi9
aktív tag

Sziasztok!

Olyan tippet tudtok esetleg, hogy ha letöltök egy torrent fájlt a NAS egy adott könyvtárába, akkor azt automatikusan kezdje el letölteni (pl. percenként figyelje, hogy van-e ott új torrent file)?

(#1064) Fürkész válasza btomi9 (#1063) üzenetére


Fürkész
tag

Nem a "letöltést" használod véletlenül? Mert az volt olyan, hogy bemásoltam a torrentet az admin\download\torrent alkönyvtárba, és az később megjelent az is a letöltések közt és tölti le a "letöltés" program
Előbb említettem a Transmissiont, szerintem az sokkal jobb, Hozzá pedig a Transmission remote GUI-t, a kettőt összekapcsolva , illetve a windows beállítva, hogy a remote program legyen az alapértelmezett torrentet megnyitó program, már semmi más dolgod nincs, Csak megnyitod a torrentet, megkérdezi a program hová akarod letölteni a NAS-ban, és már tölt is

(#1065) zsakker


zsakker
csendes újonc

Google drive client-nél bemásolom simán a kódot amit kaptam, és azt írja hogy hitelesítés nem sikerült.
komolyan mondom semmi nem jön össze ennél a cuccnál, amit szeretnék. Ennyi erővel vehettem volna két külső vinyót, és rámásolhattam volna minden fontos cuccot kétszer kézileg, mert kb ennyi amit tud nálam jelenleg ez a sz@r. :W

(#1066) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Működő OwnCloudot sikerült már valakinek felvarázsolnia a 326-osra?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1067) Fagyi válasza MaCS_70 (#1066) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Jelen

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1068) Fagyi válasza Prego (#1050) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Az Én módszerem:
1. Transmission android app és az a beállított mappába teszi letöltés végén.
2: Tiltva van az automata indulás hozzáadás után. Ha hozzáadtam beállítom a letöltési helyet visszatötölve és indítom.
Dönts el melyik a szimpatikus és kész.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1069) Fagyi válasza Imy (#1051) üzenetére


Fagyi
aktív tag

AMi kérdezel az a raid. Olvass utánna és válaszd ki a szimpatikusat. Te elvárásod, hogy egy szerre legyen meg két külön hardveren a file. Ez asdat biztonságot ad ha az egyik szál el, nagyobb elérési sebességet , de felezett tárhelyet ad.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1070) Fagyi válasza zsakker (#1055) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Restart, nekem úgy ragadt be a gép, hogy a hálózaton látszott de a tartalmat nem lehetett elérni. Az első kézi restart még nem is segített. GUI-ból nem lehetett leállítani (Nem vár hiba!?).

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1071) Fagyi válasza zsakker (#1057) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Leírás szerint csinálod? Mennie kell! Ha volt párosítva és felteszed az appot a nas-ra akkor törlés látszik!
Töröld és újra párosít. Ha nem volt akkor működnie kell!

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1072) btomi9 válasza Fürkész (#1064) üzenetére


btomi9
aktív tag

Köszönöm! Két problémám volt vele, az egyik, hogy nem volt kiválasztva, hogy meddig seedeljen, így átkerült a kész feladatok közé és nem töltött fel semmit. Beállítottam -1 re mindkét opciót és most már seedel. A másik pedig megoldódott, teljesen véletlenül az admin/download/torrent mappába mentettem és így automatikusan tölti, köszönöm!

Másik kérdésem, hogy a default photo könytár tele lett pakolva képekkel, a webes felületen viszont egyetlen darab sem látszik a fotók alkalmazásban, csak a fájlkezelőben, vagy ha hálózati meghajtóként nézem Windows alól. Erre valami tipp?

(#1073) Fagyi válasza btomi9 (#1063) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Ezt a future-t nem tudja kiszolgálni. Igaz van olyan, hogy beállít az ember a trackeren egy rss-t és azt használhatja, de ezt még nem próbáltam.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1074) Fagyi válasza zsakker (#1065) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Engedve van a mappa külső elérése, amit megosztassz a drive-val?

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1075) Fagyi válasza btomi9 (#1072) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Nincs engedve az elérés valószínüleg.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1076) Joe215 válasza Imy (#1059) üzenetére


Joe215
aktív tag

Nálam RAID0 van a 2 HDD 2 x 4TB egy -nek láttja 8TB -nak, de melyiken mi van azt nem tudod.

(#1077) Imy válasza Fagyi (#1069) üzenetére


Imy
veterán

Amit kérdezek, az nem RAID. Mert én egy külön másik helyen tárolom a fileokat, a NAS csak a backup, oda szinkronizálok fel. Az a kérdés, ha 2 HDD van, akkor tudom-e majd, hogy melyiken milyen adat van, vagy majd egybe kezeli a 2-t, és majd Ő dönti el, hogy melyikre mit tesz? Ez azért fontos, mert ha cserélem valamelyik HDD-t akár egy nagyobbra, akkor tudjam, hogy mi is van rajta...

(#1078) MaCS_70 válasza Imy (#1077) üzenetére


MaCS_70
félisten

Tudsz két lemezcsoportot + kötetet definiálni, így Te döntöd el, hogy milyen adatok legyenek melyik HDD-n.
Nálam is így megy.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1079) MaCS_70 válasza Fagyi (#1067) üzenetére


MaCS_70
félisten

Borzasztóan sajnálom, de lesznek kérdéseim... Nem igazán tudok elindulni. :)

Előre is köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1080) Prego válasza Fagyi (#1068) üzenetére


Prego
senior tag

Most úgy látszik ezzel a remote GUI-val sikerült elérnem amit akartam. Anyámnak akartam beállítani hogy ha tölt le netről, akkor a NAS-ra tegye, de neki bonyolult lenne elmagyarázni az ilyen elérési útvonalakat.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#1081) Imy válasza MaCS_70 (#1078) üzenetére


Imy
veterán

Köszi, ez így szuper. :)

(#1082) zsakker válasza Fagyi (#1071) üzenetére


zsakker
csendes újonc

Az app fent van, az email fiók üres, és a törlés nem látszik.
Az indulás gombra nyomva nem talál meg, nem tudtam még párosítani.Az összes UPnP nyitva, és https engedélyezve.

(#1083) wolruf


wolruf
őstag

Most először történt velem olyan, hogy bemásztak a Transmissionombe :) A Default 9091-es port nyitva volt, nekem meg hirtelen lett vagy 10-15 film letöltésem :D Csak pislogtam, hogy hátezmiez... Szóval port módosítás lett a vége :)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#1084) ezekiel


ezekiel
aktív tag

Sziasztok!

Pure ftp-t belehet állítani valahogy ssh-n keresztül? Az a bajom hogy az ftp passzív módban a nas belső ip címét dobja vissza a klienseknek és pl egy mikrotik router backup feltöltéskor nem tud másolni rá külsőhálóból. Belső háózatból megy a másolás. Port forwardok jók. A router logjaiban látszk hogy a user bejelentkezik.

(#1085) btomi9 válasza Fagyi (#1075) üzenetére


btomi9
aktív tag

és hol tudnám engedélyezni?

(#1086) viko válasza MaCS_70 (#1066) üzenetére


viko
csendes újonc

Sikerült. MyZyxelCloud segítségével kívülről is elérhető.

PhpMyadminos adatbàzissal telepítsd az sqlite-os nem stabil.

(#1087) ezekiel


ezekiel
aktív tag

Tudja valaki, hogy hogy tudom azt beállítani sambanal, hogy mindig kérjen jelszót?

(#1088) mahoni


mahoni
tag

Sziasztok,
Segítsetek kérlek. Van egy másfél éve működő nas326om, pontosabban csak működött.
Ma volt a Telekom routert cserélni mert elromlott és persze azóta nem látom.
Annno nem én állítottam be, és a srác csak jövő héten érne rá.... de szükségem lenne a munka miatt rá.
Merre kezdjem????

42

(#1089) mahoni válasza mahoni (#1088) üzenetére


mahoni
tag

Megoldottam köszi:9

42

(#1090) bexinho23 válasza wolruf (#1083) üzenetére


bexinho23
őstag

Hogy sikerült módosítanod a Transmission portját? Router-ben megnyitottad a 9091-es portot külső portként? Csak azért kérdezem, mert nekem gyárin van (9091), de gondolom az csak a belső IP-re vonatkozik. :F

(#1091) wolruf válasza bexinho23 (#1090) üzenetére


wolruf
őstag

Igen, más portot forwardoltam át. Aztán meglátjuk, ez mennyit segít :D Mindenesetre érdekes élmény volt :D

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#1092) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Felvettem egy haveromat a felhasználók közé, és olvasási jogot adtam neki a videó mappához.
Miért van az, hogy ha a zCloud alkalmazással belépek az ő nevével és jelszavával akkor a zene és a képek mappát is látom ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#1093) ateszm válasza rostiron (#1092) üzenetére


ateszm
senior tag

Olvasni is tudod a mappákat? Admin jogot nem adtál véletlenül?

(#1094) rostiron válasza ateszm (#1093) üzenetére


rostiron
őstag

Igen látja a tartamát is a mappáknak. Admin jogot nem kapott, legalábbis nem szándékosan. hol tudom azt ellenőrizni ??

Fiók típusa felhasználó.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#1095) rostiron


rostiron
őstag

A zCloud app-ba ugye van 4 fül, a filebrowser fülön csak a videó mappa jelenik meg, az ok.
De a music, photo, video fülön ott van minden, és látja.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#1096) ateszm


ateszm
senior tag

cloud userként én ezt látom,szerintem ha a pipákat itt kiveszed akkor jónak kéne lennie elvileg. Valamint várj vele picit amíg áttallózza
én ezt látom,a 3. képen lévő pipákat igazgassad,majd várj kicsit vele

(#1097) rostiron válasza ateszm (#1096) üzenetére


rostiron
őstag

Ez a része rendben van nálam is. Annyi hogy a haveromat nem cloud userként vettem föl, hanem + felhasználóként adtam hozzá.


Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#1098) gulyidosz


gulyidosz
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék ismét kérni.
Sikerült párosítanom az eszközt zyxel.me-n.
De nem érem el telefonról külső hálózaton.
Mit kell még beállítanom, hogy elérjem bárhonnan a Nasom?

Üdv: Gulyidosz

(#1099) gulyidosz válasza gulyidosz (#1098) üzenetére


gulyidosz
csendes tag

Androidon appot telepítettem és azon elérem.

(#1100) ateszm válasza gulyidosz (#1099) üzenetére


ateszm
senior tag

én a zyxel drive-ot használom, g+ fiókkal belépve

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.