Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) soundsthu válasza KovGer (#50) üzenetére


soundsthu
csendes tag

A router se látja. Régebben elég volt ha beírtam a böngészőbe hogy NAS326 és megjelent a NAS asztal. Most azt írja ki hogy a NAS326 dns címe nem található. A putty az valamilyen hálózati program? Eddig még nem használtam. A leírásban erre a helyzetre az áll, hogy vegyem fel a kapcsolatot az eladóval...

Bocs' nem vagyok akkora hálózati guru.

(#52) scele11


scele11
csendes tag

Sziasztok!

Eddig 325v2-es zyxelem volt, de tönkrement, így szerencsére garanciaidőn belül lecserélhettem egy 326-ra.
Amíg a garancia intéződött, addig egy 310-es teljesített szolgálatot, amibe áttoltam a winyót és minden haladt tovább a régi kerékvágásban.

Reméltem, hogy így lesz ez a 326-ossal is, de sajnos tévedtem. Gondolom ez valami tök más fájlrendszert használhat, mert fizikailag látja, hogy van benne egy winyó, de új köteget akar rajta létrehozni.

Van erre valami egyszerű megoldás vagy feltétlenül át kell mozgassam a két terrányi cumót máshova, majd vissza?

Köszi
scele

(#53) Sh4rKy


Sh4rKy
senior tag

Sziasztok!
Arra lennék kíváncsi, hogy valaki már tesztelte e esetlegesen ezeket a kis cuccokat nagyobb teljesítményű internet mellett? Érdekelne, hogy a gigabites netet mennyire lenne képes kezelni ez a modell, mert olyan eszközt keresek ami ezt a sebességet ki tudja értelmesen használni.

Köszönöm a válaszokat előre is.

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#54) C14NZ


C14NZ
tag

Sziasztok!
Ilyen NAS-om van két hónapja, frissítettem is 5.2-re, nagyjából már összebarátkoztunk, TM megy, megosztás megy, DLNA megy, amire nekem kell arra eddig tökéletes - volt. Segítséget szeretnék kérni kifejezetten a Twonkyval kapcsolatban :)
Eredeti nyelven próbálok filmet nézni külső .srt felirattal - amik filenévre megegyeznek - mégis van amikor rendben kirakja, van amikor nem és nem találok összefüggést. Twonkyban a clear cache mintha nem működne és a rescan is mintha túl gyorsan futna le - automatára van állítva.
Valami ötlet?
Köszi!

(#55) C14NZ válasza Sh4rKy (#53) üzenetére


C14NZ
tag

Ha a DIGI végre hajlandó lesz kijönni, akkor remélhetőleg egy 500-asról lesz vélemény :) Jelenleg 8/1, itt semmi baj.

(#56) KovGer válasza C14NZ (#54) üzenetére


KovGer
csendes tag

Küzdöttem a felirattal én is. Szerintem Samsung tvd van. Nem a NASnál van a hiba. Ha olyan tartalmát mézzel, ahol a fájl nevében pontok vannak akkor nem jelenik még a felirat. Ha kicserélése a pontokat a videó és az srt nevében szóközre akkor kezelni fogja. Amúgy van egy média playerem ott simán játsza ha pont van a fájlnévben a tv nem.

[ Szerkesztve ]

A szépség nem minden, de jó nézni.

(#57) C14NZ válasza KovGer (#56) üzenetére


C14NZ
tag

Majdnem, LG :) Ezt a pontozást kipróbálom, köszi

(#58) viktorio17


viktorio17
csendes tag

Újabb frissítés érkezett a 326-hoz.

(#59) KovGer válasza C14NZ (#57) üzenetére


KovGer
csendes tag

Sikerült?

A szépség nem minden, de jó nézni.

(#60) bardati válasza KovGer (#56) üzenetére


bardati
tag

valahogy a Samsung tv-k minden szempontból olyan érzékenyek, csak samsung egér, samsung bill, samsung kamera, stb... ez nem túl barátságos üzletpolitika, pedig amúgy nagyon jó kis tv-ket csinál

Bardati

(#61) C14NZ válasza KovGer (#59) üzenetére


C14NZ
tag

Nem. Szinte ugyanaz az elnevezés pontokkal kötőjellel, egyiken viszi, másikon nem. A Pio blu-ray lejátszó szintén ugyanígy kezeli. Játszom még vele...

(#62) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Hol kapható most a legjobb áron a Zyxel NAS326?
Kodi futtatható rajta?

[ Szerkesztve ]

(#63) C14NZ válasza C14NZ (#61) üzenetére


C14NZ
tag

Na megoldódott, Twonky szerver újraindítás, rescan és voilá van felirat a TV-n és a Pio BD lejátszón. Most viszont Panasonic BD lejátszón nincs :O

(#64) KovGer


KovGer
csendes tag

Valaki próbálta már az ffp-t az új fw-n? Még mindig behal a gui tőle?

A szépség nem minden, de jó nézni.

(#65) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Tudom, amatőr kérdés, de egy nas automatikusan tud mentést végezni a hálózaton lévő gépek meghatározott mappáiról, meghajtóiról,igaz? Olyat tud, hogy amikor változás történik a beállított mappában, akkor mentsen?

(#66) KovGer válasza huan (#65) üzenetére


KovGer
csendes tag

A NAS nem fogja figyelni neked, hogy mikor változik az adat a másik gépen. Hatalmas erőforrás igénye lenne, főleg ha több gigabájtot kéne mindig összefésüljön. Neked a legjobb megoldás az lenne, ha felhőt állítanál be a nason és a gépen is.

A szépség nem minden, de jó nézni.

(#67) --Rawlings--


--Rawlings--
tag

Most jött meg az NAS326-m, de valami nagyon furcsa vele. Beleraktam a két HDD-t, beállítottam, majd azóta a két HDD jel villog rajta ritmusosan, és teljesen egyszerre. A vinyók meg ugyanebben a ritmusban kattognak. Mitől lehet ez?

(#68) wwwolfman


wwwolfman
tag

Nos hát két nap próbálkozás után úgy tűnik, nem csalt az első megérzésem: teljesen hülye vagyok a hálózati dolgokhoz, azon túl, hogy össze kell dugdosni, és vindózba' meg kell keresni...... :W

Próbálom összehozni a transmission klienst, a nast, a gépet és a routert, természetesen inkább kevesebb, mint több sikerrel. Ma addig jutottam el, hogy végre rájöttem, a gépen is lennie kell egy TM kliensnek. A rendszer akkor járt csúcsra, amikor a próbaként betett torrent sor vörösből végre zöldbe váltott, majd megindult - kemény 1,5 MB/s sebességgel, ez pedig egészen a nulla értékig folyamatosan csökkent, majd megállt.

Újraindítás után ugyanezt játszottuk el....

A router egy Archer C7-es, a kábelek CAT6-osak, a gép wifin kapcsolódik (egyébként Lenovo T500, de asszem ez itt nem számít). Ami még ezen a hálón van az egy okostévé és egy Popcorn A410-es médialejátszó.

Ha esetleg kaphatnék némi itinert, hogy hol nézzek utána annak, hogy tökhülyék számára hogyan lehet ezt a műanyag- és rézhalmazt valami gyakorlatban is értékelhető rendszerré formálni, azt megköszönném. Eddig két lehetőség jutott eszembe, az egyik az, hogy baltával farigcsálom egységes entrópia-állapotúvá az egész rendszert, a másik hogy a nas biztosan a router pedig kérdőjelesen megy a háztól, mert hdd tárolására és néha-néha bekapcsolására NAS-t és routert tartani asszem elég nagy luxus, ebből az árból remek USB3-as kombi hdd quickportot kapok a Sharkoontól (vagy négyet-ötöt...).

Ja, a cél az lett volna, hogy letöltésnél kiváltsam az állandóan menő gépet. Eddig ez nem sikerült. Köszönöm, ha valaki van olyan jó és segít.

(#69) wwwolfman válasza wwwolfman (#68) üzenetére


wwwolfman
tag

Ja, routeren ip-cím kiosztva, nason ugyancsak kézi beállítással van megadva a fix ip-cím. Azt vettem még észre, hogy a hálózati teszt egy kattintás erejéig működik, másodszorra már hibát jelez, de annyit nézegettem már ezt konkrétan, hogy most amikor megindult legutoljára csordogálva, majd apadva az adatátvitel, nem emlékszem, hogy megnéztem-e, vagy már csak örültem, mint majom a farkának (2 percig)... :W

(#70) ssid3956 válasza wwwolfman (#69) üzenetére


ssid3956
tag

Itt is ez a probléma :D :D
Ha megtudsz valami, kérlek oszd meg velem is. Én még arra se jöttem rá, hogy windows fájlkezelőben hogy férek hozzá a nas tartalmához. Na meg hogy smart tv-n hogy fogok filmet lejátszani a nasról... :F :F :F

(#71) KovGer válasza wwwolfman (#69) üzenetére


KovGer
csendes tag

Ha a routertől fix ip-t kap a NAS akkor fölösleges a NASon is beállítani, mert a Router úgy is mindig ugyan azt a címet fogja kiosztani.

Elérni simán el tudod hálózatról, csak engedélyezd a Vezérlőpultban a Megosztott Mappáknál, hogy mi látható és mi nem. Illetve a Twonkyt is fel tolod rá.

A torrentnél nézd meg, hogy a port megfelelően van-e nyitva, illetve, hogy minden indításnál kapúj portot, vagy állandó marad.

[ Szerkesztve ]

A szépség nem minden, de jó nézni.

(#72) wwwolfman válasza KovGer (#71) üzenetére


wwwolfman
tag

Ezek szerint állítsam autmatára a hálizati elérést a nason?

Az eléréssel nincs baj, megy total commanderből, intézőből és twonkyn is, másolni hálón úgy 21mb/s sebességgel képes. Nem tudom, ez jó-e...

TM-nél a routeren port forwarding van beállítva, ha jől értelmettem, ezzel biztosítom, hogy más ne közöljön bele a kapcsolatba.... :O

(#73) Squirrel


Squirrel
őstag

Kezdek kétségbe esni. Én most készülök ilyet rendelni, a WD Red HDD már megjött. Teljesen analfabéta vagyok ebben a NAS-hálózati adattárolás témában, én valahogy eddig úgy képzeltem el, hogy megjön a NAS, beleteszem a HDD-t, kinyitom a hozzáadott füzetecskét vagy file-t és onnan szépen követve a leírást üzembe lehet helyezni a cuccot. Ezek szeint nem így lesz? Én arra szeretném használni, hogy erre menjenek a torrentek le-fel, lássa a TV, média lejátszó, laptop/tablet/telefon a tartalmat. Tényleg ez ennyire bonyolult???

(#74) Fagyi


Fagyi
aktív tag

Minden új és régi tulajnak, Probléma megoldó alap olvasnivaló.
Zyxel NAS326 GUI bemutató

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#75) wwwolfman válasza Fagyi (#74) üzenetére


wwwolfman
tag

NNNo. Hát nekem a hatodik oldalon a "Hálózati beállítások" résznél válik el az elmélet a gyakorlattól. A NAS-om szerint ugyanis nincs a rendszerben UPnP-alkalmas router - de csak szerinte, mert az Archer C7-esem szerint ő az, és a laptopom szerint is az. És akkor ilyenkor jön az, hogy pillázok, mint az aranyhal Dévényi Tibi bácsira, hogy namostakkor miaf.szvan.... :W :W :W

(#76) Squirrel


Squirrel
őstag

Mielőtt tényleg megrendelném a 326-ost (miután amire használnám, meggyőztek fórumtársak, hogy tökéletesen elég), egy teljesen témához nem értő (ez lennék én) a fórumban, linkelt oldalon, interneten található infók alapján képes konfigurálni, működésre bírni ezt az eszközt? Vagy egy qnap (TS-231p-t néztem második választásnak, tudom, 2x ennyibe kerül) esetleg synology kezelése, üzembe helyezése egyszerűbb? Mert akkor inkább fizetek 2x annyit, minthogy hirtelen felindulásból kidobjam szegényt (a saját balf...ságom miatt) az erkélyről vagy elüldözzem családomat.

(#77) wwwolfman


wwwolfman
tag

Hát dögöljek meg itt helyben, ha értem, hogy hogyan, de ma volt/van egy arany pillanat, amikor minden összeállt: a hálózat látja, a torrent megy, mit megy, vágtat. Komolyan nem értem, mit csináltam máshogyan, mit bűvöltem rajta, de tán ha megölnének se tudnám újra csinálni.... :DDD

Szóval most megy. Kezdődhet a rettegés, hogy mikor hasal be valami... Komolyan mondom, semmit nem merek kikapcsolni, nehogy ne úgy álljon vissza a rendszer, ahogy most van...

(#78) --Rawlings-- válasza wwwolfman (#77) üzenetére


--Rawlings--
tag

Pedig én is nagyon szeretném tudni, hogy mit csináltál, mert nálam ez a szemét ugyanezt dobja ki.

Próbáltam gyárira visszaállítani, de nálam a leírás szerint hiába nyomom a gombot, hármat sosem csippan.

A UPNP nélkül meg nem megy a cloud. Mi a fene?

(#79) ssid3956 válasza --Rawlings-- (#78) üzenetére


ssid3956
tag

Dehogynem csippan hármat :DD
Nyomod a gombot folyamatosan --- pár másodperc--- 1 pittyenés ---pár másodperc --- 1 pittyenés --- megint pár másodperc --- 1 pittyenés.

Tehát ne arra számíts hogy gyorsan egymás után csipog

(#80) --Rawlings-- válasza ssid3956 (#79) üzenetére


--Rawlings--
tag

Balfasz voltam elismerem, mert én az angol útmutatót olvasva három pittenyésre vártam, nem összesen háromra, értem? :D

Újradobtam, de sajnos továbbra is:

"Unable to find any UPnP supported routers"

IP-t kapja a routertől. NAS-on IP kiosztás automata.

(#81) ssid3956 válasza --Rawlings-- (#80) üzenetére


ssid3956
tag

A routerben be van kapcsolva az uPnP? (lehet hülye kérdés :)) )

(#82) --Rawlings-- válasza ssid3956 (#81) üzenetére


--Rawlings--
tag

Be van. ASUS RT-AC1200G+, UPNP, NAT be van kapcsolva.

Support közben nincs hülye kérdés!!! :D

[ Szerkesztve ]

(#83) --Rawlings--


--Rawlings--
tag

Letiltottam a Portforward lehetőségét a routeren, most végre: UPnP támogatott router megtalálva

Utána visszakapcsoltam, és még mindig működik. :)

(#84) balhmm


balhmm
tag

Távolról mivel éritek el a nason a filmeket (felirattal együtt)?
Tabletről, telefonról a saját alkalmazással tök jól elérem, aztán kodival nézem és van felirat meg minden. De PCről mivel kellene ezt így nézni?

(#85) Joe215 válasza wwwolfman (#68) üzenetére


Joe215
aktív tag

SZia

"Ma addig jutottam el, hogy végre rájöttem, a gépen is lennie kell egy TM kliensnek"

Nálam nincs a gépen TM kliens még is megy a TM a NAS -on.
Miért kelenne lenni a gépen TM kliensnek? A NAS -ra telepíted a TM -et az alkalmazás központból és megy a le és feltöltés.
Letöltést a TM client segítségével a telefonodról is tudsz berakni, ahhoz sem kell bekapcsolni a gépet.
Én a beállításokban nem nagyon bűvészkedtem, mégis megy a torrent, a TV -vel való megosztás, egyebek.
Mivel a telom WM10 -es így én sok a NAS által nyujtot szolgáltatásból kiesem, de mivel ez a 2 funkció a fontos számomra így elégedett vagyok. :DD
Kb egy féléve van meg és 0-24 -ben megy a megosztás, visszatöltés.
Ujra indítva csak új firmware -nél lett.
Egy funkció hiányzik, de az a telo miatt nem megy a képek feltöltése a telefonról a NAS -ra és a telefonról a NAS tartalmának elérése.

(#86) wwwolfman válasza Joe215 (#85) üzenetére


wwwolfman
tag

Igen, már megoldódott némi szívás árán... :DD

(#87) Joe215 válasza wwwolfman (#86) üzenetére


Joe215
aktív tag

Ok :C

Én elégedett vagyok a NAS -sel elégedetteb már csak akkor leszek, ha telefont cserélek droid v. alma -ra és kitudom használni a többi lehetőséget is.
Előtte WD My Cloud -om volt a TM -t is úgy kellett felügyeskedni

[ Szerkesztve ]

(#88) ssid3956


ssid3956
tag

(#89) wwwolfman válasza ssid3956 (#88) üzenetére


wwwolfman
tag

Hát a telnetnél a - 1 helyén nem ártana egy 23-as.... Meg ott a kis + jel a menüsorban, ott mindenképp engedélyezz még pár funkciót. A 326 gui elég jól leírja, hogy melyik port mit engedélyez/tilt.

Persze routeren is be tudod állítani, ott a port forwarding menüpontban kell megadnod azt a portszámot, amelyiket a nasnak fenntartod, ip-ként pedig a nas ip-jét add meg. De szerintem ha a nason beállítod (és a gép valőban kilát a netre), az már elég.

(#91) wwwolfman válasza huan (#90) üzenetére


wwwolfman
tag

Rohadjanak meg. Ennyit ér náluk a blekkfrájdéj. akkor is ennyiért adták mint egyszeri, kihagyhatatlan ajánlatot, szigorúan amíg a készlet tart... :(((

(#92) huan


huan
őstag

Sziasztok.
Futtatható kodi a 326-on?

(#93) Fagyi válasza huan (#92) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Sztem nem ,de nincs is értelme, mert nincs hdmi portja.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#94) gollari11


gollari11
csendes tag

Sziasztok!
Nemrég vettem egy ilyen készüléket.Olyan problémába futottam most a készülékkel, hogy torrent file-t hozzáadom a letöltéshez majd beolvassa a file-t de nem kezdi el a letöltést.Kék ikonnal bekerül de nem indul el a letöltés. Eddig nem volt gond a letöltés kezeléssel , minden úgy működött ahogy kell. Kb 1 napja csinálja ezt. Megnéztem a hibaüzenetet a naplóban : [Errno socket error] [Errno -3] Temporary failure in name resolution.
Próbáltam az alap dolgokat , NAS restart, Rooter restart,fix Ip átállítás. Valaki találkozott már ilyen problémával?

(#95) Sounder


Sounder
csendes tag

Sziasztok!

Van egy ilyen nas-om, és van egy kis problémám vele. Ha újraindítom, vagy kihúzom a 22-ból, elfelejti a jelszót, amit megadtam neki. Előfordult ez valakivel, gomb elem probléma?

Köszi!

(#96) lcsaszar


lcsaszar
csendes tag

Sziasztok!

Segítene valaki a Twonky media szerver használatában? Nem látok semmit okostelefonon (UPnPlay alkalmazással), port forwarding be van állítva a routeren. Azt írva, hogy nincs semmi megosztva, szerintem pedig igen. Előre is köszönet.

[ Szerkesztve ]

(#97) Fagyi válasza lcsaszar (#96) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Távoli vagy otthoni környezet?

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#98) Fagyi válasza Sounder (#95) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Nem, alaplapban elem ?

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#99) lcsaszar válasza Fagyi (#97) üzenetére


lcsaszar
csendes tag

Igazad van, hogy jön ide a router? LAN-on sem megy.

(#100) ssid3956


ssid3956
tag

Sziasztok
Az miért lehet, hogy a Transmission maximum 15MB/s-al tölt le? A net 240/20-as. A kábel, a csatalkozó a routeren is gigabites.
A NAS326 nem bír többet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.