Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) spe88


spe88
senior tag

Nektek is csak ennyi applikáció, illetve beállítási lehetőség van a vezérlőpultban?

Olvasom a szerény 300x oldalas használati útmutatót, de a 90%-át nem is látom. A többi ennyivel többet tudna?

1. Hogy tudok egy új mappát létrehozni az egyetlen HDD-n, ami bent van? Shared foldersre bökve megnyitja a 4 alapértelmezett megosztott mappát intézőben (ami ki tudja hol lehet létrehozva, gondolom az új HDD-n), de ott nem tudok új mappát kreálni, csak a megosztott (music, videos stb.) mappákon belül?

2. Torrent applikációt lehet rá telepíteni?

Hiába olvasom a UG-ot, egyelőre ez nekem elég homályos.

Köszi a segítséget

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#302) MaCS_70 válasza spe88 (#301) üzenetére


MaCS_70
félisten

A főfelületen nem igazán mappák vannak, hanem a megosztások, tehát ott új megosztást tudsz létrehozni, értelemszerűen a vezérlőpult Megosztott mappák (Shares) pontja alatt.
Onnan aztán akár a PC, akár maga a NAS fájlkezelőjéből tudsz almappákat készíteni.

Torrentkliens eleve van, Letöltések névre hallgat, de a gyári kezelőfelület Alkalmazás központ menüjéből egykattintásos módszerrel fel tudod tenni a Transmissiont is

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#303) spe88 válasza MaCS_70 (#302) üzenetére


spe88
senior tag

Nekem a Vezérlőpultban csak az a pár elem van, amit linkeltem is, de közben az Adminisztrátor gombra kattintva azon belül a Megosztások pont alatt tudtam létrehozni megosztott mappát, illetve rátaláltam a P2P letöltésre is, viszont a Transmissiont köszi, hogy említetted már hallottam róla, de még nem használtam.

Kicsit összezavart, hogy máshogy néz ki a Desktop, mint a user manualban, de most már nagyjából kiismerem magam.

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#304) MaCS_70 válasza spe88 (#303) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hányas verziószámú a rendszered? Az 5.20-as van fent?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#305) spe88 válasza MaCS_70 (#304) üzenetére


spe88
senior tag

5.11, probaltam automatikusan frissiteni, de nem tudott kapcsolodni a szerverre. Megpróbálom majd manualisan.

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#306) MaCS_70 válasza spe88 (#305) üzenetére


MaCS_70
félisten

Azzal közelebb kerülnénk a megoldáshoz, mert lehet, hogy eleve megszűnne a problémád, másrészt itt szerintem már többnyire 5.20-at használunk, abban tudhatunk segyteni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#307) spe88 válasza MaCS_70 (#306) üzenetére


spe88
senior tag

Felraktam a 20-as Firmware-t. Problémám, hogy direkt arra a célra vettem egy USB 3.0-s racket, hogy az adatokat gyorsan átmásoljam a NAS-ban lévő HDD-re.

Mindkét mappát felmappeltam és TeraCopyval másolok. Ha eléri a 3 MB-ot már örülök. Nem éppen eszeveszett tempó egy Red és egy Green SATA3-as HDD közt.

Van valami tippetek, hogy mit tegyek?

4 TB adatot másolok és jelenleg 72 nap alatt végzek, ahogy elnézem. Sokallom. Ezen kéne faragni mondjuk egy 1-2 napra az még reális is.

1000 éve jelent meg az USB azóta nem találkoztam még olyannal, hogy berakok egy pendrive-ot vagy akármit és pikk-pakk minden féle heck meg driver nélkül megy mint a veszedelem a specifikáció szerint.

Köszi szépen

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#308) MaCS_70 válasza spe88 (#307) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hová dugod a külső HDD-t? A gépbe vagy a NAS-ba? Ha a NAS-ba, akkor ez az általam ne ismert TeraCopy hol fut -- a gépen, vagy a NAS-on?
Mert úgy lenne a leggyorsabb, ha a gép kihagyásával közvetlenül mennének az állományok, tehát a NAS-on futó fájlkezelőt használj!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#309) spe88 válasza MaCS_70 (#308) üzenetére


spe88
senior tag

A NAS-ra van kötve egy USB 3 rack.
Igen gondoltam arra én is, de nem találtam beépített fájlkezelőt, gondolom fel kéne telepítenem egyet a NAS-ra, ez az, amit még nem csináltam. (Tercopy a windowson ment, szóval nem onboard másolás volt, lehet ezért is ilyen lassú)
Viszont közben mellékszálon kaptam az infót, hogy sokat ne várjak az USB 3-tól ,mert az ilyen olcsóbb NAS-ok nem igen boldogulnak vele a gyenge processzor miatt.(Csak tudnám, akkor miért van rajta ilyen port.)

Mi a tapasztalat vele? Közepes fájlokat (3-4 MB) milyen sebességgel futtat? Nekem ilyen 2-3 MB/s. Elég karcsú...

De egyébként említették, hogy az lenne a célszerű, ha rákötném a PC-re a NAS-t Ethernet kábellel, az NTFS HDD-t meg beraknám a gépbe és akkor gigabiten menne az adat a NAS-on lévő HDD-be. Elvileg ez a leggyorsabb. Mit gondolsz?

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#310) spe88 válasza spe88 (#309) üzenetére


spe88
senior tag

Megtörtént, rákötöttem a PC Gigabit LAN-ra, 80 MB/s-cel másol, szóval probléma megoldva.
Valamikor meg majd felrakok egy másoló szoftvert is a NAS-ra, hogy lehessen onboard másolni, ha esetleg rákötnék egy USB HDD-t. Tx

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#311) MaCS_70 válasza spe88 (#309) üzenetére


MaCS_70
félisten

A 326-osnak van saját fájlkezelője, ott virít a főoldalon.

A NAS-t a géphez csatlakoztatni hálózati kábellel -- ez szerintem elég "érdekes" elgondolás, persze akár működhet is, de pontosan miért lenne ez jó???? (Azt az esetet kivéve, ha a routered lassú a hálózat közepén.)

Egy másolási folyamat nyilván olyan gyors/lassú, mint a leglassabb szakasza. Arról, hogy a Zyxel a saját USB3 portján milyen sebességgel kommunikál, őszintén szólva fogalmam sincs, ebben a kategóriában 10-15 MB/s a realitás, tehát a hálózati másolás valóban akár nagyságrendileg is lehet gyorsabb.

Az USB3 meg miért lenne hülyeség? Jóval nagyobb áramerősséget nyújt, mint az USB2, örüljünk annak, hogy van!

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#312) spe88 válasza MaCS_70 (#311) üzenetére


spe88
senior tag

Úgy értettem, hogy hülyeség, hogy lassabban másol, mint a 2.0 standard. Ezt a NAS-ra értelmeztem, nem magára az USB 3.0 szabványra. Persze, azt nem tudom, hogy hogy másol a NAS-on az USB 2.0, mert lehet, hogy az meg egy floppy sebességével vetekszik. :)
Persze ebben közrejátszik az is, hogy nem onboard másoltam, ahogy javasoltad is, úgy biztos gyorsabb lenne, de nem közelítené meg a mostani másolást. PC-re azért kötöttem rá direktbe, mert egy normál HDD-ről másolok, amit bedobtam a helyére. A routerre nem volt rákötve a PC, mert nem használok csak laptopot meg NAS-t, így kikerülöm a routert, ami elvileg gigabites, de minél több elem, annál több bukó (és amúgy is repeaterre volt belőve a router DHCP-n már nem oszt ki címet, azt meg már nem akartam bolygatni, a NAS-nak még DHCP tiltás előtt adtam egy fix IP-t).
Starter utility egyből felismerte a NAS-t PC-n. Egyszer kell megcsinálni és most gyors, mint a szélvész. Ahogy kész újra kötöm a hálózatot, ahogy eddig volt.

Az onboard fájlkezelőt ugyan megtaláltam, de sehogy nem tudtam másolni, volt mindenféle opció: törlés/átnevezés stb. de olyan nem volt, hogy adott mappa másolása, mint mondjuk TotalCommander-ben. Még nagyon zöldfülű vagyok ebben a NAS dologban, szóval még azért ránézek, de ahogy írtam is ennél nem lesz gyorsabb onboard sem, ha USB-vel van rákötve a HDD. Szóval most örülök, hogy nem kell szenvedni további ötletek kigondolásával és heteket várni míg átmegy a pár TB a NAS HDD-jébe, kb 1 nap és kész, ha minden jól megy. :)

[ Szerkesztve ]

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#313) MaCS_70 válasza spe88 (#312) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ki kell ismerni a szerkezetet, és el kell fogadni a hiányosságait -- aztán örülni, hogy van. :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#314) spe88


spe88
senior tag

Ha berakok egy HDD-t az új NAS-ba, akkor arra feltelepít valamit magától (OS vagy valami)? Csak mert 100-200 MB foglalt és nem tudom, hogy mi, mert a fájlkezelőben nem mutat semmi mappát.

Ha igen, akkor ezt, honnan szedi le? Alapból PnP jelleggel benen van a memóriájában?

tx

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#315) merci91


merci91
újonc

Sziasztok!

A barátommal mi már egy fél éve használjuk ezt a kütyüt, torrenteknek és a tv-vel kötöttük össze, minden szuperál. Most viszont szeretnék róla egy honlapot üzemeltetni, saját magunknak, amivel kitudok listázni bizonyos mappák tartalmát. A szerver oldali részét java-val szeretném megoldani, de már a php-val is megelégszem. Viszont előjött az a gond, ezt a részét a szervernek nem igazán tudjuk használni és nem is értjük, hogy működik. Egyáltalán lehetséges ez és ha igen, hogyan tudunk rajta adatbázist létrehozni?

Előre is köszi a segítséget... :)

(#316) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Sziasztok!
Plex media servert hogy lehet telepíteni? A gyári Twonkyval nem játssza le a TV-m az srt feliratokat sajnos, és frissíteni meg azt sem tudom manuálisan (elvileg az újabb Twonky már javította ezt a hibát.)

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#317) hanics válasza merci91 (#315) üzenetére


hanics
aktív tag

Helló.

Ezzel szenvedek én is. Mivel van rá mysql így az adatbázist létre lehet hozni, viszont a Nas-ra csak eddig a szerencsétlen Wordpress-t lehet feltenni ami mindenre jó kivéve ilyenekre. Gondolom nem blogot akarsz írogatni :)

Az működik hogy a nas mellé beteszel a gépet és azon fut pl a php vagy html. De így meg sok értelme nincs mert pc-re lehet telepíteni az XAMPP alkalmazást abba meg bent van minden. Legújabb php myql és a többi finomság.

Külön REPO- ból fel lehet erőszakolni a nasra egyéb Web Servert, viszont én megszívtam vele. Agyon fagyta magát a nas.

---Nem leszel modder attól, hogy ki tudod cserélni a kész romban a háttérképet, a forráskód a lényeg! --- PS3 ID : hanics1985

(#318) Istv@n válasza PowerBuldog (#316) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Szia!

Ezen a linken megtalálod, hogy mi kell az extra csomagok telepítéséhez.
[link]
Ha ez megvan, akkor a plex már a webes felületről telepíthető.

Van akinek nem működik rendesen néhány csomag az extrák közül, az ffp nálam is okozott gondot, de plexet több 326-oson is használok hiba nélkül.

(#319) Istv@n válasza merci91 (#315) üzenetére


Istv@n
aktív tag

3rd party zypkgs-s, azon belül pedig Entware-ng feltelepítésével még válogathatsz is a web szerverek között.. Apache és lighttpd biztosan van.

Neked is leírom, hogy van akinek gondja volt a 3rd party zpkg telepítése után. Én az ffp-n kívül nem találkoztam hibával.

(#320) H_András


H_András
tag

Pár hónapja kifogástalanul üzemel a szerkezet, nonstop, nagyon elégedett vagyok. egyetlen apró dolog szúrt szemet (bár nyilván az én bénaságom csak), hogy a Transmission kliensben nem találom hol lehet beállítani, illetve módosítani az alapértelmezett letöltési útvonalat. Megszoktam már mit hova pakol alapból, végül is jó így, de az asszony is rákapott a sorozatozásra, és képtelen megjegyezni hova kerülnek a friss részei az aktuális ingyombingyomoknak - engem piszkál mindig hogy másoljam a saját mappájába, amit direkt neki hoztam létre :DDD help pls. :U

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#321) spe88


spe88
senior tag

a NAS-ban van 2 HDD nem RAID-ben (JBOD talán a neve, amiben van), de folyamatosan kerregteti valamelyik HDD-t annak ellenére, hogy semmilyen taskot nem adtam neki. Beraktam a HDD-ket, megformáztam, az egyikre felmásoltam adatot és ennyi.
mi okozza?

Arra gondoltam, hogy valamit keres. A megosztott mappákban van egy elveszett mappa, ami egy másik HDD volt. Lehet, hogy azt keresi? A felmappelt egy mappát látja. köszi

[link]

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#322) vfp


vfp
csendes tag

Sziasztok!
1 hónapja van nekem is ez a NAS-om, miután a DLINK-320 7 év után behalt.
A torrenteknél a le- és feltöltés működik, de ha kész a letöltés, akkor nem rakja át a beállított mappába a torrentet. Van valakinek valami ötlete?

(#323) vfp válasza vfp (#322) üzenetére


vfp
csendes tag

Türelmetlen voltam.
Be kell kapcsolni a seed időt, és ha ez lejár akkor rakja át a készek közé. :(

(#324) Andris246


Andris246
tag

Sziasztok.

Olyan problémám van hogy a NAS-omon tárolt EXE kiterjesztéseket nem tudom megnyitni a számítógépemen (Hibát dob a windows) csak ha először lemásolom azokat. Minden mást amit eddig próbáltam azok működnek kivéve az EXE. (filmeket/zenéket letudom játszani, tömörített állományokat megtudom nyitni stb.)

Kezd idegesíteni a dolog :((
Ha van vmi ötletetek szívesen fogadom.

Köszönöm előre is :R

(#325) hanics válasza Andris246 (#324) üzenetére


hanics
aktív tag

Futtatás Rendszergazdaként?

Vagy másik megoldás, hogy a megosztott mappákat mester felhasználó név és jelszó párossal ( itt az admin ) és a te általad megadott jelszóval párosítsd a géppel .

Nálam az utóbbival minden működik.

---Nem leszel modder attól, hogy ki tudod cserélni a kész romban a háttérképet, a forráskód a lényeg! --- PS3 ID : hanics1985

(#326) Andris246 válasza hanics (#325) üzenetére


Andris246
tag

A rendszergazdai futtatás nem nyert :(

A másik hogy mester felhasználó nevet és jelszót adok neki arra gondolsz ami a képen is látszik?
Az meg hibát dob :S
Ha esetleg más akkor segítenél a beállításában.

Köszi.

(#327) spe88


spe88
senior tag

erre valakinek van tippje? Mocskos idegesítő. Olyan hangja van 0-24-ben kerreg a NAS-om, mint ha valaki keverné a betont az udvaron. :D

köszi

a HDD-k benne:

Western Digital WD Green 4TB (WD40EZRX)
Western Digital WD Red 4TB (WD40EFRX)

Valami self test futhat? Vagy a NAS saját OS-e futtat valamit? Én nem tudok semmiről az biztos... :)

[ Szerkesztve ]

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#328) cantus


cantus
tag

Sziasztok!

Sikeresen beszereztem én is egy ilyen NAS-t, bár totál amatőr vagyok a témában, ezért előre is elnézést a kezdő kérdésekért:

1. WD RED (WD40EFRX) egyforma, 4TB vinyókat tettem bele. Ti mókoltatok bármit a "merevlemez parkolás" dologgal? Vagy emiatt ne parázzak?

2. Luxusnak érzek 4TB-ot RAID1-ben használni, mert így ez már elég magas költség. Olyan 1 TB adatom van, ami létszükség és azt tükrözném mindkettőre, de a többi helyet csak filmekre használnám, ami nem annyira fontos adat. Hogy lehetne azt megoldani, hogy 1 TB mindkét merevlemezen biztosan lemásolódjon, a többin meg szabadon lehessen filmet tárolni? Partícionálni kellene, vagy simán egy mappát létrehozni a fontos dolgoknak és azt beállítani, hogy klónozza magát a másikra is? Nyilván nem fűzném össze a két merevlemezt, külön-külön lenne használva a fenti bontásban.De a cél az volna, ha az egyik megpusztul, akkor a másikon még ott legyen az az 1TB fontos adat.

3. Nagyon sok program, funkció van, amivel se időm, se bátorságom/tudásom kísérletezni. Leírnám én mire használnám ezt a NAS-t és ha megírnátok ehhez milyen progi kell feltétlen óriási segítség lenne abban, hogy csak a lényeget kezdjem tanulgatni. Torrent, illetve, hogy otthon is, vagy akár távolról (mondjuk egy nyaraláson) is elérjem a filmjeimet és rögtön nézhessem a laptopon/tableten. Ehhez elég valami felhő, vagy más is kell? Illetve a fontos adataimat bárhonnan feltölthessem rá és bármikor el is érjem. Mint egy dropbox vagy google drive.

4. Diginet 100-as csomagom van (100/50) és hozzá a jól bevált TP-Link 1043 router (még a fehér színű v.1), amire kötném a NAS-t is. Ez elég a 3-as pontban lévő igényekhez vagy komolyabb net/router szükséges?

5. Tényleg az az egészséges, ha éjjel-nappal 0-24 megy? Laikusként úgy gondolkodnék, hogy éjféltől reggel 8-ig sose használnám és ezért leállítanám, hadd pihenjen és így kímélném. Plusz a csend miatt, illetve az áramfogyasztás miatt is. Olyat szeretnék, ha automatikusan időzítve ki-be kapcsolna eszerint. Vagy ez inkább árt, mint használ?

6. Mennyi vibrációja van? Hangoskodása? Érdemes szerintetek, valamilyen rezgéscsillapítós, gumiszőnyeget venni alá? A 4 slotost eléggé zörgősnek olvastam, kérdés itt mennyire kell bármit ügyeskedni a minél csendesebb működés miatt.

Nagyon örülnék a tapasztalataitoknak, véleményeteknek! Hálásan köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#329) hanics válasza Andris246 (#326) üzenetére


hanics
aktív tag

Persze segítek csak most még dolgozom. :) Holnap nap folyamán csinálok neked egy screenshot-s beállítást.

---Nem leszel modder attól, hogy ki tudod cserélni a kész romban a háttérképet, a forráskód a lényeg! --- PS3 ID : hanics1985

(#330) Istv@n válasza cantus (#328) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Hello!

1. Ezzel úgy rémlik, hogy csak az első generációs WD Green lemezeknél volt gond, ugyan nem olvastam utána, de én a saját red-emmel nem csináltam semmit....

2. 1 mappát ütemezetten szinkronizálsz a két lemez között. E mellett egy 3. helyre is mented időszakosan az adataidat. Otthonra talán ennyi elég. Raid-et én sem használnék a két teljes lemezen.

3. Torrentre transmission, a távoli filmnézésre a zyxel saját felhője, amihez van mobilos alkalmazás is. Ha dropbox szerű privát felhőt szeretnél, akkor esetleg az owncloud. Ez nagy vonalakban ugyan az mint a dropbox, csak saját tárolással.

4. Az internet sebesség elég, feltéve, hogy nem bd50 rip-eket akarsz nézni. Meg persze az ellen oldali sávszélesség is számít.

5. A torrent seedelés miatt nem hátrány ha non stop megy, ha nincs forgalom, akkor lekapcsoltathatod a lemezeket is akár. A fogyasztása ebben az állapotban kb 10W... Van ugyan ütemezett ki-be kapcsolás is, de én senkit nem ismerek aki így használná.

6. Minimális hangja van. Meg persze a lemezek is hallatszanak, ha csend van az adott helyen. Ha abban a szobában van, ahol alszol, mindenképp tedd valami zajcsillapító dologra.

(#331) cantus válasza Istv@n (#330) üzenetére


cantus
tag

Nagyon szépen köszönöm! Egyre jobban tetszik ez a "nassolás". :C

[ Szerkesztve ]

(#332) cantus


cantus
tag

Sziasztok! Pár újabb kérdés:

1. Mi az a "schedule_contro"? (Státusz központ/Rendszerinformáció) - Az a bajom, hogy ez a folyamat állandóan 90%osra terheli a CPU-t. A többi processz mellett így mindig 100%-on meg a proci. Valami időzítés lehet? Nem állítottam semmi ilyet...

2. Tabletről próbáltam online filmet nézni a NAS-ról, streamelve a ZDrive alkalmazással. MKV szinkronos film, 2 GB körül semmi extra. Kb. 3-4 percet homokórázott, utána viszont elindult és lehet is bele kattintgatni. Kicsit sokallom ezt a 3-4 percet, nálatok mennyi?

3. A ZCloud nem az igazi, pl. ha a settings-re kattintok, mindig kivagy és leáll. Illetve ha sikerült is belépni akkor az le akarja tölteni a tabomra, amit akarok és nem streamel.

3. Torrentre a gyári "Letöltés" ikont használom. Rendben van a sebessége. Felraktam a Transmissiont is, de olyan mintha az csak feltölteni engedne. Tabletemre is felraktam, de nem tudom beállítani. Miért ajánlja mindenki a Transmissiont, mikor ez a sima gyári letöltés is szépen dolgozik? Miben jobb?

4. Ti hogyan értétek el, hogy a 2 HDD-t külön kezelje? Nekem mindenképp össze akarta fűzni/vagy RAID-be erőltetni, úgyhogy inkább csak egyet raktam most bele. Később a másodikat is beleraknám, hátha akkor már külön kezelné.

(#333) cantus válasza cantus (#332) üzenetére


cantus
tag

Közben az 1. pontra rájöttem. Az időzített be/ki kapcsolás volt beállítva és mióta ezt kikapcsoltam, azóta nem terheli le a procit.

Újabb korlát: A gyári letöltés csak 10 aktív kapcsolatot enged. Ez nagyon kevéske. Talán ezért volna jó a transmission??? Azt hogyan tudom beállítani?

(#334) MaCS_70 válasza cantus (#333) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az AppCenterben bal oldalon az All-t választod és a jobb ablakból telepíted a Transmissiont.

MaCS

Off: Egyébként mire nem elég a 10 aktív kapcsolat? Komolyan kérdem.

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#335) Joe215 válasza MaCS_70 (#334) üzenetére


Joe215
aktív tag

pl. erre

(#336) Joe215


Joe215
aktív tag

Sziasztok

Létezik -e olyan fájlböngésző a nas -re amivel a Pc kihagyásával tudok másolni fájlokat, könyvtárakat a hálózaton lévő másik hdd -re.
Konkrétan azonos hálózatban van egy Mede8er MED600X3D lejátszóra kötött 2 Tb vinyó és arra szeretnék másolni a Nas -ről.

(#337) MaCS_70 válasza Joe215 (#336) üzenetére


MaCS_70
félisten

Entware . MidnightCommander?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#338) Joe215 válasza MaCS_70 (#337) üzenetére


Joe215
aktív tag

Még nem próbáltam, alkalmazás központban nincs ilyen program, gondolom külső program SSH -n keresztül kell telepíteni.
Ezen a NAS -on még nem próbáltam.

(#339) spe88


spe88
senior tag

1

A saját OS fájlkezelőjében, ha lenyitok egy mappát, akkor össze-vissza jelenik meg pár mappa a többi különböző füleken. Van erre valami megoldás? Vagy rakjak fel valami fájlkezelő appot?

2

A rendszer valamilyen oknál kifolyólag nem tud automatikusan firmwaret frissíteni (ami még nem is lenne baj a manuális opció lehetősége miatt), de a ZyxellCloudra sem tudom bereggelni a NAS-t, mert nem találja az oldal. Valami összefüggés lehet, hogy csak saját hálóról tudom elérni a NAS-t WAN-ról nem.

DynDNS-t engedélyezni kéne, még egy firmware firssítéshez is? Az lehet a baja?

Nem nagyon értek hozzá, köszi szépen

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#340) cantus válasza Joe215 (#335) üzenetére


cantus
tag

pontosan! Ott a pont. Nekem olyan 750-1000 aktív kapcsolat volna szükséges. Meglátjuk mit bír... :)

Kívülről még mindig nem tudom elérni a transmissiont. Azt írja zárva a port, de a seed mégis megy... :F Szerintem már mindenhol engedélyeztem, de ha leírnátok pontosan miket és hol kell engedélyezni a transmissionhoz, akkor újra átrágom magam rajta.

(#341) cantus


cantus
tag

Havonta mennyit fogyaszt egy ilyen nas, ha 0-24ben megy? jelenleg automatikusan éjfélkor leáll és reggel 7-kor bekapcsol. Használja még így bárki? Remélem nem ártok vele. Vagy mindenkinél megy éjjel-nappal?

(#342) MaCS_70 válasza cantus (#341) üzenetére


MaCS_70
félisten

Maga a NAS olyan 5-6 wattot fogyaszt, ehhez jönnek hozzá a lemezegységek. Nálam két HDD-vel 22 watt a fogyasztás, ha pörögnek. (1 óra után állnak le.)

Ennek megfelelően a napi hét órányi leállással kb. havi 60-200 forintot spórolhatsz.

Ezek a berendezésen amúgy folyamatos üzemre vannak tervezve.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#343) GTeam


GTeam
újonc

Sziasztok!

Tud valaki nekem segíteni, lehet ezzel a nassal egy adott fájlt megosztani.
Úgy szeretném, hogy ne férjen hozzá semmi máshoz, hanem adok egy linket emailben és rákattintva azt az egy fájlt tölti csak le.
Nagyon fontos lenne, hogy a teljes mappa tartalmához ne férjen hozzá.

(#344) TayRol


TayRol
veterán

Hali!

No, beruháztam egy 326-osra. Egy olyan alapvető gondom lenne, hogy a winyóján (2x3TB WD Red) levő filmeket/képeket a tv-n nem tudom megnézni, pedig a biztonsági mentések és megosztások mellett ez is nagyon fontos lenne. A file-okat látja, de megnyitni nem tudja. A tv egy Sony Bravia KDL-49WD755.

Mit rontottam el? :)

Köszi,
TayRol

(#345) MaCS_70 válasza TayRol (#344) üzenetére


MaCS_70
félisten

Más forrásról az adott fájlokat lejátssza a tévé?
Egyáltalán -- látja őket?

A tévék formátumtámogatása eléggé hiányos tud lenni...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#346) TayRol válasza MaCS_70 (#345) üzenetére


TayRol
veterán

Más forrásból lejátsza. Alapból látta őket, de valamit sikerült a UPnP-nél beállítanom, hogy most nem is látja.:) Amúgy a MacBook Pro látja és le is játssza, az iPhone látja de nem tudja megnyitni csak homokórázik.

És a tv nem játssza le a JPEG-et sem, szóval több, mint fura a dolog.

(#347) MaCS_70 válasza TayRol (#346) üzenetére


MaCS_70
félisten

Akkor ez valami DLNA-anomália lehet. Nem éppen stabil, megbízható rendszer, de a tévék jellemzően csak ezt ismerik.
Esetleg egy olcsó médialejátszó, mondjuk egy RaspberryPI. Ezerszer jobb, mint bármelyik tévés megoldás...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#348) TayRol válasza MaCS_70 (#347) üzenetére


TayRol
veterán

semmiképpen nem akarok még egy lajátszót. inkább valaki szakit majd megkérek, hogy egy másik dlna (pl. minidlna) telepítésben segítsen, hátha. :)

(#349) MaCS_70 válasza TayRol (#348) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sokáig én sem akartam plusz dobozt a tévéhez, de a RPI+Kodi megválzoztatta a véleményemet -- ezerszer jobb, mint bármelyik tévés szoftver.

A hiba egyáltalán nem biztos, hogy a NAS oldalán van, bár ez a Twonki nekem sem éppen kedvencem - ezért aztán nem is használom. A Kodi nálam a DLNA-szerver is, ami mentes pár bossznató hibától, ami a miniDLNA-ra is jellemző.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#350) TayRol válasza MaCS_70 (#349) üzenetére


TayRol
veterán

éppen azért adtam el az acryan-emet, mert ez a tv minden formátumot elvisz - legalábbis amire szükségem van. szóval ha usb-ről, és simán egy másik pc-ről (akkor még nem volt nas) belső hálón viszi a filmeket, zyxel-lel meg nem, én ez esetben ez utóbbira gyanakodnék. és nagyon lehet, hogy én rontottam el valami beállítást, vagy az a gond, hogy nincsenek file szintem zypkgs folderek, egy sem. és ezáltal semmi extra program nincs fent csak a transmission meg a twonky.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.