Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) Joe215 válasza Fagyi (#199) üzenetére


Joe215
aktív tag

Köszi :R

(#202) Fagyi válasza Fortian (#200) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Plusz mappát készít a letöltés alatt. Sikeres letöltés után törli a fájlokat, sajnos a mappákat nem azok ott maradnak üresen. Alapértelmezetten admin/Transmission/download a letöltölttek és -/incomplett a még nem kész letöltések helye. Ezt némi mókolással biztos át lehet tenni máshová, de fent leírtak alapján magunk is meg tudjuk tenni. De nem okoz hátrányt. A megosztásoknál ha az admin mappát közzétesszük a video mappában, akkor dlna-n mehet a tv-re!

FRISSÍTÉS !

Most találtam ezt az android klienst. Jobbennél! Tud magyarul! A letöltés helye meghatározható benne, utólagosan is!

A telefonról a nas szerver címe otthoni hálózatról 192.168.X.X/9091(az ip címe az otthoni hálózaton). Itt nem kell jelszó.Előfeltétel a megfelelő beállítások a nas-on. Külső hálózatról a dinamikusip/9091, pl: xxxxx.zyxel.me/9091.

A plexel milyen eszközön akarsz lejátszani? Lehet van rá egyszerűbb megoldás!

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#203) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Nem egészen értem a DDNS-t a NAS-on.

A saját kezelőfelületén felajánl pár szolgáltatót, pl. DynDNS, NoIP, illeve myzyxel.in.th.
Ezt én békén is hagytam szépen, de valahol a NAS konfigurálása közben belefutottam egy xxx.zyxel.me lehetőségbe. Egyrészt nem igazán értem, hogy mi ez a kettősség, másrészt nem találom azt a felületet, ahol ezt regisztráltam.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#204) Fagyi válasza MaCS_70 (#203) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Annak akinek már van dyndns-e be tudja állítani.
Akinek nincs nem érdemes regisztrálni, mivel a zyxel szolgáltat egy sajátot.

Erősen ajánlott olvasmány mindenkinek a bemutató cikkem.

Dyndns-ről 6. oldalon írok.

DynDNS (Dynamic DNS)

Amint az előbb említettem, az otthoni felhasználók többségének nincs az internetről elérhető fix IP címe. Ezért, egy DynDNS regisztrációval ezt kiváltva, mindig el tudjuk érni a gépünket külső hálózatról, mintha fix IP-nk lenne. Lehetőség van DynDNS szolgáltató beállításra, ha már van nekünk. De a Zyxel is szolgáltat DynDNS-t! Ehhez csak a mycloud.zyxel.me címen kell regisztrálnunk. Ezután, a sajátneved.zyxel.me címen tudjuk elérni a gépet továbbiakban. Kizárólag a külső hálózatról!

Az alkalmazás központban telepíteni kell és engedélyezni a myZyXELcloud-Agent pkg-et. A fenn említett honlapon párosítani kell az eszközt. Ezután néhány beállítást és az aktuális állapotát láthatjuk.
A zyxel saját applikációi android és ios környezetben mindenféleképpen megkövetelik ezt.

Így a megfelelő portokon kiengedett funkciókat és applikációkat elérhetjük külső hálózatról.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#205) huan


huan
őstag

Tudnátok ajánlani iOS-re Transmission-kezelő alkalmazást?

(#206) MaCS_70 válasza Fagyi (#204) üzenetére


MaCS_70
félisten

Jaja, valóban, köszönöm! Ez a mycloud ment ki a fejemből.

A NAS-om egyébként érdekes módon éppen nem akar párosodni, de ezzel elszórakozom.

Az egész logikáját viszont nem értem: miért kezeli teljesen külön, segítő utalás nélkül a DDNS-t a ZyxelCloud és a NAS saját kezelőfelülete? Vélhetően egyszerű fejlesztői következetlenség, belső kommunikációs zavar -- és ez így eléggé megtévesztő, könnyen lesz belőle feleslegesen dupla DDNS.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#207) Fagyi válasza huan (#205) üzenetére


Fagyi
aktív tag

iControlBits, iTransmission, Monitor for Transmission.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#208) konkolyz válasza Fagyi (#181) üzenetére


konkolyz
tag

Sziasztok,

Twonkyval kapcsolatban az a kérdésem, hogy az 1920x1080 felbontású mp4 videók nem látszanak sem az LG, sem Samsung tv-n. Kisebb felbontásra konvertálva látszanak. Beállítási hiba, vagy ennyit tud? A NAS gigabites porton kapcsolódik a routerhez, a tv-k wifin. Minidlna-val nincs a fenti "hiba", de sajnos talán az ffp miatt az mindíg lehal.
Van-e ötlet, vagy valami beállítás segít?
Köszönöm

(#209) Fortian válasza Fagyi (#202) üzenetére


Fortian
tag

Köszönöm sokat segítettél! Biztos lesz még kérdésem ahogy lesz időm foglalkozni vele.
Plexet a tv-re tetem és úgy játsztom le a tartalmat.

(#210) Fagyi válasza konkolyz (#208) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Rossz megosztási beállításokra gyanakszom. 4K-s videókat is lejátszik Lg tv-n nálam.
A full hd-t több eszközre is tudja egy időben!

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#211) ruskoroby


ruskoroby
újonc

Sziasztok.
Zyxel nas 326-ost készülök venni, és azt tudja e valaki, hogy torrentezésnél van e korlát a torrentek darabszámában?
Előre is köszi.

(#212) Fagyi válasza ruskoroby (#211) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Ésszerűségi!

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#213) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Valami nem stimmel. Sem az admin, sem a többi megosztásom jelentős részét nem érem el. Sambán megjelennek, de miután beírom akármelyik jogosult felhasználó belépési adatait, közlik, hogy nem érhetők el.

Ha a NAS adminfelületéről indítom a saját fájlkezelőjét, abban ezek a mappák meg sem jelennek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#214) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#213) üzenetére


MaCS_70
félisten

Annyit már kiokoskodtam, hogy ez az elérési probléma csak SMB-n áll fenn, ott viszont annyira, hogy még az elérhető megosztásokon belül is csak olvasni tudok, írni már nem.

SSH-n viszont minden megy remekül, elérek mindent, írok-olvasok.

Mi lehet ez?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#215) Fagyi


Fagyi
aktív tag

FW bug vagy beállítási hiba/anomália.
Pontosan hogy nem tudod elérni? Szoftver környezet, stb...
CIFS 445 port nyitva?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#216) konkolyz válasza Fagyi (#210) üzenetére


konkolyz
tag

Köszönöm.

Úgy tűnik a "láthatatlanságot" nem a felbontás, hanem az adatátviteli sebesség okozta. A nem látszó videók samu telefonnal gyári fullhd beállítás alapján 1920x1080 felbontással és 16000 kb/s feletti bitrátával készültek. Ezt konvertálással 10000 kb/s-re csökkentve már mindegyik megjelenik, lejátszható. :-) A felbontás maradt fhd, a bitráta határértéket nem teszteltem, rögtön 10000-re redukáltam.

MaCS_70:

ssh használatával bár a jelszó mindkettő esetén azonos, nem mindegy, hogy admin, vagy root felhasználóként jelentkezünk be. Nekem sikerült ezzel úgy összekeverni sok mindent, hogy újra kellett kezdenem elejéről beüzemelést. :)

[ Szerkesztve ]

(#217) MaCS_70 válasza konkolyz (#216) üzenetére


MaCS_70
félisten

SSH-n adminnal bejutok és tudom gyakorolni azokat a jogaimat, amiket az adminfelületen beállítottam.
Az adminfelületen adminként is eleve csak a nyilvános mappákba jutok be, és azokat is csak olvasni tudom.

Úgyhogy most: RESET... :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#218) Fagyi válasza MaCS_70 (#217) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Akkor a megosztás és/vagy hozzáférés nincs jól beállítva.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#219) MaCS_70 válasza Fagyi (#218) üzenetére


MaCS_70
félisten

De teljesen jó a beállítás, olyannyira, hogy hetekig működött is.
Aztán egy újraindítás után bekeményített.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#220) hanics


hanics
aktív tag

Hali.

Gyors kérdés.
Valaki próbálta már feltelíteni a 326-s gépezetre az MC-t? ( Midnight Commander )
Vagy erre a verziónál már nem lehet.

Nem rég újítottam be a masinára és meg vagyok vele elégedve, viszont harmadkézből lévő appokat valahogy fel kellene rá csapni.

---Nem leszel modder attól, hogy ki tudod cserélni a kész romban a háttérképet, a forráskód a lényeg! --- PS3 ID : hanics1985

(#221) MaCS_70 válasza hanics (#220) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, nekem fent van - jelenleg csak ezzel tidok fájlokat kezelni, mivel a fennálló állapotban a fontos mappáimat nem is látom a webfelületen.

A MC megy is szépen SSH-n, ahogy kell.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#222) hanics


hanics
aktív tag

Tarits mester :)

Hogy sikerült neked és melyik MC-t felvarázsolni?

---Nem leszel modder attól, hogy ki tudod cserélni a kész romban a háttérképet, a forráskód a lényeg! --- PS3 ID : hanics1985

(#223) konkolyz válasza MaCS_70 (#217) üzenetére


konkolyz
tag

Ha még nem késő, reset előtt :U
Az jutott eszembe, hogy időnként a böngésző cache is okozhat érdekes tüneteket, ajánlott néha üríteni....

[ Szerkesztve ]

(#224) MaCS_70 válasza hanics (#222) üzenetére


MaCS_70
félisten

MetaRepository-ból.

Igen hasznos kis készlet!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#225) MaCS_70 válasza konkolyz (#223) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszi -- sajnos ezen már túl vagyok, ráadásul böngésző- és gépfüggetlen a hiba.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#226) Fagyi


Fagyi
aktív tag

Egyet mondjatok meg. Mi az amit webui nem lehet elérni,de az ssh-n igen.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#227) MaCS_70 válasza Fagyi (#226) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezt most nem értem -- mire gondolsz?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#228) Fagyi válasza MaCS_70 (#227) üzenetére


Fagyi
aktív tag

325-ig értettem hogy csak ssh lehetett rá tenni olyan pkg-t ami egyébként nem volt.
De 326-tól, a minidlna-n kívül, nemigen tudok hasznosat rá. De lehet hogy nem jól tudom.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#229) MaCS_70 válasza Fagyi (#228) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igaz, valóban nem kell SSH a MetaRepository telepítéséhez, csak az én bénázásomhoz kellett.
Meg most jön jól, ebben az unorthodox helyzetben.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#230) Istv@n válasza Fagyi (#228) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Azért van létjogosultsága az ssh-nak is szerintem....
Amire én használom ill. használtam:
- Processzorterhelés monitorozása processzenként (alkalmanként)
- Van egy scriptem, ami ssh-val bekonnektel egy távoli ubuntu szerverre, encfs-el csatol egy titkosított mappát, rsync-kel csinál egy mentést, majd lecsatolja a távoli szerveren a titkosított könyvtárat és bontja az ssh kapcsolatot. Ezt cron-nal futtatom heti 1x.
- Sym linkek létrehozása megosztásokról. (Nálam elég sok megosztott mappa van, 2 köteten, és nem akartam 15 hálózati meghajtót csatlakoztatni a windowsos gépen, hanem csináltam egy "fő megosztást", amibe symlinkekkel betettem az összes többit. Tehát csak egy meghajtó van csatolva, és itt elérek mindent, bárhol is van ez fizikailag a NAS-on)
- konfig fájlok szerkesztése pl. transmission esetében.

Csak ami hirtelen eszembe jutott...

(#231) hanics


hanics
aktív tag

Ki minek akarja használni a nast :D

Én személy szerint ha már van rá és élet képes a PHP MySQL akkor valahogy ha fel lehetne varázsolni valami WEBSERVER-t annak örülnék.

Mert a Wőjdpjesz ami rajta van az sok mindenre nem jó és nem pont blogot akarok írni, hogy konfigoltam rommá a Nast vagy épp a Routerem.

Synology-nál van lehetőség Webserver telepítésre ennél a modellnél is lehetséges valahogy vagy ez csak nekem merült fel a fejembe, hogy mi lenne ha... ? :)

---Nem leszel modder attól, hogy ki tudod cserélni a kész romban a háttérképet, a forráskód a lényeg! --- PS3 ID : hanics1985

(#232) Istv@n válasza hanics (#231) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Entware-t lehet rá telepíteni, a már említett MetaRepository-ból, abból pedig már mehet pl egy Lighttpd....

(#233) hanics válasza Istv@n (#232) üzenetére


hanics
aktív tag

Szuper köszönöm. Próbálom is

---Nem leszel modder attól, hogy ki tudod cserélni a kész romban a háttérképet, a forráskód a lényeg! --- PS3 ID : hanics1985

(#234) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#225) üzenetére


MaCS_70
félisten

A helyzet fokozódik... :(

Nyomtam egy hosszúúúúúú resetet, volt sok csipogás.

A NAS kap IP-címet.
A findme.zyxel.com megtalálja a NAS-t.
SMB-n keresztül is elérhető, mert legalábbis a \\IP a jelszókérő ablakig eljut.

De ha beírom a böngészőbe, az IP-címet, vagy a findme által büszkén felkínált gombra nyomok rá, akkor kapok egy bazinagy

A webhely nem érhető el
A(z) 192.168.xxx.xxx visszautasította a csatlakozást.

üzenetet.

Akkor ezt most hogy???? :F :F :F

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#235) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#234) üzenetére


MaCS_70
félisten

A helyzet:

Az adminfelület teljesen elérhetetlen.

Ha \\IP-vel próbálkozom, a Windows Explorer közli, hogy nincs jogosultságom a mappához.
Ha ugyanezt a Zyxel Utilityjével kezdeményezem, ugyanazzal a jelszóval beléptet a Windows Exploreren keresztül és szabadon tudom kezelni a NAS tartalmát. (Ebből következően a utility minden adatok korrektül közöl a NAS-ról.)

Telneten/SSH-n nem enged be, connection refused.

Mindezt jónéhányszor végigzongoráztuk a Zyxel ügyfélszolgálatával is, amivel egyébként kifejezetten elégedett vagyok. A fickó a túloldalon tényleg komolyan próbálkozott, de sajnos nem tudott újat kitalálni. Végül megígérte, hogy holnapig megpróbál szoftveres megoldást találni, ha nem megy, akkor csere. :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#236) KovGer válasza MaCS_70 (#235) üzenetére


KovGer
csendes tag

A Metarepistoryval óvatosan, mert az új FW-vel össze tud akadni. Én pl a ffp-t szívtam be anno. Mondjuk azóta nem is próbáltam felhergelni rá semmi extrát. A mappakezelést is lehet bekavarja neked a GUI-ba. Nekem anno a teljes webes felöletett kinyírta. Utána sshn kilőttem róla minden metarepet és azóta az alap csomag szuperál. Mondjuk lehet hétvégén megpróbálom újra, mert a cél az automatic telepítése lett volna.

Egy próbát megérne, hogy minden pluszt kikapcsolsz rajta, és lehet akkor kirúgja magát a rendszer. Legutóbb annyit találtam, hogy Mijzelf dolgozik a Metarepistorys hibákon.

A szépség nem minden, de jó nézni.

(#237) KovGer válasza KovGer (#236) üzenetére


KovGer
csendes tag

Most nézem, hogy már javult a helyzet. Ahogy látom lehet beleásni magam újra az ssh rejtelmeibe. :D

A szépség nem minden, de jó nézni.

(#238) MaCS_70 válasza KovGer (#236) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!
Az FFP-vel nekem is meggyűlt a bajom, azt SSH-val töröltem és megszűntek a problémák.

Most viszont fogalmam sincs róla, hogy hogyan jutnék be a rendszerbe, hogy rendezkedni tudjak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#239) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#238) üzenetére


MaCS_70
félisten

Bejött a MetaRepository-val mint bajforrással kapcsolatos ötleted.

Miután a megosztásokat elértem, egyszerűen átneveztem a Metarepository-mappár, nyomtam egy hosszú resetet -- és megint van adminfelületem!

Nagyon köszönöm!

Az általános tanács ezek szerint az, hogy kerüljük a MetaRepot mindaddig, amíg nem lesz stabil 5.20-ra is!

MaCS :R

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#240) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#239) üzenetére


MaCS_70
félisten

Elkiabáltam. :(

Odáig jutok, hogy megjelenik a GUI bejelentkező oldala, ahol viszont hiába írom be az adatokat, nem visz be a rendszerbe, csak homokórázik a végtelenségig. Amúgy az FFP-s kalandomnál is ezt csinálta, csak akkor volt SSH-m, hogy rendet tegyek.

Most telneten tudok belépni, de az nekem annyira sem ismerős, mint az SSH, és az i-data könyvtárba annak ellenére nem enged be, hogy ugyebár rootként léptem be.

A nagy kérdés, hogy erről az állásról hogyan tudnám elérni azt, hogy tisztán tudjon indulni a rendszer.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#241) Istv@n válasza MaCS_70 (#240) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Ha kiveszed a vincsesztereket, és úgy próbálod?

(#242) MaCS_70 válasza Istv@n (#241) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszi -- közben pontosan ezt tettem!

És bevált! Úgyhogy első dolgom volt törölni a Meta könyvtárát, és állítgatom be újra a dolgokat.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#243) KovGer válasza MaCS_70 (#242) üzenetére


KovGer
csendes tag

Hétvégén lesz egy kis időm és meglesem a hivatalos fórumot, mert ahogy nézem, most csak annyit javítottak rajta, hogy kaptunk ikont a webguiba. De még most is akad a rendszer... Különben akinek szüksége van a MetaRep csomagokra az downgradelje vissza a NAS-t egy korábbi fw-re. Ott stabilan működött nekem is minden.
Akinek az igényeit kielégíti az alap csomag, vagy nem túl sürgős neki a Meta az várja meg a következő fw-t.

A szépség nem minden, de jó nézni.

(#244) MaCS_70 válasza KovGer (#243) üzenetére


MaCS_70
félisten

Előre is köszönöm!

Sürgősnek éppen nagyon nem sürgős, első sorban a kíváncsiság vitt rá a telepítésre, illetve a SeaFile-t próbáltam volna ki, ami elvben sokkal jobb, mint az OwnCloud.

A tiszta gyári rendszerrel megy szépen, amíg nincsenek biztató hírek a MetaRepóról, nem erőltetem.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#245) Fagyi válasza KovGer (#243) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Downgrade-et hogy lehet kivitelezni? WEB GUI-ban kiírja, hogy nem lehet régebbit visszatenni.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#246) hanics


hanics
aktív tag

Van valakinek ötlete arra hogy a NAS random módon miért fagyogat le?

Elmúlt 2 napba szinte hozza se volt nyulva es random pillanatokba mikor gondoltam ránézek se ip se zyxel.me alapján nem hozott be semmit se.
Másnak is elofordult mar ilyen vagy csak en vagyok kivételesen szerencses?

Illetve hogy lehetne ezt orvosolni?

Előre is koszonom

[ Szerkesztve ]

---Nem leszel modder attól, hogy ki tudod cserélni a kész romban a háttérképet, a forráskód a lényeg! --- PS3 ID : hanics1985

(#247) Fagyi válasza hanics (#246) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Naplót kapcsold be, hátha segít. Esetleg indítás után, mi használja a memóriát cpu-t?

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#248) MaCS_70 válasza hanics (#246) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem telepítettél rá alternatív repót / repóból programot?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#249) hanics válasza MaCS_70 (#248) üzenetére


hanics
aktív tag

Repo volt rajta de azt fogtam és eltávolítottam, úgy ahogy van .
Sok minden nincs rajta.

Transmisson van rajta azon kívül semmi más se.

---Nem leszel modder attól, hogy ki tudod cserélni a kész romban a háttérképet, a forráskód a lényeg! --- PS3 ID : hanics1985

(#250) hanics válasza Fagyi (#247) üzenetére


hanics
aktív tag

Napló be van kapcsolva ,de a memória használat max 40%.

Habár kezdem azt hinni, hogy a drága trépélink routerem lesz a ludas mert az elmúlt 2 napa ugyan csak meg meg döglik. :D

( most pl Diablo 3 éppen egy GR30-t mentem és pont a végén csapott ki.... mikor épp húztam volna a gemeket.... :D )

---Nem leszel modder attól, hogy ki tudod cserélni a kész romban a háttérképet, a forráskód a lényeg! --- PS3 ID : hanics1985

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.