Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) MaCS_70 válasza kissbp (#1350) üzenetére


MaCS_70
félisten

A RAID0 és aRAID1 között azért vannak közbenső állomások: külön kötetek, JBOD,,,

A RAID0-nál garantált, hogy az egyik lemez hibája minden adatot magával visz a sírba, ez történetesen számításigényes, és nem utolsó sorban a NAS326 szintjén nem fogsz semmi sebességelőnyt érzékelni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1352) kissbp válasza MaCS_70 (#1351) üzenetére


kissbp
tag

ok, csak szimplán hülye voltam, hogy lan-on nem próbáltam ki. 90MB-al ment simán. Wifin nem ezt várom el, akkor is karcsú a 5MB/s. Na mind1 vagy a TL-WR1043ND rossz, vagy a laptopom...vagy mind2. bocsesz, hogy nem néztem meg jobban mielőtt hülyeséget kérdeztem.

(#1353) geleati válasza lukacsjeno (#568) üzenetére


geleati
tag

Igaz, hogy régi a kérdés, de hátha másoknak is hasznos lehet.
Ha jól olvastam utána, akkor azért pörgeti a CPU-t az ffmpeg processz, mert a megosztott mappákhoz hozzáadott képekhez készít bélyegképeket. Gondolom ha elkészült az összes képhez, akkor nem pörgeti tovább. Be/Kikapcsolni a myZyxelCloud alkalmazásban tudod:
- Bélyegkép készítése a megosztott mappákban lévő médiafájlokhoz.
forrás

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#1354) Fagyi


Fagyi
aktív tag

Friss ropogós, tessék fogyasztani!
Transmission beállítás

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1355) Fagyi válasza kissbp (#1352) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Az 1043ND egy gigabites portos LAN-on, Wlan-on max 300 mbit.
Vezetéken tessék használni. :) A laptop ha csak 54 Mb-s akkor aztán nézhetsz!

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1356) Fagyi válasza geleati (#1353) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Nem csak oda készít thumb-ot, hanem a használathoz! Így akár 2-3 napba is beletelik! HDD méret és anyagtól függően. A friss emberek ezért szoktak első körben elszomorodni, mert hihetetlenül lefoglalja a procit a sok indexelés.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1357) MaCS_70 válasza Fagyi (#1355) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ami a gyakorlatban reálisan 50-70 Mbps-ot jelent, alulról közelítve a 10 MBps-ot... Még csak nem is rossz esetben. A wifi és a NAS sajnos nem jó barátok.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1358) Csigaboly


Csigaboly
csendes tag

Sziasztok!

NAS326 FTP elérés esetén hol tudom azt beállítani, hogy csak 1 felhasználó tudjon csatlakozni?
TFTP nevű programot feltelepítettem, bár sok hasznát nem látom. Nagyon kevés dolgot lehet beállítani.

Köszi

(#1359) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Fagyi: Elolvastam a Transmission-ös leírást, de ez nem világos nekem: Ha már kivettük a pipát, hogy magától indítsa el a torrent-et, akkor a letöltési utat nem elég csak egyszer módosítani? Ha hozzáadok egy új torrent-et, akkor utána automatikusan feldobja az ablakot, ahol kiválaszthatom a letöltési utat (és megjegyzi amit korábban beállítottam), vagy mindig ki kell klickelni a torrent-et külön ls manuálisan kell beírni újra?

Más torrent kliens alternatíva nincs rá?

Köszi!

(#1360) Fagyi válasza Csigaboly (#1358) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Vezérlőpult - hálózatok - UPnP alatt ki kell engedni a 21-es portot és engedélyezni. Ugyanígy routerem is át kell engedni. Szolgáltatás menüben, FTP-t engedélyezni és beállítani.
Ezután böngészőből vagy a TC-ből éred el. Jelszóval védve van ha nem engedélyezed az anonim hozzáférést.
Minden felhasználó a neki engedélyezett mappákat látja.

ftp://nasipvagydyndns

Belépés

Tartalom

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1361) Fagyi válasza SunMount3r (#1359) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Pipát azért érdemes kivenni mert így nem indul el, hozzá adás után. Így lehetőség nyílik a megfelelő mappába letölteni.
A gyári beállítás sajnos az admin/transmission/download. Ezt új hozzáadásnál minden alkalomal meg kell tenni.
Van androidra és ios-ra is trm alkalmazás, az első cikkben van link. Az androidnál nem kell mindig beállítani, ha jól emlékszem.
RSS-t pedig még nem próbáltam. Bővitem a leírást! :)

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1362) SunMount3r válasza Fagyi (#1361) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nekem itt kavar van már... A Transmission-nek akkor az a felülete ami a Zyxel-el van, amit egy PC-ről érek el a NAS admin felületéről és van -ha jól tudom- egy másik web-es felülete is, amit szintén el lehet PC-ről érni, ami már több opciót tud, mint ami a Zyxel -en van? Abba pl. be lehet állítani saját default mappát is.-> [link]? Vagy ami a Zyxel-en van az alapból ilyen buta verzió és nem lehet sehogy sem ilyeneket? Windows-so PC-ről kezelném.

(#1363) Fagyi válasza SunMount3r (#1362) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Mindenki magának bonyolítja tovább. :) Transmission kliensek
Én nem bonyolítom túl. Ezt saját hálózaton kívülről is elérem. Nem kell pluszba állítgatni.
Droidra is van kliens és az bárhonnan megy, illetve jobban menedzselhető.

A többi kliens felhasználói oldaláról nem tudok nyilatkozni.
Valószínű, hogy az újabb bulideket is lehetne rá tenni, lásd nas325-ön fut a 2.93 is asszem. Nekem nem éri meg a mókolás. Majd jön Mr.Dini és a frissebb verzió telepítésről nyilatkozik. Esetleg a default beállításokba való beavatkozás lehetőségéről.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1364) Mr Dini válasza SunMount3r (#1362) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

A gyári verzió webes felletén nem állítható az alapértelmezett letöltési útvonal, csak jobbklikkelve, majd a Set Location gombra kattintva lehet egyenként megadni a letöltés helyét (illetve konfig fájl módosítással). Az FFp alól telepíthető frissebb TM csomagok viszont 2.90 környékétől mind rendelkeznek ezzel az opcióval.

Viszont, ami a linkelt videóban látható, az a Transmission Remote GUI. Ez egy kliensprogram a TM-hez, amely nem a webes felületen, hanem RPC-n keresztül kommunikál a torrentklienssel. Így Ő képes átírni az alapértelmezett letöltési útvonalat is minden további nélkül. :))

Egyébként érdemes a TM Remote GUI-t használni. Bár én nem nagyon torrentezek, azt egyből realizáltam, hogy nagyon kényelmessé teszi a letöltés managelését a program.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#1365) zsolesz6


zsolesz6
aktív tag

Sziasztok,

Nemrég költöztem, ma kötötte be a szolgáltató a netet, és a transission nem akar működni. Az új torrentek mind idle állapotban állnak. Van vmi tippetek mi lehet a baj? Hívtam a szolgáltatót, azt mondta ebben nem tud segíteni. Náluk semmiféle tiltás nincs. Kérdeztem nem-e NAT-olt hálózaton vagyok. Azt mondták nem.

Köszi a segítséget.

(#1366) Csigaboly válasza Fagyi (#1360) üzenetére


Csigaboly
csendes tag

Szia!

Köszi az infókat. Kívülről már csatlakoztam és szépen működött.
Azt meg lehet e tenni, hogy csak 1 felhasználó tudjon csatlakozni? A többit letiltanám az FTP elérés elől. Itt biztonsági dolgokra gondolok.

(#1367) VTom


VTom
veterán

Sziasztok!
NAS vásárláson gonodlkodom, és szóba jött ez a típus is, mint lehetséges alternatíva.
Amire használnám: fotók, videok tárolása, szinkronizálása, és távoli elérése, torrentezés, film nézés (TV boxon keresztül, a NAS csak a tárhelyet adná) 1080p, és 4K HDR.
Erre megfelelő lenne? Kicsit gyengnek tűnik a hardver, a jól látom, egy magos a procsszora. :U
Minden tanácsot szivesen fogadok.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1368) hcs57 válasza VTom (#1367) üzenetére


hcs57
őstag

A 4K HDR necces, a többit simán megoldja..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1369) SunMount3r válasza hcs57 (#1368) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Mitől lenne necces 4K-ra? Talán nem bírj a max. 140Mbit/s-et? Kicsit furcsa lenne.

(#1370) VTom válasza hcs57 (#1368) üzenetére


VTom
veterán

A lejátszást nem a NAS végezné, hanem a TV box, a NAS csak a file-t tárolná. Így is necces?

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1371) hcs57 válasza VTom (#1370) üzenetére


hcs57
őstag

Nálam a tv lan sebessége volt karcsú (100Mbit/s)... így valóban nem a nas volt a hunyó.

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1372) VTom válasza hcs57 (#1371) üzenetére


VTom
veterán

A TV Box 100MBit/s-t tud, így ez nem hinném, hogy probléma lesz, a kérdésem inkább a NAS olvasási sebességére vonatkozik, hogy valaki használja-e ilyen célra.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1373) SunMount3r válasza VTom (#1372) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Milyen TV Box, valami Amlogic S905X? Azon a 100-as LAN nem mindig elég a 4K-ra. Gearbest/Geekbuying-on lehet kapni elég olcsó USB-s Gigabit LAN (Ethernet) adaptert, azzal ez is megoldható.

(#1374) Lacielvtárs válasza VTom (#1372) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Én itthon néztem 4k tartalmat a popi a500as playeremmel ilyen NASrol es vitte gond nélkül.
2db van itthon, hétvégén jön a harmadik. Én szeretem, megbízhatóak.
Nem akadozott, gigas belső hálózat.
A dune playeremmel is gond nelkul megy.
Persze HDR tarzalommal nem próbáltam, csak 60-70 gigás tartalmakkal.

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1375) VTom válasza SunMount3r (#1373) üzenetére


VTom
veterán

Ilyen

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1376) numera007


numera007
tag

Az Androidos távoli elérés nekem kapcsolódási hibával leáll. A gyökér könyvtár látható, de be nem tudok lépni. Megoldás? Köszönöm.

(#1378) Lacielvtárs válasza Lacielvtárs (#1374) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

No urak, beuzemelve a harmadik NAS is :K
[kép]
És most gyorsabban ment hogy Fagyi úr leírása alapjan csináltam mindent :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1379) SunMount3r válasza Lacielvtárs (#1378) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

És ez így jobban kijön, mintha eladtad volna a meglévőket és vettél volna 1db 6 lemezes NAS-t?

(#1380) Lacielvtárs válasza SunMount3r (#1379) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Látod, erre nem is gondoltam...
Nem tudom az úgy mennyibe kerülne, de ez igy 80 ezer volt hddk nélkül.
És egyesével vettem, háromnegyed év alatt.
Amúgy mennyi lenne egy 6 vagy 8 lemezes NAS?

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1381) SunMount3r válasza Lacielvtárs (#1380) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem tudom, gondoltam te majd megmondod :D , ha kalkuláltál vele. Feltételezem egy normális 6 HDD-s azért ennél drágább, ott már nem "home user"-ekkel számolnak.

Gondolom majd én is hasonló útra lépek, ha kevés lesz majd a 2x4TB amit tervezek bele.

(#1382) Lacielvtárs válasza SunMount3r (#1381) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Jaaa értem :D
Nem is gondolkodtam ezen, ezek a NASok ár érték aranyban szerintem nem rosszak.
Én szeretem őket, nonstop teszik a dolgukat, mobilrol is elerem, asztali gépet, laptopot itthon hetek óta be sem kapcsolom.
Innen mennek a filmek, sorozatok, gond nélkül.
Én ajánlom mindenkinek aki átlag felhasználásra szeretne olcsó nast.

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1383) Fagyi válasza SunMount3r (#1379) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Hat lemezes az kb. 200 +. De egy 542 az belefért volna.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1384) Lacielvtárs válasza Fagyi (#1383) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ohhh, tényleg, de most már mindegy :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1385) SunMount3r válasza Fagyi (#1383) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha az 542 62K, akkor egy 6 lemezes "home" szintű NAS-nak ki kellene jönnie max 93K-ból. De lehet nincs rá kereslet ezen felhasználói körben. Vagy nem értem a "drágaság" okát...

Mennyiért lehet a 326-osokat használtan eladni, kb. 20K?

(#1386) Fagyi válasza SunMount3r (#1385) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Home szint az 2 lemez(12 T). 6 lemez az már nem home szint. :)
6 Lemezhez már kell rendesen kraft, ott már lehet jobb egy épített.
Árban sztem 23-25 e Ft, garitól függően.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1387) geleati


geleati
tag

Sziasztok,
A Zyxel drive app-pal szeretnék 2 eszközön beállítani automatikus kétfeltöltést, ehhez azt mondja, hogy párosítani kell az eszközt a NAS-sal. Az első eszközzel sikerült a másik eszközzel (másik accounttal) nem : azt írja, hogy a NAS már párosítva van. Hogy lehetne ezt megoldani?

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#1388) chesterboy


chesterboy
aktív tag

Sziasztok. Mennyire nehéz bekonfigolni? Főként film tárolás lenne a cél. Kettő WD Red menne bele. Azt meg lehet oldani, hogy külön lássa őket?

(#1389) Lacielvtárs válasza chesterboy (#1388) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szia, Könnyű konfigolni, és igen, nem kötelező raid tömböt használni.
Én ma üzemeltem be mégegyett, volt vagy 5-10perc :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1390) chesterboy válasza Lacielvtárs (#1389) üzenetére


chesterboy
aktív tag

Akkor nincs más, rendelnem kell.

(#1391) H_András válasza chesterboy (#1390) üzenetére


H_András
tag

Par hozzaszolassal lentebb mintha eladna valaki :)

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#1392) Thome


Thome
addikt

Ez az egész cucc egyébként egy kibaszott instabil valami.
Plexbe beléptem, mert akartam user-t hozzáadni. Nem találta a felhasználóm, be akart léptetni. Beléptem, de a régi, rossz felhasználómmal amihez nincs szerver párosítva, így kiléptem. Na azóta a nas elérhetetlen. Még pingelni sem tudom.

Nem tudom mit csináljak, tipp?

(#1393) Fagyi válasza geleati (#1387) üzenetére


Fagyi
aktív tag

App-ból kell meghívni. A megosztandó mappánál van rá lehetőség, úgy emlékszem, hogy a fő mappákat nem lehet (video, photo, music). Kap mail-t és úgy tudja használni.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1394) Thome válasza Thome (#1392) üzenetére


Thome
addikt

Na, az alábbi módszerrel visszahoztam:

1. Kikapcsoltam.
2. HDD-t kihúztam.
3. Visszakapcsoltam.
4. Web interfészt elértem.
5. HDD-t visszatoltam (így hogy be volt kapcsolva a nas.
6. Nas-t újraindítottam.
7. Web interfész elérhető és visszajöttek a dolgok is.

Btw a plex mostmár engedte hogy logout-oljak, majd belépjek a helyes felhasználóval.

(#1395) Fagyi válasza Thome (#1392) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Nem osztom a véleményed. Plex nem gyári rá. Nincs is rá szükség, ott a dlna.
Egy nem gyári alkalmazás alapján nem lehet értékelni.
Egyébként is értetlenül állok a ffp és egyéb mókolások miatt. Nincs rá szükség véleményem szerint. 325-nél volt ,de itt azok már gyárilag rajta vannak, javarészt. Aki meg ért hozzá annak ez is elég. Aki meg nem ért hozzá, annak bőven sok.
Ffp is nem túl régóta megy stabilan.
Reboot, elöl, ha nem megy hátul is. Bár az instant reset. Adat nem megy el (tapasztalat).
Ffp-től tud fagyni!

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1396) Fagyi válasza chesterboy (#1388) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Olvasd el az összefoglalót az alapján szerintem el lehet dönteni.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1397) Mr Dini válasza Fagyi (#1395) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Mondjuk azért egy biztonságos, jelszavas távoli elérést megnéznék a ZyXEL-től. Bizonyám, ami nem nyit hatvanféle port forwardot a világ felé, nem teszi ki a telnetet csak úgy, nem self-signed, hanem megbízható tanúsítványkibocsátótól (Let's encrypt, mivel az teljesen ingyenes) szedi a kulcsot, s szükség esetén frissíti, hogy az adataim ténylegesen titkosítva menjenek át. FFp alól legfrissebb Apache föl, s olyan szabadságod van, hogy bármit feltelepíthetsz, amivel a NAS nem rendelkezik alapból. :) Vagy egy egyszerűbb megoldás, a VPN telepítése ([link]). Ezek mind biztonságosabbak, mint a gyári myZyXELCloud-nak, vagy minek keresztelt "cloud" megoldás. Érthetetlenül állok azelőtt, hogy 2018-ban valaki kienged FTP-t (semmi titkosítás) fail2ban/netfilter védelem nélkül... :Y És ezt a NAS-ok gyári kernele nem is támogatja, mert a ZyXEL kiszedte (legalábbis a korábbi szériákon biztosan).

Lehet arra számítani, hogy nem próbálkozik be senki egy mezei lakossági user NAS-án, de ki tudja. A scannerek fejlődnek.

Ffp is nem túl régóta megy stabilan.

Na az meg egyenesen röhejes szerintem. Úgy megírni a webes felületet, hogy összeomoljon, ha a csomagban nincsen port megadva... Én a dev helyében nem vagdosnék, hanem dinamikusan matchelnék a keresett adatokra. Sajnos nem foglalkoznak vele, mert jóvanazúgy. Már az is nagy előrelépés, hogy lecserélték a design-t. :)

Nem értelmetlen kötekedésből írom ezeket, mert én is nagy ZyXEL fan vagyok (bár én nagyjából csak a hardvert használom :D), de az tény, hogy FFp-nek ott kezdődik a létjogosultsága, amikor a gyári rendszerrel már nem megoldható az okosítás. Ilyenkor jól jön egy plusz réteg. Ha esetleg webkamera szervert akarunk telepíteni, saját weboldalat hosztolni direkt domainről, módosítani szeretnék a (akár a gyári) TM beállításait (kérjen login-t eléréskor), vagy szeretnénk kibontani egy oda-vissza zipelt "linux disztrót", akkor bizony az FFp felé kell kacsintanunk. :D Rengeteg dolgot tudnék még felsorolni. Így még mindig van haszna a jó öreg FFp-nek!

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#1398) Fagyi válasza Mr Dini (#1397) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Stabilitás alatt azt értettem, hogy fagyizott tőle a nas és nem régen lett meg a megoldás erre. :R
Nem azt mondom, hogy tökéletes, de mezei home usernek elég és már nem kell mókolni mint a 325-nél.
A többi pedig power usernek meg csak a hardver kell, mint pl neked. De ilyenek kevesen vannak.
Az előbbi hozzászólót idézve, akinek kellenek a letöltött filmek hát vigye. :))
Való igaz az ffp létjogosultsága, de mezei embernek már hál isten nincs rá szüksége.
Írtam pm.-et korábban más miatt!?

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1399) Mr Dini válasza Fagyi (#1398) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nem fagyott tőle. Összeomlott a webes felület dinamikus elemeit működtető kód, mivel az FFp a régebbi NAS-okra volt tervezve, ahol a programcsomagok nem külön porton (5000-es port), hanem a webgui portján futottak. Az FFp is szépen tudott futni az 5000-es porton, csak nem közölte ezt az amúgy triviális infót a NAS-sal. Mivel csúnya a kódja, egy ilyen baki miatt az egész elérhetetlenné vált. Nem volt nehéz a kompatibilítást elintézni, csak át kellett írni az FFp indítóját picit.

Az FFp-t egyébként sokan a gyári Twonky cseréje miatt használják. Általában az átlag user-t is zavarja az a rengeteg bélyegkép, amit a Twonky/myZyXELCloud gyárt. Vagy a Twonky hajlamos néha 'beakadni', ilyenkor pedig közel 100%-on pörgeti a python a processzort. A minidlna nem okoz ilyen problémákat, s sokkal kompaktabb DLNA kiszolgáló. De csak FFp alól telepíthető (vagy egyéb módon mókolva).

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#1400) MaCS_70 válasza Fagyi (#1398) üzenetére


MaCS_70
félisten

Most sajnos nem értek egyet Veled. Szerintem már viszonylag "mezei" közeli felhasználóknak is pillanatok alatt szűkös lesz a finoman fogalmazva is szánalmas kínálatú gyári szoftverbolt. Nálam ez a nagy különbség a Synology és a Zyxel között, és mivel az FFp azért döntő többségben szakemberek számára kínál nagyon speciális programokat, ez a lemaradás nagyban meg is marad.

Érthetetlen számomra, hogy a Zyxel hogyan hanyagolhatja el ennyire a programkínálatot.

Az FFp ezen részben segít, de nem eléggé.

Az EntWare-rel egyébként mi a helyzet?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.