Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) zsolesz6


zsolesz6
aktív tag

Nabakker.

Próbáltam felrakni metareo-t meg ffp-t hogy tudjak telepíteni egy MC-t a NAS-ra. Annyit csináltam hogy letöltötem a linux fájlokat és bemásolam a NAS asmin\zy-pkgs mappába. Azóta nem tudom elérni se a NAS-t, se a transmission-t. A dlna-megy, de állandóan újraindulgat. Mi van ilyenkor?

(#1452) zsolesz6 válasza zsolesz6 (#1451) üzenetére


zsolesz6
aktív tag

Hát ez qrva jó. Ping sem megy. SSH, Telnet azt írja connection refused. Jól kib.sztam most magammal.

(#1453) MaCS_70 válasza zsolesz6 (#1451) üzenetére


MaCS_70
félisten

Pontosan mit csináltál, meddig jutottál?

Gyakorlatilag egyetlen "info" szövegfájlt kell bemásolni az admin könyvtáradban egy létrehozott almappába,amit maga a telepítő fog ujjongva észrevenni, és a gyári felületről maga intézi a MetaRepo telepítését.

Milyen verziószámú az alaprendszered? v5.21? Melyik leírás alapján jártál el?

Volt ugyanis egy verzióinkompatibilitás az FFp-vel, amit Mr. Dini hárított el, és én is beleszaladtam, még a megoldás megszületése előtt.

Ennek egy gyári visszaállítás lett a vége, HDD-k kivételével, ami viszont szerencsére nem jár adatvesztéssel, csak a beállításokat kell újrazongorázni.

Mr. Dini és Fagyi pontosan el tudja mondani, hogy mi történhetett és mi a teendőd!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1454) zsolesz6 válasza MaCS_70 (#1453) üzenetére


zsolesz6
aktív tag

Szia,

Köszi a gyors választ. Annyit csináltam, hogy a képen látható fájlokat másolta be adott helyre, és nyomtam egy újraindítást.

A gyári visszaállítás nekem is eszembe jutott, de azzal úgy gondolom az a baj hogy a fájlok ugyanúgy ott lesznek a HDD-n és újra ezt fogja produkálni

(#1455) MaCS_70 válasza zsolesz6 (#1454) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én nem látok képet.

A gyári visszaállítás azért megoldás, mert nem önmagukban a fájlok okozzák a gondot, hanem egy téves hivatkozás.

Szerintem várd meg a profikat, illetve olvass vissza akár itt is az FFp-re keresve! Az ember mindig csak okosodik! :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1456) Mr Dini válasza zsolesz6 (#1454) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Adj egy rebootot a boxnak, utána el kell érned SSH-n, ahonnan rendbe tudod rakni, ha magától nem teszi meg.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#1457) zsolesz6 válasza Mr Dini (#1456) üzenetére


zsolesz6
aktív tag

Szia,

Volt reboot, de semmi. TV-n tudom nézni a dlna megosztást. De azon kívül gyakorlatilag semmi :D

Itt a kép :)

(#1458) Mr Dini válasza zsolesz6 (#1457) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nem értem teljesen, hogy most hogy telepítetted fel az FFp-t. MetaRepository linket bemásoltad a web_prefix fájlba, ráfrissítettél a csomaglistára, majd ffp fel? :F

Nekem nem úgy tűnik a screenshot alapján...

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#1459) zsolesz6 válasza Mr Dini (#1458) üzenetére


zsolesz6
aktív tag

Sajnos közben el kellett jönnöm. Annyit csináltam hogy a képen látható fájlokat fel másoltam a nas-rá abba a mappaba ami le volt írva, aztán újraindítottam. De nagy a gyanúm hogy a a szolgáltatótól kapott router lesz a ludas. Hazamegyek és berakom mögé a sajatomat, azon meg letiltok minden felesleges sz.rt...

(#1460) MaCS_70 válasza zsolesz6 (#1459) üzenetére


MaCS_70
félisten

Milyen leírás alapján csináltad?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1461) zsolesz6 válasza MaCS_70 (#1460) üzenetére


zsolesz6
aktív tag

Az alapján amit itt találtam. Volt egy link egy fájlhoz. Azt írták az be kell másolni a NAS gyökerébe a zy-pkgs mappába, újraindítani és kész.

De sztem 100% hogy a szolgáltató fos eszköze a hibás. Mióta az van betéve, nem a sajátom azóta tapasztalok érdekes anomáliákat.

A transmissiont meg a megosztást már elérem. Sőt már a nas felületét is. Nem értem ezt a f.s Sagecom cuccot. Kell neki egy kis idő mire észreveszi a dolgokat...

Viszont nem jelent meg az alkalmazásközpontban semmi új app.

[ Szerkesztve ]

(#1462) Lacielvtárs válasza zsolesz6 (#1461) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Sagemcom telekom koax kabelnet?
Ha igen, annak elég bosszantoan 'mókás' a dhcp szervere, tobbek kötött.
En a biztonság kedvéért egy asus routerre bíztam a teljes belső hálózatot, és a hgwt a lanon kívül 'hagytam' :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1463) Mr Dini válasza zsolesz6 (#1461) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

A fájlnak web_prefix a neve, kiterjesztés nélkül?

Frissítetted a csomaglistát?

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#1464) zsolesz6 válasza Lacielvtárs (#1462) üzenetére


zsolesz6
aktív tag

Igen, sajnos pont ez a helyzet. Nekem is ez lesz a megoldás, berakom mögé a saját routeremet, a sagecomon letiltom a dhcp-t meg a wifi-t, ne terhelje feleslegesen. És minden eszközt a saját routerembe dugok be, kivéve a beltérit. Mi az a hgwt?

@Mr Dini: Nem, nem az a neve. Hanem ZYPKGS kiterjesztés nélkül. De ha berakom a saját routerem átnevezem és megint újraindítom. Mert ha most csinálnám kellene a SAGECOM dhcp-jének vagy 3 óra mire mindent megtalál :W :W :W

(#1465) Lacielvtárs válasza zsolesz6 (#1464) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Home Gate Way, vagyis az a 'mindenes' neve amit a telekom ad.
Nem kell letiltani rajta a dhcp t főleg ha van iptv-d, mert akkor nem fog működni.
A wifit letilhatod.
Egyszerűen ket hálózatot hozol létre.
A sagemcom marad a jelenlegi 192.168.0.1es tartományba, a saját routered meg mondjuk legyen 192.168.1.1,pl.
Nalam igy van beallitva es minden rendben van.
Azért a saját routered legyen combosabb ha sok eszköz csatlakozik rá :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1466) zsolesz6 válasza Lacielvtárs (#1465) üzenetére


zsolesz6
aktív tag

Nem értem hogy így mi értelme, ha a saját routerem másik IP cím tartományban van. Akkor azon úgyis le kell tiltsam a DHCP-t mert kettő nem lehet egy hálózaton. Vagy rosszul gondolom? És így semmi nincs megoldva, mert ugyanúgy a SAGECOM DHCP-zik. Az viszont igaz hogy ha a SAGECOM-on letiltom a DHCP-t akkor IP TV elszáll...

[ Szerkesztve ]

(#1467) Lacielvtárs válasza zsolesz6 (#1466) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Jaja, rosszul gondolod, ha az ip cim változik, vagyik ket kulon hálózaton van, xxx.xxx.1.x és xxx.xxx.0.x
Igaz, az igaz hogy egy hálózaton nem lehet két dhcp szerver, de a beállítással amit írtam, azzal ket kulon halozatod lesz.

Szóval, a telekom eszköz egyik lan portjabol megy az utp kábel a router wan portjaba.
A router admin felületen atirod a dhcp szervere cimet ahohy az elozoben is irtam....
De ha nem egyértelmű akkor a halozatos topikban tuti van egyértelmű leírás, nézz be oda, szerintem :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1468) tubika1972 válasza Mr Dini (#1446) üzenetére


tubika1972
csendes újonc

Szia.
Sajna nem jön össze semmi.Kiadom a parancsokat:
wget http://wolf-u.li/u/441 -O /ffp/bin/uwsiteloader.sh
chmod 755 /ffp/bin/uwsiteloader.sh
uwsiteloader.sh
Azt írja hogy nincs internet kapcsolat.Nem tudom hogy mitévő legyek.Szerintetek mi a gond.

Üdv:tubika1972

Azt értem, hogy gőzgép, de mi hajtja?

(#1469) zsolesz6 válasza Lacielvtárs (#1467) üzenetére


zsolesz6
aktív tag

Így már világos. Az nem teljesen tiszta, hogy miért a WAN portba dugom be. De mindegy is. Kipróbálom így. A 2. hálózat felől nem lesz gond az átjárással? Pl NAS-on ddns, ftp, transmission?

(#1470) tubika1972 válasza zsolesz6 (#1466) üzenetére


tubika1972
csendes újonc

Szia.
Nekem is ez a fosinger van.Hiába nyitottam portot nem ment ki semmi.Ezért kértem őket tegyék át csak modemre mivel még nincs meg az új SW amivel te is áttudnád állítani.

Azt értem, hogy gőzgép, de mi hajtja?

(#1471) Lacielvtárs válasza zsolesz6 (#1469) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nah ez jo kérdés, ennyire nem vágom sajnos...
Lehet dupla NATolas lesz.
Amúgy nálam a dmz hostba a telekom eszközön a router ip cime van megadna.
Vagyis az az ip cim, amit ezen beállításokkal oszt ki a hgw a routernek.
Ha lan wan kapcsolat van, akkor lesz külön hálózat.
Ha lan lan kapcsolat, akkor meg egy halozat van, viszont a routered switch modban kell működnie es akkor a telekom eszköz osztja a dhcpt, amit te sem akarsz :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1472) MaCS_70 válasza zsolesz6 (#1461) üzenetére


MaCS_70
félisten

Annak a fájlnak a tartalma egyetlen sor elérési út, magyarán, ha csak felmásoltad a NAS-ra és nem frissítettél rá a programkezelőben, akkor nem okozhatott semmi gondot. Egyébként akkor se nagyon, ha használatba vetted, mivel Mr. Dini a fennálló hibát rendszerszinten hárította el.

Mindenesetre érdekes a helyzeted, nem irigyellek érte.

A szolgáltatói hozzáállás meg olyan, amilyen. Tudni kell, hogy a szolgáltatók kifejezetten ellenérdekeltek abban, hogy az ember netes szolgáltatásokat vegyen igénybe, aminek remek eszköze a saját eszközükhöz kötöttség.
Nemrégiben volt szerencsém részese lenni egy ilyen szívatásnak, amiben a szolgáltató de facto belekényszerítette az ügyfelét egy olyan szolgáltatásba, amiben az addigi felügyeleti eszközök többé nem működtek a privát IP-cím miatt, és be is vallották, hogy ennek ők bizony nagyon örülnek, mert az adott környéken kezd kapacitáshiány lenni, nekik nem éri meg hálózatot fejleszteni, úgyhogy a felhasználói forgalmat lehetetlenítik el.

A WAN port azért van, mert saját belső hálózatot vagy kénytelen létrehozni, saját címtartománnyal -- ergo dupla NAT-od lesz annak minden funkcióvesztésével --, a belső, saját router számára pedig a matávos maga a WAN.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1473) Mr Dini válasza tubika1972 (#1468) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ismert hibajelenség sajnos, a régi repo tulajdonosok miatt... Tonyk kolléga itt jól összefoglalta a megoldást. :)

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#1474) zsolesz6 válasza MaCS_70 (#1472) üzenetére


zsolesz6
aktív tag

Köszi mindenkinek a hozzászólást. Tuti a szolgáltató eszköze kavar be. Ráfrissítettem az alkalmazások listájára, de így azt írja hogy nem tudja letölteni. Szóval ez így kész katasztrófa.

Ha felhívom a szolgáltatót hogy állítsa át az eszközét csak modem módba, akkor az IP TV működni fog a saját routeremről?

(#1475) Mr Dini válasza zsolesz6 (#1464) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Akkor az lesz a probléma. Nem a ZYPKGS fájl kell Neked, azt majd a NAS lehúzza a megadott címről. Neked ezt a web_prefix nevű fájlt kell letöltened, át kell írnod a kiterjesztését semmire, ha a böngésző ellátta valamivel, majd el kell helyezni az admin megosztáson belül a zy-pkgs mappába. Utána csomaglista frissítés, s ott lesznek a plusz csomagok. :)

Egyébként a leírásod alapján nem csak a DHCP-vel van gond, az csak az IP-t osztja. De ha már ki van osztva, s úgy rosszalkodik az elérése a dolgoknak, ott más gond lesz. De ha tényleg csak DHCP bug lenne, lehet a NAS-ra dnsmasq-t telepíteni, ami ki tudja váltani a DHCP szerver szerepét is.

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#1476) Lacielvtárs válasza zsolesz6 (#1474) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Csak modem módban nem fog menni az iptv.
Ezeken én már túl vagyok.
Sajnos ezek a jelenségek tapasztalhatoak a sagemcom hgw-nel.
Elvileg jönni fog 'javítás'
[link]
Elég instabil a firmware...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1477) Lacielvtárs válasza Lacielvtárs (#1476) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Lejárt a szerkesztési idő...
Ahogy látom jó nehany dolgot azota javitottak :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1478) tubika1972 válasza Mr Dini (#1473) üzenetére


tubika1972
csendes újonc

Szia.
Sajna nem jön össze.

Üdv:tubika1972

Azt értem, hogy gőzgép, de mi hajtja?

(#1479) Mr Dini válasza tubika1972 (#1478) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ha mutatnál egy screenshotot, vagy bemásolnád, hogy mi történik pontosan, akkor tudunk segíteni! ;)

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#1480) tubika1972 válasza Mr Dini (#1479) üzenetére


tubika1972
csendes újonc

Szia.
Ha beírom ezt a sort : /ffp/bin/wget --no-check-certificate http://wolf-u.li/u/441 -O /ffp/bin/uwsiteloader.sh
Ezt dobja ki.

login as: root
root@192.168.2.247's password:
== Welcome at FFP version 0.7/arm, running on NAS326 NAS326, firmware V5.21(AAZF .1) ==
root@NAS326:~# /ffp/bin/wget --no-check-certificate http://wolf-u.li/u/441 -O /f fp/bin/uwsiteloader.sh
--2018-03-17 13:16:02-- http://wolf-u.li/u/441
Resolving wolf-u.li... 2a01:488:66:1000:2ea3:4c22:0:1, 46.163.76.34
Connecting to wolf-u.li|2a01:488:66:1000:2ea3:4c22:0:1|:80... failed: Network is unreachable.
Connecting to wolf-u.li|46.163.76.34|:80... connected.
HTTP request sent, awaiting response... 302 Found
Location: https://wolf-u.li/downloads/4554-bff1e89e4cb361c3447f55661daa971a/uwsi teloader.sh [following]
--2018-03-17 13:16:02-- https://wolf-u.li/downloads/4554-bff1e89e4cb361c3447f55 661daa971a/uwsiteloader.sh
Connecting to wolf-u.li|46.163.76.34|:443... connected.
WARNING: cannot verify wolf-u.li's certificate, issued by `/C=US/O=Let\'s Encryp t/CN=Let\'s Encrypt Authority X3':
Unable to locally verify the issuer's authority.
HTTP request sent, awaiting response... 200 OK
Length: 5066 (4.9K) [application/octet-stream]
Saving to: `/ffp/bin/uwsiteloader.sh'

100%[======================================>] 5,066 --.-K/s in 0s

2018-03-17 13:16:02 (346 MB/s) - `/ffp/bin/uwsiteloader.sh' saved [5066/5066]

root@NAS326:~#

Azt értem, hogy gőzgép, de mi hajtja?

(#1481) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Valahogy nem jövök rá, hogy hogyan kell alkalmazásokat telepíteni akár FFp-re, akár EntWare-re.

Olvasgatom a leírásokat, de valami fontos lépés nekem nyilván kimarad az alapismereteimből.

Az Entware/Packages simán 404 Not Found/nginx/1.6.2 hibát dob.

Az FFp szerint: "Just type 'uwsiteloader.sh' on the (root) commandline." Ez rendben is volna, csakhogy az okék után: "Downloading packages FAILED"

"You can install packages using a neat gui: slacker"
De hogyan jön be ez a "neat gui"?
Ha beírom, hogy slacker, kapok egy opciólistát, ami szerint a "slacker -a" kiadja a telepíthető csomagokat. Hát, ez a lista elég rövidke: "No packages found"

Pedig látja a netet, a Google-t 6 ms-mal pingeli.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1482) Mr Dini válasza tubika1972 (#1480) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ez eddig tökéletes. :)

Connecting to wolf-u.li|2a01:488:66:1000:2ea3:4c22:0:1|:80... failed: Network is unreachable.

Nem a Te hibád, az Uli szerver nem megy IPv6-on...

Connecting to wolf-u.li|46.163.76.34|:80... connected.

Megpróbálja leszedni IPv4 címről a fájlt --> rendben feloldja, majd csatlakozik is.

Aztán átírányít, s le is szedi. :)

Most futtass le egy /ffp/bin/uwsiteloader.sh parancsot!

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#1483) Mr Dini válasza MaCS_70 (#1481) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nekem minden további nélkül bejön az entware-ng csomaglistája: [link]

A /opt/bin/opkg update parancson már túl vagy?

FFp alatt kicsit más a helyzet. Annak van egy slacker nevezetű csomaglistázója. Igen ám, de valahonnan be kell szerezni ezeket a csomagokat (amelyek különböző repositorykban fellelhetőek). Ezért készített Uli egy uwsiteloader.sh nevű szkriptet, melyhez hozzáadta az ismert FFp repository-kat. Ha ezt lefuttatod, az hozzáadja a kijelölt repository-kat a slacker adatbázisához (elég egyszer lefuttatni).

Ha pedig a slacker kapott egy listát, akkor a slacker -U paranccsal lehet frissíteni bármikor a csomaglistát. Írja is a help:

-U Update package lists

Utána pedig a slacker -a paranccsal tudod kilistázni az összes elérhető csomagot.

Viszont, ha a bárhol hibát tapasztalnál, elképzelhető, hogy egy PATH rendberakás szükséges az FFp-nek, melyről itt írtam.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#1484) MaCS_70 válasza Mr Dini (#1483) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az EntWare csomaglistája a Te linkeden bejön, a NAS EntWare menüjében viszont a 404-es hibát adja.
Ha letöltöm az .ipk fájlt, hogyan telepítem?

A /opt/bin/opkg update parancsra: No such file or directory.

A slacker-frissítésre: failed to connect to ffp.inreto.de

Köszönettel: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1485) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#1484) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az uwsiteloader.sh pedig a sok OK után ide jut:

Természetesen van netkapcsolat, vígan elérem a NAS-t a világ végéről is.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1486) tubika1972 válasza Mr Dini (#1482) üzenetére


tubika1972
csendes újonc

Szia.
Parancs kiadva.Ez jön be:
-sh: /ffp/bin/uwsiteloader.sh: Permission denied

Azt értem, hogy gőzgép, de mi hajtja?

(#1487) Mr Dini válasza MaCS_70 (#1484) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Hol dob 404-et? :F

Slacker frissítésre pedig ismét belinkelem. Vagyis:

sed -i 's|rsync://ffp.inreto|http://ffp.inreto|' /ffp/etc/funpkg/sites

Uwsiteloader bugra pedig az ezen összefoglaló path fix részét ajánlom. Sajnos nincs más megoldás, amíg Uli, a szkript tulajdonosa nem változtat rajta. De ahogy ott írtam, ez a parancssor megoldja:

echo "export PATH=/ffp/sbin:/ffp/bin:/usr/sbin:/sbin:/usr/bin:/bin" > /ffp/etc/profile.d/pathfix.sh
chmod a+x /ffp/etc/profile.d/pathfix.sh
source /ffp/etc/profile.d/pathfix.sh

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#1488) Mr Dini válasza tubika1972 (#1486) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

SSH-ra ne admin felhasználóval, hanem root-tal lépj be, vagy használd a su parancsot a root-ra váltáshoz!

Illetve futtatási jog is kell a fájlnak:

chmod 755 /ffp/bin/uwsiteloader.sh

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#1489) MaCS_70 válasza Mr Dini (#1487) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Itt a 404:

Az Általad linkelt oldalakat ismerem, olvastam, nem is egyszer, de még csak nem is kétszer -- csak éppen nem értem. De próbálkozom!

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1490) Mr Dini válasza MaCS_70 (#1489) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Oh, az nem jelent semmit. A kérdés viszont, hogy maga az entware-ng lelke, az opkg csomagkezelő miért nincs fent a NAS-odon... :Y

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#1491) MaCS_70 válasza Mr Dini (#1490) üzenetére


MaCS_70
félisten

Aztat én nem tudhatom... :)
Én, kérem, mindenben az előírásoknak megfelelően jártam el!
Hibajelzés, sípolás, összeomlás nem volt -- gondoltam, minden jó.

Az EntWare-nek mondjuk nincs ikonja, csak a felirat a kék háttérrel.

Mit tehetek a pótlás érdekében?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1492) tubika1972 válasza MaCS_70 (#1491) üzenetére


tubika1972
csendes újonc

Szia.
Valamit nem jól csinálunk mert kb. ugyan azok a panaszok nálam is.

Azt értem, hogy gőzgép, de mi hajtja?

(#1493) MaCS_70 válasza tubika1972 (#1492) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez valamennyire megnyugtató -- különös tekintettel arra, hogy ismerek még valakit, akinek szó szerint azok a problémái, mint nekem /nekünk. (A dolog csak azért ciki, mert őt én beszéltem rá a Zyxelre azzal, hogy "egy kis" ügyeskedéssel telepíthetőek az EntWare alkalmazások.)

Ez minimum azt jelenti, hogy a megoldás nem annyira triviális, és van benne típusosan elkövethető buktató.

Ettől még persze sokkal jobb lenne, ha ugyanazok a panaszok NEM jelentkeznének. :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1494) tubika1972 válasza MaCS_70 (#1493) üzenetére


tubika1972
csendes újonc

Van 4 db linuxos beltérim,nem szívtam velük ennyit.
Nem jövök rá a hibára.Sajna.

Azt értem, hogy gőzgép, de mi hajtja?

(#1495) Mr Dini válasza MaCS_70 (#1491) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Hát, semmiképpen nem rossz, csak valamiért nem települt Nálad megfelelően. De hogy miért, azt így séróból meg nem mondhatom... FFp-vel mi a helyzet?

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#1496) MaCS_70 válasza tubika1972 (#1494) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az én elméletem az, hogy a megoldás egyszerű, csak a profiknak annyira triviális, hogy nem gondolnak arra, hogy másnak, a témában nem otthonosan mozgónak esetleg egyáltalán nincs meg egy lépés.

Erre szerintem jó példa a pár napja folytatott Zyxel-Synology polémia. Akkor ugye az jött le, hogy a Synology-n ugyan egy kattintás a telepítés, de itt is éppen csak annyi hiányzik, hogy nem központi helyről jön az applikáció, hanem egy parancssorba kell egy kicsit írogatni. Számukra ez így is van, mert ismerik és átlátják a rendszert -- mi meg beleőrülünk.

Egy párhuzamos topicban én próbálok segíteni valakinek, és ott látom, hogy olyan, számomra magától értetődő lépések, mint "csatlakoztasd UTP-vel" is komoly problémát okoznak egy hétköznapi felhasználónak.

Egyébként, bár a Linux belső világához tökéletesen analfabéta vagyok, jó néhány routerre, NAS-ra telepítettem már OptWare-t/EntWare-t, sőt, FFp-t is (nyilván programokkal) -- de most meg vagyok lőve.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1497) MaCS_70 válasza Mr Dini (#1495) üzenetére


MaCS_70
félisten

FFp ikonom legalább van!

Ha rábökök, bejön egy hosszú szöveges információs lap, amiben van ez a rész:

Extra packages

There are several repositories. The easiest way to install a list of repositories on your NAS is by using uwsiteloader.sh (credits to Uli). Just type 'uwsiteloader.sh' on the (root) commandline.
You can install packages using a neat gui: slacker
Refresh database: slacker -U
Install packages: slacker -i
Remove packages: slacker -r
And more: slacker -h

Innét jutok el oda, hogy beírjam az uwsiteloader.sh-t, ami elindul és a végén panaszkodik, illetve a nem kapcsolódó slacker-hez.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1498) Mr Dini válasza MaCS_70 (#1497) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Rendben.

Írtam itt két parancsot, azokat lefuttattad?

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#1499) MaCS_70 válasza Mr Dini (#1498) üzenetére


MaCS_70
félisten

Le.

A slacker -U futtatása erre változott:

A háromsoros

echo "export PATH=/ffp/sbin:/ffp/bin:/usr/sbin:/sbin:/usr/bin:/bin" > /ffp/etc/profile.d/pathfix.sh
chmod a+x /ffp/etc/profile.d/pathfix.sh
source /ffp/etc/profile.d/pathfix.sh

óta viszont a helyzet annyit romlott, hogy az uwsiteloader.sh parancsra nem jelennek meg az uwsiteloader képernyői, hanem törlődik a képernyő, és annyi jelenik meg, hogy Exiting -- és a prompt.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1500) Mr Dini válasza MaCS_70 (#1499) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ezt a busyboxos hibát akartuk pont elkerülni. Az a gyári wget, nekünk pedig az FFp-s kell. :U A második jelenségre pedig úgy vélem egyértelmű a magyarázat, miután belenéztem az FFp rootfs-be:

mv /ffp/sbin/uwsiteloader.sh /ffp/sbin/uwsiteloader.sh.old

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.