Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) adabo


adabo
csendes tag

Hello,

Szeretném upgradelni az otthoni hálózatot, ezzel a NAS-sal. Van egy már meglévő external HDD-m (2.5" 1TB).
Úgy működne, kompromisszumok nélkül, hogy csak ez a winyó lenne rádugva az USB 3.0-ra, felcsatolva meghajtóként?

Előre is köszi.

(#1802) M3oH


M3oH
addikt

Sziasztok!
Párosítanám a nast myzyxelclouddal, de itt elakad:

Hiába nyomom, nem párosít.
Mi franc lehet, mert előtte simán megtalálja.
Köszi

(#1803) VTom válasza M3oH (#1802) üzenetére


VTom
veterán

Nekem is ezt csinálta, de Windowsban engedte mappelni.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1804) lcsaszar válasza #53667584 (#1800) üzenetére


lcsaszar
csendes tag

Nem kell kivenni a fix IP-t a DHCP-ből. Ha a NAS-on állítsz be fix IP-t, akkor a router előbb megpingeli hogy szabad-e, és csak azt osztja ki, ami nem válaszol a pingre. Tehát a NAS-on beállított fix IP-t nem fogja kiosztani más eszköznek,mert a fix IP-ről válasz fog jönni a pingre.

(#1805) hcs57


hcs57
őstag

ezt írja ki: Tracker: Tracker gave HTTP response code 0 (No Response), ha leállítom, majd újra elndítom, akkor egy darabig jó... mi lehet a baj?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1806) Freezee


Freezee
senior tag

Sziasztok,

Egy kis segítség kellene :)
Most került egy Zyxel 326-os a 325-ös mellé. A régin létrehoztam egy könyvtárat bárhol azt megosztottá tettem, majd twonky-val elérhetővé tettem hogy a TV-n hálózaton lássam.
A 326-on viszont ezt nem tudom kivitelezni. alapból csak a három ( video,music, photo) mappát osztja meg és nem lehet egy új általam megadott mappát megosztani. Nevet tudok adni neki, egy mappa meg is jelenik a Pc-n látom de azt nem lehet felvenni a twonky-ba és a TV-n sem jelenik meg. Tudja valaki pontosan mi a menete hogy a filmek nevű mappámat meg tudjam osztani?

Köszi

(#1807) Spuri997


Spuri997
csendes tag

Találkozott valaki olyannal már, hogy a NAS gondol egyet és gyári beállításokra visszaáll? Mennyire lehet ez érzékeny a napokban zajló viharra / áramkimaradásra (elvileg nem volt mer semmi más nem érezte)?
Illetve mi miatt lehetséges ez?

(#1808) SyMbioTe

Helló4

Ismét kellene segítség, mert megint felbosszantott kicsit ez a gépezet.
Lassan már sehogy nem tudtam elérni kűlső hálózatról, így gondoltam, akkor törlöm a párosítást myzyxelcloudban, töröltem is, oké.
Myzyxelcloud-on újra párosítanám, az automata keresés természetesen nem találja, kézi beállításba beírom mac címet + sorozatszámot, megtalálja. Elkezd visszaszámolni, ugye 10 perctől, hogy nyomjam meg a párosítást, DE 8 mp után bármit csinálok, kiírja, hogy az eszköz nem található, próbáljam újra.
Valakinek volt ilyen gondja, esetleg megoldás mi lehet rá?
Próbáltam újraindítást, NAS-on belül a zyxel-Agent alaklmazást újraraktam, címeket ellenőriztem, jól vannak beírva (NAS aljáról másoltam ki), fix IP-t is kivettem, úgy is próbáltam.

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#1809) Gzu73


Gzu73
tag

a gyári visszaállításnál megmaradnak az adatok a winchesteren?

(#1810) MaCS_70 válasza Gzu73 (#1809) üzenetére


MaCS_70
félisten

Meg.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1811) Speederer válasza SyMbioTe (#1808) üzenetére


Speederer
senior tag

Helló,

Eddig hogy érted el? Nekem mondjuk elég simán ment anno a párosítás, de pl a telefonos alkalmazásaik sohasem működtek tökéletesen, úgyhogy inkább hanyagoltam.
Ha csak a zyxel-es dns cím miatt kellene ez az egész, akkor azt könnyen ki lehet váltani mással is.

Sőt én inkább kikapcsoltam a router-en az upnp-t, meg mindenféle port átirányítást, és inkább beüzemeltem a vpn-t. Érdekes, hogy az onnan való stream-elés elég lassú, de nem úgy tűnik, hogy a netem sebessége miatt. Viszont ez már egy másik téma.

A "cloud" meg perpill kimerül nálam annyiban, hogy a telóval készült képeket szinkronizáltatom samba-s megosztásba a nas-ra, mivel a többi cloud-os megoldás nem akart jól működni.

Lehet, hogy nem kaptál választ a kérdésedre, de talán nem árt tudni, hogy lehet mást is használni a gyári alkalmazásokon kívül.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#1812) SyMbioTe válasza Speederer (#1811) üzenetére

Szia!

Eddig a ugyanezzel a gyári módszerrel lehetett elérni, de 1-2 hete sehogyan sem tudtunk belépni külső hálóról.
Így megszűntettem a párosítást, gondoltam újból csinálom az egészet, de most meg ugye nem akar csatlakozni a NAS-ra...
Azt tudom, hogy van más módszer is (összefoglalóban is van pár), ha nagyon nem akar megjavulni, akkor valószínűleg az lesz.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#1813) SANKADI


SANKADI
aktív tag

Sziasztok !
Belépek én is a NAS326 tulajdonosok közé, úton van egy ilyen készülék, holnap kapom meg. Amit beleszánok: TOSHIBA 3TB 64MB SATA3 DT01ACA300". Ilyen van az asztali gépemben is, és alacsony ára ellenére meg vagyok vele elégedve. A kérdésem az lenne, hogy jelenleg csak 1 db 3 TB HDD-re van pénzem, de szeretnék még egyet, és RAID 1, teljes tükrözéssel használni. Utólag felépíti-e a második lemez tartalmát adatvesztés nélkül. Vagy ha kézzel másolom, átparaméterezhető-e? Köszönöm.

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#1814) Geresics


Geresics
addikt

Srácok, valaki el tudná mondani szájbarágósan, hogy hogyan kell az FTP-t beállítani?
De tényleg 0-ról, mint ha öreganyátoknak próbálnátok! :R
Sehogy sem jutok előre vele, és szerintem már az alapvető dolgokat sem értem... :W

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#1815) odrif válasza Geresics (#1814) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Esetleg:
[link]

20 éve a Prohardveren

(#1816) Geresics válasza odrif (#1815) üzenetére


Geresics
addikt

Most próbálnám, de rögtön az elején elakadtam:
4. frissíts rá a webfelületen a csomaglistára és ha minden OK, akkor megjelenik egy csomag, a MetaRepository, ezt tedd fel!
Bemegyek az "Alkalmazás központ"-ba, rámegyek, hogy "Minden alkalmazás", "Lista lekérdezése az internetről", és kidobja, hogy "Lista letöltése sikertelen" :W

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#1817) odrif válasza Geresics (#1816) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Fix Ip cím be van állítva a NAS-nak?
Kilát a netre?

20 éve a Prohardveren

(#1818) Geresics válasza odrif (#1817) üzenetére


Geresics
addikt

Fix IP címet a NAS-on állítottam saját magának (lásd itt a beállításaim).
Netre kilát, mert a ZyXEL Drive programmal látom a NAS tartalmát telefonról (Wifi kikapcsolva természetesen).

Azóta annyit csináltam amúgy, hogy a leírással ellentétben a \\NAS\admin\zy-pkgs mappát átneveztem \zypkgs -re, mert felnéztem a http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/Mijzelf/zypkg-repo/ címre, de ott nem szerepelt kötőjelesen a mappa a listában.
Az alkalmazásközpont így már azt mondja, hogy "Lista letöltése sikeres", de nem jelent meg új alkalmazás a listában :(

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#1819) odrif válasza Geresics (#1818) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Kicsit visszaolvastam, és látom hogy a szolgáltatói eszközben nem lehet fix IP-t állítani.
Szerintem venned kellene egy rendes routert és sokkal könnyebb lenne az életed.

20 éve a Prohardveren

(#1820) Geresics válasza odrif (#1819) üzenetére


Geresics
addikt

de miért baj az, ha a NAS adja magának a fix IP-t? Miért jobb, ha a router? :F

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#1821) MaCS_70 válasza Geresics (#1820) üzenetére


MaCS_70
félisten

Teljesen mindegy, ugyanazzal az eredménnyel zárul a DHCP-s kézfogó.

DE!

Az ilyen butított szoftverű, jellemzően szolgáltatói eszközöknél nem igazán kuriózum az ehhez hasonló mizéria az IP-címek körül. Nagyon nem véletlen, hogy hacsak nem nagyon alap web-cset-mél internetezésről van szó, akkor melegen szoktuk ajánlani egy érdemi, a felhasználót a gazdájának elfogadó router üzembe állítását.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1822) Geresics válasza MaCS_70 (#1821) üzenetére


Geresics
addikt

az a baj, hogy ez nem csak router, hanem 4G modem is. Speedtest alapján 25/25-ös a net, amire nekünk kell, az bőven sok is mondjuk...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#1823) XenHai


XenHai
senior tag

Hali

Sagemcom telekom koax kabelnet-nél tud az eszköz ddnst csinálni dupla natnál?
Második router dmz-ben van.

Üdv
XenHai

(#1824) aakolang


aakolang
újonc

Sziasztok,

a Plex server frissítését szeretném megoldani,eddig a NAS326-ra nem találtam leírást. Az alkalmazás központ nem mutat frissítési lehetőséget.Manuális feltöltési lehetőséget nem találtam a friss letöltött csomag számára.

Tud valaki tippet adni?

Előre is köszi,

(#1825) Istv@n válasza aakolang (#1824) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Kattints a "kezelési hivatkozás"-ra.

(#1826) SyMbioTe válasza SyMbioTe (#1808) üzenetére

Sajnos azóta sem akar menni.

Viszont ami feltűtnt, nem csak ez nem működik. Ha firmware frissítést akarok keresni, rögtön kiírja, hgy megszakdt a kapcsolat szerverrel.
DyDNS létrehozásnál szintén megszakadt hálózat, később próbáljam.
Hálózati diagnosztikánál úgyszintén.
Lehet hogy a routernél van valami gebasz? :F Belső hálón a gépekről simán el lehet érni.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#1827) SANKADI válasza SyMbioTe (#1826) üzenetére


SANKADI
aktív tag

Én is vettem egy ilyen kütyüt, beüzemeltem, szerencsére semmi probléma nem volt. Illetve egy, a DNS-t az összefoglaló szerint állítottam, nem gondolkoztam mit csinálok, tehát igy:
Azután átnéztem, és rájöttem hogy ez sehogyan sem korrekt, hogy is lenne másodlagos DNS cím a 255.255.255.0 ? :W Ide írjuk be nyugodtan a tényleges DNS címeket, nekem például mivel telekomos vagyok ezek:
Az előző beállításnál nekem is azt írta firmware frissítésre, hogy a kapcsolat megszakadt. Így már rögtön jó. Hogy mi a DNS cím az adott szolgáltatónál könnyen megnézhető, ki kell lépni parancs sorba a CMD.EXE begépelésével, majd IPCONFIG /ALL parancs begépelésével. Nálam például: , vagy akár egy külső kiszolgálót is beírhatunk
Google DNS
Elsődleges DNS-kiszolgáló: 8.8.8.8
Másodlagos DNS-kiszolgáló: 8.8.4.4
OpenDNS
Elsődleges DNS-kiszolgáló: 208.67.222.222
Másodlagos DNS-kiszolgáló: 208.67.220.220
Én most egy 500 GB HDD-vel tesztelem, de már megrendeltem egy TOSHIBA 3TB 64 MB P300 HDD-t,majd ezzel fogom teljesen kivesézni a tudását. Távoli elérésnek szerintem megfelel a ZyXel drive, teljesen jól működik, de feltettem az OwnCloud saját felhő megoldást, még azt ki akarom próbálni. Ha egyetért velem a topik gazdája, az összefoglalóban azt az apróságot ki kellene javítani.

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#1828) gabka86


gabka86
csendes tag

Egy ideje van egy problémám. Van egy torrent könyvtár a NAS-on és oda szedek le mindent majd onnan pakolom el ha már nem seedelem tovább. A legutóbbi szortírozás után viszont a könyvtárakat első körben nem engedte régi helyéről kitörölni csak a fájlokat. Később mégis engedte és töröltem az üres könyvtárakat de egy 10 mp múlva ismét megjelenik és nem tudom sehogy kitörölni.
Mi okozza ezt és, hogy orvosolható?

(#1829) SyMbioTe válasza SANKADI (#1827) üzenetére

Nagy köszönet, nálam 0.0.0.0 volt, észre sem vettem. :W
Átírtam, myzyxelcloud meg is találta, végre sikerült párosítnai. Ez már félsiker :DD

Már csak az a bibi, hogy külső hálózatról továbbra sem érem el. Egyszerűen nem töli be a zyxel.me-es címet. :((( Én nem tudom mi baja lehet már.

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#1830) SANKADI válasza SyMbioTe (#1829) üzenetére


SANKADI
aktív tag

Szívesen, sokszor egy apróság nem szúr szemet. Én még csak mobilról próbáltam a távoli elérést, a ZyXEL Drive kiválóan működik. A többit majd ha megjön a nagyobb HDD.

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#1831) Vegha


Vegha
senior tag

Sziasztok,

tudna valaki segíteni ? Egy ismerős 326-osát kellene beállítanom, de már ott elakadtam, hogy a routerrel összepárosítsam. Egyszerűen hiába nyomogatom a megfelelő gombot, semmi sem történik, a böngészőben csak számol vissza 5:00-tól, de sehogyan sem megy a csatlakozás. A routeren (Asus WL-500gP) engedélyeztem az uPnP-t. Próbáltam Chrome, IE, Edge és FF böngészőkből, de egyikben sem találják meg egymást. Gyanús, hogy a routeren sem látom aktív eszközként a NAS-t. Mi lehet a hiba ? 2 különböző kábellel is próbáltam.

(#1832) SANKADI válasza Vegha (#1831) üzenetére


SANKADI
aktív tag

Hát én kezdő vagyok, de nem is tudtam, hogy a rooterhez is párosítani kell, legalábbis nekem nem kellett. Párosítani csak a myZyXELcloud fiókjával kellett, így tőkéletesen működik a ZyXEL Drive.

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#1833) Vegha válasza SANKADI (#1832) üzenetére


Vegha
senior tag

Sikerült összepárosítani, csak resetelni kellett hozzá a NAS-t.
Beállítottam mindent, de sem a helyi, sem a távoli hozzáférés nem működik. Az összefoglaló alapján csináltam, minden létező dolog engedélyezve, megosztva lett, de sem wifin, sem kívülről nem érem el a NAS-t. Még csak a webadmin felületet sem. Hol lehet a hiba ?

(#1834) SANKADI válasza Vegha (#1833) üzenetére


SANKADI
aktív tag

A 1827-et olvastad? Ha az összefoglaló szerint állítottad a DNS kiszolgálót, akkor ott a hiba, úgy nálam sem működött, ha a router címét írtam a DNS kiszolgáló helyett.
[link]
Nálam minden működik.

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#1835) Vegha válasza Vegha (#1833) üzenetére


Vegha
senior tag

Azt hiszem a névfeloldással lesz probléma: elérem a 192.168.1.13-on a NAS-t, de a beregisztrált Zyxel-es dyndns-en nem (a mycloud-on látszik a párosítás). És a külső, WAN címen sem (193. ....).
Az uPnP port forwardokat létrehozza a routeren, de nem mindet, ráadásul gyanús a MyCloud-ban szereplő service-k listája:

Egy időre félretettem, utána azt láttam, hogy eltűntek a port fwd szabályok a routerről. Ezen felbuzdulva megnéztem a MyCloud-ban mi a helyzet, erre ott is le lett kapcsolva az ÖSSZES service. (???)

(#1836) Vegha


Vegha
senior tag

így fest a port fwd.

(#1837) SANKADI válasza Vegha (#1836) üzenetére


SANKADI
aktív tag

Esetleg egy DMZ HOST beállítást is érdemes volna kipróbálni. Igaz ez észrevételem szerint kicsit terheli a routert.

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#1838) TyLe


TyLe
csendes tag

Sziasztok!
OwnCloud megosztással kapcsolatban kérnék segítséget.
A cél az volt, hogy számítógépemen (Ubuntu) lévő zenék legyenek szinkronizálva a NAS-ra. Ezt az ownCloud-dal sikerült is megoldani. A megosztás részt viszont nem igazán értem. Meg lehet osztani felhasználóval, csoporttal és hivatkozással, de egy IOT eszközzel hogyan? Hogy lesz látható a belső hálózaton?

Ha nem járható út, akkor van más megoldás a számítógép-NAS szinkronizációra, hogy már a megosztott Zene mappába szinkronizáljak?

(#1839) iszaboty


iszaboty
csendes tag

Sziasztok!

Valaki próbálkozott már az új firmware-el (5.21.AAZF.2).

(#1840) M3oH válasza iszaboty (#1839) üzenetére


M3oH
addikt

Changelogot nézve sok újdonság nincs benne.

(#1841) SANKADI válasza iszaboty (#1839) üzenetére


SANKADI
aktív tag

Én most tettem fel. Hiba nélkül gyorsan megtörtént. Én szeretem mindég a legfrissebb verziót használni.

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#1842) huan


huan
őstag

Sziasztok!
A Telekom modemet cserélt nálam, és kaptam egy SagemcomF@st 5655v2 AC -típusút, de a Zyxel NAS326-om-at valamiért nem "engedi" ki a netre.

A Nas ezt mondja: Nincs UPnP használatára alkalmas router
A modem a DHCP-eszközök között nem látja a NAS-t

Mit kell beállítanom, hogy működjön?
Más eszköz működik. Belső LAN-on látom a NAS-t.

Sagemcom
Hardware Version : 1.0
Software Version : SG3G10000318
GUI Version : 1.110.31

(#1843) odrif válasza huan (#1842) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Állítsd be a routerben a NAS ip címét fixre.
Ne használj UPNP-t mert nem biztonságos.
Kézzel nyiss szükséges portokat a routerben.

20 éve a Prohardveren

(#1844) Nyugis


Nyugis
senior tag

sziasztok!

Esetleg tudok olyan router javasolni ami a Zyxel NAS326-al kiválóan együtt működik?

(#1845) MaCS_70 válasza Nyugis (#1844) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mire gondolsz? Elvben minden rendesen működő router egyformán kell, hogy együttműködjön vele.

Én legalábbis nem tudok olyan inkompatibilitásról, ami speciális igények kielégítéséval lenne áthidalható.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1846) odrif válasza Nyugis (#1844) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Én egy Asus RT-N18U típusú routerrel használom, bátran merem ajánlani a routert.

20 éve a Prohardveren

(#1847) SyMbioTe válasza odrif (#1846) üzenetére

+1 az N18U-ra, nekem is az van itthon, semmi gondja nincs a NAS-nak vele. :)

Jelenleg egyedül nekem az a gondom a NAS-al, hogy külső hálóról nem érem el, még mindig nem tudom mi baja van. :(((
Ha beírom, hogy xy.zyxel.me csak tölt folyamatosan, nem akaródzik menni.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#1848) Nyugis


Nyugis
senior tag

hello!

köszönöm a router infokat.
közben egy kolléga irt privátot, igy más megvilágításba került az egész projekt.

bejön hozzánk a net. egy routerbe. aztán az emeletre felmegy egy MÁSIK routerbe! és a NAS az emeleten lenne elhelyezve de azt az infot kaptam, hogy két routeren keresztül konfigurálni a NAS-t igen nagy tudást igényel - ezzel szemben nekem kicsinek is alig mondható a tudásom - tehát felejtsem el, hogy ha két router van egymás után kötve, hogy én azt a NAS-t valaha az életbe látni fogom kívülről.
mit tehetnek - kérdeztem én- nos használj fentre access pointot jött a válasz. okés, de azzal meg az a gondom, hogy 90% ban ezek az AP-k wifi orientáltak, és az emeleten lévő gépeket fizikálisan "zsinórral" nem tudom bele dugni azaz felcsatlakoztatni a hálózatra.
szóval ez a NAS dolog számomra több sebből vérzik.
akinek van ideje kedve egyáltalán végig olvasni ezt az egész nyüglődést, és érdemben tudna adni hozzáértő segítséget azt végtelenül hálásan meg is köszönném!! akár kér három üveg jéghideg sörrel is szívesen megtoldom a hálás köszönetemet... :R

(#1849) MaCS_70 válasza Nyugis (#1848) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez így kicsit zavaros!

Tegyük tisztába: két router nevű eszközt úgy egymás után kötni, hogy mindkettő routerüzemben van, csak nagyon ritkán indokolt, jellemzően viszont roppantmód kerülendő, mivel ezzel egy hálózatot hozol létre a hálózatban.

A második, az internettől távolabb eső router nevű eszközt viszont használhatod accespointként és switchként is -- ezt már nagyon sok eszköz gyári szoftvere is lehetővé teszi. Ekkor csak egy hálózatod lesz egy címtartománnyal, mindenféle komplikált beállítási kényszer nélkül.

Milyen eszközöket használsz, milyen topográfiában és mi a célod?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1850) Nyugis válasza MaCS_70 (#1849) üzenetére


Nyugis
senior tag

jó reggelt!

nos ahová bejön a net a "fő" router tipusa: ZTE ZXHN F668
a router ami nálunk van az emeleten az pedig egy: TP-link TL-WR842N

a cél: vettünk egy ZyXel NAS326-ot. ezt szeretném valahogy úgy bekötni a rendszerbe, hogy itthonról ÉS HA lehet esetleg távolról is elérhető legyen a rajta tárolt adat. ebben szeretnék segítséget kérni. illetve az még a kérdésem, hogy az én routerem a TP-link TL-WR842N valami uton modon használható-e akkor úgy hogy ne két külön hálózatom legyen, vagy vennem kell egy accesss pointot hozzá?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.