Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) windlord válasza SunMount3r (#600) üzenetére


windlord
őstag

Miért, mennyit tud a gyári ami benn van?
Meg amiket linkeltél azok 4pin PWM ventik.
Ide 3 pines kell.

[ Szerkesztve ]

(#602) czanga válasza windlord (#599) üzenetére


czanga
őstag

Linkelem magamat, másik topicban kezdtem el kifejteni a dolgokat, miután utána jártam.

Tehát, hogy kereshető legyen: NAS326 venti csere.

(#600) SunMount3r

Az amit ráadásul nézel, PWM-es venti, szóval az ebbe a NAS-ba nem is jó. Linkeltem melyik két verzió jöhet szóba, mostmár csak azt kellene kitalálni, hogy melyiket érdemes venni, mert a NAS csökkenti a feszt, ha nem kell nagy sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#603) czanga válasza czanga (#602) üzenetére


czanga
őstag

Közben megnéztem megint, és úgy fest csak egy kis hűvös idő kellett, és megyünk is a megoldás felé:

az eredeti venti karakterisztikája:

- Tehát 1900-as fordulatnál 22.8 CFM a légszállítása a gyári ventinek, és 7-13.2 V közt üzemelhet. A légnyomásra most nem térek ki.
- Tehát tudva ezt, látható hogy bármelyik fix fordulatos SWIF2 megteszi, mert azok is 7-13V közt működtethetőek.
- Mivel a SWIF2-801-nek 1500rpm mellett is nagyobb a légszállítása ( 23,4 CFM ), ezért ha le is szabályozza a béka segge alá, akkor is lesz rendes szállítása.
- Tehát elvileg az 1500rpm-es SWIF már jó választás lehet, de felmerül még annyi kérdés, hogy mennyit játszik bele az, hogy az 1500-asnak jóval kevesebb Amperrel operáló motorja van. 0.7A, asszem.
- Viszont ha az 1700rpm-es SWIF2-t nézzük, annak a gyárit megközelítő (ami 0.10A) 0.9A-es motorja van.

El lehet ebben veszni... :DD

(#604) SunMount3r válasza czanga (#603) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha jól értem ezt az 1700-ast nézed, ennek pedig csak 18,5CFM, ami lehet már kevés lenne a gyárihoz képest?

A SWIF2-801-et meg lehet hazavágná a túl sok Amper?!

[ Szerkesztve ]

(#605) czanga válasza SunMount3r (#604) üzenetére


czanga
őstag

Amikor az 1500-asnak ennyi a légszállítása CFM-ben, akkor a többet forgónak, hogy lehetne kevesebb?! :N

Közben a ventis topicban is megválaszolták nekem a szakik, hogy jó lesz az 1500-as, mivel a légszállítása elég, és ugyanúgy 7-13V közt tud üzemelni.

[ Szerkesztve ]

(#606) SunMount3r válasza czanga (#605) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem tudom elég nehéz így, hogy gyak. semmi hivatalos Coolink (vagy Kolink) weboldal-t, vagy PDF-et nem találtam róluk... Az 1700-asról meg több helyen is ezt az értéket adták meg, csodálkoztam én is...

Mindenesetre, ha beszereznéd, írd majd meg ide, hogy szuperál a NAS326-ban... :)

[ Szerkesztve ]

(#607) czanga válasza SunMount3r (#606) üzenetére


czanga
őstag

Már megrendeltem rufusz-nál, holnap, vagy szerdán megyek érte. Akkor én leszek a kisérleti malac, mi? :D

Igen, a gyári weboldal (volt neki még külön aloldal is) elérhetetlen, máshol meg nem igazán van infó, de a quiet PC-re szerintem lehet támaszkodni.

[ Szerkesztve ]

(#608) ram34


ram34
tag

Sziasztok.
Na, eddig minden fain volt a távoli eléréssel, és remélem most is csak én kavartam el valamit, hogy nem megy.
Az történt, hogy későn vettem észre, hogy dinamikus IP-n maradt a NAS326, és amikor fix IP-t adtam neki akkor látom a router beállításaiban, hogy azon már egy android csücsül és maradt is azon az IP-címen amin most a NAS van. Ez okozhatja azt, ogy nem érem el a NAS-t távolról? Összeveszik a kettő?
Ha lesz kis időm újrakonfigolom a rendszert. A legjobb gondolom az lenne ha minden eszköznek fix IP-t tudnék adni?

(#609) TCr válasza ram34 (#608) üzenetére


TCr
veterán

Nálam egy pár hónappal ezelőtti FW frissítés jóvoltából totálisan elszállt a dinamikus DNS használati lehetősége.
Ha megpróbálom beállítani, csak ennyit ír a nyomorult: "Fatal error".

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#610) bexinho23 válasza ram34 (#608) üzenetére


bexinho23
őstag

Nálam ugyanez volt, amikor 2 router mellé bekerült a hálózatba egy 3. Aztán véletlen az új routernek ugyanazt az IP-t adtam, mint amit a másik router korábban megkapott. Gyári visszaállítással megoldódott a dolog, csak úgy tudtam újra elérni. Amúgy igen, a legjobb és ezzel a legátláthatóbb hálózat, ha fix IP-je van minden eszköznek.

(#611) windlord válasza bexinho23 (#610) üzenetére


windlord
őstag

Miért kell 3 router egy otthoni LAN -ba?

(#612) Alex91 válasza ram34 (#608) üzenetére


Alex91
félisten

Reservald le a routeren dhcp-ben a nas-od! Nem kell itt fix ip-vel bohockodni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#613) windlord válasza Alex91 (#612) üzenetére


windlord
őstag

Végül abból is fix ip lesz a végén :)

(#614) bexinho23 válasza windlord (#611) üzenetére


bexinho23
őstag

Van egy modemrouter, ami a haz egyik vegeben van a nappaliban, ezt kaptuk a telekomtol az optikai kabelnethez, van egy dualbandes komolyabb asus router, ez a haz masik vegeben van, ahol egy hazimozi szoba van kiepitve. Ott a nas, cc2, kabelesen laptop stb... Ezt hamarosan viszem tovabb, ha elkoltoztem a szuloi hazbol. Tovabba van egy ismet a telekomtol kapott dlink dual band. Ez is, mint az asus, APként üzemel. Ha mar megkaptuk, bekotottem, hogy a kertben is eros legyen a jel :)

(#615) windlord válasza bexinho23 (#614) üzenetére


windlord
őstag

Tehat AP -kent uzemelek.

Mar feltem, hogy tenyleg 3x rútolsz.

[ Szerkesztve ]

(#616) viktorio17


viktorio17
csendes tag

Zyxel Aurora kamerával lehet, hogy működik, csak elég húzós az ára.

(#617) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok ismét!

Azt kérdezném, hogy meg lehet a következőt csinálni valahogy:

Lesz ugye ez a NAS-om majd, benne két winyóval. A PC-mben lévő meghajtón van egy 120GB körüli mappa, amiben a legfontosabb adatok vannak. Erről kellene a rendszernek valahogy bizonyos időközönként (pl. 3 naponként) automatikusan Backup-ot csinálni a NAS-ban lévő winyókra 1-et-1et mind kettőre. (Az lenne a legjobb, ha nem másolná át mindig a teljes könyvtárat, hanem kiolvasná a "változásokat" és csak azokat mentené át. Pl. új file, vagy ugyan az a file név, csak megváltozott mérettel (pl .doc, vagy .txt esetén )) Ezt a NAS tudja esetleg valamilyen kiegészítővel, vagy ezt csak Windows alól oldhatom meg a PC-mmel?!

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#618) Alex91 válasza SunMount3r (#617) üzenetére


Alex91
félisten

Synonak van szoftvere, amit a pc-re kell tenni, Zyxel-t nem tudom. De ajanlom a Cobian Backup progit pl.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#619) TCr válasza SunMount3r (#617) üzenetére


TCr
veterán

Inkrementális mentésnek hívják, sok backup progi tudja, szerintem az említett Cobian is.
A HDD-k meg gondolom raid-ben lesznek.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#620) windlord válasza czanga (#607) üzenetére


windlord
őstag

Hogy all a venti csere projekt?

(#621) Istv@n válasza SunMount3r (#617) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Van a nasnak saját backup szoftvere, ami elvileg meg tudja csinálni, amit szeretnél, de mivel a géped nincs mindig bekapcsolva (gondolom), legalább az első lemezre másolást a gépről célszerű indítani. Azok a programok jók amiket előttem ajánlottak, vagy van egy syncBack nevű ingyenes program pl. Én azt használom. Tud inkrementális mentést is.
Ha nem akarsz raid-et a nason, a saját programjával tudod szinkronizálni a mappát a kötetek között.

(#622) SunMount3r válasza Istv@n (#621) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Biztos, hogy a Free verzió van neked?! Itt csak a Pro-hoz írják, hogy "Automatic scheduling and Incremental Backups" a többinél ez nincs felsorolva...?! :F

[ Szerkesztve ]

(#623) Istv@n válasza SunMount3r (#622) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Igen, free, bár valami régebbi verzió. 6. valahányas...

(#624) ram34


ram34
tag

Sziasztok.
Kicsit megint dühös és tanácstalan vagyok.
Adott egy NAS326 diginet-tel, ZTE wifi routerrel, távoli elérés megy, torrent, megosztás, streamlés is stb..
Viszont ma reggel történt valami.
Hozzá akartam adni a NAS Utility Starter progiban egy megosztott mappához egy betüjelet, de az ablak se jött fel, mert nem látta a NAS-t a program. Volt újraindítás, 1csip reset, hálózati kábel ki-behúzás, semmi sem használt. Kivettem az egyik winyót semmi, viszont a ZTE router ki-bekapcs segített, újra látta a NAS-t a Utility, de...a winyót visszaraktam és elfejtett mindent. Transmission nuku, megosztott mappa nuku...alkalmazás kezelés nuku, mert azt írja, hogy nincs kötet, addig rendben is volna, mert amit kihúztam az viszonylag üres volt, viszont a másik winyó (8TB) teli filmmel, és ezt nem szeretném elveszteni. Persze nyilván sikerülne újrakezdenem az egészet, de akkor a winyó tartalma ugrott. Ötlet? Lehet valamit csinálni ilyenkor?

Régi állapot:
Kötet - Disk 1 - Volume1 - Filmek
Lemezcsoporton lévő kötet - Disk 2 - NYIRI DISK 02 - Admin - Photo - Music - Video - +ezen voltak az alkalmazások is

A régi állapotot próbáltam visszahozni úgy, hogy a neve is NYIRI DISK 02, de hiába önálló kötet, vagy akár lemezcsoporton lévő kötet, az alkalmazás-kezelő azt írja, hogy "ez az alkalmazás nem elérhető, mivel nincs kötet". Próbáltam csak 1 winyóval, ugyanezt írja - Szóval nyilván ha teljesen elölről kezdeném akkor jó lenne, de akkor ugye alaphelyzet, hogy a NAS felkészíti a munkára, vagyis törli a tartalmat, mintha szűz winyó lenne, de ezt nem akarom, mert 8 TB film van rajta. Köszi a segítséget.

(#625) ram34


ram34
tag

Sziaszok.
Arra az elhatározásra jutottam, hogy kezdem elölről, tehát inicializálni szeretném a rendszert, winchesterek alaphelyzet, törlés stv...egyébként nem is kínál fel mást mint csak ezt) viszont nagy baj az, hogy amikor a kiírja, hogy delete volume, akkor 50%-nál azt írja ki, hogy Failed to delete volume és nem is megy tovább.
Most mi van, mert így tejese halott a NAS-om.
Azt hiszem már megbántam amikor belevágtam a NAS-ok világába, teljesen elveszi az időmet és ráadásul még nem is jó.

(#626) czanga válasza windlord (#620) üzenetére


czanga
őstag

Sehogy sajnos, mivel a rendelt, és elhozott SWIF2-801 (1500rpm-es modell) 25mm vastag, míg a SWIF2-80L az csak 20mm vastag, és a gyári is olyan vastag ugye, szóval be sem szereltem. Nem fért be.. :O :D Elmentem nyaralni ezután, most pedig, hogy haza jöttem, megyek és holnap kicseréltetem az üzletben ahol vettem.

[ Szerkesztve ]

(#627) czanga válasza czanga (#626) üzenetére


czanga
őstag

Mai napon kicseréltettem a ventit a már emlegetett Coolink SWIF2-80L tipusra. Ez az egyetlen ami 20mm vastag, így az egyetlen, ami elérhető árban van, jó, és be fér a gyári helyére.

Hang:
Sokkal jobb lett a helyzet, de a pulzálás nem maradt abba, mivel az NAS326 valamiért nem ad egyenletes feszültséget a légkavarónak. Viszont a zaj nagyban csökkent, 1700 Ft befektetésével, szóval akinek ezzel gondja van, mint nekem, annak mindenképpen megéri. Csendes szobában már csak 1m-en belül lehet hallani a ventit, de persze a HDD hangja más kérdés lehet.

[ Szerkesztve ]

(#628) SunMount3r válasza czanga (#627) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

De idegesítő módon pulzál?! Aludni lehet mellette? Nekem a hálómban lenne. Amúgy tuti elég lesz annak a ventinek a légszállítása azzal feszültséggel is, amit a NAS ad le neki?!

Köszi! :)

(#629) TCr válasza SunMount3r (#628) üzenetére


TCr
veterán

Őszintén, jóindulattal javaslom, hogy keress neki másik helyet, ne a hálóba tedd.
Nem a gyári venti a hangos benne (nem hangos!), hanem a HDD-k.
Alapvetően az egész nem hangos (nekem 2 db 2,5 HDD van benne), de hálószobába semmiképp nem tenném.

Én is így indultam neki, hogy hálóba akarom, de szerencsére engem is lebeszéltek róla, kerestem neki helyet máshol (ebédlőben lévő fiókos polcon).

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#630) ram34


ram34
tag

Sziasztok.
Úgy sikerült megoldanom a problémámat, hogy a 2 winyó most raid 0-ba van kötve, tehát egy kötetnek látja a rendszer.
Külön-külön nem tudta inicializálni egyiket sem.
Elkezdtem újra letölteni a filmeket. Kérdésem, hogy most a NAS sajna kb. óránként lefagy (nem tölt, nem streamel, nem lehet elérni sehogy), még kikapcsolni sem lehet a gombbal, csak hátul tápfesz kihúzással és újra bekapcsolással megy. Eddig ilyet nem produkált. A raid-től meg a kb. 300 seed és letöltéstől lehet ami a transmission-ben van beállítva?
A tippet és a segítséget előre is köszönöm.

(#631) Alex91 válasza ram34 (#630) üzenetére


Alex91
félisten

Peer-ek szamat erosen korlatozni!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#632) czanga válasza SunMount3r (#628) üzenetére


czanga
őstag

Kezded túlmisztifikálni, de komolyan. :N

Leírtam amit tapasztaltam. Amúgy adnak hozzá még egy adaptert is, amiben van egy ellenállás. Csendes lett, légszállítása elég.

(#633) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy mitől lehet lassulás a media serverben?

(#634) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Az lenne a kérdésem, hogy milyen ennek a NAS-nak a külső USB-s merevlemez kezelése?! Van 3db USB 3-as külső winyóm (2db 1TB-os és egy 500GB-os), és tervezem, hogy a belső 2db HDD mellett ezeket is rákötöm a NAS-ra. Működőképes elképzelés? Pl. a NAS kikapcsolása esetén leválassza rendesen (biztonságosan) ezeket a külső winyókat az USB porton (csak mert nem mindegyik rendszer/OS képes erre). Illetve van a dolognak bármi "hátulütője"?! :F

Látom ezen 2db USB 3-as és 1db USB 2-es port van. De mi lenne, ha mind a 3db winyót 1db USB 3-as porta kötném be egy USB 3-as aktív HUB-on keresztül?! :F

Köszi!

(#635) ram34 válasza SunMount3r (#634) üzenetére


ram34
tag

Szia.
Nekem egy 3 TB winyó van rajta külső házzal és táppal+2 db. 1 terás 2.5 colos winyó táp nélkül, nincsen gond, látja mindet. A sebessége is kielégítő, ha kapcsolódva van akkor szépen lekapcsolja ha nincs aktivitás a winyón egy idő után. Viszont ha nincs kapcsolódva a winyó vagy a NAS ki van kapcsolva azt vettem észre, hogy akkor nem kapcsolja le az USB-re kötött dolgokat.

(#636) SunMount3r válasza ram34 (#635) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A táp nélküli USB-s winyó esetén se kapcsolja le teljesen?

Ez egyébként a másik része a dolognak, első körben az a fajta biztonságos USB leválasztás érdekelne, ami Windows alatt is működik. Ilyenkor a Win kikapcsoláskor bezár minden alkalmazást (ami pl. a winyókat is használná) és szépen leválasztja a külső winyókat is, mikor te csinálod manuálisan a "biztonságos eltávolítást".

Az, hogy áram alatt marad az USB port utána, az már megint egy másik kérdés, persze az is érdekes.

(#637) Alex91 válasza SunMount3r (#636) üzenetére


Alex91
félisten

A NAS azert van, hogy menjen... A Qnap-om a kulso hdd-t altatja, ha nincs hasznalva, bar lehet, hogy ez a kulso eszkoztol is fugg!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#638) SunMount3r válasza Alex91 (#637) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

USB 3-as WD MyPass Ultra mindegyik...

(#639) ram34 válasza SunMount3r (#636) üzenetére


ram34
tag

Pont annál nem kapcsolja le, legalábbis a LED visszajelző nem alszik el, viszont a tápos 3,5 colos külső házban lévő winyó lekapcsol, mert a LED is kialszik, illetve amikor hozzáfordulok akkor hallhatóan kezdi felpörgetni a winyót. Mondjuk a külső ház az egy Raidsonic Icy box nem egy olcsó darab.

(#640) ssid3956


ssid3956
tag

Sziasztok!
Hogy lehet a Zyxel NAS326-on teljes gyári visszaállítást csinálni? Tehát hogy egy olyan gépem legyen, mintha most venném ki a dobozból vadi újan.
Meddig kell nyomni a reset gombot?
Előtte a merevlemezt vegyem ki? (a terv az, hogy most veszek egy új 2TB- os merevlemezt,és az lenne a reset után a fő lemez, a régi lemez pedig menne a másik slotba.)

(#641) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Látom ezen a NAS-on 1db USB 2-es és 2db USB 3-as port is van (jobban örülnék, ha mind a három USB 3-as lenne), mivel: Van 3db külső USB 3-as winyóm, jelenleg egy aktív HUB-on keresztül a notim USB 2-es portjára kötve (ez látja el most a NAS, torrent-tezés és a media streamer szerepét a LAN-on, ja és a hálókártyája csak 100Mbit-es). Jobban járok e, ha a winyókat inkább a NAS-ra kötöm majd? Az USB 3 mindenképp előny lehet, de hardverileg és szoftverileg is OK lesz a dolog, ha a használati céljuk gyak. ugyan az lenne, mint a belső winyóknak a NAS-ban (lesz majd benne 2WD RED is)?! Használja így valaki?!

Vagy jobban járok, ha a notim-on hagyom a külső winyókat?! A lényeg, hogy lehet lesz amikor a belső és a külső winyók is egyszerre lesznek befogva valamire (pl. torrent, vagy az egyiken torrent, a másikról meg videókat stream-elnék közben) és jó lenne, ha ilyenkor se lenne baj a sávszéllel, nem lenne akadozás, túlterhelés ésatöbbi.

Azt már tudom, hogy a Torrent-eket picit korlátozni kell majd ezen a NAS-on egyébként is, ha közben stream-elni is akarok. De ez rendben lesz így?! :F

Köszi! :)

(#642) Csigger válasza ssid3956 (#640) üzenetére


Csigger
őstag

Na most én is ezen vagyok épp, tettem a régi vinyó mellé egy újat ami nagyobb és azt akarom hogy az első helyen lévő nagy legyen az elsődleges. Ha jól sejtem akkor a kötetek törlésével kellene kezdeni a dolgot és újra pozícionálni a két vinyót, amit elsőnek akrasz az lesz a Disk group1 a másik pedig a 2es.

Apple and Android user

(#643) pedrock


pedrock
tag

Sziasztok!

Úgy néz ki megadta magát a NAS. A napokban többször is lefagyott, aztán az egyik újraindítás során a vinyó miután felpörög, csak kattog. Két vinyó van benne, mindegy melyiket hova rakom, ugyanaz a jelenség, tehát kétlem, hogy két vinyó egyszerre megadta magát. A rendszer egyébként feláll, betudok lépni a kezelő felületre. Volt már valakinek hasonló problémája?

(#644) lcsaszar válasza lcsaszar (#535) üzenetére


lcsaszar
csendes tag

Sziasztok!

Korábban már feltettem ezt a kérdést, de azóta sem sikerült megoldani. Hátha azóta van valakinek ötlete. Szóval: Xerox Phaser 3117 lézernyomtatót USB kábelen kötök a Zyxel NAS326 NAS-ra, ami nyomtató kiszolgálóként is működik. Korábban felismerte, aztán elkezdett bizonytalankodni (a nyomtató többszöri ki-be kapcsolása, vagy a NAS újraindítása segített), mostanra már egyáltalán nem látja a NAS. Érdekes módon egy CANON iP1800 tintasugarast gond nélkül felismer. A két USB portot megcserélve sem változik a helyzet. Ha a Xerox-ot a PC USB portjára dugom, a PC látja, lehet rá nyomtatni. Rejtélyes...

(#645) windlord válasza lcsaszar (#644) üzenetére


windlord
őstag

A nyomtató direktben egy pc -vel jól viselkedik?

(#646) lcsaszar válasza windlord (#645) üzenetére


lcsaszar
csendes tag

Igen, és ez a furcsa az egészben. Külön-külön mindegyik jó. A NAS mind a két hátsó USB portját próbáltam. Esetleg valami logot tudnék nézni?

(#647) tothpisti


tothpisti
újonc

Sziasztok, dnla-ban otthon van valaki? Nekem megszünt létezni. Tv-röl xboxról nem érem el.acces denied kiiras az összes media icon allat. Ujrainditas, új firmware, megvolt.Köszönöm ha vki tud segíteni.

(#648) Lacics25


Lacics25
aktív tag

Sziasztok!
Beruháztam egy ilyen szerkezetre.
Minden működik rajta rendesen, ám a WordPress - t képtelen vagyok kívülről elérni.
Mit hogyan kell ehhez beállítani?
Köszönöm!

(#649) rwu


rwu
tag

Sziasztok,
A gyártó honlapján néztem, hogy SATA 2-t támogat. Használhazó vele a sata 3?
2 terrás vinyót mit ajánlotok?

Kösz!

S22U*hondacivic*

(#650) MaCS_70 válasza rwu (#649) üzenetére


MaCS_70
félisten

Működik SATA III HDD-kkel is, csak persze SATA II sebességen.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.