Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) krealon válasza kalapacsolok (#1749) üzenetére


krealon
veterán

"Hogyan tudom a Zyxelben használt 1 db vinyón lévő adatokat kinyerni, azokhoz hozzáférni? Bedugtam a PC-re"

Peldaul Linux Live CD segitsegevel.

(#1752) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Köszönöm a segítséget, végül sikerült megoldani, leírom, hogyan lehet korábbi NAS-ban tárolt vinyó adataihoz hozzáférni.

Nem kell hozzá semmiféle live cd, linux, egyszerűen a NAS Data Recovery programot (amely könnyen beszerezhető...) kell használni windows alól. Elindítom, egyből felismeri a korábbi NAS-os vinyót, és a rajta lévő adatokat könnyedén át lehet másolni :)

[link]

Azért írom le, hogy másnak is hasznos lehessen ez a jövőben, mert én órákat szívtam a nyomozgatással.

[ Szerkesztve ]

(#1753) MaCS_70 válasza kalapacsolok (#1752) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönjük, ezt tényleg jó tudni!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1754) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék nálatok, hogy mennyire elfogadható hőmérséklet ebben a NAS-ban, ha a merevlemezek (WD Red 2TB + WD Red 3TB) 40-44 fok között hőmérsékleten üzemelnek?

A NAS jól szellőző helyen van, és fix 5V-ra közöttem a ventilátorát (így kvázi hangtalan).

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#1755) Geresics válasza jolti05 (#1754) üzenetére


Geresics
addikt

kezdek beleőrülni! :DDD
Bármit csinálok, nem érem el a napelempark.zyxel.me oldalon keresztül a NAS-t...
Hogy a tökömben kell beállítani ezt jól? Bárki járt már sikerrel?
Már tutorial videókat is néztem a neten, és azokat is mind beállítottam (pont úgy, ahogy előtte 100x), de azok a fránya videók csak a beállításig mennek, hogy utána mi történik, azt már nem mutatják...
Van valakinek ilyen "sajátnév.zyxel.me" oldala? Belinkelné, hogy ránézhessek? Belépni nem is akarok, csak hogy egyáltalán milyen, amikor működik!

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#1756) Lacielvtárs válasza Geresics (#1755) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Az valahogy nálam sem megy, az istennek nem bírtam beallitani, így feladtam, ott egye meg a fene :D
[kép]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1757) jolti05 válasza Geresics (#1755) üzenetére


jolti05
őstag

Én, én, sajnálom, fogalmam sincs! :DDD

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#1758) Lacics25 válasza Geresics (#1755) üzenetére


Lacics25
aktív tag

Szia!
Valójában mit szeretnél elérni a NAS-on?
Amennyiben csak a "napelempark.zyxel.me" címet ütöd be, ezt kellene kapd eredményül: (természetesen a saját címemet írtam és nem is zyxel-es!!

Ami szürkével van írva azt magától egészíti ki.

[link]

Amennyiben honlapot csináltál, az más tészta.
Az így néz ki, akkor utána kell írni :5000/pkg/Wordpress
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1759) Geresics válasza Lacics25 (#1758) üzenetére


Geresics
addikt

Most már legalább tudom, hogy mit kellene látnom! :R
Viszont ez sem zyxel.me oldal, hanem ddns.net. Én kifejezetten a gyárit szerettem volna használni! Amúgy az, amit Nálad el lehet érni tökéletes volna nálunk is, mert akkor már csak be kell lépnünk, és a fájlkezelővel elérjük a fájlokat!
Simán lehet, hogy a ZyXEL-nek ez sem működik már (akárcsak a find.me)! :F

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#1760) Lacielvtárs válasza Lacics25 (#1758) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:Y
És ezt hogy lehet helyesen beallitani?

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1761) odrif válasza Lacielvtárs (#1760) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Először is itt kell regisztrálni egy Dinamikus címet:[link]
(ennek annyi hátránya van, hogy 30 naponta meg kell erősíteni, csak így ingyenes)
Ezt követően be kell állítani a NAS-ban itt:[link]
Után a megfelelő port kinyitása (80-as, de ezt mindenképpen át kell tenni szerintem másik portra) a routerben (az UPnP nem ajánlott!) és működni fog a dolog.
a zyxel.me-t én soha nem használtam azt nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#1762) odrif válasza Geresics (#1759) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

File-ok eléréséhez a VPN, vagy az FTP nem játszik esetleg?

20 éve a Prohardveren

(#1763) Lacics25 válasza Geresics (#1759) üzenetére


Lacics25
aktív tag

Egyáltalán nem vagyok meggyőződve róla, hogy natúr windows fájlkezelővel kívülről elérhetőek a fájlok. Én inkább ftp kapcsolatot használnék. Persze ehhez is elengedhetetlen, hogy elérhető legyen távolról. Amikor a kezdetek kezdetén próbáltam a zyxel domaint létrehozni, azzal fogadott, hogy ilyen gyári számú készülék nincs.Sajnos az "IPDNS" sel nem működik együtt, így maradt a ddns. Havonta meg kell erősíteni, de ez mindenhonnan működik.
A NAS-on engedélyezni kell az ftp elérést, routeren kiengedni a portot és már működik is. Hab a tortán, hogy ehhez is UPNP képes router kell.
Max abban tudok segíteni (hozzáértés hiánya miatt), hogy nekem mi hogy van beállítva, azt is csak esténként.

Látom közben már kaptál kicsit konkrétabb segítséget is :)

[ Szerkesztve ]

(#1764) Lacielvtárs válasza odrif (#1761) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nagyon szépen köszönöm :R
Ki fogom próbálni :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1765) Geresics válasza odrif (#1762) üzenetére


Geresics
addikt

Anno (pár hete) azért vettük ezt a NAS-t, mert a "milyen nast vegyek" meg ennek a topiknak az összefoglalójában volt ez a gyári zyxel.me oldal, mint gyári megoldás! Tökéletesnek tűnt! Azóta látom, hogy nem feltétlenül hozunk jó döntést, ha már új korában sem működnek a gyári szolgáltatások (find.me, ez, meg még ki tudja mi minden)...
Nem akartam FTP-t, pláne nem VPN-t, ha már gyárilag elérhető ez.
Mellesleg az Androidos appot kb. 2 oerc volt beállítani...

(#1763) Lacics25
Nem windows fájlkezelővel akarom, hanem ha jól sejtem, itt belépés után megjelenik a NAS menüje, abban pedig van egy fájlkezelő, amivel már mindent elérek! Legalábbis így gondolom! (Amikor a belső hálózatról megyek a NAS-ra böngészővel (IP címre), akkor legalábbis így működik!)
Esetleg ezt megnéznéd nekünk? :B

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#1766) Spuri997 válasza Geresics (#1765) üzenetére


Spuri997
csendes tag

Nekem pl elsőre ment a zyxel.me-s megoldás, illetve findme is, milyen routerrel próbálkozol? Nekem egy TP-link Archer C9 van.(UPnP-s) Minden elsőre ment a zyxeles domainel, miután a 80as port nyitva volt.

(#1767) odrif válasza Geresics (#1765) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Milyen routert használsz?

20 éve a Prohardveren

(#1768) MaCS_70 válasza Geresics (#1765) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hasonló utat jártam be én is, ez a fájlelérés volt a fő szempont.

Végül nem tetszett a zyxeles macera, úgyhogy a VPN-nél kötöttem ki, és nagyon elégedett is vagyok vele.

Te miért veted el?

Az OwnCloudot esetleg próbáltad?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1769) odrif válasza MaCS_70 (#1768) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

"Mellesleg az Androidos appot kb. 2 oerc volt beállítani..."

Nem lehet hogy ez miatt?

20 éve a Prohardveren

(#1770) Lacics25 válasza Geresics (#1765) üzenetére


Lacics25
aktív tag

Még mielőtt bárki megkövezne..
Ha androidról eléred, akkor működik a zyxeles cím!
Én a routerben keresném a hibát.
Saját hálózatban eléred a NAS felületét a domain névvel?
Mellesleg a NAS fájlkezelője egyszerű mint a villáskulcs, szerintem semmire nem lehet használni.

(#1771) VTom


VTom
veterán

Sziasztok,
Olvastam a topikban, hogy sokan panaszkodtak pulzáló ventire, talált valaki erre megoldást, a cserén kívül?
Bontani nem szeretném a NAS-t a garivesztés kockázata miatt, ezért bármlyen más megoldás érdekelne.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1772) Lacielvtárs válasza VTom (#1771) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szia, amivel én el tudtam "csendesíteni" a NAS-aim [kép] az az hogy a belső fizikai "érintkezésekhez" még a hdd és a fiók közé is raktam ilyen szigetelő csíkot [link]valamint tettem alá ilyen edzőszőnyegből csíkokat ...
tudom nem szakszerű és nem túl igényes (sajnos nincs róla fotó, de kéred csinálok róla ha hazaérek) viszont elcsendesült teljesen.
Amit én tapasztaltam az inkább nem a ventik hangja, hanem a hdd "morajlása" ami nagyon hangos és zavaró...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1773) odrif válasza Lacielvtárs (#1772) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Mit tárolsz ennyi eszközön ?

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#1774) Lacielvtárs válasza odrif (#1773) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

sok sok multimédiás tartalmat :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1775) VTom válasza Lacielvtárs (#1772) üzenetére


VTom
veterán

Megköszönnék egy-két képet. :R

Nálam a háztartási helyiségben van, szóval annyira nem tragédia a hangja, csak rossz hallani ezt a szakaszos venti hangot, amikor bemegyek. Felpörög, lelassul, felpörög, lelassul. Nem is értem, miért így van megcsinálva..

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1776) Lacielvtárs válasza VTom (#1775) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

oké, akkor ha hazaérek rakok ide fel róla képet...
érdekes mert a venti hangot még nem igazán hallottam...
mondjuk az is lehet hogy azért mert nálam nem szakaszosan megy, hanem mindig mentek a ventik, vagy nem tudom.
de tény hogy én a HDD "darálásától" kapartam a falat :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1777) odrif válasza Lacielvtárs (#1776) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

A HDD korgó gyomra nálam is hallatszik de a ventillátor nem vészes

20 éve a Prohardveren

(#1778) Lacielvtárs válasza odrif (#1777) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát igen, és én olyan balfék vagyok, hogy nagyon nem tudom tolerálni a monoton ilyen jellegű hangokat...
nálam ezek ráadásul egy másik szobában is vannak, mert még a minimális hangot sem vagyok hajlandó elviselni amit így kiadnak.
a klímát is egy hónapja rakattam fel, és voltam olyan balfék hogy fizettem felárat egy "komolyabb" gyártó klímájáért, csak hogy biztos csendben legyen, és ez tényleg csendes :D ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1779) VTom válasza Lacielvtárs (#1776) üzenetére


VTom
veterán

Engem a vinyók morgása nem zavar, csak ez a pulzáló venti hang

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1780) Lacielvtárs válasza VTom (#1779) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát lehet akkor az én fotóim nem fognak neked "segíteni"...
max a hátuljánál fújj a ventibe WD40-et, egyszer már én is így "beolajoztam" a ventiket
igaz a WD40 pont az ami mindenre jó, de alapvetően semmire ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1781) MaCS_70 válasza Lacielvtárs (#1780) üzenetére


MaCS_70
félisten

Dede, jó az mindenre! Ventilátorra meg különösen! Én vagy húsz évi tartok vele életben egy propelleres szélmérőt, ami minden évben elkezd visítani és egy csepp WD40 a következő 12 hónapra rendbe teszi.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1782) Lacielvtárs válasza MaCS_70 (#1781) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

igen, igazad van, én is szinte minden nyikorgásra ezt használom, csak a szakemberek itt a munkahelyemen szokták ezt mondani, hogy kifejezetten nem jó szakszerűen semmire...
persze ők is használják :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1783) MaCS_70 válasza Lacielvtárs (#1782) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ventilátorokra nekem nagyon bevált a WS40 -- de csakis a sima, klasszikus.
Feltételezem, a NAS326-asén is segíthet.

OFF:
Mindenre nyilván nem jó, salátára például semmiképpen nem tenném. Kis terhelésű kenőanyagnak, kontaktanyagnak kiváló, a fő funkciójában, a vízkiszorításban (Water Displacement 40th attempt) pedig verhetetlen.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1784) Lacielvtárs válasza MaCS_70 (#1783) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

így igaz, a ventiken segített, mert egyszer, egy két hónapja előjött az a tipikus ventilátor zaj, és akkor az összes NAS-on "lekezeltem" :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1785) bostone


bostone
addikt

Talán érdemes lenne valahol megjegyezni hogy a nas csak chrome és talán a firefox böngészőt fogadja el.

A windows is ludas lehet: asztali gépről nem értem el először, notiról hibátlanul működött, majd érkezett egy frissítés, azóta minden szép és jó.

(#1786) Lacielvtárs válasza VTom (#1775) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Az ígért képek.

Sajnos nem annyira látszanak az ablakszigeto csíkok, csak részbe, de ugyebár azok miatt azért 'szorul' a fiók és nem akartam kirancigaoni, mert akkor sérülhet a csík, ezért nem tudtam a belső részéről 'tartalmas' képet
készíteni.

Ui, ha nagyítód a képet, akkor látható, csak nrm mindenhol, viszont én, mint irtam, a hdd es a fiók közé is raktam, valamint a hdd fiók es a fiókot tartó fém közé is raktam...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1787) macimeister


macimeister
aktív tag

Sziasztok!

Nekem miért üres az alkalmazás központom? Ráfrissítek, de üres marad. Netre ki tud menni a nas mert látom weben keresztül dyndnssel.

(#1788) MaCS_70 válasza macimeister (#1787) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Tallóz - Minden alkalmazásban nézed?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1789) macimeister válasza MaCS_70 (#1788) üzenetére


macimeister
aktív tag

Jelenleg nincsenek programcsomagok. A programcsomagok listájának frissítéséhez kérem használja a "Lista lekérdezése az Internetről"-t.

Ez a szöveg és full üres, hiába nyomkodom

(#1790) Geresics


Geresics
addikt

No, tegnap másfele jártam, de a kommenteket olvastam, és köszönöm mindenkinek! :R
Sajnos azonban továbbra sem jutottam sokkal messzebb... :W

Talán a legjobb, ha leírom mi a szitu:
1. beállítottam egy fix IP-t a NAS-nak.
01_FixIP

2. a HTTP kapcsolat portszáma gyárilag 80
02_HTTP-port

3. regeltem noipen a napelempark.ddns.net címet, és azt beállítottam a NAS-ban.
03_DyDNS-beáll

4. beállítottam az UPnP-t
04_UPnP-portmapping

5. beállítottam a fentieknek megfelelően a routert
05_HW-portforward

A router egyébként egy Huawei B315s-22.

Szinte biztos vagyok benne, hogy vagy a router okozza a gondot, vagy az, hogy most a ZyXEL meg a ddns összeakadnak, mert a ZyXEL Drive továbbra is működik, de egyelőre nem merem megszüntetni a párosítást myZyXELcloud fiókkal, mert akkor már telefonról sem fogom elérni... :W

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#1791) VTom válasza Lacielvtárs (#1786) üzenetére


VTom
veterán

Köszönöm a képeket, de ez akkor rajtam tényleg nem segít :N

Minek ennyi két lemezes nas? Nem érné meg jobban egy több lemezes, vagy egy microserver?

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1792) odrif válasza Geresics (#1790) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Fix Ip a Nas - nak a routerben allitottad be?

20 éve a Prohardveren

(#1793) Geresics válasza odrif (#1792) üzenetére


Geresics
addikt

Nem, a NAS-ban.
Először a 100-ast kapta, de a tegnapi áramszünet után összeveszett a nyomtatóval, mert az gyorsabban bootolt, és ugyan ezt kapta, ezért raktam 199-re. (Ahogy a 2-es képen is látszik)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#1794) Lacielvtárs válasza VTom (#1791) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Igazából ezek sorba jöttek, nem egyszerre vettem őket, hanem először volt az első, majd elfogyott a szabad hely és beroffentettem egy másodikat.
Majd jött egy ajánlat nagyon jó áron es hirtelen felindulásból megvettem a harmadikat, majd itt utána tudtam meg hogy van belőle 4 lemezes is :D
Végül is van előnye, ha gond lenne vagy elszáll az egyik a többi meg működik.
De valóban jobb lemne egybe rakni őket...
Kepzelheted mekkora élmény navigálni a sok meghajtó között ;]
Bár úgy szoktam mobilon kikeresem amit nézni akarok, és utána már nincs gond.

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1795) odrif válasza Geresics (#1793) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Akkor irány a Router menüje
A LAN-->DCHP server résznél a NAS-nak adj egy fix ip címet, mehet ez a 192.168.8.199-is akár.
Ezt követően NAS hálózati interfész menüben a kézi módot át lehet állítani automatikusra.

Ha ez megvan akkor írd meg hogy mi újság.

20 éve a Prohardveren

(#1796) Geresics válasza odrif (#1795) üzenetére


Geresics
addikt

Holnap megkeresem, de szerintem nincs ilyen ebben a fos routerben, én legalábbis eddig még nem találtam meg... :W

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#1797) Geresics válasza Geresics (#1796) üzenetére


Geresics
addikt

Jól emlékeztem, nem találok olyat, hogy etherneten hogyan állíthatnám be a NAS IP-címét fixre...
Esetleg valami tipp, vagy szájbarágós leírás?
Már rég mással kellene foglalkoznom, de ez még mindig nincs kész, és b@szogatnak miatta...

Most már ott vagyok, hogy az FTP is jó volna, csak működjön, FTP-t viszont még sosem állítottam be, és ahhoz is konyhanyelven volna szükségem segítségre... :W

Ethernet1
Ethernet2

Ha átrakom statikusra az IP-t, akkor sem látom a fényt az alagút végén...
Ethernet3

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#1798) MaCS_70 válasza Geresics (#1797) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem ismerem ezt a routert, de szolgáltatói eszközöknél valami számomra felfoghatatlan oknál fogva* szokás, hogy a DHCP IP-címfoglalást kiveszik a GUI-ból. Az én UPC-s Zechnicoloromnál ez így van -- a megoldás ami egyébként ökölszabálynak is elmegy, hogy ha csak tehetjük (a szolgáltató engedi), akkor a szolgáltatói eszközt bridge-móda butítani és saját rutert használni.

*Két éve lehetett, amikor egy szolgáltató középvezetőjéig jutottam el egy ehhez kapcsolódó problémával, és azt a választ kaptam, hogy a normál magánfelhasználónak nincs szüksége fix IP-címekre, úgyhogy a címfoglalás tiltása nagyon jól elválasztja a valódi magánfelhasználót a látens üzletitől, aki viszont fizesse meg a magasabb előfizetési díjat. Az egész egyébként a WAN IP-címek kapcsán jött elő, szerintük ugyanis ott is hasonló a helyzet: akinek publikus IP-cím kell, az fizesse meg az üzleti tarifát, mert vagy üzleti felhasználó, vagy visszaélésszerű magánzó, aki mondjuk kamerát üzemeltet otthon, amiről azért lássuk be, hogy messze nem egy méltányolható magánfelhasználói igény.
Ott és akkor ez egy monopol helyzetben működő szolgáltató volt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1799) odrif válasza Geresics (#1797) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Igen, sajnos nem lehet fix IP címeket beállítani.
És ha már esetleg routert kell venni akkor ajánlom az Asus RT-N18U típust.

20 éve a Prohardveren

(#1800) #53667584 válasza Geresics (#1797) üzenetére


#53667584
törölt tag

DHCP-nek tudsz megadni IP range-et? Ha igen, akkor én úgy csinálnám, hogy pl. beállítanám, hogy a DHCP 192.168.1.100-tól felfelé osszon csak IP-t, a NAS-on pedig beállítanék ez alatti, pl. 192.168.1.50-es fix IP-t.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.