Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) Fagyi válasza Lacielvtárs (#1150) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Nem csak a NAS beállítások. De előtte vedd ki a HDD(ket). Az tuti.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1152) Lacielvtárs válasza Fagyi (#1151) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ohhh, milyen igazad van...
Gondolattam volna erre :W
Igazából csak azért kérdezem, mert amikor beuzemeltem a hddket megformazta mielőtt látta.
Ezt a file rendszer miatt kérte?

Jah es még egy kérdés.
Transmission van a nason, most voltam olyan balfék hogy két futó torrent kozben indítottam újra, es gondolom most ellenőrzi a torrent állományt, mert már vagy 15 perce nem tudom elérni az admin felületet.
Ez most a másik nasom, mert kettő ilyenem van.
Jól gondolom hogy a transmission ellenőriz?
A hdd folyamatosan porog, villog a hdd led.
2 db 50 gb körüli torrent.

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1153) Joe215 válasza Lacielvtárs (#1152) üzenetére


Joe215
aktív tag

Szerintem más lehet az oka.
Nálam folyamatosan megy a le és feltöltés, számtalanszor ujra indítottam már a nas -t közben és nem produkált ilyet.

(#1154) Speederer válasza Lacielvtárs (#1152) üzenetére


Speederer
senior tag

Azt hogy éppen mi használja a procit, azt meg tudod nézni a Státusz központ / Rendszerinformáció menüpont alatt.
Vagy ssh-n a "top" parancsot kiadva.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#1155) Fossza


Fossza
tag

Sziasztok,

A Transmissionnel komoly gondjaim vannak két hetes NAS326-on. Minden flottul megy, de ha telepítem és használom a Transmission-t akkor rövid időn belü (percek, órák kérdése) a NAS webes felülete elérhetetlenné válik, a TM kapcsolat megszakad. Újraindítást követően rövid időn belül újra ez történik. Gyári visszaállítás is történt, mivel a NAS nincs régen használatban ezért a HDD-n a tömböket és lemezcsoportokat is töröltem és újra létrehoztam.

A TM-et letiltva a NAS vígan megy, probléma nélkül. Próbálkoztam a peerek számának korlátozásával és a sávszélesség korlátozásával is.

Tudtok segíteni? A TM-et sokkal sokoldalúbbnak tartom a beépíttt gyári letöltés kezelőnél nem szeretnék visszatérni arra.

(Itt jegyezném meg, hogy a Metarepositoryval hasonló gondjaim voltak, de eltávolítását köetően minden rendben működöt újra).

(#1156) KImre80


KImre80
csendes újonc

Tisztelt Forumozók!
Szeretném a segítségeteket kérni az alábbi témákban.

Adott egy T-home-os DCM-704 Dlink router majd ezután egy Dlink 850l. Amennyiben a NAS-t a második azaz a 850l re csatlakoztatom szépen látja 850l –re csatlakoztatott TV, a notebook wifin és az asztali gép kábelen keresztül. Mivel azonban azért van hangja a NAS nak szerettem volna átrakni a NAS-t a T-home-os DCM 704 es routerre ami jó távol van a hálószobától. Sajnos azonban így a második 850l és a rá csatlakoztatott eszközök nem látják a NAS tartalmát. Kezdetben a kezelő felületre be tudtam lépni a második 850l re csatlakoztatott notebookkal de egy újraindítás után már az sem ment.

Írtam a Zyxel supportnak, ahol egyébként nagyon kedvesen és gyorsan válaszoltak azonban segíteni nem tudtak mondván, hogy nincs olyan protokol amely segítségével látná az első router után csatlakoztatott második router a NAS-t.
A másik problémám az mp4 es fileok lejátszásával lenne… Az asztali gépről vagy notebookról dlna segítségével a TV ( Samsung )lejátsza az mp4 et, azonban a NAS ról a TV nem hajlandó lejátszani ( nem támogatott formátum) Külső hdd rack-ből szintén szépen mentek az mp4 file-ok.

Próbáltam átírni az mp4 file-okat más formátumra ( avi,mpg stb. ) de sajnos nem oldotta meg a problémát.
Segítségeteket, esetleges tippeket előre is megköszönöm!

(#1157) MaCS_70 válasza KImre80 (#1156) üzenetére


MaCS_70
félisten

De miért jó az Neked, hogy egymás után két routerrel kétszer NAT-olsz? Ez a tipikusan kerülendő protokoll -- hacsak nincs rá valami jó okod. Belső biztonságimegoldás, T-Home töketlensége, stb.
Ez utóbbi a valószínűbb -- azt kéne kideríteni, hogy ők ragaszkodnak-e ehhez a kialakításhoz, vagy át lehet-e állítani az eszközüket modemüzemmódra.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1158) Fagyi válasza KImre80 (#1156) üzenetére


Fagyi
aktív tag

User error:
Valószínűleg, bár nem ismerem az eszközt, a DCM-704 nem tud egyszerre router és bridge funkciókat ellátni.
Most feltételezésem szerint a DCM-704 csak bridge-li a netet és a D-link osztja. A DCM-704 után csak router köthető, de az is valószínű, hogy 1 dedikált porton keresztül. A többi port nagy valószínűséggel nem is aktív.

A megosztásokat és portokat ellenőrizd, mert ott lesz a bibi.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1159) KImre80


KImre80
csendes újonc

Egy két lakásos társasházban lakom és az internet a ház egyik pontjában tudták behozni, ide tették a T-home-os routeret. Innen a tetőn keresztül áthúztak a ház másik végébe egy hálózati kábelt azzal csatlakozik 850l router amihez aztán itteni dolgaim csatlakoznak. Nincsen semmilyen egyébb oka a két routernek csak a távolság.

(#1160) KImre80


KImre80
csendes újonc

Jelenleg a DCM-704 -en 3 ip tv setup box van illetve wifin keresztül egy pc csatlakozik rá.

(#1161) KImre80


KImre80
csendes újonc

Az lábbi linken szereplő megoldással próbálkoztam de sajnos nem jártam túl sok sikerrel:

https://kozosseg.telekom.hu/blogs/entry/12-dupla-router-be%C3%A1ll%C3%ADt%C3%A1s-home-barbone-szerver-otthoni-h%C3%A1l%C3%B3zatokr%C3%B3l-minden/

(#1162) MaCS_70 válasza KImre80 (#1159) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ahha, tehát okosba' oldottátok meg.
Ennek sajnos ilyen ára lehet.

Lehetséges megoldás: szolgáltatói eszköz bridge-üzemmódba átkapcsoltatva, mögé egy közös router, ami tud LAN-on virtuális helyi hálózatokat kezelni, ügyesen beállítani, és akkor lakásonként elég egy-egy switch.

Az IPTV-kezelés számomra mondjuk ismeretlen terület, de talán-talán nem megoldhatatlan. Ha mégis az, akkor valahogy a T-s routeren, ha engedi, át kéne irányítani a NAS forgalmát meghatározott portra.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1163) MaCS_70 válasza Fagyi (#1158) üzenetére


MaCS_70
félisten

Router és bridge egyszerre? Az én felfogásomban a kettő eleve kizárja egymást...

Rosszul gondolom?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1164) KImre80 válasza MaCS_70 (#1162) üzenetére


KImre80
csendes újonc

Köszönöm szépen a segítségeteket!

Megpróbálom a fentieket.

Amennyiben sikerrel járok visszajelzek, hátha valaki más is szív ezzel a problémával.

Sajnos még csak azt sem tudom mondani, hogy okosban lenne megoldva. Fizetve van minden box után a havidíj. Csupán a korábbi kábel TV elég szerencsétlen helyen jött be a házba és erre tette rá a T-home-os szakember a DCM704 es kábel routert. Hívtam a T-home ügyfél szolgálatát is de távolról a Kisasszony nem tuodott segíteni, és a technikai támogatásos kollega sem. Azt ajánlották, hogy egy informatikus kijön és a helyszíenen beállítja 6xxx forint / 30 perces áron. Lehet ez lesz a vége de azért nem adom fel :)

Mégegyszer köszönöm a hozzászólásokat.

[ Szerkesztve ]

(#1165) KImre80 válasza MaCS_70 (#1163) üzenetére


KImre80
csendes újonc

Szia!
Sajnos nem értek annyira hozzá, hogy meg tudjam pontosan válaszoni a kérdésed. De jelenleg T-Home-os router oszt ki címet a 850l részére és ahogy láttam ( bár lehet hogy tévedek és jelenleg nem vagyok a 850 es router közelébe) a T home-os router átjáróját használja az internet eléréséhez. Ha hülyeséget írtam bocsánat. Később tudok felölteni képet a routerek állapotáról hogy pontosan milyen a hálózat állapota.
Köszönettel:
Imre

(#1166) MaCS_70 válasza KImre80 (#1165) üzenetére


MaCS_70
félisten

Próbálkozz az Otthoni hálózat topicban!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1167) Fagyi válasza KImre80 (#1165) üzenetére


Fagyi
aktív tag

A kérdés eldőlt, mivel lóg rajta eszköz (DCM) így az biztosan router üzemmódban van.
A D-linken ha van reptear üzemmód akkor arra kell átállítani. DHCP kikacs azt a DCM csinálja.
A D-link ip jét átállítani 192.168.0.100-ra és kész. Itt ip ütközéstől, a jó ég tudja miig akadhat össze.
A DCM-en portolás+ egyebek mint a sima routeren.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1168) lcsaszar válasza Fagyi (#1167) üzenetére


lcsaszar
csendes tag

Itt is le van írva:

Connect to an existing router

(#1169) KImre80 válasza lcsaszar (#1168) üzenetére


KImre80
csendes újonc

Óriási köszönet a segítségetekért! :)

Jelenleg szépen működik minden! A fent belinkelt D-Link kezelési útmutató szerint jártam el!

Köszönettel:
Imre

(#1170) viko válasza Fossza (#1155) üzenetére


viko
csendes újonc

A Transmission-nal én is szívtam lefagyott tőle a NAS, nem tudtam bejelentkezni webes felületen stb.
Egyébként van gyári letöltője én azt használom.

(#1171) Fossza válasza viko (#1170) üzenetére


Fossza
tag

Köszi a választ!

Engem az zavar, hogy nem tudok rájönni az okára és ez idegesít. Másoknak vígan fut a transmission, egyseknek mg letéglázza az egészet. Az a baj, hogy kipróbálva a transmissiont, egy sokal jobban kezelhető alkalmazást látok, mint a gyári BitTorren kliens és szívesen használnám.

(#1172) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Sybolic Linkek létrehozását meg lehet oldani valami civilizált módon? Be kéne hazudnom egy könyvtárat egy másikba...

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1173) Thome válasza Fossza (#1171) üzenetére


Thome
addikt

Nekem a transmission addig ment jól, míg PC-re nem raktam fel a klienst és nem adtam hozzá ezen keresztül torrentet. Tehát kb 2 hónapig okés volt) Most, hogy feltettem, lefagyott, maxon pörgette a procit, stb... Szerencsére HDD csere van, szóval úgyis ugrik minden setting, még egyszer nem szívom meg.

(#1174) Lacics25 válasza Thome (#1173) üzenetére


Lacics25
aktív tag

Egy rövid megjegyzést engedj meg!
Én akkor jártam így ha a szerkezetnek nem tetsző elérési utat adtam meg letöltési könyvtárnak.
Létrehoztam egy "Filmek" könyvtárat, azt adom meg letöltési helynek, ( a PC-n futó kliensben!!) rendben működik minden.
Azonban, ha egy olyan letöltési helyet választok, ami nem a NAS-ra, hanem egy médialejátszóhoz csatlakoztatott HDD-re mutat, azonnal lefagy a rendszer.

(#1175) Thome válasza Lacics25 (#1174) üzenetére


Thome
addikt

Köszi, ez jó infó!
De sajnos az esetemben nem ez állt fenn:

/etc/zyxel/storage/sysvol/Torrent

Most újból összeraktam a dolgot PC kliensben beállítottam default helynek, de csakis mobil klienst használok, ott nem volt gond. Őszintén: Lehet már nem is lenne gond, de nem merek próbálkozni már - Nincs kedvem full újratelepítést ezért elvégezni ha behalna.

(#1176) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Azt kérdezném, hogy ugye a Zyxel NAS326-ot lehet mobilos és webes felületen keresztül (Tablet-ről vagy egy másik gépről) manage-elni, csak úgy mintha a rádugott minitorról keresztül tenném?

Milyen app-ok ezek , hol tudnék rájuk nézni?

(#1177) odrif válasza SunMount3r (#1176) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Ha jól értem a kérdést, akkor lehet.
De ez mit jelent?
csak úgy mintha a rádugott minitorról keresztül tenném?

20 éve a Prohardveren

(#1178) SunMount3r válasza odrif (#1177) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Monitor+egér+billentyűzet közvetlen a NAS-ra dugva.

(#1179) odrif válasza SunMount3r (#1178) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Értem.
A managel-ni alatt mit értesz?
A NAS kezelőfelületének távoli elérését?

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#1180) SunMount3r válasza odrif (#1179) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pontosan. + ugye a torrent klienst.

(#1181) Fagyi válasza SunMount3r (#1180) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Olvasd el a cikkem!

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1182) odrif válasza SunMount3r (#1180) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Regisztrálni kell egy DDNS címet valamelyik szolgáltatónál.
(Én erre a célra a NOIP-t használom, melyet az ingyenessége miatt havonta 3 kattintással meg kell újítani.)
Ezt a címet be kell állítani a router-ben és a NAS-ban a DDNS menü pontban.
Ezt követően (amennyiben a routerben a UPNP le van tiltva, és erősen ajánlom hogy le legyen tiltva) akkor a 22-es portot ki kell engedni a net irányába, azaz port forwardot kell csinálni, és a megfelelő helyi IP címet (azaz a NAS helyi ip-ét) be kell állítani.
Arra azért ügyelj hogy a külső port ne a 22-es legyen, hanem valami teljesen más.

20 éve a Prohardveren

(#1183) SunMount3r válasza odrif (#1182) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Értem mit írsz, de nem a WAN elérés gondoltam, hanem csak a LAN-ost (házon belül). De akkor ezek szerint az is lehetséges egy Android-os alkalmazással pl.

Most olvasom, hogy a Transmission necces vele és mivel főleg Torrentezés célját szolgálná, van rá más alternatíva?

(#1184) odrif válasza SunMount3r (#1183) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Ja hogy LAN oldal.
Erről eddig nem volt szó. :))

Mivel necces a Transmission?

20 éve a Prohardveren

(#1185) Mr Dini válasza SunMount3r (#1178) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Mivel a NAS nem rendelkezik GPU-val, így egyáltalán nem képes ilyesmire. Elérni egy webGUI-n tudod alapvetően, amelyet a gyártó készített.

Ha ennél többre van szükséged, akkor, mivel egy teljesértékű linux rendszer fut rajta, FFp segítségével tudsz rá SSH-t telepíteni. :)

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#1186) MaCS_70 válasza Mr Dini (#1185) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nekem ezzel a Linuxszal kapcsolatban lenne kérdésem:

Hol lelek napra kész alkalmazáslistát a 326-osra telepíthető alkalmazásokról? A gyári felhozatal ugye szánalmas, az alternatív csomagkezelők terén meg számomra valahogy kaotikusnak tűnik helyzet.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1187) SunMount3r válasza odrif (#1184) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Mivel necces a Transmission? ->Csak olvass vissza pár hsz.-t.

(#1188) Mr Dini válasza MaCS_70 (#1186) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Az FFp-s csomagok közül barmalej2 csomagjai, Mijzelf csomagjai, illetve az én csomagjaim leírásait az egyes nevekre kattintva tudod elérni.

Az entware csomagok leírását pedig itt találod.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#1189) Thome válasza Thome (#1175) üzenetére


Thome
addikt

Na, mégis megpróbáltam, addig amíg nem lakom be, úgy gondoltam, teszt. Nem fagyott be. Akkor valami véletlen egybeesés volt mikor befagyott. Most ok, úgy tűnik. :K

(#1190) SunMount3r válasza Thome (#1189) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Tehát ha jól értem, hogy ha a NAS saját Transmission kliensével töltünk más hálózati helyre pl. a PC-re, akkor lefagy. De, ha a NAS saját tárhelyére töltünk akkor minden OK?

(#1191) Lacics25 válasza SunMount3r (#1190) üzenetére


Lacics25
aktív tag

Én ezt tapasztaltam!

(#1192) Lacielvtárs válasza SunMount3r (#1190) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Így tapasztaltam én is, valamint még azt hogyha egyszerre mondjuk 5-10 torit töltesz be, akkor is szokott fagyni, no meg ha mondjuk egyszerre 20-30 torrentet seedel, akkor is volt nálam olyan hogy beraktam melléjük 2 letöltést és megkukult...
Kicsit érzékeny, de lehet 'komolyabb' zyxel nasnal már nincs ilyen gond...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1193) odrif válasza Lacielvtárs (#1192) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Én most 13 db-ot seedelek, de nekem nincs gondom.
Előtte annyi volt hogy a Tomatoval üzemelő Asus routerem eldobálta a wifi kapcsolatot ha sok torrent futott, de mióta lecseréltem a firmware-t egy módosított gyárira azóta ez a gondom is megszűnt.
Nem lehet hogy nálatok a router volt a szűk keresztmetszet?

20 éve a Prohardveren

(#1194) Lacielvtárs válasza odrif (#1193) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nem tudom, nálam van egy telekom sagemcom hgw, ehhez csatlakozik egy asus router.
Lásd kép.
[kép]
Az ac58 a belső hálózaton felelős mindenért,mert ez hardverileg elég korrekt.
Ehhez csatlakozik két asus router switch módban.
Így most megy rendben minden, a 20-30 seed megy folyamatosan csak, ahogy írtam nem egyszer fordult elő hogy lefagyott az egész nas ha pl nagy méretű filebol raktam be mondjuk kettőt, ha egyesével töltöm a nagy filét ennyi seed mellett, akkor ment rendben

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1195) MaCS_70 válasza Mr Dini (#1188) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon köszönöm!

Ezek közt a csomagok / csomagkezelők közt egyébként mi az elvi / felhasználói különbség?

Van a fejemben némi káosz ezzel kapcsolatban, meg ugye Linux-vonalon sem mozgok otthonosan.

Az FFP-ről tudom, hogy a Te munkádnak köszönhetően használható a legfrissebb FW-en.
Mi a helyzet az EntWare-rel, illetve MetaRepo-val?
Van ezek közt átjárhatóság

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1196) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Azt hogyan lehet megcsinálni, hogy amit a transmission-kliens letölt, ahhoz bárki, akinek a linket elküldöm megnézhesse letöltés nélkül, azaz a böngészőben? Twonkey engedélyezve van.

(#1197) viko válasza SunMount3r (#1190) üzenetére


viko
csendes újonc

Én Transmission kliensét használtam mobilon és PC-n nekem totál meghalt tőle a NAS, nem tudtam belépni, ha mégis nagy nehezen beléptem nem töltötte be az admin felületet stb.
A vége az lett, hogy merevlemezekről lementettem mindent Linux Live alatt és leformáztam majd visszatettem a NAS-ba és újratelepítettem mindent. Jelenleg a saját gyári letöltőjét használom.

(#1198) SunMount3r válasza viko (#1197) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az nagy baj, mert én kifejezetten ezzel a céllal venném :( (+ugye a megosztás).

(#1199) Lacics25


Lacics25
aktív tag

Nem tudom kinek válaszoljak, de nem hiszem el, hogy a transmission ennyire rapszodikusan viselkedne!!
Valamit nem jól csináltok!
Megpróbálok összeállítani egy útmutatót, Én hogyan csináltam.
Annyira magától értetődőek a beállítások, hogy elképzelésem sincs hol lehet esetlegesen mellényúlni.
Egy biztos, - mint fentebb is említettem - csak a saját tárolójára tud menteni. A hálózaton lévő, bármely más meghajtóval kudarcot vall, akkor fagy le a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#1200) MaCS_70 válasza viko (#1197) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mifelénk többen vezérlik a NAS326 letöltéseit androidos Tansmission Remote-klienssel, minden gond nélkül.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.