Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) viko válasza MaCS_70 (#1200) üzenetére


viko
csendes újonc

Akkor az FFP és a Transmission nem csipázza egymást.

(#1202) odrif válasza viko (#1201) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nálam barátok és tökéletesen üzemel minden.

20 éve a Prohardveren

(#1203) Tomocop


Tomocop
csendes tag

Sziasztok

Mit csinálok rosszul?

Szeretnék Plex media szervert telepíteni- Letöltöttem a MetaRepository_20161021_arm_014.zpkg, és a ZYPKG_INFO.tgz fájlt. Állítólag benne van. Bemásoltam a \\<NAS>\admin\zy-pkgs\.könyvtárba. Frissítettem az applikációkat, a leírtak szerint "Then in the package menu press on the 'Retreive List From Internet' button. (On firmware 5.20+ this is the 'Cycle icon' in 'App Center->Browse->All Apps')" és nem történt semmi változás a listában. Reboot is volt. Firmware Version: V5.21(AAZF.1)

Tudna valaki segíteni?

előre is köszönöm

a

(#1204) huan válasza Tomocop (#1203) üzenetére


huan
őstag

(#1205) Tomocop válasza huan (#1204) üzenetére


Tomocop
csendes tag

Köszönöm! Eddig jó.
Most jött a következő probléma.
Szerverbeállításoknál teker egy ideig, majd nem túl bőbeszédűen közli, hogy "Hiba lépett fel a Plex Média Szerver alapvető fontosságú részén".
Amennyiben sikerül valahogy előcsalnom a menüt ahol látom, hogy fut a szerver van neve is, de könyvtárat már nem tudok hozzáadni. Kitallózom, de a változásokat nem menti el. így elméletileg fut, megtalálom a médiaeszközök között, de nincs lejátszható adat.

Valami további ötlet?

a

(#1206) bexinho23


bexinho23
őstag

Üdv!

Transmissionben hol lehet beállítani PORT-ot?

Illetve még egy kérdés: webDav-on keresztül szépen elérem a NAS-t külső IP-ről. Mivel/hogyan tudok streamelni pl. egy táblagépről? Ilyenkor van szükség a Plex-re? PC-n pl. VLC-vel nem tudtam megoldani... biztos rosszul csináltam, csak nem tudom mit. :U

[ Szerkesztve ]

(#1207) Thome


Thome
addikt

Ezt miért csinálja, több gép is? Be van kapcsolva a nas, utólag kapcsolom be a pc-t és nem csatol automatán.
Ha belekattintok, azonnal beenged, és utána már rendesen elérhetőként is jelzi.

[ Szerkesztve ]

(#1208) Tomocop válasza Tomocop (#1205) üzenetére


Tomocop
csendes tag

Nem tudom hogy kell szerkeszteni egy hozzászólásomat. De megoldódott a problémám egy második telepítés után, miután mindent töröltem.

a

(#1209) TCr válasza Tomocop (#1208) üzenetére


TCr
veterán

5 percig van lehetőséged a szerkesztésre, utána eltűnik.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#1210) Fagyi válasza huan (#1196) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Nem fog menni. Az új böngészők nem támogatják! Csak az FF 52 és alattiak. Le fogja tölteni a gépére.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1211) Fagyi válasza bexinho23 (#1206) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Zcloud és az alól lejátszani, esetleg zyxel drive( én nem szeretem annyira)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1212) rocsaba


rocsaba
csendes tag

Sziasztok, mi lehet a gond a NAS memória kezelésével: 80% 403/498 MB-ot mutat, de a memória használati táblázat szerint csak 173,57 MB a pillanatnyilag használt memória?

(#1213) dananaj


dananaj
csendes tag

Sziasztok, valakinek van megoldása a Plex szerver frissítésre? Mert az eszközeim kívánják hogy frissítsema NAS-on, de nincs hozzá megfelelő.... vagy van csak én nem találom sehol :W a centrál listában még a 2016 decemberi van.... :))

(#1214) gulyidosz


gulyidosz
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni!
DLNA funkcióban a tv-n miért látok ennyi mappát(album, all videos, by date ...stb?

Miért nem azt látom, mint a h hálózati helyeken(admin, dokumentumok, film... stb)?

(#1215) rocsaba válasza dananaj (#1213) üzenetére


rocsaba
csendes tag

(#1216) Tomocop


Tomocop
csendes tag

Sziasztok!

OwnCloud beállításban szeretnék segítséget kérni. A NAS-on fut a program, pc-ről tudok csatlakozni, adminisztrálni. Amire igazán szeretném használni nem megy. Jó lenne többfelhasználós felhőt létrehozni. De már ott elakadok, hogy egyáltalán csatlakozzak rá mobil készülékről. A mobilalkalmazás csak https kapcsolatot enged(ne). Hiába állítom be a NAS-on a https lehetőséget a routeren a port forwandingot sem a külső nevével (nyílván ezt használnám DDNS-el) sem az éppen aktuális IP címmel nem csaklakozik.
A "kiszolgáló túl sokára válaszolt". :((

Valakinek sikerült ezen túljutnia. Érdekelne a megoldás.

Előre is köszönöm

a

(#1217) Fossza válasza Lacics25 (#1199) üzenetére


Fossza
tag

A Transmission telepítésnél valóban nehéz bármit is rosszul csinálni, mert elég egyértelmű minden, főleg, ha a NAS saját alkalmazás tárából telepíted azt. De függetlenül attól, hogy honnan telepíted, rengeteg embernél (köztük nálam is) a kezdetei (esetenként csak pár órás) normális működés után a NAS-t teljesen letéglázza és a probléma pontosan az, hogy ennek a konkrét okára még senki nem derített fényt. Van akinél a torrentek száma befolyásolja, van akinél a PC kliens használata, van akinél meg elő sem jön ez a gond.
Nekem az lett a vége, hogy most rTorrentet használok, ruTorrent webes felülettel. Ezzel nincs semmi gond, bár gyanúsan kevés peerrel dolgozik a visszatöltésnél, de ezen majd még dolgozok, a lényeg hogy a letöltések és a megosztás jól működik, függetlenül az aktív torrentek számától, míg a TM letéglázta a NAS-t rendszeresen.

Szerk.: Azt is hozzátenném, hogy én soha nem is próbáltam a TM-mel a NAS-on kívül máshová letölteni, szóval a probléma ebből nem eredhet.

[ Szerkesztve ]

(#1218) Lacics25 válasza Fossza (#1217) üzenetére


Lacics25
aktív tag

Elhiszem amit mondassz, miért ne hinném!!
Különösen azért, mert nekem a plex telepítése nem megy!
Pontosan követem a leírtakat, ennek ellenére nem települ.

Majd a telepítse gombot nyomva:

Sem időm, sem türelmem nincs most vele foglalkozni, ezért nem is firtattam a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#1219) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Entware-t használ valaki a NAS-on?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1220) Kronok válasza gulyidosz (#1214) üzenetére


Kronok
aktív tag

ez engemet is érdekelne mert nálam is ezt csinálja

Ne ne ne, csak a gombokat ne, gumicukorból vannak!!!

(#1221) Thome válasza Lacics25 (#1218) üzenetére


Thome
addikt

Megszoktad várni amíg feltölti az a 90 megát?

[ Szerkesztve ]

(#1222) kew


kew
senior tag

Sziasztok,

Most rendeltem meg ezt a kütyüt (most épp akciósan 25k az edigitalban, ha valakit érdekel). Kíváncsi leszek rá, sose használtam még nast :)

Érdekelne, hogy szerintetek milyen hdd lenne ár-érték arányban az, amit már megérné venni bele, de még nincs aranyárban?
2-3 tb / db lenne a cél, tükrözve futtatnám őket majd. Kezdésnek szerintem csak 1db-ot vennék bele, aztán idővel majd beruházok a másodikra is. Ilyen esetben simán mellé lehet tenni a meglévőnek és bekapcsolni a raid1-et, a többit intézi magának? Szóval ha utólag teszem mellé a második hdd-t tükrözve, nem fogja az elsőn lévő adatokat bántani?

Illetve olvastam, hogy kissé hangos a venti. Ettől kicsit tartok, mert egy légtérben leszünk éjszaka :) Láttam, viszont, hogy simán cserélhető, van esetleg olyan, már bevált ventillátor, ami halk, de a szerkezet számára még elég levegőt forgat?

köszi :R

(#1223) numera007 válasza kew (#1222) üzenetére


numera007
tag

Nekem 3TB-os Toshiba van benne 1 db. A hangja...nem is a venti inkább a HDD a hangos, biztos van halkabb, de van egy másik NAS 320 is abba WD vinyók vannak, RED-ek, azok se csendesek (ugyanakkor ki vannak kapcsolva). A nejem kitiltotta a nappaliból, most a garázsban van. Ott zajonghat.

[ Szerkesztve ]

(#1224) kew válasza numera007 (#1223) üzenetére


kew
senior tag

nem hangzik túl jól :) köszi, agyalok még akkor, hogy hová tudnám eltenni.

(#1225) Lacics25 válasza Thome (#1221) üzenetére


Lacics25
aktív tag

Természetesen!
Ez csak egy menet közben lőtt kép.

(#1226) Thome válasza Lacics25 (#1225) üzenetére


Thome
addikt

Dobsz egy mail címet?
Küldök neked egy pakkot, amiben benne van a meta repo és a plex telepítésének folyamata + fájlok, azok, amikkel nekem megy a cucc, ha ezt leköveted, elvileg sikerülnie kell. :)

[ Szerkesztve ]

(#1227) Lacics25 válasza Thome (#1226) üzenetére


Lacics25
aktív tag

PÜ ment

(#1228) Lacics25 válasza Thome (#1226) üzenetére


Lacics25
aktív tag

A helyzet változatlan.
Ugyanígy csináltam eddig is, az eredmény is ugyanaz. Van egy médialejátszóm Libreelec-cel, azon fut minden szépen. Szerettem volna elajándékozni valakinek, de egyenlőre marad.

(#1229) Thome válasza Lacics25 (#1228) üzenetére


Thome
addikt

Milyen firmware van fenn a nas-on?
Miket telepítettél eddig fel?
Ha mindenki másnál megy, tuti egyedi probléma van, csak meg kell fejteni, hogy hol!

(#1230) Lacics25 válasza Thome (#1229) üzenetére


Lacics25
aktív tag

Verzió: V5.21(AAZF.1)

Telepített programok:
Transmission - hibátlanul fut
WordPress - hibátlanul fut
MidnightCommander - hibátlanul fut
GoogleDriveClient - hibátlanul fut
Fut még a Twonky Media Server

Minden működik külső eléréssel, saját domain névvel.
Bedobtam 2 képet, hátha van hozzá köze:

[ Szerkesztve ]

(#1231) Thome válasza Lacics25 (#1230) üzenetére


Thome
addikt

admin felhasználóval léptél be a nas felületére, azzal próbálod telepíteni a plexet? Más ötletem már nincs. :(

(#1232) H_András válasza kew (#1224) üzenetére


H_András
tag

Nekem a szekreny tetejen van. A ventillatort nem hallani, pedig nonstop megy, ketto vinyoval. A vinyok ciripeleset (illetve ahogy a femhaz rezegtette a fa butort) egyszeruen meg lehet oldani, egy gumilapot, vagy tomorebb vekony szivacslapot teszel a haz ala.

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#1233) numera007 válasza H_András (#1232) üzenetére


numera007
tag

Nekem a TV szekrényben volt, de sajna a doboz felerősítette a HDD kattogását, és a szomszéd szobában zavaró volt éjjel...a zasszony szerint.

(#1234) lcsaszar válasza H_András (#1232) üzenetére


lcsaszar
csendes tag

Ezzel vigyázni kell, mert alulról szívja a levegőt. A beszívó nyílást, ami a talpán van elől, nem célszerű eltakarni. Én bútorcsúsztató filc korongokat raktam egymásra, azzal emeltem meg a négy sarkán.

(#1235) Lacielvtárs válasza lcsaszar (#1234) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1, én meg ablak szigetelő csíkot raktam a lábai alá, és belül a hdd 'keret' és a hdd közé is ragasztottam ugyan ilyen csíkokat, és majdnem néha lett.
Persze nálam a legtokeletesebb megoldás hogy másik szobában vannak :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1236) Prego válasza Lacics25 (#1230) üzenetére


Prego
senior tag

Modem/Router uPnP portok ki vannak nyitva? Sokáig nekem sem mentek a külső dolgok, aztán rájöttem hogy betelt a portlista a UPC dobozkában és ezért kifelé zárva volt az elérés.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#1237) Lacics25 válasza Prego (#1236) üzenetére


Lacics25
aktív tag

Valamit félre értettél!
Minden, ami telepítve van, tökéletesen működik!
Az a fránya Plex nem hajlandó települni!! Azért tettem fel képeket az uPnP állapotáról, meg egyebekről, mert hátha itt van valami, amit még kell hegeszteni.
Akkurátusan követve pontról pontra a telepítés menetét, ezt kapom!!!!

(#1238) SyMbioTe

Valaki segítsen, mert én már teljesen belezavardotam.
Ma beizzítottam egy ilyen NAS-t, de a myzyxelcloud-nál elakadtam.
A cél az lenne, hogy külső hálóról is el lehessen érni a rajta lévő cuccokat. Létrehoztam a myzyxelcloud fiókot, és beállítottam egy DDNS-t. Na innentől kéne a segítség, nem tudom hogyan tovább.
Asus RT N18U a routerem.

Ill. egy msáik apróság, firssült 5.21-re a firmware, és ha beírom mozillába az ip-t, akkor csak a kék háttér jelenik meg, nem tudok belépni a felületre, csak a Zyxel Start Utilityből indul el. Más böngészőn nincs gond az IP-s belépéssel.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#1239) SyMbioTe válasza SyMbioTe (#1238) üzenetére

Up.: Már nagyjából megy.
Mobilnetről próbálkozom, mint külső háló. Ha beírom, hogy xxxx.zyxel.me:8000, akkor HTTP-n már be tudok lépni a NAS-ba.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#1240) hozelujiz


hozelujiz
tag

Sziasztok,

Szeretnék kérni egy kis segítséget.
Újonnan vásárolt NAS, első beüzemelés, két darab 1TB-os HDD Raid0-ba, .21-es FW. Transmission frissen telepítve. Port beállítva, routeren is, fix ip. Betöltöm a torrentet és nem indul el a letöltés, de cserébe felmegy a processzorhasználat 100%-ra és, ha becsukom a Trm. ablakot, utána már megnyitni sem tudom...
Többszöri restart, Trm. újratelepítés volt már. Előtte egy NSA310 gond nélkül ment...

Valakinek bármi ötlet? Tudok még valamivel próbálkozni vagy mehet vissza garba?

Köszi,

Üdv.

(#1241) windlord válasza hozelujiz (#1240) üzenetére


windlord
őstag

Tavoli eleresek mennek?
Zyxel Drive, zCloud?

Ezt tegnap el is feledtem kerdezni...

(#1242) hozelujiz válasza windlord (#1241) üzenetére


hozelujiz
tag

Odáig el sem jutottam. De a HDD-t látom hálózaton keresztül...

(#1243) windlord válasza hozelujiz (#1242) üzenetére


windlord
őstag

Kuld vissza!
Mar igy is tobb idot es energiat fektettel bele mint kellene.

(#1244) Prego válasza hozelujiz (#1240) üzenetére


Prego
senior tag

Volt hasonló gondom kezdetekben. Még nem ismertem a készülék mappaszerkezetét, ezért valamelyik nem odaillő mappába akartam letölteni a fájlokat (vagyis én meglévő letöltéseket akartam átvinni a NAS-ra, fájl felmásol, torrent betölt módszerrel). Aztán egy ideig nem is volt Trm a gépen, a beépített letöltőjét használtam.
Hetekig tartott mire viszonylag stabil, használható rendszert sikerült összeépítenem. Még most is vannak megoldásra váró bibik:
-előző tulaj cloud accountja még mindig ott van a userek között
-Ha vidéken akarok letölteni fájlt a NAS-ról FTP-n, akkor a letöltés hol 1.7Mbps (ottani hálózati sebessége), hol csak 200Kbps (szüneteltetett Trm-mel).
Ne add fel, én legtöbbet az UPnP-vel/miatt szívtam.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#1245) keroska


keroska
csendes tag

Kedves MINDENKI!

Segítséget szeretnék kérni.

Most vettem 326NAS-t

Próbálnék belépni a kis masinérába a hozzá kapott leírás alapján, de nem boldogulok vele.
Vissza mentem én a hozzászólásokban de ennyire az elejéről semmit az előző néhány százban :W .
A leírás szerint próbáltam a böngészőbe beírni: :W
https://findme.zyxel.com/ közben próbáltam a gombokat sok féle képen nyomkodtam,de eredménytelenül,
tabletről is de eredménytelenül.
Viszont ha a ruterbe belépek az felismeri NAS-t
(2db 2TB HDD-t raktam bele az előlapon a LED-ek szerint észrevesz őket de elérni nem tudom úgy sem ha kiveszem a winyókat persze kikapcsolás után)

Biztos én csinálok valamit rosszul de nem tudok rájönni hogy mit.

Előre is köszönöm a segítséget
Üdvözlet mindenkinek

(#1246) odrif válasza keroska (#1245) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Állíts be fix (statikus ) IP-t a NAS-nak, a routerben.
Legyen mondjuk 192.168.1.15
Ezt követően a böngészőbe beírod hogy 192.168.1.15 akkor az admin felület fogad.

20 éve a Prohardveren

(#1247) MaCS_70 válasza odrif (#1246) üzenetére


MaCS_70
félisten

Bocs, hogy beleszólok, de először szerintem érdemes megnéznie a DHCP-táblában, hogy milyen címen van a NAS, és azon próbálkoznia.
Tökéletesen jogos a felvetésed a fixen osztott IP-címmel, de a beírás-érvényesítés után az még nem feltétlenül fog azonnal hatályba lépni, vélhetően csak a NAS újraindítása után!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1248) Prego válasza keroska (#1245) üzenetére


Prego
senior tag

Van egy kis alkalmazás: findmyNas, ez megtalálja neked a local hálón.
A termék letöltési oldalán megtalálható.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#1249) Thome válasza hozelujiz (#1240) üzenetére


Thome
addikt

Akkor csinál ilyet, ha hibás az elérési út.
Hasonlóképp néz ki?

etc/zyxel/storage/sysvol/meghajtóneve ?

(#1250) windlord


windlord
őstag

WAN illetve LAN - on, telefonrol, hogyan tudom leallitani a NAS - t.
Most bongeszovel oldom meg.
Van erre mas mod?
App, ami kezeli a szerkezetet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.