Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Csigger


Csigger
őstag

Sziasztok!
Régóta megvan az eszköz es eddig minden gond nélkül el is értem kintről a NASt a mobil appon keresztül, de mióta feltettem az új szoftverfrissítest egyszerűen nem férek hozzá kintről. Telekomos optikán vagyok, egy Huawei gatewayel illetve mögötte egy Tplonk 1043nd2vel. Upnpt es port forwardingot is állítottam, de nem működik! Vkinek vmilyen jótanács?

Apple and Android user

(#852) hotkar válasza Csigger (#851) üzenetére


hotkar
aktív tag

Ellenőrizd le az összes szóbajöhető helyen a portkiosztást és az UPnP beállításokat. Érdekes dolgokat fogsz találni (random letiltott szervizek, találomra kiosztott portok).

Az összes szóbajöhető helyen a NAS-t (LAN és WAN portok), a routert (ott mondjuk biztosan nem változott meg semmi) és a DynDNS UPnP-t értem.

(#853) Fagyi válasza rostiron (#847) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Saját tapasztalati vélemény következik!

Webdav:

Egyelőre az új FW.-nél nem működik! Egyébként kellene! ezzel együtt a Zdrive-on sem elérhetőek a mappák.

Film lejátszás saját vagy távoli hálózatról webböngészőben:

A chrome, firefox, edge beszüntette a kiegészítők támogatását [link]!

Így a frissített vagy új böngészőből az mkv és avi kiterjesztésű file-ok nem játszhatóak le, otthoni hálózaton sem!

Aki szeretné lejátszani, az a firefox ESR verziójával teheti meg. Egyelőre még pontos infóm nincs, hogy kell a plugin-t rávarázsolni, de a vlc web plugin kell hozzá!

Üdv

fagyi

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#854) Fagyi válasza Imy (#850) üzenetére


Fagyi
aktív tag

A menü pontban található beállításokból leszűrve:

A Time Machine engedélyezásekor egy mappát tehetünl elérhetővé a MAC környezetben.
Valószínű, hogy ida készíthetünk backup mentést, mely egyirányú.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#855) Fagyi válasza Csigger (#851) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Mivel érnéd el a nas-t kívülről?

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#856) MaCS_70 válasza Fagyi (#853) üzenetére


MaCS_70
félisten

A jelek szerint lemaradtam valamiről.

Mikori, milyen verziószámú az új FW?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#857) Fagyi válasza MaCS_70 (#856) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Firmware verzió:V5.21(AAZF.1)

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#858) rostiron válasza Fagyi (#853) üzenetére


rostiron
őstag

Szia.

Tehát a régebbi FW. -nél akkor működött a böngészőből a webdav ? Nem lehet visszaállni rá ??
Mi a különbség a kettő között ? V5.21(AAZF.1) és V5.21(AAZF.0)

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#859) rostiron válasza Fagyi (#853) üzenetére


rostiron
őstag

Az innen letöltött 32 bit-es verzió tartalmazza, és nálam lejátssza a filmeket.
Itthon próbáltam, távolról nem.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#860) tzol


tzol
tag

Urak, tényleg hangos ez a masina? Amazonon néztem, hogy mennyibe kerül, mikor ezt találtam :)

[ Szerkesztve ]

(#861) Imy válasza tzol (#860) üzenetére


Imy
veterán

Nekem nem tűnik hangosnak, a benne lévő 3.5 HDD hangosabb. De lehetne halkabb is a ventillátor. Ki mire cserélte amúgy?

(#862) Csigger válasza hotkar (#852) üzenetére


Csigger
őstag

Írtó idegesítő ez a történet, ezekszerint a Zyxel b@szta ezt el a jelenlegi fwvel. Nem emlékszem hogy ennyit kelltt volna szívom előzőleg.
TPlinkroutern minden be van állítva, Upnp be van állítva, a Telekomos gatewayen is engedélyezve van az Upnp tehát ki kell hogy engedje és a port forwardingokat is beállítottam, leteszteltem őket aztán netes port triggerelővel és hol nyitva van hol nincs... :W

Amúgy kívülről szimplán a ZyxelDrive appal próbáltam, de az is álladóan azt mutatja hogy Disconnected, és nem tudok belogolni rá...

Apple and Android user

(#863) wolruf válasza Imy (#861) üzenetére


wolruf
őstag

Nekem hangos. Benne a HDD meg még inkább. Sőt, rezonál is, mint a fene. A korábbi NSA-310-esem sokkal halkabb volt. Ez van :) Amíg garis, a ventihez biztosan nem nyúlok :)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#864) MaCS_70 válasza wolruf (#863) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha tényleg rezonál, akkor sürgősen tégy ellene, mert ez nagyon nem tesz jót a HDD-nek!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#865) Imy válasza wolruf (#863) üzenetére


Imy
veterán

Nálam rezonálás nincs, a másik HDD egy 2.5-ös lesz. Az biztos, hogy halk lesz. :)

(#866) taip válasza tzol (#860) üzenetére


taip
senior tag

Nekem alig van hangja. A ventilátor is halk és a vinyók is. Igaz, nem hálóban van, hanem nappaliban, de hangosnak tutira nem mondanám.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#867) rostiron


rostiron
őstag

Engem is zavart a hangja, főleg hogy nem egyenletes hangja volt, hanem szakaszosan adta.
Szerintem maga a ház átveszi a venti rezgését. Először kicseréltem a venti csavarjait ilyen gumi rögzítésre, amitől sokkal jobb lett. De a tuti megoldás ez lett :D :D

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#868) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Köszönöm a tesztelőknek a tesztelést! :R

Mijzelf ki is rakta az új FFp csomagot, szóval telepíthető bátran MetaRepositoryból! :)

Illetve kapott még egy ikont a csomag 5.20-as fw fölött is.

[Újdonságok]

Have fun!

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#869) MaCS_70 válasza Mr Dini (#868) üzenetére


MaCS_70
félisten

:R :R :R :R :R

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#870) Thome válasza rostiron (#867) üzenetére


Thome
addikt

Ki lett belőle kapvaa venti, azaz kívülre lett rakva? Mert agyhalál milyen hangja van, éjjel mikor megy, hallom a rezonanciát a házban, pont olyan kellemes hangszínben megy.

Hogy lehet szétkapni?

(#871) rostiron válasza Thome (#870) üzenetére


rostiron
őstag

A hátulja van leszedve, és egy halk ventit csak mögé raktam. itt van a szétszedése
Pár fokkal hűvösebb is.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#872) hotkar


hotkar
aktív tag

Sziasztok!

Gyakorlott SSH-s szakemberre van szükségem.

Módosítani szeretném a twonkyserver.ini fájlt. Odáig eljutottam, hogy az editorral megnyitottam, és ekkor ez fogadott:

Az látszik, hogy értelmes dolog van benne, de a minden karakter előtt levő "^@" miből származik?

Valami kódlapos beállítás lehet rossz? PuTTy - ot használok.

Ígérem, semmi másra nem fogom használni az SSH-t, de erre szükségem lenne :)

30 éve tanultam a DOS-t, az úgy kb. elég is volt :D

(#873) lcsaszar válasza tzol (#860) üzenetére


lcsaszar
csendes tag

Én is ezt a ventit építettem be, jóval halkabb lett, csak egész közelről lehet hallani. Nagyon kevés 20 mm vastag csendes ventilátor létezik, a Noiseblocker XC-1 pont ilyen, és olcsó is. Sajnos a szokásos 25 mm vastag ventilátorok nem férnek el.

(#874) H_András


H_András
tag

Kinőttük a lemezeket, kettő db négy terrás érkezik a két egy terrás helyére (raidben mentek). Az világos, hogy kimentek előtte mindent, és az új lemezeket a nas majd formázza miegyéb. Viszont a könyvtárfa is létrejön megint, gondolok itt torrentre foleg, mármint a lemezcsere után a szoftverrel és a már belakott appokkal egyéb beállításokkal nem kell bajlódjak? Végül is az nem változott, vagy mindennel úgy kell eljárnom mintha új nast vettem volna? Akkor elég sokat kellett molyolni mire mibden klappolt.. Remélem érthető amit kérdezek, annyira értek hozzá hogy beüzemeltem másfél éve, azóta ment..

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#875) maci74


maci74
tag

Megjött a kicsike.A régi 221es ről mentem a dolgaim,aztán holnap vinyók átrak vissza minden.
A venti halkabb mint a régié volt,abszolut nem zavaró.

"De Ford! Mi csak egy kis gyengédségre vágytunk!!! Ford Fairlane: Örüljetek a ráadásnak! whaouuuuu!"

(#876) Fagyi válasza H_András (#874) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Sztem mintha új lenne. Én utólag tettem bele egy HDD-t és a video, photo, music mappa mellé még rakott
video - 1 ,2 mapáákat és a többiből is.
Először Én mentenék, formáznék, felraknék mindent kedvem szerint (app-ok) utánna az adatokat.
A mappákban van adat átfedés is nálam :P. Tedd be a HDD-ket és ha lesz felesleges mappa, töröld, ha engedi.
Utána mehet rá az adat.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#877) Fagyi válasza maci74 (#875) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Gratula, sok sikert a beüzemeléshez.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#878) Fagyi válasza hotkar (#872) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Én nem értek hozzá. De miért akarsz belenyúlni?

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#879) Thome


Thome
addikt

Van valami mobilos app amivel esetleg lehet vezérelni a kikapcsolást?

Király lenne, ha csak megnyomnék egy gombot és leállítja magát, nem kellene a böngészőbe lépni állandóan, és onnan leállítani... :)

Illetve:

A windows intézőben a hozzádott lemezmeghajtóknál ott van a kis fekete nas 326 ikon is. Az eltakarítható valahogy onnan?

[ Szerkesztve ]

(#880) hotkar válasza Fagyi (#878) üzenetére


hotkar
aktív tag

Sok a nyűgöm ezzel a gépezettel. Nem mennek a médiamegosztások még a saját "Music", Video" és "Photo" alkalmazásában is üres a könyvtár ("No media"), pedig be vannak másolva fájlok. Megosztások engedélyezve.

Fájlszinten ("File browser) minden elérhető.

A mobilalkalmazás (Zyxel Cloud) régen (értsd: az utolsó FW frissítés előtt) még az otthoni tőgymeleg WiFi környezetben legalább látta ezeket, ma már teljesen üresek a médiakönyvtárak.

Szóval szeretném helyrerázni, mielőtt eladom a cuccost :((( Ennyivel tartozom az új gazdájának.

Olvastam itt a fórumon, hogy az említett fájlban hiányos az egyik bejegyzés, gondoltam, megnézem, mielőtt kérdezek vagy pontosítok. Hát, ez sem jött össze. :U

(#881) Fagyi válasza hotkar (#880) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Azért az túl bonyolult lenne, ha így kellene!
Sztem sima user error. Az útmutató írásom alapján sem megy, hívj meg rá és ránézek.
Sima megosztási hiányosság lesz az.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#882) Fagyi válasza Thome (#879) üzenetére


Fagyi
aktív tag

A nas képes a WOL-ra ez androidos app-al is lehet. Kikapcs nem. Bár nem ismerem a WOL-T, lehet ki is lehet kapcsolni.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#883) Imy válasza Thome (#879) üzenetére


Imy
veterán

Erre én is kíváncsi lennék, hogy melyik appal lehetne frankón vezérelni. Amúgy nem otthoni hálózatból is el lehet vele érni a NAS-t?

(#884) Fagyi válasza Imy (#883) üzenetére


Fagyi
aktív tag

El a mycloud-on keresztül is de dyndns-el is. Egy sima wake on lan app kell, de csak bekapcs és nem tudom van e visszajelzés az ébredésről.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#885) Thome válasza Fagyi (#884) üzenetére


Thome
addikt

Nincs visszajelzés, és a mycloudos wake on wan nem működik egy esetleges wan ip cím változás esetén, tesztelve.

De valami wake off jó lenne, viszont az csak a felületén keresztül megy. Majd kitalálok rá valamit, hátha megtudom oldani.

[ Szerkesztve ]

(#886) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! Mostanában a nas ventillátora kb. 2 mpenként kissé felbúg, majd lassul, ezt hallom a szobában is. Szoftveresen lehet valahol állítani a hűtés fokát, paramétereit, ventillátor aktivitását? Alig használom a NAS-t, szóval kb. alig kéne működjön, nem állandóan így mennie és búgnia...

[ Szerkesztve ]

(#887) maci74


maci74
tag

Sziasztok.
Az mitől lehet h. ha be akarok lépni a nas felületére,akkor csak a kékes háttér fogad.A bejelentkezéshez szükséges kis ablakot nem dobja fel,ám TC-ból a hálozat alatt látom a nas-t s a mappáit is.

Köszi előre is

"De Ford! Mi csak egy kis gyengédségre vágytunk!!! Ford Fairlane: Örüljetek a ráadásnak! whaouuuuu!"

(#888) Imy válasza Fagyi (#884) üzenetére


Imy
veterán

A dydns hogyan működik?

(#889) Fagyi válasza Imy (#888) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Az olyan net szolgáltatóknál, ahol nincs fix ip-d, ott a dns szerver figyeli a géped és korrigálja ha változik az ip-d. A regisztrált dyndns-n így mindig eléred a géped, mintha fix ip-d lenne.
Ezt tudja a kezelni a nas-is, de már saját dns-t is szolgáltat a mycloud így felesleges az új user-nek, de akinek van régi annak segítség nem kell újat csinálnia feleslegesen.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#890) Fagyi válasza maci74 (#887) üzenetére


Fagyi
aktív tag

F5-el kezdenék és cache ürítéssel. Ha komolyabb a gond akkor meg mindegy. 3 csippes restart ha minden kötél szakad.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#891) MaCS_70 válasza maci74 (#887) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem próbáltál véletlenül FFP-t telepíteni?

Az az 5.21-es FW-re téve Dini fixe előtt ilyet produkált.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#892) Imy válasza Fagyi (#889) üzenetére


Imy
veterán

Köszi, és ha beregisztráltam, akkor mit és hol kell beállítani?

(#893) maci74


maci74
tag

Annyira még nem tartok h. ffpt rakjak.ám érdekes mert mobilon meghívva beadja a teljes oldalt.valszeg a tényleg az én gépemmel lesz valami böngésző problema.
Hazaérek aztán megprobálom amit irtatok.
Köszi nektek.

"De Ford! Mi csak egy kis gyengédségre vágytunk!!! Ford Fairlane: Örüljetek a ráadásnak! whaouuuuu!"

(#894) ateszm


ateszm
senior tag

Kedves urak kérdezek.
Vettem a kicsikébe a meglévő 3TB Red mellé mégegyet. Beraktam egyedül formázás particionálás remek. kikapcs berak a régi ami már fullon volt. A zyxel menüjében látszik az új Red ,de se saját gép alatt se Tc-el nem látom a régi tartalmat. Ha kiveszem az üreset akkor látom rendesen. Mit rontok el? Mi a sorrend az új üzembe helyezésnél?
Válaszotokat előre is köszönöm.
Üdv: ateszm

(#895) ateszm válasza ateszm (#894) üzenetére


ateszm
senior tag

Közben elmerültem a megosztásokban, most már látom az egészet. Gondolom az nem megoldható hogy egyben lássam az egész tartalmat a raid kötegek miatt. Vagy le kell mentenem az összes cuccot, formázni mindent és kezdeni elölről? És akkor egy köteg lenne.

(#896) H_András válasza ateszm (#895) üzenetére


H_András
tag

Persze, ki kell menteni a regirol az adatot, utana osszefuzod a kettot ha ezt szeretned, ekkor torolni fogja az adatokat a regirol..Minden ilyen lemezmuveletnel igy jar el a nas, nem tudja a koteteket ugy osszefuzni hogy ne nyulna a tartalomhoz, particional formaz stb. Utana visszamasolhatod a nagyobb tarhelyedre.

[ Szerkesztve ]

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#897) ateszm válasza H_András (#896) üzenetére


ateszm
senior tag

Sajnos ezt csak egy újabb 3T-s vinyóval tudnám megoldani. Nem baj működik így is rendben :)

(#898) Joe215 válasza ateszm (#897) üzenetére


Joe215
aktív tag

Nálam ez volt 2 4TB HDD -vel, RAID0 -ba raktam őket. 2 du. elment rá mire mindent visszamásoltam, de most már pöpec.

(#899) chosa91


chosa91
aktív tag

Sziasztok,

Jól értelmezem, hogy NFS megosztás esetén csak új mappát tudok létrehozni és meglévő mappát nem tudok megosztani? (download folder-t szeretném láthatóvá tenni a tvbox-nak)

"Find something boring, and make it funny!"

(#900) chosa91 válasza chosa91 (#899) üzenetére


chosa91
aktív tag

Menet közben találtam megoldást /etc/exports-ban lemásolva egy adott sort, megadva egy másik PATH-t azt kapom, amit kérdeztem.

Viszont az nem tiszta, hogy a KODI a gyökérig lát, de bentebb már nem tud lépni. Ugyanez volt mac-en is, amíg a -o resvport,rw kapcsolót hozzá nem adtam az mount nfs-hez.

(Bárkinek bármi ötlete, mi baja lehet?)

"Find something boring, and make it funny!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.