Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) MaCS_70 válasza spe88 (#400) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egy távoli gépen nyilván sokkal lassabb minden fájlművelet, hiszen mindennek le kell jönnie a hálózaton, vissza is kell menni a NAS-ra, millió ütközéssel, folyton szólongatva a távoli eszközt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#402) Istv@n válasza spe88 (#400) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Hát, nem egyszerű a helyzet... windowson keresztüli másolás azért lehet lassú, mert a wifin keresztül duplán "közlekednek"az adatok. (Kb ki is jön, 70MB/s PC -> NAS, NAS-> PC -> NAS 30-40MB/s) Ezen kicsit lehetne gyorsítani kábelen keresztül, de gondolom nem véletlenül vagy wifin....
Nem vagyok biztos benne, de nekem úgy rémlik, hogy ha azonos köteten vannak a fájlok a NAS-on, akkor win alól is egy pillanat az áthelyezés, ha külön kötetre kell másolni, akkor sok idő... Pláne, ha sok kis fájl van.
Ha gyakran van erre szükséged, lehet, hogy megnézném ssh-n keresztül mik a lehetőségek. ott akár egy mc-vel a nas-on belül maradhatsz...

(#403) spe88 válasza Istv@n (#402) üzenetére


spe88
senior tag

Nálam az verte ki a biztosítákot, hogy NAS-on azonos köteten lévő mappákat egy másikba akarok áthelyezni, mert véletlenül anno rosszba lett átmásolva. Ha ezt Windowson keresztül teszem a felmappelt meghajtóban intézővel vagy TC-vel, órákig tart, holott itt klasszikus adatforgalom nincs is, mert áthelyezés.

Itt dobtam le a láncot.

Ha nem onboard csinálok valamit iszonyat lassú. Ha kábellel kötöm rá a laptopra, aminek a LAN portja gigabites, még akkor is tetű. Ahogy írtam is ha USB-vel kötök rá valamit a NAS-ra, arról ne is beszéljünk, 72 napot írt ki míg átmásolom az adataimat és nem gyorsult be fél nap után sem! :) Jön a haver a HDD-vel, hogy elviszi a cuccokat és beledugom egy USB 3-as rackbe a NAS-t, ami 10k!!! volt és kb. oylan gyorsasággal megy át a cucc, mintha otthonról elérné a NAS-omat és internetről lehúzná. És nem a laptoba dugom vagy valami, onboard ennyit tud az USB 3 ebben a NAS-ban. Ez erősen vicc kategória. Minek rakja bele a Zyxell, ha a proci meg egyebek ennyit tud kitolni USB3-on? Még 2-nek is kevés.

Mindenhogy iszonyatosan lassú egyébként, de komolyan. Nagy várakozások voltak, de ez így részemről bukás. Ezért meg nem akarok venni egy 100k-s NAS-t, hogy egy HDD másolás a mai sebességet megközelítse. Az azért vicc, hogy egy 40k-s HDD 64 MB cache-sel, meg SATA 3-mal ilyen 5-40 MB/s-cel másol saját kötetre. A 40 az rekord volt, az átlag ilyen 20, ha Windowson keresztül csinálom, nagyobb fájlokkal. Ha még NAS-ról akarok átmásolni valamit laptopra, arról ne is beszéljünk, gyorsabban lejön trorentről! :D

Legalább azt mondja el nekem valaki, hogy a fájlkezelőjében be lehet-e álíltani, hogy ne jelenjen meg külön füleken a mappa beltartalma?

Ez mikroszerveres dolog nagyon jó ötlet, de ahogy elnézem még iszonyatos gyerekcipőben jár, pedig nem mai technika ez sem már.

Sűrűn nem használnám szóval az utóbbi megoldást nem erőltetném, ha bonyolult. Nem tudom mi az az mc.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#404) MaCS_70 válasza spe88 (#403) üzenetére


MaCS_70
félisten

A másolás Windowsról indítva nálam köteten belül olyan 30 MB/s sebességgel, a mozgatás viszont azonnal készen van.
Ha valami a NAS-on belül gyors, a Windowson viszont lassú, az nem a NAS hibája.

Ez egy belépő szintű készülék, de a sebességével még a teszteknek sincs problémájuk.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#405) spe88 válasza MaCS_70 (#404) üzenetére


spe88
senior tag

Igen nekem is azzal van a gondom, hogy onboard nem tudok mozgatni annyi mappát amennyit akarok, mert egyszerűen nem tölti be az összes almappát a gyári fájlkezelő ahogy írtam is.

Ezért van a 3 opció:

1 - az onboard fájlkezelőben valahol be lehet állítani, hogy mindegyik mappát betöltse.
2 - felrakni egy olyan fájlkezelő appot, ami ezt tudja
3 - Windowson keresztül megoldani, hogy a mozgatás is gyors legyen

Gondoltam az első 2 könnyen járható út.

Igazából, azt hittem csak én nézek be valamit azért is kérdeztem, de ennyi idő alatt már áthelyeztem volna manuálisan a mappákat ha 50 különböző fülről 50-ről. Csak az ember optimista, megkérdezi itt a fórumon, vki csipőből rávágja és paff 10mp alatt végzek. Ez pont nem olyan probléma, amire ennyi idő alatt megvan a megoldás, de ezt előre nem tudhattam. :)

Szóval fogom magam és félóráig szenvedek a pár 1000 mappa áthelyezésével aztán ennyi, többet úgy sem kell ennyi mappát átpakolni, ha igen, akkor meg majd valami parancssort írok rá, bár nem vagyok otthon a linux parancsokban. :)
De nem hinném, hogy lesz ilyen

(Viszont a rákötött USB3-as HDD meghökkentően lassú, gyakorlatilag teljesen felesleges 3-asként árulni. Nem próbáltam ki a másik két 2-est, de ha ez ennél is lassabb, akkor kegyetlen:) )

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#406) MaCS_70 válasza spe88 (#405) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ott akadtam el, hogy nem értem, milyen fülekről van szó. Nálam a NAS felületén a fájlkezelő nyit egy fület, amiben benne van az egész fastruktúra.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#407) MaCS_70


MaCS_70
félisten

A jelek szerint hanyatlom szellemileg, de egy csomó dolog kifog rajtam.

A Control Panel - Network - DynDNS szekcióban a DynDNS-en kívül van olyan szolgáltató, akinél egyáltalán európai nyelven lehetséges fiókot nyitni? A NoIP kismillió domaint felajánl, de a noip-t pont nem. Hogyan lehet náluk a 326-os által ismert címet létrehozni?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#408) tanygab


tanygab
tag

Sziasztok,

Sajnos végleg megadta magát a szeretett NSA310-em, házon belül maradva így lett egy NAS326.

Az új nasba került egy új HDD az első helyre. A második helyre beraktam a régi nasban használt HDD-t.

Ha jól emlékszem az JBOD volt ( annak ellenére hogy csak 1 slotos volt :F ).

Az új nasnál viszont mindenképp kötetet akar kreáltatni. Van valami mód arra hogyan lehetne lementeni az adatot a régi HDDről?

(#409) spe88 válasza MaCS_70 (#406) üzenetére


spe88
senior tag

majd csinálok egy screenshotot, nekem nem egy ablakban van az összes mappa, gondolom valami memória spórolás céllal megvágták, hogy ne kelljen az összes mappát beölteni csak az első x darabot

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#410) hotkar válasza MaCS_70 (#406) üzenetére


hotkar
aktív tag

Tudom már, mire gondol. A fájlkezelőben a jobb oldalon vannak a kezelőszervek (kb a kép közepén), amikkel lehet a lapok között lépkedni (csak akkor, ha egy képernyőnyit meghaladja a lista).

Valóban nem lehet az egy oldalon kilistázott fájloknál/mappáknál többet kijelölni még SHIFT+kattintással sem (csak egy oldalnyit max) mert ha átlépek a következő oldalra, érvényét veszti az előző oldalon megtett kijelölés.

De ez sztem a webes technika miatt van, merthogy ez nem windózos ablak, hanem két különböző weblap. Ezt nem hiszem, hogy át lehet hágni... De biztos van közöttünk egy webfejlesztő, aki el tudja magyarázni jobban.

Nem hinném, hogy erőforrás-spórolás lenne mögötte, inkább fejlesztői bénázás vagy igénytelenség.

[ Szerkesztve ]

(#411) MaCS_70 válasza hotkar (#410) üzenetére


MaCS_70
félisten

Értem -- én még nem értem el az ablak alját.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#412) spe88 válasza hotkar (#410) üzenetére


spe88
senior tag

na ez rossz hír, mert tényleg több mint 1000 mappát kéen áthelyezgetni, elég idegörlő.
Lehet, hogy mégiscsak windowsból csinálom aztán magára hagyom a rendszert 1 napra :D

Mindig panaszkodik az ember, de 2017-ben ezt már tényleg nem tudom hova tenni! :D

Megpróbálok rá felhekkelni valami fájlkezelőt így első körben aztán jöhet a Windows, ha nem sikerül. :)

tx

[ Szerkesztve ]

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#413) Istv@n válasza spe88 (#412) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Mennyire idegen az ssh neked? Linuxban Midnight Commander-rel elég jól lehet dolgozni...

(#414) H_András válasza tanygab (#408) üzenetére


H_András
tag

Én egyszer nagyot szenvedtem egy ilyennel. Hiába ugyanaz a márka, új nas mindenáron formázni fogja a vinyót. Windows alá nem tudok értelmes alternatívát, mármint olyan programot, ami olvasná az adataid (a fájlrendszerre értem).. nálam itt meg is állt a tudomány, egy fórumban azt ajánlották, Linux alól próbálkozzak. Így is lett, egy céges linuxos laptopra dugtam rá külső vinyóként, szó nélkül látta és másolta a tartalmát egy harmadik vinyóra... utána régi lemez újraformás az új mellé a nasba, visszamásolás és voilá- Macerás, de működött.
Ez két éve volt, azóta lehet vannak más megoldások hozzáértőbb emberektől esetleg :U

[ Szerkesztve ]

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#415) spe88 válasza Istv@n (#413) üzenetére


spe88
senior tag

Meglehetősen! :) Alapjában véve a Linuxhoz nincs közöm. De kénytelen lesze ráállni, most már legalább tudom mi az az MC. Van róla vmi leírás, amit javasolsz? Angol-magyar mindegy....

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#416) lcsaszar válasza lcsaszar (#396) üzenetére


lcsaszar
csendes tag

Nincs senkinek tapasztalata a Twonky szerverrel? Lehet parancssorból ellenőrizni, állítgatni? Az adminisztrációs felületén a Songs darabszáma: 0. Pictures, Videos sok van, látom is azokat.

(#417) lcsaszar válasza pinkfather (#294) üzenetére


lcsaszar
csendes tag

Szia!

Nálunk is voltak áramszünetek. Nem tudom, hogy összefügg-e, de ugyanez a jelenség. Nálad megoldódott (és hogyan)? Az a tervem, hogy leszedem a Twonky servert és a PHP-MySQL-PhpMyAdmin-t. Majd NAS újraindítás, utána visszateszem fordított sorrendben (SQL utána Twonky). Egyszer már segített. Nem tűnik valami stabilnak ez a rendszer...

(#418) Istv@n válasza spe88 (#415) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Hello!

Első körben engedélyezd az ssh hozzáférést a webes felületen. Vezérlőpult/hálózat/terminál.
Töltsd le a putty nevű ssh klienst innen: https://the.earth.li/~sgtatham/putty/latest/w32/putty.exe
Nyisd meg és lépj be a nasra az ip cím megadása után. a felhasználó legyen root , a jelszó pedig a webes felület admin jelszava.

Ezután engedélyezni kell a "3rd parity zpkg-s" nevű kiegészítést a nason. Ehhez az admin mappában hozz létre egy "zy-pkgs" mappát és mentsd bele ezt a fájlt web_prefix néven! [link] kiterjesztése ne legyen!

Ha sikerült, akkor a webes felületen az alkalmazás központ/tallóz/minden alkalmazás menüben, ha nyomsz egy frissítést, akkor meg fognak jelenni új alkalmazások is.
Ezek közül telepítsd a Midnight Commandert!
Ha Enabledre vált a státusza, akkor lépj vissza az ssh ablakba és írd be: mc, utána enter.

Ha minden jól megy, akkor elindul egy total commander szerű fájlkezelő, ami a nason fut, annak minden előnyével!

Fontos, hogy az új alkalmazásokkal óvatosan bánj! Az FFP csomagot pl még véletlenül se telepítsd, mert kinyírja a webes felületet!

Röviden ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#419) spe88 válasza Istv@n (#418) üzenetére


spe88
senior tag

Na épp azon agyarltam, hogy az FFP-t is fel kéne rakni! :D

Akkor Transmissiont fel lehet pattintani az FFP nélkül? Sokat kell még tanulnom...

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#420) Istv@n válasza spe88 (#419) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Igen! Nem kell hozzá ffp.

(#421) bexinho23


bexinho23
őstag

Megjott a nas, tok jo. Csak hulye voltam, es azt hittem h ha a kulso wd hddt szetszedem, akkor annak u.az a csatlakozasa, ami a nasnal. Nem tudtam h az usb miatt teljesen fix es mas a wd csatlakozasa. Most per pill nincs a nasba hdd, de usbrol atmenetileg szeretnem haszbalni a nast. Megoldhato, vagy felejtsem el?

(#422) hotkar válasza Istv@n (#418) üzenetére


hotkar
aktív tag

Én ugyan nem kérdeztem, de nagyon köszönöm :R ezt a kis szösszenetet, amit leírtál a külső appok "becsempészéséről".

Ez egyébként mennyire általánosítható? Hol találok olyan helyet, ahol ehhez a NAS-hoz való progik vannak? Illetve azokat hogy kell megszagoltatni a NAS-sal, hogy a telepíthető appok között megjelenjen a webes felületen?

Ha Te, vagy valaki rászánna 5 percet, és leírná...

(#423) bexinho23 válasza bexinho23 (#421) üzenetére


bexinho23
őstag

Sikerült beüzemelnem egy rossznak hitt 250gb 2,5" hdd-vel, illetve az usb-n rácsatlakoztatott 1TB WD-t is felismerte. De nem értem a NAS működését. 2 óra szenvedés alatt sikerült a windows kliens segítségével hálózati meghajtókat létrehoznom, így elérek fájlokat problémamentesen. Azonban a webgui-t valamikor 10-20 percig el sem érem, egyszerűen fehér képernyő van, semmi hibaüzenet. Aztán teljesen random betölt, és tudom használni. Ezidő alatt elérem a hálózatokat. Teljesen gyári a NAS, 5.11-es fw van rajta, ha jól emlékszem. Mert még frissíteni sem tudom... Másnak is ilyen problémás volt a beüzemelése?

(#424) Istv@n válasza hotkar (#422) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Hello!

Tulajdonképpen ez a legegyszerűbb módja az extra programok telepítésének. Ha nem elég, akkor telepítheted (szintén a webes felületről) az Entware-ng csomagkezelőt, amivel ezeket is fel lehet tenni: [link]
Ezek már nem jelennek meg a web felületen, és a használatuk minimum egy alap szintű linux ismeretet kíván!
Meg persze ésszerűséget... A hardvernek elég hamar el lehet érni a korlátait, ha össze vissza telepítget az ember.

(#425) TA68


TA68
senior tag

Van új Firmware: V5.21
Nem lehet a Twonky szergejt ( :D ) rávenni valahogy, hogy mutasson videóknál is bélyegképeket? Szerintem ez így eléggé ronda:

[ Szerkesztve ]

(#426) bexinho23


bexinho23
őstag

A fw frissítést sikerült ráerőszakolnom a NAS-ra, így már problémamentesen el tudom érni a webgui-t. Azonban a transmission telepítés egyszerűen nem megy. Mindent a leírás szerint csinálok, de a retrive from internet-nél "download list failed"-et ír.

web_prefix a NAS326/admin/zy-pkgs-be van másolva, és a PuTTY-al is beléptem a root+kezelőfelület jelszópárossal. Már a netet is feltúrtam, de ilyen problémát nem találtam.

Van ötletetek?

(#427) Istv@n válasza bexinho23 (#426) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Hálózat rendesen be van állítva a nason? (DNS szerver cím, átjáró van?

(#428) bexinho23 válasza Istv@n (#427) üzenetére


bexinho23
őstag

Jól be van állítva. A gyári fw frissítés is szépen lement központi szerverről. Ezért nem értem.

(#429) Istv@n válasza bexinho23 (#428) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Töröld az admin mappából a zy-pkgs mappát és próbáld meg úgy frissíteni az alkalmazásokat! A transmission az alap csomagok között van, szóval azt fogod látni.

(#430) bexinho23 válasza Istv@n (#429) üzenetére


bexinho23
őstag

Az a probléma, hogy ezt már megtettem. Full üres az admin mappa. És ugyanúgy nem jeleníti meg az appokat. Pedig sikeresnek írja a "letöltést". Amikor beüzemeltem, az 5.11-es verzióval máshol kellett elérn ezt az app centert, de ott láttam az akkori 2 gyárilag telepített appot a listában. Itt viszont a gyárilag telepítetteket sem jeleníti meg.

1
2
3

(#431) Istv@n válasza bexinho23 (#430) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Esetleg másik böngésző, nas újraindítás?
Végső esetben nas gyári visszaállítás?

(#432) bexinho23 válasza Istv@n (#431) üzenetére


bexinho23
őstag

Próbáltam másikban is, de u.az: lista sikeresen lekérve, azonban az semmi sem látszik. Nas újraindítás szintén megtörtént. Gyári visszaállítást megpróbálom, mert más esélyt nem látok. Bár egy külföldi fórumon az sem segített. Még annyit, hogy távolról már elérem a twonky-t, portot is állítottam be neki, azonban a twonky felületen az admin/password mezők nem módosíthatok. Üresek. Ez mennyire normális? Ugyanis minden mező, minden beállítás paraméterezhető, viszont egy külsős rácsatlakozásnál nem túl szerencsés a jelszó nélküli hozzáférés.

Tesztelésemet a mobilnetről próbáltam. Gond nélkül felengedett.

(#433) bexinho23 válasza bexinho23 (#432) üzenetére


bexinho23
őstag

Egy 8msp-es reset nyomás után nem lett 100% nullázás, de megjelentek az appok. Azonban twonky-ban még mindig módosíthatatlan az admin/password mezők. Nálatok?

(#434) bexinho23 válasza bexinho23 (#433) üzenetére


bexinho23
őstag

Külső csomagot viszont még mindig nem tudok telepíteni. a prefix-re letöltés sikertelent ír, ha pedig a fájlkezelőt vagy a plexet vagy zypkgs fájlt másolom a mappába, akkor sikeres letöltés, de csak a gyári appok jelennek meg. Csináltam egy reset-et, hátha, de semmi.

Transmission-nél nem lehet előre paraméterezni, hogy hova mentse a letöltéseket? Utólag PC-n jobb gombbal megadhatok manuálisan megadott címet, de az kevésbé kényelmes, remote mobil appból meg nem megoldható.

(#435) Istv@n válasza bexinho23 (#434) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Pedig, ha minden fájl jó helyen van, akkor mennie kellene... Ha belenézel a /admin/zy-pkgs/web_prefix fájlba, akkor ezt látod? http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/Mijzelf/zypkg-repo/

A transmission konfig fájljának ez az elérési útja: /etc/zyxel/storage/sysvol/.PKG/Transmission/config/Transmission/settings.json
A webes felületen állítsd le a transmissiont, (csak tiltsd, ne töröld!) és utána szerkesztheted a fájlt, ahogy szeretnéd. Ha kész ne felejtsd el újra engedélyezni!

(#436) bexinho23 válasza Istv@n (#435) üzenetére


bexinho23
őstag

Erdekel az informatika, itthon ket routerrel epitettem ki a halozatot ddns hozzaferes, mobilos wol ebresztes, stb... Androidot is rootolom, mokolom, exceles vbaval is dolgoztam egy idoben... Ez a nas meg nagyon uj, de hidd el, mindent ugy csinaltam, ahogy leirta a wiki. A prefix azt a linket tartalmazza, de nem reagal. Transmissiont holnap kiprobalom, mert az altalad irt elérési utvonal masodik fele oke, de az elso kulonbozzik attol, amit en találtam a neten. Azzal viszont sshn nem talalt semmit a gep.

Ha FHD film 4-5percenkent durvan be be szaggat hosszu percekre (korabban u.ezzel a bubble upnp mobil beallitassal, router beallitassal nem volt gond), hol keressem a hibat? Gondolom a nasban,azon belul a twokyban....

A filmet amugy nasrol kuldom ki mobillal Chromecast2re,de nagyon furcsa ez szamomra. Korabban a routerre kotott kulso wd hddvel nem volt gond. Onnan streameltem. Kicsit csalódott vagyok ezzel a nassal, pedig tudtam h kell vele bibelodni. De amikor olyan alapveto dolgokat nem tudok megcsinalni, ami a leiras szerint mukodnie kell es masnal mukodik, akkor az nem jo erzes...

(#437) cantus


cantus
tag

Érdeklődnék, hogy ezt az új frissítést van értelme felrakni? Csak mert az én NAS-om remekül be van állítva, minden pöpecül megy rajta, a torrent is hasít. Nem szeretnék semmit bekavarni, ha nem muszáj.

Valaki írta, hogy USB3-as csatija meglepően lassú. Kicsit árnyalnám ezt a képet. Mert pl. hiper szuper usb3-as pendrivenál (Adata UE700 - 16gb), valamiért valóban csak 5Mb/s-el másolt rá, ami elég elszomorító. De mikor a wd 1TB-os külső usb3-as merevlemezem kapcsoltam rá, ott nagy 1Gb+ file-ok esetében stabilan tartotta az 50Mb/s sebességet, szóval a filmeket pillanat alatt le tudtam szedni a NAS-ról a külsö wincsire.

[ Szerkesztve ]

(#438) bexinho23 válasza cantus (#437) üzenetére


bexinho23
őstag

Az új fw-rel gyorsan megy. Most per pillanat egy egy 250 GB belső hdd van átmenetileg a nas-ban, USB3-as portra pedig a WD 1 TB van kapcsolva. Minden úgy konfiguráltam be, hogy elsősorban a WD-ről nézem a filmeket, arról érem el távolról az adatokat, stb... Ha elviszik a WD-t, akkor veszek helyette egy belső hdd-t.

Ki mit használ? Twoky, plex, ... ?

Torrent neked hogy van beállítva? Torrentenként partnerek száma: 20; Partnerek max száma 80. Érdemes ezt a gyári értéket magasabbra állítani? Tegnap 2 torrentet egyszerre töltöttem próbaképpen 50;200-as növelt számértékekkel, de úgy elszállt a nas, hogy csak fizikai gombos újraindítás segített rajta.

Netem 1000mbit/T-optika.

(#439) hanics válasza bexinho23 (#438) üzenetére


hanics
aktív tag

nekem a torrent rész mind a kettőnél 200/200 állítottam át.
Megy rendesen nincs semmi baja. Még :D Habár lassan 3 hónapja megy így :D

---Nem leszel modder attól, hogy ki tudod cserélni a kész romban a háttérképet, a forráskód a lényeg! --- PS3 ID : hanics1985

(#440) bexinho23 válasza hanics (#439) üzenetére


bexinho23
őstag

Akkor nálam szállhatott el valamiért. Konkrétan az előző hsz-ben írt adatokat pötyögtem a Transmission beállításahoz, ami az első letöltésnél (8gb) szépen szedte is. Majd kb. a felénél betettem egy másik letöltést is (szintén kb ekkora méretűt), ami pár percig ment is szépen. Majd úgy elszállt a NAS, hogy konkrétan elérhetetlen lett minden irányból. Pedig veszettül villogott a HDD1 ledje a NAS-on. :U

(#441) hanics válasza bexinho23 (#440) üzenetére


hanics
aktív tag

Pillanatnyi elmezavar lehetett nála akkor.

Amúgy most néztem meg és 200/250 arányt írtam be.
Tehát max torrent peer 200
és max torrent peer overall 250 :)

Jelenleg is 57db fút rajta és én se szoktam kímélni.
Montanába ha ilyet találok azonnal ráuszítom és van hogy egyszerre 2-3 is megy ilyenből :D
2160p.UHD.BluRay.HDR.Atmos7.1.HEVC.10bit-BT2020

---Nem leszel modder attól, hogy ki tudod cserélni a kész romban a háttérképet, a forráskód a lényeg! --- PS3 ID : hanics1985

(#442) m0ski


m0ski
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Az eszközön entware-ng van (ffp esetén ugye a webadmin felület lehal, ezért lett entware), és a következő problémákba futottam bele (bár szerintem ffp alatt is ugyanez lenne):

- a 4.8.19-1-es MC indítási parancs után csak 5-10 másodperccel indul el. mielőtt frissítettem volna erre a verzióra, nem volt ilyen probléma. Az alkalmazás központ által felajánlott 4.6.1 is rendesen működik. Más tapasztal ilyet legfrissebb verzióval?

- MiniDLNA 1.1.6+git-8a996b-1 is megkergült egy eszköz újraindítás után. Eddig a TV-n a mappán belül fájlnév szerinti sorrendben listázta a fájlokat. Most totál megkeverte, és nem értem miért. Olvastam több helyen, hogy a minidlna.conf módosításával lehetne kényszerített sorrendet adni a TV felé, de ezt eddig se használtam. A TV amúgy egy WebOS 3-as LH630v.

Köszönöm ha valaki tud segíteni! :)

(#443) Ery


Ery
tag

Sziasztok,

ma végre megjött a 326--os nasom, viszont már a legelején akadályba ütköztem. Csatlakoztattam mindent elindítottam a NAS-t viszont, amikor a findme oldalon próbálkozom a "NAS keresés"-el hiába nyomkodom a "copy" gombot 5 percen belül, nem történik semmi és az idő lejárta után időtúllépés. Telepítettem a Starter utilityt is, de mikor rákattintok a "run initialization wizard" gombra megnyílik a böngésző de ott is időtúllépés, webhely nem elérhető.

T-home cisco modemre van rákötve a nas.

Ha van esetleg valami ötletetek az megköszönném!

(#444) spe88 válasza Ery (#443) üzenetére


spe88
senior tag

Ha rájössz szólj nekem is, nekem ezt csinálja mióta megvan. Nem is tudtam automatikusan firmware-t updatelni, illetve DynDNS-re reggelni, mert nem látja a net a NAS-t, holott a router, amire rá van kötve az osztja a netet és rá is tudok csatlakozni egyéb kliensekről.

Állítólag az a baja, hogy a privát IP-t kapsz az ISP-től, T-Home állítólag elkezdte ezt csinálni. Nézd meg a routered WAN IP-jét az adminfelületen, ha nem ugyanaz, mint amit egy whatsmyip-szerű oldal do bki, akkor privát, ha ugyanaz, akkor publikus. Elvileg

Na az enyém publikus mégis szenvedek ezzel a problémával én is, amire használnál egy NAS-t, hogy távolról elérd a cuccaidat, na arra most képtelen vagyok! :/

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#445) Ery válasza spe88 (#444) üzenetére


Ery
tag

Én egyszerűen még odáig sem jutok el, hogy elkezdhessem a NAS testreszabását vagy bármit. Sehogy nem tudok csatlakozni, se a starter utilityvel, sem pedig a findme weboldallal.

Nem tudom mi tévő legyek. Starterba egyébként hiába állítom át a system settingsbe például az IP-t mondjuk 192.168.0.30-ra mindig marad az ami alapból volt (192.168.1.5)

Cisco local ip-je 192.168.0.1.

Connected Devices Summary-ba nem is látom a NAS-t
DHCP client table-be sem látom, viszont az ARP/RARP table-be megjelenik, ez nem tudom jelent-e valamit.

(#446) spe88 válasza Ery (#445) üzenetére


spe88
senior tag

Az már baj, mert starter utilityhez nem kell net, én azzal tudtam belőni, illetve manuálba letöltöttem az új firmware-t és úgy frissítettem. Findme nekem sem találja meg még mindig. nálam mondjuk valamivel bonyolultabb a helyzet, mert egy repeaterre van rákötve a NAS. Persze ettől még látnia kéne na mindegy.

Gondolom a standard reset a NAS-on már volt.

A routerenen lehet rosszat mondtam, szóval azt az IP címet nézd meg, ami nem 192-vel kezdődik, local ip talán a neve már nem vágom, na szóval ha az nem egyezik azzal amit egy IP-lekérő weboldal dob ki az IP címedre, akkor privát IP-t kapsz T-home-tól és az csak bonyolítja a folyamatot.

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#447) hanics válasza Ery (#443) üzenetére


hanics
aktív tag

Nézzétek meg a drága t-homie router amin a felületén a beállításokat.

UPC és a T-home is amit ad routert az admin felületen le van tiltva a WAN résznél hogy se ping se semmi ne menjen át rajta. Tehát a befelé jövő kérelmek elutasításra kerülnek.

Ha ezek után se menne akkor manuális pot forwarding kell.

[ Szerkesztve ]

---Nem leszel modder attól, hogy ki tudod cserélni a kész romban a háttérképet, a forráskód a lényeg! --- PS3 ID : hanics1985

(#448) z30rd


z30rd
újonc

Hello!

Használt már valaki WP plugint a NAS326-án?

Ezt szeretném feltenni a NAS-ra:
https://hu.wordpress.org/plugins/booking-system/

Van valakinek ebben tapasztalata?

Üdv:
Z

(#449) ssid3956


ssid3956
tag

Sziasztok!
NAS326-ra milyen média szervert ajánlotok, amit távolról is el tudok érni, és van webes igényes kinézetű kezelő/néző felülete? Tehát hasonló mint a Plex.
A Plex kilőve, mert már a tököm tele van vele hogy "a szerver nem elég erős a videók konvertálására".
(Pedig a beéllításoknál a videó résznél mind a 3 "eredeti"-re van állítva. Szóval ha ennek a javításásra van ötletetek, akkor azt is szívesen fogadom)
Kodi, esetleg más?

(#450) nagydom1991


nagydom1991
csendes tag

Sziasztok,

Vásároltam egy NAS326-t viszont sehogy se tudom beállítani, hogy, mobillal csatlakozzon hozzá, illetve, hogy gépen betöltsön a mycloud.zyxel.com-n megadott host. (Ping-elni tudom)
Jelenleg két router-en megy keresztül: NAS -> TP-LINK Archer AC1200 -> UPC (Technicolor TC7200U).
Mindkét router-en beállítottam a port továbbítást, viszont nem vagyok benne biztos, hogy megfelelően. (mindkét router-nél ugynazt az ip-t kell megadni?)
Próbáltam úgy is, hogy közvetlenül a UPC-s router-re köttettem rá, viszont úgy nem tudtam párosítani a mycloud.zyxel.com-l, mert azt írta a NAS, hogy a router nem támogatja az UPNP-t.
Esetleg találkozott már valaki ilyesmi hibával, vagy tudja rá a megoldást? Végső megoldásként nekem már csak az jutott eszembe, hogy a UPC-s modem/router-t le kellene cserélni egy sima koax/utp átalakítóra, ha egyáltalán létezik ilyen :D

Remélem minden szükséges információt megadtam ahhoz, hogy valaki tudja, hogy mi a gond.
Ha ez mégse lenne így, és valaki érez magában hajlandóságot arra hogy skype-on magyarázzon, azt nagyon megköszönném.

Üdv, Dominik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.