Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) MaCS_70 válasza nagydom1991 (#450) üzenetére


MaCS_70
félisten

A UPC-s Technicolor router ugye bridge-ként üzemel, azaz nem NAT-olsz kétszer?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#452) Alex91 válasza nagydom1991 (#450) üzenetére


Alex91
félisten

A szolgaltato routeren adsz fix ip-t a sajat routerednek. Aztan ezt az ip-t a szolgaltato routeren dmz-be teszed. Igy mukodnie kell az upnp-nek...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#453) nagydom1991 válasza MaCS_70 (#451) üzenetére


nagydom1991
csendes tag

MaCS_70:
Először úgy csináltam, hogy nem NAT-oltam kétszer, de úgy sem volt jó, szóval a UPC-s router-en is.

Alex91:
Megpróbálom.

(#454) nagydom1991 válasza Alex91 (#452) üzenetére


nagydom1991
csendes tag

Hello,

A UPC-s routeren nem találtam ilyen lehetőséget, hogy DMZ. Néztem neten képeket a kezelő felületről, és olyan mintha az enyémből ezeket kihagyták volna. lehet hogy régebbi, vagy újabb a router szoftver verziója, mindenesetre frissítési lehetőséget nem találtam.

Amit találtam:
http://screenshots.portforward.com/routers/Technicolor/TC7200/DMZ_Host.htm

Az enyém:

(#455) Alex91 válasza nagydom1991 (#454) üzenetére


Alex91
félisten

Jobbat nem tudok...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#456) lcsaszar válasza nagydom1991 (#454) üzenetére


lcsaszar
csendes tag

Szia!

Nekem a portfigyelés és a tűzfal között van DMZ állomás menü. Ezenkívül nekem sem volt UPnP amíg nem frissítettek rajta (más hiba miatt). Kérj frissítést, ha értetlenkednek, mondd azt, hogy szakadozik a net. De előtte mentsd le a konfigot vagy írd fel a fontosabb dolgokat.

(#457) hanics válasza nagydom1991 (#454) üzenetére


hanics
aktív tag

Ott a kép amit kiraktál ott vedd ki a pipát a WAN letiltásától és utána már engedélyezni fogja hogy kívülről elérje a zyxel cloud.

De ha gondolod akkor távoli segítséggel megpróbálom beállítani.

[ Szerkesztve ]

---Nem leszel modder attól, hogy ki tudod cserélni a kész romban a háttérképet, a forráskód a lényeg! --- PS3 ID : hanics1985

(#458) lcsaszar válasza lcsaszar (#416) üzenetére


lcsaszar
csendes tag

Twonky ismét. Valaki nem tudna segíteni? Mit kell tudnia? Jelenleg a Windows fájlböngészőből mindent látok (képek, zene, video), de a Windows Media Player nem lát semmit a Twonky szerveren. A Logitech media serveren viszont látja a zenéket. Androidos eszközön semmit nem lehet lejátszani. Már mindent próbáltam, de semmi nem segített.

(#459) hanics válasza lcsaszar (#458) üzenetére


hanics
aktív tag

Twonky gondolom bekapcsolva. és a másik fülön minden ki van pipálva?

---Nem leszel modder attól, hogy ki tudod cserélni a kész romban a háttérképet, a forráskód a lényeg! --- PS3 ID : hanics1985

(#460) lcsaszar válasza hanics (#459) üzenetére


lcsaszar
csendes tag

Igen, de az a különös, hogy ha a Twonky Media Player-re kattintok, akkor egy új lapon a Logitech Media Server nyílik meg a 9001-es porton, és ha a Logitech Media Server-re kattintok, akkor a Twonky Server nyílik meg a 9000-es porton. Valami itt nagyon el van kavaródva :F Csináljak egy gyári resetet?

(#461) hanics válasza lcsaszar (#460) üzenetére


hanics
aktív tag

akkor ott valami port kavarás van. Nézd meg a portokat, hogy melyik mit használ.

---Nem leszel modder attól, hogy ki tudod cserélni a kész romban a háttérképet, a forráskód a lényeg! --- PS3 ID : hanics1985

(#462) lcsaszar válasza hanics (#461) üzenetére


lcsaszar
csendes tag

Annyi a fejlemény, hogy a Windows Media Center mindent lát és lejátszik, miután manuálisan hozzáadtam a NAS-on levő mappákat (\music, \photo, \video).

(#463) TCr


TCr
veterán

Sziasztok!

A napokban volt egy többszörös áramszünet (pár másodperc alatt többször elment-visszajött), ezután a NAS eltűnt a hálózatról, csak a reset segített.
Ezután láttam, hogy van frissebb FW, hát frissítettem.

Azóta nem működik a dinamikus DNS.
Noip accountom van, előtte gond nélkül ment, most viszont ha be akarom állítani (host + felhasználónév + jelszó), csak annyit ír, hogy végzetes hiba.

Találkoztatok már ilyennel?
Mi lehet a megoldás?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#464) bexinho23


bexinho23
őstag

Twonky felhasználó/jelszó párost nektek enged beállítani? Nálam nem kattinthatók a mezők.

(#465) hotkar válasza bexinho23 (#464) üzenetére


hotkar
aktív tag

Nekem engedi, de abban sincs semmi köszönet... semmilyen felhasználó/jelszó páros nem jó a nyomorultnak. :W

(#466) MaCS_70


MaCS_70
félisten

ownCloudot használ valaki a NAS-ról?

Érdekelnének a tapasztalatai és a beállítás menete.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#467) ram34


ram34
tag

Sziasztok.
Ma vettem egy Seagate 8 Tb. archive winyót.
Beraktam a Zyxel NAS326-ba, rendben minden, látta, inicializálta kész. Viszont minden művelet elképesztően lassú rajta, másolás, törlés stb.. A másolás pl. 10 mbyte/s, gigabites háló mellett. A régebbi Toshiba 3 Tb.-os modellekkel ez jóval több volt.
Fogtam és átraktam az aztali számítógépbe, mondván ott is megnézem, és ott teljesen rendben volt, kb. 50-70 mbyte/s-el másoltam.
Mi lehet a baj? A NAS ennyire lassan kezeli ezt a winyót?
Előtte felraktam a legújabb firmware-t lehet az kavart be?
Az esetleges segítséget, tippet előre is köszönöm.

(#468) bexinho23 válasza hotkar (#465) üzenetére


bexinho23
őstag

Akkor gondolom te sem engeded ki netre a twonky-t. :( Sajnos nálam még mindig u.az a hiba van reset után is, hogy hiába van a jó helyre másolva a +app-ok fájlja, app centerben frissítés után kiírja, hogy a letöltés sikeres, de semmi változás. Az első nagy reset csak annyit segített a dolgon, hogy a gyárilag elérhető appok látszanak. Első beüzemeléskor még azokat sem értem el.... :W

(#469) spe88 válasza ram34 (#467) üzenetére


spe88
senior tag

Ugyanezt a NAS-t vettem én is, tudom, hogy belépőszint, meg alsó kategória és hasonlók, de gyakorlatilag, ha érdemben akarod használni egy átlagos userként arra alkalmatlan. Ha nagy nehezen be tudod lőni, hogy távolról is elérd, nekem még nem sikerült (bár ez a bonyolult hálózatomnak köszönhető valószínűleg) és csak kell vmi olykor-olykor, arra OK, de minden egyébben olyan lassú, mint ha legalább 10 évet visszaléptél volna. Fura, hogy ha az ember elvár egy átlagos másolási időt stb. akkor egy olyan szintű NAS-t kell vennie, ami 100k. Ha nem onboard csinálod a fájlműveleteket, akkor tetű. Ha onboard akarod csinálni arra meg irtózatos hekkeléssel tudsz értelmes appokat felrakni, mert a gyáriak hulladékok, Persze ha otthon vagy a Linux világában, akkor nem lehet nagy gond. Arról nem is beszélve, hogy ha külső HDD-t rákötsz az USB3-as portra, akkor kis túlzással olyan sebességgel másol, mint egykor.egy gyorsabb floppy lemez. Röviden nem csak nálad jelentkeznek ezek. Állítólag ez a típus az ajánlott darab a kategóriában, el tudom képzelni milyen a többi. :D Van hozzá egyébként egy szolid 353 oldalas manual és itt kell kérdezgetnem a fórumon, hogy hogy lőjjem be, mert a manual ideális állapotokat feltételezve mérvadó csupán (ami ugye elég ritka), és még itt is sokszor egymásnak ellentmondó és találgató infókat kapok a szakemberektől, szóval nem egy kiforrott dolog ez még. Nagyon-nagyon messze van még a PnP-től. :)

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#470) MaCS_70 válasza spe88 (#469) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mondjuk inkább azt, hogy valamiért Nálad nem jött össze rendesen minden.

Sebességre a NAS326 nálunk még valamivel jobban is teljesít, mint egy Synology 216j.

Az teljesen triviális, hogy a NAS-on belüli fájlműveleteket nem egy másik gépen átkeringetve lehet gyorsan elvégezni, a saját fájlkezelője pedig az alapvető műveletekre pont megfelelő. Az Általad leírt problémát nekem még baromi sok könyvtárral sem sikerült reprodukálnom.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#471) ram34


ram34
tag

Sziasztok.
Kösz a hozzászólást.
Egyébként én eddig a Zyxel-el meg vagyok elégedve, tény hogy vannak bőven olyanok, amik jóval többet és gyorsabban tudnak, de ennek a többszöröse árért.
Mint írtam az előző hozzászólásomban is, eddig 2 db. Toshiba 3 Tb. HDD-nél nem tapasztaltam ilyen lassulást, mármint NAS-on belül is és külső forrásból is 50-90 mbyte-al tudtam másolni, ami számomra már elfogadható. De most NAS-on belül is 8-12 mbyte-al megy, amióta ez az új winyó bent van.
Lehet nem szereti annyira ezt a winyót, tényleg nem tudom, de a winyó jónak tűnik, mert asztali gépben meg rendben van a sebessége.

(#472) spe88 válasza MaCS_70 (#470) üzenetére


spe88
senior tag

Az egészen egyszerűen vicc, hogy egy mappát benne több mappával 20 különböző fülön helyez el ráadásul teljesen random. Ha kell csinálok róla most már egy printscreent, ha nem hihető... Ha valaki ilyen NAS-t használ nyilván gondolhattak arra, hogy nem a 80GB-os HDD kerül bele pár fájllal, hanem több TB-os jószág púpig adattal.

Azt nem állítottam, hogy csak ez a NAS nem jó, a NAS-technikára írtam, hogy a mai elvárásoknak (az én elvárásaimnak fájlkezelés terén) egy ilyen NAS igen nehezen felel meg ebben a kategóriában, drágábbak nyilván jobbak (ha egyáltalán azok, nem tudom), de az már annyiba kerül, hogy megkérdőjelezi az otthoni olcsó, kis, halk mikroszerver létjogosultságát. Arról tényleg nem is beszélve, hogy felesleges volt rá USB3-at rakni csak az árat növeli, a sebesség szintje az USB2-est közelíti talán. Persze ritkán használja az ember hiszen inkább hálóról húzza a dolgokat, nézi a filmet, hallgatja a zenét, de ha pl nincs egy PC-m amibe betudom rakni a HDD-t és rákötni a NAS-t, akkor még mindig másolna az USB3-on keresztül. :D

Ha lenne legalább egy olyan GYÁRI fájlkezelője onboard, mint a Win intéző - ami szintén nem egy TC vagy társai -, akkor nem kéne Windows-zal hekkelgetni, de nincs. Ezért keresek appokat rá, de az sem olyan egyszerű, mint Windows-on. Teljesen más rendszer, ugyanúgy meg kell tanulni, belerakni az időt, na ezt akartam elkerülni, nyilván ha Linuxon növök fel, akkor a Windows lenne furcsa, de azért abban mindenki megegyezik, hogy egy átlag user sokkal jobban elkezeli a Windowst (félreértés ne essék nem vagyok valami nagy Win fan). Arra, hogy NAS-ra felrakjam a transmissiont X oldalas leírást kell elolvasni meg értelmezni és imádkozni, Winben meg 2 kattintás. Annyira akarom használni, hogy néha torrent meg távolról elérni és ehhez már hónapok óta tanulmányozom a manualokat meg bújom a fórumokat, kérdezősködök, persze ehhez hozzátartozik a nem standard otthoni hálózatom, ami amúgy csak egy hangyányit bonyolultabb az átlagnál, mert van benne egy repeater, szóval ez sem ördögtől való. Ha ezt előre tudom befizetek egy 50k-s tanfolyamra, ahol elmagyaráznak nekem mindent, vagy, ami még jobb, hívok egy Linuxban, hálózatépítésben, NAS-ban jártas infóst, aki belövi nekem 10k-ért az egész rendszert 1 óra alatt. Jobban kijöttem volna, mert időm az mindig kevés van, mint mindannyiunknak. :) De már látom a végét, utólag mindig okos az ember... blabla...

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#473) MaCS_70 válasza spe88 (#472) üzenetére


MaCS_70
félisten

Értem én , értem, csak nem értem -- ugye érted? :)

Lehet, hogy kérdeztem már, de ugye 5.2x FW-t használsz?

Nekem valami nagyon furcsa Nálad.

A Transmissiont a gyári repository-ból, a főoldalli menüből, konkrétan két kattintással, olvasgatás nélkül telepítettem.

A gyári fájlkezelő valóban nem egy nagy durranás, de ezt a sok füles problémát tényleg nem igazán tudom elképzelni -- nálam nem jön elő ilyesmi, a fájlműveletek pikk-pakk lezajlanak.

Az mondjuk nekem is fáj, hogy a gyári repo nem túl széles választékú, és legalább egy MC nincs benne, főleg azért, mert az alternatív megoldások nem igazán egyszerűek és stabilak.

Az USB3 ideológiai háttere érdekes módon nem annyira a sebesség, hanem a stabilitás. Jobb tápellátást biztosít, beépíteni már nem igazán jelent többletköltséget, lefele elvben kompatibilis -- miért ne használnák az USB2 helyett vagy mellett?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#474) spe88 válasza MaCS_70 (#473) üzenetére


spe88
senior tag

Nekem anno ezt ajánlották, hogy olvassam el:

[link]

illetve még egy másikat, no itt aztán míg megértem az FFP-t, ami kell hozzá állítólag... Ráadásul valamelyik fórumtárs azt monda, hogy az FFP-t fel ne tegyem, mert csak szétvágja a rendszert.
Szóval van még mit olvasnom.

Ebből a gyári repository-ból lehet valami értelmes fájlkezelőt telepíteni, a repository nem tudom egyébként micsoda, ilyen Google play jellegű dolog NAS-ra?:)

A FW 5.21 emlékeim szerint, ami most a legfrisebb az van rajta.

Fájlkezelőről majd lövök egy screenshotot, ha hazaértem.

Ezt nem tudtam az USB3-ról, hogy ezért lett kitalálva, csak hogy papíron jóval gyorsabb, mint elődje.
Az viszont, hogy bereksz 2 db 4TB-os HDD-t, természetesen teljesen szűzet, mert a NAS nem tudja kezelni az NTFS-t, tudommal amúgy Linux tudja itt mégis formázza magának EXT4-re, nyilván megvan az oka és utána hetek legyenek míg felmásolom a másik HDD-kről USB-ről az volta durva. Nevezzük bárminek is azt az USB-t. Szerencsére az említett módon pár óra alatt fel tudtam rakni mindent, ha nem lett volna egy PC-m, akkor mai napig másolná USb-n kerresztül. Más megoldás nem nagyon lenne ha azokat a HDD-ket egy rackbe rakom azt rákötöm laptopra, laptopot meg UTP-vel NAS-ra az lehet még kutyaütőbb. Na de ez már a múlt meg lett oldva.

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#475) Alex91 válasza spe88 (#474) üzenetére


Alex91
félisten

Es tedd hozza, hogy egy 30k-s eszkozrol van szo... Vettel volna dragabbat, de Te azzal is szoptal volna, de legalabb gyorsabb lenne az USB rajta...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#476) MaCS_70 válasza spe88 (#474) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az FFP-ről többen is írtuk, hogy veszélyes jószág lett. Régóta nem fejlesztik, így a kompatibilitása kifutott. A NAS326 5.10 rendszerével még rendben volt, az 5.2x-at már megfekteti.

A repository a Linux rendszerek Play-e -- azaz a Play is egy repository. A lényege az, hogy hálózati forrásból történik a telepítés. Ennek megfelelően meg lehet tanítani a rendszereket arra is, hogy máshonnan is elfogadjanak telepítési folyamatokat, a NAS326 esetén ilyen a sokat emlegetett MetaRepo.

Az USB3 esetén a legfőbb cél természetesen a a sebességnövelés volt, de nem az egyetlen. Ezért aztán nagyon sok olyan eszközbe is beépítik, ahol maga a környezet messze elmarad az USB3 portsebességétől, de az egyéb előnyei miatt érdemes használni. Sajnos azonban vannak esetek, amikor a visszafele kompatibilitás nem hibátlan (jellemzően a régebbi USB perifériák hibájából), ezért az USB2 portot is odabiggyesztik.

Sajnos egyébként gyakorlatilag minden NAS megformázza a más által formázott vagy szűz HDD-t. Elvben lehetséges lenne egy okosabb particionáló megoldás használata, ami az adattartalom megtartása mellett igazítaná a lemezstruktúrát a NAS igényeihez, de ez a jelek szerint túl nagy macera a gyártóknak -- így egyszerűbb. Nekik...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#477) m0ski


m0ski
aktív tag

Nekem 2.5 hónapja van NAS326. Az elején mentem szépen a cikkek és leírások alapján.
Össze is sikerült rakni mindent működőképesen, kivétel a webadmin felület, ami ugye az 5.20 és az ffp ütközéséből jött.

Némi utánjárás után kukáztam az ffp-t és lett helyette entware-ng. A topicban nem nagyon láttam emlegetni, ahogy a 325-ös topicjában sem, de azt kell mondjam, hogy nekem jobban bevált, mint anno az ffp. Igaz ugyan, hogy a csomagtelepítés itt nem az uwsiteloader-hez hasonló "csillagozós", hanem hagyományos parancssoros, de ennyi legyen a legnagyobb baja.

Nem állítom, hogy mindig ment elsőre, de szerencsére a korábbi ASUS router-Shibby firmware-es múltam, és az entware-el való korábbi ismeretségem okán egész gyorsan sikerült mindent frankón belőni.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nyilván nem next-next-finish a NAS korrekt beállítása (én már azon leakadtam, hogy a beépített Transmission defaultban kiteszi magát 9091-re user/pass nélkül), de nem is pilótavizsgás. Főleg úgy, hogy jó néhány hasznos cikk van, és a fórumon is segítőkészek, ha az embernek problémája van.

(persze én előre utánanéztem, hogy mit hogyan tudok megoldani, szóval nem ért meglepetésként hogy a putty és a midnight commander lesznek a legjobb haverjaim a NAS-on történő bütykölés közepette)

(#478) spe88 válasza m0ski (#477) üzenetére


spe88
senior tag

Igen-igen, legalább sokan segítenek, előrébb is vagyok már jóval, mint mikor kezdtem, tudtam, hogy nem egy facsipesz a rendszer, de azért erre nem számítottam, hogy még hónapok múlva sincs belőve. Persze van 1-2 fórumtárs, akinek minden elsőre összejön és nagy királyok és virtuális alázásba torkollik egy-egy poszt, ha már valaki véletlenül is kifejti az esetleges negatív, méltatlankodó véleményét valamivel kapcsolatban. Hisz nekem semmi nem jó stb. Nyilván nem feltétlenül kell végletekbe menni, de az sem jó, ha homokba dugom a fejem és a jó az úgy, ahogy van elven közelítek meg mindent. Jó nekik, hogy ők nem szopnak semmivel, hanem minden pikk-pakk összejön. :D :irony:

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#479) ram34


ram34
tag

Sziasztok.
Valami gáz van a rendszeremmel. Írtam, hogy betettem egy 8 tB-s winyót és lassú a másolás. Előtte feltettem a legújabb firmware-t, de azóta ezeket tapasztaltam:

1.- A torrentezés nem igazán működik: ha nincs más művelet a NAS-on akkor megy, de akkor is lassabban mint régen.
2. A transmission is gyakran lefagy
3. Nem jön be a NAS fájlkezelője
4. Illetve ez a lassú másolás az agyamra megy. (8-12 mbyte, szemben a régi 50-70 mbyte-al szemben)
Tegyem vissza a korábbi firmware-t?
Légyszi segítsetek, plz. Köszönöm

(#480) bexinho23 válasza ram34 (#479) üzenetére


bexinho23
őstag

NAS-ról PC-re másolsz? PC wifin vagy kábelen van routerre csatlakoztatva? Ha wifin, akkor elméletileg előfordulhat lassú fájlátvitel.

(#481) TA68 válasza ram34 (#479) üzenetére


TA68
senior tag

Szerintem az lesz a baj, hogy egyenként csak 6 TB-ig kezeli a vinyókat.

"Two 2.5" or 3.5" SATA II hard disk interface supported up to 12 TB (6 TB x2)"

(#482) ram34 válasza bexinho23 (#480) üzenetére


ram34
tag

NAS-ról PC-re is és NAS-ban lévő 2 winyó között is. Kábeles az átvitel, mégpedig gigabites.

(#483) ram34 válasza TA68 (#481) üzenetére


ram34
tag

A zyxel oldalán az van, hogy kompatibilis a 8 tB winyóval is, sőt van egy kompatibilitási lista, ott benne van a Seagate 8 tB winyó is.

(#484) TA68 válasza ram34 (#483) üzenetére


TA68
senior tag

Valóban, ez elkerülte a figyelmem. :B

(#485) ram34


ram34
tag

Ezt írja a NAS webgui letöltője idönként:

The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request.
A kiszolgáló olyan váratlan állapotot észlelt, amely megakadályozta a kérés teljesítését.
Ez vajon mi? Régebben a régi firmware-el és a régi vinyókkal nem írta soha.

(#486) TA68 válasza ram34 (#485) üzenetére


TA68
senior tag

Nekem a legújabb firmware-el és egy Tosihiba vinyóval ilyen sebességet produkál PC-ről NAS-ra:

Szerintem ki kellene próbálnod másik vinyóval, hátha nem csípi valamiért.

(#487) ram34 válasza TA68 (#486) üzenetére


ram34
tag

Szia.
Igen, így kéne, bár én már 50-80-nal is megelégednék.
Van 2 Toshiba 3Tb. vinyóm, ott kb. 40-50 mbyte volt, bár a firmware frissítés óta kipróbáltam már csak a Toshibával is, és ott is 12 mbyte körül másolt.
Szóval ki lehetne próbálni másik vinyóval, igen, de megmondom őszintén nem azért vettem 8 Tb.-os vinyót, hogy csak úgy legyen, vagy esetleg asztali gépbe tegyem, hanem pontosan a NAS-ba vettem, tehát ha ott nem megy rendesen, akkor annyi. Elkeserítő, mert a gyártó oldalán a kompatíbilitási HDD listában szerepel Seagate 8 Tb. modell is.
Ha másolok akkor meg időnként a torrent leáll, ez régen nem volt így, ment minden rendesen.
A fájlkezelő meg be se jön.
Ezért gyanítottam esetleg a firmware-t, de kipróbáltam, régebbit nem enged feltenni.

(#488) Alex91 válasza ram34 (#487) üzenetére


Alex91
félisten

A kabelek jol vannak bedugva? A lan kabel jo? (Gyanus a 12 MB/s, mert ez 100-as LAN sebessege.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#489) TCr válasza Alex91 (#488) üzenetére


TCr
veterán

Nekem is gyanús, hogy valami cat5e előttit használ.

A dyndns problémámban nem tud senki segíteni? :(

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#490) ram34 válasza Alex91 (#488) üzenetére


ram34
tag

Szia. Köszi a tippet, de a kábel CAT6-os, és nem lett kicserélve a kábel, régen meg ment rendesen...most is néha felugrik 18-20-ra de ennél tovább nem.

(#491) ram34


ram34
tag

Sziasztok.
Kicsit hosszabb lesz a hozzászólás, mert az eddigi, főleg rossz tapasztalatomat szeretném leírni.
Szereplők:
Zyxel NAS326 – Firmware: 5.21
Netis VF2780 – Gigabites router, UPnP képes
2 db. Toshiba 3 Tb. HDD
1 db. Seagate 8 Tb HDD. – Ezek mind bent vannak a NAS gyártó kompatibilitási listájában

Problémák:
1. Olvasási/írási sebesség: NAS to NAS, PC to NAS, NAS to PC: 8-18 Mbyte között (kábel CAT5e, 1,5 méter hosszú, gigabites hálózat mindenhol.
Ez a jelenség az új Seagate HDD üzembe helyezésekor állt elő, illetve előtte frissítettem a firmware-t a NAS-on. (5.20 ról 5.21) A Seagate HDD jó, mert átraktam az asztali PC-be, ott rendesen ment a másolás. Régebben a 2 db. Toshibával jó volt ez a dolog, de azóta nem, illetve már a régi állapotban (csak Toshiba HDD) is lassú a dolog.
2. Azóta a torrentezés is nehézkes, lassan tölt, van amikor hibával elszál. Régen természetesen ez is jó volt.
3. A NAS 2 db. médialejátszót is kiszolgál, gond nélkül lehetett filmet, Bluray-t nézni, de azóta már a sima MKV is beszaggat, a Bluray meg már 2-3 fps-el megy. Katasztrófa.
4. Egy csomó dolog a webgui felületen nem megy, nem aktív, nem jön be stb…mondanom se kell, hogy a frissítés és az új HDD óta.
5. Zyxeldrive és Zcloud app androidra: Itt annyi, hogy nem is látják a NAS-t nemhogy a listát hoznák be, sőt amikor megvettem és legelőször üzembe helyeztem, akkor még az is működött, hogy telefonon tudtam elindítani 1-1- filmet.
Régebben pl. torrent letöltés, filmnézés és másolás egyszerre sem okozott neki gondot.

Ez csak egy példa: itt a fórumon olvasom egy hozzászólásban, hogy pl. a Zcloudhoz mi kell:
- Telnet engedélyezve legyen (engedélyeztem, van)
- A port forwarding-nál a telnet engedély a 23-as porton ( na itt már van elakadás, azt mondja, hogy a 23-as port már foglalt, ha átírom egy másikra, akkor inaktív lesz az alkalmaz gomb, egyéb esetben sem megy tovább)
- Ennek ellenére sikeres a párosítás és a regisztráció a myzyxel clouddal, netes felületen látja is a NAS-t, de elég szerény az információ ami itt van. (Hő, RPM, HDD állapot)
- Viszont persze a Zcloud app és a Zyxeldrive app se lát semmit. (Ja igen, a webdav engedélyezve van, amit írt, hogy ez kell az app-hoz.)
Szóval szívesen vennék egy lépésről lépésre való leírást, segítséget, vagy hogy milyen cikket olvassak el stb..vagy hogy mivel kezdjem, mert eléggé el vagyok keseredve. Ja igen, ha lehet ne kelljen parancssorhoz folyamodni, mert egyrészt az se megy, meg nem vagyok ebben guru, pláne Linuxban nem.
Ja igen, tudom, hogy Qnap és társaival talán nem lettek volna ilyen gondok, de azok azért jóval drágábbak mint ez és amikor vettem nem tudtam azokat venni, a Zyxelről meg azért nagyjából jót hallottam.

Amit szeretnék elérni:
1. elfogadható másolás 30-100 mbyte/s
2. Torrentezés, megfelelő sebességű letöltés (olyan oldalról szedek ahol általában gyors a letöltés)
3. akadásmentes lejátszás médialejátszón
4. távoli elérés, főleg telefonon, az csak a hab lenne a tortán ha a képeket és filmeket meg is tudnám nézni rajta. (a web-es, ftp-s elérés annyira nem érdekel)

Bocsánat a hosszúra sikeredett hozzászólásért.

(#492) Alex91 válasza ram34 (#491) üzenetére


Alex91
félisten

Valami hardveres gubanc lehet szerintem. Valamelyik kabel rosszul van radugva, erintkezesi hiba stb.

Nekem a router is gyanus, lehet, hogy azzal (is) van a gond...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#493) ram34 válasza Alex91 (#492) üzenetére


ram34
tag

Kösz a tippet, de mint írtam 2 hete semmi ilyen gondom nem volt se a letöltéssel, se a másolással, se a filmnézéssel. Jó, az appok akkor se nagyon működtek, de az az utolsó ami érdekelne.
Emiatt nem hiszem, hogy a router lenne rossz.

(#494) Alex91 válasza ram34 (#493) üzenetére


Alex91
félisten

Es 2 hete tetted be az uj lemezt? Nem az uj lemez betevesetol vannak ezek a dolgok?

Ha a rendzserrel lenne gubanc, akkor itt mindenki szidna a felmenoiket, hogy xar a firmware...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#495) ram34 válasza Alex91 (#494) üzenetére


ram34
tag

De, azóta, csak a betevés előtt nyomtam még egy firmware frissítést is 5.20-ról 5.21-re.
Arra gondoltam, hogy lehet a Seagate winyót kellett volna a 2-es slotba tenni? vagy teljesen mindegy.

(#496) ram34 válasza Alex91 (#494) üzenetére


ram34
tag

Mondjuk azóta már volt, hogy felment 20 mbyte/s-re a másolás, de rövid ideig, általában 10-17 között mozog, ja és NAS winyóról NAS winyóra.
A transmission-ben meg mintha jó lenne a torrent sebesség, csak a másik alap letöltő torrentnél van lassulás. Viszont kivülről semmit nem tudok elérni és a film is szaggat a lejátszón, ez biztos jó volt eddig.

(#497) Alex91 válasza ram34 (#496) üzenetére


Alex91
félisten

Archive-ot vettel a seagate-bol?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#498) ram34 válasza Alex91 (#497) üzenetére


ram34
tag

Igen, Seagate 8 Tb. archive

(#499) Alex91 válasza ram34 (#498) üzenetére


Alex91
félisten

Az be tud lassulni elegge elvileg. Innen nehez barmit is mondani, de nekem akkor is alapvetoen hardveres gondnak tunik.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#500) ram34 válasza Alex91 (#499) üzenetére


ram34
tag

Az addig okés, hogy lehet be tud lassulni (nem a legdrágább fajták közé tartozik), de azért egy letöltés vagy kívülről elérés vagy akár egy filmlejátszást azért el kéne bírnia szerintem, ha nem is másol szélsebesen, avval együtt tudnék élni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.