Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) MaCS_70 válasza Mr Dini (#1500) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszi!

Mi a teendőm?

A sites fájlom így néz ki, ez ugye rendben van?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1502) MaCS_70 válasza Mr Dini (#1500) üzenetére


MaCS_70
félisten

Megvolt, kiiktattam (átneveztem) a 2012-es uwsiteloader.sh fájlt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1503) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#1502) üzenetére


MaCS_70
félisten

Illetve beszereztem egy újat, 2016-os dátummal.

Viszont ez sem indul el, bár már nem ad "Exiting"-et.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1504) Mr Dini válasza MaCS_70 (#1503) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

A which wget parancsra mi a válasz?

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#1505) MaCS_70 válasza Mr Dini (#1504) üzenetére


MaCS_70
félisten

/usr/sbin/wget

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1506) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#1503) üzenetére


MaCS_70
félisten

Kezdem feladni. Betűről-betűre végigböngésztem az éjjel egy csomó tutorialt, de nem értem, mit kellene másképp csinálnom. Sajnos az egész telepítési-frissítési metódus teljesen zavaros nekem... :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1507) tubika1972


tubika1972
csendes újonc

Sziasztok.
Ha esetleg van itt valaki Pécs környékéről aki tudna segíteni kérem jelentkezzen.Sajna nem jutok zöld ágra vele.Előre is köszönöm.

Üdv:tubika1972

Azt értem, hogy gőzgép, de mi hajtja?

(#1508) btomi9 válasza Mr Dini (#1490) üzenetére


btomi9
aktív tag

Sziasztok!

Édesapám NAS326 -osán próbálnék összehozni egy sftp szervert. Felraktam az Entware-ng -t ezen leírás alapján: http://zyxel.nas-central.org/wiki/3rd_party_zypkgs#MetaRepository

192.168.1.2:5000/pkg/Entware-ng/pkgcgi.cgi?chapter=Packages

Ha felületről elindítom, bejön az oldal, de a packages alatt már 404 Not Found -ot kapok.

Nézem az oldalon a logfile(s), nem tetszik neki valami.

Opened logfile at Sun Mar 18 10:56:24 CET 2018
Flushing memory buffer
Starting up
Flushing done
[10:56:24] FATAL: /opt is a directory
Closed logfile at Sun Mar 18 10:56:24 CET 2018

puttyal odamentem, a /opt alatt csak az sdk könyvtár van, ami alatt pedig ez:

/opt/sdk/arm-marvell-linux-gnueabihf/build/imagemagick-6.9.0-4 # ls
coders filters magick wand

Hogy tudnék egy sftp szervert letölteni, illetve mit kell még tennem, hogy működjön ez a repo?

(#1509) edem321


edem321
csendes tag

Sziasztok !

Nekem olyan problémám van, hogy eddig tökéletesen működött a lejátszás egy samsung tv-n uhd filmekkel, reggel óta akadoznak a filmek, és nem jövök rá mi lehet a probléma. A beállítások nem változtak,újra indítottam már mindent.

Van valakinek esetleg valami ötlete?

(#1510) Mr Dini válasza btomi9 (#1508) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Ezt a logot, illetve azt, hogy már létezik a mappa, közöld Mijzelf kollégával itt. Ugyanis az entware-ng csomag karbantartása az Ő hatásköre ZyXEL-re. :)

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#1511) zsolesz6 válasza Lacielvtárs (#1476) üzenetére


zsolesz6
aktív tag

Igen, én is úgy látom.

(#1512) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Én éppen ott tartok (tegnap este óta csak olvastam, saját szakállamra nem nyúltam bele a rendszerbe -- hiszen fogalmam sincs róla), hogy:

uwsiteloader.sh -> Kipucolja a terminálablakot és kiír egyetlen "Exiting" szót a bal fels sarokba
Az opkg és slacker parancsokat nem ismeri: command not found

Kérdés: meg lehet-e még ezt javítani, vagy töröljem-e az egész FFp-t, esetleg a MetaRepót, és kezdjem elölről? Ha törlés, akkor annak mi a helyes menete?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1513) btomi9 válasza Mr Dini (#1510) üzenetére


btomi9
aktív tag

Köszi, próbáltam regelni gmail címről, de nem jön meg az aktiváló email. Talán pár óra múlva. Spam folderben sincs.

(#1514) zsolesz6 válasza zsolesz6 (#1511) üzenetére


zsolesz6
aktív tag

Na még egy utolsó kérdés.

A Midnight Commandert hogy érem el? Metarepo fent van, MC fent van. De hiába nyomok rá a megnyitásra semmi. És a főképernyőn sem találom az ikonját, csak az alkalmazásközpontban a telepített alkalmazások között.

(#1515) MaCS_70 válasza zsolesz6 (#1514) üzenetére


MaCS_70
félisten

SSh-n, mondjuk PUTTY-val. Belépsz, és mc. A MidnightCommandernek nincs GUI-ja.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1516) zsolesz6 válasza MaCS_70 (#1515) üzenetére


zsolesz6
aktív tag

Ja érteeeem. Köszi. SSH 22-es portot használja?

(#1517) MaCS_70 válasza zsolesz6 (#1516) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, SSH <IP>:22

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1518) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#1512) üzenetére


MaCS_70
félisten

Vissza a kályhához...

Mindent töröltem, uninstalláltam a NAS-ról, kipucoltam a könyvtárakat.

Feltettem a web_prefix fájlt, vele feltettem a MetaRepót, onnan meg semmi mást, csak a Midnight Commandert és az FFp-t. Tehát elvben semmilyen szemét nem lehet a rendszerben, nincs beletúrva, elírva, minden úgy van, ahogy a alkotók szerint az a mai napon megfelel egy NAS326 v5.21 igényeinek.

Belépek SSH-n, root-ként.

uwsiteloader.sh

Elindul, végigvisz a kék keretes üzenetein, aztán a végén megint a képembe röhög:

A slacker nem különben, de az legalább gyorsan és körítésmentesen teszi: Failed to connect

Az EntWare-t egyelőre nem erőltetem, maradjon tiszta a helyzet a megoldásig.
Vajon hogyan tovább, hogy tudjak FFp-vel telepíteni (bár az EntWare hasznosabbnak tűnik.)

Más: Látom, hogy a MetaRepo tartalmaz egy RandomTools nevű kis gyűjteményt, amiben van egy muzeális, 3.1.1-es rsync, aminél csak az FFp-s 3.0.9 ősibb. Tudom bármelyiket frissíteni?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1519) tubika1972 válasza MaCS_70 (#1518) üzenetére


tubika1972
csendes újonc

Szia.
Nála ugyan ez a hiba.

Azt értem, hogy gőzgép, de mi hajtja?

(#1520) MaCS_70 válasza tubika1972 (#1519) üzenetére


MaCS_70
félisten

Akkor már négyen vagyunk... :(

És ebből a négyből minimum egy még finoman fogalmazva csak nem is Linux-fóbiás...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1521) tubika1972


tubika1972
csendes újonc

Nem lehet hogy az új firmware miatt nem jó az egész?A régebbit visszalehet rakni?

Üdv:tubika1972

Azt értem, hogy gőzgép, de mi hajtja?

(#1522) MaCS_70 válasza tubika1972 (#1521) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem hiszem. Amikor rossz volt az FFp, akkor konkrétan használhatatlan lett tőle a NAS -- funkcionális hiba már nincs, éppen Mr. Dini lokalizálta és javította ki a hibát.

Itt és most szerintem valami nagyon banális linuxos belső logikai fiba áll fenn, amit egy hozzáértő (tehát aki magát a jelen csomagstruktúrát is ismeri) könnyen tud orvosolni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1523) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#1518) üzenetére


MaCS_70
félisten

Folytatódik a telepítési mizéria...

Hárman szimultán próbálkoztunk, de csak ketten maradtunk -- az egyik fickó a közben elveszítette a türelmét és a földhöz csapta a NAS-t. :(

Ami érdemben történt (Mr. Dini és Tonyk a 310-es fórumban adott útmutatása alapján):

uwsiteloader.sh fájlt átmozgattam az ffp/sbin könytárből az /ffp/bin könyvtárba.

Kiadtam a következő parancsot:
/ffp/bin/wget --no-check-certificate http://wolf-u.li/u/441 -O /ffp/bin/uwsiteloader.sh

Utána uwsiteloader.sh lefuttattam, a végén a szokásos FAILED-ig jutottam.

Az /ffp/etc/funpkg/sites fájlban az s-hez tartozó rsync címet erre cseréltem (rsync helyett http):

http://ffp.inreto.de/ffp/0.7/arm/packages

slacker -U futtattam, eredmény: "... FATAL: s: No CHECKSUMS.md5" (slacker -U.jpg)

Az uwsiteloader.sh file-ban a wget http://wolf-u.li/u/439 -O $TMPFILE1 sort lecseréltem erre:

/ffp/bin/wget --no-check-certificate http://wolf-u.li/u/439 -O $TMPFILE1

Az uwsiteloader.sh ezután lefutott, felajánlotta a repokat, és futtatta a slacker -U parancsot. Eredmény:

Updating package lists...
fetch: rsync -q 'rsync://ffp.inreto.de/ffp/0.7/arm/packages/CHECKSUMS.md5' '/ffp/funpkg/cache/s'
rsync: failed to connect to ffp.inreto.de (2a03:4000:6:80dd::80): Network is unreachable (101)
rsync: failed to connect to ffp.inreto.de (37.120.178.135): Connection refused (111)
rsync error: error in socket IO (code 10) at clientserver.c(122) [Receiver=3.0.9]
FATAL: s: No CHECKSUMS.md5
Thanks for using UW Site Loader!

(A kollégánál itt szakadt el a cérna...)

Megpróbáltam még a chmod a+x /ffp/bin/uwsiteloader.sh parancsot, de a slacker -U továbbra sem csatlakozik.

És ez mindhármunk készülékén hajszálpontosan így ment végig.

Én, bár a NAS-t még nem törtem össze (mondjuk lent is van a pincében), de kezdek kicsit ideges lenni. Eddig nettó két és fél napom ment el az olvasgatásra és kísérletezgetésre, újratelepítésre. Ennyi időt egyszerűen nem ér meg a dolog, már régen ledolgoztam egy Synology felárát. (Nem is beszélve az összetört eszközről...)
Persze már nem tudom elengedni ezt a vacakot -- mit csinálok rosszul? Mi maradt ki, amiért nem csatlakozik a slacker???
Én legalább ötször végigolvastam az itteni cikkeket, hozzászólásokat meg egy csomó anyagot a neten. A többiek is belenéztek (ez sajnos az én felelősségem, én ajánlottam nekik), de nem találtunk megoldást vagy kimaradt részletet.

Mivel próbálkozzak?

Köszönettel: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1524) Mr Dini válasza MaCS_70 (#1523) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nagyszerű. Futtasd le megint az uwsiteloader-t, a memiks elől szedd ki a csillagot. Majd:

sed -i 's|rsync://ffp.inreto|http://ffp.inreto|' /ffp/etc/funpkg/sites

És done.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#1525) MaCS_70 válasza Mr Dini (#1524) üzenetére


MaCS_70
félisten

Megcsináltam. Az uwsiteloader listája hosszabb lett, a memiks-t most is kihagytam.

A slacker -U eredménye változatlanul:

root@NAS326:~# slacker -U
Updating package lists...
fetch: rsync -q 'rsync://ffp.inreto.de/ffp/0.7/arm/packages/CHECKSUMS.md5' '/ffp/funpkg/cache/s'
rsync: failed to connect to ffp.inreto.de (2a03:4000:6:80dd::80): Network is unreachable (101)
rsync: failed to connect to ffp.inreto.de (37.120.178.135): Connection refused (111)
rsync error: error in socket IO (code 10) at clientserver.c(122) [Receiver=3.0.9]
FATAL: s: No CHECKSUMS.md5

:(

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1526) Andris246


Andris246
tag

Sziasztok.

Tegnap arra lettem figyelmes hogy nem érem el a nas-omat. Újra indítottam többször és nem töltött be (nem sípolt és villog a led is rajta). Próbáltam SSH-n is elérni semmi :S Winyó nélkül betölt semmi probléma.

A kérdésem az volna hogy a winyón lévő dolgaimat megtudom vhogy menteni?
Már bocsi ha buta a kérdés :D

(#1527) viko válasza Andris246 (#1526) üzenetére


viko
csendes újonc

Ez a link segíthet Neked.

Beteszed egy PC-be a merevlemezt.
Letöltöd az ubuntu legújabb verzióját és kiírod egy pendrivera vagy egy cd-re. Arról bebutolsz de nem kell telepíteni. Telepítés nélkül tudod használni az ubuntut.

Ubuntu kiírása pendrivera: itt

Én a LinuxLive USB Creator-ral szoktam.

(#1528) Andris246 válasza viko (#1527) üzenetére


Andris246
tag

Köszönöm szépen :R A héten kipróbálom :DDD

(#1529) Mr Dini válasza MaCS_70 (#1525) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nos, illene picit jobban kifejtenem minden egyes parancsot, amelyet adok Neked útmutatásul, hiszen ez több lelkes próbálkozónak is hasznára válhat. Sajnálom, hogy ennyit kell szívni az egésszel, de bizony az utóbbi időben változtak a repository-k... Nekem pedig tényleg illene kifejtenem részletesen mindent, de sajnos alig van időm jelenleg a fórumra...

Nos, az első, uwsiteloaderes problémát azért kaptad, mivel Uli, a szkript fejlesztője nemrég átállt HTTPS titkosítására az oldalán. Ehhez ugye kell egy megbízható tanúsítványkibocsátó által szolgáltatott SSL kulcs. Mivel a Let's Encrypt az egyetlen ingyenes alternatíva tudtommal jelenleg, természetesen Ő is azt választotta. Viszont a szkriptben található egy wget parancs, amely letöltené a listát. Ez viszont ténylegesen egy relatív wget parancsként van meghívva, azaz nincs egy konkrét elérési úton lévő wgetre hivatkozásunk, hanem a rendszerre bízzuk, hogy melyiket választja. A rendszer pedig aszerint fog dönteni, hogy egy rendszerszintű (környezeti) változóban, a PATH-ban milyen könyvtárak vannak felsorolva. Szépen végigkeresi az összes megadott mappában a wgetet sorban, s az első találatot (amely futtatható joggal rendelkezik) meghívja. Korábban nem volt ezzel szívás, mivel az FFp szépen ezt a PATH-t tudta módosítani. Most viszont ugyan hozzáadódnak az ffp-s mappák a PATH-hoz, nem az elejére kerülnek ezek az elérési utak, hanem a gyári rendszer elérési utai után. Ezért van az, hogy a gyári OS wget binárisát akarja használni a szkript is. Ami picit le van butítva (hogy kisebb legyen a mérete), illetve régi is, ezért nem ismeri a Let's Encrypt kulcsot. Pontosan ezért dobja a no connection hibát, mivel ténylegesen a 'buta' wget nem tudja letölteni a repository listát Uli szerveréről.

A PATH változó tartalmát egyébként így lehet megtekinteni:

echo $PATH

És a fentebb írt módon lehet, a pathfix szkriptemmel rendbe rakni FFp alatt a sorrendet.

De alternatív megoldásként ügyesen alkalmaztad az uwsiteloaderben való direkt cserét, hogy mindenképp a frissebb, FFp-s wget legyen használva. Valóban, ehhez az abszolút útvonallal kell rá hivatkozni, ami a /ffp/bin/wget.

A másik hiba forrása pedig az, hogy Fonz, aki az egész original FFp-t megalkotta eredetileg D-Link NAS-okra, készített egy repót anno pár hasznos csomaggal. Ezt rsync protokollon keresztül frissítené a slacker, viszont Fonz rsync szervere valami ismeretlen ok miatt egyszer csak meghalt, azóta elérhetetlen... Neki pedig nem lehet már szólni, ugyanis 2013-ban, kicsivel az FFp 0.7 kiadása után nyomtalanul eltűnt. A fórumon kívül pedig semmi kapcsolattartási pontot nem hagyott maga után... Így esélytelen Neki szólni, pláne, hogy azóta nem is nagyon frissített a csomagjain... Alternatív megoldás, hogy a /ffp/etc/funpkg/sites fájlban fonz (ffp.inreto.de) rsync címét http-re cseréljük, mivel az még működik szépen. Vagy ki is lehet szedni az uwsiteloader segítségével a repository listából, de azért vannak ott hasznos csomagok. Amit írtam sed parancs, az elméletileg pont ezt a cserét hajtaná végre. De természetesen kézzel is módosítható a fájl (mondjuk mc alól).

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#1530) Mr Dini válasza Andris246 (#1526) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Ne csüggedj, a NAS-nak valószínűleg semmi baja. Ez tipikusan táp hiba jeleit szokta mutatni.

Próbáld ki egy laptop táppal életre kelteni, s nem kell adatok mentésével szüttyögni.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#1531) MaCS_70 válasza Mr Dini (#1529) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon köszönöm a kimerítő választ! Így egy csomó dolog tisztázódott a fejemben. :R

Kivéve tán a lényeget. :)

Nálam ugye a slacker nem akar kapcsolódni -- feltételezem, erről szólt, amit írtál.
Nos, számomra éppen a slacker szerepe nem igazán tiszta.

Ahogy én látom, a problémák itt azzal vannak, hogy a Linux repós telepítése téved el, ahogy elmászik idővel a tartalom.
De arra nincs lehetőség, hogy magukat a telepítőfájlokat töltsük le és kézzel telepítsük, amúgy a'la Windows módra?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1532) tubika1972 válasza MaCS_70 (#1531) üzenetére


tubika1972
csendes újonc

"De arra nincs lehetőség, hogy magukat a telepítőfájlokat töltsük le és kézzel telepítsük, amúgy a'la Windows módra?"
A számból vetted ki aszót.Mennyivel egyszerűbb lenne.Mint a linuxos műholdvevőknél,ipk azt mehet föl.

Azt értem, hogy gőzgép, de mi hajtja?

(#1533) Mr Dini válasza MaCS_70 (#1531) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nos, a slacker az FFp 0.7 "hivatalos" csomagtelepítője. Gyakorlatilag nem csinál mást, mint a '-U' kapcsolóval letölti az összes neki megadott repository csomaglistáját, összegzi, majd kilistázza azt egy viszonylag barátságos ablakos módszerrel.

Ha össze tudja szedni a csomaglistákat, s fel tud építeni egy helyi listát ezekből az adatokból, akkor utána a '-a' kapcsolóval meghívva megkapod az összes elérhető csomagot. Space-szel, vagy kattintással a [ ] közé tudsz egy csomagot kijelölni. S az a művelet fog rajta végrehajtódni, ami mellette van. Ha az install felirat, akkor telepítésre jelölöd az adott csomagot, ha upgrade, akkor frissíteni fogja, ha pedig remove, akkor eltávolítja azt. Plusz van még a reinstall, ami értelemszerűen újrateszi a csomagot. Ez utóbbi akkor lehet hasznos, ha véletlen kukázod a csomag egy fontos összetevőjét, mondjuk egy konfigot.

Tudsz szűrni is konkrét csomagokra, mondjuk ha a barmalej2 féle minidlna-t szeretnéd listázni, akkor a slacker -a br2:minidlna parancsot kell használnod. A br2: leszűkíti a keresés a barmalej2 repóra, a minidlna pedig még azt is, egészen konkrétan a minidlna-ra. Megadhatsz akárhány csomagnevet space-szel elválasztva is, így többet is tudsz listázni. A '-A' kapcsoló pedig automatikusan csillagozza, vagyis kijelöli Neked az összes listázásra szánt csomagot.

Arra is képes, hogy csak a már telepített, de frissíthető csomagokat mutassa csak, ezt a '-u' kapcsolóval lehet elérni. Egyébként a '-r' paranccsal a törölhető, azaz az összes telepített csomagot visszakapod, s a '-i' kapcsoló listázza Neked a nem telepített csomagokat.

Lehet őket kombinálni is. Ez akkor lehet hasznos, ha egymásnak segítünk egy-egy slacker telepítő parancs leírásával. Ekkor nem tudhatjuk, hogy mi van már fent a másik gépén, értelemszerűen ezért a már telepített csomagokat nem akarjuk piszkálni, csak a még nem telepített, vagy frissíthető csomagokat. Példánkban a minidlna-t, plusz az egyik függőségét, az ffmpeg csomagokat tetetjük föl:

slacker -uiA br2:minidlna br2:ffmpeg3/

Itt az '-u' kapcsoló kilistázza a frissíthető csomagokat, a '-i' hozzáadja a telepíthető, de még nem telepített csomagokat a listához, a listában leszűrjük az összes találatot a minidlna-ra, illetve az ffmpeg csomagokra, majd a '-A' kapcsolóval minden maradék lista elemet automatikusan kijelölünk. A usernek csak be kell másolnia az akármilyen hosszú parancsot, nyomnia kell egy entert, majd várnia a telepítés végeztéig. :)

Pont azért hasznos, mert olyan csomagok esetében, mint pl. a minidlna, igen sok függőségre van szükség. Függőség alatt arra gondolok (akinek nem ismerős ez a szó), hogy egy program megfelelő futtatásához szükség van egy másikra is. Például a minidlna a flac fájlok streamelését egy libflac függőséggel oldja meg. Ezért arra is szükség van a működéséhez. Viszont a slackernek van egy nagy hátránya pont ezek miatt. Pontosan annyi csomagot fog telepíteni, ahányat mi kijelöltünk. Nem fogja automatikusan mondjuk a minidlna kijelölése után az összes függőséget automatikusan összeszedni... Ezért kell pontosan tudni, hogy az adott csomagnak mire van szüksége, s hosszú-hosszú parancsokkal kell telepítgeteni.

Barmalej2 kolléga egyébként erre is talált megoldást, mégpedig a slapt-get csomagkezelőt. Ez hasonlít picit az ubuntu-s apt-get telepítőhöz. Szépen frissen tartja a csomagokat, illetve a függőségeket is beszerzi automatikusan. Viszont ehhez egy speciális repository (repository = csomagtároló... Egy olyan hely, ahova önkéntes NAS hekkerek szabadidejükben feltehetik a saját csomagjaikat. Bárki csinálhat ilyet, csak egy webtárhely kell hozzá) szerkezet kell, amivel jelenleg csak a barmalej2 repó, s az én repóm rendelkezik. Valószínűleg a többi jelenlegi tároló nem is fog ezzel a funkcióval gazdagodni, mivel egyrészt szerver oldalt nekünk ezzel nagyon sok munkánk volt, másrészt a három élő repository az enyém, barmalej2-é, illetve Mijzelf-é...

De a slapt-get mellett bátran lehet használni a slacker-t is. Nem zavarják egymást. Sőt, slackerrel lehet a slapt-getet is telepíteni, melyről részletesebben a már nem egyszer említett barmalej2 kolléga tollából olvashattok, itt (első négy pont... A többi már minidlna telepítés).

Az uwsiteloader szkript pedig az ismert slacker repositoryk slackerhez adásához szükséges. Mert alapvetően csak a fonz és a Mijzelf repository van a hozzáadva a listához. Amiből a fonz ugye alapértelmezetten nem is működik egy ideje...

Remélem ezzel mindent tisztáztam! :)

Mod: Van lehetőség természetesen kézi telepítésre is. Ebben az esetben viszont minden telepíteni kívánt csomagot kézzel kell összehajkurászni... Mondjuk ha a csomagokat az admin megosztáson belüli packages mapppába helyeztétek el, akkor a:

funpkg -i /mnt/HD_a2/admin/packages/*.txz

parancs szépen feltesz mindent. Kivéve a már telepített, de frissíthető csomagokat. Azokat a '-u' kapcsolóval kell meghívni. És csillag helyett természetesen lehet hivatkozni konkrét csomagnévre is.

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#1534) MaCS_70 válasza Mr Dini (#1533) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, így már tiszta a helyzet. :R

Már csak azt kéne megoldanom valahogy, hogy a slacker méltóztasson működni...

Mert arra továbbra sem találtam megoldást. :(

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1535) tubika1972 válasza Mr Dini (#1533) üzenetére


tubika1972
csendes újonc

Köszönjük a kimerítő választ.Nagy segítség a megértésben.
Szeretném megkérdezni hogy ha kézileg telepítek akkor azt utána hogy látom.Mert feltettem egy txz filét de nem látom sehol.

Üdv:tubika1972

Azt értem, hogy gőzgép, de mi hajtja?

(#1536) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#1534) üzenetére


MaCS_70
félisten

No, közben rájöttem, hogy a SITES fájlom valahogy visszacserélődött, úgyhogy ismét átírtam az inkriminált rsync://-t http://-re -- amitől azonnal meg is változott a slacker hibaüzenete! Mot már a wget-re panaszkodik -- ami az uwsiteloaderben pedig szépen be van nevezve az /ffp-alá.

Aszongyahogy:

root@NAS326:~# slacker -U
Updating package lists...
fetch: (cd '/ffp/funpkg/cache/s'; wget -Nnv 'http://ffp.inreto.de/ffp/0.7/arm/packages/CHECKSUMS.md5')
wget: invalid option -- 'N'
BusyBox v1.19.4 (2017-05-26 16:39:12 CST) multi-call binary.

Usage: wget [-c|--continue] [-s|--spider] [-q|--quiet] [-O|--output-document FILE]
[--header 'header: value'] [-Y|--proxy on/off] [-P DIR]
[--no-check-certificate] [-U|--user-agent AGENT] [-T SEC] URL...

FATAL: s: No CHECKSUMS.md5

Mintha már tényleg csak egy ujjhossznyira lenne a győzelem -- de hová kell még nyújtanom az ujjamat?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1537) Mr Dini válasza MaCS_70 (#1536) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Igen, közel a célvonal! :)

Egy echo $PATH milyen kimenettel rukkol elő?

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#1538) MaCS_70 válasza Mr Dini (#1537) üzenetére


MaCS_70
félisten

Azt mondja:

/ffp/sbin:/usr/sbin:/sbin:/ffp/bin:/usr/bin:/bin

Tehát, ha jól látom, a usr/sbin/wget működik az ffp/bin (-be linkelt) wget helyett?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1539) scrtaft


scrtaft
tag

Sziasztok.

Szeretnék kérdezni tőletek valamit látom itt elég rendesen benne vagytok a dologban.
Zyxel nas326-om van beépített Transmission 2.84-el.
Most ugye kipattant egy hír, hogy a torrent programok nemigen biztonságosak. Frissítésre szorulnak, gondolom Zyxel nem fogja törni magát, hogy ezen a NAS-on lecserélje a programot.
Van valami lehetőség, hogy manuálisan lecseréljem a programot a legfrissebb 2.93-ra.

Előre is köszönöm.

(#1540) Fagyi válasza scrtaft (#1539) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Nincs és nem is kell pc-n futókkal van baj.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1541) tubika1972 válasza Mr Dini (#1537) üzenetére


tubika1972
csendes újonc

Szia.
Próbálkozóm az egyéni telepítéssel,de hiába települ fel a progi nem találom sehol.Van még valamilyen parancs amit ki kell adni.

Köszönöm.
Üdv:tubika1972

Azt értem, hogy gőzgép, de mi hajtja?

(#1542) Lacics25


Lacics25
aktív tag

Sziasztok!
Egyszer már kérdeztem itt a Plex telepítéssel kapcsolatban. Kaptam kimerítő választ, de akkor idő hiányában elengedtem a projektet.
Most újra szeretnék visszatérni rá!
Elolvastam az összes ide vonatkozó leírást, valóban egyszerű mint a faék.
Nekem azonban mégsem települ!
Mindent végig csinálva, ezt a választ kapom

Azóta egy alkalommal teljes factory resetet is csináltam. Gyári új készülék, új HDD,.
Elsőként próbáltam telepíteni, de a helyzet változatlan.
Minden más működik!
Úgymint: Transmission, wordpress, távoli elérés, drive szinkronizáció, stb. stb.
Vettem hozzá egy asztali médialejátszót Libreelec rendszerrel, hogy valami pofája legyen, úgyhogy nem létkérdés, de azért ....
Ha van ötlet, kérem segítsetek!
Köszönöm!

(#1543) tubika1972 válasza MaCS_70 (#1538) üzenetére


tubika1972
csendes újonc

Sziasztok!
Most nézem az uwsiteloader.sh tök üres,Gondolom ez nem jó.Tudom valahogy szerkeszteni ha kell?

[ Szerkesztve ]

Azt értem, hogy gőzgép, de mi hajtja?

(#1544) MaCS_70 válasza tubika1972 (#1543) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az .sh szerintem egy sima script file. Én a mc F4-es szerkesztőjével mókolom.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1545) gabka86


gabka86
csendes tag

A sok komoly téma közé egy láma kérdés:

A mycloud.zyxel.me-re regeltem de az eszközt nem láttal alapból az oldal így manuálisan akarom hozzáadni MAC címmel és sorozatszámmal de nem engedi. Én vagyok ennyire béna vagy van valami trükk? :)

Nem tudom van e köze hozzá, de már beüzemeléskor a findme-oldalon is az 5 perces visszaszámláláskor hiába nyomkodtam a nason a szinkron gombot, akkor sem regált semmit. Aztán routeren néztem meg milyen ip-t kapott és úgy értem el. (Azóta fix ip-t kapott)

(#1546) geleati válasza gabka86 (#1545) üzenetére


geleati
tag

Én is szenvedtem egy picit ezzel, de azt hiszem a NAS újraindítása megoldotta.

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#1547) zsolesz6


zsolesz6
aktív tag

Van egy újabb láma kérdésem. Ha be SSH-zok a NAS-ra, indítok egy MC-t, hol találom a HDD megosztását? Teljesen elszoktam már a linuxos fájlrendszertől :D

(#1548) odrif válasza zsolesz6 (#1547) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

i-data alatt.

20 éve a Prohardveren

(#1549) zsolesz6 válasza odrif (#1548) üzenetére


zsolesz6
aktív tag

THX

(#1550) tubika1972


tubika1972
csendes újonc

Sziasztok.
A feltelepített alkalmazások ikonjai miért nem jelennek meg?

Köszönettel:tubika1972

Azt értem, hogy gőzgép, de mi hajtja?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.