Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) VTom válasza m0ski (#6000) üzenetére


VTom
veterán

Lehet, hogy teszek egy próbát egyik nap, mert eddig egy androidos tablet-ről próbáltam megoldani, PC híján, de azóta vettem egy laptopot, Win alól lehet, hogy könnyebb.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#6002) m0ski válasza VTom (#6001) üzenetére


m0ski
aktív tag

Úgy elhiszem, hogy nehezen ment... :) PC-ről sokkal egyszerűbb lesz, de ahogy írtam, a Transmission problémádat nem fogja megoldani sajnos.

(#6003) XenHai válasza m0ski (#6000) üzenetére


XenHai
senior tag

haza érek kipróbálom , már nem elérhető :D

(#6004) siposp


siposp
csendes tag

Sziasztok! Minidlna-t próbálok feltenni. ffp, entware fenn, puttyban rootként sclackerrel telepíti, majd startra permission denied-ot ad rendre. Mi lehet az oka?

(#6005) Tonyk válasza siposp (#6004) üzenetére


Tonyk
veterán

tegyél rá futtathatósági jogot. chmod +x fájlnév

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6006) siposp válasza Tonyk (#6005) üzenetére


siposp
csendes tag

Köszönöm, működik! :K Már csak a függőségekkel kell megküzdjek....

(#6007) leweegee válasza Ferrari fan (#5990) üzenetére


leweegee
aktív tag

[link]

Ne nőj fel! Csapda!

(#6008) Buvana


Buvana
aktív tag

Sokáig az AAZF.10-en voltam, nem frissítettem, mert attól tartottam hogy becsúszik valami nem úgy működő dolog, és nekem megfelelt úgy. Frissítettem a 14-esre, és minden oké.

-Más: Használ valaki rtorrentet?
Sajnos a transdrone mobil alkalmazással bármilyen f.név/p@ss -el beenged. :O
Böngészőből OK.

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

(#6009) Ferrari fan válasza leweegee (#6007) üzenetére


Ferrari fan
tag

Ezt most miért nekem címezted? :)) :U

(#6010) leweegee válasza Ferrari fan (#6009) üzenetére


leweegee
aktív tag

Gondoltam hátha érdekel miért is kell feltolni a frissítést, ha már a PDF-ből nem derült ki.

Ne nőj fel! Csapda!

(#6011) Joker88


Joker88
őstag

Ebbe az alap NAS-ba , milyen merevlemezt ajánlotok? Minimum 1Tb-os kellene..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#6012) Ferrari fan válasza Joker88 (#6011) üzenetére


Ferrari fan
tag

Ez attól függ, mennyit szánsz rá és mi lenne az elképzelés, felhasználás. :U
Az egészen olcsó daraboktól mehetünk a NAS-ba szánt, drágább verziókig (pl WD RED)

(#6013) Levi123 válasza Joker88 (#6011) üzenetére


Levi123
senior tag

Szerintem a lehető legjobbat válaszd ki, mert mire beállítasz mindent felértékelődik majd az a pénz amit pluszba kifizettél és nem kell újra kínlódni hdd cserénél :D

Más kérdés: az utóbbi 1 hétben többször is lefagyott a nálam a nas, ilyenkor nem is érem el sehogy, tv se látja. Le kell állítani gomb nyomásával, majd újraindítani.
A kérdésem az lenne, hogyan lehet a syslogot beállítani, hogy be tudjam ide másolni és hátha tudja valaki miért fagy le :)
Beállításoknál a syslog-ot bepipáltam, megadtam a meghajtó mappa elérést de ott nem ment semmit, csak a mappát hozza létre. Van ötlet esetleg valakinek? Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Levi

(#6014) m0ski válasza Levi123 (#6013) üzenetére


m0ski
aktív tag

Szia,

én a Zyxelt syslog szerverként használom, úgy tökéletesen kiszolgálja a Mikrotik routeremet.
A napló beállításoknál be lehetne állítani, hogy a Zyxel syslog szerverre naplózzon, de fogalmam sincs, hogy önmagára tud-e naplózni.

(#6015) Buvana válasza krealon (#5552) üzenetére


Buvana
aktív tag

Itt megy 40MB/sec fölött is, rtorrentel. (50 volt a csúcs)

A [kép] torrent letöltés közben készült.

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

(#6016) somogyipeti1


somogyipeti1
csendes újonc

Sziasztok!

A NAS-on lévő filmekkel baj van amikor TV-ről nézem (egy samsung és egy LG). Vagy elindul és kb. 15 perc múlva lefagy, vagy el sem indul és azt írja "nem ismert formátum". Illetve a tekerés ide-oda sem működik. A formátum mkv. Valaki szenvedett már ezzel? Újraindítás + firmware frissítés megvolt, de ez sem oldotta meg a problémát.

(#6017) Ferrari fan válasza somogyipeti1 (#6016) üzenetére


Ferrari fan
tag

Minidlna vagy Twonky?

(#6018) somogyipeti1 válasza Ferrari fan (#6017) üzenetére


somogyipeti1
csendes újonc

Twonky

(#6019) Tonyk válasza somogyipeti1 (#6018) üzenetére


Tonyk
veterán

Egyrészről a twonky felejtős szerintem, de a másik részről az mkv a h264, h256, stb kódolású?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6020) somogyipeti1 válasza Tonyk (#6019) üzenetére


somogyipeti1
csendes újonc

az mkv a h264, h256, stb kódolású? - x264

Twonky helyett mi legyen? Hogyan tudom a twonkyt törölni?

(#6021) Tonyk válasza somogyipeti1 (#6020) üzenetére


Tonyk
veterán

Én azért megnézném a többi kódolással mi van. h264 vagy h265 / x265 . (elképzelhető, hogy a 265-ösök nem mennek majd, de egy próbát megérne a h-s verziók tesztelése)
Ha a kérdés tényleg az, hogy hogyan tudod törölni a twonky-t, akkor lehet nem neked való a pl. minidlna feltelepítése, amihez ffp vagy entware kéne első körben. Ezekenek a telepítéséről szó van a testvértopicokban: nsa310 (témaidító ez a téma), nsa325

Másik kör lehet még, hogy a forrás állományt ki és hogy kalapálta össze, főleg, hogy két különböző tv is behasal tőle. A twonky és a minidlna nem végez semmi extra munkát, csak tolja az adatot a tv felé. A tévé végzi a dekódolást. Tehát a fenti két szolgáltatás csak annyit csinál a tv-felé, hogy "Ez tudom küldeni, kéred? Azt hogy mit csinálsz vele már a te dolgod."

Gépről nézted már pl DLNA Browser vagy VLC segítségével?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6022) somogyipeti1 válasza Tonyk (#6021) üzenetére


somogyipeti1
csendes újonc

Sajnos a torrenten a filmek 99 százaléka x265

(#6023) Tonyk válasza somogyipeti1 (#6022) üzenetére


Tonyk
veterán

Akkor az az 1% igen nyomós minta ebben....:

Kíváncsiságból felmentem most egy virgboltba. Az első 50 találatból:
x265: 1db
h265: 3db
x264: 11db
h264: 22db

2023-as gyártásúakból (első 50-es mintában):
x264: 6db
h264: 32db
x265: 1db
h265: 3db

Szóval azért nem 99% a .265 ;)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6024) galaxys80 válasza somogyipeti1 (#6022) üzenetére


galaxys80
veterán

Melyik oldal ez? Mert ahova én járok ott nincs olyan film ami ne lenne meg 264-ben.

[ Szerkesztve ]

(#6025) somogyipeti1 válasza galaxys80 (#6024) üzenetére


somogyipeti1
csendes újonc

ncore

Akkor töltsem le h264 formátumban, ha van rá lehetőség?

(#6026) galaxys80 válasza somogyipeti1 (#6025) üzenetére


galaxys80
veterán

Én is oda járok, de ott mindenből van h264.
Igen. Ha problémás a 265 , akkor ez a megoldás. :)

(#6027) somogyipeti1 válasza galaxys80 (#6026) üzenetére


somogyipeti1
csendes újonc

Nem, sajnos megnéztem 264 van letöltve mindenből.

(#6028) spacelab


spacelab
tag

Megtenné valaki, hogy SSH-n keresztül belépve kiadja a fw_printenv parancsot és a kimentét bemásolja ide?

(#6029) Tonyk válasza spacelab (#6028) üzenetére


Tonyk
veterán

bootcmd=tftp
bootdelay=5
SN=26xxx/E0Pxxxxx
ethaddr="00:AA:BB:CC:DD:10"
ipaddr=192.168.31.1
serverip=192.168.31.100
stdin=serial
stdout=serial
stderr=serial
telnet_en=0
wl0_ssid=Xiaomi_4321_BCDE_5G
wl1_ssid=Xiaomi_4321_BCDE
wl0_radio=1
wl1_radio=1
no_wifi_dev_times=0
color=101
CountryCode=CN
miot_did=33xxxxx70
flag_boot_type=2
flag_ota_reboot=0
miot_key=lT3xxxxxxxxxxxTkDJ
wl2_ssid=Xiaomi_4321
nv_wan_type=pppoe
flag_boot_success=1
nv_pppoe_name=s2axxxxxxxxxxx
nv_pppoe_pwd=U_xxxxxxxxxxxxxx
mode=Router
model=R3600
Router_unconfigured=0
nv_sys_pwd=11c98xxxxxxxxxxxxxxb75dcb6xxxxxxxxxxf15af
nv_wifi_ssid=Xiaomi_4321
nv_wifi_enc=mixed-psk
nv_wifi_pwd=xxxxxxxxxxxx
nv_wifi_ssid1=Xiaomi_4321_5G
nv_wifi_enc1=mixed-psk
nv_wifi_pwd1=xxxxxxxxxxx
restore_defaults=0
ssh_en=1
boot_wait=on
uart_en=1
flag_boot_rootfs=0
flag_last_success=0
flag_try_sys1_failed=8
flag_try_sys2_failed=8

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6030) spacelab válasza Tonyk (#6029) üzenetére


spacelab
tag

A NASon gondoltam :)

(#6031) Tonyk válasza spacelab (#6030) üzenetére


Tonyk
veterán

ja bocs, egyszerre két topic volt nyitva... :B

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6032) Freezee


Freezee
senior tag

Sziasztok!
Két napja kezdte a NAS, hogy a twonkyserver felugrik 100%-ra és a TV-n elérhetetlenek a megosztások. A NAS működik, számítógépről tallózhatók a fájlok/filmek és simán lejátszhatóak. Viszont a TV-n ha rámegyek a NAS megosztásra ott csak teker-teker majd kifagy. Minden frissítés fel van rakva. A twonky szerveren a clear cache-t megnyomtam ( nem tudom vlóban végrehajtotta-e vagy sem), csak filmek vannak megosztva rajta, a képméretek a legkisebbre állítva a TV-t felismeri és advanced media navigation-ra rakva. Rescan interval -1- re állítva. Mi lehet a megoldás hogy működjön? Ja addig semmi a baja a dolgoknak 25-30% mennek a transmission-da, python stb, és a twonky is szépen fut settingben tudom állítani a dolgokat amíg a TV-t be nem kapcsolom. Amint ez megtörténik felugrik 100% és vége a dalnak :(. A tegyek fel másik XY valamit nem nagyon játszik azon már túlvagyunk, nem működik.
Köszönöm

(#6033) Tonyk válasza Freezee (#6032) üzenetére


Tonyk
veterán

És mi lett az eredménye a "másik XY"-nak? És mi volt a másik XY?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6034) Freezee válasza Tonyk (#6033) üzenetére


Freezee
senior tag

Szerintem az ügy szempontjából nem releváns :). De a minidlna nem ment fel, a plex pedig nem jó erre.

(#6035) Tonyk válasza Freezee (#6034) üzenetére


Tonyk
veterán

Ja, hát ha nem releváns akkor ok.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6036) Freezee válasza Tonyk (#6035) üzenetére


Freezee
senior tag

Miért számít az hogy a plex nem tölti be azt a funkciót amit szeretnék? :F Twonky szerver lefagyás , cache vagy más probléma kapcsolódhat ehhez?

(#6037) Tonyk válasza Freezee (#6036) üzenetére


Tonyk
veterán

A Plex jóval több mindent tud, mint a Twonky. Tehát nehezen tudom elképzelni, hogy nem tudja betölteni egy DLNA szerver szerepét (mert tudja). (És azért dlna, mert a minidlna-t is próbáltad...) Az más kérdés, hogy bizonyos körölmények között problémás a használata. pl LG tv-k kliensei korábban csak transzkódólva voltak hajalndók lejátszani Plex szerverről (ez még lehet, hogy most is így van). Plex erőforrásigényes, nem nas-ra való, legalább is nem ezekre, nem bírja a transzkódólást.
Minidlna tudná a funkciót, ami neked kell, de írod, hogy nem ment fel. Nem tudom, miért nem ment fel, hogy próbáltad de ezért a minidlna nem akkora kihívás. Logolása kiválóan beállítható, hiba elég jól szűrhető vele. Nyilván ha nem vagy kicsit sem otthon ebben a témában, akkor az. De mivel írtad, hogy nem ment fel, gondolom meg is próbáltad felrakni.
Twonky esetében gondolom átnézted a logokat, hogy van-e benne valami, amikor TV lehal ( én inkább a TV-t hibáztatnám, ha már szerinted az egyszer csak "kifagy")?
Ha viszont eddig ment, és most nem, érdemes lenne megnézni, hogy volt-e frissítés a tv-hez elmúlt időszakban.
Tehát ezért lett volna releváns, hogy a másik kettővel mit művelt a tv.
A tippem az -és őszintén elnézést kérek, hogy ha tévedek- , hogy a Plex-et felkattintottad, valami nem tetszett (bonyolult volt, ráhegytad), a minidlna-t meg meg sem próbáltad. De mondom, elnézést kérek, ha tévedek!

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6038) Bigape


Bigape
csendes újonc

Három hónapja használom a PLEX-et a NAS-on transzkódolás nélkül (letiltva), kizárólag 1080p felbontásban, h264 formátumban. Tökéletesen működik helyi és távoli eléréssel is. A család fullhd felbontású eszközöket használ az okostelefon, tablet és notebook terén, a TV 4KHDR, de nem igényli a műértő filmnéző a végletekig kiélezett minőséget (Dolby Vision, 4KHDR10+, stb) Egy próbát megért és működik, azt hiszem marad, mivel a Twonky-tól eltérően csodás a tematikus elrendezés és a borítók egyéb tartalmak megjelenítése. Ja és nem kellett mappákat létrehoznom, mert a PLEX az ömlesztett tartalmat elég jól kezeli, ahogy tapasztaltam.

(#6039) Freezee válasza Tonyk (#6037) üzenetére


Freezee
senior tag

Plex nem jó az LG TV-hez mert az appja gáz, a transmissionnel letöltött könyvtárakat nem tudja kezelni a plex egyből, másolgatni kell, hogy ez épp micsoda film/sorozat bigyó egyebek, átnevezgetni majd ezt nem fogja visszatölteni a torrent. Ez így nem felhasználóbarát nem tudja megugrani egy fiatal meg egy feleség, én meg nem fogok ott ülni 0-24 ben, ez a mai világban nonszensz. Igen a minidlna-t próbáltam a hibaüzenetet be is másoltam ide pár hónapja. Pont veled beszéltünk erről. A TV-hez utoljára 3 hónapja jött frissítés. MÉg egy érdekesség, régen ide alulra ki lehetett rakni dolgokat, CPU leterheltség hőmérséklet akármi. Egy ideje azonban ez lett vele:

[ Szerkesztve ]

(#6040) Freezee válasza Freezee (#6039) üzenetére


Freezee
senior tag

Így néz ki a NAS-om kezdőképernyője ha szeretnék valamit csinálni azzal a sávval lent valamit

[ Szerkesztve ]

(#6041) Tonyk válasza Freezee (#6040) üzenetére


Tonyk
veterán

Másik böngésző is u.e? Inkognitó/privát módban is ez (letiltptt plugin/adblock/stb miatt)? Firmware frissíté után volt teljes cache és cookie pucolás?
Visszanéztem az akkor beszélgetés nagyjából. Ott ugye az volt a problémád, hogy nem megy már jó pár repo. Még mindig azt mondom , hogy legeszerűbb leszedni a minidlna-t. És közben , ahogy hiányolja szedegeíteni és telepíteni a függőségeit.
Torrent letöltéshez annyit fűznék, hogy amikor elindítanád a letöltést, akkor kell megadni, hogy hová és milyen könyvtárba töltse, így nem kell pakolászni és átnevezgetni.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6042) Freezee válasza Tonyk (#6041) üzenetére


Freezee
senior tag

Igen, más böngészővel is ez van, és inkognító módban is ez jön fel, de már vagy egy éve. Leszedtem a minidlna-t de már nem emlékszem pontosan nem települt fel. Szarakodtam vele fél napot majd elengedtem, mert nem szedegette le a függőségeit. A torrent dolog, pedig , a plexnek rohadt bonyolult és érzékeny nevezéktana van, minden letöltést pakolgatni nevezgetni, aláhúzásokat berakni, kivenni, elejére ezt rakni a végére azt, azért ezt te sem kívánod szerintem, hogy 1 hetes kurzust tartsak hozzá nem értőknek erről. ezért indítottam onnan a beszélgetést, hogy a problémát kellene megoldani valahogy ha lehetséges. Ráadásul ahhoz hogy eljussak a minidlna telepítéséig elötte azért jópár dolog kell hogy felmenjen :(

[ Szerkesztve ]

(#6043) edeleny válasza Freezee (#6040) üzenetére


edeleny
őstag

Én elfogadtam, hogy olyan amilyen!
A miniDLNA- felrakást feladtam, tök hülye vagyok hozzá, folyamatosan újabb és újabb függőséget hiányol.

A Plex sem rossz, pláne, hogy volt idő, amikor a PC-n futott, így van rá regisztrációm. De valamiért nem használom.

A Twonky hisztis. Most épp jó! De a múlt héten nem volt jó. De én nem csináltam vele semmit.

Egyébként a TCL TV-, és a Mi Stick-en Kodi fut. Ha meg az LG hisztizik, ki másolom mobil vinyóra.

Na, most sokat segítettem, mi? 😁

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#6044) Tonyk válasza Freezee (#6042) üzenetére


Tonyk
veterán

"mert nem szedegette le a függőségeit"

ő nem is fogja. neked kell.

"folyamatosan újabb és újabb függőséget hiányol."

6-7 fügősége van, mind fenn van a google driveos mentésben. 2-3 perc alatt össz lehet szedegetni, funpkg -i függőség_neve.txz -vel meg telepíteni. Ezt kb a fent említett 6-7 alkalommal kell kiadni.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6045) edeleny válasza edeleny (#6043) üzenetére


edeleny
őstag

Most az LG-n épp megy a Twonky, de ha a NAS-ból szeretnék kimenni és beállítani, a http://192.168.50.233:9001/ címen nem jön be semmi.

"A webhely nem érhető elA(z) 192.168.50.233 visszautasította a csatlakozást."

A Windows fájlkezelőből pedig megy tökéletesen a beállító felület! :)

Hopsz!
Meg van a hiba. A NAS valamiért 9001-es végű IP-re akar kimenni, de 9000 a vége!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#6046) Freezee válasza edeleny (#6043) üzenetére


Freezee
senior tag

Hát már az is segítség hogy másnál is működik vagy csak nálam van bebaszva :). Nekem nincs vele bajom faék egyszerű a twonky és az nekem pont jó mert a család tudja kezelni. 4 kattintásból tudják nézni a rajzfilmet/filmet amiben már a letöltés is benne van. Én is amikor hazaérek hajnalban akkor csak leülök nyomok 1 gombot a távirányítón és már megy is a sorozat :). Ennyit szeretnék se többet se kevesebbet :R

(#6047) Freezee válasza Tonyk (#6044) üzenetére


Freezee
senior tag

De hiába adtam ki a telepítési parancsot hibára futott és nem rakta fel. Onnan meg meghalt a tudomány és nem lett belőle semmi :(

(#6048) Freezee válasza edeleny (#6045) üzenetére


Freezee
senior tag

Hali. Érdekes nekem ott jön be, de amikor 100%-on teker akkor nem tölti be az oldalt mert ki van fagyva. És addig nem is lesz semmi ami nem indíatom újra, akkor megint 1x be lehet lépni, aztán megint kifagy.

(#6049) Freezee válasza Tonyk (#6044) üzenetére


Freezee
senior tag

Nos most megint nekifutottam átnézni. Úgy indul a dolog hogy: "Ha feltelepült az Uwsiteloader" na itt kezdődtek a problémák mert a wget parancs után már hibára futott és nem települt fel. Ok akkor menjen a slapt telepítése. Na az se ment fel. Ha jól emlékszem azok hibakódjait is beraktam ide. Ergo a minidlna telepítéséig sajnos el sem jutottam :(. Igen, ez user hiba , elfogadom!, nem vagyok egy linux fejlesztő és üzemeltető hogy ezeket megoldjam. Ezért egyszerű átlag usernek megugorható megoldást keresek. DE nekem az is megoldás ha valaki itt lakik Bp.-en. Hónom alá veszem a cuccot és szívesen átballagok hozzá hogy együtt megoldjuk.( vagy szívesen vendégül látom). Szívesen tanulok.

[ Szerkesztve ]

(#6050) edeleny válasza Freezee (#6048) üzenetére


edeleny
őstag

Igen, volt ilyen hibám, hogy 100%-ban tekerte a Twonky a procit.

Nem nagyon emlékszem a megoldásra.

Próbáld letiltani, és alap állapotba hozni.

Valahol van, hogy mit kell törölni, hogy elfelejtsen mindent, utána visszatallóztatni vele szépen a könyvtárakat.
Nekem több ezer fájlt tallózott be, és jó, ha úgy akarja.

A miniDLNA- vál ugyan ez a bajom volt, valami mindig kellett neki.
Minden tiszteletem azoké akik összerakták a Drive mappát, de kellett neki olyan, ami se ott se az egész neten nem volt meg.

Hihetetlen sokat változik az ember, a világ. Már torrenten alig rendelek valamit! 😁

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.