Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) gulyidosz válasza ateszm (#1100) üzenetére


gulyidosz
csendes tag

Köszönöm!

És pl külső gépről hogy tudom elérni?

jelenleg itt járok: router forward

hová mit kell írnom? az ip adress gondolom a Nas ip-je.

[ Szerkesztve ]

(#1102) ateszm válasza gulyidosz (#1101) üzenetére


ateszm
senior tag

na ezt tapasztaltabb kolléga megválaszolja mert én ehhez satu vagyok... :D :D

(#1103) gulyidosz válasza ateszm (#1102) üzenetére


gulyidosz
csendes tag

Már rájöttem. Összetettem fejben.
Akinek segítene:

Regisztrálás zyxel.me-n
A Nason ->TCP/IP HTTPS kapcsolat engedélyezés
majd routerben HTTPS forward
és kapcsolódik

(#1104) gulyidosz válasza gulyidosz (#1103) üzenetére


gulyidosz
csendes tag

Bepipáltam a TCP/IP ben hogy csak HTTPS kapcsolat. és már nem érem el sehogysem a NASom.
Mit sikerült elrontanom??

[ Szerkesztve ]

(#1105) gulyidosz


gulyidosz
csendes tag

Nah újra belép a NASba. Demiért csak operában működik a belépés?

(#1106) Fagyi válasza rostiron (#1092) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Csekkold ezt is!

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1107) Fagyi válasza btomi9 (#1085) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Megosztások ellenőrzése és a webes közzététel ellenőrzése.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1108) Fagyi válasza gulyidosz (#1098) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Nas-on myzyxel app indulásánál:
myZyXELcloud

A myZyXELcloud segítségével távolról elérheti NAS eszközét. Kattintson a gombra, és hozza létre myZyXELcloud fiókját, majd állítsa be a hozzáférési szolgáltatásokat.
Fiók e-mail: xxxxxxx@gmail.com
Szertné megszűntetni a párosítást myZyXELcloud fiókjával?
Bélyegkép készítése a megosztott mappákban lévő médiafájlokhoz.
A felhő funkciók aktiválásához az App Centerből telepítse a(z) myZyXELcloud-Agent alkalmazást.

Felhasználók között kell legyen Cloud, ennek a megosztásait ellenőrizd. A szolgáltatások között ki van engedve a webre amit szeretnél látni.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1109) rostiron válasza Fagyi (#1106) üzenetére


rostiron
őstag

Szia.

Csekkolom, de nem tudom mire gondolsz.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#1110) Fagyi válasza gulyidosz (#1105) üzenetére


Fagyi
aktív tag

80, 443, 5000, portok legyenek nyitva a nas-ban, és a routeren forwardolni kell ugyanezeket.
Külső elérés a mycloud-on beállított xxxxx.zyxel.me és a szolgáltatások amik az előző módon ki lettek engedve pl.: xxxx.zyxel.me:5000/admin

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1111) gulyidosz válasza Fagyi (#1110) üzenetére


gulyidosz
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!!

(#1112) zsakker válasza mahoni (#1089) üzenetére


zsakker
csendes újonc

engem érdekelne a srác elérhetősége aki beállította neked anno :)

(#1113) odrif válasza gulyidosz (#1105) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

"Demiért csak operában működik a belépés?"

Töröld az előzményeket a böngészőben és úgy próbálj belépni.

20 éve a Prohardveren

(#1114) dave182


dave182
senior tag

Hello, plex megy erről a készülékről?

(#1115) Fagyi válasza dave182 (#1114) üzenetére


Fagyi
aktív tag

"Second hand" mint a 325-ben.ffp mijzelf csomag és onnan telepítés, neten reg, aktiválás.
Nekem nem jött be és nem is működött teljesen jól töröltem.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1116) dave182 válasza Fagyi (#1115) üzenetére


dave182
senior tag

Köszi a választ. Jelenleg a notebook-om tárhelye van megosztva Plex-szel itthon 2 LG okos TV felé. Gyönyörűen működik, csak ehhez a notinak folyamatosan mennie kell. Gondolkozom egy ilyen 326-os beszerzésén, csak filmek itthoni megosztására kellene a készülék.. Mi a véleményed, tudsz segíteni?

(#1117) #56573440 válasza dave182 (#1116) üzenetére


#56573440
törölt tag

A plex jelenleg min fut? Ha a laposon, akkor azért nézd végig, hogy a filmek amiket néztek, azok direct play-en mennek e...

Elindítod őket, belépsz a webes felületre, a jobb felső sarokban status ikon, ott írni fogja. A plex nagyon jó és elmegy bármin szinte ameddig nem kell transzkódolni. Az LG tv-kre meg nem véletlenül van xpaly fizetősen, ami egy javított plex kliens, nélküle rohadt sok szívást tud okozni a történet.

Ha sehol se fog transzkódolni, akkor boldogság van. Ha de, nos, akkor ésszerű keretek között építeni kell valami nast, mert ami 2000+ passmark pontos procival szerelt, az 200k körül megy jóformán bármelyik gyártónál.

(#1118) dave182 válasza #56573440 (#1117) üzenetére


dave182
senior tag

Ezt írja: Plex for LG, Playing, Konvertálás és itt az adatok.
Notebookon fut a Plex szerver és ezt szeretném egy NAS-sal kiváltani. Ha nem Plex-szel fog menni az sem gond, gondolom LG tv-ről látom máshogy is a tartalmat (A Plex-nél a felhasználói felület tetszik kiváltképp). A NAS-t hálózati film megosztásra használnám 3 TV-hez 2X2TB-vel. A filmek max full HD felbontásban lennének, semmi xtra formátum nem hiányzik az életemből, az egyszerűséget keresem. Arra jó választás a 326 vagy állítsak össze inkább egy egyszerűbb mini PC-t? A fogyasztás és zajszint nem lényeg, háttértáram van. Kb max 40-ből akarom megoldani. Alapnak egy ilyet ajánlottak: [link]

(#1119) #56573440 válasza dave182 (#1118) üzenetére


#56573440
törölt tag

Konvertál, azaz transzkódol. Tényleg off, meg aztán ha kell inkább plex topikban beszéljük tovább, de ez a folyamat akkor megy, ha a tv nem ismeri, vagy azt hazudja hogy nem ismeri a lejátszani kívánt anyagot, tehát lejátszani se tudná. Vagy külső feliratot teszel rá. Ekkor a szerver valós időben konvertálja át a video stream-et egy emészthető formába, ami processzor intenzív folyamat.

Ez az LG tévéknél jellemzően problémás, a plex kliens azokra egy határ fos, hiába tudná lejátszani maga a tv, akkor se fogja lejátszani rendesen. Ha nem direkt lejátszást ír, akkor egy ilyen vagy bármilyen középkat nast meg fog egyszerűen zabálni a lejátszás. egy 1080p transzkód kb 2000 passmark pontot "eszik meg" a prociból, amit linkeltél az 2500 körül áll, egyet már szépen elvinne fixen. Nekem a hp proliant micro gen 8-as szerverben a hasonló teljesítményű cpu, egy fhd vagy két 720p streamet szépen elvisz ha transzkódolni kell...

Alternatíva van dögivel, minden pénz és kedv kérdése. Sima dlna lejátszás, de ott nincs borítózás, vagy egy xiaomi mi box / apple tv / raspberry pi pl frankón tudja kezelni a plexet, és kikerülhető velük a transzkódolás. De vannak olcsó ~ 10k-s androidos tv boxok, amikre libreelec-et lehet tenni, vagy ha van az lg tvdre kodi, az is jó, -libreelec az egy os és kodi együtt végül is-, ahol megint van borítózás, és a plex szerverrel összeköthető egy addonnal (másfél perc feltenni), onnantól megint nem nagyon fog transzkódolni, a kodi lejátszója szerintem sokkal jobb mint a plex klienssé, rugalmasabb is, több a plugin is hozzá, úgyhogy...

(#1120) dave182 válasza #56573440 (#1119) üzenetére


dave182
senior tag

PM ment

(#1121) Fagyi válasza dave182 (#1116) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Ha csak a film akkor dlna-n simán nézel mindent.
Ha kell a felhasználó felület, akkor mehet rá plex. De pl. Én nem bonyolítom az éltem. Cím alapján keresek.
A borítóképet aszem lehet cserélni, de nem szoktam. A nas-on a csak a plex szerver fut. A Tv-n a kiszolgáló, nekem is Lg van. Akkor nekem is itt lehetett az akadás.
A nas kiszolgálja a plexet.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1122) zsakker


zsakker
csendes újonc

sziasztok, próbálkoztam ezerrel, és végül sikerült összehoznom a google drive szinkronizálást. Nekem már ez is hatalmas siker, mert ez az első ami összejött. Valószínűleg nagyon bénán állítom be a routert és a NAS hálózati részét. Leírom miket csináltam eddig, kérlek segítsetek hol hibázok.
1) teljes reset után, router megtalálja a NASt, berakja a DCHP kliensek közé egy hozzárendelt IP-vel.
2) remegyek az address reservation-re, és beállítom hogy ezt jegyezze is meg. ekkor a lease time permanent-re változik
3) felrakom a google drive client-et, és próbálok szinkronizálni, nem sikerül
4) bemegyek a router adress reservation-be és disable-re állítom a NAS-t. Átvált az állapot disable-re, de kiirja hogy csak reboot után fog életbe lépni a változtatás.
5) nem rebootolok, megyek NAS-ba, szinkronizálok, és összejön a google drive kapcsolat.

A myzyxel cloud-hoz amikor szeretném beállítani hogy ne automatikus legyen az IP cime a NAS-nak, követem fagyi GUI-s leírását.
6) Az NAS általános TCP/IP beállításoknál átváltok kézire, és megadom az elsődleges és másodlagos DNS-t, mint a routerem LAN IP cime (192.168.1.1) és alhálózati maszkja (255.255.255.0), majd alkalmaz.
7) A hálózati interfészen beállítom kézire, megadom a NAS IP-jét (192.168.1.100), maszk (255.255.255.0), míg az átjáró a router LAN IP címe.
8) alkalmazom, majd megcsinálom a WEB konfigurálást is, és azt látom hogy a DCHP klienseknél eltünik a NAS326 neve (---- lesz helyette), bár minden más (ID, MAC cim, IP cim, lease time) marad ami volt.
9) a google drive cliens szolgáltatás ugy tűnik hogy megszakad, és a myzyxel-nél sem akarja megtalálni a NASomat, bár a az összes UPnP portot megnyitom, és azok szépen látszódnak is a routernél, illetve a Forwarding/Virtual Servers menüben forwardolom a 443, 5000, 8000, 8082 portokat.

A DHCP settingsem igy néz ki:

Nem baj hogy a DNS-ek nincsenek megadva? sem az átjáro és a maszk?
előre is köszi a segítséget

(#1123) Fagyi válasza zsakker (#1122) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Először NAS, statikus ip kézzel. Utána DHCP maradhat a routeren.
A gdrive sync, pedig lényegében klikk-klikk-finish.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1124) zsakker válasza Fagyi (#1123) üzenetére


zsakker
csendes újonc

Bárhogy csinálom, a gdrive nem mukszik ha a NAS-nál az IP nem automata.
A myzyxel sehogy sem jon ossze, pedig statikus az IP, megvannak nyitva az UPnP-n a portok, és a NAS hálózati diagnosztika is sikeres.
Már csak arra tudok gondolni, hogy az internet szolgáltatót kell felhívni. Jelenleg az Intellihome-nál vagyok, és a net pppoe-n keresztül jön.

(#1125) gulyidosz


gulyidosz
csendes tag

Sziasztok!

A NAS könyvtárstruktúráján, hogy lehet változtatni?

Pl. csak videó képek és zene főkönyvtárak vannak.

Hogy tudok új mappákat létrehozni? (Pl. Dokumentumok nevű mappát és azon belül még mappákat.)

(#1126) gulyidosz válasza Fagyi (#1121) üzenetére


gulyidosz
csendes tag

Szia!

Hogy tudom feltenni a Plexet a Nasomra?
Valahol nincs véletlenűl erről egy leírás?

Mert eddig csak azokat az appokat látom ami a letöltőközpontban vannak.

(#1127) gulyidosz


gulyidosz
csendes tag

Nem tudom hogy de a gépemen klétrejött egy másik (logitech média server) szerver. :W
Azon belül pedig rengeteg mindeféle mappa. (kép) sajnos ezt a TV-men is látom és már annyi könyvtár van, hogy azt se tudom melyik melyik, mert mindenhol más könyvtárstruktúrával látom a szervert.
Eddig csak a NAS326 nevű szervert láttam, benne egy mappával (most van több ami felesleges)és elég is volt.

Mit rontottam el? Hogyan tudnám egyszerűsíteni az egész könyvtáraimat és szerverem?

[ Szerkesztve ]

(#1128) gulyidosz válasza gulyidosz (#1127) üzenetére


gulyidosz
csendes tag

A logitech progit töröltem így az altűnt, de még mindig sok mappa maradt.

[ Szerkesztve ]

(#1129) lcsaszar


lcsaszar
csendes tag

Vajon a NAS miért nem látszik az otthoni munkacsoportban? IP cím alapján meg lehet találni, de pl ha beírom a hostnevét (\\NAS326), akkor nem található. Lehet, hogy SMB1 protokollt használ? Az egyik gépemen próbaként engedélyeztem az SMB1-et, de így sem látja NetBT-vel.
Ezzel a NetBScanner-rel más gépek látszanak a hálózaton, de a NAS nem, pedig azt is beraktam az otthoni munkacsoportba.
Végső soron azt szeretném elérni, hogy a hálózatban a NAS legyen a Master Browser, mivel a többi gépet ki szoktam kapcsolni, de őt nem. Tárolja ő a NetBIOS neveket és a hozzájuk tartozó IP címeket. A többi gépnél már beállítottam a registry-ben, hogy ne lehessenek Master Browser (van a neten erre vonatkozó leírás), a NAS-on pedig nem pipáltam be a "ne lehessen Master Browser" opciót. Már csak az kellene, hoyg minden gép lássa NetBIOS-szal, de ez egyelőre nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#1130) maci74


maci74
tag

Sziasztok!

A bekapcs gomb alatti visszajelző led villogott.el sem értem a nas-t az ip címén,nem reagált semmire.

Nyomtam a reset gombot a 3 sípolásig majd utána már elérhetővé vált az admin felülete.Azota viszont nem tudok bejelentkezni a nasba az eddig használt jelszavammal ,de az alap admin jelszóval sem.
Mit lehet tenni ilyenkor?

Köszi

"De Ford! Mi csak egy kis gyengédségre vágytunk!!! Ford Fairlane: Örüljetek a ráadásnak! whaouuuuu!"

(#1131) Lacics25 válasza gulyidosz (#1127) üzenetére


Lacics25
aktív tag

Szia!
Mit rontottam el? Hogyan tudnám egyszerűsíteni az egész könyvtáraimat és szerverem?

Hálózati meghajtóként csatlakoztasd a NAS-t.
A párbeszédablakban a tallózást választva a hálózat alatt ki tudod választani azt a mappát, amelyiket akarod.

Könyvtárat létrehozni a NAS kezelőfelületén tudsz, a "Vezérlőpult - megosztott mappák- + jelre kattintva."
Itt értelemszerűen meg kell adnod a jogokat, elérhetőségeket.

[ Szerkesztve ]

(#1132) huan


huan
őstag

Sziasztok!
A nas-on folyamatosan megjelennek ezek a fájlok az összes könyvtárban és ezekkel a kártevőkkel:
Trojan.GenericKD.3498132 (B) \info.zip
Trojan.AgentWDCR.HWR (B) \Photo.scr
Application.BitCoinMiner.OE (B) \Photo.scr

Az Emsisoft Aniti-Malware észlelte, de hiába törlöm az összes ilyen kéretlen fájlt, rövid időn belül újra a nas-on vannak.
Találkozozz már valaki ilyennel? Vírusok, csak nem tudom mi okozza.

A naplófájlban is látok érdekes bejegyzéseket:
Mik okozzák ezeket a figyelmeztető bejegyzéseket?
/dl/upc/2018-01/15/89919_wuvpaw6zqzy9nzed_clipboard01_2.jpg

(#1133) Fagyi válasza maci74 (#1130) üzenetére


Fagyi
aktív tag

3 sípolásos reset a teljes törlés alapbeállításokkal.
Alap felhasználó jelszó párossal tudsz belépni.
Kikapcs 1 rövid gombnyomás utáni leállás.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1134) Fagyi válasza huan (#1132) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Ha nem Te használod az ftp-t akkor valaki próbál belépni sikertelenül.
A trójai meg trójai írtóval írtható. Valószínűbb hogy a win-es környezetből írja be magát a nasba.
Kevés linux-os trójai van sztem.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1135) maci74 válasza Fagyi (#1133) üzenetére


maci74
tag

Köszi a segítséget.
Valami megkergülhetett a lelkében mert miután megcsináltam a 3sípos resetet,utána az admin-1234 alap jszoval beengedett,de azt mondta h. nincs bennt 1 vinyo sem.gyorsan leállít-vinyo kivesz.utána ujra 3sípos reset majd kikapcs.vinyok vissza, bekapcs.utána minden rendben lett,látta a köteteket,torrentjeim is maradtak.Ip címet+jelszot kellett ujraállítanom.

Azóta lekopogom megy hiba nélkül,bár akkor rámhozta a majrét.

"De Ford! Mi csak egy kis gyengédségre vágytunk!!! Ford Fairlane: Örüljetek a ráadásnak! whaouuuuu!"

(#1136) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Eladtam a masinát, hdd nélkül egy 3 csippanásos reset visszaállítja eredetire ??
Vagy hdd-vel kell ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#1137) Mr Dini válasza rostiron (#1136) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

A HDD tartalmához a reset nem nyúl, csak a NAND memóriában töröl egy bizonyos területet. Szóval igen, bőven elég HDD nélkül, két csippanásig resetelni.

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#1138) rostiron válasza Mr Dini (#1137) üzenetére


rostiron
őstag

Olyan állapotra szeretném, mint mikor kijön a boltból. Elég a két csippanás ?? A három mire jó ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#1139) Prego válasza rostiron (#1136) üzenetére


Prego
senior tag

Meg töröld a párosítást az zyxel fiókodban.
Mondjuk én használtan vettem, előző tulaj törölte a párosítását, viszont userek között még mindig ott van a gmail fiókja és nem lehet törölni :D

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#1140) rostiron válasza Prego (#1139) üzenetére


rostiron
őstag

Töröltem a párosítást, és csináltam egy 3 csippanásos resetet. Biztos ami biztos :DD
Bár még mindig nem tudom mi a különbség a 2 ill. 3 csipp között.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#1141) Lacielvtárs válasza rostiron (#1140) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Urak, üdv.
Ez a csippano reset, ugye nem töröl minden adatot?
Csak visszallitja alapra a nast?
Valaszt előre is köszönöm :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1142) rostiron válasza Lacielvtárs (#1141) üzenetére


rostiron
őstag

Elvileg az adatok megmaradnak.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#1143) Lacielvtárs válasza rostiron (#1142) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Értem, elvileg :C
Jo lenne biztosra tudni, mert morcos lennék hogy 12 tb adat ugrana :DD
De a válaszod köszönöm :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1144) hcs57 válasza Lacielvtárs (#1143) üzenetére


hcs57
őstag

Nekem a HDD-t békén hagyta...

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1145) Lacielvtárs válasza hcs57 (#1144) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Értem, köszönöm a választ neked is.
Akkor lehet teszek egy próbát, mert a dune nem akarja elfogadni a hálózatban a jelszót, így nem tud csatlakozni a nasban lévő hddkhez...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1146) Fagyi válasza Lacielvtárs (#1141) üzenetére


Fagyi
aktív tag

1 csipp = leállítás, mint a win-ben
3 csipp = Gyári alapbeállításokba vissza, adatot nem töröl.
2csipp nincs

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1147) Lacielvtárs válasza Fagyi (#1146) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

köszönöm a válaszokat mindannyiótoknak :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1148) rostiron válasza Fagyi (#1146) üzenetére


rostiron
őstag

Szia.

"2csipp nincs"

Nyomom a resetet jön az első csipp, nyomva tartom jön a második csipp, még mindig tartom jön a 3. csipp.

Ha a második csipp után engedem el, mi történik ????

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#1149) Fagyi válasza rostiron (#1148) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Gondolom leáll.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1150) Lacielvtárs válasza Fagyi (#1146) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát, nálam csak két csipp van, három nincs pedig majd 10-15 mpig nyomtam még a gombot a második csippanás után, de csak annyi történt hogy kikapcsolt...

ha az admin felületem belűl indítok visszaállítást, akkor tényleg veszne az összes adat?
mert ahogy a képen is látszik, azt írja minden adat elveszik

köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.