Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) varpet


varpet
csendes tag

Üdv mindenkinek,

vann valami egyszerűbb módja a videó/zene lejátszásának számítógépen?

(#1302) lcsaszar válasza varpet (#1301) üzenetére


lcsaszar
csendes tag

Hát ez op.rendszer függő. Én Windows 7 alatt a Windows Media Centert használom. Vagy a Window Media Player is kb. ugyanaz. De lehet VNC-vel is.

(#1303) SunMount3r válasza varpet (#1301) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Videó: MPCHC (HD filmek lejátszása Topic ajánlott).
Zene: Foobar, vagy JRiver.

De nekem nem egészen tiszta, hogy mire gondolsz ezzel, ebben a Topic-ban...

Ha hálózatról való lejátszás, akkor Total Commander-el (vagy magán az app-on belülről) megnyitva a NAS-ról, ezek mind ugyan úgy menni fognak. A feltétel csak az, hogy a PC-d lássa a NAS-od megosztásait.

[ Szerkesztve ]

(#1304) iszaboty


iszaboty
csendes tag

Sziasztok!

Telepítettem a MetaRepository-t majd pedig ennek segítségével az ffp-t, de sajnos mikor ssh konzolból szeretnék ffp-vel csomagokat telepíteni a következő hibát kapom:

Korábban már láttam ezzel kapcsolatos bejegyzéseket (#1023) , de sajnos a konkrét megoldás nem szerepelt itt.
Kérem ha valaki tudja a megoldást ossza azt meg velem!

(#1305) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok! Ez a NAS326-os mennyire alkalmas arra, hogy kiváltsa a számítógépet a torrent le- és feltöltésekben? Elsősorban arra kéne. Stabil, nem szakadozgat? Milyen maximális letöltési sebességet tud ez produkálni? Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#1306) Lacics25 válasza Anubis_9 (#1305) üzenetére


Lacics25
aktív tag

Szia!
Ebbe nagyon bele tudsz nyúlni! Akinél működik, ott kifogástalan. Simán viszi a 10 MB/s letöltést.
Akinél nem működik, ott szakad, akad, fagy.
Eddig magyarázat nincs, hogy kinek miért, avagy kinek miért nem megy.
Én például képtelen vagyok a Plex-et telepíteni.

(#1307) odrif válasza Anubis_9 (#1305) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nálam tökéletesen teszi a dolgát.
A letöltési sebességet be kellett korlátoznom 14 MB/s-re mert amúgy összeomlott a NAS, szóval ezt biztosan tudja.
Nálam 24/24 órában megy gond nélkül.

20 éve a Prohardveren

(#1308) Anubis_9 válasza odrif (#1307) üzenetére


Anubis_9
őstag

Értem, köszi a válaszokat, Lacics25-nek is. Nekem 50 megás netem van, szóval kb 6 MB/sec a letöltésem maximum. Akkor ezt simán bírná az eszköz.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#1309) SunMount3r válasza Lacics25 (#1306) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát, ez nem valami biztató. 10MB/s eléggé "nudli" (hacsak nem a net-ed korlátoz le ennyire) egy Gbit-es NAS-tól.

(#1307) odrif : A letöltési sebességet be kellett korlátoznom 14 MB/s-re mert amúgy összeomlott a NAS, -> Hát ez meg pláne nem túl biztató. :( Legalábbis, ha kizárjuk az user error-t.

Firmware/app frissítéseket telepítettétek (ha vannak ilyenek)?

Én is érdeklődtem nemrég a stream-elési sebesség felől és ezt a választ kaptam: [link] -> Ez azért sokkal megnyugtatóbb, sőt kirívóan ellentmondó, de akkor itt elég meredek ellentmondások vannak...

Tisztázná ezt valaki, hogy mi is a konkrét szitu, vagy akkor másoknál hol lehet a "baki"?

Köszi!

(#1310) Joe215 válasza Anubis_9 (#1308) üzenetére


Joe215
aktív tag

Nálam is 14MB/s -el jön a letöltés TM -en minden gond nélkül a kezdetek óta kb. 2 éve.
Azért nem több mert ennyi most a net maximumom.
1 hónapon belül váltok gigabitesre szerintem avval sem lesz gond.
Gigabites router + switch -en keresztül megy a hálózati megosztás TV + mede8er 600x3D lejátszóval probléma nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#1311) numera007 válasza Joe215 (#1310) üzenetére


numera007
tag

Megerősítem, nálam is tökéletes a TM, és még az app-ból is tudok távolról hozzáférni, hozzáadni, sebességet állítani. Szóval hozza amiért vettem. 24/24-ben megy.

(#1312) MaCS_70 válasza SunMount3r (#1309) üzenetére


MaCS_70
félisten

Torrentsebességről van szó!

15 MB/s = 120 Mb/s. Ami ugye nem sima átviteli tempó, mert a torrentnél ugye nem keveset kell számolgatni.

Pontos értékekre nem emlékszem, de a Synology 216 sem volt érdemben gyorsabb.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1313) odrif válasza SunMount3r (#1309) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Hát ez meg pláne nem túl biztató. :( Legalábbis, ha kizárjuk az user error-t.

Laikusként kérdezem, de akkor itt nem kell számolnia router képességeivel és a HDD-k lehetséges terhelési (írás/olvasás) limitjével?

20 éve a Prohardveren

(#1314) SunMount3r válasza MaCS_70 (#1312) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Sorry, akkor valamit kevertem.

Minden esetre az 15MB maximum torrent letöltési sebesség sem valami hú de kraftos. De gondolom akkor ehhez már gyenge a NAS procija. Most a notim-ról 100-as nettel és 100-as ethernet adapterrel (jó időben) simán megvan a 8-9MB körüli letöltés és nemsokára jön be nálunk az 1000-es netre váltás. De akkor ezt nem nagyon fogom kihasználni még ezzel a NAS-al sem. De azért az a +5MB is jól jön majd.

A lényeg úgy is az, hogy normálisan tudjak majd stream-elni itthon a LAN-on, mert a notim valamiért nem bírja még az 54Mbit/s-es videókat sem tolni felfelé akadozás nélkül, hiába van elvileg 100-as hálókártyája.
A LAN összes többi eleme meg Gigabites.

(#1315) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Még egy kérdés: használ valaki ezzel a NAS-al külső USB-s winyókat?

3db USB 3-as winyóm van összesen 2.5TB méretben és szeretném, ha majd ezek is a NAS "részét" képeznék. A NAS326-on meg ugye épp van 3db USB port. Arra lennék kíváncsi, hogy az ezekről való videó stream-elés és mondjuk a torrent letöltés milyen sebességgel/terheléssel működne?

[ Szerkesztve ]

(#1316) Csigaboly


Csigaboly
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy NAS326-ot. Első körben amire szükségem volt be is állítottam.
A gyárilag telepített Letöltés programot használja valaki? Ezzel egy problémám volt, hogy a beállított letöltési helyeket nem jegyzi meg, legalábbis nem látszik, hogy mi van beállítva.
- Ez másnál is ilyen?

Ezek mellett én letöltöttem az alkalmazás tárból a Transmission programot, valamint a PC-re ennek a remote kezelőjét. Olvasgattam a fórum leírásokat, de nekem nem volt szükségem parancssoros telepítésre és beállításra. Sőt Felhasználó nevet és Jelszót a remote programban be tudtam állítani.
- Az egyik kérdésem az lenne, hogy szükséges ezt parancssorból állítgatni, vagy elegendő a mostani friss programok beállításaival személyre szabni?

Elolvastam az alábbi leírást, bár nem pro linuxos felhasználónak szerintem nehezen érthető:
https://logout.hu/cikk/ismerkedes_a_zyxel_nsa_325_v2-vel/az_ffp_beallitasai.html

A Midnight commandert próbáltam feltelepíteni, de sikertelenül. Gyakorlatilag a leírásokban szereplő elérési útvonalak nem jók. Ha létrehoztam az "nsa" könyvtárat gyakorlatilag nem tudtam belemásolni semmit. Én windowsról próbáltam, nem ment. Próbáltam a nas webfelületén, de ott sem ment.
Egy mappa jogait viszont nem tudom hogyan kell állítani parancssorban (chmod és umask parancsokkal próbálkoztam). Windowson nem engedte. Ellenben létre tudom hozni a mappát telnetes bűvészkedés nélkül is, akkor már tudtam másolni, viszont ismeretlen volt a "funpkg" parancs. Ezzel már nem tudtam mit kezdeni. Egyáltalán miért "nsa" a mappa neve?

Alábbi kérdéseim lennének:
- Miért kell SSH-ban kapcsolódni, ha megy sima Telnettel?
- Transmissiont miért kell bonyolultabb módon konfigolni, ha a remote felületről minden megoldható?
- funpkg parancs hogyan érhető el?
- Midnightcommander a könnyebb parancssori kezeléshez szükséges?
- Mi az a "glib2" ?
- Mi az az FFP? (google nem a barátom ebben)
- Mi az a SMB, NFS, NSU? (mire tudom használni ami a hétköznapi átlag felhasználói életet könnyíti)
- DLNA-hoz jó az a mi van, vagy van nála jobb program? Ha nem, akkor első körben olyant keresnék amit azért emészthető módon lehet feltelepíteni és beállítani?

Egy ismerős kérdezte, hogy milyen ezt a ZyXEL nas, mert szeretne venni, de egyenlőre nem szívesen ajánlanám neki mert körülményes a beállítása / finom hangolása. Ha a Transmission az alkalmazástárból egyből letölthető és távolról a nas könnyen elérhető, és ezek beállítása nem programozót igényel akkor ajánlom.

A válaszokat segítséget előre is köszönöm.
(Kérdésem előtt amit találtam leírásokat elolvastam.)

(#1317) Lacielvtárs válasza SunMount3r (#1315) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szia, nálam 2 db ilyen nas van, egy egy 4tbos hdd usb 3as külső rackben.
Tökéletesen kezeli, a sebességsincs panaszom, sem másolás, sem film nézés kapcsán.
Nalam 250mbites telekom net letöltési sebessege random módon olyan 12-20 MB/sec, persze ha van rajta stream, akkor inkább 10 MB a letöltés, viszont ha csak tölt, akkor nálam van hogy 25-30 MB/sec a letöltés.
Persze szokott 'ugrandozni' de nem gondolom veszesnek.
Szerintem teljesen vállalható, ár érték arányban.
Persze biztos van jobb, gyorsabb, de átlag felhasználásra, szerintem tökéletes...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1318) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Mindenkinek köszönöm a válaszokat a letöltési sebességgel kapcsolatban. Az érdekelne még, hogy mennyire tartjátok hangosnak a ventijét? Valaki szerint nem vészes, valaki szerint annyira zavaróan hangos, hogy éjjel aludni nem lehetne mellette. Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#1319) Lacielvtárs válasza Anubis_9 (#1318) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szia teny hogy hangos, de nálam nem a venti a hangos, hanem az egész ház, ahogy 'darál' benne a ket hdd.
Mondjuk en csillapitottam a hdd és a keret közötti kapcsolatot a rezonancia csökkentés miatt ilyen szalaggal.
[kép]

Valamint ugyanilyennel a keret és a fém sín közötti részt.
Valamint a talpa alá is raktam, így azért már tűrhető a hangja :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1320) Lorantz24


Lorantz24
csendes tag

Sziasztok!

Lehet, hogy láma kérdés, de 326-on lehet VPN-t beállítani?
Konkrétan NordVPN-hez szeretnék a NAS-on keresztül csatlakozni. Ha ez lehetséges, leírná valaki hogy lehet megoldani?

Köszi!

(#1321) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok,

Zyxel NAS326-os NAS vásárlását tervezem, de a vásárlás előtt még lenne néhány pont, amit szeretnék letisztázni, ezekről infót nem találtam sehol:
- Torrentek esetén párhuzamosan kb. hány seed tétel megoldható? 30-40 még belefér, vagy ez már sok lehet?
- Sokat gondolkodtam a RAID1 megoldáson, bár lehet kicsit felesleges lenne, mivel igazából én csak a képeimet szeretném minimum 2 adattárolón is párhuzamosan tárolni. Ezek mérete kb. 200-250 GB, ez miatt nem lenne érdemes RAID1-be kötnöm kettő 3TB-os vinyót. Ekkora hdd méretre viszont szükségem van, mivel a filmek sok helyet foglalnak. Erre van megoldás? Pl. a NAS külön kezeli a két hdd-t, és egy előre megadott (pl. képek) mappa esetén ha módosítás van, automatikusan is átszinkronizálja a másik meghajtóra?

(#1322) Fürkész válasza Anubis_9 (#1318) üzenetére


Fürkész
tag

Nálam egész csendben megy a ventilátor, de ha zavaró és van bátorságod szétszedni, akkor 1 csepp motorolaj bele hosszú időre megoldja a problémát. (Híg fos olajok nem jók, még a tiszta metabond se, tapasztalat)
De pl nálam a NAS este 11 és reggel 6 között nem is begy mert úgysem használnám, így ebben az időszakban automatán ki-be kapcsol.

Láttam volt tegnap szó a letöltési sebességekről, ebben pedig idegesít valami. Mikor végre sikerült beállítanom a torrentet, akkor az UPC-s 240-es Mbit-es netemmel, szinte max sebességgel, közel 30 MB-al tudtam letölteni. Most meg csak max 10-14 MB amire felpörög még a legnépszerűbb torrentnél is. Erre van valakinek ötlete mitől lehet? Sehol nincs korlátozva mégsem megy gyorsabban. Vagy az UPC bekorlátozhatott? De arról kellett volna valami értesítőt küldeniük nem ?

(#1323) Fürkész


Fürkész
tag

Beszéltem az UPC-vel ! Holnapután kijönnek megnézni, mert nem természetes, hogy így lecsökkent a letöltési sebesség (max 14MB-asl tudok letölteni) annak ellenére, hogy úgy látják rendben vannak a jelszintek. Lehet kicserélik ezt a csodálatos fehér connect boxukat.

[ Szerkesztve ]

(#1324) Csigaboly válasza Anubis_9 (#1318) üzenetére


Csigaboly
csendes tag

Szia!

Nekem előszobában van. Én hálószobában nem tudnám elviselni. Ha külön nappalid van, akkor egyéni érzékenység alapján kell döntened, hogy filmnézés, napi teendők között zavar e. Engem szerintem zavarna.

Véleményem szerint kell egy központi hely, ahova ezeket elhelyezed (router, nas, modem).

(#1325) Lacielvtárs válasza Csigaboly (#1324) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1, nálam is egy 'üres' szobában van, mert a nagyszobaban nem bírtam elviselni, főleg éjszaka hallatszik jobban a működése :K

Mondjuk en harklis vagyok a hangokra... :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1326) Fagyi


Fagyi
aktív tag

Sziaoasztok!

Kicsit Off voltam, de amint látjátok, lett egy Összefoglaló!
Kérésre miből csináljak még ismertetőt? Transmission már készül!
Írjatok és megcsinálom.

Üdv

fagyi

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1327) Lacielvtárs válasza Fagyi (#1326) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Köszönöm, köszönjük a munkádat :R
Korrekt leírás lett :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1328) Lacics25 válasza SunMount3r (#1309) üzenetére


Lacics25
aktív tag

Elvileg ma "növök meg" .
UPC 500-ra.
De nem elég, hogy 2-3 perc alatt letölt egy filmet?

(#1329) Lacics25 válasza SunMount3r (#1315) üzenetére


Lacics25
aktív tag

Külső tárolóra, ez alatt értsd az USB eszközt is többünknek nem sikerül torrentezni. Az egyenlő a "régi szép időkben" tapasztalt kék halállal!
Videó stream-elés működik gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#1330) SunMount3r válasza Lacics25 (#1329) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

(#1317) ELACielvtárs-> amit itt írt az pedig ellentmond ennek. Bár nem írta, hogy torrent-et tölt e rá, de gondolom, hogy igen.

Nem lehet, hogy user error? A torrent-ezési alternatíváknak még nem nagyon néztem utána ezen a NAS-on, de gondolom ezt sem csak "egyféleképpen" lehet csinálni rajta.

A külső winyókat meg nyilván nem akarom kukázni.

(#1331) Lacielvtárs válasza SunMount3r (#1330) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Jogos, torrentre értelmeztem.
Nem lehet az oka annak hogy lassabb a nason a torrent hogy esetleg passzív a kapcsolat, és igy lenyegesen kevesebb peerhez tud csatlakozni?
Igaz en nem foglalkozom a sebesseggel, mert minden viszonylag minden gyorsan lejon
[kép]
Valamint a torrentet nem próbáltam a külső hddre, csak simán másoltam rá es streameltem.

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1332) potcz8 válasza Fagyi (#1326) üzenetére


potcz8
csendes tag

Szia. Részemről nagy segítség lenne ha a biztonsági részéről, írnál egy kicsit bővebben, gondolok itt https beállításaira, aztán a wake on lan funkció beállításáról andridon. Ha lehet akkor lépésről lépésre. Előre is köszönöm a többiek nevében is :R

(#1333) MaCS_70 válasza Fagyi (#1326) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon hálás köszönet a beletett munkáért! :R :R :R

Szerintem nem lennék egyedül, aki örülne némi OwnCloud-ügyi felvilágosításnak...

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1334) Csigaboly válasza Fagyi (#1326) üzenetére


Csigaboly
csendes tag

Szia!

Köszönet a segítségért. Alapokba sokat segített. Nekem a Transmission működik windowsos remote klienssel együtt. Ezt mind az alkalmazástárból értem el, ha a konzolos felülettel kellett volna akkor sikertelen lenne a próbálkozás. (Ha DOS-os lenne a konzolos felület könnyebb lenne) (pl gőzöm sincs hogy hozzak létre üres fájlt a nason konzolos felület segítségével, hogy beírjam a "ftp://ftp.zyxel-tech.de/")

Ezzel a leírással kiegészítve ismereteimet, sajnos semmit sem tudtam alkalmazni:
https://logout.hu/cikk/ismerkedes_a_zyxel_nsa_325_v2-vel/az_elso_lepes.html

Sajnos még továbbra sem tudom mire jó nekem az FFP ...

Ha a leírást bővíted Transmission és ennek a windowsos kliens részletes leírásával szerintem nagy segítség lenne. A beépített letöltés kezelő szerintem nagyon gagyi és nem jegyzi meg valamiért az útvonalakt. A TM windowsos felületén szerencsére ez megtehető. (nekem fontos, mert a tartalmakat külön mappába szedem)

Távoli elérés, FTP leírás, mappa kezelés és felhasználói jogok esetleg csoportok létrehozása / beállítása is segítség lenne. Ez szerencsére könnyebben ment.

A konzolos munkához szerintem egy rövid összefoglaló is kellene. Én bátran megpróbálkozom vele, de a parancsokat úgy vadásztam össze. A mappa listázás logikáját nem értem (dos egyszerűbb) valamint a jogok beállítását sem.

Üdv

(#1335) Fürkész válasza Lacics25 (#1328) üzenetére


Fürkész
tag

Csak nehogy megszívassanak! .
Mikor bekötötték, akkor simán tudtam a 240-es nettel közel maxon 30MB-os sebességgel letölteni, pár hete viszont azt vettem észre, hogy csak max14MB/s-ig pörög fell még a legnépszerűbb torrent is. Most volt itt a szerelő, és tájékoztatott, hogy ne panaszkodjak, mert szerinte rendben van minden, mert a szerződésben vállalt sebesség minimumot , 60Mbit/s-et bőven megkapom (max85-ig pörög fel a sebességteszt) , vagyis mehetek panaszra sóhivatalba.
Valószínűleg látták, hogy folyamatosan seedel a NAS nem kis adatforgalmat generálva, így szépen bekorlátozták a sebességemet.

(#1336) windlord


windlord
őstag

Ha lekapcsolom a NAS - t, akkor kilovi az upnp portokat, es inditas utan nem erem el sehol sem.

Miert csinal ilyet?

Annyira nem ugy, mert nyithatok neki portokat, de nem ertem...

(#1337) geleati


geleati
tag

Sziasztok!

A héten vettem egy NAS326-ot nagyjából be is üzemeltem, azonban a letöltéssel kapcsolatban még próbálkozok. NAT-olt hálózatban vagyok (Digis net) és amikor gépre töltöttem le filmet, onnan valahogy vissza is seed-elt valamennyit. Ugyanígy fog menni a NAS-on is automatikusan?

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#1338) Fagyi válasza geleati (#1337) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Nem.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1339) geleati válasza Fagyi (#1338) üzenetére


geleati
tag

Akkor csak azt nem értem, hogy amíg a számítógépre töltöttem le a torrentet, akkor miért volt seed (még ha kevés is)?

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#1340) odrif válasza geleati (#1339) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Miért nem hívod fel a Digit hogy vegyenek le a NAT-ról?

20 éve a Prohardveren

(#1341) SunMount3r válasza odrif (#1340) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én is NAT mögött vagyok a Digi-nél és semmi gondom nincs a seed-eléssel, szintén PC-ről.

Ezzel a NAS-sal miben lenne más?

(#1342) odrif válasza SunMount3r (#1341) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

[link]

20 éve a Prohardveren

(#1343) geleati válasza odrif (#1340) üzenetére


geleati
tag

Csütörtökön írtam már nekik, eddig nem reagáltak, hétfőn felhívom őket, köszi szépen!

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#1344) potcz8 válasza geleati (#1343) üzenetére


potcz8
csendes tag

Én egyik vasárnap délután hívtam őket. Hétfőre igérték, de még vasárnap este megcsinálták.

Más:
Szeretném használni a wake on lan-t, de nem sikerül. Engedélyeztem a funkciót, forwardoltam a megfelelő portot. Fix IP-t adtam a nas-nak. Mégsem működik, belső hálózatról sem. Kivülről érthető is lenne, mert a ddns a nas-on van beállítva. Próbáltam több androidos programmal, egyikkel sem megy. Mit rontottam el. Kikapcsolni mindig a webes felületről szoktam.

(#1345) viko


viko
csendes újonc

Jól olvastam a forum.nas-central.org-on, hogy a Synology DiskStation Manager fut a Zyxel 320S NAS-on?

[ Szerkesztve ]

(#1346) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Erre gondolsz? Ahogy elnézem, az a bizonyos úriember még messze áll a használható DSM-től, de elképzelhetőnek tartom, hogy sikerülhet.:D

Kérdés, hogy az az iszonyat mennyiségű meló megéri-e...

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#1347) viko válasza Mr Dini (#1346) üzenetére


viko
csendes újonc

Én drukkolok Neked! :)

(#1348) kissbp


kissbp
tag

Sziasztok!
Rákerestem a bejegyzések között a lassúság okára de semmit nem találtam.
A hibajelenség:
Most vettem meg a NAS326-ot 2 3t-s WD RED-el. Megcsináltam az alapbeállításokat az összefoglaló szerint, raid0-ban vannak a hdd-k. Majd próbáltam Windows-os laptopról wifin képet felmásolni, alig érte el a 5-6MB/s-et, majd nagyobb file leszedni, ott 10-12 MB/s volt a csúcs. Router gigabites. Közben a procija a csodának 100%on pörgött smbd folyamat pörgött ennyi.

Saját usb3-as átvitelével sem voltam elégedett Külső WD volt rákötve és közel 2t került neki egy teljes napba, amíg felhúzta.

A mappán belül, windowsról megy az áthelyezés azonnal, de mappák között már kemény 1.5MB/s.

fw a legújabb.

Valami rosszul állítottam be?

Köszi előre is a segítséget.

(#1349) MaCS_70 válasza kissbp (#1348) üzenetére


MaCS_70
félisten

A választ sajnos nem ismerem a kérdésedre -- de mi okod van a RAID0-ra?

Egyébként mennyi idő telt el a konfiguráció óta? Nem lehet, hogy a NAS még a berendezkedéssel van elfoglalva?

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1350) kissbp válasza MaCS_70 (#1349) üzenetére


kissbp
tag

Nem kell, hogy biztonságos legyen raid1 sok kapacitást megeszik.

kb 1 hét telt el, addig volt, hogy aludt a készülék, szóval nem hiszem, hogy mókolna.
Hát agyalok, másnak is van ez a hibája. Ha megoldódik, beszámolok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.