Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) MaCS_70 válasza TayRol (#350) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez nagyon szubjektív kérdés.

Nem tudom, mit ronthattál volna el, ez nem beállítási gondnak tűnik, de persze bármi előfordulhat.

Szintén szubjektív véleményem szerint a tévék médialejátszói nagyon nagy többségükben vacakok, komoly hiányosságokkal küzdenek, érthetetlen hibákat produkálnak és nagyon komoly kompromisszumokra kényszerítik a felhasználót. Nekem is tetszene, ha a tévé önmagában jól működne, de jelenleg erre gyakorlatilag nulla az esély.

Egy Raspberry viszont bámulatosan jól kezelhető, ezerszer többet és sokkal jobban tudja, mint akár a jobb tévék. Ráadásul távirányító sem kell hozzá, mert a tévé távirányítója HDMI-CEC-en simán vezérli, és remek telefonos megoldások is vannak rá.
Áramot gyakorlatilag nem fogyaszt, helyet sem, viszont működik és jól működik.

Egyszerűen nem érdemes a tévével szenvedni, különösen úgy nem, hogy egyáltalán nem biztos, hogy van megoldás gyári rendszerekkel (ez sajnos jellemző a DLNA-ra), oda kell tenni egy PI-t és örülni neki. Hidd el, sokkal jobb megoldás!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#352) TayRol


TayRol
veterán

Tudnátok segíteni, hogy milyen úton-módon tudom az összes zypkgs mappát visszavarázsolni (vagy kompletten az egész file-struktúrát)? Sehol nincs ilyenem, és a tippem az, hogy ez miatt nem működik megfelelően a nas. btw 6-8 MB/s-kel másol hálózaton keresztül, ezt nem tudom, milyen érték...

[ Szerkesztve ]

(#353) hanics válasza TayRol (#352) üzenetére


hanics
aktív tag

factory reset, vagy húzd újra a firmware-t rajta.

Ha vissza akarsz varázsolni rajta mindent akkor szinte a 0-ról kell kezdened.

Nekem is csak úgy működött. mikor agyon vágtam rajta a REPO-val mindent :D

Illetve a másolási sebesség amit írtál az eléggé lassú.
Lemez az hogy van installálva ?

Raid kötet vagy csak hozzá tetted?

[ Szerkesztve ]

---Nem leszel modder attól, hogy ki tudod cserélni a kész romban a háttérképet, a forráskód a lényeg! --- PS3 ID : hanics1985

(#354) TayRol válasza hanics (#353) üzenetére


TayRol
veterán

Szia!

Most kivettem mindkét hdd-t, bekapcsoltam, nyomtam egy factory resetet, majd hosszan nyomva a bekapcs gombot is mindent visszaállítottam, majd kikapcs, vissza a hdd-k, aztán újra formázta őket, raid1-ben vannak, de a zypkgs mappák nem kerültek vissza. Ezek a folderek amúgy a fw-vel jönnek? Ha igen, annak az újratelepítésének mi a menete? :) Mert ugye régebbire nem tudok visszamenni, hogy aztán upgrade-eljek. Ha meg újra felteszem az 5.20-ast nem változik semmi. Btw tuti valami beállítási gond lehet, ennyi hülyeség nem véletlen, és remélem ennyire béna sem vagyok (bár linuxhoz 0 az ismeretem).

[ Szerkesztve ]

(#355) hanics válasza TayRol (#354) üzenetére


hanics
aktív tag

zy-pkgs - Erre a mappára gondolsz?

Mert ha igen akkor alapból nincs benne semmi se.
Nekem is csak úgy van benne almappa, hogy a custom REPO-t felteszed és akkor az egyéb be épülőket ide fogja tenni.

---Nem leszel modder attól, hogy ki tudod cserélni a kész romban a háttérképet, a forráskód a lényeg! --- PS3 ID : hanics1985

(#356) TayRol válasza hanics (#355) üzenetére


TayRol
veterán

igen, arra gondolok.

no, akkor mi a teendőm, hogy a nas teljesen gyári állapotba kerüljön vissza? :) leszedtem a hdd-kről is mindent, most már csak arra kell megoldást találnom, hogy a nas-on kívűl tudjam őket megformázni.

(#357) hanics válasza TayRol (#356) üzenetére


hanics
aktív tag

Na a képmentés közben majdnem vissza állítottam gyárira :D

de itt van én ezt használtam mikor összekakkantotta magát a nas teljesen.

---Nem leszel modder attól, hogy ki tudod cserélni a kész romban a háttérképet, a forráskód a lényeg! --- PS3 ID : hanics1985

(#358) TayRol válasza hanics (#357) üzenetére


TayRol
veterán

erre ma már vagy 4x nyomtam, de utána is ugyan olyan volt a nas. pl. UPnP-nél van alaból 10 dolog, kiválasztom a kívántakat, de miután leokézom, eltűnnek, és semmi nem marad. ugyan ez a cloudban is.

szóval most tudok másolni a nas-ra 6-8 megával, tudok rá leszedni filmeket, melyeket a tv-m és az iphone-om nem játsz le, illetve sokszor másolás után kifagy. hát, ezért lehet, hogy kár volt pénzt kiadnom. :D

(#359) hanics válasza TayRol (#358) üzenetére


hanics
aktív tag

Ajaj :D

No de fel a fejjel. Hozz egy széket és egy pöcköt és foglalj segget a nas mellett :D

Reset button

The reset button has 3 functions:

Reset admin password and ip address
Press it for about 3 seconds until the first beep.

Open a telnet backdoor
Press it for about 8 seconds until the second beep

Reset to factory defaults (data on disk(s) remain untouched)
Press it for about 16 seconds. (8 seconds after the second beep)

Na ezekből neked a legalsó kell azért is írtam hogy ülj le a nas mellé :)

20 másodpercig feküdj rá a reset pöcökre. és amikor visit a nas akkor utána full formatált lesz :)

---Nem leszel modder attól, hogy ki tudod cserélni a kész romban a háttérképet, a forráskód a lényeg! --- PS3 ID : hanics1985

(#360) TayRol válasza hanics (#359) üzenetére


TayRol
veterán

ja, ez is megvolt már, mint írtam feljebb. :D

de nem csüggedek, a zyxel nas wikipedia szerint feltettem a zypkgs folderbe pár cuccot, pl web_prefix, ZYPKGS_INFO, ZYPKGS, MetaRepository, majd az alkalmazáskezelőben frissítettem, és megjelet vagy 20 app, köztük rengeteg új (plex, ffp, stb...). most megyek tovább...:D

amúgy MB Pro-ról hálózaton keresztül még mindig max 10 megával másolok, nem kevés az kicsit?

[ Szerkesztve ]

(#361) hanics válasza TayRol (#360) üzenetére


hanics
aktív tag

De eléggé kevés az.
Kábeles vagy wifin?
Hálózat sima 100 vagy 1000?

Kábel milyen illetve wifi milyen?

---Nem leszel modder attól, hogy ki tudod cserélni a kész romban a háttérképet, a forráskód a lényeg! --- PS3 ID : hanics1985

(#362) TayRol válasza hanics (#361) üzenetére


TayRol
veterán

Wifin, sajnos MB Pro-n nincs ethernet dugalj. Digi 200/100. Gigabites hálózat, TL-WRD4300-as routerrel.

Most éppen letöltés közben kifagyott a nas, minden megállt... Kicsit bosszantó. Visszalépés helyett pedig állandóan megy a napocska és nem tölt be semmit.

Btw a routeren kell valamit állítani?

[ Szerkesztve ]

(#363) MaCS_70 válasza TayRol (#362) üzenetére


MaCS_70
félisten

Wifin sajnos nem tűnik irreális értéknek ez a sebesség. :(

De valahogy túl sok gondod van ezzel a NAS-sal -- lehet, hogy hibás? Nálam csak akkor fagyott, amikor az NGG-vel berheltem szét, különben négy hónapja atomstabil.

A routeren egyébként semmit sem állítottam hozzá -- kivéve a DHCP IP-foglalást.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#364) TayRol válasza MaCS_70 (#363) üzenetére


TayRol
veterán

Akkor a sebesség miatt nem szólhatok.:)

Vannak problémák, igyekszem kiismerni a cuccost, meglátjuk, mi lesz. Most a hétvégét rászánom, igyekszem a hdd-ket is leformázni majd usb-s dokkolóból, aztán ha nem lesz jobb, akkor eladom és veszek helyette valamit. Mert maga a nas meg kell(ene) itthonra. Pedig még gari is van rá, de mivel vigyem vissza? :) Lehet, kellene valakit hívnom, aki pro ebben, hogy nézze meg.

Esetleg abban tudtok segíteni , hogy a minidlna-t hogy tudom feltelepíteni? Mert az már biztos, hogy twonky-val nem megy a tv-n a lejátszás, hátha azzal működne.

Meg most a webes felületet valamivel elrontottam, mert a time machine megy a háttérben, filekezelőben elérek mindent, de balépni nem tudok a grafikus felületen. Legutóbb a MetaRepository-t tettem fel, ott szúrhattam el.

[ Szerkesztve ]

(#365) hanics válasza TayRol (#364) üzenetére


hanics
aktív tag

Wifi nálam se a legjobb, de pont ezért cseréltem ki a kártyát a notebook-ba.
Kapott egy INTEL-7260-s kártyát az tudja 867Mbit-t. így már kicsit barátibb a másolás.

Persze kell hozzá router is ami tudja. Eddig egy Tplink Archer c2 - volt azt most kukáztam kifele és átváltottam egy ASUS AC58U-ra :DDD

Amugy ha valahogy előtudod varázsolni mekken nálad a wifi kártya tulajdonságait keress olyat ott hogy Átviteli sebesség nővelés. Angol szakzsargon kifejezése most nem jut eszembe...
Aztán ha ki van kapcsolva akkor kapcsold be.

alap esetbe majdnem megkétszerezi a sebességét ha másolni kell

ja és ui.:

Metarepokkal csak óvatosan nekem is az fektette ki a nast. Olyan fagyást produkált, hogy az már jéghegy volt

[ Szerkesztve ]

---Nem leszel modder attól, hogy ki tudod cserélni a kész romban a háttérképet, a forráskód a lényeg! --- PS3 ID : hanics1985

(#366) TayRol válasza hanics (#365) üzenetére


TayRol
veterán

Igazából ha ennyi, akkor nem gond, csak már ezzel ne legyen különösebb bajom - ha ennyit tud akkor ok.

Ha most a Time Machine végez akkor force restart és leszedem a Meta-t (bár nem tudom, hogyan fogom, mert állandóan homokórázik, és file szinten is foglaltak a cuccok, nem tudok még úgy sem törölni...).
Igazából már csak azt szeretném elérni, hogy a tv vigye a médiát - ezért kérdeztem a minidlna-t, más nem érdekel. :)

[ Szerkesztve ]

(#367) TayRol válasza TayRol (#366) üzenetére


TayRol
veterán

Most épp bootloop van, nem tudom, mitévő legyek. :) Ez a Meta megtette a magáét.

Két napja próbálkozom vele, szegény gyerekeim csak rohangálnak körűlöttem, szerintem keresek a nas-nak valami higgadtabb, ráérősebb, tapsztaltabb gazdát. :)

(#368) MaCS_70 válasza TayRol (#367) üzenetére


MaCS_70
félisten

Esküszöm, nem piszkálni akarlak, de gondold meg a következőket:

A problémád távolról sem biztos, hogy a NAS-ban keresendő. Nincs rá garancia, hogy másik eszközzel megoldódik.
A Raspberry viszont kipróbált és bizonyított eszköz, ami remekül kijön a NAS326-ossal, sokkal jobb vele filmet nézni, mint a legtöbb tévé beépített okosságával, ráadásul millió extra szolgáltatást is nyújt, nem vagy vele gyártóhoz kötve, a szoftvereket folyamatosan fejlesztik, így időtálló.

Megértem az aggodalmaidat -- én is ebben a cipőben jártam. Aztán rábeszéltem magam a PI-re, és már hatot használok belőle, egyebek mellett minden tévéhez kapcsoltam egyet. Nem foglal helyet (nem kell szem előtt lennie!), nem kell külön távirányító, milliméterre testre szabható, tényleg kiváló eszköz.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#369) TayRol válasza MaCS_70 (#368) üzenetére


TayRol
veterán

Ismerem, az egyik tanárunk a főiskolán (így felnőtt fejjel két gyerek mellett unatkoztam, gondoltam elvégzek egyet - elvileg jövőre meg is lesz...) állandóan ezt reklámozza. :) De mint használati eszköz nem jön be.

Most nekem nem csak a dlna-val van gondom, hanem az egész sw-vel a zyxelen, hogy lassú, hogy két nap alatt szerintem 6-7-szer nyomtam neki restartot, mert bárhányszor másoltam fel a képeket, doksikat, közben megfagyott, hogy a beállításait hiába állítom be, azok mégis defaultra visszamennek, és ennek köszönhetően nincs se ftp, se mediaszerver, se semmi... Tudtam, hogy nem egy Syno, de én csak használni szeretném, még végfelhasználó user, nem pedig linuxban programozgatni, hogy menjen. Nem volt ráírva a dobozára, hogy ezt is tudnia kell a vevőnek. :D

[ Szerkesztve ]

(#370) MaCS_70 válasza TayRol (#369) üzenetére


MaCS_70
félisten

PI: Próbáltad már a Kodit? Egyébként istenkirály DLNA-szerver is van benne, szemben a miniDLNA-val pl. helyesen listázza a zeneszámok címeit, előadóit...

NAS326: Amiket leírsz, nem feltétlenül a típus sajátosságai, viszont okozhatja őket egy félresikerült Meta/NGG-telepítés. Jó eséllyel vagy HW-hibás, vagy sérül szoftveres eszközzel próbálkozol.
Tiszta lappal kéne indítani, úgy, hogy kipróbálsz egy PI-t. Legfeljebb visszaküldöd... Legrosszabb esetben is kevesebb időt töltesz el vele, mint a NAS-os kavarással.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#371) TayRol válasza MaCS_70 (#370) üzenetére


TayRol
veterán

Kodit még nem próbáltam, őszinte leszek, nem is nagyon hallottam róla.

A loop-ot egy Meta-telepítés okozta, ez tuti, de a többit nem tudom. Nagyon sokat tud, nincs is ezzel gondom, de olyan instabil az egész.

(#372) MaCS_70 válasza TayRol (#371) üzenetére


MaCS_70
félisten

A NAS326 az, ami instabil? Rendesen nem az. Ami a bootloopot okozta, az másba is belepiszkálhatott.

A Kodi a PI-re elérhető legnépszerűbb médialejátszó, leánykori nevén XBMC. Több platformra is van, érdemes megnézni. Ha kipróbáltad és nagyjából belaktad (bruttó pár nap, nettó 1-2 óra), soha nem akarsz a tévéd felületével szenvedni -- nem mellesleg a Kodira is milliónyi felület rakható, rengeteg telepíthető program és szolgáltatás mellett.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#373) TayRol válasza MaCS_70 (#372) üzenetére


TayRol
veterán

Igen, sejtem, hogy nem így kellene működnie, de a loop előtt is kicsit defektes volt. De az lehet, hogy az én hibám. Szeretném, ha valahogy ki tudnám hozni a loop-ból, és valami másik dlna lejátszóval kipróbáljam, mielőtt lépek, de nincs ötletem egyikre sem. :)

xbmc, így már ismerős.

(#374) MaCS_70 válasza TayRol (#373) üzenetére


MaCS_70
félisten

Merre mozogsz?

Kölcsön tudok adni egy RPI-t.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#375) TayRol válasza MaCS_70 (#374) üzenetére


TayRol
veterán

Kedves vagy, köszi, de valahogy nem tudom rávenni magam. :)

(#376) MaCS_70 válasza TayRol (#375) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egészen pontosan mitől tartasz???

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#377) Istv@n válasza TayRol (#375) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Ha már úgyis fagyogat a nas, meg már feltetted a meta repository-t, akkor próbálkozhatsz a plex-szel. Van benne dlna szerver is, úgyhogy azt is ki tudod próbálni, illetve ha van a tv-den plex kliens, akkor azt is.
A magam részéről még mindig probléma nélkül használom a plexet, igaz a nasra már nem telepítgetek semmit, beállt a rendszer, csak használnom kell. (2 másik ismerős szintén "problémamentes", nas326 + plex ügyileg. )

(#378) TayRol válasza MaCS_70 (#376) üzenetére


TayRol
veterán

Nem tudom, nem szimpatikus az egész.

Igazából feltettem a Meta-t, de csontra megfagyott. Így kipróbálni nem tudtam, újra feltenni meg nem akarom.

Most szereztem mellé egy másik nas-t, azt, amit mindenki ajánlgat a belépő kategóriában, kiváncsi leszek...

(#379) MaCS_70 válasza TayRol (#378) üzenetére


MaCS_70
félisten

Milyen a másik NAS, amit mindenki ajánlgat?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#380) cantus


cantus
tag

Na ma volt egy szabad délelőttöm, de ez az UPnP minden alkalommal más szolgáltatásokat mutat. A myZyXELcloud-ba is bekapcsolom/engedélyezem, megerősítem és utána mikor visszalépek megnézni a legtöbb marad OFF módban. A Vezérlőpultban található UPnP Port Mapping menüben minden alkalommal más fogad. Bizonyos szolgáltatásokat be tudok kapcsolni és van amik nincsenek is ott, ezért be se tudom kapcsolni. Aztán van mikor meg ott vannak. Agyam eldobom ettől az összevisszaságtól, meg attól is, ha valamit leokézok, engedélyezek, akkor is simán kikapcsolja... Kívülről továbbra sem érem el a NAS-t! A Cloud nélkül is el lehetne érni valahogy, hogy kívülről is nézhessem a fájlokat?

2. Tudja valaki a Zyxel Drive alkalmazásban a Letöltési/Feltöltési feladat mit csinál. Voltak pillanatok mikor be tudtam lépni, rákattintottam egy doksikra a mentésre. Erre berakta a Letöltési feladatba de ott semmit nem csinál, nem tudom lementeni a tabletre. A magyarítása is egy vicc...

[ Szerkesztve ]

(#381) MaCS_70 válasza cantus (#380) üzenetére


MaCS_70
félisten

VPN vagy felhő. Ez utóbbin belül alapból a ZyxleCloud vagy az OwnCloud, bár mintha úgy rémlene, hogy a ZyxelCloud az OwnCloudra épül.

Az OwnCloud mindenesetre az egyik legelterjedtebb, legaktívabban fejlesztett sajátfelhő-megoldás.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#382) dioka7


dioka7
senior tag

Sziasztok!
Múlt héten gazdagodtam én is egy NAS326-al. Összeraktuk a PCguru sógorommal, de egy dologra nem volt idő, hogy megnézzük, az pedig az, hogy ha nem a nassal 1 hálózaton lévő gépről indítanék torrentet, akkor az hogyan a legegyszerűbb? Transmission lett belőve kliensnek, ami ugye nem tud RSS-t. Ti hogyan oldjátok ezt meg?
Ha van erre megoldás, kérhetek egy viszonylag részletes leírást, mert én nem annyira értek hozzá :B
Köszönöm :R

(#383) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Az OwnCloudot használja valaki?

Beállítási/elérési gondjaim támadtak -- jelesül, hogy milyen címet kell megadni a kliensben, hogy elérje a 326-oson tárolt tartalmat.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#384) bexinho23


bexinho23
őstag

Sziasztok!

Már nagyon régóta szemezek ezzel a NAS-sal, és most jött el az a pillanat, hogy kicsit komolyabb upgrade-et hajtsak végre az otthoni backup rendszeren. Jelenleg egy külső WD 1TB van egy ASUS N56U routerre kötve, ezt szeretném leváltani a NAS-ra. Azonban sok kérdés pörög a fejemben:

1. Chromecast2 van a TV-re dugva, ami kezeli a Plex-et. NAS-sal megoldható a Plex szolgáltatás használata? Van rá "kliens"?

2. Azok a "moddolások" és leírások, amik a Zyxel v325-höz vannak, nagy probléma okozás nélkül próbálgathatók ezen a típuson is?

3. Transmission-t külön kell a NAS-ra telepíteni, vagy gyárilag van rá?

4. Transmission hány torrentet tud kezelni maximum (le+feltöltés egyszerre)? Mennyi letöltést tud lefagyás/üzemzavar nélkül kezelni úgy, hogy mindeközben még streamelés is menne vele párhuzamban? Kinek mi a tapasztalata?

5. Mivel NAS témában még nagyon zöldfülű vagyok, így lehet bután fog hangozni ez a kérdésem. Megoldható, hogy a mobilon lévő adott mappa képeit wifire csatlakozáskor szinkronizálhassam a NAS adott mappával (képek)? Telefonon Taskerrel megtudom oldani, hogy automatikus legyen, de van esetleg erre külön mobilapp? Vagy ki használja erre a NAS-t?

6. 4k-s tartalmak streamelése (dekódolás nélkül) gondolom az problémamentes, ugye? FHD dekódolására is gondolom komolyabb NAS-ok között kellene szétnéznem, ugye?

(#385) Istv@n válasza bexinho23 (#384) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Hello!

Sorban haladva válaszolok, amire tudok:

1. Hivatalosan nincs plex, de viszonylag egyszerűen fel lehet rá tenni. Én megelégedéssel használom, de vannak rossz tapasztalatok is vele. Olvass vissza egy kicsit. Ja és ez esetben ez nem kliens, hanem plex szerver...

2. Kicsit másképpen, de kb igen. Kivéve a teljef ffp csomagot. Az kivétel nélkül kinyírja a webes felületet és instabilitást is okoz.

3. Gyárilag telepíthető rá, webes felületről.

4. nekem 120-as netem van, azt ki tudja hajtani teljesen és közben lehet a plex-szel filmet nézni. 1 stream-et biztosan kiszolgál fhd-ben, többet nem próbáltam. (Ha a letöltés fullon megy, kb 65-70% a cpu terhelése)
Transmissiont én a gyári beállításon hagytam, ott 5 letöltés lehet egyszerre aktív, a globális partner korlát 140-en van.

5. Biztosan meg lehet oldani, akár smb protokollon, akár ftp-n keresztül, amit a telefonod tud. A gyári zyxel alkalmazások nem tudnak szinkronizálni emlékeim szerint, bár régebben néztem őket, azóta bármi lehet. Ott van még alternatívának az owncloud, ami szintén telepíthető rá, ez amolyan saját dropbox... Telefonos kliense is van, fotó szinkronnal.

6. Ha transzkódolást szeretnél, akkor a zyxel ára elé írj egy egyest minimum és ott nézelődj. A gigabites hálózatot majdnem kiakasztja, úgyhogy a 4k stereammel nem lesz gond. (feltéve, hogy nem egy 802.11b-s wifin keresztül szeretnéd megvalósítani.)

(#386) Joe215 válasza bexinho23 (#384) üzenetére


Joe215
aktív tag

Az 5. ponthoz

Droidon van hozzá app [Zyxel Drive] a neve, ha jól emlékszem almás telóra is van WPx.x -re nincs.
Az app -ban betudod állítani az automatikus feltöltést akár wifi hálózat nélkül is.
Nemrég próbáltam ki.
Lőttem párképet kint terepen, párommal meg csekkoltattam otthon megjelenik -e a nas -on.
Jól működik.

[ Szerkesztve ]

(#387) MaCS_70 válasza Joe215 (#386) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szintén az Androidos szinkronhoz:

FolderSync

Kismillió felhőszolgáltatóval és protokollal tud szinkronizálni, nagyon régen használim nagy elégedettséggel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#388) viktorio17 válasza MaCS_70 (#383) üzenetére


viktorio17
csendes tag

https://youtu.be/Sg0XRB0jO1I

(#389) viktorio17 válasza TayRol (#378) üzenetére


viktorio17
csendes tag

Synology?

(#390) viktorio17


viktorio17
csendes tag

A merevlemezekhez hol lehet beszerezni a csavarokat?

Tavaly vettem a cuccot és nem találom a maradék csavarokat, valahol elkeveredett....:(

(#391) viktorio17 válasza viktorio17 (#390) üzenetére


viktorio17
csendes tag

hurrá, megvan! :)

(#392) bexinho23


bexinho23
őstag

Koszonom a segito hozzaszolasokat. Delutan meg is rendeltem a pcx webshopbol a nast. :) jovoheten elleszek vele. :) mar nagyon varom

(#393) MaCS_70 válasza viktorio17 (#388) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszi, de ez a Zyxel Cloud szerver beállítását mutatja, amivel nincs is gondom.
Engem az Owncloud kliens érdekelne.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#394) spe88


spe88
senior tag

erre valakinek nincs válasza továbbra sem?

Köszönöm

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#395) Istv@n válasza spe88 (#394) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Hello!

Hogyhogy össze vissza? Rendezni sem tudod a mappákat a "név"-re kattintva?

A másik kérdést illetően, nem kell dyndns a firmware frissítéshez, sőt, tulajdonképpen a zyxel cloudhoz sem kell külön dyndns, mert az is a szolgáltatás része. Ami viszont kell hozzá, az publikus ip cím. Ki az internet szolgáltatód? Publikus IP-d van? (Nem kell fix, csak publikus legyen)

(#396) lcsaszar


lcsaszar
csendes tag

Sziasztok!

Egy idő óta üres a Music mappa a Twonky szerverben, ez a Twonky admin oldalán is látszik. A Pictures és Videos mappa rendben van. Windows Media Player sem talál zenét, csak képeket és videókat. Érdekes módon a Logitech szerver látja a képeket. Próbáltam a Twonky-n database rebuild-et, semmi javulás.
Az lenne a célom, hogy a Windows Media Player le tudja játszani a zenéket, anélkül, hogy belépnék a webes felületre. Jelenleg a Twonky szervert a NAS IP-címén a 9000-es, a Logitech szervert a 9001-es porton lehet elérni, ezeken nem változtattam. Mi lehet az oka annak, hogy nem látom a zenéket a Twonky-n?

(#397) lcsaszar válasza lcsaszar (#396) üzenetére


lcsaszar
csendes tag

Elírtam, helyesen: Érdekes módon a Logitech Media Server vagy Squeezecenter látja a zenéket.

[ Szerkesztve ]

(#398) spe88 válasza Istv@n (#395) üzenetére


spe88
senior tag

T-Home a net, nem tudom publikus-e,

valóban lehet név szerint állítani, viszont nekem úgy jött be, hogy van egy mappám, amiben több 100 almappa van és ezek közül random kiválaszt valamennyit és azt jeleníti meg az adott fülön.

Tehát nekem az kell, hogy ne 20 különböző fülön jelenítse meg, hanem egyben görgetve mint intézőben. Gondolom ennek a célja, hogy hamar betöltsön valamennyi almappát, de ne mindet, nem kell akkor erőforrás, de nekem ez így használhatatlan. Windowson keresztül meg olyan tetű bármilyen művelet, hogy az félelmetes. Valahogy onboard kellene megoldanom, ezért kérdezem, hogy van-e valami opció, esetleg vmi TC-szerű fájlböngésző a NAS OS-re?

Köszönöm

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#399) Istv@n válasza spe88 (#398) üzenetére


Istv@n
aktív tag

T-home esetén előfordulhat, hogy nat-olt hálózaton vagy. Nézd meg a router-edben, hogy ugyan azt a wan ip címet írja e ki, mint valamelyik ip ellenőrző oldal. (pl: [link] )

Mindenképpen webböngészőből szeretnéd a fájlkezelést megoldani? Szerintem másik webes fájlkezelőt nem lehet rátenni. (Ésszerű keretek között. Ha ráteszel egy entware-t, arra valamilyen webszervert, ott lehet, hogy tudsz futtatni valami php vagy esetleg java-s fájlböngészőt, de ennek inkább ne kezdj neki! :) )
Mitől lassú windows alatt? Nekem be van map-elve fixen egy hálózati meghajtóra ami kell és olyan rajta böngészni, mintha a saját gépen lenne. Gigabites a hálózat. (Most megnéztem, a zene könyvtáramban pont 200 mappa és 51 fájl van, villámgyors minden.)
Gondolom ssh-n keresztül nem akarnál fájlokat kezelni, ha mégis, akkor oda lehet mc-t telepíteni, esetleg winscp-t használni.
Én a helyedben a windowson keresztüli lassúságnak járnék utána első körben. Ha azt sikerül megoldani, intézővel, vagy tc-vel nagyszerűen lehet használni a tartalmat. Az otthoni hálód milyen?

[ Szerkesztve ]

(#400) spe88 válasza Istv@n (#399) üzenetére


spe88
senior tag

Igen ugyanazt írja ki! Szóval nem NAT-olt. A hálózatomban a gyári kábellel van rákötve egy AC routerrel.
Ha másolok valamit NAS-ról NAS-ra, az olyan30-40 MB/s, ha rákötök egy USB 3-as rackben egy HDD-t az olyan kőkori max. 5-10 MB/s-cel másol. Ezért kötöttem rá még az elején a HDD-t egy PC-re a PC-t meg UTP-vel a NAS-ra, úgy tudott oylan stabil 70 MB/s-et.

Így eddig ez a NAS-olás egy nagy csalódás még hónapok után is, remélem kiismerem a jövőben annyira, hogy jó legyen.

Ha windowsból akarom megoldani, úgy hogy felmappelem, akkor évtizedekig csinál mindent a rendszer. Ha kikerülöm a Win-t egyből jóval gyorsabban megcsinál mindent, ezért keresem ezt a másik megoldást, de ahogy írtad is utána kéne néznem miért lassú win alatt. Ennek hogy járhatok utána?

Akárhány helyen olvastam eddig mindenhol azt írták, hogy ilyen műveleteket onboard kell megoldani, mert Windowsból mappelve tetűlassú. Neked nem? Itt most nem zenehallgatásra, meg filmnézésre gondolok hanem másolásra, áthelyezésre stb. Megfogtam 500 mappát, hogy helyezze át a másikba és még félóra múlva is azt csinálta és a negyedével se végzett. A Windowsban ez 10 mp, valószínűleg onboard sem lenne sokkal több. És ehhez nem kell nagy sávszél, hanem valami informatikai anomália állhat a háttérben.

Köszi szépen

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.