Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) SyMbioTe válasza odrif (#1900) üzenetére

Én már semmiben sem vagyok biztos, hálózati dologban kevésbé vagyok otthon :O

Jelenleg így néz ki a forward: [kép]
UPNP-t kikapcsoltam a routerben. Mobilnetről próbálkozom, mint külső hálózat (megosztva), de nem akarja az igazságot

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#1902) greenie


greenie
csendes tag

Sziasztok!

Először is köszönö a segítséget a router beállítás kapcsán, már működik a távoli elérés. Még egy dologban szeretnék segítséget kérni tőletek: ha távolról belépek a router webes felületére, akkor nem indul el eltöltés. hiába adom hozzá a sort, nem indul el, mintha nem kommunikálna kifele. Ugyanígy azt is tapasztaltam, hogy a firmware frissítést sem tudja elérni. Mit kellene még ehhez beállítanom?
Előre is köszi a segítséget!

(#1903) Geresics válasza MaCS_70 (#1768) üzenetére


Geresics
addikt

No, kicsit utánajártam a dolgoknak. Megtudtam, hogy nem (csak) én vagyok a béna, hanem azért nem sikerült, mert mobilnetünk van, és arra nem adnak fix-ip-t, csak belső ip-t... :W

Azt mondták, hogy a VPN-t meg lehet próbálni, hátha...
Tudtok ehhez egy linket adni esetleg, ahol lépésről-lépésre le van írva, hogy mit tegyek? Még sosem csináltam VPN-t, hirtelen azt sem tudom hol álljak neki...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#1904) MaCS_70 válasza Geresics (#1903) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem a fix IP hiányzik Neked, hiszen az DDNS-sel kiváltható, hanem a publikus IP-cím.

Elsőre én azért megkérdezném a szolgáltatódat (melyik cég is az?), hogy nem vágynak-e arra, hogy publikus IP-címet adjanak Neked, mert akkor a vágyaitok pont találkoznának félúton. Ez ma már a legtöbb szolgáltatónál nem jelent problémát.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1905) Geresics válasza MaCS_70 (#1904) üzenetére


Geresics
addikt

Megkérdezték (T), mobilinternet esetén nincs bennük ilyen vágy... :(

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#1906) SANKADI válasza odrif (#1898) üzenetére


SANKADI
aktív tag

Miért kell egy havonta újítandó ddns címet használni, a myzyxelcloudban beállított ddns is működik így : példa zyxel.me:80 .

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#1907) bexinho23


bexinho23
őstag

Sziasztok!

Érdemes V5.21(AAZF.1)-ről V5.21(AAZF.2)-re frissíteni? Jelenleg stabilan működik a rendszer.

(#1908) Speederer válasza bexinho23 (#1907) üzenetére


Speederer
senior tag

Én megtettem. Túl sok előnyét nem tapasztaltam, de rosszabb se lett. :)

Elvileg ezek változtak:

Modification in V5.21(AAZF.2)C0 | Jun 21 2018
[Bug fix]
- Fix sys-log issue.
- Fix NFS problem.
- Remove "Hot swapping" related information.
- Modify the schedule time issue.
- Modify default folder setting.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#1909) bostone


bostone
addikt

Sziasztok!

Arra létezik megoldás, hogy a mobilomon lévő képeket videókat automatikusan feltöltse a rendszer?
Mobilnetről vagy wifiről, az mindegy.

(#1910) Lacics25 válasza bostone (#1909) üzenetére


Lacics25
aktív tag

Szia!
Erre a feladatra tökéletes megoldás [Ez]
Bár most éppen valami hisztije van, mert nem működik, :)) de ez csak átmeneti állapot.

(#1911) SANKADI válasza Lacics25 (#1910) üzenetére


SANKADI
aktív tag

Ez engem is érdekelne. Működik a ZyXEL Drive, helyi hálón is, távolról is látom a fájljaimat. De azt nem tudom amit a kérdező is kérdezett, hogy pédául most ha készítek egy képet, automatikusan szinkronizálódik a goolge fiókom "fényképek" felhőbe. Ha kijelölnék a NAS-on egy mappát, hogy tudnám oda szinkronizálni, hogy ha készítek egy képet, automatikusam oda máso :N lódjon. Így lenne a dolognak értelme.

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#1912) Lacics25 válasza SANKADI (#1911) üzenetére


Lacics25
aktív tag

Be kell valljam, nem értem a kérdést.
Az alkalmazást megnyitva, bal fent hamburger menü (azt hiszem így hívják)

Feltöltési feladat kiválaszt:

Itt látod, hogy ki van kapcsolva. megérintve megtalálja a nas-t, csatlakozik. A kiválasztás után menthető.

A következő képernyő már egyértelmű,

aktíválni az azonnali feltöltést, stb.
Itt látható, hogy létrehoz egy könyvtárat, ahova feltölti a képeket, videókat.
Muszáj megkérdeznem, hogy miért ezzel néztek képeket, videókat?
Szerintem erre KB 1000szer jobb a zCloud.
Írtam, hogy most valamiért nem működik. Nos, Honor 9 és Samsung S7 edge telefonokon szemrebbenés nélkül teszi a dolgát. Ellenben a Nokia 7 plusz készülékemen egyszer csak megállt. Hetekig ment, se szó se beszéd, se frissítés, se semmi nem történt. Még keresem a megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#1913) Lacics25


Lacics25
aktív tag

Muszáj kiegészítenem azzal az apró információval, hogy nem mindig azonnali a feltöltés, esetenként a wifire történő csatlakozáskor kezd, valamint az alapértelmezett fotó könyvtárat tölti fel.

(#1914) SANKADI válasza Lacics25 (#1912) üzenetére


SANKADI
aktív tag

Hát. erre nem tudok mit mondani. Azt hittem az valamilyen kézi feltöltés, letöltés, és nem is gondoltam rá, hogy erre szolgál, így ki sem próbáltam. Nagyon szépen köszönöm a leírást. Mindjárt kérdezek is, most írja hogy azonnali feltöltés, biztosan kilépek ? Vagyis megszakítaná ha kilépnék? . Akkor most tölti a háttérben is, ha nem hívom meg a programot? Persze nem baj ha meg kell hívni, ez a legkevesebb.
A zcloud működik, de csak itthon a helyi hálón. De itthon ha bekapcsolom a HTTP-t akár böngészőből is lehet képeket nézegetni.
Képes a zcloud távoli működésre is? Nem találok lehetőséget DDNS beírására,

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#1915) Lacics25 válasza SANKADI (#1914) üzenetére


Lacics25
aktív tag

Amikor aktíváltad az azonnali feltöltést, ne a vissza gombot nyomd, hanem megint hamburger menü bal fent!

Említettem előző hsz-ben, hogy nekem most nem megy a nokián. Ezért kicsit beleástam magam a zCloud-ba.

Itt is van mód az automatikus feltöltésre, ráadásul itt lehet választani könyvtárat a képeknek.
A DDNS -t az "address" sorba kell beírni. A felhasználónevet és hozzá tartozó jelszót a NAS felületén állítsd be. Javaslom másik felhasználót hozzáadni, mint amit belső hálón használsz. Ugyanazon felhasználó többszörös bejelentkezése akadást tud okozni.
Ha elakadsz, most egy darabig itt vagyok a gép előtt.

(#1916) SANKADI válasza Lacics25 (#1915) üzenetére


SANKADI
aktív tag

Köszi, nagyon jól működik, még meg is jeleni egy piros szám, hogy új feltöltött kép van ott. Nem emlékszem, hogy ennek az alkalmazásnak írtam volna DNS-t? Kiolvasta volna a zClouddal készíttetet?
Ezzel az alkalmazással ezt ugye csak egy telefonnal tehetemmeg. Azt már kipróbáltam, hogy ugyanaz a jelszó (cloud user) másik telefonra is jó, mert másikat nekem nem enged bejelentkezni, létre sem hozza.
Talán a zcloud lenne jó több telefonra, most jön az, hogy azzal kísérletezem, meghoztad a kedvem. Ujrateszem, hátha most előjön hova írjam a DDNS-t. VAn egy NoIP.com-os, ezt beírtam a roputerbe frissül, meg a mayzyxelcolud programból létrehozott .....zyXEL.me . mindkettő pingelhető. még egy:

Ez mit jelent? Lehet ezt használja a ZyXEL DRIVE? Ha igen nem jó, mert DHCP osztáskor megszűnik a kapcsolat. Köszi a segítséget, szerintem lesz ebből valami, csak finomítgatnom kell. :-)

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#1917) Lacics25 válasza SANKADI (#1916) üzenetére


Lacics25
aktív tag

Ha kívülről eléred, semmi más dolgod nincs, mint minden telefonhoz létrehozni egy felhasználót!!!!
Ne jelentkezz be azonos felhasználóval több helyről, mert lefagy!!

Minden készüléknek saját felhasználónév, egyedileg megszabott jogokkal, hozzáféréssel.

Én nem használom csak a No-Ip címet.

[ Szerkesztve ]

(#1918) SANKADI válasza Lacics25 (#1917) üzenetére


SANKADI
aktív tag

Igen, látom hogy bajt okoz nekem is, csináltam is ahogy írtad:

Sajnos azonban hiába installáltam újra a zCloud programot induláskor automatikusan beálltja az IP címet:

Nem tudom megmásítani, és ez ugye egy helyi cím, esély sincs hogy kívülről működjön. H akikapcsolom a Wifi-t, mobil netről lefagy induláskor.
Látom Cloud userből neked is csak egyet enged, akkor ott nem velem van a baj.

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#1919) Lacics25 válasza SANKADI (#1918) üzenetére


Lacics25
aktív tag

Igen, lefagy.
Az ilyen "kényszerített" átkapcsoláskor sajna lefagy. be kell zárni az alkalmazást, átváltani mobilnetre, majd újra megnyitni. Akkor választani a "Find a NAS" menüt. Ott a hozzáadás "+"

(#1920) SANKADI válasza Lacics25 (#1919) üzenetére


SANKADI
aktív tag

Köszi, ezt kipróbálom !

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#1921) SANKADI válasza Lacics25 (#1919) üzenetére


SANKADI
aktív tag

Köszönöm !!!!
Tökéletes az elérés. A 80-as portot már régebben forwaldoltam. Így most beírhattam a címet, ebben a formában tettem: http://sajatnev.zyxel.me:80 , működik, ugyanúgy elérek mindent mint a belső hálóból. Annyival biztosítottam, hogy az androidból kitöröltem az alkalmazás által létrehozott adatokat, így persze biztosan kilépett. Azután Wifi ki, újrahívás, hozzáadás (+ gomb), és perfect.

Legyen szép napod, köszi, most elküldtek a boltba. :) :)) :)

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#1922) SANKADI válasza SANKADI (#1920) üzenetére


SANKADI
aktív tag

Azért ne legyen olyan szép a dolog, most pedig a belsú hálón fagy ki. Nem elég kilépni, törölni kell az adatbázisát. Még nem sikerült ezt kiküszöbölni. Vagy távolról működik, vagy a helyi hálón.

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#1923) Lacics25 válasza SANKADI (#1922) üzenetére


Lacics25
aktív tag

Ezt én úgy oldottam meg, hogy nem engedem a háttérben futni. Amint kilépek, bezáródik.

(#1924) SANKADI válasza Lacics25 (#1923) üzenetére


SANKADI
aktív tag

Hmm. Ezzel meg pont agyonvágjuk hogy a háttérben dolgozgasson. Azt hiszem kimondhatjuk, hogy ez a program elég sikeretlen !

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#1925) bostone


bostone
addikt

Sziasztok!

Milyen jelek utalhatnak meghibásodásra?

Jelenleg a készülék a rendszer leállítását végzi. A folyamat kezdete óta eltelt idő hozzávetőlegesen 30 perc, viszont a gépen elhelyezett visszajelzők még mindig akítvak. Netről nem lehet elérni.

Tegnap este, még minden tökéletesen működött, ma már lehetetlen volt lejátszásra bírni, azaz a lejátszás elindul ugyan, de erősen töredezett szakaszos.

A berendezést három hónappal ezelőtt vásároltam.

(#1926) hcs57 válasza bostone (#1925) üzenetére


hcs57
őstag

Talán a merevlemez haldoklik.. vagy valaki "meghackelte"..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1927) Overtaker


Overtaker
csendes tag

Sziasztok!

Figyelmeztetés a legutóbbi firmware update feltelepítésén gondolkodóknak: amióta felraktam nekem nem működik a file manager (ami eleve nem túl felhasználóbarát, de én sokat használtam, mert ez bizonyult a leggyorsabb másolási/áthelyezési módnak a NAS-ban lévő két merevlemez között). Rákerestem a problémára, másnál is előfordult, és állítólag dolgoznak rajta. [link]

(#1928) MaCS_70 válasza Overtaker (#1927) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nekem konkréten nem hajtja végre a kért műveleteket. Áthúzok egy állományt egy mappából egy másikba, és nem történik semmi.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1929) Overtaker válasza MaCS_70 (#1928) üzenetére


Overtaker
csendes tag

Igen, erről van szó nálam is.

(#1930) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Gondolkodom egy NAS326 vásárlásán. Jó volna ha nem kéne állandóan a gépnek mennie, ha filmezni akarok, és a néha előforduló megosztási/hálózati problémákkal szarakodni. A gépben van egy 1 és egy 2 TB-os WD RED, a 2-eset betenném a NAS-ba. Ami érdekel az az, hogy ha a NAS állandóan be van kapcsolva, tétlenség esetén a HDD-t lekapcsolja, vagy állandóan pörög ilyenkor? Csak azért kérdezem, hogy ha filmezni akarok, mindig be kell-e kapcsoljam külön a NAS-t, vagy nem muszáj kikapcsolni?
Érdemes a ventit amúgy lecserélni rajta egy Noiseblocker XC-1-re, vagy ez már nem annyira hangos, mint a 325 volt? Csak olvastam erről. Sosem volt még NAS-om, szóval teljesen kezdő vagyok a témában. Köszönöm előre is.

(#1931) bostone válasza hcs57 (#1926) üzenetére


bostone
addikt

A legutóbbi frissítés is okozhatja a galibát? Eddig minden nagyon patentul működött.

Hogyan lehet downgradelni?

(#1932) mtibusz


mtibusz
tag

Sziasztok!

Nyomtató szerver beállításokkal kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. (NAS520)

Gondoltam itt is teszek egy próbát, hátha valaki találkozott már ezzel a problémával.

[link]

[link]

[link]

Köszönöm a segítséget előre is. :R

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#1933) mtibusz válasza bostone (#1931) üzenetére


mtibusz
tag

NAS520-on ez a megoldás [link] működik ;)

Lehet van hasonló okosság a NAS326-ra is.

Még annyi a linken lévő íráshoz, hogy én nem a vi-vel csináltam, hanem simán winscp-vel beléptem és átírtam amit kell. És egyből ment a downgrade is.

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#1934) run4fun


run4fun
tag

Sziasztok!

Tervben van egy ilyen NAS vásárlása, de kérdeznék előtte.
Leginkább hálózati tárolónak használnám és média szervernek, nagyon minimális torrent feladatokkal.
Lehet batcheket létrehozni?
Amire gondoltam, hogy amikor a számítógépem bekapcsolom, akkor a NAS leállítja az összes seedelési/letöltési feladatot, amikor pedig kikapcsolom az asztali gépet, akkor elindítja őket.
A PC oldaláról nem probléma írni egy-két scriptet, amik futnak bekapcsoláskor/leállításkor, de NAS vajon tudja-e valamilyen módon kezelni ezeket?

Köszi! :)

(#1935) szaniszlokar


szaniszlokar
aktív tag

Sziasztok.
A http://sajatnev.zyxel.me:9091/transmission/web/ oldalon keresztül bejelentkezés nélkül külső hálózatból el tudom érni a transmissiont. Hol lehet bekapcsolni, hogy kérjen azonosítást? Nem szeretném ha idegenek hozzá férnének. Köszönöm

Minden ellenállás hasztalan.

(#1936) mtibusz válasza szaniszlokar (#1935) üzenetére


mtibusz
tag

Szia. Itt próbálkozz:

/i-data/93be9adb/.PKG/ffp/ffproot/ffp/tm/.transmission-daemon/settings.json

[ Szerkesztve ]

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#1937) szaniszlokar válasza mtibusz (#1936) üzenetére


szaniszlokar
aktív tag

Bocsánat a láma kérdésért, de ide hogy jutok el? NAS témában még nagyon új vagyok. Sima fájl böngészővel vagy a NAS felületén található saját fájl böngészőjével nem látok ilyen mappákat.
Köszönöm!

Minden ellenállás hasztalan.

(#1938) mtibusz válasza szaniszlokar (#1937) üzenetére


mtibusz
tag

Szia.

Ha ilyen mélyre szeretnéd ásni magad ebbe a világba, akkor engedhetetlen lesz számodra a következő két program használata:
- WinSCP [link] és a
- PuTTY [link]

Aztán a NAS-on engedélyezned kell az SSH hozzá férést.

A fenti két kis progit letöltöd, és beállítod.

A kérdésedből ítélve gondolom te a gyári Transmission-t használod.

A fenti két program segítségedre lesz, hogy megtaláld a Transmission konfig fájljait.
transmission-daemon/settings.json
Amit természetesen csak úgy lehet szerkeszteni, hogy a TM nem fut.

Azt, hogy a gyári verzió is mókolható-e azt nem tudom, esélyes hogy újra indításnál vissza fogja írni a gyári beállításokat. (ezt majd egy tőlem okosabb megmondja... sose használtam a gyárit)
Itt sokan többnyire az FFP-s verziót használjuk, ami teljesen testre szabható. :K

[ Szerkesztve ]

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#1939) szaniszlokar válasza mtibusz (#1938) üzenetére


szaniszlokar
aktív tag

Köszönöm a részletes leírást, ez alapján megpróbálom.
Igen a gyári transmissiont használom. Mint írtam nekem még ez új terület. 1 hónapja van NAS-om. Az FFP-s verziót nem ismerem.

Minden ellenállás hasztalan.

(#1940) odrif válasza szaniszlokar (#1939) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

hátha segít:[link]

20 éve a Prohardveren

(#1941) szaniszlokar válasza odrif (#1940) üzenetére


szaniszlokar
aktív tag

Köszi!
Ezt a mappát nem találom: 3. helyezd el a fájlt a \\<nashost>\admin\zy-pkgs mappába

Minden ellenállás hasztalan.

(#1942) odrif válasza szaniszlokar (#1941) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

lépj be a NAS menüjébe, és ott a file kezelőn belül megtalálod.

20 éve a Prohardveren

(#1943) greenie


greenie
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Amióta frissítettem a NAs-omat, azóta többször tapasztaltam, hogy egyszerűen eldobja az IP címét, mintha lefagyna, s újra kell indítani. Ilyenkor sem távolról, sem a belső hálózatról nem tudom elérni.
Van esetleg ötletetek, hogy milyen beállítást nézzek meg? Tapasztalt valaki hasonló jelenséget?
Köszi szépen előre is!

(#1944) zsolesz6 válasza greenie (#1943) üzenetére


zsolesz6
aktív tag

Az IP cím hogy van beállítva? DHCP vagy statikus?

(#1945) SyMbioTe

Az lehetséges, hogy úgy hibásodott meg a NAS, hogy külső hálóról egyszerűen nem lehet elérni?
odrif kollégával már mindent végigzongoráztunk, se myzyxelcloud-on, se noip.com-on, sehogy nem lehet elérni külső hálózatról.
Megpróbáltam megint gyári visszaállítást, ugyanúgy nem megy a külső elérés. Küldjem vissza, vagy elsőre supportnak írjak? Vagy mit érdemes tenni?
Felrobbanok ettöl a hulladéktól, nem volt eddig olyan hét, hogy minden hibátlanul működött volna rajta :((( :(((

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#1946) hcs57 válasza SyMbioTe (#1945) üzenetére


hcs57
őstag

Lehet, hogy a szolgáltató (internet) a hunyó.. ha a publikus IP címről a NAT-olt IP címre tett át, akkor nem látszik kintről a NAS. Kérni kell a publikus IP címet. Ezt úgy tudod megnézni, hogy megnézed magad, mi a külső IP címed, illetve a myip.com -on... ha nem egyezik, akkor ez van.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1947) SyMbioTe válasza hcs57 (#1946) üzenetére

Hát ha a NoIP-s DyDNS-t bekapcsolom, akkor ott írja a külső IP-t, az pedig egyezik a myip.com-os címmel.

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#1948) krealon válasza SyMbioTe (#1947) üzenetére


krealon
veterán

"Hát ha a NoIP-s DyDNS-t bekapcsolom, akkor ott írja a külső IP-t, az pedig egyezik a myip.com-os címmel."

A router-ed, vagy ha van elotte szolgaltatoi eszkoz, akkor annak a WAN IP cimenek kell megegyeznie a "what is my IP" oldalon kijelzettel. Ekkor van publikus IP cimed, ami az internetrol elerheto.

(#1949) SyMbioTe válasza krealon (#1948) üzenetére

Ja, hogy router, sorry.
Beléptem routerbe, ott a főoldalon írja a WAN IP-t, az viszont teljesen más, mint amit a myip.com ír. Asus RT N18U

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#1950) hcs57 válasza SyMbioTe (#1949) üzenetére


hcs57
őstag

Akkor natolt hálózat mögött vagy, nincs publikus ip-d..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.