Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) bexinho23 válasza hozelujiz (#1240) üzenetére


bexinho23
őstag

Elméletileg a NAS ilyenkor még - mikor befagy - tölti az anyagot (keresd vissza ha látszólag befejezte, hogy hova töltötted le). Nálam is kezdetekkor volt ilyen probléma. Elindítottam egy torrentet korlátlan letöltési sebességgel (1000mbit van otthon), és egyszerűen nem tudtam elérni se a NAS felületét, se a TRM mobilalkalmazásban a fájlokat (time out miatt). Viszont mióta teljesen belaktam, minden tökéletesen beállítottam, azóta nincs ilyen problémám.

[ Szerkesztve ]

(#1252) numera007


numera007
tag

Üdv! Jelenleg egy 3TB-os Toshiba megy a NAS-ban hiba nélkül. Ha fejleszteni akarom, és beteszek egy másik HDD-t mellé, akkor össze tudja vonni a területeket adatvesztés nélkül?

(#1253) bexinho23 válasza numera007 (#1252) üzenetére


bexinho23
őstag

Nem. Pont most tettem az 1TB-os mellé egy másikat. Kimentettem a régiről az adatokat, és akkor már raid-be is tettem őket.

(#1254) numera007 válasza bexinho23 (#1253) üzenetére


numera007
tag

Ok. Köszönöm. Ha nem Raid-be akarom, akkor sem?

(#1255) bexinho23 válasza numera007 (#1254) üzenetére


bexinho23
őstag

Amikor lementettem minden adatot, akkor beraktam a már adatokkal teli 1TB-os mellé az üreset. Megmaradtak az adatok rajta, de az üres HDD-t nem tudtam használni, pedig felismerte. Így nem kockáztattam, raid-be kapcsolatban őket.

(#1256) Fagyi válasza windlord (#1250) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Nincs. Csinálhatsz beállított ki-be kapcsolást.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1257) Fagyi válasza numera007 (#1254) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Beteszed formatálja a kötet létrehozásnál és adj neki másik nevet mert két vol. 1. és kész a baj(nem tudod melyik melyik). Sajnos alapból, ha nincs összefűzve feltolja az alap mappákat mégegyszer rá, fotó,zene, video, admin.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1258) windlord válasza Fagyi (#1256) üzenetére


windlord
őstag

Csucsszuper...

(#1259) SunMount3r válasza Aquadam (#1025) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A legtöbb mai nagy bitrátás (és nagy méretű) 4K anyaghoz nem lesz elég a 100Mbit. Ezek akár 60-140Mbit/s-es bitrátával is bírhatnak, ezekkel nem bír el a 100Mbit-es adapter. Tehát Gigabit kell nekik és Cat5e vagy Cat6-os kábelek.

[ Szerkesztve ]

(#1260) dananaj válasza rocsaba (#1215) üzenetére


dananaj
csendes tag

köszi, de spk, hogy telepítek?

(#1261) dananaj válasza rocsaba (#1215) üzenetére


dananaj
csendes tag

már semmi hülye vagyok eszembe jutott :)

(#1262) dananaj


dananaj
csendes tag

Sziasztok, még egy kis segítség kérés. A Google drive client pontosan most mire jó? Mert vagy nekem nem megy de valami nem timmel valami. A drive-on megjelent pár mappa amit feltöltött, de le nem tölt semmit. Nem két irányú szinkron ez? :))

(#1263) Fürkész


Fürkész
tag

Sziasztok!

Van a NAS-hoz használható, Zyxel Drive-hoz hasonló program, ami normálisan használható is mobilon? Barátnőm nézne filmet a mobilján tőlem, de ez a program olyan vacak, hogy sok kodeket nem támogat. Avi kiterjesztésűeket el sem indítja, de volt, hogy az mkv is csak hang nélkül fut. Jobb lett volna ha a cég a zClound-hoz hasonlóan megcsinálta volna, hogy magam válasszam meg milyen lejátszóval játszhassam le a filmet.

(#1264) Fürkész


Fürkész
tag

Próbáltam a Fagyi 15-hozzászólásában leírt beállítást a zClound-hoz, de nem csatlakozik, pedig ugyanezzel a bejelentkezési adatokkal a Zyxel drive gond nélkül csatlakozik

http://img1.indafoto.hu/1/1/141691_a7997f2a1b7499b8be02ddf8cab4b7a6/25687021_49ae169814730fe8eaf6b54ff80610bd_m.jpg

[ Szerkesztve ]

(#1265) hozelujiz


hozelujiz
tag

Sziasztok,

Tudna ajánlani valaki iOS-re jelenleg letölthető, működő Remote App.-ot Transmission-höz?

Köszi.

Üdv.

(#1266) SyMbioTe

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség.
NAS már működik, eddig minden ami kell. viszont az egyik gép nem tud rácsatlakozni itthoni, belső hálóról.
Ha böngészőbe IP-t írok, ott nincs gond, bejön az admin felület, be is tudok lépni.
Hiabkód: 0x80070035, hálózati elérési út nem található.
Hálózati beállítások alaphelyzetbe állítsát megcsináltuk, az nem odlotta meg. Valakinek volt ilyen gondja/van rá tipp?

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#1267) Mr Dini válasza SyMbioTe (#1266) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Ugyanazon a munkacsoporton van a NAS és a PC?

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#1268) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Urak, a tegnapi napon jött valami win10 frissítés, és azóta a hálózati helyeknel eltűnt a két ilyen NASom (zyxel 326) és nem tudok másolni vagy barmit csinálni a nasokkal erről a win10es laptopomrol...
Korábban volt - lehet nem ebben a topikban - egy regedit kép ahol valamit be kellett pipalni az SMB 1-hez hogy lássa a nas-okat.
Hol találom ezt a win10ben?
Remélem érthető amiről gagyaraszok :DD

Előre is köszönöm ha tudtok segíteni :R

Ui, semmi nem volt állítva, a frissítés után tűnt el egy csapasra...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1269) MaCS_70 válasza Lacielvtárs (#1268) üzenetére


MaCS_70
félisten

IP-cím alapján sem tudsz kapcsolódni hozzájuk?

Az SMB 1-et nem ajánlott engedélyezni, és szerencsére szükség sincs rá.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1270) Lacielvtárs válasza MaCS_70 (#1269) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Hát, az ip cimes kapcsolatot még nem próbáltam, azt hogy kell totál Commanderem belül?
Bocsánat, de ilyet még soha nem csináltam, eddig mindig minden ott volt a hálózati helyek között...

szerk:
érdekes FTP-vel megy csak így meg nem látom a tárhely méretét hogy mennyi van szabadon :D
de legalább "valami" :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1271) SyMbioTe válasza Mr Dini (#1267) üzenetére

Igen, ugyanúgy vannak.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#1272) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Ez sehogyan sem oldható meg a NAS-al?
Egy linket egy filmről elküldve valakinek, az a böngészőben lejátszódik, mint pl. a youtube, nem letöltődik fájlként.
Ez kivitelezhető valahogy?

(#1273) MaCS_70 válasza Lacielvtárs (#1270) üzenetére


MaCS_70
félisten

A TotalCommanderről nem sok fogalmam van, de próbáld meg a következőket:

1. Böngészőbe beírod a NAS IP-címét -- be kell jönnie a kezelőfelületnek;
2. A sima fájlkezelőbe beírod \\ után a NAS IP-címét -- be kell jönnie a NAS fájlrendszerének. Akkor pedig már tudsz meghajtójelet is rendelni hozzá.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1274) Lacielvtárs válasza MaCS_70 (#1273) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ohh, köszönöm az infót, amint hazaérek, ki fogom próbálni :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1275) Lacielvtárs válasza MaCS_70 (#1273) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C nagyon köszönöm a segítséget :R
[kép]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1276) Fagyi válasza huan (#1272) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Nem megszűnt a böngészőbe telepített codek, így nincs lejátszás csak bizonyos file formátumban (talán mp4)
FF 52 és előtti viszi!

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1277) huan válasza Fagyi (#1276) üzenetére


huan
őstag

mp4-esetén hogyan lehet?

(#1278) zsolesz6


zsolesz6
aktív tag

Sziasztok,

Az lenne a kérdésem, hogy ehhez az eszközhöz elérhető valami értelmes fájlkezelő? A gyári fájlkezelője igazából csak egy lister, vagy legalábbis én nem találtam benne pl. olyan opciót hogy a belső merevlemezről átmásoljak tartalmakat egy USB-n csatlakoztatott külső meghajtóra. Ha lenne egy normális fájlkezelője (pl. egy sima MC bőven elég lenne) akkor sztem sokkal gyorsabban lehetne másolni külső eszköz és a NAS között direktbe, mint hálózaton keresztül, ahogy pl. most is használom.

Tud erre valaki vmi megoldást?

(#1279) Lacielvtárs válasza zsolesz6 (#1278) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szia, abban a gyári 'fapados' fajlkezeloben, fogod a mappát és belehuzod egerrel ahova másolni akarod, akkor megy a másolás.
Kicsit olyan Windows intéző filingje van :D

De mondjuk egy totál commander szerű engem is érdekelne :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1280) zsolesz6 válasza Lacielvtárs (#1279) üzenetére


zsolesz6
aktív tag

Uhh, sztem én úgy is próbáltam, de valamiért nem ment. Talán vmi olyasmi volt hogy csak a HDD-n belül tudtam másolni/mozgatni, külső merevlemezre nem, mert az ugye oldalt jelent meg, és oda nem engedte a drag&drop-ot? Vagy nem is tudom már.

(#1281) Lacielvtárs válasza zsolesz6 (#1280) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

No ez jo kérdés, erre most hirtelen én sem emlékszem már..
Max kiprobalom :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1282) windlord válasza zsolesz6 (#1278) üzenetére


windlord
őstag

TotalCommander-ben FTP eleres.

(#1283) Lacielvtárs válasza windlord (#1282) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Jogos :R
Épp a minap állítottam be...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1284) MaCS_70 válasza windlord (#1282) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mármint asztali gépen TotalCommander? Nem igazán látom át, hogy miért lenne ez (akár FTV-vel) megoldás a problémára, mivel ezt éppenséggel a Windows Intéző is tudja, pont az elkerülendő problémával: a hálózaton oda-vissza másolja az állományokat, brutális időigénnyel.

A megoldás a MidnightCommander, amit alternatív repository-ból (pl. FFP, rengeted szó esett itt róla) lehet feltenni a NAS-ra, és mivel ott fut, csak házon belül mozognak a bitek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1285) LeviBoy2014


LeviBoy2014
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Nemrég üzemeltem be egy NAS-t. Regisztráltam a mycloud-on, párosítottam a saját eszközömmel, ami sikerült is. Két kérdésem lenne. Hogyan tudom ezek után internetről elérni a NAS tartalmát? Mit és hol kell beállítani hozzá? Illetve mi az elérési útja a weben? Belső hálózaton prímán elérem, akár böngészőből akár intézőből. Az egyik mappát be is tudtam állítani hálózati mappának.
A másik dolog meg az lenne, hogy a NAS-on létrehoztam új felhasználókat a System default group-ba. Mindenki kapott egyéni jelszót. Viszont olyan problémám van, hogy hálózaton csatolni és belépni is csak a gyári mappákba tudok, hiába akarok belépni adminként bármelyikbe. Mellékelem a hibaüzenetet.
A NAS-nak kézzel beírt ip címe, dns kiszolgálója, átjárója van. Mégis egy furcsaságot látok, hogy a Vezérlőpult/Hálózat/UPnP port mapping-on belül a UPnP router fül alatt ezt írja ki, hogy Állapot - UPnP támogatott router megtalálva, az IP-cím 0.0.0.0

Köszönöm előre is a segítséget!

[kép] [kép]

(#1286) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Mérte már valaki, hogy a gyakorlatban milyen stabilan maximális sebességgel tud másolni/stream-elni nagyobb file-okat erről a NAS-ról Gigabites hálózaton? Értsd: ami akár órákig tud tartani a sebességben.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1287) MaCS_70 válasza SunMount3r (#1286) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezt azért nem olyan könnyű kimérni, mivel egy multimédiás anyag streamelési sebességénél jó esetben nem a hardver, hanem az anyag sebessége a meghatározó. Én legalábbis nem szretnék fél óra alatt végigpörgetni egy két órás filmet... :)

A legnagyobb letöltésem eddig egy 34 GB-os fájl volt, ami pontosan 6 perc alatt jött le a NAS-ról.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1288) krealon válasza LeviBoy2014 (#1285) üzenetére


krealon
veterán

"Viszont olyan problémám van, hogy hálózaton csatolni és belépni is csak a gyári mappákba tudok, hiába akarok belépni adminként bármelyikbe. Mellékelem a hibaüzenetet."

Nem engedelyezett ugyanannak a felhasznalonak egynel tobb felhasznalonev hasznalataval tobb kapcsolatot letesitenie egy kiszolgaloval vagy megosztott eroforrassal.

(#1289) SunMount3r válasza MaCS_70 (#1287) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

140Mbit/s akkor gondolom simán menne neki stabilan?

(#1290) krealon válasza SunMount3r (#1289) üzenetére


krealon
veterán

(#1291) zsolesz6 válasza windlord (#1282) üzenetére


zsolesz6
aktív tag

Ott még mindig az a baj hogy a két eszköz között ott a hálózat. Pont ezt szeretném kihagyni, és direktbe másolni...

(#1292) zsolesz6 válasza MaCS_70 (#1284) üzenetére


zsolesz6
aktív tag

Na pont ez érdekel engem. Azt hittem más számára is világosan írtam ezt le :DD

(#1293) SunMount3r válasza krealon (#1290) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nekem nincs ilyen NAS-om, de tervezem. Épp azért kérdem, hogy megbirkózik e ezzel az feltöltési sebességgel, hogy többé ne forduljon elő ilyen.

(#1294) zsolesz6 válasza SunMount3r (#1293) üzenetére


zsolesz6
aktív tag

Mégis mi ne forduljon elő? Mit akarsz streamelni? Nekem pl. simán streameli a 4K filmeket, igez a TV-m valamiért nem akarja lejátszani, de ez sztem a TV-m hibája nem a NAS-é. A notim pl simán lejátsza hálón keresztül. A TV-m meg csak USB-ről. Ami azért kicsit idegesítő de ez már egy másik téma.

(#1295) SunMount3r válasza zsolesz6 (#1294) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

(#1296) MaCS_70 válasza SunMount3r (#1289) üzenetére


MaCS_70
félisten

Simán. Elvben.

A 326-os már a nem gyenge generáció tagja, még ha belépő szintű is.

Ha mással nem foglalkozik, akkor megy neki a 90 MBps, ami ugye mondjuk 720 Mbps. A hasznos hálózati sebesség persze egy kicsit összetettebb téma, de kiinduló értéknek jó ez.

De szerintem olyan emberke tapasztalataira lenne szükség, aki valóban terheli is az eszközt, mert nálam torrent nem megy, úgyhogy teljesen egyoldalú nálam a terhelés.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1297) LeviBoy2014 válasza krealon (#1288) üzenetére


LeviBoy2014
csendes tag

Köszönöm az infót!
Azt szeretném még kérdezni, ha esetleg abban tudsz segíteni, hogy Internetről, hogy tudom elérni a NAS-t?
A NAS párosítva van a cloud-al..
Köszönöm előre is!

(#1298) numera007 válasza LeviBoy2014 (#1297) üzenetére


numera007
tag

Regisztrált IP, pl a Noip.com, aztán beírni a NAS -ba meg a routerbe, engedni egy portot neki és voálá menni fog. A böngészőben az ftp//valasztottnev.com címen elérhető lesz. Nekem flottul műkszik.

(#1299) LeviBoy2014 válasza numera007 (#1298) üzenetére


LeviBoy2014
csendes tag

Köszönöm! ;)

(#1300) Norczy


Norczy
csendes tag

Sziasztok!

TM-et szeretném fölrakni a vasra, de az alkalmazásközpont nem tudja beolvasni az alkalmazáslistát, tök üres.
(lista lekérdezése az internetről --> dolgozik --> lista letöltése sikertelen)
UPnP támogatva, port mappingnál minden zöld. Már DMZ-t is próbáltam. Meg reseteltem is.
A letöltés nevű progi fut, csak fapados.
Mit csináljak, hogyan tudok programokat telepíteni?

Viszlát, és kössz a halakat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.