Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!

Word 2007-be, hogy állítom be, hogy az első két oldalon ne legyen számozás és a harmadok oldalon kezdődjön az 1. oldalszámozás?

Live poor, die ritch.

(#1852) KMT válasza gyáliSanyi (#1851) üzenetére


KMT
addikt

Szakasztörésekkel. :D

(#1853) localhost válasza DrojDtroll (#1846) üzenetére


localhost
Közösségépítő

2013-ban:
Nézet / Piszkozat nézet.
Hivatkozás / lábjegyzet beszűrása / jegyzetek megjelenítése a lábjegyzetek ablakban a Minden lábjegyzet helyett a legördülőben kiválasztod a Lábjegyzet elválasztó vonal-at.
Majd átsöpréssel kijelölöd magát a vonalat és DEL. (kipróbáltuk, működik)

Köszönöm a nejemnek a segítséget.

Viszont ha valaki tudja, hogy hogyan lehet a vonalat tetszőleges hosszúságra megváltoztatni, az írja meg nekünk :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1854) gyáliSanyi válasza KMT (#1852) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Pontosabban?
Nem vagyok nagyon jó ilyen téren.

Live poor, die ritch.

(#1855) DrojDtroll válasza localhost (#1853) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Köszönöm :)

(#1856) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Ha megnyomom a TAB-ot akkor van ahol messzebb megy bentebb a bekezdés mint máshol.
Hol tudnám beállítani, hogy egyforma hosszú bekezdés előtti közök legyenek?

Live poor, die ritch.

(#1857) KMT válasza gyáliSanyi (#1854) üzenetére


KMT
addikt

Az oldalszám beszúrása után megjelenik a külön menü (tervezés), ott bepipálod, hogy első oldal eltérő. Ez az első oldal a szakaszra vonatkozik, tehát az első oldal után kell egy szakasztörés még (lap elrendezése - töréspontok - szakasztörés, új oldal). Így a 3. oldalon kezdi az oldalszámozást, "3" számmal. Ha ide "1"-et szeretnél, akkor: tervezés menü megint - oldalszám - formázás - kezdő sorszám: 0.

A tabulátorok méretét a jobb klikk - bekezdés - tabulátorok menüben tudod beállítani. Ha csak ennyi az eltérés formailag, akkor egyszerűbb a formátummásolót használni, de ezt nem részletezném.

Ja, ezeket újabb word szerint írtam, de a 2007-ben is hasonló kell, hogy legyen.

(#1858) gabor128


gabor128
aktív tag

Üdv,

Olyan kérdésem lenne, hogy egy Word doksik akarok PDF-be elmenteni, de kék lesz az egész háttere. A Worben egy CV van, ami szerintem exceles formátumban van (Europass-os). Valamiért kékre színezi a PDF hátterét. Nem találom hol lehet átállítani, hogy fehér legyen. Tud valaki segíteni?

(#1859) gabor128 válasza gabor128 (#1858) üzenetére


gabor128
aktív tag

Még annyi, hogy a Word-ben webes elrendezés nézetben kék színű az egész, de nyomtatási nézetben meg fehér.

(#1860) Matthew 91


Matthew 91
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy hogyan tudok úgy beszúrni fekvő A/3-as oldalt egy dokumentumba, hogy az eddigi oldalszámozásom megmaradjon? Eddig csak úgy sikerült, hogy a következő szakaszban újra kezdet a számozást.

(#1861) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenkinek!

Figyelmetlenségemnek köszönhetően felmerült egy probléma, de aztán sikerült is megoldanom. Leírom, hogy nyoma legyen, és legalább ti ne fussatok bele.

Tartalomjegyzék beszúrásánál kiválasztottam az automatikus verziót, és örültem, hogy a címsorok frankón működnek. Ebben a szellemben elkezdtem írni a feladatom, és pár nap múlva nem értettem, hogy miért csak 3-as szintig jeleníti meg a tartalomjegyzék a heading-eket. Végül sikerült rájönnöm, hogy az automatikus tartalomjegyzék mindenképp csak 3-as szintig számozza a címsorokat. :W
Beszúrtam manuálisan a tartalomjegyzéket, beállítottam 4-es mélységig, és bumm, most működik.

Egy szó, mint száz, ha ebbe a helyzetbe kerültök, gondoljátok végig, hogy milyen tartalomjegyzéket szúrtatok be. :)

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#1862) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Office 2003-ban be lehet állítani valahogy a menüt, hogy normálisan jelenjen meg, ne ilyen legördíthető szerűen, azaz minden menüpont látszódjon!?

(#1863) localhost válasza Gabesz87 (#1862) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Igen.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1864) Oldman2 válasza localhost (#1863) üzenetére


Oldman2
veterán

Király válasz!

:-)

(#1865) Gabesz87 válasza localhost (#1863) üzenetére


Gabesz87
addikt

KÖSZ! :W
Roppant hasznos válasz volt!

[ Szerkesztve ]

(#1866) csferke válasza Gabesz87 (#1865) üzenetére


csferke
senior tag

Szívatnak kolléga :F

De ha figyelmesen elolvasod a kérdésedet akkor beláthatod, hogy korrekt választ kaptál.

(#1867) Gabesz87 válasza csferke (#1866) üzenetére


Gabesz87
addikt

Na jó, de arra is kíváncsi volnék, hogy hol lehet beállítani!

(#1868) localhost válasza Gabesz87 (#1867) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Jah, ha az a kérdés, hogy hol és hogyan lehet beállítani, hát tessék:
A menüsoron kattintasz az ESZKÖZÖK menüponton, majd annak a menünek az alján látsz egy lefele mutató kettősnyilat, ha arra ráállsz és kattintasz egyet vagy csak vársz néhány másodpercet, akkor kibomlik az egész menü.
Itt az eszközök menü TESTRESZABÁS menüpontjában bepipálhatod a MINDIG A TELJES MENÜ MEGJELENÍTÉSE opciót... majd Bezárás gomb és örvenedzz. :C

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1869) cellpeti


cellpeti
veterán

nem szóltam

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1870) mokus1


mokus1
addikt

Office 2013. Valami elállítódott. Egy sablonból kell anyagot csinálnom több oldalas dokumentum, némelyik oldalon angolul kezeli a szöveget, néhol nem működnek a navigáló gombok és ha megnyomom pl a jobb oldali gombot különböző számokat szúr be?
Mitől lehet ez?

(#1871) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

tudtok segíteni egy olyan word makróban ami minden szám mögé rakna egy vesszőt?
van egy id sorom xls-ben (kb 20k ) és ezt kirakom txt>majd wordbe és vesszőt kellene így néz ki most az oszlopom
123456
1234567
1234567
12345678

(tehát az id se mindig 6 jegyű hanem növekszik)

ezt szeretném látni

123456,
1234567,
1234567,
12345678,

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#1872) KMT válasza dellfanboy (#1871) üzenetére


KMT
addikt

Nem egyszerűbb ezt excelben megcsinálni oszlopok összevonásával?

(#1873) Geryson


Geryson
addikt

Sziasztok! Egy A4-es lapot szeretnék függőlegesen kettévágni plusz az egyik "felet" mondjuk világosszürkére beszínezni. Hogyan lehet ezt megcsinálni?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1874) dellfanboy válasza KMT (#1872) üzenetére


dellfanboy
senior tag

abszolút igazad van! kösziszépen nem is gondoltam az xls-ben lévő szöveg fv-re :R

[ Szerkesztve ]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#1875) KMT válasza Geryson (#1873) üzenetére


KMT
addikt

Én első körben 0-ra állítanám a margót, egy ilyen képet beszúrnék, és oda igazítanám. Aztán lehet, hogy az elég kezdetleges megoldás.

(#1876) vans?


vans?
őstag

sziasztok,

azt szeretnenk megoldani, hogy az Excelbol kiexportalt cellatartomanyt 90 fokkal elforgatva be tudjuk tenni egy Word dokumentumba teljes oldalas modon (szakdolgozathoz, nem fer ki normalisan mashogy). Meg lehet ezt valahogy csinalni? Vagy marad a nagy kepernyos Print Screen?

:R

hábm bábm

(#1877) KMT válasza vans? (#1876) üzenetére


KMT
addikt

Ne a táblázatot, hanem az oldalt akard elforgatni. 2 szakasztörés Word-ben, a kettő közötti oldal beállítása pedig fekvő legyen.

(#1878) vans? válasza KMT (#1877) üzenetére


vans?
őstag

Koszi a valaszt! Kozben mar megoldodott.

hábm bábm

(#1879) r-chee


r-chee
őstag

Üdv az Uraknak!

MS Office 2013-mam van (eredeti), s ha Word-ben egy új dokumentumot elmentek gépre, majd azt újra meg szeretném nyitni fájlkezelőben, azt a hibát dobja ki, hogy "Sajnos a Word hibát észlelt, és a hiba akadályozza a működését. A Word emiatt most bezárul". Van egy "Javítás most" lehetőség, de nem történik semmi, ha ráklikkelek.

Ha OneDrive-ról nyitok meg egy dokumentumot, azt lazán megnyitja, de ami gépen van azt csak úgy, hogy Word-ben tallózom be.

Valami ötlet?

üdv.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#1880) kissag


kissag
csendes tag

Sziasztok!

A következő problémám van:
Szépen elkészítettem a dokumentumomhoz a címsor1, címsor2, címsor3... stílust, de a címsor kettő valahogy rendre elromlik. Beállítottam, hogy többszintű számozás legyen. Működött is rendesen, de egy idő után a címsor2 elrontja a számozást, mert a számozást újra kezdi. Pl.: a 3. címsor1-en belül nem 3.1 van, hanem 1.1. jelenik meg. Ha újra megpróbálom beállítani sem csinálja rendesen...

(#1881) Something_


Something_
őstag

Sziasztok!

Van arra valami opció word-ben, hogy 4 db A4-es oldalból pár kattintással A3-ast csináljak? (ugye a 4 db A4-es tele van írva, ezt szeretném átfaragni egyből úgy, ahogy van A3-ba)

Köszi előre is!

(#1882) localhost válasza Something_ (#1881) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nem értem.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1883) TheProb


TheProb
veterán

Üdv!

Azt hogyan tudom megcsinálni, hogy az előfej-ben szerepeljen az aktuális főfejezet címe?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1884) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Sziasztok,

Szeretném egy kisebb adag (20-30 db) boríték címzését nyomtatással megoldani, de már agyf@szt kapok a sikertelenségtől. :))
Beállítottam a feladót, a borítékot, a betűtípust és méretet. A címzetteket címtárból szeretném, de nem igen találom, hogy miként tudnám ezt megoldani?
A másik, hogy a címzett címét nem "auto" állásban karom balra tolni, hanem megadott értékben. A boríték LA/4 (francia) és max 11,87 cm-t enged (pedig bőven van még hely), de hiába állítom be és okézom, ha újra ránézek, visszateszi "auto" állásba (ami ~9 cm). Amit képes megjegyezni/megtartani az max 10,7 cm-es eltolás, de ez még mindig a boríték közepét jelenti kb.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1885) proradeon


proradeon
őstag

Sziasztok!

Tartalomjegyzéket készítek Word 2007-ben, és az alábbi problémám akadt:[link]

Van esetleg ötlete valakinek, hogy ugyan miért van az alsó két sor szövege lefelé elcsúszva? Semmilyen releváns magyarázatot nem találtam rá, így jelenleg csak bugnak tudom betudni. (Térközre gondoltam, de mint kiderült, nem az okozza.)

Az esetleges válaszokat, ötleteket előre köszönöm! :R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#1886) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Adott ez a dokumentum. Ebben kell megírni a szakdogát. Az az egy problémám van vele, hogy akármit állítok, minden egyes megnyitásnál, láthatóak a korrektúrák. Számomra nem tragédia ennek a folyamatos kapcsolgatása, de a rendszer ahova fel kell tölteni a doksit hibának veszi. Hogyan lehetne kikapcsolni?

köszi

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1887) ledger


ledger
tag

Sziasztok!

Kaptam egy word dokumentumot amit ki kellene nyomtatni,
de a 11. lapnál el kezd szirénázni a nyomtató, hogy nem megfelelő papírméret.
A doc 11. oldalának mérete 42X29,7 ... tartalma pár sor szöveg,táblázat, szöveg
Hiába összehúzom a táblázatot hogy rá férjen egy a4 re majd a lapelrendezésnél a A4 méretet választom,
akkor a táblázat okéé lesz de a szöveg előtte és utána külön külön lapra ugrik.
Remélem érthető a problémám, ha valaki járt már hasonlóan az leírhatná a gyógymódot.
MS Office2010.
Segítségeket előre is köszi!

(#1888) ledger


ledger
tag

Nos a galibát az élőfej és élőláb okozta,
lépések: táblázat sarkát megfogva összehúztam akkorára, hogy kb. ráférjen egy A4 lapra
majd a szöveget is úgy formáztam, valamiért nekem hatalmasra volt hagyva az élőláb, meg az élőfej is nagyobbra volt hagyva a megszokottnál, és ezért volt miután összehúztam a dokumentum tartalmát, és rámentem a lapelrendezés-méret majd kiválasztottam az A4-et 3felé ugrott a dokumentum.
De miután az élőláb-fej kisebb méretre lett véve tökéletesen egybe maradt. :)

(#1889) KMT válasza adamssss (#1886) üzenetére


KMT
addikt

Nem tudom, milyen word, de általában korrektúra fül --> változások követése: ki. A korábbi korrektúrák eltüntetéséhez pedig ugyanitt: elfogadás... Lehet felhasználónként is eltüntetni azt, hiszem.

(#1890) adamssss válasza KMT (#1889) üzenetére


adamssss
veterán

Sikerült!. Az elfogadás volt a jó.
Köszönöm szépen.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1891) gyu84


gyu84
tag

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni Worddel (2013) kapcsolatban, a problémám a következő:
Adott egy Word dokumentum amiben a számokat időről időre frissíteni kéne és nem kézzel szeretném, hanem, hogy egy Excel táblából frissítse az adatokat.
A megoldás már megtaláltam, csak nem működik :W
Mezőkód beszúrásával próbálkoztam, úgy ahogy a súgóban lévő példában írja: Beszúrás, Kész modulok, Mező, megkeresem a listában a LINK-et, beírom a fájlnevet elérési úttal.
Itt akadok el! Ha csak a fájlt adom meg akkor működik, viszont az egész táblázat tartalmát beszúrja a dokumentumba, viszont nekem csak egy-egy cella tartalma kéne. DE! akárhogy adom meg a cella hivatkozást azt írja ki hogy "A program nem tud hivatkozást létrehozni a megadott objektumhoz..." vagy "Hiba! Érvénytelen csatolás."
Szinte már az összes lehetséges módon próbálkoztam megadni a cellahivatkozást, de nem sikerült :F
A mezőkódok:
LINK Excel.Sheet.12 "D:\\data.xlsx" "Munka1!A1:A1" \a \p megj.: próbáltam csak A1, $A$1-el is
LINK Excel.Sheet.12 "D:\\data.xlsx" "Munka'1!A1:A1" \a \p
LINK Excel.Sheet.12 "D:\\data.xlsx!Munka1!A1:A1" \a \p
Próbáltam idézőjelek nélkül is, Excel.Sheet.8-al is. Kifogytam az ötletekből.

Kérem ha valaki tudja hogy lehetne, hogy csak egy cella tartalmát szúrjam be a dokumentumba akkor ossza meg velem.
Köszönöm!

(#1892) csferke válasza gyu84 (#1891) üzenetére


csferke
senior tag

2007-ben ez még így működött.
Excel-ben ráállsz a cellára és Ctrl+C
Word-ban a megfelelő helyen Paste Special/Paste Link/

(#1893) alfa20


alfa20
senior tag

bocs nem ide

[ Szerkesztve ]

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#1894) gyu84 válasza csferke (#1892) üzenetére


gyu84
tag

Próbáltam, ott az a baj, hogy nem szövegként teszi be, hanem egy beágyazott cellaként.

(#1895) Fire/SOUL/CD válasza gyu84 (#1894) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Excel-ben a kívánt cellán álva jobb egér/Másol, majd Word-ben kívánt pozícióban jobb egér a többi meg a képen.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1896) gyu84 válasza Fire/SOUL/CD (#1895) üzenetére


gyu84
tag

ÁÁÁ ezt nem hiszem el, hogy ez ennyire egyszerű :DD
Köszönöm szépen!!!!!! :C

Egyébként most esett, hogy miért nem működött, máshogy hivatkozik, mint az Excelben, nem jöttem rá, míg nem csatoltad a képet, hogy az S1O1 = első sor, első oszlop, a súgó is érthető így R1C1 = row 1, column 1... :) Köszönöm még egyszer!

[ Szerkesztve ]

(#1897) csferke válasza gyu84 (#1894) üzenetére


csferke
senior tag

Próbáltam, ott az a baj, hogy nem szövegként teszi be, hanem egy beágyazott cellaként.

Word-ban a megfelelő helyen Paste Special/Paste Link/ UNFORMATTED INICODE TEXT

Így most lehet formázni is a bevitt cellatartalmat (betű típus, méret, szín stb)

[ Szerkesztve ]

(#1898) Serius1974


Serius1974
tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy meglévő számozott oldalak után, szeretnék beszúrni fekvő A3 lapot, ami sikerül is, de a számozás onnatól kezdve ugrott. Hogyan tudom megoldani, hogy az A3 is, a következő számot kapja?!

(#1899) ANT


ANT
őstag

Sziasztok.

Word-be beágyazott Excel táblázattal kapcsolatban kérdeznék (Office 20007).
Az .xlsx beágyazást megcsinálom, viszont az a gomdom, hogy ezután csak úgy tudom a .docx fájlt megnyitni, ha előtte megnyitom a forrásfájlt Excelben. Ha ez nincs előbb megnyitva, akkor a Word "teker" az idők végezetéig, úgy kell kilőni feladatkezelőben.
Vagy ennek így kell működnie? :F

üdv.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1900) Fire/SOUL/CD válasza Serius1974 (#1898) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Szakasztöréssel kell operálni, nem oldaltöréssel. Többször előkerülő(vagy hasonló) problémáról van szó: [link]

ANT - "Vagy ennek így kell működnie?"
Nem. Az Excel tábla megnyit, kívánt adattartomány kijelöl, CTRL+C, Word doksi megnyit, Kezdőlap fül/Beillesztés lenyíló/Irányított beillesztés/Csatolás->Microsoft Excel munkalap objektum
(Beillesztés esetéln nem fognak frissülni az adatok a Word doksiban, hiába módosultak az Excelben, csatolásánál viszont Word doksi megnyitásakor rá fog kérdezni a Word, hogy frissítse avagy sem)

Ennek így működnie kellene. Ha nem, akkor általában közös használatú doksiknál jöhet elő(rosszul vannak megadva a jogok és/vagy, hogy egy időben hogyan lehet szerkeszteni, módisítani egy doksit illetve ha az adott Word doksi pl hálózaton megosztott.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.