Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) endlesstar


endlesstar
csendes tag

Tema: korlevel csatolmannyal?
Word: Microsoft Word 2010

A sablon korlevelbe excelbol illesztem be a cimzettek neveit, majd az outlookon keresztul megy az excelben szereplo e-mail cimekre a level. Ehhez a korlevelhez szeretnek csatolni mellekletkent pl. fenykepeket (minden cimzettnek ugyanazokat). Van erre lehetoseg a word-ben?

Segitsegeteket elore is koszonom! :K

(#1652) sm.peter


sm.peter
csendes tag

Sziasztok,

A következő kérdésem lenne, hogy tudok csatolmányt adni a körlevélhez?
Több száz címzettem van akiknek ugyanazt a 4 pdf fájlt kell elküldenem. Az egészet még bonyolítja, hogy nem az alapértelmezett outlook fiókomból kell kiküldenem, hanem egy másikról amihez van jogosultságom...
MS Office 2007-em van.

Előre is köszönöm a segítséget!
Peter

(#1653) Tibiked


Tibiked
csendes tag

Sziasztok!
Microsoft Word 2003 és Adobe Acrobat 8 Professional van a gépemen. Wordben az Adobe PDF menüben az Alakítsa Adobe PDF formátumúra kattintok és a következő hibaüzenetet küldi „Nem folytatható a PDF-készétési folyamat, mert az Acrobat alkalmazás nincs aktiválva. Az aktiválást követően az újra gombra kattintva folytathatja a nyomtatást a művelet megszakításához kattintson a mégse gombra.” Ugyan ezt írja ki akkor is, ha a nyomtatást választom és a nyomtatók között az Adobe PDF eszközt.
Valakinek van valamilyen ötlete a megoldásra?
Előre is köszönöm a segítséget.

(#1654) localhost válasza Tibiked (#1653) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ez az ACROBAT hibája, nem a wordé :(

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1655) Fire/SOUL/CD válasza Tibiked (#1653) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Acrobat 8.1-re kellene frissíteni legalább, ott már javították a hibát(elméletben), első re ez lenne a legegyszerűbb megpróbálni.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1656) csferke válasza Tibiked (#1653) üzenetére


csferke
senior tag

Bullzip PDF printer + Foxit reader
mindkettő ingyenes

(#1657) localhost válasza csferke (#1656) üzenetére


localhost
Közösségépítő

A javaslatod remek, ám neki Acrobat van a gépén (nem Reader!) és azt nem pótolhatja a Foxit.

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1658) csferke válasza localhost (#1657) üzenetére


csferke
senior tag

Kérdés, hogy mire használja, kihasználja-e az Acrobat-ot?

Ha csak pdf-ek készítésére (bármely programból) akkor arra ott a Bullzip PDF printer

[ Szerkesztve ]

(#1659) localhost válasza csferke (#1658) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Féligazság :))))))))

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1660) flash7


flash7
tag

Sziasztok!

Egy, az előzőekhez kicsit kapcsolódó kérdésem lenne. Wordből (2010) Adobe Acrobat-tal pdf-et készítek, és kinyomtatva a dokumentumot doc-ból, illetve pdf-ből nem ugyanaz az eredmény. Sokkal halványabb a pdf-es. A nyomatási beállísok ugyanazok. (a nyomtató egy Canon LBP 3010) Az eredmény a word beépített pdf konvertálójával is ez. Ennek mi az oka?

(#1661) artiny


artiny
őstag

MS WORD 2007 - Az megoldható hogy csak az egyik oldalon legyen fejléc?

(#1662) localhost válasza artiny (#1661) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Igen.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1663) csferke válasza localhost (#1662) üzenetére


csferke
senior tag

HÁT EZ MARHA NAGY SEGÍTSÉG TŐLED!! :F

(#1664) localhost válasza csferke (#1663) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Mit kérdeztél ?

HOGYAN ?

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1665) csferke válasza localhost (#1664) üzenetére


csferke
senior tag

Szia!
Így mostmár megadtad a választ kérdésre, amit nem én kérdeztem.

(#1666) localhost válasza csferke (#1665) üzenetére


localhost
Közösségépítő

:C

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1667) rii


rii
nagyúr

word-ben hol lehet megadni new documentum esetében hnoyg hány oldalas legyen?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1668) localhost válasza rii (#1667) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Sehol. Hacsak nem készítesz egy többoldalas sablon-t.
A dokumentum vége az utolsó Enter-nél van - néhány extrém esettől eltekintve.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1669) rii válasza localhost (#1668) üzenetére


rii
nagyúr

pont így csináljuk
aszittem van jobb ,üdszer )))-.

24 meg 32 meg 36 oldalas üres documnetumokat cisnáltunk a Brake line vagy Page brake-kel ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1670) wital


wital
tag

2003 -as wordbe lehet gyorsbillentyűt generálni az általam megadott paraméterekkel?

Egy nagy internetes dokumentumot nagyon sok képpel akarok wordbe áttenni, de mindegyik képet bal oldalra teszi alapból a word. Nekem az összeset át kell állítani kép formázás - illesztés - szoros - jobbra formátumúra. Mi a leggyorsabb megoldás erre?
Egyszerre hogyan lehet több képet kijelölni? Ctrl -ral nem lehet.
Átállítottam a beállításokban, hogy a kép beillesztése alapból szoros legyen, de nem úgy rakja be valamiért a képeket.
A kis ecsettel (formátum másolásával) sem megy.

(#1672) csferke válasza SASboy (#1671) üzenetére


csferke
senior tag

Ne a monitoron nézd, nyomtasd ki és minden látszik.

(#1673) SASboy válasza csferke (#1672) üzenetére


SASboy
tag

köszi, de nekem neten kéne küldeni majd.

(#1674) localhost válasza SASboy (#1671) üzenetére


localhost
Közösségépítő

(1) látszik az, jó felbontásban, megfelelő nagyításban látszik
(2) kattints a szövegre , majd a FORMÁTUM/BEKEZDÉS menüben az előtte 6 pont legördülőre.

Jah és MELYIK WORD verzió?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1675) sanzi89


sanzi89
addikt

Üdv.

Képaláírással kapcsolatos kérdésem volna. Amikor ugye beszúrok egy képet úgy, hogy az Elrendezés Szöveggel egy sorba akkor a képre jobb kattintás és ott a Képaláírás menü. De amikor beteszek egy képet úgy, hogy az Elrendezés Négyzetes, akkor már nincs ilyen lehetőség. Ilyen képelrendezés esetén hogyan tudok képaláírást csinálni?

Köszi!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1676) ZsoAce


ZsoAce
tag

Nekem a következő a bajom:
A 2013-as Wordben hol lehet beállítani, hogy a szövegrészhatárokat mutató csíkok a bekezdéseknél ne jelenjenek meg, csak az egész oldal legyen egy szövegrész. Tehát a szövegrész határokat nem akarom kikapcsolni (azt megtaláltam a beállításokban), csak a bekezdéseket egyesíteni, vagy nem tudom.
Nem tudom okosabban megfogalmazni, inkább beszúrok két képet a különbségről.
Itt vannak csíkok:
[csíkos][/L] Itt meg nincs, ha a 97-es Word-el megnyitom és csak mentek egyet, semmit nem módosítok. [L:/dl/upc/2013-03/19/214803_qt1vhkdq4vnpsvpe_nincs_csik.jpg](IMG:/dl/upc/2013-03/19/214803_qt1vhkdq4vnpsvpe_nincs_csik.thumb.jpg)(/IMG)[/L] [L:http://mobilarena.hu/dl/upc/2013-03/19/214803_qt1vhkdq4vnpsvpe_nincs_csik.jpg][link][/L]

[ Szerkesztve ]

(#1677) ZsoAce


ZsoAce
tag

Hm két képet nem engedett egy hozzászólásban?

Mindegy, itt nincsenek csíkok, miután a 97-es Word-el megnyitottam, és mentettem, semmit nem módosítottam.

(#1678) Ferink


Ferink
tag

Sziasztok!

Office 2007-et használok és a Word nem hajlandó a képleteket kinyomtatni. Vagy semmit sem, vagy csak vonalakat a képletek helyén. Régebben már volt ilyen gondom, de most nem tudom mi a teendő. Valami elállítódhatott. Ötletek?

Ugyan ezt csinálja a pdf-be való kimentésnél is.

(#1679) P0tyautas


P0tyautas
csendes tag

Üdvözletem a szakértőknek!

Hogy lehet elérni, hogy a Word-ben a felhasználók ne hozhassanak létre új stílusokat (se bekezdés- se karakterstílusokat), csak egy meglevő stíluslistából választhassanak a szövegformázásnál?

A cél az lenne, hogy 8-10-15 felhasználó által elkészített anyagot szerkesszünk egybe, és ne garázdálkodhasson mindenki a saját Word-jében, mert az összemásolás után (szó szerint) ezernyi eltérő stílus kigyomlálását kell ilyenkor elvégezni.

Ha valaki tud megoldást, annak megköszönném.

d

(#1680) localhost válasza P0tyautas (#1679) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Gyakorlatilag sehogy.
Jó ötletnek tűnik egy sablon létrehozása és annak írásvédettsége, de a raffinált felhasználók a sablont ugyan módosítani nem tudják, de az az alapján létrehozott dokumentumban bizony szabadon garázdálkodhatnak.
A nejem mondott valami olyasmit, hogy űrlapként kell létrehozni és azt levédeni, de aztán elgondolkodott és áááááh!... legyintett. Nem, mégsem - mondta.
Szerintünk nincs ere jó megoldás, mint egy sablon és azon felül a felhasználók figyelmének felhívása a rendszer előírásainak szigorú betartására.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1681) meszi16


meszi16
tag

Sziasztok!

Van egy word fájlom amibe weboldalról bemásolt oktatóanyag van amit ki is nyomtatok. Mivel folyamatosan bővül a fájl, folytatólagosan szeretném kinyomtatni az új oldalakat. Viszont ha beírom hogy melyik oldaltól folytassa a nyomtatást, kidobja ezt az üzenetet:

Ha Ok-ra nyomok a nyomtató behúzza majd kidobja üresen az új oldalt (HP deskjet 3320).
Próbáltam átmásolni az egészet vágólapról egy teljesen új word fájlba, de ott is ugyanez a helyzet, az első 7 oldalt kinyomtatja majd rendszerhiba. Más fájloknál semmi probléma nincs.
Azt még megemlíteném hogy egy ideje akkor is látni ezt az átmeneti fájlt, ha bezárom és mentem az ablakot:

Ha valaki tudna segíteni megköszönném.

(#1682) makesz1989


makesz1989
tag

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy a hétvégén megnyitottam egy windows live mailben kapott .doc fájlt (word 2007-ben), amit hosszas szerkesztés és átírás után elmentettem (tehát közvetlenül a csatolmányt nyitottam meg a levelező kliensből). Legalábbis csak azt hittem hogy elmentettem, ugyanis nem a mentés máskéntra, hanem a sima mentésre kattintottam én balga. Fogalmam sincs sajnos hogy hogyan tudnám ezt a fájl elővarázsolni valahonnan. Tudnátok segíteni?

(#1683) localhost válasza makesz1989 (#1682) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ha a TEMP mappádban nincs, akkor sehol sincs.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1684) Telda


Telda
addikt

Hali!

Hogy tudok ilyen jelölő négyzetet rakni a mondat elé? Elvileg a szimbólumok között kellene lenni, de nem találom.

(#1685) localhost válasza Telda (#1684) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Windings vagy Wendings betűtípusra (font) válts át, abban van!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1686) Telda válasza localhost (#1685) üzenetére


Telda
addikt

Köszi!

(#1687) ZsoAce válasza ZsoAce (#1676) üzenetére


ZsoAce
tag

Erre nincs megoldás, vagy annyira amatőr kérdés, hogy nem is válaszol senki?

[szövegrész határok]

(#1688) localhost válasza ZsoAce (#1676) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Például én azért nem válaszoltam, mert sosem láttam még ezt az anomáliát,... Böfögni sem tudnék semmit.
Nem lehet, hogy a bekezdések be vannak "keretezve" alul-felül, azért vannak csíkok ?

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1689) vans?


vans?
őstag

udv!

van egy olyan problemam, hogy irom a szakdolgozatomat, es egy fel oldal terjedelemben a beszurt Equation 3.0 kepletek egy-ket millimeterrel feljebb vannak, mint kene. ha ujracsinalom oket, akkor jo, de bezaras es ujramegnyitas utan megint feljebb vannak, es hulyen nez ki. mas kepleteknel nincs ilyen, csak ebben a kb. fel oldal terjedelemben. mi lehet a baj?

koszi!

hábm bábm

(#1690) ZsoAce válasza localhost (#1688) üzenetére


ZsoAce
tag

Nem, hiszen akkor a régebbi verzió is mutatná a szegélyeket.

Köszi, akkor marad az a változat, hogy kompatibilis módban írok, szerkesztek, és a végén visszakonvertálom, docx-re, ha kell. Szerencsére olyan extra szolgáltatásokat én nem használok, ami szükségessé tenné az új fájltípusban történő szerkesztést. Sőt, azt tapasztaltam, ha pl. a szervezeti diagram képre változik a "lekonvertáláskor", a visszakonvertálás után újra szerkeszthető lett.

(#1691) ZsoAce válasza vans? (#1689) üzenetére


ZsoAce
tag

Ha más oldalakon jól jelenik meg valami, és nem tudom mi a bibi egyes helyeken, én ilyen esetekben a formátummásolót használom a jó oldalról "átecsetelve". Próbáld meg, hátha helyrerakja azt a fél oldalt.
De nem ismerem a képletszerkesztő lelkivilágát, lehet ebben az esetben nem ez lesz a megoldás.

(#1692) vans? válasza ZsoAce (#1691) üzenetére


vans?
őstag

Koszi a tippet, de ez sem segitett sajnos. Ezt a lelkivilagot en sem tudom megerteni, hihetetlen tenyleg. Eddig 24 odalam van, mindenhol jo minden keplet, csak egy masfel oldalas savon nem, es ott sem az osszes van feljebb.

hábm bábm

(#1693) localhost válasza ZsoAce (#1690) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Mindenesetre a Word futásán kívüli időben megérné kipróbálni, hogy mi van ha egyszerűen törlöd vagy más névre átnevezed a normal.dot és a normal.dotm állományokat. Utána is ilyen ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1694) ZsoAce válasza localhost (#1693) üzenetére


ZsoAce
tag

Nem segített. Mindegy, marad .doc a .docx helyett.

(#1695) localhost válasza ZsoAce (#1694) üzenetére


localhost
Közösségépítő

:( Látnom kéne

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1696) nábob


nábob
tag

Halihó,
Ezeket hogy lehet megoldani?
1. A formázás során állítsa be azt is, hogy az alfejezetcímek biztosan a következő bekezdésekkel egy oldalra kerüljenek!
2. A felsorolásnál állítson be 0,5 cm-es behúzást és 1 cm-es függő behúzást!
Köszi

Harap utca három alatt megnyílott a kutyatár

(#1697) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Sziasztok!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogyha berakok egy képet és jobb egérgomb a képre akkor nem hoz fel a lista egy olyan menüpontot, hogy "kép objektum" szokott lenni egy nyil is mellette hogy szerkesztés vagy konvertálás. Régi dokumentumban láttam de ha most beillesztek egy képet ilyen nincs. Miért?

(#1698) Lauda


Lauda
félisten

Hali!

Angol office-om van es szeretnek szoveg melle kepet betenni, azt hogy lehetseges? :)

(#1699) Lauda válasza Lauda (#1698) üzenetére


Lauda
félisten

Kozben megoldodott!

(#1700) KMT


KMT
addikt

Sziasztok!

Lábjegyzet beszúrásakor a Word valamiért az automatikus vonal és a számozás közé felesleges sort szúr be:

kép

Hogyan lehet azt eltüntetni vajon? A "bekezdés" - "térköz előtte" 0 pt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.