Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Ki lehet valahogyan véglegesen kapcsolni a korrektúrát a 2010-esben? Mert ha doksinál kézzel kikapcsolja az ember, bezárja és újra megnyitja, akkor ismét ki kell kapcsolni..

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#1452) Fire/SOUL/CD válasza A_ScHuLcZ (#1451) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha kikapcsoltad, akkor annak nem szabadna újra bekapcsolódnia, ezért 2 dologra tudok gondolni:

1. Miután kikapcsoltad, nem mentetted a doksit (ilyenkor mintha nem csináltál volna semmit)
2. Ha meg esetleg csak rosszul fogalmaztál, azaz a korrektúra ki van kapcsolva, csak mégis látod a korrektúrázott szövegrészt (amit korábban a korrektúra eszközölt), akkor a változásoknál az Elvetés parancsot kell használnod. Természetesen itt is menteni a doksit utána.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1453) T 1000 válasza Fire/SOUL/CD (#1452) üzenetére


T 1000
aktív tag

Ezer hála!!!!!!

(#1454) balpeter04


balpeter04
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek! Van egy egyéni méretű (13,4cm x 18cm) Word dokumentumom. Ennek a dokumentumnak a tetején van egy 0cm-es margó és a tartalom is rögtön az oldal legtetején kezdődik.

Ezt Wordben csodálatosan sikerült megvalósítanom - azt, hogy a lap tetején rögtön van egy szürke hátterű 1x1-es táblázat - ám a nyomtatásban szépen levágja az egészet a busba és csak a szürke háttér aljából látszik egy kb. 2mm-es rész.

Ezt itthon meg fogom tudni oldani, vagy el kell vigyem rendes ipari nyomtatóval rendelkező nyomtatóhoz?

Válaszaitokat előre is köszi! :R

(#1455) Fire/SOUL/CD válasza balpeter04 (#1454) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Drága mulatság lenne, ha a nyomtatónak kell még a háttérszínt is minden lapra kitolnia...
Vagy nyomdai utat választod, vagy ha igazából nem kell nagy mennyiség, akkor keresel olyan üzletet/webshopot, ahol irodaszerekkel foglalkoznak és veszel/rendelsz szürke fénymásoló papírt. Általában 60 és 80-as ISO fehérségűeket lehet kapni (minél nagyobb a szám, annál világosabb az adott szín), kb a galambszürke és a világos szürkének felel meg.
Személyesen azért jobb a dolog, hisz akkor látod a konkrét színét a papírnak és el tudod dönteni, hogy megfelel-e, míg rendelés után már nem tudsz mit kezdeni, ha nem "tetszik" az adott szürke.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1456) balpeter04 válasza Fire/SOUL/CD (#1455) üzenetére


balpeter04
aktív tag

Szia!

Bocsi, hogy csak most írok de eddig nem voltam gépközelben.

Szerintem egy kicsit félreértettük egymást, én sem fogalmaztam teljesen érthetően, de ezért most belinkelek egy képet is:

Na így néz ki a dokumentumom. Bőven kisebb mint egy A/4-es lap, de nyomtatáskor a szürke "Fejezetcím" tartalmú 1x1-es dobozt levágja a fenébe és csak egy vékonyka szürke csíkot nyomtat ki.

Habár nyomtatás előtt felhívja a figyelmem, hogy le fogja vágni azt nem értem, hogy miért! Amikor ez a lap bőven kisebb mint az A/4-es, így lenne hely bőven a felső szürke csíknak!

Azért köszönöm a segítséget, remélem így már érthetőbben fogalmaztam! :)

(#1457) Fire/SOUL/CD válasza balpeter04 (#1456) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen szépen félreértettem, elnézést... :R
Elsőre annyit tudok mondani, hogy a nyomtatód nem támogatja a nullás margót, ezért részben, vagy egészben lemarad a nyomtatásról a "Fejezetcím", meg annak gray háttere...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1458) baliii


baliii
senior tag

Sziasztok!
Vázolom a problémát: otthon angol billentyüzetem van angol office-al, nincs magyar helyesírás ellenőrző. Megírtam egy 3 oldalas elemzést, ami magyarul kellett, de ugye helytelenül nem illene leadni, így behoztam egy irodai gépre, ahol magyar office van amgyar nyelvhelyesség ellenőrzővel. Hiba nyilván van benne, mivel az angol billentyűzeten eleve nincs hossz í betű, ezért azokat is rövi ível írtam. Hiába kapcsolom be ahelyesírás ellenőrzőt, és futtatom el akár a teljes szövegre, akár egy kijelölt részre, nem talál semmit. Látom, hogy van benne hiba, és nincs aláhúzva, de amikor kijavítom, majd visszaírom a hibásra, akkor már észreveszi... Mit lehet tenni, hogy normálisan megtalálja a hibákat?
Üdv!

(#1459) Sweet Lou 6 válasza baliii (#1458) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

lehet, hogy nem egy workarround, de nézd meg openoffice-al :D ha sürgős, akkor talán ez a legegyszerűbb.

sweetlou6.wordpress.com

(#1460) baliii válasza Sweet Lou 6 (#1459) üzenetére


baliii
senior tag

Hát, sajnos nem jutottam előrébb azta sem, senki sem tudja hogy ez miért van, pedig legális a szoftver...

(#1461) Sweet Lou 6 válasza baliii (#1460) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

itt nincs semmi beállítva?

sweetlou6.wordpress.com

(#1462) Hardtech


Hardtech
tag

Problémám a következő lenne. Van egy adott txt dokumentum megnyitom word 2002 ben és nem veszi észre az ékezetes betűket csak jeleket rak helyette. Van hogy megnyitom és rákérdez a fájlkódolásra ilyenkor átállítom MS-DOS ra és mutatja az ékezetes betűket minden fasza, de van hogy megnyitom és nem kérdez semmit hogy akarom e állítani a kódolást csak simán berakja ékezet nélkül teliba...va hülye jelekkel ékezet helyett az egész dokumentumot. Kérdés mitől függ hogy megkérdezi e hogy akarom állítani a kódolást MS-DOS ra ,vagy lehet e a már megnyitott dokumentum kódolását átállítani MS-DOS ra valahogy? :F

(tudom hogy régi a 2002 és pl 2007 vagy 2010 el nincs ilyen problémám de munkahelyen van és ez van a gépen nem lehet variálni)
(open office legújabb verzióval is probáltam azzal is ugyan ez a probléma hol kérdi hol nem)
(a fájlt csak ilyen formátumban tudjak küldeni ezt kell használnom)

(#1463) Sweet Lou 6 válasza Hardtech (#1462) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

a forrásfájlt nem tudod UTF-8 bagy Unicode kódolással elmenteni?

sweetlou6.wordpress.com

(#1464) Hardtech válasza Sweet Lou 6 (#1463) üzenetére


Hardtech
tag

word padba eltudtam menteni mentés másként unicode szöveges dokumentum, de attól még ugyan úgy jeleket ir ékezet helyett, vagy ez csak azért kellet hogy igy majd ráfog kérdezni a word a fájlátalakításra?

(#1465) Sweet Lou 6 válasza Hardtech (#1464) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

azt hittem, hogy rossz a kódolása, de sajnos nem ez a gond akkor.

sweetlou6.wordpress.com

(#1466) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Azt kellene megoldanom egy néhány oldalas word doksiban, hogy:

1.) csak az első oldalon legyen élőfej

2.) mindegyik oldalon legyen élőláb, kivéve az utolsó oldalon

Mindezt egy 2003-as és 2010-es Word-ben kéne prezentálnom. Nagyon láma vagyok az Office-hoz, ha tudnátok segíteni, megköszönném :R

(#1467) gologolo


gologolo
tag

Sziasztok!

Nagy gondba vagyok, lassan az egész napomat elvitte, ezért fordulok hozzátok.

Word 2010-ben megadtam a címsor 1,2,3,4 paramétereit (betűtípus, nagyság) és leformáztam ezzel a szakdolgozatom egyes alcímeit. Csináltam mindehhez egy automatikus tartalomjegyzéket, ahova sikerült normális felsorolást beállítanom.

A problémám abból fakad hogy nem tudok utólag az egyes címsorjaim elé felsorolást csinálni, úgy hogy azok összhangban álljanak egymással. Az egyes szinteket külön külön felsorolja, de szintenként újrakezdi a felsorolást.

Íme egy példa arra hogy mire lenne szükségem:

1 Bevezetés
2 Szakirodalomi áttekintés
2.1 Logisztika fogalma
2.2 Logisztikai teljesítmény mérése
2.2.1 Belső logisztikai teljesítménymérés
2.2.2 Külső logisztikai teljesítménymérés

Mindezt hogy lehet utólag megoldani a szövegtörzsben, a címsorok formázásával?
Egyszer már valahogy sikerült nekem, szóval meg lehet csinálni.

Köszönöm a válaszokat előre is!

(#1468) artiny


artiny
őstag

WORD 2007 ben valki megtudná számozni a lapok számát (már egy oraja azzal vacakolok de nem megy)?
Ugy kell megszamozni,hogy a harmadiklaptol kezdodjon a 1,aztan 2 3 ,,,,stb

A tartalom utani lap utan kezdodjon az egyestol a szamozas.

word file
http://www.mediafire.com/?4ofbtwpc4m8al9n

(#1469) artiny


artiny
őstag

az elozo mar nem aktualis...de viszont ez igen :))

Hogyan kell beírni wordbe 2007 a köv. Képletet?
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/cs/math/7/1/d/71d80c5f09fa3930c711803bde9c5aa4.png
valaki megirna a kodjat?

(#1470) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok,

honnan tudnék leszedni magyar nyelvű supportot, ami az alapokat leírja?

nem akarok mélyen belemenni, csak normálisabb/komolyabb táblázatokat szerkeszteni.

Aurea mediocritas

(#1471) Fire/SOUL/CD válasza AXisBOLD (#1470) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A Word súgója teljesen megfelel ehhez, ha esetleg angol nyelvű a Word, amit használsz és ezért kellene magyar segítség, akkor meg a neten az online súgóban ugyanaz van leírva: [link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1472) Cinderella74


Cinderella74
csendes tag

Sziasztok! Nemrég vettem egy laptopot, 2007-es Office csomag van rajta, amiből leginkább a Word-öt használom, azt viszont sokat. De van vele egy nagy problémám. Ahogy gépelek (tízujjas gyors gépeléssel), folyton elugrik valahová a kurzor, pl. x sorral fentebb, aztán kijelöl egy szót vagy sort, aztán azt kitörli, meg hasonlók. Egyszerűen nem értem, mi lehet vele! De már az őrületbe kerget, mert nem tudok vele dolgozni. Én gyorsan gépelek, de nem tudok haladni, mert folyton javítgatnom kell amiért kitöröl dolgokat meg ugrál össze vissza a kurzor, hol ide ír, hol oda. Várom véleményeteket, és az esetleges ötleteket. Tudom, az lenne a legegyszerűbb, ha újra telepíteném az egészet, ami meg is fog történni, de most már nagyon érdekelne, mi okozhatja ezt. Köszi előre is mindenkinek, aki válaszol!

(#1473) Fire/SOUL/CD válasza Cinderella74 (#1472) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Csak és kizárólag a Word-ben tapasztalod ezt vagy pl ha Jegyzettömb-be gépelsz ott is?
(Vagy bármilyen más szövegszerkesztőre gondolok)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1474) Cinderella74 válasza Fire/SOUL/CD (#1473) üzenetére


Cinderella74
csendes tag

Azt nem szoktam használni. De most, hogy neked írok, meg amikor az előbb is írtam, akkor is fennállnak ezek a problémák. Tehát nem csak a wordnél csinálja ezt.

(#1475) Fire/SOUL/CD válasza Cinderella74 (#1474) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor nyilván nem a Word-el van gond... Ha esetleg van mobilnet vagy vezetéknélküli egér, akkor a a modemet húzd le, az egér adóvevőjét is húzd le, esetleg a Touchpad-ot tiltsd le egy próba erejéig.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1476) Egorov válasza artiny (#1469) üzenetére


Egorov
aktív tag

Beszúrás-->egyenlet. Innen minden egyértelmű lesz.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#1477)



addikt

Az megoldható, hogy egy dokumentumon belül az első lap álló és a második fekvő legyen?
És az is jó lenne meg, ha mindkét oldalnak más-más hátteret (vagy vízjelet) tudnék állítani.

Persze az is érdekel, hogy hogyan kell, ha lehet ilyet.:)

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1478) Sweet Lou 6 válasza (#1477) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

a vízjelet nem tudom.

sweetlou6.wordpress.com

(#1479) AXisBOLD válasza Fire/SOUL/CD (#1471) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi!

Aurea mediocritas

(#1480) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok.

Hogyan tudom megoldani azt a Word-ben, hogy egy több oldalas dokumentum oldalszámozása a 3. lapot kezdődjön, de 1-es számmal, tehát az első 3 lapot nem szeretném számozni, és a 3. laptól indulna az első oldal.

Köszönöm :R

üdv

(#1481) Geryson


Geryson
addikt

Esetleg valaki egy gyors választ arra, hogy hogyan lehet elérni azt (már elfelejtettem sajnos), hogy a tabulátorjelek közé folyamatos vonalat húzzon?

Tudjátok pl.: aláírás: ___________________

Namármost ez nem akarnám sima vonallal megoldani, mert tudom, hogy van/volt rá megoldás!

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1482) Sweet Lou 6 válasza Geryson (#1481) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

sweetlou6.wordpress.com

(#1483) Geryson válasza Sweet Lou 6 (#1482) üzenetére


Geryson
addikt

Köszönöm, de mi ez jobbklikk a tabulátorhelyen?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1484) Sweet Lou 6 válasza Geryson (#1483) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

duplaklikk a vonalzóra helyezett tabulátorokra.

sweetlou6.wordpress.com

(#1485) Geryson válasza Sweet Lou 6 (#1484) üzenetére


Geryson
addikt

:R

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1486) w.miki


w.miki
veterán

WORD-höz milyen PDF lementőt ajánlanátok?
Ami a linkeket is beteszi a PDF-be?
Ha PDF nyomtatással konvertálom (PDFCreator, qvPDF, BullZIP) elvesznek a linkek :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#1487) Sweet Lou 6 válasza w.miki (#1486) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

a beépített nem jó?

sweetlou6.wordpress.com

(#1488) w.miki válasza Sweet Lou 6 (#1487) üzenetére


w.miki
veterán

:0
az én word-omben nincs ilyen :(
nem tud PDF-be menteni (2003?)

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#1489) Sweet Lou 6 válasza w.miki (#1488) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

ja, nekem a 2007-es van (főleg érettségi miatt).

sweetlou6.wordpress.com

(#1490) Fire/SOUL/CD válasza w.miki (#1488) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Használd ezt: [link]
Egy virtuális printert hoz létre, amikor kész vagy a word doksival, akkor a nyomtatásra mész és kiválasztod a doPDF nevű printer-t és nyomtatás. Természetesen nem fizikai nyomtatásról van szó, hanem így fogja legenerálni a PDF doksit, az általad megadott könyvtárba.
Kipróbáltam W7 x64 és Word x64 alatt és kifogástalanul működik. :K

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1491) w.miki válasza Fire/SOUL/CD (#1490) üzenetére


w.miki
veterán

a printelt PDF-ekkel az volt a gondom, hogy a linket nem konvertálják át :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#1492) andy83


andy83
aktív tag

Sziasztok!

Word 2003-ban egy fontos dokumentumomat, elbénáztam, és így mentettem el... :O
Valahogy vissza lehetne hozni a régebbi mentést? Esetleg ideiglenes fájlokból, vagy valahonnan? Nagyon nagy szükségem lenne rá.

Nagyon köszönöm előre is!

facebook.com/SzeretekMozizni

(#1493) rmartin94


rmartin94
aktív tag

Word 2007-tel kapcsolatban lenne néhány kérdésem néhány művelettel kapcsolatban, amit nem tudok beállítani, mivel pénteken ECDL vizsgám van Wordből :((( . Ezeket hogy lehet beállítani: szürke alap alkalmazása, Acímlista elkészítése kördokumentum adatállományként felhasználható formában (a címlistát el tudom készíteni), Dokumentum törzsdokumentumként történő definiálása az adatfájl csatolásával, Dokumentum nyomtatása összefésülés útján, Fekvő tájolás, Szöveg végének beállítása, Aktuális dátum beillesztése. Egyelőre ennyi, de ígyis sokat kérdeztem. Nem nagyon megy sajna a Word 2007... Power Pointból simán sikerült, de ez nem megy nekem, főleg a körlevélkészítés, borítékcímzés, meg ilyenek. Azt nagyjából tudom a Wordben, hogy mit hol találok. Aki tudna PÜ-ben adni valami hosszabb leírást a Word használatáról, azt nagyon megköszönném. Suliban is gyakorlunk, csak hát az a heti 2 infó óra kevés sajna. Itt vannak feladatok egyébként, ezeket elkezdtem csinálgatni: link

Előre is köszönöm a segítséget!

Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

(#1494) punktrik


punktrik
csendes tag

hello,azt szeretnem tudni,hoygan lehet kikapcsolni au elofejet es az elolabat,mert nemtudom atirni rendesen azt ami azzal lett irva.

(#1495) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Jó napot!
A/5 méretű dokut szeretnék kinyomtatni A/4 méretű lapra úgy, hogy...
- 2 oldal egymás mellett az A4-es lapon
- 1 oldal felnagyítva arányosan A/4 méretre

Sürge lenne. :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#1496) ErőVarázsló válasza macilaci78 (#1495) üzenetére


ErőVarázsló
tag

igazitás A4-hez

Magán orvosi ügyelet Szegeden www.szegedorvosiugyelet.hu ph-soknak kedvezmény telefonon gyorsabb: 70-kettő281171

(#1497) Polemius válasza macilaci78 (#1495) üzenetére


Polemius
aktív tag

1. Csinálj belőle pdf-et.
2. Acrobatból Page Scaling: Multiple pages pes sheet illetve másiknál Fit to printer margins

(#1498) macilaci78 válasza ErőVarázsló (#1496) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Megvan, köszi. :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#1499) vhunor


vhunor
őstag

Sziasztok,

olyat szeretnék csinálni, hogy ha egy szerződésből x példányt nyomtatok, akkor a láblécben automatikusan írja példányonként a nyomtatáskor, hogy hányadik példány. Átnéztem a lábléc mezőket, de egyelőre nem találtam ilyesmit, ha tud valaki segíteni, megköszönném.

(#1500) looser


looser
addikt

Sziasztok, körlevéllel kapcsolatban kérdeznék (word 2003). Kolléganő elkészítette a körlevelet, 111 levél, azon belül külön átírogatott még adatokat a szövegben, amit nem tudott automatizálni. Utána látta csak, hogy hibásan jelent meg az excelben (mint forrásdokumentum) egyébként helyesen megjelenő dátum, de a körlevélben amerikai típusú lett (nn/hh/éééé).
Utólag bekapcsoltuk a 'Konvertálás jóváhagyása megnyitáskor' opciót, ami az elkövetkezőkre már helyessé teszi a dátumformátumot, de van-e arra lehetőség - az egyenkénti javításon kívül -, valamilyen automatizmus, ami ezeket a mezőket utólag ki tudja javítani az egyesített (s mint fentebb említettem, egyenként beleszerkesztett) dokumentumban?
Köszönöm!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.