Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) Sir Pocok válasza Fire/SOUL/CD (#1100) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Köszi! Megoldódott a probléma.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#1102) Andris_2


Andris_2
aktív tag

Sziasztok!

Az utóbbi időben egyre többször kapok e-mailen olyan Word fájlokat, melyeknek a kiterjesztése ._doc.

Ezt a levelező programból nem tudom megnyitni, csak úgy ha először lementem.

Mi ez a ._doc kiterjesztés? :F
Korábban még sosem találkozam ilyennel, csak mostanában mióta a Windows Live Mailt használom levelezőprogramnak....

Köszi!

(#1103) R


R
aktív tag

a piros, zöld vonalakat h lehet bekapcsolni? helyesírásellenőrző, szóköz stb..
Word 2003 hun

(#1104) markoka001


markoka001
csendes tag

Helló!
Valaki segítsen pls. Egy kis időnyerés céljából kellene nekem ez a turpisság :$ Szeretnék egy szöveges dokumentumot csinálni a wordbe. És a lényeg az hogy ne lehessen megnyitni semmilyen programmal. Írjon ki valamilyen hibát. Lehetséges valami ilyesmi? Hogy úgy mentem le hogy sehogy ne lehessen megnyitni?:$ Kívülről viszont egy szöveges dokumentumnak látszódjon. :)

Üdv:Márk

(#1105) R válasza R (#1103) üzenetére


R
aktív tag

up

(#1106) Fire/SOUL/CD válasza R (#1103) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Remélem jól értem a kérdésed, mert akkor ÍGY.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1107) R válasza Fire/SOUL/CD (#1106) üzenetére


R
aktív tag

csak nem működik, újra telepíteném az office-t, de előtte ki kéne olvasnom a sorozatszámot, ezt hol találom? privi akár...

[ Szerkesztve ]

(#1108) localhost válasza R (#1107) üzenetére


localhost
Közösségépítő

A SIW megmondja (magyarul!) a Szoftver/Licenszek alatt van! letöltés

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1109) R válasza localhost (#1108) üzenetére


R
aktív tag

jó kis program, köszi

(#1110) Panthera


Panthera
őstag

Word 2003-nál miért lehet inaktív az élőfej eszköztáron a "csatolás az előzőhöz" gomb?
Azt szeretném, ha csak az első oldalon lenne fejléc. Előre is köszönöm!

(#1111) Andris_2


Andris_2
aktív tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy Word dokumentumba hogyan lehet beszkennelt aláírást beszúrni nem képként.

Kaptam egy dokumentumot, melyben van egy aláírás, viszont az aláírás nem képként van benne, hanem olyan mint egy vízjel, vagyis akár szöveget is lehet ráírni. Ha a szöveggel együtt kijelölöm, akkor lehet törölni viszont önmagában nem, és nem is lehet másolni, arrébbtenni stb.

Ilyet hogyan lehet csinálni szerintetek?

Köszi.

(#1112) Fire/SOUL/CD válasza Andris_2 (#1111) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Néha nagyon hasznos lehet a Súgó használata. Nyomj egy F1-et, aztán írd be a keresőbe, hogy vízjel és enter. Ott mindent megtalálsz, hogy hogy lehet szöveges vagy grafikus vízjelet készíteni. Ezt én sem tudnám jobban leírni, meg felesleges is lenne. ;)

Fire.

UI: Célszerű lenne mindig a Word verzióját is megadni pl 2003/2007 mert bizonyos dolgokban lehetnek/vannak eltérések...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1113) Andris_2 válasza Fire/SOUL/CD (#1112) üzenetére


Andris_2
aktív tag

Hali!

Ez nem vízjel! Olyan mintha az lenne (úgy viselkedik), de nem az, ugyanis nincs rajta minden oldalon és a különböző oldalakon ahol rajta van, ott sem ugyanazon a helyen. :F

(#1114) Fire/SOUL/CD válasza Andris_2 (#1113) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Akkor meg csak egy egyszerű grafikus objektum lehet, amit beillesztettek(szöveg mögé opció) és "játszottak" a fényerő/kontrasztal pl. Ezért tudsz ráírni ill. szöveggel együtt is kijelölve törölni. [link]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1115) Andris_2 válasza Fire/SOUL/CD (#1114) üzenetére


Andris_2
aktív tag

Köszi kipróbáltam, de ez valami más, ugyanis a beszúrt aláírásra nem lehet úgy rámenni, hogy kijelölődjön. Kipróbáltam, hogy beszúrtam egy képet és beküldtem a szöveg mögé, viszont ebben az esetben simán rá tudtam menni a képre és törölni. Ezt az aláírást viszont önmagában nem lehet törölni, csak a szöveggel együtt, és kijelölni sem lehet. Tényleg olyan, mintha vízjel lenne, de az élőfej/élőlábban nincs semmi.

Lehet, hogy ez valami spéci biztonsági dolog (word dokumentumok aláírására), korábban még sosem találkoztam ilyennel.
Kicsit frusztrál, hogy nem tudok rájönni mi ez. :U

[ Szerkesztve ]

(#1116) Fire/SOUL/CD válasza Andris_2 (#1115) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ha nincs benne nem publikus dolog, akkor küld át a PH-s mail-emre(adatlapomon), kíváncsi vagyok mi lehet... ;]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1117) Andris_2 válasza Fire/SOUL/CD (#1116) üzenetére


Andris_2
aktív tag

Rájöttem a trükkre!!! :DD

A dolog úgy néz ki, hogy az aláírás egy táblázat cellájában van benne.
Ha egy táblázatba szúrsz bele egy képet és azt küldöd be a szöveg mögé, akkor többet nem lehet rámenni erre a képre csak akkor, ha a táblázatot úgy átméretezed, hogy a kép kilógjon belőle.

(#1118) Fire/SOUL/CD válasza Andris_2 (#1117) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Jó hogy rájöttél, de a Wordben legközelebb akkor talán próbáld meg ezt, és nem kell szenvedni. [link] ;]
(teljesen mindegy, hogy hol a kép, így minden grafikus objektum kijelölhető)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1119) Andris_2 válasza Fire/SOUL/CD (#1118) üzenetére


Andris_2
aktív tag

Nekem Word 2000 van, ebben még nincs ilyen, hogy objektum kijelölése.

(#1120) Traxx


Traxx
őstag

Sziasztok!

Lenne a Word-del egy kis problémám, jelesül, hogy minden indításánál ez fogad: [link]
Magyarán, ha nyitok egy üres dokumentumot, benyög egy ilyen táblázatot...OK, ki lehet törölni, de már unom, hogy mielőtt elkezdek dolgozni, matassak a Táblázat menüben ehhez. Az Office uninstallja megtörtént, kitöröltem az Application Data mappából a lehetséges Office-hoz kapcsolódó dolgokat, Ccleanerrel registry-t is szimatoltam. És mégis csinálja :(( Mi lehet a gond?

Köszönöm előre is a segítséget :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#1121) localhost válasza Traxx (#1120) üzenetére


localhost
Közösségépítő

A Word új üres dokumentumot sablon alapján nyit, >> [normal.dot]

Töröld ki a keretet és mentsd el a sima dokumentumodat .dot-ként mentés másként / sablonként... (2007-es wordben dotm - ként.)

Nem tudom a mostani word hogy csinálja, de ha a normal.dot-ot a régiekben egyszerűen törölted, oh'persze úgy, hogy a word nem futott, akkor futtatáskor létrehozta alapértelmezésekkel - esetedben keret nélkül.

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1122) Traxx válasza localhost (#1121) üzenetére


Traxx
őstag

Sikerült, köszönöm :R Ott toltam el a dolgot, hogy amikor újrahúztam az office-t, kitöröltem az Application data mappából az Office mappát, de ez a Sablonok külön volt, tehát nem érintette a folyamat. Viszont most már a vidám üresség fogad :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#1123) [HUN]Zolee


[HUN]Zolee
senior tag

Üdv.

Egy word doksiban láttam ezt a jelet szavakban : ¬
így van a doksiban : se¬reg¬haj¬tó
persze csak akkor látom ha bevan kapcsolva hogy minden jelet mutasson.

Mit jelet ez a jel? és hogyan lehet használni?

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#1124) Fire/SOUL/CD válasza [HUN]Zolee (#1123) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Jó lenne, ha be tudnád linkelni a doksit...
Így elsőre(egy szó alapján) akár egy gyakorló feladat is lehet, ahol szótagolva vannak a szavak és ezzel a speciális karakterrel vannak elválasztva.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1125) daninet


daninet
veterán

Végigfutottam a keresőt nem volt még ilyen kérdés ha jól láttam, tehát:
Az oldalszámozás a páratlan oldalakon balra, a párosakon jobbra kellene helyezni. Ez hogyan kivitelezhető? :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1126) DJackson válasza [HUN]Zolee (#1123) üzenetére


DJackson
tag

ez a negáció jel, pl logikában használatos. A Symbol betütipusban van, beszúráskor megkeresheted, ha a Symbolt választod ki a menüben.

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#1127) Fire/SOUL/CD válasza daninet (#1125) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Egyszerűbb a dolog, mint ahogy kinéz... :DDD

Szakasztöréssel(következő oldal) dolgozol, az előfejben meg bepipálod a Páros és páratlan eltérő opciót. A páratlan oldal pl balra igazítod az oldalszámot, a páratlanon meg jobbra. Minden egyes szakasztörés után(következő oldal) automatikusan ide-oda kerülnek az oldalszámok. Itt azért látszik minden :DDD

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1128) [HUN]Zolee válasza DJackson (#1126) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Azt a jelentését ismerem. De itt csak akkor jelenik meg ha "mindent mutat" be van jelölve, amúgy nem látszik. Ez a doksi amiben van, pl ennél a szónál : "rubrikáskönyv" .

Üdv.

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#1129) Fire/SOUL/CD válasza [HUN]Zolee (#1128) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Elválasztójel amiről szó van, azt hittem az előző válaszomból magadtól is rájössz... :B
CTRL+kötöjellel lehet beszúrni(minusz jel a numerikus padon), akkor van értelme, ha az automatikus elválasztás be van kapcsolva. Túl hosszú lenne ecsetelni, hogy mire jó és miket lehet vele "művelni", ezért a word súgójába írd be a elválasztójel beszúrása vagy elválasztás. [link] [link]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1130) [HUN]Zolee válasza Fire/SOUL/CD (#1129) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Szeretek biztosra menni :)

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#1131) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy ha rábökök a 2003-as Word-ben a nyomtatás ikonra, nem hozza be a nyomtatási beállításokat, hanem egyből az Epson festékmennyiség-kijelzőjét mutatja.

Hogyan tudnám menüből megnyitni a nyomtatási beállításokat? :F (Azt szeretném beállítani, hogy az adagolt papír mindkét oldalára nyomtasson.)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#1132) Fire/SOUL/CD válasza D4rkm4n (#1131) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

CTRL+P, nyomtató kiválaszt, mellette tulajdonságok.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1133) D4rkm4n válasza Fire/SOUL/CD (#1132) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Akkor még egy olyan kérdésem lenne, hogy (szintén 2003-as) Word-ben hogyan lehet egy számozott felsorolást ABC betűrendbe állítani? :F

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#1134) Fire/SOUL/CD válasza D4rkm4n (#1133) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

2003-omban nem tudom megmutatni, de 2007-ben igen(nem lesz nehéz ennek megfelelően a 2003-ban sem) [link]

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1135) D4rkm4n válasza Fire/SOUL/CD (#1134) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Köszi szépen a segítséget, de sajnos a 2003-ban nem találtam meg ezt a menüpontot. :(

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#1136) Fire/SOUL/CD válasza D4rkm4n (#1135) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

A RENDEZÉS-t? Ott van a Táblázatok menüben, ha erre gondolsz.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1137) D4rkm4n válasza Fire/SOUL/CD (#1136) üzenetére


D4rkm4n
őstag

:R

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#1138) Matthewus


Matthewus
őstag

Üdv!
Word 2007-et használok, és nem nyomtatja a nem fekete betűket. Csak fekete patront használok, de pdf-ből és ppt fájlból minden gond nélkül nyomtatja a színes részeket is szürkeárnyalatosan. Mi lehet a gond?

(#1139) Fire/SOUL/CD válasza Matthewus (#1138) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ha publikus(azaz belenézhetek, nem kell az egész. lehet az egy bekezdés is belőle) és elküldöd a mailemre(adatlapomon katt a mutasd gombra), akkor megsasolom. :DDD

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1140)



addikt

Sziasztok!

Word2007-ben szeretnék ilyen kérdőívet készítani, amit majd tollal kell kitölteni.

Hogy kell megcsinálni, hogy ahova a válaszokat szeretném kapni, legyen ilyen alulpontozás. Természetesen rendesen szeretném, nem úgy hogy bepötyögöm a pontokat.

Valahogy így:

Név:.........................
Nene:.......................

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1141) moonman válasza (#1140) üzenetére


moonman
titán

1 2 3 4 :)

(#1142) válasza moonman (#1141) üzenetére



addikt

köszi :)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1143) Fire/SOUL/CD válasza Matthewus (#1138) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Kösz, hogy elküldted. Nos nálam mindenféle állítgatás nélkül kinyomtatja a printerem, fekete patron van csak benne szintén. 3 dolgot tudok javasolni.

1. Jelóld ki a teljes doksit(CTRL+A) és állítsd feketére az írásszínt, vagy használd a Normal lehetőséget. Ha kinyomtattad, akkor meg kiléphetsz a word-ből, csak nem kell elmenteni semmit

2. (ez hosszabb meló lehet) Próbálj meg egy másik színre módosítani, a megfelelő sort, pl a mostani helyett, mondjuk pirosra. Akkor sem nyomtatja ki a nyomtató?
Ha igen, akkor az összes ilyen sorban, meg kell változtatni valamilyen(az eredetihez hasonló) más színre.

3. Ellenőrizd, hogy nem használsz-e valamilyen egyéni stílust, amiben különböző formázások vannak és érinthetik pl a szövegtörzset.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1144) tusi74


tusi74
őstag

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy lehetne wordben megoldani azt, hogy egy körlevél forrásdokumentumában (ami egy Excel tábla) egy beillesztendő mező értéke A vagy B vagy C, akkor a körlevél törzsében a jelölőnégyzet legyen bejelölt, de ha D vagy E, akkor a jelölőnégyzet ne legyen bejelölt.

(#1145) Fire/SOUL/CD válasza tusi74 (#1144) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Az a jelölőnégyzet, az mi? Csak egy rajz vagy egy Activex vezérlő példul?
Nem mindegy a megoldás szempontjából...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1146) tusi74 válasza Fire/SOUL/CD (#1145) üzenetére


tusi74
őstag

Ez a régi típusú jelülőnégyzet, de ha ActiveX-re tudod a megoldást, akkor lecserélem.

(#1147) Fire/SOUL/CD válasza tusi74 (#1146) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ahhoz, hogy Űrlapelemmel vagy ActiveX vezérlővel dolgozz, Visual Basic makrót kellene írni. Ezt több okból sem javaslom, egyrészt mert megoldható nélküle is, másrészt meg nem jó, ha feleslegesen kell engedélyezni egy doksiban a makrók futtatását.
2 egyszerűbb módszer, mindkét esetben egy kis méretű táblázatba(ami akkora meg olyan színű, mint egy űrlap jelölőnégyzet) beleírunk egy nagy X-et.

1. Módszer
Felveszünk egy segédoszlopot az excel táblában, képlettel előállítjuk, hogy melyikhez kell X és melyikhez nem(üres) [link]
Értelem szerűen a kis táblázatunkba csak be kell szúrni a (ahogy a képen látszik) a valami mezőt.

2. Módszer
Itt nem veszünk fel segédmezőt, ha nem a KÉPEN látható módon előállítjuk ezt a mezőt a Szabályok/ Ha...akkor...különben segítségével. Nem kell aggódni, a képen az a nagy szürke a tábla, de lekicsinyítve ez lesz a kis négyzet majd. :DDD Csak azért ekkora a képen, mert így látszik a beszúrt mező kódja. A végeredmény [link]

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1148) tusi74 válasza Fire/SOUL/CD (#1147) üzenetére


tusi74
őstag

Nagyon szépen köszönöm. :R

(#1149) tusi74 válasza Fire/SOUL/CD (#1147) üzenetére


tusi74
őstag

Hello, nagyon köszi, amit eddig leírtál. Viszont csak jobb lenne, jelölőnégyzettel, a makró nem gond, mert PDF-ben menne tovább. Abban tudnál segíteni, űrlapelemhez hogy kell megcsinálni?

(#1150) tusi74 válasza tusi74 (#1149) üzenetére


tusi74
őstag

Mégiscsak megcsináltam a táblázatcella+X-elést.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.