Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) Fire/SOUL/CD válasza Dzsekó (#1200) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

A 2. lehetőséget amit írtam, ki sem próbáltad?
Az pont azt csinálja, mint a 2007-ben az egy oldal/két oldal beállítás. :K

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1202) Dzsekó válasza Fire/SOUL/CD (#1201) üzenetére


Dzsekó
addikt

Word 2000-em van, ott még nincs ilyen, elírtam a 2003-at. De néztem ezt 2003-ban másik gépben, és ott is ha bezárom, akkor visszajön a nyomtatási elrendezés változatlanul.
Olyasmi ez az olvasási elrendezés, mint a nyomtatási kép.

Na megnéztem megint a másik gépen, ha a több oldal engedélyezésére gondolsz az olvasási elrendezés alatt, akkor az semmilyen hatással nincs a nyomtatási elrendezésre.
Viszont azt észrevettem, hogy ennél a 4:3-as képarányú monitorral rendelkező gépnél ha 50%-ra csökkentem a lap méretét, akkor automatikusan egymás mellé rakja a word a két oldalt, akár engedélyezve van a több oldal, akár nincs.
Namost ahol a probléma van, ott egy 24"-os Wide monitor van nemrégóta. És 150%-nál már középre zár és egymás alá rakja a lapokat, de 100%-nál már egymás mellé, mert olyan baromi nagy a monitor képe.

Ez akkor normális jelenség lenne? Minden doksim 100%-on van lementve, ezért mindegyiknél az oldalakat egymás mellé pakolja. Régi 4:3-as 19"-os monitornál 100%-on volt a méret ideális.
Neked milyen a monitorod? Van lehetőséged 24"-os monitoron ezt szimulálni, hogy mit csinál 100%-nál? 1920x1200-as a felbontásom.

[ Szerkesztve ]

(#1203) Fire/SOUL/CD válasza Dzsekó (#1202) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Hát ezt passzolom, bár első hallásra normális jelenségnek hangzik, mármint ami az átméretezést illeti. Esetleg próbálj meg valami kisebb standard felbontást állítani (1600x1200, 1280x1024 stb) és úgy próbáld meg...

Nincs más tippem... :(

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1204) Dzsekó válasza Fire/SOUL/CD (#1203) üzenetére


Dzsekó
addikt

Az nem jó, mert akkor csúnyább lesz a kép. Inkább akkor 150%-ra rakom idővel minden doksimat.

Kérdezném azt, aki 24"-os vagy nagyobb monitorral rendelkezik, annak is 2 oszlopba teszi az oldalakat 100% méreten a Word?

(#1205) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

problémám az lenne, hogy egy excelben tárolt lista (tulajdonosok mindenféle személyes adattal) alapján kellene egy szerkesztett jegyzéket összeállítanom.
gyakorlatilag a word körlevel-funkciója tökéletes lenne, ha nem törné rekordonként új oldalra a listát.
tehát egy excel adattáblából, kéne egy szépen elrendezett, szerkesztett névjegyzéket gyártanom

azonosító: 001
név: teszt elek szül hely: bp, szül idő: 1901.01.01
cím: bp, sdsdv utca 13 Telefon: +44456161

azonosító: 002
név: winch eszter - szül hely: ózd - szül idő: 1999.09.09
cím: bp, sdsdv utca 13 Telefon: +5648464

stb

vki?

- no es importante -

(#1206) Fire/SOUL/CD válasza Sixkiller6 (#1205) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Így megoldható, azaz annyiszor végigmásolod a szükséges adatmező-csoportokat, ahányszor kifér az oldalon, és minden adatmező-csoport "mögé"(kivéve az utolsót) beszúrsz egy <<következő rekord>> vezérlőt. (Szabályok/Következő rekord)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1207) Sixkiller6 válasza Fire/SOUL/CD (#1206) üzenetére


Sixkiller6
őstag

próbálom...

[ Szerkesztve ]

- no es importante -

(#1208) Fire/SOUL/CD válasza Sixkiller6 (#1207) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Hát Office XP alatt, ha létezik a Beszúrás menü/Mező.../bal oldalt Next, akkor igen...Ez 2003-ban így néz ki
(Nem tudom kipróbálni sajnos, 2003-ban is így működik)

Fire.

UI: Legközelebb írd le légy szíves, hogy milyen Office-t használsz, mert ahogy látod, nem mindegyikben lehet ugyanúgy megoldani...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1209) Sixkiller6 válasza Fire/SOUL/CD (#1208) üzenetére


Sixkiller6
őstag

xp-re megy a dolog, úgyhogy kénytelen voltam én is előkaparni.
működik a dolog, csak ha jól látom akkor ez nem dinamikus.
hanem be kell szúrnom annyi <<következő rekord>>ot amennyi rekord van. vagy vmi ilyesminek tűnik igy elsőre

- no es importante -

(#1210) Fire/SOUL/CD válasza Sixkiller6 (#1209) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

"hanem be kell szúrnom annyi <<következő rekord>>ot amennyi rekord van. vagy vmi ilyesminek tűnik igy elsőre"
Már leírtam előbb, csak az első oldalt kell így létrehozni, hogy minden rekord végére odabiggyeszted a következő rekordot. Ha egy oldalra 4 rekord fér, akkor 3-szor, ha meg egy oldalra 50 fér, akkor 49-szer biggyeszted oda a következő rekordot, de a másol/beilleszt funkció csodákra képes... ;]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1211) Sixkiller6 válasza Fire/SOUL/CD (#1210) üzenetére


Sixkiller6
őstag

yap, vmi ilyesmiképp működik, igen, ez teljesen jó lesz, köszönöm szépen!

- no es importante -

(#1212) wegener


wegener
tag

Sziasztok!
B5 méretű végterméket kell nyomtatásban előállítanom. A word oldalbeállítás ezért B5. Kétoldalas nyomtatást szeretnék (ne legyen túl vastag a cucc, meg amúgy is a környezet), szóval a szövegtükröknek pontosan fedniük kéne egymást. Hogy tudnám ezt megcsinálni? (A nyomtatóm A4-et tud, B5-ös papírt amúgy se nagyon kapok, szóval majd a kötészet körbevágja.) Word 2007-em van.
Köszönöm

Ui.: Pdf-ből meg tudom csinálni, de úgy rosszabb a nyomtatás minősége.

(#1213) Fire/SOUL/CD válasza wegener (#1212) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Mivel nem tudom, hogy mit tartalmaz a doksi, ezért elsőre azt mondanám, hogy legegyszerűbb ha középre van igazítva az anyag és a felső margóhoz. Így a legnagyobb az esély, hogy A4-esre nyomva szinte teljes lesz a fedés.(persze ez függ a nyomtató pontosságától is)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1214) wegener válasza Fire/SOUL/CD (#1213) üzenetére


wegener
tag

Köszönöm, próbálkozom.
Megtennéd, hogy leírod, hogy hol állítod be ezt a két dolgot (középre meg felül). A felső margóhoz nincs is gond, azt hiszem ez az alap, csak oldalban csúszik el a lap két oldalán. Szóval ezt a középre igazítást hogyan?

Bár azt hiszem ez nem jó, mert a word-ben lévő B5-ön állítja középre (a nyomtatási nézeten pl. úgy néz ki, mint ha jó lenne), de a nyomtatóból kijövő A4-nek az nem a közepe. Nem vagyok tök kezdő, de ez már vagy 5 éve is reménytelen volt. Akkor is Pdf-ből kellett, lehet, hogy most is az lesz.
Köszi még egyszer.

(#1215) Fire/SOUL/CD válasza wegener (#1214) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Úgy értettem, hogy A4-es oldalon készíted el amit kell. Ebbe az A4-es oldalba beszúrsz egy 1x1-es táblázatot(egy cellát ha úgy tetszik). Ennek a táblázatnak beállítod a méreteit egy B5-ős pl boríték méreteire fixen, majd a táblázatot középre igazítod.

Abban a cellában kell kivitelezni, amit kell...

Nem egy szép megoldás tudom, de ebben az esetben hasznos lehet és kivitelezhető, mert már én is kényszerültem ilyen megoldásra(szerencsére talán 2x pályafutásom során) és működött...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1216) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Mi az oka annak, hogy bizonyos mennyiségű helyesírási hiba után a Word azt "mondja", nem tudja tovább jelezni a hibákat? A hardver az oka, mondjuk kevés a RAM?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#1217) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Sziasztok!

Lenne pár dokumentumom még 2006-ról, amit sehogy sem tudok megnyitni, az alábbi hibaüzit tolja: [link]
WinXP, Vista, Win7, Office XP, 2003, 2007 esetén is. A Word fájlokat nem is nyitja meg, az Excel fájlok meg minden másra hasonlítanak, mint amikor nézőkével nyitom meg a jpg-et.
Valakinek valami ötlet?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#1218) bnorci71


bnorci71
addikt

Szasztok!

a world miért csinálja ezt, pedig nem egy túl bonyolult feladat felismerni egy betűt
ja World 2003 XP-n
folyamatosan cserélgettem képleteket és egyszer csak meggondolta magát :F

Tárgytalan X-Akta hiba magától megjavult :Y :W

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#1219) Gabás válasza bnorci71 (#1218) üzenetére


Gabás
addikt

nincs véletlenül szóköz a keresőmezőben?:)

(#1220) bnorci71 válasza Gabás (#1219) üzenetére


bnorci71
addikt

nem tudom többször újraindítottam a Worldot, aztán egyszer csak magához tért

ja más karaktert se akart megtalálni :F

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#1221) macilaci78 válasza bnorci71 (#1220) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az World, nem Word? :F

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#1222) bnorci71 válasza macilaci78 (#1221) üzenetére


bnorci71
addikt

:Y de
:C

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#1223) cellpeti


cellpeti
veterán

Szevasztok!

Word2007em van és olyat szeretnék kérdezni,hogy azt meg lehet-e csinálni,hogy törtet csinálok? Nem úgy,hogy pl.: 2/3 ,hanem egymás alá kerüljön a két szám :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1224) Fire/SOUL/CD válasza cellpeti (#1223) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

[link]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1225) cellpeti válasza Fire/SOUL/CD (#1224) üzenetére


cellpeti
veterán

köszi

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1226) bnorci71 válasza bnorci71 (#1218) üzenetére


bnorci71
addikt

na megint előjött a keresési anomália :Y :F
nincs előtte szóköz és teljesen mindegy mit keresek semmit nem talál

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#1227) Fire/SOUL/CD válasza bnorci71 (#1226) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nem lehet, hogy egyenletként van beszúrva? Mert azon belül nem lehet cserélni...
Próbáld ki, hogy nyitsz egy teljesen új doksit, elkezded begépelni azokat a képleteket(egy pár darabot) csak úgy simán szövegként. Így próbálj meg cserét eszközölni...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1228) JGM


JGM
csendes tag

sziasztok!

xp/word2000

irtam szöveget és közben mást is csináltam, amikor visszatértem volna az irásomhoz megkérdezte visszatérek a mentett verzióhoz?

igent nyomtam és csak a cim volt mentve, az egész szöveg eltünt.

van vmi lehetőség előbányászni vhonnan ?

pls help!!!

(#1229) icons


icons
addikt

Hello!

Miért csinálja ezt a Wordöm?

Sürgős lenne, köszi!

(#1230) sz.cs


sz.cs
tag

Sziasztok :)

Kis segítséget szeetnék kérni Word ügyben. Éppen a szakdolgozatomat írom lelkesen, és most szembesülök egy hiányossággal, mégpedig.....

Ugye szépen tagoltan kell lenni a kicsikének értem ezalatt Főfejezet/Alfejezet/2. Alfejezet stb.
ezek segítségével később létre tudnék hozni szép finom tartalomjegyzéket is.
Namármost a problémám a következő. Miután a saját címsoraimat létrehoztam (pl. a Főfejezet Times New Roman 16 félkövér, Alfejezet Times New Roman 14 félkövér stb.)
és autómatikus számozást is szeretnék 1. FEJEZET akkor az alatta lévő alfejezetek nem igazán úgy követik a számozást ahogy szeretném 1.1 ,1.2, 1.3, 1.4 helyett 2.1, 3.1, 4.1, stb. és ami még probléma lenne a következő nem hajlandó csak 1 vagy két címsort tartalomjegyzékként behúzni. Word 2003 sp3-am van.

Köszönöm a segítséget előre is. :))

(#1231) DJackson válasza sz.cs (#1230) üzenetére


DJackson
tag

jelöld ki a változtatni akart címsort, akkor a tartalomjegyzék szerkesztőben be tudod állítani, hogy melyik szinten legyen a kijelölt címsor.

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#1232) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok.
Anyám egyik munkatársa 30 órát dolgozott egy word dokumentumán. Valami vizsgakérdéseket dolgozott ki. Azonban, amilyen idióta, csak a pendrive-ra mentette mindig, ugyanazzal a filenévvel, magyarul mindig felülírta. De a legnagyobb baj az, hogy nem távolította el biztonságosan a pendrive-ját, csak úgy kihúzta a gépből mentés után. Most meg az egész dokumentum négyzetekkel, felismerhetetlen karakterekkel van tele.
Létezik valami módszer, hogy normálisan olvasható legyen a dokumentum?

(#1233) cellpeti


cellpeti
veterán

Szabványírás betűket keresek word 2010hez, létezik ilyen? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1234) bandus


bandus
veterán

sziasztok!

van egy előre megadott szakdolgozat formátumom, ahol kicsit elcsesződtek az oldalszámozásaim. 1-6. oldalig perfekt, utána pedig a páratlan oldalszámaim nem jeleníti meg.. wtf? :S

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1235) Fire/SOUL/CD válasza bandus (#1234) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Jelenítsd meg a rejtett karaktereket/formázási szimbólumokat, aztán meg olvass utána az olda -és szakasztörésnek. Ezek kombinációja révén lehet páros/páratla oldalszámozást avagy pl az 5. oldaltól újra 1-től kezdődő számozást stb stb eszközölni.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1236) localhost


localhost
Közösségépítő

Feleségem kérdése:

"Hogyan lehet bővíteni a Word 2003 HUN Formátum menüjének Automatikus formátum menüpontjában a dokumentumtípusok listáját?
Egyik ismerősöm azt állítja, hogy az ő gépén lévő Word-ben nemcsak az alap három (Általános dokumentum, Levél, E-mail) dokumentum típus jelenik meg a listában, hanem sokkal több. Azt nem tudta megmondani, hogy milyen egyéb típusok vannak nála a listában, de több van mint három. :)
Ezek letölthetőek, megvásárolhatóak vagy a Word-ön belül elkészíthetőek?
Kérem segítsetek ebben, már interneten és a súgóban is kerestem, de nem találtam sehol a megoldását."

Kösz!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1237) localhost válasza localhost (#1236) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ez a kérdés már felmerült egyszer korábban az illető részéről, a nejem felé, de akkor az ügy elsikkadt, ám most ismét előhozakodott a dokumentumtípusaival.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1238) localhost válasza localhost (#1237) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Kérem, hogy akinek Word 2003-ja van nézze meg, neki is csak ezek a dokumentumtípusok vannak, vagy van valaki, akinek tényleg többféle? Ha többféle, mitől lehet több ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1239) bandus válasza Fire/SOUL/CD (#1235) üzenetére


bandus
veterán

utánanéztem, de egyszerűen semmi. le kéne adnom lassan (vagyis a jövő héten és nagyon zavaró) :S egy elre megadott formátumot használok ugye. vannak oldalak amiknek mindenképp páratlan oldalon kell kezdődni. viszont van olyan hely, ahol kérdés nélkül kihagyja a számozást, pedig nincsen szakasztörés beszúrva. ha esetleg elküldöm valakinek, nem nézné meg? :B

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1240) Fire/SOUL/CD válasza bandus (#1239) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Küld el a mailemre, de egy két instrukciót is, hogy mégis melyik oldalak kerüljenek páros avayg páratlan oldalra, meg hogy honnan.

Amúgy hányas Wordot használsz? (2003/2007/2010)

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1241) bandus válasza Fire/SOUL/CD (#1240) üzenetére


bandus
veterán

hali!

elküldtem az emailt és köszönöm előre is!

egyébként 2007-es wordot használok.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1242) lazlo8


lazlo8
tag

van egy fotóm azt szeretném nem fejlécként betenni minden a/4-es oldalra hanem alulra. lábléc? nem tudom hogy hívják de hogy kell hogy kicsit fakóbban ott alul legyen? jpg file-ról van szó.nem csak 1 oldalra hanem az összess többin is megjelenjen?

(#1243) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Hogy lehet előhozni menüből a "Formázás felfedése" toolbar -t ami Shift+F1 re jön elő? Sokat segít egy szöveg bevitelének gyakorlásakor és gyakran is használt. Köszi.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#1244) Fire/SOUL/CD válasza lazlo8 (#1242) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nem tudom, hogy még aktuális-e a kérdés, de beleállsz az élőláb-ba, beszúrod a képet, jobb egér a képen és Kép formázása, majd a fényerő és kontraszt értékekkel "kifakíthatod"...

zoltanz
Formátum menü/Formázás felfedése
(már ha jól értettem a kérdést, és nem azt szeretted volna kivitelezni, hogy pl kitedd a menüszalagra, gyorsgombként...)

Fire.

UI: Legyetek szívesek legközelebb megadni, hogy milyen verziójú a Word (2003/2007/2010)
A fenti válaszom, Word 2003-ra értendő...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1245) zoltanz válasza Fire/SOUL/CD (#1244) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Bocsánat 2007, de sztem a 2010 -nél is ua a helyzet, köszi.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#1246) Fire/SOUL/CD válasza zoltanz (#1245) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Igen, 2007 és 2010 között nincs akkora különbség, de 2003 és 2007 között igen, főleg a ribbon miatt. Ezért fontos, hogy tudjuk, ki-milyen változatot használ, mert ugye(az előbbi kérdésnél maradva) 2007-ben nincs olyan, hogy hagyományos értelemben vett Formátum menü...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1247) Blasius válasza Fire/SOUL/CD (#1246) üzenetére


Blasius
tag

Sziasztok Word Guruk!

Van egy kis problémám amit nem tudtam megoldani. MS word 2007 sp2 hun. Ha képaláírást szúrok be, a számozás/felirat sorrend "1.3. Diagram" (magyar sorrend). Nem tudjátok hogyan lehetne sorrendet megváltoztatni: "Diagram 1.3." (angol sorrend)?
A feliratot lehet változtatni, akármi lehet ha készítesz újat. A számozás/felirat sorrend megváltoztatására azonban nem gondoltak a fejlesztők. Legalábbis nem triviális helyen van... :F

Jó lenne ha már a kész dokumentumban meg lehetne változtatni a sorrendet az összes képaláírásban, valahogy automatikusan. De ha csak egyenként megoldható, az is valami...

Üdv!

Ha ''a'' ram megy dualban ''b'' rammal, és ''c'' ram megy dualban ''b'' rammal, akkor ''a'' ram megy dualban ''c'' rammal?

(#1248) Fire/SOUL/CD válasza Blasius (#1247) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Most 2003-as gép előtt ülök, ebben hagyományos uton (pl formázással) nem lehet, azt meg így látatlanba nem tudom, hogy a 2007-ben lehet-e, de tippem szerint ott sem. Ha van mód rá, akkor azt csak a mezőkódok buherálásával lehet elérni, lehetséges(de ez csak tényleg tipp), hogy talán makróval át lehet "formázni" a képaláírások mezőkódjait.
(Ma sajnos nem tudom mikor érek haza, lehet, hogy csak holnap tudok ránézni a dolgra, addig meg érkezhet valaki, aki megmondja a tutit)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1249) Blasius válasza Fire/SOUL/CD (#1248) üzenetére


Blasius
tag

Úgy tűnik a képaláírásban a címke egyszerű szöveg, a számozás viszont mező. A szövegben lévő hivatkozás viszont már mind mező. Ha kézzel megfordítom a címke/számozás sorrendet a képaláírásban, akkor a szövegben lévő hivatkozások (frissítés után) már lekövetik a változást. Szóval így már csak feleannyi meló volna vele. De ha volna tippetek ami a cserét valahogy automatikusan megoldja az jó volna, mert így ez egy kicsit fapados.
Esetleg tipp arra, hogy ha új képaláírást szúrok be akkor a sorrend már egyből címke+számozás legyen?

Ha ''a'' ram megy dualban ''b'' rammal, és ''c'' ram megy dualban ''b'' rammal, akkor ''a'' ram megy dualban ''c'' rammal?

(#1250) Carmentis


Carmentis
csendes tag

Help!

Word 2010.
Megírom a szöveget, majd Fájl -> Nyomtatás. Középen a nyomtatási beállítások, jobbra az oldal előnézete. Minden működik tökéletesen, de a nyomtatási kép piros szegéllyel villódzik. Ez mit jelent? Hogy lehet ezt eltüntetni?

Köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.