Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) cekkk válasza KMT (#1800) üzenetére


cekkk
veterán

Csak kiszúrta a szemet és nem vettem észre :DDD

Köszönöm a segítséged! :R

(#1802) icons


icons
addikt

Üdv!

Egyik ismerősöm keresett meg ezzel a problémával, próbáltam TeamViewer-rel segíteni, de én se találtam meg a megoldást :S
Itt látszik a probléma, a margókat ilyen kis szürke vonalak jelzik mind a négy sarokban. Hogyan lehetne ezeket kikapcsolni?

Köszi!

(#1803) Kurik válasza icons (#1802) üzenetére


Kurik
tag

Szia,

Az alábbi kép mutatja, hogy ha lap tetejére/aljára ráhúzod a kurzort mit kell látnod és egy dupla kattintás utána eltűnik/megjelenik. :)

Ha tévedek, ki lehet javítani :)

(#1804) icons válasza Kurik (#1803) üzenetére


icons
addikt

Hello!

Köszi, de a megoldás az ázsiai nyelvek kitakarítása volt az Engedélyezett nyelvek között.Ez alapján a leírás alapján megoldódott!

De köszönöm a segítsége! :)

(#1805) Kurik válasza icons (#1804) üzenetére


Kurik
tag

Jó nagy félre értés történt :U
Bocs :W

De meglett az a lényeg :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha tévedek, ki lehet javítani :)

(#1806) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Elsősorban Powerpoint-nál tapasztaltam, de véleményem szerint word-nél is így működik, ezért írok ide.
Hogy lehet úgy beállítani a helyesírás ellenőrzést, hogy egy-egy dokumentumnál az összes szöveget, szövegdobozt, stb egy megadott nyelv alapján ellenőrizze.

Powerpointnál ha egy szövegdobozba elkezdem írni az angol szöveget, akkor alapból magyarul kezdi el ellenőrizni. Ha manuálisan átállítom angolra, akkor a beírt szöveget leellenőrzi angolul, de a később beírt szöveget újra magyarul nézi.

Mi ennek az oka?

Köszi

(#1807) tgulyas


tgulyas
senior tag

Üdv , tudna valaki abban segíteni hogy mit kel beállítani ahhoz hogy weblapról kijelölt szöveget és képet betudjak copy ni egy word-be . CTRL-C és CTRL-V kombinációval. Office 2010 van fent .

ASUS ROG STRIX Z390-H GAMING Intel Core i9-9900K VGA 2060 Super 2x G Skill RipjawsV F4-3200C16-8GVKB win 10 pro

(#1808) KMT válasza tgulyas (#1807) üzenetére


KMT
addikt

Mi a kérdés? :F

(#1809) tgulyas válasza KMT (#1808) üzenetére


tgulyas
senior tag

az hogy meg nyitok firefoxal egy weblapot , kijelölök egy rész szöveget képekkel együtt és átszeretném copyzni egy word be de a szöveget bemásolja a képet viszont nem . Ezt hogy tudnám beállítani hogy a képet is bemásolja .

ASUS ROG STRIX Z390-H GAMING Intel Core i9-9900K VGA 2060 Super 2x G Skill RipjawsV F4-3200C16-8GVKB win 10 pro

(#1810) KMT válasza tgulyas (#1809) üzenetére


KMT
addikt

Itt működik. Az irányított beillesztésnél nézelődhetsz még. Vagy külön, egyesével.

(#1811) localhost válasza tgulyas (#1809) üzenetére


localhost
Közösségépítő

És sürgősen telepíts helyesírás-ellenőrzőt is a magyar nyelvhez - javasolnám.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1812) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!

A cégnél kaptam egy E-mailt egyik partnerünktől amiben egy docx formátumban küldtek szerződés tervezetet.
Ez a dokumentum úgy volt formázva, hogy ha beleírtam valamit, akkor azt kiemelte piros színnel és a doksi mellé buborékban ki is írja, hogy (módosította XY, 2014.01.10.-én 13 órakor). Amikor ezt visszaküldtem, akkor az ők módosítása is így látszódik, csak nekik kék színnel emelte ki.

Mi ez a funkció és hogyan lehet beállítani, kikapcsolni?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#1813) KMT válasza wolfman (#1812) üzenetére


KMT
addikt

A korrektúra/véleményezés fülön kapcsolható a "változások követése" gombbal. Ott lehet állítani azt is, hogy milyen nézetet mutasson (eredeti, végleges, korrektúrás stb). Meglehetősen hasznos funkció, ha megszokod!

(#1814) Zizi6785


Zizi6785
csendes tag

Most látom, hogy itt talán jobb helyen van a kérdésem:

Tud valaki segíteni?

Régid dos-os Word doksikat szeretnék kinyitni 2007-es Wordben, Windows 7 64-bit alatt.
Van hozzá .sty kiterjesztésű stíluslap is.
Magyar szöveg, tehát jó lenne, ha az ékezetes betűk is megmaradnának és persze a stílusok is.

Lehetséges ez?

Köszönettel!

Zizi

Zizi

(#1815) localhost válasza Zizi6785 (#1814) üzenetére


localhost
Közösségépítő

.sty az nem word, hanem TeX file - véleményem szerint.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1816) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Word-ben szeretnék szöveget javítani, de ha beírok egy betűt az törli a mögötte levőt és space-el sem tudom eltolni, mert az is töröl. Mit állíthattam el? Ha új dokumentumot nyitok ott is ez van.

(#1817) KMT válasza pinnacle (#1816) üzenetére


KMT
addikt

(#1818) pinnacle válasza KMT (#1817) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! :)

(#1819) Zizi6785 válasza localhost (#1815) üzenetére


Zizi6785
csendes tag

Az volt, de már meg is oldottam:)
Köszi a fáradozást!

Zizi

(#1820) spe88


spe88
senior tag

Sziasztok!

Wordben beállítottam egy többszintű listát. Hiába nyomok azonban tabot, ha egy mélyebb szintre akarok lépni, nem csinál semmit, illetve előre megy egy "tabnyit", de nem ez a cél!

Eddig TAB-bal előre SHIFT+TAB-bal meg visszalépkedett. Már nem először csinálja ezt és nem jövök rá miért!

Köszi

[ Szerkesztve ]

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#1821) DrTechnoid


DrTechnoid
őstag

Kedves Hozzáértő!

A helyzet a következő : adott egy 4 oldalas dokumentum, és 2oldalas nyomtatással szeretném kinyomtatni. Van header a dokumentum címével, és fooeter a lapszámozással. A probléma az hogy nem a nyomtatási képet nyomtatja ( a nyomtatási képen szépen egyazon azonos sorban van a header-footer ) hanem úgy hogy laponként eltérő magasségban jelenik meg a papíron a nyomtatás. Ez rendkívül izléstelenül néz így ki, és remélem valaki talál rá megoldást mert már végignyomkodtam mindenféle közére igazítás és társai lehetőséget, de semmi nem oldja meg.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#1822) alfa20


alfa20
senior tag

Sziasztok,

kaptam egy works-ben írt szöveget amit ha meg nyitok word-ben folyamatosan nyelvhelyességi hibát ír, mert angol nyelvűnek ismeri fel a szöveget. Van rá mód, hogy word-ben át állítsam magyarra a szöge nyelvezetének felismerését?

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#1823) localhost válasza alfa20 (#1822) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Igen. És aztán melyik verziójú word?

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1824) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Sziasztok!

MS Word 2010-ben körlevél készítésnél futottam bele a következőbe: a címlistánál külön-külön oszlopban szerepel minden, a címre vonatkozó adat, tehát pl. "A" oszlopban az irányítószám, "B" oszloban a település, stb. Namármost, a körlevél készítésnél a címhez az istennek sem tudom beállítani azt, hogy a házszám is ott legyen, mindig így fog kinézni:

település
utca
irányítószám

Mi a gond, miért nincs ott a házszám? A "Címterület módosítása"/"Mezők egyeztetése" opciónál a "nem kötelező" adatoknál a Cím2-nél be van állítva a házszám mező, de sehol sem jelenik meg. Hol kellene még kutakodnom?

(#1825) klambi


klambi
addikt

szevasztok!
keresgettem már neten is, de nem találtam egyértelmű válaszokat...
olyan előfordulhat ms 2010 wordben, hogy nem aktív a vízjel funkció?
(ahogy én tudom, nézettől függ, de normál nézetben nem tudok hozzáadni vízjelet a doksihoz...)

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#1826) Werrew


Werrew
csendes tag

Helló, kiszeretnék nyomtatni egy naptárat háttérrel. Azt már megtaláltam, hogy a hátteret kinyomtassa, viszont nem azt nyomtatja amit látok a képen, hanem mozaikokat abból a képből, sokkal kisebb méretben mint kéne...
Tud erre valaki vmi megoldást?

(#1827) klambi válasza Werrew (#1826) üzenetére


klambi
addikt

nyomtatási nézetben mit mutat??

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#1828) Baltasbatya


Baltasbatya
újonc

Sziasztok,

2 problémám van.

1) microsoft word-ben tudok fdf formátumú pdf-et generálni, ha igen, akkor hogyan, mert eddig nem sikerült. Más szöveg szerkesztőben a pdf exportálásnál kiválasztható.

2) writer-ben be lehet illeszteni űrlapvezérlőből szöveg dobozt, ami aztán fdf-es pdf-ben kitölthető marad, így elérhető, hogy a formázás, és a törzs szöveg ne legyen módosítható, de ki lehessen tölteni egyes adatokat utólag.
Kérdés, hogy microsoft word-ben hogy tudok ilyen szöveg mezőt beilleszteni? A szöveg doboz ilyen szempontból nem jó.

(#1829) csferke válasza Baltasbatya (#1828) üzenetére


csferke
senior tag

1) microsoft word-ben tudok fdf formátumú pdf-et generálni, ha igen, akkor hogyan, mert eddig nem sikerült. Más szöveg szerkesztőben a pdf exportálásnál kiválasztható.

Save As

Viszont figyelmedbe ajánlom a Bullzip PDF Printer-t.
Bármely másik programból is "nyomtathatsz" pdf-et vele és tapasztalatom szerint kb. ~10x kisebb méretű az elkészült pdf mintha a Save As-t használod.

(#1830) localhost válasza csferke (#1829) üzenetére


localhost
Közösségépítő

FDF = az nem PDF.
Wordben nem tud ilyent menteni emberünk, Bullzippel sem.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1831) scavy


scavy
tag

Hi!

Olyan gondom van, hogy csináltam egy dokumentumot Microsoft Word 2007-ben, (kb. 3 órát tartott) majd elmentettem pdf formátumban, majd utána elfelejtettem elmenteni .doc vagy .docx formátumban, bezártam a word ablakot és automatikusan reflexből a mentésnél a "nem" -re klikkeltem, így eltűnt a doksi, és most nincs meg csak pdf formátumban. Táblázatok vannak benne különböző színekkel és kiemelésekkel, stb.

Próbálkoztam már anno pdf konvertálással, és tudom hogy macerás, jelenleg is épp egy ilyen szoftverrel szenvedek, mert teljesen jól szerkeszthetővé tudtommal nem varázsolja vissza.

Van esetleg valakinek bármi ötlete, hogy tudnám az eredeti dokumentumot visszaállítani?
Láttam már több megoldási variációt olyan esetekre ha lefagy a géped közben vagy ilyesmi, de erre nemigen találtam semmit, appdatanál a tempben is néztem, nincs semmi.

Bárminemű segítséget nagyon megköszönnék, át kéne még szerkesztenem a régi doksit és leadni időre, de nem szenvednék vele megint 2 órát ha valamilyen recovery módszerrel vissza lehetne állítani.

(#1832) KMT válasza scavy (#1831) üzenetére


KMT
addikt

Biztos szoftver-függő, a komolyabbakkal jobb eredményt lehet elérni.

Ha HDD és még nem írta felül, akkor talán van esély visszaállítani. De ezzel is el lehet szöszölni. A recuva pl egy ilyen, ingyenes alkalmazás.

[ Szerkesztve ]

(#1833) localhost válasza scavy (#1831) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Én nem sok esélyt adok....
Ha a file-t nem mentetted el saját formátumában, akkor szinte semmit... a pdf-be mentés gyakorlatiklag olyan, mintha kinyomtattad volna, és sem előtte sem utána NEM MENTETTÉL. - szerintem több időt fogsz elpazarolni az eredeti file "előhalászásával" , mintha újra megcsinálnád.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1834) alfalibra


alfalibra
tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék, egy bosszantó probléma megoldásához.
A 2010-es és a 2007-es microsoft word is azzal idegel, hogy valamiért nem működik rendesen az új/következő lapok megjelenítése.
1. Amikor egy új lapon szeretném folytatni az írást, hiába van az utolsó sorban a kurzor, a sima enter megnyomásával nem hajlandó új üres lapot létrehozni és átugrani rá. Csak akkor ad ki új üres oldalt, ha a ctrl+enter kombinációt használom.
2. Ha írás közben telik be egy oldal, akkor sem hajlandó automatikusan beadni egy új lapot. Ha tovább írok, miután betelt, akkor a szöveg folytatódik az új oldalon, de mivel az új oldal nem jelenik meg magától, ez az új oldalra jutó szöveg csak azután válik láthatóvá, hogy a ctrl+enter kombinációval én magam előhívtam egy új oldalt.
3. Ha egy több oldalas dokumentum X. oldalához még hozzáteszek szöveget, akkor az X. oldal után az következő összes lap, ahogy a lapok aljáról tovább csúszik a szöveg a következőre, eltűnik és csak akkor jelenik meg újra, ha ctrl+enterrel új lapokat hozok létre és csak a delete segítségével tudom visszahívni rájuk a már meglévő szöveget. Amit persze minden egyes oldalnál külön el kell játszani.
Állati idegesítő, és nem tudom, hogy miért nem kezeli automatikusan az új oldalra kerülő szöveget, hanem eltűnteti, míg én nem hívok elő új lapot. Feltettem egy régebbi office verziót, mert gondoltam, hátha vmit én állítottam el egy véletlen billentyűkombinációval v. ez vmi fura új funkció, amit vhogy véletlen bekapcsoltam. Egy ideig normálisan is működött, aztán ez is elkezdte ezt csinálni.
Tudja valaki, hogy ez miért van és hogy lehet megszűntetni?

(#1835) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

tettem egy képet egy dokumentumba, de most kellene a kép, viszont a gépen már nincs meg. Ki lehet valahogy venni a dokumentumból, hogy kép formátumú legyen?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1836) localhost válasza alfalibra (#1834) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nem tudom, az okát, de a CTRL/ENTER nem arra való, amire te használod... most elolvasom még nyolcszor, HÁTHA megértem, mi a gond nálad...

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1837) alfalibra válasza cellpeti (#1835) üzenetére


alfalibra
tag

Köszi! .. én se értem mi folyik itt:D

(#1838) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Valszeg alapszíntű és láma kérdés, de nem tudom az új dokumentumot ugyanolyan elrendezésre állítani, mint amilyen alapból volt eredetileg (pl az oldalsó margó azonnal fent kezd, a kurzor az első sorban villog az A4-esen és nem pár sorral lejjebb) hogy tudom visszaállítani? Egy össze vissza oldalrendezés, állítás után valamiért ez van...

F.K.T.

(#1839) rushty


rushty
senior tag

Hi!

MS Word 2003 előtt vagyok és egyszerűen nem ad találatot a keresés, pedig ott van a szemem előtt a keresett karakterhalmaz, mi állíthatódott el, vagy mi lehet az oka?

Revolut meghívó pü-ben

(#1840) INTELligent


INTELligent
senior tag

Hali!

A Word 2007 segítségével szeretnék publikálni a blofomon (a Google-féle Blogger-t használom), de nem engedi reggelni a blogot. Hogy lehetne megoldani?

Előre is köszönöm!

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#1841) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Egy s.o.s. segítségre lenne szükségem. ha word2007-ben végjegyzetet csinálok, akkor automata számozásnál mindig nyit hátul is egy ugyanolyan sorszámot. Azt meg lehet oldani, ha pl az 1-es végjegyzetre máshol is hivatkozni akarok akkor ne szúrja be mégegyszer? Azaz ne a soronkövetkező sorszámot írja, hanem újból használhassam a már meglévőt? Vagy mindig fel kell venni az újat és újból beírni ugyanazt az irodalomjegyzéket amire mutat?( talán érthető vagyok)

(#1842) Oldman2


Oldman2
veterán

Word 2010 alatt kellene a nejemnek a normal.dotm fájlban tárolt alapértelmezéseket módosítani.

A betűtípust és méretet már sikerült, de a Térköz utána beállítás módosítását nem tudom hol beállítani.

Valami iránymutatást tudnátok mondani?

(#1843) Mazsi888


Mazsi888
újonc

Sziasztok! Valaki tudna segíteni és leírná részletesen, hogy hogyan tudok ábrajegyzék és táblázat jegyzéket csinálni Word 2007-ben? Mindegyik ábránál és táblázatban megcsináltam a képaláírás beszúrást, de a végén az ábrajegyzék beszúrás gombra kattintva azt írja ki, az ábrajegyzék helyére, hogy nincs ábrajegyzék bejegyzés...:(
Nagyon sürgős lenne, úgyhogy ha valaki tudja, írjon minél előbb légyszíves!

Előre is köszönöm!

(#1844) Oldman2 válasza Oldman2 (#1842) üzenetére


Oldman2
veterán

(#1845) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Van egy Word doksi, amit nem tudok megnyitni, ezt írja ki:

Wordpad-al társítva megnyílik, csak az egyenletek, amik gondolom egyenletszerkesztővel lettek készítve, nem látszanak. Van rá esély, hogy valahogy Word-el meg tudjam nyitni?

[ Szerkesztve ]

(#1846) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Word 2007-ben, 2010-ben, és 2013-ban, hogyan lehet eltüntetni a lábjegyzet vonalát.

Valami jó megoldás kellene. Kitakarni szövegdobozzal vagy valami ilyesmi azért nem jó, mert versenyre kell. (szakközépiskolás vagyok) Szóval a tényleges eltüntetést kellene megoldani.

Mind a három verzióban érdekelne a megoldás.

(#1847) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Több megoldás is van erre a problémára???

[ Szerkesztve ]

(#1848) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

van két táblázat amit mindenféle képpen fekvő lapra kell tennem, de jó lenne a következő lapot állóra szeretnék már gépelni. Ezt hogy tudom megtenni?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1849) HENE


HENE
aktív tag

Sziasztok!

Word mezőkkel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni.

Az alapkérdés az, hogy mező paramétereként lehet másik mezőt használni.
Konkrétabban: az Advance mezőben az eltolás mértékét meg lehet adni a StyleRef mező alapján (ha az egy számot ad vissza) (illetve az adott szám többszörösével)

Amihez kellene:
Szeretném a címsor 1 stílusú fejezetcímek sorszámát a lap margóján megjeleníteni, úgy, hogy a minden lapon megjelenjen az aktuális fejezet száma. A számok egyre lejjebb kerülnének.

Az ötlet:
Az élőlábba tennék egy szövegdobozt, ami lehúznék a megfelelő helyre. Az aktuális fejezet számot a StyleRef mező tartalmazná. Ennek elhelyezkedését szabályozná az Advance mező, úgy, hogy az eltolás mértéke lefelé növekedne a fejezetszámmal.

Valami ilyesmi képletre gondoltam
Advance /d =(StyleRef "Címsor 1" bekezdésszám)*12 (minden új szám 12 ponttal kerülne lejjebb)

Sajnos, amit próbáltam nem működik. Van erre ötletetek?

(#1850) KMT válasza cellpeti (#1848) üzenetére


KMT
addikt

Szakasztörésekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.