Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2351) DrojDtroll válasza Zola007 (#2350) üzenetére


DrojDtroll
addikt

(#2352) Zola007 válasza DrojDtroll (#2351) üzenetére


Zola007
veterán

éaz is megvolt
az a wicc, hogy ha "weblap" formátumban mented akkor nem nyúl a képekhez, ha "weblap, szűrt", akkor lenyomja őket 72 dpi-re
Ez még nem lenne gond, mert elmentené az ember "weblap"ként, aztán a jó képeket áthúzná a "weblap, szűrt" mappájába.
Csak éppen nem ugyan olyan formátumban menti őket. Vegyesen jpg és png, de mindegyik máshogy. 200-300 képnél meg nem buli átnevezgetni :(((
LibreOfficet ajánlottál, azzal is megpróbáltam, a képeket jól menti, de a html kódján nagyon sokat kellene utólag faragni.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#2353) DrojDtroll válasza Zola007 (#2352) üzenetére


DrojDtroll
addikt

de miért fontos, worddel html csinálni?

(#2354) Zola007 válasza DrojDtroll (#2353) üzenetére


Zola007
veterán

formázásokat meg akarom tartani és nincs kedvem 200 dokumentumot megírni html+css-ben

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#2355) DrojDtroll válasza Zola007 (#2354) üzenetére


DrojDtroll
addikt

És nem volna valamilyen értelmes doc to html konvertáló?

(#2356) Zola007 válasza DrojDtroll (#2355) üzenetére


Zola007
veterán

teljesen jó, tudsz ajánlani offlinet?
online/feltöltős nem jó, intranetre készül az anyag

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#2357) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Valaki tudna segíteni?
Eltűnt a Word2016-ból a helyesírás ellenőrzés. Ha egy már korábban létrehozott dokumentumot megnyitok, akkor abban működik, pl. megváltoztatok benne egy szót, akkor jelzi, hogy hibás. Azonban újonnan létrehozott dokumentumban semmit. :F
Az az érdekes, ha egy korábbi worsd-ből kiméásolok egy mondatot, és azzal kezdem az új wordot, hogy beillesztem ezt a random mondatot, akkor már megy :W
Pár hete angolul használom a gépet, de az Office-t az magyar nyelvű.
Valakinek van ötlete, mit tudnék ezzel kezdeni?
Előre is köszönöm!

(#2358) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy 10 oldalas Word dokumentum, amiben a szövegek között van egy táblázat. A táblázat kb. 3 sora átnyúlik egy másik oldalra. Ezen az oldalon nincs is semmi más, csak a táblázat 3 sora. Az azt követő szöveg csak a 3. oldalon kezdődik el. Tehát olyan, mintha a táblázat mögött lenne egy oldaltörés. De nincs semmi! A "minden látszik" gomb sem mutat semmit. Sőt, a második oldalon nem is tudok a táblázat alá kattintani.

Mi lehet a probléma, hogy tudnám azt megoldani, hogy a táblázat alatt közvetlenül a szöveg folytatódjon?

(#2359) KMT válasza tonermagus (#2358) üzenetére


KMT
addikt

Én a táblázat tulajdonságainál a szöveg körbefuttatása beállítás körül nézelődnék.

(#2360) lenkei83


lenkei83
tag

Sziasztok!

Word 2016-ban próblálom körlevélben a számformátumot beállítani, de nem igazán akar úgy működni ahogyan szokott.
Alapesetben így néz ki a mező: {MERGEFIELD DB} és azt szeretném ha így nézne ki: {MERGEFIELD DB \# $,0.00}. Na most ennek ez lesz az eredménye:$,0.00
Lehet valami bug a 2016-ban, vagy nem látoma fától..? :W

Köszi
P.

(#2361) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Szakdogában szeretném megcsinálni az irodalomjegyzéket, de ilyen förmedvényt generál ez a drága word:

Hogyan tudnám ezt kulturálttá tenni?
Pl úgy, mint itt: [link]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#2362) KMT válasza TheProb (#2361) üzenetére


KMT
addikt

Az első olyan dolog, amitől ocsmány, az a sorköz. De gondolom, ezt nem akarod a doksikban egységesen csökkenteni. :U

A többi: függő bekezdés (jobban beállítva), elválasztás. Esetleg balra zárt bekezdés.
Vagy mivel a webcímet nem választja el, ezért beteheted mindenhol új sorba (vagy shift+enter), és akkor nem húzza szét a felső sort.

(#2363) TheProb válasza KMT (#2362) üzenetére


TheProb
veterán

Tehát akkor muszáj lesz manuálisan szerkeszteni, soronként. Ettől féltem...
Közben nézegettem, hogy ha változtatom a stílust, IEEE-ről másra, akkor jóval emberibben néz ki, viszont ugye az viszi magával a hivatkozásokat is, nem csak az irodalomjegyzéket. Valamint mint ha a margókat és formázási lehetőségeket se tudnám úgy alakítani, ahogy szeretném (az irodalomjegyzékben).

De ha lesz időm, akkor átalakítom szöveggé, aztán soronként megcsinálom kulturáltra. Köszi a tippet.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#2364) KMT válasza TheProb (#2363) üzenetére


KMT
addikt

Használhatsz formátummásolót. Vagy beállíthatsz egy új stílust, amire formázhatod az egészet. A margókat meg "megtöri" a szakasztörés. Lehet ez egy külön egyedi szakasz.

(#2365) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Helló!

Segítségre lenne szükségem.

Windows 8.1 van fent, nem rég lett telepítve, majd rá az Office 2016.

Fontos munkát készítek word-ben. Egy ideig volt helysírás ellenőrzés (pirossal alá volt húzva, ami nem volt helyes).
Majd ez a beállítás szépen "eltűnt"
Igaz közben másoltam pdf-ből word-be, de nem csak az az egy fájl nem működik, hanem egyik sem.

A beállításoknál már megcsináltam mindent, amit csak lehetett, de semmi. (fájl, beállítások, nyelvhelyesség)

Most azt írja nincs telepítve a nyelvhelyesség ellenőrző program, de ha nincs, akkor már elsőnek sem ellenőrzött volna. Próbáltam volna feltelepíteni a microsoft honlapjáról, de nem ment.

Sehogy nem akar működni. Ccleaner-rel kitöröltem a felesleges adatokat, majd töröltem a programot, aztán ismét fel, de semmi nem segít.

Pedig nagyon fontos lenne.

Valakinek valami ötlet esetleg?

Köszönöm.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#2366) Fleed


Fleed
aktív tag

Hali! Hogy tudom megcsinálni EZT, hogy a 3. címsorom számozás legyen (3.1.1), ne pedig egy fekete sáv. Próbáltam címsor módosításon belül szerintem mindent, de nem jön helyre. :/ Bármit csinálok, törlöm a címsort, újra csinálom, akkor is vissza áll. Lehetetlen megcsinálni rendesre.

[ Szerkesztve ]

(#2367) KMT válasza Fleed (#2366) üzenetére


KMT
addikt

Talán a legegyszerűbb, ha megformázod, ahogy jó, és abból csinálsz egy új saját stílust.

(#2368) Fleed válasza KMT (#2367) üzenetére


Fleed
aktív tag

Nem lehet, mivel a számozásos felsorolás, az már megjegyezte. Szóval ha be akarom rakni pl 3.2.1 nek akkor egyből olyan fekete lesz és formázni azt már nem lehet.

(#2369) Creepy


Creepy
tag

Üdv!

Egy nagyon alap kérdést szeretnék feltenni. Adott egy word dokumentum, amit szerkesztés után felszeretnék tenni a google driveomba. Na most ugye, elég hosszú a dokumentumba lévő tartalom, ezért a lapokat össze akarom vonni, hogy egybe legyenek a feltöltés után. Mert utálom, ha írok egy nagyon hosszú mondatot az egyik lap végénél, és átcsúszik a másikoldalra! Na, és ezt hogyan tudnám megcsinálni?

A válaszokat előre is megköszönöm!

[FOTÓK] https://500px.com/domass & [GRAFIKÁK] https://www.behance.net/galambdominik

(#2370) DrojDtroll válasza Creepy (#2369) üzenetére


DrojDtroll
addikt

(#2371) Traxx


Traxx
őstag

Sziasztok!

Belefutottam egy problémába, amire sajnos eddig nem tudtam megoldást találni. Van rengeteg dokumentumom, amelyek megegyező felépítésűek, mindegyik 3 oldal, és mindhárom oldalon van 1-1 kép (a képek azonosak, logóról van szó). Ezeket szeretném lecserélni, szintén azonosakra. Olyan külső programot már találtam, amivel 1 oldalas dokumentumnál megoldható a csere, és / vagy az első oldal első képét cserélné le, de olyan megoldást nem, ami mindent lecserélne egységesen bárhol. Nekem pedig pont erre lenne szükségem, mivel a 3 megegyező képen felül nincs más, amit érintene. ~200 dokumentumnál meg nem olyan jó buli a Ctrl+C CTRL+V :D

Tudtok valamilyen ötletet adni?

Köszönöm :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#2372) Creepy válasza DrojDtroll (#2370) üzenetére


Creepy
tag

Köszi a választ. Megpróbálom.

[FOTÓK] https://500px.com/domass & [GRAFIKÁK] https://www.behance.net/galambdominik

(#2373) -Zerg-


-Zerg-
tag

Sziasztok!
Lehet, hogy volt már, de hátha tudja valaki kapásból:
Word 2013-ban mit kell beállítani, hogy mutassa a margókat?
2010.ben működik a Beállítások - Speciális - Szövegrészhatárok bepipálásával.
A 2013-ban (üres dokumetumnál) csak az első sort keretezi be, ha enter nyomok, akkor soronként keretezi.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá.

(#2374) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok

10. oldalon szeretnék kezdeni egy oldalszámozást 1-ről. Beraktam egy szakasztörés Új oldalra című szakasztörést a 9. oldalra, így jók a szakaszok. 10. oldara berakom az oldalszámot, 1-el kezdődve, jó. Alatta lévőkre nem rakja be. Kézzel berakom oda is, így jó. Viszont 0-9-ig is akkor berakja. Hogy van ez? 2 szakasz van és szép sorban vannak.

(#2375) nemlehet


nemlehet
őstag

Üdv!

Utólag kerültek ki formai követelmények egy beadandómhoz, ahol előírták, hogy az egyenleteknek milyen betűtípussal kell lenniük. Természetesen nem jó az alap calibri math, ezért át kéne állítani ISOCEPEUR-ra.
A probléma az, hogy ha átrakom az egyenlet kijelölése után a betűtípust semmi sem történik. Simán írni tudok vele egyenleten kívül, tehát megfelelően fel van telepítve.
Ha egy mód van rá nem írnám be újra az egyenleteket, mert elég sokáig tartott így is kiizzadni. Van erre valami megoldás?

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#2376) Sasos válasza nemlehet (#2375) üzenetére


Sasos
senior tag

Szia!

LINK
Alapesetben, csak egyesével kijelölgetve az egyenleteket, egyesével tudod állítani a betűtípust.
Esetleg szedd le e kutoolt és nézd meg, hogy mit enged a trial verzió. Vele kijelölhető egyszerre az összes egyenlet a dokumentumban.

(#2377) B4ndiBuild3r


B4ndiBuild3r
tag

Sziasztok!

Szakdolgozathoz követelményként 4,3,3,3 margóbeállítást kérnek. Ha így állítom be, akkor nyomtatásban nagyobb méreteket ad. A méretek lecsökkentésével tudom elérni a kívánt méretet, de viszont ebben az esetben a margó és a lábjegyzet nincs egy vonalban.

Mit tudok ilyenkor tenni?

„We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

(#2378) artiny


artiny
őstag

EXCEL-WORD 2003 - hogyan tudom megforditani a tablazatot ha wordbe bemasolom 90-fokkal?

[ Szerkesztve ]

(#2379) DrojDtroll válasza artiny (#2378) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Teljes oldalas?

(#2380) artiny válasza DrojDtroll (#2379) üzenetére


artiny
őstag

Csináltam rola kepet: http://i.imgur.com/LtUCGZE.png

Ha fekvotajolasba masolom be, akkor jo. De ha vissza allitom alloba, azutan megint elcsuszik az egesz,kimarad belole valami.

A dokumentumban pedig allohelyzetbe kene,hogy legyen a lap .

(#2381) KMT válasza artiny (#2380) üzenetére


KMT
addikt

Ehhez az oldalbeállítást kell fekvőre tenned (majd a margóhoz igazítani a táblázatot).

(#2382) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

2016-os Word-ben lenne szükségem egy feladathoz az elválasztásnál az elválasztási zónánál egy meghatározott értékre, de ez a funkció inaktív.

A fájl eredetileg .doc kiterjesztésű volt, de át kellett menteni .docx-re a kompatibilis üzemmód miatt.
A .docx nem tudja ezt a funkciót már vagy valahol máshol kell keresnem a problémát?

(#2383) artiny válasza KMT (#2381) üzenetére


artiny
őstag

De hogyan tudom azt megoldani,hogy ha vissza allitom alloba, akkor ugy maradjon ahogy be lett allitva fekvobe? valahogy lehet rogziteni?

(#2384) DrojDtroll válasza artiny (#2383) üzenetére


DrojDtroll
addikt

szakasztörésekkel,

és amikor a tájolást állítod be, akkor be tudod állítani, hogy csak az adott oldalra vonatkozzon

(#2385) KMT válasza artiny (#2383) üzenetére


KMT
addikt

Szerintem itt már nem tudjuk, hogy mit akarsz. Az előző válaszolónak úgy jön le, hogy több oldalról van szó. Én meg úgy értem, hogy állítgatni akarod álló és fekvő közt, de hogy minek...
A bal oldali képen a táblázat aktív, ezért a menük között fent megjelent kettő új. Na ott tudod beállítani, hogy hogyan nézzen ki a táblázat az oldalon belül. Mint ahogy írtam, van olyan, ami a margóhoz húzza szét.

(#2386) Traxx válasza Traxx (#2371) üzenetére


Traxx
őstag

Erre a kérdésre van valakinek ötlete? :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#2387) DrojDtroll válasza Traxx (#2371) üzenetére


DrojDtroll
addikt

[link] :F

valahogyan fűzd össze a dokumentumokat és ezzel a módszerrel már el is tudod intézni

(#2388) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Kis segítség kellene.
Adott egy álló tájolású word dokumentum aminek a kötésmargója felül van.
Mivel két oldalas nyomtatást szeretnék a másik oldalra alulra kellene tenni a kötés helyét.
Viszont ilyen beállítást nem találtam.
Margó tükrözését csak bal oldalt lévő kötésmargóra enged.
Függőleges hajtás beállításakor viszont fekvő tájolásra forgatja a dokumentumot.
Mi a megoldás, hogy úgy csinálja ahogy nekem kellene?

üdv

(#2389) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!

Egyik ismerősöm csinált valami dokumentumot otthon a gépén a gyerekkel, majd a végén az egész .asd formátumba lett elmentve, mert mellékattintottak. Most nem tudják megnyitni, mert maga a word se tudja felismerni. Utánajártam, ez a formátum a word saját ideiglenes fájlja, ami törlődik ha bezárjuk a programot. na most hiába keresgélek a neten, sehol nm találok rá megoldást, mivel lehetne ezt helyreállítani vagy megnyitni.

Tudnátok ebben segíteni, mi a megoldás???

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#2390) rlazol


rlazol
addikt

Sziasztok,

MS Word 2007.
van egy lista, aminek elemeit szeretném A., B., stb módon megjelölni. a gond az, hogy a listaelemek többsége úgy kezdődik, hogy "a." mivel artériákról van szó. És amikor rákattintok a listázásra, ezeket lenyeli. Nyilván létezik gyalogkakukk módszer (az "a."-t kicserélem XF.-ra mad vissza) de örülnék, ha lenne valami egyszerűbb beállítás, hogy ezt ne csinálja, tudtok ilyet?

köszi!

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#2391) zeusz55


zeusz55
senior tag

Sziasztok!

Nagy segítségre lenne szükségem! Nagy nehezen összeollóztam egy 4 oldalas szülinapi menetrendet asszony bnőjének szülinapra hétvégére, és vinném dekoroshoz nyomni, de van benne minden, kép, háttér, extra betűtípus, és bármibe mentem szétesik... pdf jpg... hogy tudnám neki elvinni hogy ő is azt lássa/nyomja amit én?

Word 2007

Hálás köszi

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#2392) rlazol válasza zeusz55 (#2391) üzenetére


rlazol
addikt

Ilyen feladatra a word nem igazán alkalmas. Szerintem tedd át powerpointba és onnan pdf-be.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#2393) zeusz55 válasza rlazol (#2392) üzenetére


zeusz55
senior tag

Aha... "tedd át" alatt mit értesz?

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#2394) zeusz55


zeusz55
senior tag

Noh odáig eljutottam hogy ne essen szét, de az istennek nem akarja a háttérnek berakott montázsszint azt a papir szint elmenteni, mindenhol fehér a háttér... erre ötlet?

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#2395) rlazol válasza zeusz55 (#2393) üzenetére


rlazol
addikt

tedd át= csináld meg powerpointban, jobban jársz.
ha a háttér egyszínű, akkor nyomtass olyan színű papírra, jobban fog kinézni és egyszerűbb, mint a worddel való baszakodás.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#2396) zeusz55 válasza rlazol (#2395) üzenetére


zeusz55
senior tag

Koszi pdf kreator 600fpis tiff tomoritese bizonyolut a legszebb verionak... csak a hatter itt is kuka... es nem tudom mi lesz feher es papirszinu... mimdegy koszi!!

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#2397) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok,

Word 2007-ben hogyan tudom eltüntetni, hogy ha kijelölök szöveget, ne ugorjon föl a formázási lehetőségek ablak?

köszi!

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#2398) cellpeti


cellpeti
veterán

sziasztok!

tartalomjegyzékre is szeretnék oldalszámot tenni, de sehogy se sikerül. Ötlet?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2399) rlazol válasza cellpeti (#2398) üzenetére


rlazol
addikt

Nekem alapból tesz rá.
Hányadik oldalon van? Előtte utána van számozás? Manuális vagy automata tartalomjegyzék?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#2400) Wolfskin


Wolfskin
őstag

abban szeretnék segítséget kérni, hogyan lehet
word 2007-ben

alapértelmezettként beállítani azt, hogy a nézet 120% legyen?
ekkor egy lap van a képen, kb akkor mértben, mint a bevált word 2003 esetén volt.

A 2007 alapból betesz egy kis téglalapot a kép bal szélébe, minden doksi megnyitása után először állítgatnom kell a csuszkán. nem lehet ezt is használhatóvá tenni, mint a régit, hogy rögtön normális méretben induljon? Tudom, hogy a user-szívatás fontos policy a ms-nál, de hátha...

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.