Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) Serius1974 válasza Fire/SOUL/CD (#1900) üzenetére


Serius1974
tag

Köszönöm.

(#1902) Salex1


Salex1
senior tag

Lehetséges WORD-ben valahogy megoldani, hogy az egyik helyen beírt szöveg, jelenjen meg több helyen?
Van egy több lapos doksi, és nem szeretem mindig mindenhol módosítgatni.
Pl több lapon is szerepel NÉV: xyz és AZONOSÍTÓ: 123 és ezek többször előjönnek a doksiban...

(#1903) ANT válasza Fire/SOUL/CD (#1900) üzenetére


ANT
őstag

Bocs a késői reagálásért. Mindent így csináltam, ahogy leírtad, mégsem akart működni.
Röviden összefoglalva: user error volt. :B

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1904) localhost válasza Salex1 (#1902) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Igen, lehetséges.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1905) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok,

van egy word doksim, ami egy sharepointos tárhelyen van. A Wordben a Dokumentum tulajdonságai - kiszolgáló résznél látszanak, hogy milyen plusz mezőket lehet kitölteni.

Hogy tudom megcsinálni, hogy ezek a tulajdonságok a szöveg részen is megjelenjenek?

Kész mudolok\Mezőnél keresgéltem, de nincsenek ott.

MZ/X

(#1906) mefistofeles

Skacok! Régen csináltam ilyent és tökre elfelejtette....
Egy kép köré szeretnék körív mentén szöveget írni, hogy tudom ezt megoldani?
Vagy jobb lenne erre a PowerPoint? :F

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#1907) mefistofeles válasza mefistofeles (#1906) üzenetére

ClipArt ban megoldottam.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#1908) Salex1 válasza localhost (#1904) üzenetére


Salex1
senior tag

Köszi, kicsit ki tudnád fejteni, hogy kell?

[ Szerkesztve ]

(#1909) bexinho23


bexinho23
őstag

Sziasztok!

Nekem egy olyan kérdésem lenne a 2013-as Word-del kapcsolatban, hogy készítettem egy sablont. Egyéni sablonként meg is jelenik a kezdőoldalon, viszont én egy olyan megoldást szeretnék, hogy a Word indításakor automatikusan a saját sablonom induljon el, ne a MS által készített alapsablon.

Illetve még az érdekelne, hogy a sablon oldalon lévő minden sablonnak van egy főképe. Azonban az egyéni sablonnak nincs. Miként oldható meg, hogy a sajátomé is kapjon egy képet?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#1910) habenka


habenka
csendes tag

Sziasztok!
Adódott egy kis gondom a Worddel: Office 2013-at használok.
Ma reggel megnyitottam egy Word file-t, amit kb. minden nap használok, már évek óta. Azt vettem észre, hogy nem tudok beilleszteni tabulátort.
Ha a tabulátort nyomkodom, akkor persze beljebb viszi a szöveget, de eltűnt az a funkció, hogy ha pl. megnyomom a tabot, akkor fent a vonalzónál tudom állítani, hogy pontosan mennyire menjen be.
A bal felső sarokban (még a szerkesztőfelületnél), ahol ki tudom választani, hogy milyen tabulátort szeretnék használni, csak egy fehér négyzet van és nem tudok semmit választani. Alapból egy balra zárt tabulátor szokott ott lenni.
Valamint a behúzás kis gombok is hiányoznak a vonalzóról.

Ez több száz Word dokumentumomat érinti, ami valószínűleg még egy forrásból ered (ezek a dokumentumok árajánlatok és ha újat csinálok, akkor mindig egy régit veszek elő és írom át).

Az összes többi Word file-al nincs ilyen problémám.

Már túl vagyok rajta, hogy újratettem a komplett Office-t, de nem segített az sem.

Két barátomnak küldtem ár ilyen file-t és ha ők ezt megnyitották, akkor nekik nem volt ilyen problémájuk.

Valaki találkozott már hasonlóval?
Van valakinek valami ötlete, hogy hogyan lehetne ezt megoldani?

Előre is köszi!!!!

(#1912) Maarki


Maarki
aktív tag

Hellotok!

A segítségeteket szeretném kérni 2007 officban van olyan lehetőség beállítás ami a veszőket is ki javítja ha, nem írtam vagy ha, esetleg olyan helyre írtam ahová nem kell válaszotok előre is köszönöm!

üdv:

Maarki

(#1913) petakpa1


petakpa1
őstag

Word 2007-ben dolgozunk többen egy dokumentumon, korrektúrát alkalmazunk, hogy lássuk ki mit módosított a szövegezésen.

Két problémánk van:
i) A dokumentum mentését követően már nem látszik az, hogy ki mit írt bele, csak annyi, hogy az az eredeti szöveghez képest módosítva lett, de az már nem, hogy ki által? Gyakorlatilag a mentéssel együtt egységesíti az összes korrktúrát, mintha azt ugyanaz az egy szerzuő tette volna bele, holott többen voltunk. Valami dokumentum szintű beállítási probléma lehet, mert más dokumentumnál simán megmarad, hogy ki mit írt bele.

ii) A főszöveg mellé jobb oldalt kis buborékba beírt megjegyzések olvashatalanok, a buborék mérete annyira pici, hogy olvashatatlan a megjegyzés? Hogyan lehetne a buborék méretét növelni. Ezzel már korábban is küzdöttünk, de nem sikerült megoldani, még az itt javasolt módon sem. Ténlyeg lehetséges, hogy bug-os a word?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#1914) bepken


bepken
veterán

sziasztok!

sablont szeretnék létrehozni, ahol egyszerűen lehet képet beilleszteni. ha jól emlékszem régebben találkoztam olyan dokumentummal, ahol meg volt adva egy mező, ahova a kép kerül, és ha ide kattintottam, akkor felugrott a tallózás.
gondolom ezt valahol az objektum beszúrásnál kell keresnem, de nem igazán találom....

tudnátok segíteni? :)

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#1915) akyyy


akyyy
senior tag

van 2 dokumentum fájl egyenként 1-1 oldalall. hogyan tudom őket egyszerre kinyomtatni úgy, hogy feljöljön a beállítás ablak?

az egyik doksi az egyik oldal lenne, a másik pedig a hátulja. ha total c. be kijelölöm és jobb gomb nyomtatás, akkor beállítás nélkül ráküldi valahova, és az nem jó.

az nem jó megoldás, hogy az első dokumentumba beszúrom a második tartalmát. ez lenne tény, a legjobb de nem lehet valami miatt :)

(#1916) KMT válasza akyyy (#1915) üzenetére


KMT
addikt

Nem egyszerűbb játszani a papírral? :U

(#1917) akyyy válasza KMT (#1916) üzenetére


akyyy
senior tag

2-3 klikk és nyomtatja is a 2 oldalas nyomtató, és csak a kész papirokat kéne kivenni. igy meg kinyomtatok vagy 40 oldalt, átmegyek, megfordítom, beleteszem, ráküldöm megint azt a 40 oldalt, aztán kiderül hogy szarul tettem bele... :DDD

Ezért lenne jobb ha valahogy tudná a word hogy 2 dokumentum egynek számít.

(#1918) KMT válasza akyyy (#1917) üzenetére


KMT
addikt

Akkor meg pdf-esítsd és azokat fűzd össze szoftveresen.

(#1919) akyyy válasza KMT (#1918) üzenetére


akyyy
senior tag

próbáltam beszúrni a második fájl tartalmát 2. oldalra az első dokumneutmhoz, de mivel teljesen különböző margókat használna a kettő, szétcsúszik az egész. :( elég rossz, hogy nincs rá valami jó megoldás Microsoftól.

(#1920) KMT válasza akyyy (#1919) üzenetére


KMT
addikt

Talán a jól bevált szakasztörés segíthet még.

(#1921) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

üdv word2007-ben dokumentumhoz csatolnék egy fotót, úgy, hogy az ne két sor (szöveg) között legyen hanem mellettük (tehát a szövegtől függetlenül, attól balra vagy jobbra; a szöveg ne mozduljon el, ne csússzon lejjebb egy sorral stb.). mivel tudom megoldani?

(#1922) bepken válasza Johnny Cage (#1921) üzenetére


bepken
veterán

én az ilyesmit "szöveg mögé" igazítással szoktam megoldani. ilyenkor nem tördeli a sort, ráadásul oda teszem, ahová akarom

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#1923) Johnny Cage válasza bepken (#1922) üzenetére


Johnny Cage
addikt

ezt kerestem, köszi.

(#1925) ricshard444


ricshard444
veterán

Sziasztok

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehetne beállítani úgy a grafikont, hogy a 119/77 (átlag/minimum) ne adódjon össze, hanem akadjon meg a 119-s értéknél? /tehát most: 119 + 77/

Gyakorlatban ez a gond:

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#1926) wwhy


wwhy
veterán

Word 2013-at szeretnék használni, de a francia és román nyelven W2010-ben írt szövegek mellékjeles szavait mind aláhúzza, hogy helytelenek :( Jobb klikkre felajánlja ugyanazt a szót, ugyanazzal a mellékjeles betűvel, ha elfogadom, akkor nyilván helyes. De így nem lehet többezer doc-ot átjavítgatni ... Valakinek tippje?

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#1927) akyyy


akyyy
senior tag

van egy wordom hogyan lehet bele ilyen "vonalakat, vonalzókat" húzni, amik nyomtatásba nem látszódnának, de a gépen igen? mivel nem üres lapra nyomtatnék hanem olyanra amin már van egy két ábraféleség", és igy be tudnbám pozícionálni hogy hova fog esni a szövegem.

(#1928) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!

Egy dokumentumban szeretnék beírni időt (hh:mm) és dátumot (éééé.hh.nn).

A dátumot megtaláltam, hogy hogyan lehet egy "naptárból" kiválasztani. Microsoft Date and Time Picker Control 6.0 (SP6). A nevében szerepel az idő is de csak a dátumot lehet vele megadni.

Tudtok-e megoldást, hogy az időt is valami hasonló módon, egérrel kiválasztva lehessen megadni?
Nem feltétel, hogy egyben legyen az idő és a dátum is.

köszi

(#1929) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Sziasztok!

Frissítettem 2013-as verzióra, és akadt egy kis problémám.

Wordben mikor körlevelet készítek, és meg akarom nyitni az Excel adatbázisom DDE-n keresztül, akkor a következő hibaüzenetet kapom:
"A Word a feladat végrehajtásához nem tudott DDE kapcsolatot létesíteni a következővel: Microsoft Excel."
(Közben pedig megnyitja az Excel dokumentumot, aztán be is zárja.)

Excelben az ignorálás kikapcsolva, fél napja a netet böngészem de még semmi, viszont a formázás miatt kell a DDE, 100 db dokumentumot kéne legenerálnom.

Az is jó lenne, ha DDE helyett valami más módon tudnám behozni az adatbázist úgy, hogy a formátumokat és mértékegységeket is átemelje Excel-ből.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv:
Balázs

(#1930) rushty


rushty
senior tag

Hi!

2003-as... office/word van, alkalmazás (memóriára panaszkodva, de hát...) összeomlott, de úgy hogy nem maradt utána köv. megnyitáskor, az el nem mentett dokumentumok, hogy helló itt van stb.
~WRS0001.tmp két ilyen fájl van, a méretéből következve kb. ezek lehettek megnyitva,
(ez a C:\Documents and Settings\Fa\Local Settings\Temp-ből )
hogy tudom ezt betölteni a Wordbe (szabályosan vagy úgy hogy megfeleljen, ami volt [elmentetlen dok állaga, ugyanazon tartalma]?

krixkraxot konvertál | "! (milyen kódolást kell választani??

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#1931) rushty


rushty
senior tag

.tmp fájlokból szeretnék .doc-ot, az összeomlás előtti állapotot betölteni! :F
Hogyan lehetséges ez?

Revolut meghívó pü-ben

(#1932) jbarnus


jbarnus
csendes tag

Sziasztok!

Van több, mint 3000 Word fájlom. ( doc, docx, odt )

Ezeket szeretném átkonvertálni PDF-be, de egy örökkévalóság lenne, amíg megnyitnám őket a Word 2007 programba és a mentés másként/ PDF lehetőséget használnám.

Van online sok ilyen converter program, de az is sokáig tart, ráadásul nem mindig jó a végeredmény.

Tudtok ajánlani progit e célra?
Amibe csak betallóznám a fájlokat és konvertálás.

Köszönöm a segítséget,
Üdv,

(#1933) klambi


klambi
addikt

Szevasztok!

olyan gondom lenne, hogy jött egy doksi Univers betűtípussal, ami w7 alatt 2010ben nem jól jelenik meg, de a saját laptopomon w8.1 2010 ben meg jól...
A fontmappámat installáltam a w7-en és nem lett jó, ezért kérnék tanácsot vagy ötleteket...
:F :R

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#1934) ACE-


ACE-
addikt

Ez mitől alakul ki? Csak újraindítás segít rajta de mindig előjön:

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1935) looser


looser
addikt

Sziasztok, nem tudjátok, hol kapcsolható ki 2010-es wordben az, hogy ne csináljon semmit automatikusan, ne akarjon felismerni semmit, átalakítani, behúzni, formázni stb, csak majd ha én azt szeretném a végén?

Üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1936) localhost válasza looser (#1935) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Pontosabban ? :R

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1937) looser válasza localhost (#1936) üzenetére


looser
addikt

Az igazat megvallva egy weblapról ollózok össze egy tananyagot és ott kijelölöm, másolom, beillesztem és 95%-ban jól jelenik meg, de van, hogy címsorokat szeretnék beiktatni, amely (fő)sorszámot kap, de akkor fogja és az előzőleg beillesztett szövegrészben is behúzza a bekezdéseket és beszámozza, amikor ezt a címsort bemásolom. Igazából annyi kellene, hogy ne formázzon semmit automatikusan :-)
Pld. beírok valamit, eléírok egy számot, ponttal és átírja nekem egy másik számra, amelynek vélt előzményeit meg is találom a szövegben. Na ezt nem szeretném :-) Gondoltam, esetleg wordpadben megszerkeszthetném, az is elegendő lenne (notepad nem, mert vannak benne képek) és utólag illeszteném wordbe és adnék neki egy megfelelő formázást. Szóval csak illessze be és ne nyúljon hozzá, s amikor magam is olyasmit csinálok ami szerinte hasonlít valamire amivel tennie kéne valamit, ne tegye :-)))

Üdv és köszi :R

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1938) looser válasza localhost (#1936) üzenetére


looser
addikt

Minden kikapcsoltam a Nyelvi ellenőrzés\Automatikus javitási beállításoknál és végre azt teszi, amit én szeretnék :-)
Megszerkesztem a nyers szöveget és a végén formázom az egészet, ahogy szeretném. Szuper :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1939) localhost válasza looser (#1938) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Én mást javasoltam volna, csak hosszabb lélegzetű hozzászólást terveztem, mire rászántam volna magamat, hát tessék :-)
Murphy: Nem is probléma az igazán, ami három nem alatt nem oldódik meg magától! :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1940) looser válasza localhost (#1939) üzenetére


looser
addikt

Így is respect, Sir :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1941) localhost válasza looser (#1940) üzenetére


localhost
Közösségépítő

ami három nem alatt >>> Jav ami három nap alatt nem ... (vagy valami ilyesmi)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1942) pete_21


pete_21
addikt

Sziasztok!

Office 2013-om van, a Word-del kapcsolatban lenne egy kérdésem. Végjegyzetként beszúrtam irodalmi forrásokat, de van olyan forrás, amire több helyen is hivatkoztam. Ezért az ismétlődést már Kereszthivatkozásként szúrtam be. Ezzel csak az a gond, hogyha beszúrok korábbra új forrásokat, akkor a kereszthivatkozásokat a szövegben manuálisan kell lefrissíteni: rá kell kattintani a számra jobbklikkel, és Mező frissítése.
Nincs valami mód, hogy egyszerre frissítsek le minden kereszthivatkozást? Hogy ne kelljen az egész dokumentumot az elejéről átnézni, és egyesével frissíteni mindent?

Köszi a választ!

(#1943) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

Üdv.

Kéne egy kis segítség. Van egy adott szövegem amibe kéne egy kis módosítás. A probléma az volt először hogy túl nagy szóközök voltak a szavak között. Aztán persze rájöttem hogy az nem szóköz ugyanis van ahol nagyobb a távolság két szó között van ahol pedig kisebb, viszont megnéztem, csak egyszer van leütve a szóköz mindenhol. Szóval valamiért széthúzza a sorokat és emiatt látszik nagyobbnak a szóköz, szerintem.
Szóval az opció, a menü kéne ahol ezt egyszerre ki tudom iktatni hogy az egész szövegben normális szótávolságok legyenek.

Itt egy kép amin kékkel kijelöltem egy ilyen durva szótávolságot.

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1944) KMT válasza Kvelstadt (#1943) üzenetére


KMT
addikt

Ez azért van, mert sorkizártra van állítva (a szöveg jobb széle egyenes). Vagy balra húzottra állítod (de az randa, randább mint a változó szóköz), vagy bekapcsolod az elválasztást.

(#1945) Kvelstadt válasza KMT (#1944) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Az elválasztást kipróbálnám. Hol találom azt?

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1946) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

Következőt vettem észre. Az másik probléma hogy aki írta a szöveget sok entert használt.
Azt hogy a párbeszédeknél új sorba kezd az oké. De hogy a többi szöveg miért nem folyamatos azt nem értem. Szóval egy olyan kéne amivel kitörlöm a sok entert egyszerre.

Itt egy kép hogy miről is van szó. A két kijelölt részen nem értem mi értelme az enternek mivel se előtte se utána nincs párbeszéd..

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1947) localhost válasza Kvelstadt (#1946) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ezt így sehogyan, csakis átbogarászással, kézzel.
És az elválasztásra is kapnál választ, ha tudnám, melyik word változatot használod, de szerintem azóta már megtaláltad a súgóban, nem ?

Ugye?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1948) Kvelstadt válasza localhost (#1947) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Én is így gonoltam.
Végül is azóta még variáltam rajta és így nem olyan gáz az enterek.
2007-est használom és soha eszembe se jut a súgó.. :D
Viszont most megtaláltam bár hírből sincs olyan menü amit a súgó magyarázott..

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1949) C$igu$sz


C$igu$sz
csendes tag

Sziasztok!

azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy szeretném ha a dokumentumok kapnának egy folyamatos sorszámot de minden példány kinyomtatásával növekedjen a sorszám függetlenül a tartalom változásától.

Létezik ilyen?

(#1950) localhost válasza C$igu$sz (#1949) üzenetére


localhost
Közösségépítő

"Ez ebből a dokumentumból kinyomtatott egyes, kettes, hármas (1.2.3) számú példány".
Így érted? vagy én nem tudom feldolgozni ezt a két mondattöredéket:
- szeretném ha a dokumentumok kapnának egy folyamatos sorszámot
- növekedjen a sorszám függetlenül a tartalom változásától.

Légy egy kicsit konkrétabb, mert így nem tudok segíteni.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.