Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) anonymus89 válasza anonymus89 (#1994) üzenetére


anonymus89
addikt

Sziasztok!
Hogyan lehet az oldal felét megjeleníteni mondjuk egy hosszant vonallal, hogy addig dolgozhatok, formázhatok?
Egy üdvölőkártyáról lenne szó, aminek csak az egyik felére nyomtatnánk.

Tárgytalan.

Más: 2013-ban, hogy lehet teljesen kikapcsolni a korrektúrát, nyomonkövetést?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#2002) Madwe


Madwe
nagyúr

Sziasztok. Nem tudom itt tudtok e segíteni, jobb topikot hirtelen nem találtam...

Wordből szeretnénk kiküldeni egy körlevelet karácsonyi jókívánságokkal. Lenne egy háttérkép, amin lenne a szöveg. Nem csatolmányként szeretnénk küldeni. Az első probléma már megoldva: a háttérképet mindig átméretezte a kliens az ablak szélessége által: körbefolyatást választva alul felül opcióval ez megoldható, hogy fix legyen a kép.

A megoldatlan problémánk: outlookban rendesen jelenik meg, azonban gmailben, iosen tesztelve a kép külön jelenik meg, a szöveg alatta lesz, nem "rajta". Erre esetleg van valami ötletetek?

Köszi!

(#2003) KMT válasza Sasos (#2000) üzenetére


KMT
addikt

A mentés másként-nél van olyan, hogy makróbarát word dok. Gondolom, ezen van most, és ha elmented normál dokként, akkor megoldódik a dolog?!

(#2001) anonymus89:
Véleményezés fül - "változások követése" gomb.

(#2004) Sasos válasza KMT (#2003) üzenetére


Sasos
senior tag

Most "Word 97-2003-as dokumentum" formátum. Ha Word dokumentumként elmentem (docx), majd azt visszamentem 97-2003 formátumra (doc), akkor eltűnik a makró, de nem tudom, hogy a formázások esetleg módosulnak-e itt-ott. Ezért lett volna jó az adott dokumentumból kilőni a makrókat, projekteket.

(#2005) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Nem tudja valaki, hogy lehet függőlegesen középre igazítani a dokumentumomban csak egy oldalt? Azt megtaláltam, hogy az összeset hogyan lehet, de nekem csak egyet kellene.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#2006) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok!

sos-ben tudna valaki segíteni, hogy hogy oldhatnám meg, hogy az oldalszámozást ne az első oldaltól kezdje? pontosabban van 3 külön doksim, amit be kell szúrnom elé, külön nyomtatva, oldalszám nélkül. az oldalszámozás magában az általam írt cuccban a 4. oldaltól kellene, hogy kezdődjön, 4-s számmal. nézegettem már a google-t, de csak nem tudom tető alá hozni, amit találok.

köszi előre is! :R

ui.: 2010-es Word.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2007) hoffman_ válasza hoffman_ (#2006) üzenetére


hoffman_
nagyúr

senki többet harmadszor?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2008) Sasos válasza hoffman_ (#2007) üzenetére


Sasos
senior tag

Szia!

Lapelrendezés-->Oldalbeállítás-->Töréspontok-->Szakasztörés
Beszúrod a megfelelő szakasztörést a kívánt helyre, majd a láblécbe duplán kattintva a Tervezés fülön, a navigációnál csatolod az előző szakaszhoz. Így azt is beleveszi a számozásba, de ott nem lesz oldalszám, ha csak annak a szakasznak is be nem állítod külön.

Már ha jól értem, hogy mi a terv...

Szerk: Én 2013-at használok, de 2010 alatt se lesz nagyon másként emlékeim szerint...

[ Szerkesztve ]

(#2009) hoffman_ válasza Sasos (#2008) üzenetére


hoffman_
nagyúr

üdv!

ezt én is megtaláltam, de ez túl macerás, legalábbis számomra :) ennél sokkal egyszerűbben meg lehet oldani, a célra, amire nekem elég, ezt találtam még tegnap: [link]

mindenesetre köszönöm! :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2010) JamesHolden


JamesHolden
aktív tag

Sziasztok,

Létezik Word-ben olyan beállítás, hogy a tálca vagy bezár gombbal nem a tálcára teszi le az adott dokumentumot hanem az óra melletti területre? És onnan is lehessen 1 kattintással megnyitni?

Köszi

(#2011) localhost válasza JamesHolden (#2010) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Beépített funkcióban ilyen nincsen. Talán valami külső program...

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2012) spe88


spe88
senior tag

Hali,

Tud valaki olyan programot, ami helyettesíti a Mathtype-ot és használható?
Konkrétan létezik olyan progi, ami úgy beépül a Wordbe hogy azt Wordben lehessen módosítani? Ne egy képfájlt szúrjon be Wordbe!
Egyébként arra lenne szükségem, hogy egy adott Excel fájl celláinak az értékét a program kezelje, ezáltal a Wordben is megváltozzon a Matek programból előtte bemásolt adat!

Folyamatosan változó excel cella adatokat kéne exportálni Wordbe, de úgy, hogy ezek komoly képletekben vannak benne, amit Worddel halál, vagy egyáltalán nem is lehetséges "begépelni", MathType-pal is viszonylag macerás, de ott tudtommal nem lehet Excel cellatartományokat megadni...

(Tehát, tőlem aztán lehet akár képfájl is a Wordben, csak változzon az adott adat, amit a Wordbe épülő matekporgram az Excel adott celláiból szed ki.)

Remélem érthető voltam :)

Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#2013) Sasos válasza spe88 (#2012) üzenetére


Sasos
senior tag

Lehet, hogy nem értem, hogy mit is szeretnél, de...

Ha Excel alatt kijelölsz, másolsz, majd Word alatt csatolással illeszted be, akkor az Excel alatt változó értékek Word alatt is változnak.

(#2014) spe88 válasza Sasos (#2013) üzenetére


spe88
senior tag

Igen hasonlóra gondolok, csak itt az abaj, hogy közbe kell iktatni egy egyenletszerkesztő programot! Mert mint tudjuk a Word-é hulladék a Mathtype határeset, de jobb kéne és olyan, ami tudja azt, amit leírtál.

Elég komplex számolások vannak excelben és nem csupán a vég-, hanem a részeredményeket is cserélni kell, ami az adott képeltben van. A képletet meg nem tudom megírni Worddel az említettek miatt!

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#2015) wwhy


wwhy
veterán

Több kört futottam már ezzel a problémával, de még mindig nincs rá megoldás :(
Esetleg valakinek ötlete, tippje :F

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#2016) Sasos válasza wwhy (#2015) üzenetére


Sasos
senior tag

Ami (fél) megoldás lehet, hogy készítesz egy makrót, amiben a "régi" karakterre keresel és cseréled az "új" megfelelőjére. Persze egymás után fusson le az összes érintett karakter cseréje, a teljes dokumentumon. Így benyitás után 2 kattintással, makróindítással lecseréltethetőek talán az érintett karakterek.

(#2017) xors


xors
senior tag

Sziasztok!
Oklevelet készítek, a design meg a szöveg megvan már, csupán annyi lenne a kérdésem, hogy lehetne megoldani, hogy ne egyesével kelljen a neveket, meg hogy miért kapta ráirogatni, hanem egy adatbázisból, vagy excel táblából valahogy át lehessen rakni, nyomtatás előtt.

(#2018) csferke válasza xors (#2017) üzenetére


csferke
senior tag

A Word Mail Merge funkciót használd

(#2019) xors válasza csferke (#2018) üzenetére


xors
senior tag

Köszönöm ez kellett! :R

(#2020) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok.

Most látom, hogy rossz helyen tettem fel a kérdést, szóval itt is felteszem.

[link]

(#2021) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok, azt hogyan tudom beállítani wordben, hogy a szavakat ne válassza el hanem ha nem fér ki az adott sorban akkor rakja az egész szót a következőbe?

(#2022) DrojDtroll válasza smallmer (#2021) üzenetére


DrojDtroll
addikt

"A Lap elrendezése lap Oldalbeállítás csoportjában kattintson az Elválasztás gombra, majd válassza a Nincs parancsot."

[link]

(#2023) Sasos válasza smallmer (#2021) üzenetére


Sasos
senior tag

Amúgy már ment válasz a kérdésre a másik topikban is...

(#2024) smallmer válasza Sasos (#2023) üzenetére


smallmer
őstag

köszönöm, mindenkinek :)

(#2025) jhos910


jhos910
aktív tag

Sziasztok, nem tudjátok mitől lehet ez?
Kellett egy csomó doksit formáznom a minap és néhánynál ezt írja ki de mivel mindet ugyan úgy mentettem ki ezért fogalmam sincs mitől lehet. Gugli se nagyon dobott ki értelmes találatot.

Köszi előre is!

(#2026) Sasos válasza jhos910 (#2025) üzenetére


Sasos
senior tag

Beágyazott betűtípus okozza a problémát valószínűleg. Aki eredetileg csinálta a doksit, az nem mentette bele a használt betűtípusokat? Ha igen, akkor a beágyazott betűtípus csak nyomtatásra és előnézetre van engedélyezve. Itt van némi infó a betűtípusok engedélyeiről beágyazás esetére.

A megoldás valószínűleg az lehet, hogy tiltod a fontok mentését a fájlba. Majd teljesen elölről formázod a dokumentumot.

(#2027) Kal-El


Kal-El
senior tag

Hello!
Nem tudja valaki, hogy lehetne kimenteni a Word beállításait? Különösképp a helyesírás ellenőrző szótárába felvett szavakat. (2007-es Office) Illetve, ha nem lehet, akkor valamelyik újabb változatban lehet-e?

[ Szerkesztve ]

(#2028) DrojDtroll válasza Kal-El (#2027) üzenetére


DrojDtroll
addikt

[link]

Ezt találtam.

(#2029) Kal-El


Kal-El
senior tag

Nagyon köszi!
Jónak tűnik. De ugye, ez majd csak akkor derül ki, ha újra lesz telepítve a gép :)

(#2030) DrojDtroll válasza Kal-El (#2029) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Nincs mit. :)
Remélem jó lesz, Majd írd meg ide, hogyan ment kérlek.

(#2031) Teejay83


Teejay83
tag

Sziasztok

2010-es verzióban beállítottam háttérként egy képet a dokumentumban és szeretném elmenteni pdf formátumba,de valamiért nem jól kezeli le mert a háttér többszörözve jelenik meg kis méretekben, hogy lehet ezt kiküszöbölni??

DPS Hungary- szoftverrobot fejlesztés-online marketing támogatás-rendszerek bővítése,korszerűsítése-digitalizáció-IT biztonsági tanácsadás | www.onlineasszisztens.com | www.dpshungary.eu |

(#2032) baanis99


baanis99
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy szkennelt PDF dokumentum, amit ABBYY FineReader segítségével szerkeszthető Word doksivá alakítottam. Ha elválasztás volt a sorok végén, a szavakba tesz egy ilyet ami a képen van. Kérdésem: mi ez, és hogyan lehetne eltüntetni? Egyesével kitörölni több száz oldalon keresztül reménytelen.
A válaszokat előre köszönöm!

Szerk.: 2013-as Word

[ Szerkesztve ]

(#2033) baanis99 válasza baanis99 (#2032) üzenetére


baanis99
csendes tag

Sikerült megoldani, feltételes elválasztás volt.

(#2034) mkbla


mkbla
senior tag

Üdv Mindenki!

Abban tudna valaki nekem segítséget nyújtani, hogy lehetne megoldani mondjuk 2010-es wordben(vagy akármelyikben), hogy le tudjam védeni a fejlécet és láblécet, hogy ne tudjanak bele módosítani? hanem csak a szöveget tudják a lapon írni és kész? Mint egy céges lap sablon, ahol a fejlécben van a logo, láblécben az elérhetőségek amikhez senki nem tud belenyúlni módosítani? Erre milyen megoldást lehetne találni?
Előre is köszönöm :)

''Az Open Source és linuxos rendszereknél szakértelem kell ahhoz hogy sebezhetővé tegyük a rendszert, míg a Windows esetében ahhoz kell szaktudás hogy megszüntessük a veszélyhelyzetet.''

(#2035) DrojDtroll válasza mkbla (#2034) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Most gyorsan ezt találtam.

(#2036) Telda


Telda
addikt

Hali!

Meg lehet azt makróval (vagy bármi mással) csinálni, hogy van egy folyamatos szövegem és minden szó után van egy ・ (egy ilyen pont) és ennél a pontnál nyomjon egy entert, mármint új sort kezdjen?

(#2037) Sasos válasza Telda (#2036) üzenetére


Sasos
senior tag

Keres cseréllel cseréltesd le. Ctrl+H, majd az egyebek gomb megnyom, és már szúrhatod is be a speciális karakterek közül az entert. Amúgy a pont a szavak után nem a szóköz, csak be van kapcsolva a mindent mutat opció? Ha igen, akkor a szóközöket cseréltesd enterre.

(#2038) Telda válasza Sasos (#2037) üzenetére


Telda
addikt

Köszi szépen!
NIncs bekapcsolva, ez a pont van ott.

[ Szerkesztve ]

(#2039) localhost válasza mkbla (#2034) üzenetére


localhost
Közösségépítő

A nejem elmondta a megoldást, de ez nekem is kínaiul van, majd leíratom vele... :-)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2040) localhost válasza mkbla (#2034) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Idézek szó szerint a Zasszonytól:

"A leírás Word 2013-ra vonatkozik.
Azt nem tudom, hogy kizárólag csak az élőfej, élőláb hogyan védhető le, de ha mondjuk az élőfejbe és az élőlábba tartalomvezérlőt szúrsz be (Fejlesztőeszközök szalag - Vezérlőelem csoport) és abba helyezed el a képet vagy szöveget, akkor a tartalomvezérlő tulajdonságainál beállítható a nem törölhető, illetve a nem szerkeszthető opció. Ezzel megakadályozhatod, hogy kitöröljék, illetve módosíthassák a képet vagy a szöveget.
A másik módszer, hogy űrlapot készítesz, és csak az adott bekezdések szerkesztését engedélyezed. Így az élőfej és élőláb teljesen védett lesz."

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2041) mkbla válasza localhost (#2040) üzenetére


mkbla
senior tag

Köszönöm a segítséget, mindenképp megnézem, mondjuk csak a főnöknek van 13-as word, másoknál 2003-2010ig minden összevissza. Olvastam én is ezeket a tartalomvezérlőket én is de nem találtam sehol. Persze itt is az lenne a lényeg, hogy az adott céges lap fejlécét és láblécét ne lehessen módosítani senkinek ami ki van adva (mert persze pár emberkének sikerült, és most emiatt a rendszergazdát kell szívatni a hülyeségekkel)...

Jövő héten amit lesz rá időm utánanézek, és letesztelgetem amiket mondtál, hátha megtalálom :R

''Az Open Source és linuxos rendszereknél szakértelem kell ahhoz hogy sebezhetővé tegyük a rendszert, míg a Windows esetében ahhoz kell szaktudás hogy megszüntessük a veszélyhelyzetet.''

(#2042) localhost válasza mkbla (#2041) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Véleményem és legjobb tudásom szerint a 2010-esnél ugyanott, ugyanúgy működik(#)
- de erre már nem merek rákérdezni a Zasszonynál, mert beírna két egyest, oszt' nézhetek. :Y

# az úrlapos megoldás biztosan 2010 kompatibilis. :K

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2043) localhost válasza mkbla (#2041) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nos ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2044) mkbla válasza localhost (#2043) üzenetére


mkbla
senior tag

Most belenéztem, először inaktív volt. Aztán olvasgattam még hogy akkor konvertálni is kell, ezt megtettem, innentől már tudtam beilleszteni tartalomvezérlőket. A lábléc az jónak tűnik, viszont a fejlécben van kép és szöveg is, a szöveg betűtípusával formátumával nem vagyok kibékülve. Még beszélek kolléganővel és megmutatom neki hogy mit csináljon a lappal, aztán remélem sikerül valamire jutni :)

''Az Open Source és linuxos rendszereknél szakértelem kell ahhoz hogy sebezhetővé tegyük a rendszert, míg a Windows esetében ahhoz kell szaktudás hogy megszüntessük a veszélyhelyzetet.''

(#2045) mkbla válasza localhost (#2043) üzenetére


mkbla
senior tag

most tovább foglalatoskodtam a témával, a lábléc betűtípusai sem jók, a speciális karaktereket átírja. A fejléc tartalomvezérlőbe a képet beraktam. Viszont ha előhozom a dokumentumvédelmet akkor azon minden továbbra is inaktív. :F

Még majd futok vele pár kört, de nem teljesen vágom mi lehet a baja...:F

''Az Open Source és linuxos rendszereknél szakértelem kell ahhoz hogy sebezhetővé tegyük a rendszert, míg a Windows esetében ahhoz kell szaktudás hogy megszüntessük a veszélyhelyzetet.''

(#2046) Fire/SOUL/CD válasza mkbla (#2045) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Abban tudna valaki nekem segítséget nyújtani, hogy lehetne megoldani mondjuk 2010-es wordben(vagy akármelyikben), hogy le tudjam védeni a fejlécet és láblécet, hogy ne tudjanak bele módosítani? hanem csak a szöveget tudják a lapon írni és kész?"

Nem tudom még aktuális-e a dolog, de azért leírom(nem bonyolult), hátha másnak is jól jön.

1. Hozd létre a doksit, szerkeszd meg a kívánt módon az Élőfejet és Élőlábat ill. az x oldalt
2. Dokumentumtörzsön állva (tehát ne az Élőfejben vagy Élőlábban legyél) CTRL+A (ezzel az összes oldal kijelölésre kerül)
3. Véleményezés fül/Védelem csoport/Szerkesztés korlátozása
4. Használd a képen látható beállításokat és katt az Igen, bekapcsolom a dokumentumvédelmet
5. Adj meg jelszót és OKézd le

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2047) mkbla válasza Fire/SOUL/CD (#2046) üzenetére


mkbla
senior tag

Igen köszönöm aktuális, de az a képen látható dolog továbbra is inaktiv, semmit nem tudok bepipálni meg csinálni vele.... :F

''Az Open Source és linuxos rendszereknél szakértelem kell ahhoz hogy sebezhetővé tegyük a rendszert, míg a Windows esetében ahhoz kell szaktudás hogy megszüntessük a veszélyhelyzetet.''

(#2048) Fire/SOUL/CD válasza mkbla (#2047) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hozz létre egy új, teljesen üres doksit és azon is próbálkozz. Ha így nem jelentkezik a jelenség, akkor a másik doksiban van "valami" elkettyintve/beállítva.

UI: Küldtem privet-t.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2049) clergy


clergy
csendes tag

Sziasztok!
2013-as wordben van olyan lehetőség, hogy amikor a szövegben írom, hogy pl " mint az a 4.1. ábrán is látható" akkor itt az ábra számozás is egy hivatkozás legyen? Pl ha új ábrát szúrok be elé, akkor ugye a kép alatt automatikusan ugrik a szám, de ezt kövesse az azzal megegyező szöveg is.
Előre köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#2050) localhost válasza clergy (#2049) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Igen, van.

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.