Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2651) Laox válasza Fire/SOUL/CD (#2650) üzenetére


Laox
aktív tag

De, ez az, köszönöm! :)

(#2652) Salex1


Salex1
senior tag

Összes kép egyidejű méretezésére nincs valami lehetőség? (méretezés utána F4-et ismerem)

(#2653) Fire/SOUL/CD válasza Salex1 (#2652) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Makróval megoldható.

Ez megadott X*Y Pixelre méretez (itt a példában 200*200)

Sub ResizeByPixel()

Dim i As Long
With ActiveDocument
For i = 1 To .InlineShapes.Count
With .InlineShapes(i)
.Height = 200
.Width = 200
End With
Next i
End With
End Sub

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2654) modflow


modflow
veterán

A wordben a diktálás esetén támogatott a magyar nyelv?

(#2655) Fire/SOUL/CD válasza modflow (#2654) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

WIN gomb+H és rájössz, hogy nem. :(

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2656) modflow válasza Fire/SOUL/CD (#2655) üzenetére


modflow
veterán

:(
Akkor milyen progival lehetne 1-2 óra hanganyagot bediktáltatni magyar nyelven?

(#2657) Fire/SOUL/CD válasza modflow (#2656) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Google Translate tudja, de csak 5000 betűig. Chrome-al megy csak (Edge alatt próbáltam, WebCam-be van a miki, az Edge így hibát dobot, Chrome nem)

Esetleg ITT kérdezz rá hátha valaki tud segíteni.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2658) modflow válasza Fire/SOUL/CD (#2657) üzenetére


modflow
veterán

Köszi szépen.

(#2659) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Sziasztok!
Tesóm (lány, és nem egy informatikus zseni) nem mentette el a word dokumentum (szakdoga) változtatásait, és kikapcsolt a laptop, elvesztek a változtatások.
Esetleg valamilyen rejtett könyvtárból vissza lehet hozni azt az állapotot? (temp mappa pl)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#2660) zsoltzsolt válasza ArthurShelby (#2659) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Amikor megnyit egy üres word doksit nem ajánlja fel a legutolsó fájlt? Mitha akkor kérdezné, hogy melyik változatot akarom megnyitni.

(#2661) ArthurShelby válasza zsoltzsolt (#2660) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nem sajnos

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#2662) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy a Wordben (2007 vagy akár újabban) megoldható az, hogy elmentek különböző szöveg töredékeket, amiket utána valahogy egyszerűen beszúrhatok egy másik dokumentumba?

Levelek létrehozásához lenne rá szükség, hogy egyszerűbben össze lehessen tenni leveleket és ne kelljen folyamatosan ctrl+c ctrl v módon kikeresni különböző oldalakon, pdf-en, amit be szeretnék illeszteni, hanem valahogy el szeretném menteni word templatebe (ha lehet), ahonnan könnyebben ki lehetne keresni.

Most úgy néz ki, hogy azok a bekezdések, amik kellenek el vannak mentve egy 100+ oldalas word doksiban és onnan keresgélem ki, ha kell. Erre kellene valami gyorsabb megoldás, már ha létezik ilyen. Egyáltalán van valami rá? :D

(#2663) Fire/SOUL/CD válasza ArthurShelby (#2659) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem tudom, hogy még aktuális-e, de ezen javaslatokon végigszaladhattok:
Elveszett, nem mentett vagy sérült Word-dokumentum helyreállítása

Ha a linkben leírtak nem segítettek, akkor még ezt lehet tenni, igaz kevés az esélye a dolognak, de ki tudja...
Az a lényeg, hogy egy másik gépen töltsétek le a Recuva Portable (hordozható) változatát, még mindig a másik gépen másoljátok fel egy pendrive-ra és ott tömörítsétek ki. Ezt követően dugjátok rá a "problémás" gépre és a penről futtassátok a Recuva-t admin joggal.
vagy megtalálja vagy nem.

UI: amíg az elveszett fájlokra vadásztok, addig semmit nem szabad arra a gépre telepíteni, még a netet is szüntesd meg, nehogy a Windows frissítéseket töltsön le és telepítsen stb stb, mert akkor még az a kevés esély is elkopik a visszaszerzésre, ami van...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2664) Fire/SOUL/CD válasza ForRedGlory (#2662) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Körlevélell nem lehet esetleg megoldani?
Vagy annyira különböző tartalmú és felépítésűek a leveleknek szánt doksik, hogy ezért nem jó a körlevél?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2665) gepesz13


gepesz13
tag

Sziasztok!
Wordben lehet valmit csinálni, hogy sorszám utáni pontot ne érzékelje mondatvégnek és ne jelölje meg kékkel? Valamint a pl: koncentrátum szót ne akarja kijavítani pl: sűrítményre? Nagyon zavaró.
Üdv és köszi: gepesz13

(#2666) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Valaki aki nagyon profi a wordben tudna segíteni? Az önéletrajzhoz fényképet kellene berakni fix helyre, de valamiért nem akarja.

(#2667) Fire/SOUL/CD válasza HaZsolt (#2666) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

beszúrod a képet/jobb egér rajta/szöveg körebefuttatása/Szoros

innentől mellé/fölé/alá stb írhatsz.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2668) HaZsolt válasza Fire/SOUL/CD (#2667) üzenetére


HaZsolt
őstag

Azért a helyzet nem ilyen egyszerű sajnos.

(#2669) Fire/SOUL/CD válasza HaZsolt (#2668) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Word doksiban nincs olyan, hogy "FIX" hely...(persze, lehet, nem egyről beszélünk)
Ha kifejtenéd (vagy csinálj egy FAKE doksit), akkor biztosan megérteném mi a problem és talán segíteni is tudnék...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2670) gepesz13 válasza HaZsolt (#2668) üzenetére


gepesz13
tag

Ha a fix helyet úgy érted, hogy Te adod meg a kép pontos helyzetét és méretét akkor így kellene szerintem.
Jobbklikk a képen és a "méret és pozíció" menüpont. "Elrendezés" táblán az "elhelyezés" fül alatt mindent meg tudsz adni. Arra vigyázz, hogy amiről Fire/SOUL/CD irt. A szöveg körbefuttatása fül alatt ha az alapból megadott "a szöveggel egy sorba" van kiválasztva akkor az elhelyezés fül alatt nem tudsz semmit kivlasztani. Ilyenkor a kép helyzete mindíg a kurzor.
A képre nem tudsz se fölé se alá írni.

(#2671) gepesz13 válasza gepesz13 (#2665) üzenetére


gepesz13
tag

A 2665-ös kérdésben valaki nem tudna segíteni? Kerestem mindenhol de nem tudtam rájönni mit kellene csinálni.

(#2672) Fire/SOUL/CD válasza gepesz13 (#2671) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Neked is csak azt tudom mondani, hogy osszad meg a problémás doksit(amiben jelen van az említett "jelenség") vagy küld el az email címemre és persze, azt tudni kellene (lehet nem számít, de lehet mégis fene sem tudja), hogy hanyas Office-ról beszélünk...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2673) gepesz13 válasza Fire/SOUL/CD (#2672) üzenetére


gepesz13
tag

Erről lenne szó. Az a kék aláhúzás zavar az által alatt. Nem új mondat. Nem tudom miként kellene megszüntetni.

[ Szerkesztve ]

(#2674) gepesz13 válasza gepesz13 (#2673) üzenetére


gepesz13
tag

Ja bocsi.
Microsoft Office Professional Plus 2016.

(#2675) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Építész műszaki leírást szeretnék automatizálni, amennyire lehetséges.
Van egy Excel táblázatom, amibe én ki tudok menteni elég sok információt, számítást, telek, építtető, stb. adatokat.

Meg lehet azt oldani, hogy ebből az excelből én megadok mezőket, amiket a word kitölt automatikusan?
pl. ahol a telek helyrajzi számának kell szerepelnie, ott megadom, hogy melyik munkalap melyik celláját írja be
Természetesen ez úgy működne, hogy minden tervnek lenne egy saját word- és excel-fájlja és a wordben egy helyen kell beállítani, hogy melyik excelből vegye az információkat.

Remélem nem egy lehetetlen dolog... Vagy ha access-szal lehet megoldani, az is jó lehet, valamikor foglalkoztam azzal is.

Nagyon hálásan köszönöm, ha tudtok segíteni! :R

szerk.: Office 2019-ben dolgozom.

[ Szerkesztve ]

(#2676) dargelot


dargelot
senior tag

Hali.

Melóhelyen Word 2007 van felrakva, és egy olyan problémába ütköztem, hogy:
Meg van nyitva pl 2 word dokumentum.
Megnyitom a Total commandert/Fájkezelőt
Megnyitok még egy word dokumentumot.

Ugye ebben az esetben legfelül egy word dokumentum van, alatta a Total Commander/Fájlkezelő.

Ámde ha bezárom a legutóbb megnyitott dokumentumot, akkor nem az alatta lévő Total Commander/Fájlkezelő jelenik meg hanem a korábban megnyitott word dokumentum.

Arra lennék kíváncsi, hogy hogy tudom megoldani azt, hogy ablak hierarchiában a word ne a saját dokumentumait részesítse előnyben, hanem azt jöjjön fel bezárás után ami legutoljára volt megjelenítve.

Remélem sikerült érthetően leírnom.
Előre is köszönöm! :R

(#2677) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Üdv.

Korábban, ha egy word dokumentumban lévő szöveget kijelöltem, majd egy másik doksiba bemásoltam, akkor megtartotta a formázását. Most próbálnám, és nem tartja meg, hanem lebutítja, kivesz belőle dolgokat (pl. sorkizárás, stb). Mi lehet ennek az oka, hogyan tudnám meggyógyítani?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#2678) Fire/SOUL/CD válasza AssAssynn (#2677) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem tudom milyen módszert alkalmazol a másolásra (vágólapra ugyebár), de beillesztéskor -legalábbis ilyen esetben- a CTRL+C aztán CTRL+V nem járható út.

A kijelölést és másolást bármivel megteheted (bill. vagy egér stb) de a beillesztéskor célszerű az egér jobb gombra felugró menüt használni és a [képen jelölt, forrásformátum megőrzése] opciót használni.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2679) AssAssynn válasza Fire/SOUL/CD (#2678) üzenetére


AssAssynn
őstag

Sima CTRL+C - V kombót használom, és eddig mindig jól működött, most lett vele csak valami. Szerintem azóta, amióta megjelent ez az új helyesírás ellenőrző megoldás is.
Viszont nagyon köszi a segítséget, ezt az opciót nem is figyeltem eddig, de így már biztos jól fog menni! :R

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#2680) gigabytman


gigabytman
tag

Szép napot!

A csere funkcióra szeretnék egy makrót, word-2019-ben. A sima makró rögzítéssel próbálkoztam, ez lenne az első makróm. A problémám a következő:

A makró lefut, de a teljes dokumentumon végrehajtja a cserét. Nekem viszont az kell, hogy mindig az általam kézzel (egérrel) kijelölt részeken, sorokban fusson le. Sajnos a teljes doksit nem lehet egy menetben, csak mindig a kijelölt részeken sorban egymás után.

Jelenleg a kijelölés után:
1. megnyitom a csere panelt (Ctrl+H) már be van állítva, hogy mit mire cseréljen
2. klikk az "összes cseréje" gombon
3. ekkor a megjelenő új panel tájékoztat, hogy pl. 8 cserét végeztünk a kijelölésben, folytatja a keresést a dokumentum többi részében? Itt a nemre kell klikkeljek
4. majd az eredeti keresés és csere ablakon pedig klikk a bezárásra.

Ilyen akcióból több ezer lenne, azért szeretném gyorsítani. Valakinek lenne ötlete?
Köszönöm.

(#2681) Fire/SOUL/CD válasza gigabytman (#2680) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Remélem erre van szükséged...

Sub Makró1()
With Selection.Find
.ClearFormatting
.Replacement.ClearFormatting

'mit cseréljen
.Text = "ezt cseréli"
'mire cserélje
.Replacement.Text = "erre"

.Forward = True
.Wrap = wdFindStop
.Format = False
.MatchCase = False
.MatchWholeWord = False
.MatchWildcards = False
.MatchSoundsLike = False
.MatchAllWordForms = False
.Execute Replace:=wdReplaceAll
End With
End Sub

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2682) gigabytman válasza Fire/SOUL/CD (#2681) üzenetére


gigabytman
tag

Igen, nagyon szépen köszönöm szuper. :R
Még egy lépést kellene hozzá írni, ha lehetséges:

Amikor lefutott a csere és még aktív a kijelölés azt a vágólapra kellene másolni, mert be kell szúrnom egy excel cellába, így kiválthatnék plusz 2 klikket.
Köszönöm.

(#2683) Fire/SOUL/CD válasza gigabytman (#2682) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Csak egyetlen sorral bővül a kód, egy Selection.Copy sorral.

Sub Makró1()
With Selection.Find
.ClearFormatting
.Replacement.ClearFormatting

'mit cseréljen
.Text = "ezt cseréli"
'mire cserélje
.Replacement.Text = "erre"

.Forward = True
.Wrap = wdFindStop
.Format = False
.MatchCase = False
.MatchWholeWord = False
.MatchWildcards = False
.MatchSoundsLike = False
.MatchAllWordForms = False
.Execute Replace:=wdReplaceAll
End With
Selection.Copy
End Sub

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2684) gigabytman válasza Fire/SOUL/CD (#2683) üzenetére


gigabytman
tag

Köszönöm szépen, kiválóan működik. :R

(#2685) slett27


slett27
addikt

Sziasztok !

Adott egy új Lenovo Ideapad 3 Intel Celeron 6305-ös talán 11. genes új notebook. Friss Windows 10-el és Office 2016-al (de Office 2013-al is) Word indításakor belassul majd a szöveg folyamatos írásakor kb 5 mp-enként megáll, kurzor eltűnik, majd beírodik a szöveg amit gépeltem. Találkozott már valaki ilyen problémával ? :F Elképesztő hogy a 4K-s videot lejátssza a Word pedig így használhatatlan.

Köszönöm előre is ha valaki tud hasznos infot erről.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#2686) Fire/SOUL/CD válasza slett27 (#2685) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Az Office uptodate?
2. Csak a Word-ben van ez a jelenség, vagy pl. Excel/PowerPointban is?
3. Word-ben próbálkozz ezzel. Beállítások/Speciális/Megjelenítés csoport és a Hardveres grafikus gyorsítás letiltása opciót jelöld be, okézd le és Word restart. Nem biztos, hogy segít, de egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2687) slett27 válasza Fire/SOUL/CD (#2686) üzenetére


slett27
addikt

Excelben is sajnos mint utólag kiderült. Nagyon köszönöm a gyors segítséget !

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#2688) slett27 válasza Fire/SOUL/CD (#2686) üzenetére


slett27
addikt

Word-ben próbálkozz ezzel. Beállítások/Speciális/Megjelenítés csoport és a Hardveres grafikus gyorsítás letiltása

Úgy tűnik ez megoldotta, de sírok. Why ???? :O

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#2689) Fire/SOUL/CD válasza slett27 (#2688) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez tipikusan olyan CPU-k esetén szokott előjönni, amikben integrált VGA van. Az Intel CPU-kkal (integrált UHD VGA tekintetben) más, egyéb gondok is szoktak lenni, nem mindig felel meg számukra a Windows Update-ről letöltött driver, gyakran a gyártó támogatási oldaláról szükséges driver-t telepíteni hozzá.

Ezenfelül (mint kérdeztem is, csak nem válaszoltál rá), az Office-nak is naprakészen lefrissítve kell (vagy legalábbis melegen ajánlott) lenni.
(Bármely Office alkalmazás indít/Fiók/Office frissítések/Frissítés most. Letölti, telepíti, gép restart)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2690) slett27 válasza Fire/SOUL/CD (#2689) üzenetére


slett27
addikt

Sry, valóban, Office nem volt kézzel frissítve, csak a Windows 10 volt naprakész. De ezt így egy nap küzdés után megjegyeztem. :) Thx mégegyszer.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#2691) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

csövi
Wordben (2016-os) táblázatban hogyan tudom beállítani hogy shift enteres sortörés után ne legyen kilóméteres space a szavak közt? Önéletrajzban elég hülyén néz ki. Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#2692) Fire/SOUL/CD válasza Ganz-[HUN] (#2691) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Biztos, hogy szóközök (több) van ott, nem csak annak látszódik, pl így néz ki?
Ha nem, akkor dobj egy képet a problémáról (rejtett karakterek megjelenítése legyen bekapcsolva előtte)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2693) lumpy92


lumpy92
aktív tag

Sziasztok!
A szövegközi ábrákra a szövegben kereszthivatkozással szoktam hivatkozni.
Kérdésem, hogy az eredeti mező szövegét "13. ábra" meg lehet-e valahogy toldalékolva jeleníttetni? Azaz pl. "13. ábrán". Miközben ez még a kereszthivatkozott, dinamikusan frissülő, mező marad?

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#2694) gepesz13 válasza Ganz-[HUN] (#2691) üzenetére


gepesz13
tag

Lehet, hogy tévedek de nézd meg, hogy nincs-e sorkizárásra állítva. Ha igen akkor állítsd balra zárt-ra.

(#2695) Fire/SOUL/CD válasza lumpy92 (#2693) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Tehát ha a képaláírás pl. 1. ábra, akkor ne kötelezően a kereszthivatkozás szövege is ugyanaz legyen, hanem bármi? (Pl. kereszthivatkozás szövege Donald kacsa, de rákattintva a 1. ábra képaláírásra ugrik)

A képaláírást békén hagyom, nem veszek fel új feliratokat a képaláírás beszúrásakor (ábrán, ábrára, ábrát stb stb), hanem simán a kereszthivatkozás szövegét módosítom mezőkód szerkesztésével. Így a kereszthivatkozásnak bármi lehet a szövege, amire hivatkozik az marad, ergo frissülni is fog mindig.

Képben mutatom meg, beszédes lesz és remélem erre is gondoltál.
(ALT+F9-l lehet megjeleníteni és elrejteni a mezőkódokat, F9-l pedig frissíteni, csak előbb ki kell jelölni őket (ráállsz egyre, beszürkül és F9 vagy az egész doksit kijelölöd CTRL+A-val és F9)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2696) lumpy92 válasza Fire/SOUL/CD (#2695) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Szuper! Köszönöm szépen! :C
Azt valahogy bele lehet mókolni, hogy maga a szám karaktert újra belehivatkozom a mezőn belül?
Mert ugye így, ha automatikusan 2. ábra lesz a képaláírás (mert főle beteszek egy másik képet), akkor a kereszthivatkozásban 1. ábra marad. Akkor meg már nincs értelme kereszthivatkoznom.

[ Szerkesztve ]

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#2697) Fire/SOUL/CD válasza lumpy92 (#2696) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Sajnos arról nem tudok, hogy egy mezőkódon belül, több formázást el lehetne végezni. tehát vagy az van, amit korábban írtam, vagy csak pl. az ábra sorszáma (1. ábra estén 1), ez utóbbi esetben a pl. a { REF _Ref81123132 \h \##} formázás használható.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2698) Ganz-[HUN] válasza gepesz13 (#2694) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Bmeg tényleg... De vak vagyok. :W Köszi!

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#2699) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Olyan megoldást keresek, ami egy dokumentumon belül automatikusan átír pár több helyen szereplő dolgot (megrendelő neve, címe, stb.) Az építőlemek, illetve mezők beszúrása teljesen jó lenne, ha tudnám, hogy hogyan lehet szerkeszteni őket.

A OpenOffice Writer Fájl>Tuljdonságok>Egyéni tulajdonságok megoldásához hasonló eredményt szeretnék elérni.

(#2700) nyikszi válasza Nixon18 (#2699) üzenetére


nyikszi
őstag

Szia! Körlevél nem megoldás?

Nekem is lenne kérdésem: az online Office (Microsoft) 365-ben hol lehet elérni a körlevél funkciót?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.