Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) Sweet Lou 6 válasza gyga (#1300) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

ha a Ctrl+F-es szűrésnél beadod a '@' karaktert, úgy nem jó?

sweetlou6.wordpress.com

(#1302) Fire/SOUL/CD válasza gyga (#1300) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Irányított keresés/Formátum lenyíló/Stílus/Hiperhivatkozás kijelöl és leokéz/Keresés helye lenyíló/Törzsdokumentum(ekkor kijelölődik az összes mailcím)/keresőablak bezár/Másolás/Új dokumentum/Beillesztés

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1303) Lajkó22


Lajkó22
csendes tag

Most telepítettem az Office XP és a helyesírás ellenőrző ilyen ablakot dob fel mikor idegen nyelvű szövegbe javítok:

utána meg:

ha meg a helyesírás ellenőrző javítását kínálja akkor igent nyomok, a telepítőlemezt betallózom lefut a csík, de a következő dokumentumnál megint felugranak ezek az ablakot.
Aki találkozott már hasonló jelenséggel vagy tudna segíteni az írjon, megköszönném!

[ Szerkesztve ]

(#1304) Fire/SOUL/CD válasza Lajkó22 (#1303) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Milyen OS-t használsz? (legalább XP SP3-at?)
Ha véletlenül XP SP2, akkor kellene update, vagy SP3-at felrakni, esetleg külön EZT

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1305) Lajkó22 válasza Fire/SOUL/CD (#1304) üzenetére


Lajkó22
csendes tag

XP Prof. SP3-t.

Korábban az Office XP SP3-as frissítési csomagot nem tudta telepíteni mert hiányolt egy fájlt amit én nem tudtam neki megtalálni, ezért leszedem Revo-val és újra telepítettem az Office XP-t (azért ezt, mert kicsit régi a gép). És azóta nem jól mahinál a helyesírás ellenőrző. Konkrétan dokumentum első hibajavításnál 5-6szor felugrik a korábban linkelt kép és csak a lecsendesítése után lehet nyugottan dolgozni vele. És ezt minden új munkamenetnél megismétli.

[ Szerkesztve ]

(#1306) Fire/SOUL/CD válasza Lajkó22 (#1305) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Minden office alkal,azás legyen nezárva
Indítsd el e registry editort, majd navigálj el ide
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\Installer\Components\B9BE92CC2CB71D119A12000A9CE1A22A
jobb egér rajta/Export (magyarul mentsd el valahova), majd ezt követően töröld ezt a kulcsot
zárd be a registry editor és gép restart

Neten találtam ezt a megoldást, ott az egyik emberkének ez segített, remélem neked is

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1307) gyga válasza Fire/SOUL/CD (#1302) üzenetére


gyga
senior tag

ez kell kösz

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#1308) Lajkó22 válasza Fire/SOUL/CD (#1306) üzenetére


Lajkó22
csendes tag

Sajnos nem sikerült ezzel a módszerrel sem. :S

(#1309) Koczka


Koczka
tag

Üdv.

Előre kitöltött formanyomtatványt nyomtatóval hogyan lehetne kitölteni?
Én valami word-ös megoldásra gondoltam.

(#1310) sfdrakex válasza Koczka (#1309) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mit akarsz rajta kitölteni, ha ki van töltve? Illetve milyen formában kaptad? Ha papír alapon akkor scanneld be és csinálj belőle DOC ot pl Abby fine readerrel.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1311) Koczka válasza sfdrakex (#1310) üzenetére


Koczka
tag

Tegyük fel van egy pl: csekk amit ki kell tölteni, tehát megírom a nevet összeget word-be és beteszem a nyomtatóba a csekket majd rányomtatom.
Hogyan lehet pontosan a pontozott vonalakra ráilleszteni a szöveget?
:R

[ Szerkesztve ]

(#1312) sfdrakex válasza Koczka (#1311) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Azt úgy a legegyszerűbb, ha fénymásolsz belőle és szépen kipróbálod mit hova írj, vagy simán nyomtatod és odailleszted a csekkhez, a Wordben van vonalzó, leméred a csekken mit hova kell írni és oda írod a Wordben.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1313) Koczka válasza sfdrakex (#1312) üzenetére


Koczka
tag

Igen így próbáltam csak az a gond hogy a sorok nem oda jönnek ahova kéne vagy sok vagy kevés. Nincsen valami kivágás funkció amivel oda tudnám illeszteni?
Vagy a raszterek lépésszélességét lehet állítani?

[ Szerkesztve ]

(#1314) sfdrakex válasza Koczka (#1313) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Próbáld meg esetleg valami rajz programmal paint, vagy gimp azokban talán precízebben lehet illeszteni a szöveget.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1315) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Hogyan lehet sorkizártan úgy írni, hogy a szavak között a térközök az egész dokumentumban mindenhol ugyanakkorák legyenek? Engem zavar, hogy a dokumentum különböző részein eltérő a szóköz mérete.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#1316) artiny


artiny
őstag

2kérdésem lenne:

1.) Hogyan lehet egy nemkívánt lapot kitörölni a MS Word 2007-ben?
ha van tobb lap es az egyikre nincs szukseg hogyan tudom kitorolni?
2.)MS Word 2007-n "Vázlat nézet" -n szerkesztett szövegnek a formációját, hogyan lehet megtartani a "nyomtatási nézet"ben?
Ha vannak felsorolások és hasonlok azokat sokkal konyebb a vázlat nézetben megcsinálni,szerkeszteni a helyet a szovegnek....de ha átváltok nyomtatási nezetben eltunnek a bekezdések. Ezt hogyan tudnám megtartani?

(#1317) localhost válasza artiny (#1316) üzenetére


localhost
Közösségépítő

1. "végigsöpröd" = kijelölöd a törlendő oldalt illetve a tartalmát, majd leütöd a [Del] gombot.
2. Sehogy. A nyomtatási nézet való arra, hogy úgy nézzen ki a dokumentum a képernyőn is ahogyan a nyomatásban is. z a formátum a valódi, a vázlat nézet a dokumentum áttekintésére való nem szerkesztésére de különösképpen nem formázására.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1318) localhost válasza tknof1871 (#1315) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Mert a sorkizártságnak ez a lényege. Kivéve ha az elválasztás <BE> van kapcsolva.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1319) Integrator


Integrator
aktív tag

Sziasztok.

Segítség kéne. Szakdolgozatot írom, és oldalszámozást úgy kéne megoldanom, hogy az első két oldal ne legyen számozva, és a 3. oldaltól kezdődjön a számozás, de ott is úgy jelölje, mintha az lenne az első oldal, etc. Ezt hogyan tudom megtenni? 2003-as Word-öm van, de fel van telepítve a 2007-es kompatibilitáscsomag, ha ez számít.

Köszi.

(#1320) Gabás válasza Integrator (#1319) üzenetére


Gabás
addikt

(#1321) Integrator válasza Gabás (#1320) üzenetére


Integrator
aktív tag

És olyankor mi a helyzet, ha ez a módszer nem működik? Hiába szúrok be szakasztörést, olyan, mintha a Word nem venne róla tudomást. És ami a legszebb, a 30. oldalnál úgy kezeli az egészet, mintha ott lenne egy szakasztörés (holott nincs is), és ott meg abbahagyja a oldalszámozást.
Imádom ezt a k*rva Wordot.

(#1322) Gabás válasza Integrator (#1321) üzenetére


Gabás
addikt

mondjuk elfelejtetted kikapcsolni a „Csatolás az előzőhöz” beállítást.
Ui.: Sosem a számítógép kurva, hanem a felhasználó béna

[ Szerkesztve ]

(#1323) Integrator válasza Gabás (#1322) üzenetére


Integrator
aktív tag

Nem, nem felejtettem el kikapcsolni :)

(#1324) Gabás válasza Integrator (#1323) üzenetére


Gabás
addikt

hát akkor ezeket ellenőrizd

(#1325) balintka


balintka
addikt

Sziasztok, párom gépén a Word 2007 nem enged semmilyen dokumentumot szerkeszteni, újat nyitni sem, a megnyitott dokumentumba ha írnék, alul ezt írja ki:

Ez a módosítás nem alkalmazható, mert a kijelölt rész szerkesztésre zárolva van.

Mi lehet a gond? Köszi.

(#1326) Fire/SOUL/CD válasza balintka (#1325) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Eredeti/megvásárolt termék? Ha trial, akkor nem járt le véletlenül a próbaidőszak?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1327) balintka válasza Fire/SOUL/CD (#1326) üzenetére


balintka
addikt

Trial, akkor az a gond, köszi szépen.

(#1328) Z86


Z86
őstag

Sziasztok!

Arról érdeklődnék hogyan kell azt megcsinálni wordben, hogy a középre elhelyezett képlettel egy sorban jobboldalt legyen a számozás.
Amivel próbálkoztam, hogy a bal oldali behúzással középre helyezni a képletet, majd tabulátorral kitenni a szélre a számozást túl macerás megoldásnak tűnik (sok képlet van), ráadásul nem is valami elegáns.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#1329) Fire/SOUL/CD válasza Z86 (#1328) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Erre gondolsz?
Ha igen, akkor ezt most szövegdobozzal oldottam meg (szövegdobozba szúrtam be az egyenletet)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1330) Z86 válasza Fire/SOUL/CD (#1329) üzenetére


Z86
őstag

Igen ez így jó lesz :DD
Köszönöm a tippet :R

(#1331) [HUN]-Kisa


[HUN]-Kisa
aktív tag

Sziasztok!
Van egy MDi kiterjesztésű dokumentumom amiben ilyen kocka karakterek vannak és igy nem lehet elolvasni!
Nem tudja valaki, hogy hogyan tudom ezt olvashatóvá tenni?
pár perc és teszek fel képet, hogy hogy is néz ki pontosan!

[link]

Ez a dokumentum régen jó volt és most megint valahogy újra kellene hibernálni!
Valaki tud segíteni?

[ Szerkesztve ]

Bmw 330 Ci, Samsung Galaxy S7 Edge

(#1332) localhost válasza [HUN]-Kisa (#1331) üzenetére


localhost
Közösségépítő

http://www.bugysoft.com/ megoldás
Vagy ne a wordben nyisd meg.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1333) [HUN]-Kisa


[HUN]-Kisa
aktív tag

De ha jegyzettemben nyitom meg akkor is ilyenek ír ki!

Bmw 330 Ci, Samsung Galaxy S7 Edge

(#1334) Fire/SOUL/CD válasza [HUN]-Kisa (#1331) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1335) Richard


Richard
őstag

Hali!

Lenne egy kérdésem. Adott egy üres táblázat és szeretnék bele egy nagyobb terjedelmű szöveget másolni. Megoldható az, hogy a táblázat végénél sortörést csinálva a táblázat következő sorában folytassa a szöveget? Szóval kijelölöm a szöveget, rákattintok a táblázat első cellájának első üres karakterére, ő pedig szépen feltölti a táblázat minden egyes sorát?

Köszi előre is!

üdv.

(#1336) Fire/SOUL/CD válasza Richard (#1335) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Szerintem igen... ;]
Kijelölöd a szöveget/CTRL+C(másolás)/kijelölöd a táblázat összes sorát (ha úgy tetszik az egész táblázatot) és CRTL+V(beillesztés)

Remélem erre gondoltál.

UI: természetesen csak annyi sor lesz beillesztve, ahány soros a táblázat, függetlenül attól, hány sornyi szöveget jelöltél ki. Értelem szerűen a táblázatnak több sora legyen, utólag az üreseket lehet törölni.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1337) Richard válasza Fire/SOUL/CD (#1336) üzenetére


Richard
őstag

Köszi, de nem most kezdtem azért én sem ;] Az első sorba teszi bele az egészet. Állítottam már mindent mindenhol.

(#1338) Fire/SOUL/CD válasza Richard (#1337) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor a szöveg nem tartalmaz enter karaktert...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1339) csdm


csdm
senior tag

Hali!
Valaki tudna segíteni? Érettségi előtt állok.
Csinálom a régi érettségi feladatsorokat, viszont egy valamit nem tudok megcsinálni Wordben :F [link]
Innen lehet elérni. a 2005 májusit csinálom(magyar nyelven) és az k_infomeg_ut.zip ha letöltitek, 1szinhaz mappában a plakat.doc-t ha megnyitjátok, akkor az igazgató fölötti pontsort hogyan tudom megcsinálni? Ott a megoldásba nem tabulátorral van megoldva :S Máshogy nem tudom megcsinálni, nem emlékszem hogy tanultuk volna más megoldást rá.

Valaki segítsen, hogyan tudom megcsinálni.
Köszönöm!

(#1340) Tosee válasza csdm (#1339) üzenetére


Tosee
őstag

Hali!

Szegély és mintázat segítségével...
Be kell húzni a megfelelő helyre a felső vonalzón található jeleket, majd a szegély és mintázatnál, felső pontozott szegélyt kell beállítani! Hatókörnél ügyelj, hogy bekezdés legyen kiválasztva...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#1341) Fire/SOUL/CD válasza csdm (#1339) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha bekapcsoltad volna a rejtett formázási karakterek megjelenítését, akkor láthattad volna, hogy szöveg körbefuttatásáról van szó vagy ahogy ezt "hivatalosan" nevezik körbefuttatás-törés-ről
Speciális jelek
Szöveg körbefuttatása

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1342) csdm válasza Tosee (#1340) üzenetére


csdm
senior tag

Óóóó, köszönöm, hát ez eszembe se jutott :)

(#1343) csdm


csdm
senior tag

Azt hogyan kell megoldani, hogy egy szókapcsolat, ( TEngeri mérföld) mindig egy sorban maradjanak? ( kis karika van a két szó közt)

(#1344) localhost válasza csdm (#1343) üzenetére


localhost
Közösségépítő

ControlShiftSzóköz = (buborék) = nem törhető szóköz

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1345) localhost válasza csdm (#1339) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Két megoldást tudok:
(a) Csinálok egy pontsort, aztán egy ShiftEnterrel Alá a szöveget.
Mindent középre igazítok és a bal margót beljebb húzom.

(b) egy háromsoros, egyoszlopos táblázat
Első sora pontsor második és harmadik szöveg, a szegélyvonal kikapcsolva, a táblázat megfelelő helyre igazítva

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1346) csdm válasza localhost (#1344) üzenetére


csdm
senior tag

Köszi!
[link] --> Innen a 4. oldal 4. feladatban hogyan kell megcsinálni hogy mindig egy oldalra kerüljenek?

(#1347) localhost válasza csdm (#1346) üzenetére


localhost
Közösségépítő

ControlShiftSzóköz = (buborék) = nem törhető szóköz beszúrása a két szó közé.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1348) Valty


Valty
aktív tag

Beteszem ide is :) :

Hi!

Talán amatőr kérdés, viszont ezzel a problémával még nem találkoztam:

Táblázatokat gyártok Word-ben, nálam minden oké, viszont akinek küldöm őket, nem látja a táblázatok jobb oldalait. Ez mitől lehet?

(#1349) cellpeti


cellpeti
veterán

Itt lenne egy pár feladat.

Pár kérdésem lenne ezzel kapcsolatban.

- hogy lehet átváltani ciceróra?
- honnan tudom melyik szót nem tudja elválasztani a Word?
- hogy állítom be a szedéstükröt?
- mi az, hogy ne külön oldalon legyenek, de egyik oldalra se kerüljön több fejezet?
- hogyan törlök üres bekezdéseket?

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1350) csdm


csdm
senior tag

hogyan kell megcsinálni számozott felsorolásnál, hogy a számok a behúzáshoz képest előrébb kerüljenek?

Így megcsinálni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.