Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2501) Imilenni


Imilenni
addikt

Sziasztok!
Valahogy ellehet érni azt, hogy telefonról az Ms programok (world/excel)
Elérjék a OneDrive fiókomban lévő dolgokat?

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#2502) zsoltzsolt válasza Imilenni (#2501) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Androidos telefon esetében simán. OneDrive-ot felteszed, belépsz, Word esetén ugyanez és látsz is mindent.

(#2503) localhost válasza Imilenni (#2501) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Igen

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2504) Lacc


Lacc
aktív tag

Sziasztok

Word 2016-ban azt hogyan lehet megoldani, hogy az oldal szamozast kezdje az 5. oldalrol? (kimaradjon a fedolap es tartalom ellatasa, es a Bevezeto fejezettel kezdje 1-essel a szamozast.)

Neztem errol par youtube-os videot de nekem ez eddig nem jott ossze.

(#2505) Imilenni válasza localhost (#2503) üzenetére


Imilenni
addikt

Köszi a srácok! Már megy! :R

Press "F" to pay respects.

(#2506) Chrisluke


Chrisluke
csendes tag

Hali, Adott egy szerződés, amiben megjelölésre kerülnek a változások. Az átírásokat megtudom oldani és tudom szerkeszteni de azzal már nem tudok semmit kezdeni, hogy ki is emeli a változásokat sárga színnel. Ötlet? Előre is köszi.

(#2507) spe88


spe88
senior tag

Olyat szeretnék csinálni, hogy a dokumentum egy adott pontján lévő szám jelenjen meg egy másik helyen, tehát, ha az első változtatjuk, akkor jelenjen meg ugyanaz a másodikon is. Hivatkozásokkal próbálkoztam, de ott csak dokumentum adott pontját, ábrákat stb. lehet megadni.

Mi erre a módszer?

Köszönöm

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#2508) Pyrandus


Pyrandus
tag

Üdv és Buék!
Problémám: word-szövegfile elmentés után filekezelőkkel megnyílik ugyan, de üres - 0 szót jelez.
NADE:
a "nézőke/Lister" sok-sok karaktert mutat, nem üres. - Hogy lehetne a szöveget elővarázsolni? - win10. - Kösz, buék.

[ Szerkesztve ]

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#2509) Pyrandus válasza Pyrandus (#2508) üzenetére


Pyrandus
tag

Kifelejtettem: bármilyen kiterjesztéssel próbálva üreset mutat - ugyanakkor Lister/Nézőke: sosk-sok sor karakter, nem üres. - Kösz..

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#2510) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok
ms word kérdésekkel kapcsolatban segítsetek nekem légyszíves!
A keresés és csere résznél elakadtam.
-több vastag betűs szakaszt szeretnék kicserélni aláhúzottra(itt már megtalálja csak a csere nem megy)
-aki írta a szöveget az többször nem shift+5 hanem altGr+5 bill kombót nyomott véletlenül és ilyenkor ha egy szóközt nyom ez a karakter jelenik meg"°". ezt hogyan lehet semmire cserélni?
köszi előre is a segítséget

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#2511) #42556672 válasza Bacusuz (#2510) üzenetére


#42556672
törölt tag

Vágólapra kimásolod azt a karaktert, nyomsz egy Ctrl+H-t és beilleszted a cserélendő mezőbe majd nyomsz egy cserélje az összeset anélkül, hogy bármit tennél a másik mezőbe.

[ Szerkesztve ]

(#2512) Bacusuz válasza #42556672 (#2511) üzenetére


Bacusuz
őstag

hát ezt nem igazán értem, vastag betűs karakterből sok van...
itt egy nagy terjedelmű szövegről van szó ami tele van ilyesmivel

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#2513) #42556672 válasza Bacusuz (#2512) üzenetére


#42556672
törölt tag

Csupán a második kérdésedre válaszoltam!

( Az első résznél a find működik a formátum megadása de a replace résznél nem, ott csak célformátumot tudsz megadni, így arra nincs tippem. )

[ Szerkesztve ]

(#2514) Bacusuz válasza #42556672 (#2513) üzenetére


Bacusuz
őstag

á értelek, köszi.
bár ezt már én is próbáltam és nem törli ki őket.
ez nem tudom milyen karatkter, akkor szoktam én is néha beírni, ha eltévesztem a % jelet.
jellegzetessége, hogy ha megnyomod(AltGr+5) semmi nem látszik, majd a következő billentyű lenyomásakor látszik újra

szóval esetleg más ötleted?

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#2515) #42556672 válasza Bacusuz (#2514) üzenetére


#42556672
törölt tag

Nekem működik :-)

Office 365 64bites verziót használok. A Tied melyik verzió?

[ Szerkesztve ]

(#2516) Bacusuz válasza #42556672 (#2515) üzenetére


Bacusuz
őstag

office 2016
ha beütöd a altgr+5 és keresés neked talál vmit?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#2517) Bacusuz válasza Bacusuz (#2516) üzenetére


Bacusuz
őstag

azt sikerült végül megoldanom, viszont a félkövér szöveget aláhúzottra változtatásban nincs ötleted?

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#2518) #42556672 válasza Bacusuz (#2517) üzenetére


#42556672
törölt tag

Sajnos nincs! Visual Basic lehet, hogy segítene de ahhoz nem értek...

(#2519) Big M


Big M
tag

Sziasztok!
Talán ez a topic mentheti meg a majdnem kész, két nap múlva leadandó szakdolgozatomat :)
Word-be írom, de vannak pdf állományaim (műszaki szakterület), amik bővelkednek képletekben, rajzokban. Kb. 4 pdf file-t kellene a word szövegbe beleillesztenem, azért, hogy utána szerepelhessenek a tartalomjegyzékben, írhassak utánuk pár oldal lezárást, és kapjanak oldalszámot is, tehát a file-ok összefűzése nem megoldás.

Megpróbáltam a pdf-et doc/docx -be konvertálni, elcsúsztak a képletek, kockák lettek számok helyén, stb.

Megpróbáltam beszúrás/objektum/pdf, de csak egy oldalt illeszt be, bármilyen pdf-ből a wordbe.
Ötletetek van?
Köszi! :R :F

[ Szerkesztve ]

(#2520) ny.janos válasza Big M (#2519) üzenetére


ny.janos
tag

Szia!

Megpróbálhatod a pdf fájlokat képpé alakítani (programmal vagy online oldallal), és a képeket szúrod be a word fájlodba.
Mivel a betűméreteknek egy diplomamunkában ismereteim szerint illene egyeznie, profibb lenne, ha begépeled a szükséges oldalakat. A képleteket értelemszerűen az egyenlet szerkesztővel tudod a kívánt formátumban létrehozni.

(#2521) guest666


guest666
aktív tag

Jó estét!
1 oldalas (A4) Word dokumentum mitől lehet 650 Kb méretű?
Túl nagynak tűnik nekem. Kép is csak egy pici ff logó van benne.
A formátum is az új docx.
Hogy lehetne ezt csökkenteni? valakinek átküldhetném esetleg?
Köszi

(#2522) #07746304


#07746304
törölt tag

Helló,

IPad-en elkezdtem használni a Word-öt, és ha megnyitok egy új dokumentumot, akkor, dokumentum (2) jelenik meg a fejlécben. Azonban az egyet sehol sem találom, és kicsit zavar, mert az 1 kb üres fájl lehet. Hogyan tudnám a felesleges törölni, és hol kellene keresnem?

(#2523) Big M válasza ny.janos (#2520) üzenetére


Big M
tag

Köszönöm, de 70 oldal számolásról beszélünk :(

(#2524) Big M válasza Big M (#2519) üzenetére


Big M
tag

Ha netán valaki hasonló cipőben járna:
1. A pdf-eket Adobe programban oldalszámozod.
2. A tartalomjegyzék hiányzó részeit szépen magadnak wordben bepötyögöd.
3. Egyesíted a kívánt file-okat.

(#2525) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Van a wordben egy olyan funkció, hogy ha beírom az évszámot majd teszek egy pontot akkor egy enterre beírja az aktuális dátumot. Na most azt meg lehetne oldani, hogy ne számmal írja a hónapot, hanem rendesen, betűvel?

Köszönöm!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#2526) looser


looser
addikt

Sziasztok!

Word 2016 esetén futottunk bele abba, hogy körlevél-készítés esetén az egyik mezőnév beszúrásánál 0 értéket kapunk. A forrás egy excel tábla, ami Word 2010 esetén tökéletesen működött. Azok a cellák, ahol egybefüggő számok vannak, hibátlanul átkerülnek a körlevélbe, de ahol pl. kötőjel is van benne, ott lesz nulla a word-ben lévő érték. Van tippetek, mi lehet a gond?

Köszi & üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#2527) looser válasza looser (#2526) üzenetére


looser
addikt

A forrás excelben a kívánt oszlopot szövegformátumúra kellett állítani és így rendben megjelenik a word körlevél beszúrt mezőjében.
:)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#2528) scope2007


scope2007
addikt

halihó!

Egy kis segítségre lenne szükségem.

Lenne egy 20 oldalas word dokumentumom, az első oldalon van a tartalomjegyzék,
ott a lista 1-10-ig külön külön sorban feltüntetve.
Azt szeretném, hogy ha rákattintok valamelyikre, akkor ugorjon arra az oldalra.

valami hyperhivatkozásos dologgal kellene?

:R

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#2529) ny.janos válasza scope2007 (#2528) üzenetére


ny.janos
tag

Ha a tartalomjegyzék úgy lett beszúrva, ahogy az a word-ben szokásos (azaz címsorokból), akkor annak hivatkozásként kell működni, csak a Ctrl-t kell lenyomni hozzá.
Ha a tartalomjegyzék kézzel lett beírva, akkor azt javaslom kitörölni és tanulmányozni a stílus részről írtakat a súgóban.

[ Szerkesztve ]

(#2530) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Olyan kérdésem volna, hogy hogyan lehetséges úgy becsatolni egy word doksiba egy fájlt, hogy az pdf-é konvertálás után is megmaradjon (megnyitható legyen). Lehetséges egyáltalán? Egyszerűen drag and drop módszerrel behúztam a doksiba a fájlt, onnan meg is nyílik, de pdf-ből már nem, azután már csak szimpla képként van jelen a parancsikon.

(#2531) ace05


ace05
senior tag

Helló, ha belehelyezek egy képet az élőlábba akkor halvány lesz. Azt, hogy érem el, hogy nyomtatásban is úgy maradjon ?

(#2532) wwhy


wwhy
veterán

Egy kis segítséget kérnék, kifogott rajtam a W: ugyanazon soron belül hogy oldható meg, hogy a sor első része balra zár, a másik része jobbra zárt legyen :F //szövegdoboz nélkül//
Az alább látható eset például: a helyettes rendőrbiztos kellene jobbra igazodjon, de tabra persze átmegy új sorba.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#2533) #42556672 válasza wwhy (#2532) üzenetére


#42556672
törölt tag

Tabulátort kell használnod és a szövegelemek között TAB-bal kell lépkedned.

Tabulátorból többek között van jobbra-, balra-, és középre zárt.

[ Szerkesztve ]

(#2534) wwhy válasza #42556672 (#2533) üzenetére


wwhy
veterán

Köszönöm :R

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#2535) Prancz


Prancz
csendes tag

Sziasztok!

A Word-ban meg lehet úgy csinálni a tárgymutatót, hogy a tartalomjegyzékhez hasonlóan linként működjön? Azt szeretném ugyanis, hogy a tárgymutatóban szereplő oldalszámra kattintva az adott bejegyzésre ugorjon a Word és ha majd pdf-be átkonvertálom, akkor ez a dokumentum is.

A válaszokat előre is köszönöm.

(#2536) mdk01


mdk01
addikt

Feladtam, valaki legyen szíves segíteni :)

Hogyan lehet word táblázatban normálisan számoltatni az egyes cellákat?
Oké, hogy nincs úgy hivatkozási lehetőség mint az excelben, de valahogy csak megoldható.
Néztem, hogy pl. =sum(bal) ami összeadja a balra lévő cellákat, de hát ez elég gyatra lehetőség.
Árajánlat végösszeg számításhoz lenne szükségem rá. egységár, darab,áfa kulcs, nettó, nettó értek, bruttó

Köszönöm

(#2537) #42556672 válasza mdk01 (#2536) üzenetére


#42556672
törölt tag

Csináld excel-ben és szúrd be word-be s kész táblázatot

(#2538) mdk01 válasza #42556672 (#2537) üzenetére


mdk01
addikt

Ha jól gondolom elfelejti(nekem elfelejtette) a függvényeket, és nem szeretnék minden egyes árajánlatnál másolni excelből, wordbe. :)
Köszi

(#2539) csferke válasza mdk01 (#2538) üzenetére


csferke
senior tag

Ha "Link"-eled az excel táblát, vagy csak bizonyos cellákat, akkor a word megnyitáskor automatikusan frissíti az adatokat.

(#2540) localhost válasza mdk01 (#2536) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Vagy ez segít...

vagy ez... ...

de ez mindenképpen.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2541) mdk01 válasza csferke (#2539) üzenetére


mdk01
addikt

Köszönöm a segítséged, de egy egyszerű árajánlathoz nem szeretnék két programot használni. :)

(#2542) mdk01 válasza localhost (#2540) üzenetére


mdk01
addikt

Köszönöm, amiket mutattál linkeket már átnéztem, de figyelmetlen voltam korábban, vagy türelmetlen,de most hogy elkezdtem megint átnézni a lap alján ott a megoldás amit sehol nem találtam eddig, meg nem is tudtam, hogy ilyet tud.
Köszi mégegyszer

(#2543) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Ide is berakom, hátha itt lesz valaki: [link]

Köszi!

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2544) flash-


flash-
veterán

üdv

ha van pl 5 oldalas word dokumentumom de azt akarom hogy csak a 3 oldal legyen 2 hasábos a többi 1, azt hogy kell megcsinálni?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2545) #42556672 válasza flash- (#2544) üzenetére


#42556672
törölt tag

Amikor egy beállítást változtatsz, jelöld ki azt amire vonatkozzon és csak az lesz beállítva. Többnyire töréspontot szoktak elé és mögé berakni és a két töréspont között beállítják.

(#2546) dssport


dssport
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy olyan problémával kapcsolatban, hogy excelből kimásolt táblázat wordbe illesztés után nem megfelelően jelenik meg. Plusz sorokat oszlopokat tesz be az egyesített cellákkal nem foglalkozik, formátum megváltozik stb stb....

- Az adott számítógépen másik felhasználói profillal bejelentkezve (word felhasználó is más) tökéletesen működik a program.
- Beállításokat összehasonlítottam szerintem minden egyezik
- Office csomag alap helyreállítás (programok helyreállítása/törlése fülön) nem hozott eredményt
- Microsoft word/excel visszaállító program lefuttatva attól sem lett jó (újra el kellett fogadni a felhasználói szerződést stb...)
- Office csomag teljes helyreállítás (online) még nem lett futtatva mert attól tartok, hogy ez lényegében felér egy újratelepítéssel és az outlookban állíthatok be mindent újra...

Találkoztatok már ilyen problémával?

Oprendszer Win7 64bit

Előre is köszönöm az ötleteket, javaslatokat.

(#2547) janeszgol


janeszgol
félisten

Sziasztok!

Szabályosan csináltam egy tartalomjegyzéket. Hogy tudok hivatkozást tenni rá, hogy ha a tartalomjegyzékben rákattintok mondjuk a harmadik fejezetre, akkor arra az oldalra ugorjon?
Köszönöm.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#2548) littleNorbi


littleNorbi
aktív tag

Sziasztok.
Egy ismerősömtől kaptam egy dokumentumot, ami 70 oldalból áll. Mikor meg akarom számozni az oldalakat kizárólag csak az 1. oldalra rak számot. Hogy tudom újra elérni, hogy az összes oldal számozva legyen?

(#2549) littleNorbi válasza littleNorbi (#2548) üzenetére


littleNorbi
aktív tag

Megoldva. Be volt pipálva a Different First Page és útközben volt még egy Section Break is.

(#2550) Exodius


Exodius
őstag

Kedves mindenki!

Hogyan tudom azt megoldani, hogy a Word doksimban lévő tartalomjegyzékem címei hiperhivatkozásként jelenjenek meg?
Szóval ha én rákattintok a 20-ból a 4.-re, akkor automatikusan odaugorjon arra az oldalra, ahol a épp van, hogy ne kelljen görgőznöm vagy egy órát? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.