Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

Hogyan lehet word 07-be oldaltörést vagy mit?
Konkrétan most egy egybefüggő szöveg az egész. Vannak fejezetcímek és azt szeretném hogy azok új oldalon a lap tetején legyenek.
Most nincs a fejezet utolsó mondata és a következő fejezet címe között még egy enter sem.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1952) KMT válasza Kvelstadt (#1951) üzenetére


KMT
addikt

A beszúrás fülön nincs? Vagy nincs is olyan fül? :B

(#1953) Kvelstadt válasza KMT (#1952) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Ennyi bzmeg! Köszi! Tevagyakirály!
Damba voltam nem láttam meg. De mint korábban írtam nem vagyok nagy office mágus és még ha tudom is egy opció nevét (általában még azt sem) még akkor sem találom meg mindig.
Mégegyszer köszi!

Akkor még azt mond meg mielőtt megtalálom magamtól hogy kiszedni hogy lehet oldaltörést? mert valahol meg van de nem kéne lennie.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1954) KMT válasza Kvelstadt (#1953) üzenetére


KMT
addikt

Delete gomb. :D (Be kell kapcsolni azt a mütyürt, ami mutatja az ilyesmiket. Ezen a képen a 147 % melletti gomb.)

(#1955) Kvelstadt válasza KMT (#1954) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Igen azt a mütyürit ismerem. Szóval oda teszem elé a kurzort osz dell. Ez se egy nagy mutatvány, de ha hülye hozzá az ember mint én akkor igazi varázslat :D

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1956) C$igu$sz válasza localhost (#1950) üzenetére


C$igu$sz
csendes tag

Szia!

egy konkrét példa:

szállítások doksi elindul a sorszám: SB 121212 0001 ebből az utolsó 4 számjegy növekedjen minden kinyomtatót oldal után pl ha 12 oldalt nyomtatók akkor az első 0001 es legyen az 12. értelemszerűen 0012 es sorszámot viselje. DE ha elmentem a doksit akkor az utolsó kinyomtatót sorszámmal mentse. :)

remélem így érthetőbb :D

(#1957) Fire/SOUL/CD válasza C$igu$sz (#1956) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Tehát akkor erre gondolsz? :U

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1958) C$igu$sz válasza Fire/SOUL/CD (#1957) üzenetére


C$igu$sz
csendes tag

Szia!

Igen, erre gondoltam :)

(#1959) Fire/SOUL/CD válasza C$igu$sz (#1958) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

OK, akkor ha érdekel, akkor írj, mert a többi "kívánságodat" csak makróval lehet megoldani(úgy, hogy az SB 121212 0001 azonosító a fej- vagy láblécben van)
Addig nem írom ide a megoldást.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1960) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

Hogy lehet word-el plakátot nyomtatni? Az lenne a feladat,hogy egy két soros szöveget akkorában kell kinyomtatni,hogy 4 darab álló A4-es papíron jelenjen meg, összefüggő szövegként. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1961) Fire/SOUL/CD válasza Fire/SOUL/CD (#1959) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. A dokumentum fejlécébe belépsz, majd ALT+F9(mezőkódok megjelenítése), beírod (példánál maradva) az SB 121212 szöveget, majd a CTRL+F9, a megjelenő kacsacsőrű zárójelek közé bemásolod ezt a kódot: PAGE \# "0000"
Ismételten ALT+F9 (elrejtjük a mezőkódokat) és így már ezt kell, hogy lásd: [link]
Értelem szerűen, ha több oldal van, akkor az oldalszám automatikusan növekedni fog minden oldal fejlécében így: [link]

2. Most jönnek a makrók, ehhez megnyitjuk a Macro Editor, ALT+F11 (amennyiben jobb oldalon megjelennek ablakok, azok mindegyikét zárd be most, csak hogy a későbbi dolgokkal szinkronban legyünk)

3. Insert menü/Module(megjelenő ablakot zárd be), majd Insert menü/ Class Module(megjelenő ablakot zárd be). Ha jól jártál el, akkor ezt kell, hogy lásd: [link]

4. Duplaklikk bal oldalon a ThisDocument-en, a megjelenő ablakból mindent törölj ki, majd másold bele az alábbi kódot

Private Sub Document_Open()

Call FSCD_Register_Event_Handler

End Sub

5. Duplaklikk bal oldalon a Module1-en, a megjelenő ablakból mindent törölj ki, majd másold bele az alábbi kódot

Dim MyApplication As New Class1
Public Sub FSCD_Register_Event_Handler()
Set MyApplication.App = Word.Application
End Sub

6. Duplaklikk bal oldalon a Class1-en, a megjelenő ablakból mindent törölj ki, majd másold bele az alábbi kódot (mint láthatod, a makróban is az "SB121212 " sztringet használom, de az úgy módosíthatod, ahogy szeretnéd.

Public WithEvents App As Word.Application

Private Sub App_DocumentBeforeSave(ByVal Doc As Document, SaveAsUI As Boolean, Cancel As Boolean)

With Dialogs(wdDialogFileSaveAs)
.Name = "SB 121212 " & Format(ActiveDocument.BuiltInDocumentProperties(wdPropertyPages), "0000")
Select Case .Display
Case -1
.Execute
Case 0
Exit Sub
End Select
End With

End Sub

Ha jól jártál el, akkor így kell kinéznie a dolognak:
[link]

7. Bezárhatod a Macro Editor-t és ments el a doksit Makróbarát Word-dokumentum-ként, majd zárd is be. Ezután nyisd meg újra, ha kérdezi a Tartalom engedélyezését(makró miatt teszi), akkor engedélyezd

8. Ezt követően viszont mentéskor mindig SB121212 + legmagasabb oldalszám néven menti majd el(mint írtam ezt a nevet módosíthatod a 3. makrónál, a Class1-ben). Példaként nálam 9 oldalas a most a doksi így SB121212 0009 néven mentené: [link]

Remélem sikerül kivitelezned és -ha nem értettem valamit félre- akkor úgy is működik, ahogy kell. természetesen elsőre ne éles doksival próbálkozz, hanem egy üressel, amibe csak próba jelleggel írsz adatokat, csak hogy minden úgy működik-e, ahogy kell.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1962) Fire/SOUL/CD válasza V.Stryker (#1960) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Word-ben sehogy, mert a legnagyobb papírméret, amit enged beállítani, az 55,87x55,87 cm...
Publisher tud ilyet (A2-es poster(plakát) és tetszőlegesen feldarabolható, pl 4db A4-re is, margó nélküli nyomtatással.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1963) Zola007


Zola007
veterán

hogyan tudnám 2010-ben a default nagyítást megváltoztatni?

csak olyat találtam, amihez makrót kell hozzáadni, nincs erre más funkció?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1964) Fire/SOUL/CD válasza Zola007 (#1963) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Modifying the NORMAL Template
(Mivel a NORMAL template rejtett attribútumú mappában van, ezért először az OS-t kell beállítani, hogy jelenítse meg azokat. W7-nél start-ba, W8+ esetén meg a csempén elkezded begépelni a mappa beállításai. Megjelenő ablakban Nézet fül és a Rejtett fájlok, mappák és meghajtók megjelenítése opciót bejelölöd és leokézod)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1965) C$igu$sz válasza Fire/SOUL/CD (#1961) üzenetére


C$igu$sz
csendes tag

Szia!

Köszönöm szépen működik. :R :R

(#1966) Zola007 válasza Fire/SOUL/CD (#1964) üzenetére


Zola007
veterán

köszi, akkor tényleg nincs egyszerűbb! :R

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1967) anonymus89


anonymus89
addikt

Üdv!

Valaki tudna segíteni, hogy készítsem el ezt a szerkezeti diagramot?
Akárhányszor nekifutok sosem lesz jó vége....

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#1968) Kephamos


Kephamos
addikt

Üdv!

Egy pdf-ből szeretnék átmásolni szöveget word doksiba, úgy hogy mikor beillesztem, akkor ne szívecskék és hasonlók jelenjenek meg. Hogy kéne csinálnom?

(#1969) CsumiRudi


CsumiRudi
csendes tag

Sziasztok!

Következő problémám lenne:
Egy fájlszerveren (belső hálón) vannak tárolva a dokumentumok. A dokumentumokban vannak hiperhivatkozások egy másik dokumentumra. A belső hálón teljesen jól működnek a hivatkozások, megnyitja a hivatkozott dokumentumot. Amikor viszont ki vannak másolva pl. pendrive-ra, a hivatkozások útvonala nem íródik át, marad a belső háló útvonala és ott keresi a hivatkozott dokumentumot pedig a pendrive-on kellene keresnie.

Ha tud valaki kérném segítsen.
Előre is köszönöm. :R

(#1970) FastEthernet


FastEthernet
csendes tag

Sziasztok.

Csináltam egy oldalra etikett-et, egy egész A4 oldalt felhasználva. Hogy tudok új üres oldalt létrehozni ugyan ezzel az etikett-el? Mert ha csak egy sima üres oldalt vagy oldaltörést akarok, tönkre vágja az etikett-et.

Köszönöm előre is.

(#1971) jpisti


jpisti
senior tag

Üdv mindenkinek!

Előre szeretnék szólni, hogy nem vagyok egy gyakorlott Word felhasználó de azért elboldogulok vele, de most nagyon megakasztott a rohadék!
A probléma: Van egy 6 oldalas, kéthasábos, angol-magyar szerződés amihez valahogy hozzá kerülte egy plusz oldal és sehogyan sem tudom törölni. A gond az, hogy az oldalszámozás olyan stílusúnak kell lennie, hogy: "n-ik oldal az összesen x-ből" és így az x helyére mindig 7-et ír a rohadék ami egy teljesen üres oldal...
Hogyan tudnám törölni?
Ha bekapcsolom a minden látszik funkciót akkor sem látok rajta csak egy entert a bal felső sarokban de azt sem Delete, sem Backspace nem törli ki, érdekes még, hogy a Backspace előle sem töröl semmit, de a cursor nyilakkal el tudok előle lépni vissza a szövegbe...

Segítsen valaki pls! mert nagyon fontos lenne ezt a szerződést megcsinálnom aláírásra készre.

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#1972) localhost válasza jpisti (#1971) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Az előtte levő oldalon a legutolsó karakter után nyomj egy DEL-t, ne visszatörlést, hanem <delete>-tt.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1973) anonymus89 válasza anonymus89 (#1967) üzenetére


anonymus89
addikt

Üdv!
Valaki tudna segíteni, hogy készítsem el ezt a szerkezeti diagramot?
Akárhányszor nekifutok sosem lesz jó vége....
- Tárgytalan

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#1974) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

2013-as verzióra tudtok valami makrót amivel lehet direkt scannelni?

Köszönöm.

(#1975) Peetey91


Peetey91
senior tag

Sziasztok! Van egy mappám, benne vagy 150 darab word dokumentum. Hogyan tudnám gyorsan, egyszerűen egy word fajlba rakni az összeset? Köszi

(#1976) spatrikz


spatrikz
csendes tag

Hali!

Dokumentációt készítek az Excel-es számításaimhoz, és mikor csatolom az eredményeket Word-be, az egyenletszerkesztő elég érdekesen fogadja, konkrétan teljesen új sorba dobja és bazi nagy térközt hagy alatta-felette.

Valakinek bármi használható megoldása erre esetleg?

Köszi előre is! :))

(#1977) Fire/SOUL/CD válasza Peetey91 (#1975) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1978) Peetey91 válasza Fire/SOUL/CD (#1977) üzenetére


Peetey91
senior tag

Köszönöm szépen!

(#1979) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok!

alapkérdés, de csak felmerült bennem. soha nem írtam még 20 oldalnál többet Word-ben, így hát a stílusokat soha nem használtam, nem is tanultam őket soha, sehol, érdekes módon. kérdésem a következő. adott a kész szövegem, amiben a különböző stílusokat alkalmaztam az adott részre. ha a stílust utólag módosítom, akkor alapértelmezett módon korrigálja ehhez a kész szöveget, és nem kell kijelölni újra az igényelt részeket, igaz?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#1980) Fire/SOUL/CD válasza hoffman_ (#1979) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"ha a stílust utólag módosítom, akkor alapértelmezett módon korrigálja ehhez a kész szöveget, és nem kell kijelölni újra az igényelt részeket, igaz?"
Igaz.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1981) hoffman_ válasza Fire/SOUL/CD (#1980) üzenetére


hoffman_
nagyúr

:R

ui.:

ezt könnyedén megnézhettem volna magam is, de a 80 oldalból még csak 10-nél járok, és elég sokféle stílust használok, elejét szerettem volna venni a próbálgatásnak, így is fő a fejem :) köszi még egyszer!

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#1982) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Nekem egy olyan problémám lenne Word 2013-ban, hogy van egy oldal amit kép formátumban szeretnék valahogy elmenteni. Sniping tool, print screen nem megoldás, mert ha kizoomolok, hogy az egész dokumentum látszódjon, akkor nem lesz elég részletgazdag a kép, ha úgy mentem el. Nekem pedig úgy kéne, hogy legalább egy valós A/4-es méretben ne látszódjanak a pixelek.

Próbáltam már One Note-ba küldeni és ott menteni mint PNG, de az csak egy fokkal jobb és úgy is, hogy vissza küldön docx-ben a Word-be és úgy jobb click-el kép fájlba menteni, de se a JPG se a PNG nem sikerül elég részletesre. :(

Hogyan lehetne megoldani, hogy rendes, nagy felbontású, részletes képet tudjak a dokumentumról menteni és ne csak egy pixelhalmazt? :F

Windows 7-et használok.

A válaszokat előre is köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#1983) localhost válasza hoffman_ (#1981) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ha 80/10 oldalnál tartasz, akkor kérlek fogadd meg...
SOKKAL könnyebb lesz a formázás, ha először begépeled a teljes (vagy majdnem teljes!) dokumentumot és a formázásokkal csak a legvégén foglalkozol. (tapasztalat rulez!)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1984) hoffman_ válasza localhost (#1983) üzenetére


hoffman_
nagyúr

áh, elölről kellett kezdenem... :D amúgy is végén terveztem formázni, de a stílusokat meg akartam gyártani előre, legalábbis ismerkedni velük. köszi a tanácsot!

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#1985) tombar


tombar
senior tag

Sziasztok!
van egy idegesítő problémám. be szeretném állítani h a helyesírás ellenőrző ne angol nyelv szerint ellenőrizze a szöveget, hanem magyarként. 2 dolgot próbáltam eddig, a helyesírás ellenőrzőnél a szótár nyelvét átállítottam magyarra -> eredmény: rögtön visszaugrik angolra. másik: az alsó eszköz sávban -oldalak, szavak száma stb.- beállítottam h ne angol legyen, de az is visszaugrik rögtön. vmi megoldás van rá esetleg?
előre is köszi :)
szerk.: hamarabb pofázok, mint gondolkodok, ctrl+a megoldotta a problémát :D

[ Szerkesztve ]

Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

(#1986) adam_


adam_
senior tag

Sziasztok! Van egy dokumentum, ami Word szerint 12 oldalas, valójában végiglapozva a dokumentumon csak 11. Így pl. ha PDF-be exportálom, akkor a második oldal egy teljesen üres oldal, majd jön a többi szép sorba, összesen 12 oldalban. Hogyan tudnám a második "üres-oldal" letörölni, úgy hogy az eredeti *doc-ban nyoma sincs? :U

Az első oldal végén van egy szakasztörés, de azt muszáj ott hagynom, hogy az oldalszámozások jók legyenek. De úgy vélem ez is okozza a hibát, amely pdf-be exportálásnál egy teljesen üres oldalt eredményez, mit gondoltok?

[ Szerkesztve ]

(#1987) localhost válasza adam_ (#1986) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Biztos, (!) hogy a szakasztörésed okozza a problémát!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1988) localhost válasza tombar (#1985) üzenetére


localhost
Közösségépítő

De látom, hogy magyarul sem működik a helyesírásod. :U

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1989) tombar válasza localhost (#1988) üzenetére


tombar
senior tag

idáig kisegített az openoffice, de váltanom kellett :( :( :(

Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

(#1990) aizen92


aizen92
addikt

Amikor társitok egy állomány-t, pl pdf megnyitás MS office 2013-ban, akkor azt írja ki, hogy Office(asztali).

Windows 8-am van, én arra következtetek, hogy van "nemasztali" hanem "modern" verzió is? Annak nagyon örülnék, ha meg lehetne az office-t nyitni Modern/csempés alkalamzásként.
Vagy a következtetésem rossz, és másra utal az "asztali jelző"?

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#1991) Fire/SOUL/CD válasza aizen92 (#1990) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Csempés Office" nincs, az Office 365-re utal a dolog.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1992) aizen92 válasza Fire/SOUL/CD (#1991) üzenetére


aizen92
addikt

Köszönöm a gyors választ! :R

Csempés verzió nem is várható gondolom, vagy olyan mód mint Chrome/IE-nél, hogy moderUI-ban nyitja meg?

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#1993) Fire/SOUL/CD válasza aizen92 (#1992) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Őszintén szólva egy "csempés" Office-nak eddig sem lett volna értelme, hisz -ha józan paraszti ésszel belegondolsz- annyi funkció van benne, amit csempés ákom-bákomokkal csak a user-eket xopatták volna.
Van az a játék(nem tudom hirtelen a nevét), amikor tedd a lábad a piros körre, kezedet meg a kékre stb, na hát úgy nem lett volna egy élvezet az Office, hogy a tíz ujjam nem lett volna elég, még a cookie-mmal is meg kellett volna érinteni a kijelzőt bizonyos funkciókhoz. :DDD

(W10 meg amúgy is szakít a csempével...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1994) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Hogyan lehet az oldal felét megjeleníteni mondjuk egy hosszant vonallal, hogy addig dolgozhatok, formázhatok?
Egy üdvölőkártyáról lenne szó, aminek csak az egyik felére nyomtatnánk.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#1995) vhw


vhw
addikt

Word 2013:
Adott egy dokumentum, benne számozott forrásmegjelölésekkel. A dok végén ez alapján egy irodalomjegyzék - eddig ment minden rendben.

Most az a drága megrendelő heppje, hogy ha a bekezdés végén a [1], [2]... stb. fölé viszi az egeret, akkor írja ki neki milyen forrást is takar az adott sorszám.

Mert nem jó egy kis indexes lábjegyzet a lap alján, nem jó a szöveg végi számozott irodalomjegyzék... ilyen hivatkozásos marhaság a vágya...

Hogy lehetne ezt megoldani?
Ezekre a forrásmegjelölésekre (a szögletes zárójeles számok, meg a szöveg végi irodalomjegyzék elemeire) nem igazán akar működni a kereszthivatkozás...

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#1996) Fire/SOUL/CD válasza vhw (#1995) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mármint a pl [1] megjelölés egy web-es linkre menjen avagy amolyan Wikipedias-an, esetleg a doksin belül kellene? :U

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1997) vhw válasza Fire/SOUL/CD (#1996) üzenetére


vhw
addikt

Csak dokumentumon belül.

Igen úgy, mint a wikipedian.
Ahogy ott is vannak szögletes zárójeles sorszámozott hivatkozások, ha fölé viszem az egeret, akkor kis szövegbuborékban kiírja szövegesen mire mutat - rákattintva odavisz a cikk alján a hivatkozások listájára.

Nekem is ennyi kellene, az se feltétlenül szükséges, hogy az [1]-re kattintva oda vigyen az irodalomjegyzék adott tételéhez, csak a szövegbuborékos kiírás szükséges (ha e kettő együtt jár én nem bánom).

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#1998) Fire/SOUL/CD válasza vhw (#1997) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A 2 kulcsszó a könyvjelzők(bookmarks) és a hivatkozások (hyperlinks).
A példában egy 2 oldalas dokumentum lesz, amelynek első oldalán lesz egy szöveg, majd az azt követő hivatkozás, amelyet [1] nevű hivatkozás követ(amely fölé víve az egérkurzort egy megjegyzés lesz látható), amelyre CTRL+klikkel kattintva, a 2. oldalon Könyvjelző1 néven létrehozott könyvjelzőhöz ugrunk.

1. Alapállapot
2. Létrehozzuk a Könyvjelző1-t, ehhez a megfelelő oldalon, vidd a kurzort a megfelelő pozícióba(példában a 2. oldal 1. bekezdésének elejéhez tettem), majd Beszúrás fül/Hivatkozások csoport/Könyvjelző, elnevezed(példában Könyvjelző1-nek) és Hozzáadás gombon katt: [link]
3. Létrehozzuk a hivatkozást, ami a létrehozott könyvjelzőhöz ugrik a dokumentumban, ehhez jelöld ki azt a szövegrészt, amit hivatkozásként szeretnél használni(példában az 1. oldalon található [1] került kijelölésre), majd Beszúrás fül/Hivatkozások csoport/Hivatkozás/bal oldalt Dokumentum adott pontja/jobb oldalt a kívánt könyvjelző kijelöl(példában Könyvjelző1) és OK: [link] | [link]
4. Jelöld ki a hivatkozást(példában az 1. oldalon található, [1] szöveget), jobb egér/új megjegyzés és add meg, amit akkor szeretnél látni/olvasni, ha az egeret a hivatkozás fölé viszed. [link] | [link] | [link]

Remélem így már sikerül a dolgog (elnézést, ha túl szájbarágós voltam).

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1999) vhw válasza Fire/SOUL/CD (#1998) üzenetére


vhw
addikt

Köszönöm a segítséget. :R
Ma már inkább nem fogok bele, holnap megpróbálom, az alapján ahogy leírtad.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#2000) Sasos


Sasos
senior tag

Üdv Urak és Hölgyek!

Adott egy .doc amibe makró van. Viszont jó lenne, ha nem lenne. A makrók között látok 3-at, de törölni egyet sem tudok (Sub or Function not defined). A makró editorban látok egy projektet, ellenben a leírások szerinti módon (Makrók ablak, szervező gomb) nem látom, így törölni sem tudom. Hogy lehetne kiherélni a makrót/kat projektestől mindenestől?

Nálam Word 2013 fut, de 2007-re való megoldás is érdekel, ha az is kéznél van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.