Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) animatrix11


animatrix11
őstag

üdv

Kaptam egy word dokumentumot, ahol legördülő menük vannak beállítva, de a dokumentum védelem be van kapcsolva, ha kikapcsolom, akkor tudok változtatni rajta, viszont a legördülő menü már nem működik, hogy tudom ugy visszaállítani, hogy megint lehetssen használni változtatás után?

a választ előre is thx

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1052) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Sziasztok!

Alkottam egy 39 oldalas körlevelet. A 39-ből 1-1 oldalanként mind más-más személynek szól, és emailhez csatoltan kellene elküldenem.
Hogyan lehetne megoldani, hogy a Word oldalanként mentse külön-külön fájlba a doksit?

Köszi!

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1053) Fire/SOUL/CD válasza mr_ricsi (#1052) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ezt már kérték korábban és írtam hozzá MACRO-t. Lehetőleg úgy indítsd a WORD-öt, hogy pl TotalCommanderből üss ENTERT a doksin(tehát ne a wordot elöször és oda töltöd be utólag a doksit)
Ez esetben ugyanabban a könyvtárba kerül a 39 db doksi(1.doc, 2.doc.....39.doc néven)
Figyelmesen olvasd el a linkek tartalmát!!!

[link]
[link]

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1054) mr_ricsi válasza Fire/SOUL/CD (#1053) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Működött, köszi!

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1055) csikosdapro


csikosdapro
tag

Sziasztok!

Kérdésem, hogy MS Office Enterprise Word-ben hogy lehet megcsinálni "lapfülesre", nem tudom hogy írjam, hogy alul lehessen választani hogy melyiket akarom és mind 1 dokumentumon belül legyen, remélem érthető valamelyest

(#1056) csikosdapro válasza csikosdapro (#1055) üzenetére


csikosdapro
tag

vagy azt csak excelben lehet

(#1057) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Hi all

Van egy szórólap félém amit még 3-4 éve csináltam, passz..., és a beszúrt képet, ami egy ellipszisbe van "ágyazva" a 2007, illetve itt az egyik 2003 is (talán az SP3 miatt, én nem tudom) rosszul jelenít meg. Sajnos igy is nyomtat. Érdekes, mert számos 2003-as word, más gépeken hiba nélkül jeleníti meg, persze amikor készült, akkor is jó volt. Nem értem ezt az egészet, nem vagyok egy word guru, és azoknál ahol hibás, egyszerüen nem tudom beállítani megfelelően. Négyzet szerűen bedob egy kis fehér kitöltést, mintha a sorrendel lenne vmi bibi, de lövésem sincs hogy miért jó az 1iket, és miért nem a másikon. :O

Itt egy kép, talán látszik miről is van szó:

Mi lehet a probléma..?

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#1058) Timyyy


Timyyy
őstag

(#1059) Fire/SOUL/CD válasza Timyyy (#1058) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nem feltétlenül a WORD a bugos, nem lehet esetleg, hogy egy "komolyabb" printer került a gépre? (Alsó tálca, oldaltálca ilyen adagoló, olyan adagoló, stb)
Ilyenkor előfordulhat, hogy egy olyan lapadagoló van kijelölve alapértelmezettként, amikor igaz amit a képen látsz... :K

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1060) localhost válasza Fire/SOUL/CD (#1059) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ez már régóta ilyen :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1061) Fire/SOUL/CD válasza localhost (#1060) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Milyen rég óta? Esetleg el kellett volna olvasnom egy 2 éves HSZ-t? :U
Ha olyan rég óta, akkor
1. Office reinstall
2. OS reinstall
3. Printer driver update
4. printer kidob

(nem feltétlenül ebben a sorrendben.... :)) )

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1062) localhost válasza Fire/SOUL/CD (#1061) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nem, nem! Én az ÁLLÓ / FEKVŐ problémát már évek óta ismerem. A megoldást nem, csak a jelenséget! :))

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1063) Timyyy


Timyyy
őstag

Nincs nyomtatóm, csak a másik géphez van. Mindegy, nem zavar, csak gondoltam feldobom :)
Az amúgy miért van, hogy ha az msn-ben megy a videohívás, akkor az office nem működik? Meg akarok nyitni pl egy word dokumentumot és befagy a mappa, meg az asztal... :W

(#1064) Torry


Torry
addikt

Hi all!
Olyan problémám lenne, hogy képet szeretnék beszúrni de úgy, hogy a szövegbe egyáltalán ne barmoljon bele. Na most ugye ezt a körbefuttatással tudom elérni, csak ezzel az a gond, hogyha egyszer rányomok, akkor már nem tudom igazítani a képet, mert nem bírom a képet kijelölni, csak a szöveget.
Erre van valakinek valami ötlete?

Előre is kösz!

(#1065) Fire/SOUL/CD válasza Torry (#1064) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Valószínüleg a "szöveg mögé" sikerült rakni a képet...Mindegy így kijelölheted

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1066) Torry válasza Fire/SOUL/CD (#1065) üzenetére


Torry
addikt

Végül megtaláltam a megoldást.
És igen, ugyanez amit te mutattál, szóval köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#1067) Grass


Grass
aktív tag

Szükségem lenne egy olyan word fájlra, amit ha megnyitok, akkor tele van mindenféle jellel, kb mintha kínai dokumentumot szeretnék megnyitni a nélkül hogy feltelepíteném a szükséges font készletet. Csak minden esetben legyen tele kis kockákkal vagy akármivel. Esetleg valami hibaüzenetet is kidobhatna.
Tud valaki ebben segíteni?

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#1068) Fire/SOUL/CD válasza Grass (#1067) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ilyesmire gondolsz?

Mert ha igen, akkor ez például a notepad.exe fájl egy darabja... :DDD
A szabványos betűkészletek módosításával meg fokozható a maszatolás... :DDD

Fire.

UI: mire, mihez kell amúgy? :U

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1069) Tosee válasza Grass (#1067) üzenetére


Tosee
őstag

nyiss meg word-ben egy .pdf fájlt, és garantáltan megkapod a kívánt karaktereket! ;] Utána mentsd el (mentés másként) word dokumentumként, és kész a .doc vagy docx fájl!
Hibaüzenet a megnyitásnál nem lesz, de kérni fogja, hogy válaszd ki a kódolást (nem találsz olyat ami jó lenne)!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#1070) Grass


Grass
aktív tag

Köszi srácok! :R
Egy kisebb levelet kéne írni hogy miért akarok GT be menni, és nektek hála már kész is. :DD

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#1071) FragMaster


FragMaster
addikt

Sziasztok. Egy iszonyat láma problémám lenne. Tartalomjegyzéket szeretnék beszúrni, de nem boldogulok vele sehogy sem. Beszúrás/Hivatkozás/Tárgymutató és tartalomjegyzék-be bemegyek, elvégzem a szükséges beállításokat, de csak ezt a hibaüzenetet kapom: "Hiba! Nincsenek tárgymutató-bejegyzések.". Hogyan tudnám a fejezeteket belepasszírozni?

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#1072) FragMaster válasza FragMaster (#1071) üzenetére


FragMaster
addikt

Megoldva közben, csak a józan paraszti ész ne tűnne el folyton :D

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#1073) nRu3


nRu3
addikt

Sziasztok , valakinél látam anno egy táblázatban a word automatikusan a számmüveleteket el tudta végezni ősszeadás-szorzás , soronként, oszloponként, csak én ezt sehol nem találom amivel ezt az opciot életre tudnám kelteni, az ember pedig nem hajlandó elárolni hogy pusztulna meg :(((

Ha valaki tudná az jó lenne, megkönyitené a dolgomat. :R

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1074) norbiphu válasza nRu3 (#1073) üzenetére


norbiphu
senior tag

szia,

ha word 2007 akkor a táblázat elrendezésénél van jobb szélen. ezen a képen látszik: [link]
2003-ban pedig table > formula menüpontnál van (magyarban meg gondolom táblázat->képlet)

üdv

[ Szerkesztve ]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#1075) nRu3 válasza norbiphu (#1074) üzenetére


nRu3
addikt

word 2002

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1076) nRu3 válasza nRu3 (#1075) üzenetére


nRu3
addikt

már csak a képlet kodra kell rájönöm hogy vizszintesen ősszeszoroza az ősszeget , függölegesen pedig ősszeadja.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1077) KrAt


KrAt
veterán

Üdv!

Word2003, azt írja: a szótár betelt.. Azaz ha hibás egy szó, nem lehet hozzáadni, ergo aláhúzza. Mi a megoldás? :U

(#1078) norbiphu válasza nRu3 (#1076) üzenetére


norbiphu
senior tag

vízszintesen szorzás: =PRODUCT(LEFT)
(vagy ha nem akarsz minden balra lévő mezőt összeszorozni akkor megadhatsz tartományt mint az excelben, pl A1:E1)
függőlegesen összeadás: =SUM(ABOVE)

+ arra figyelj, hogyha frissíted a táblázatokat a word nem számolja újra az összegmezők értékeit.

[ Szerkesztve ]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#1079) ALI_G válasza Zoza24 (#940) üzenetére


ALI_G
veterán

Ha elmentem a dokumentumot akkor a vissza gomb miért lesz inaktív? Akkora bugyutaság, hogy nem lehet visszavonni.

bocs, nem neked akartam.

[ Szerkesztve ]

(#1080) ALI_G


ALI_G
veterán

Tudom, hogy már írtátok párszor, de nekem akkor se akar sikerülni, hogy egy több oldalas dokumentumon belül úgy legyen megszámozva az egész, hogy az első 4 oldal alján ne látszódjon a számozás, de az 5. oldalon az 5-ös szerepeljen és az utolsó 5 oldal szintén ne legyen megszámozva.

Írtátok, hogy oldal törést kell berakni. Igaz, hogy az 2007-es word kompatibilis módban van, mert office XP-vel kompatibilisnek kell legyen. Szóval beraktam a 4. és 65. oldalra egy-egy Page-brake-et, de ezután is az egész dokumentumot számozza be. :W

(#1081) Tosee válasza ALI_G (#1079) üzenetére


Tosee
őstag

Ha azzal kezded a dokumentum létrehozását, hogy mielőtt beleírnál elmented, akkor a további mentések során már nem lesz inaktív! Csak ha bezárod a dokumentumot, majd újra megnyitod!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#1082) ALI_G válasza Tosee (#1081) üzenetére


ALI_G
veterán

És annak így mi értelme? :F

(#1083) Tosee válasza ALI_G (#1082) üzenetére


Tosee
őstag

passz de úgy működik! :U

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#1084) ALI_G válasza ALI_G (#1080) üzenetére


ALI_G
veterán

Na aki esetleg még nem tudná van olyan, hogy page-brake és section-brake. Utóbbival már lehet eltérően számozni az oldalakat. Respect MS. :W

(#1085) dosaa


dosaa
csendes tag

Sziasztok!

A köv problémám egy word fájllal.
Van egy adott szöveg amit formázni kellene. Kb a 2. oldal formázásától a köv problémám van:
Ha bárhol kijelölök egy szót, az azon végrehajtott módosítás, pl dölt, félkövérré tétel az egész szövegen végrehajtódik és az első oldalon végrehajtott módosítások pl tabulátorok is törlődnek.

Mi lehet a hiba? Már próbáltam, hogy az egész szöveget új doc-ba másolom át, de az sem segített.

Köszönöm a segítséget

(#1086) KMT


KMT
addikt

Hogyan tudom azt megcsinálni, hogy az élőlábnál a "páros és páratlan oldal eltérő" beállítás csak egy szakaszra vonatkozzon? Ez a töcs program az egész dokumentumra alkalmazza. :W
Vagy az is megoldás lenne, ha egy-egy (kb random) oldal élőlábát (amúgy oldalszámnak használom) el lehetne tüntetni.
2007-es Word. És még mindig fos.

Szerk:
Ja most látom a (#1084)-t. Hogy kell alkalmazni?

[ Szerkesztve ]

(#1087) frankie!


frankie!
őstag

Hol tudnám beállítani 2007-ben az új dokumentumok alapértelmezett betűtípusát, bekezdés típusát, stb.?

(#1088) Fire/SOUL/CD válasza frankie! (#1087) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

KEZDŐLAP/STÍLUSOK csoport/NORMAL-on jobb katt/MÓDOSÍTÁS...
A megjelenő ablak elég egyértelmű(FORMÁTUM lenyíló segítségével lehet a betűtípustt, bekezdést, tabulátort, stb, stb beállítani), csak az ablak alján a SABLONON ALAPÚLÓ ÚJ DOKUMENTUMOKBA lehetőséget válasz az OK előtt...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1089) frankie! válasza Fire/SOUL/CD (#1088) üzenetére


frankie!
őstag

KÖSZÖNÖM SZÉPEN

(#1090) hedda7


hedda7
csendes tag

Üdv!

Olyan problémám van a lábjegyzetekkel, hogy bizonyos szakaszonként kellene újrakezdődnie, viszont nem minden szakasznál.
Vannak a fő fejezetek, ahol újból kell indulnia, az alfejezeteknél folytatólagosan, viszont ott is kellett szakasztörést csinálnom, mert élőfejben szerepelnie kell az aktuális alfejezet címének.
Próbáltam kijelöléssel játszadozni és úgy állítani, de eredménytelenül.

Tudtok erre valami megoldást?

(#1091) Scorpion


Scorpion
tag

Sziasztok!

Van 1-2 problémám a wordben (2003). Háttérbe beszerkesztek egy képet. Megírom hozzá a szöveget, aztán nyomtatnám ki. Amikor kinyomtatom, akkor kapásból két problémába ütközök bele. Az első az, hogy a papír szélein vannak fehéren maradt részek úgy, hogy a margókat teljesen kitoltam a szélekre. A fehér részek sem egyforma méretűek. Hogy lehet azt elérni, hogy az egész A4-es papír ki legyen töltve?

A másik még idegesítőbb gond az az, hogy nem egy nagy képet nyomtat ki háttérként, hanem sok kicsi mozaikot. Pedig a wordben szépen el van rendezve. 1 nagy képként (háttérbe beállítva). A szöveget rendben nyomtatja hozzá. Mit csináljak, hogy 1 nagyot nyomtasson a háttérbe? Egyébként a kép mérete 840X1188 tehát még az sem mondható, hogy kicsi a kép alapból és ezért mozaikosan nyomtatja.

A segítségeteket előre is köszönöm!

(#1092) proradeon


proradeon
őstag

Udv!

Lehet valahogy nega'lt karaktereket letrehozni word-ben? pl.:C nega'lt

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#1093) Fire/SOUL/CD válasza proradeon (#1092) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Esetleg pl. matematikai képleteket tartalmazó doksit szeretnél készíteni?

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1094) proradeon válasza Fire/SOUL/CD (#1093) üzenetére


proradeon
őstag

Digitalis technika beadandot keszitek. Ilyenek krealasaval van gondom word-be, mert otletem sincs a negalt betuk letrehozasara. :F

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#1095) Fire/SOUL/CD válasza proradeon (#1094) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ha Word 2007-et használsz akkor:
Beszúrás csoport/Egyenlet/Új egyenlet beszúrása
A többi a képen: [link]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1096) proradeon válasza Fire/SOUL/CD (#1095) üzenetére


proradeon
őstag

Hm. 2003-at hasznalok mivel 2007-tol undorodom. De ha nem lesz mas lehetosegem, felrakom a 2007-et. (igy legalabb mar a lehetosegem megvan a negalt betuk letrehozasara :R)

Koszi a segitseget :R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#1097) Fire/SOUL/CD válasza proradeon (#1096) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

A 2003-ban is megoldható, csak a kép miatt írtam, hogy 2007.

2003-ban így: [link]
Az egyenletszerkesztőt pedig így lehet telepíteni: [link]

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1098) proradeon válasza Fire/SOUL/CD (#1097) üzenetére


proradeon
őstag

Hm zsir :) Mar csak azt kell kigoogleznom honnan szedhetek Microsoft Equation 3.0-at. (Bar elvileg ezt fel kellett volna raknia off. 2003 telepitonek, nem vagom miert nem tett igy. Lehet megis 2007 lesz belole)

Szerk.: Ja kozbe szerkesztettel ^^ Igy mar vagom. Zsir

Thx :R :R

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#1099) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

A következő a gondom:

Van 30 oldalas dokumentum, aminek az első és utolsó 4 oldalára nem szeretnék oldalszámot. A számozás a 5. oldaltól indulna.

Találtam egy leírást[link]

Már betudom állítani, hogy az ötödik oldaltól kezdje a számozást de az bajom, hogy az 1-4 oldalon is van számozás.

Pl:

Tartalomjegyzék 1-4 oldal
Tárgyalás: 1- 22 oldal
Befejezés 1-4 oldal

Hogy tudnám eltüntetni az első és az utolsó szakasz számozását?

Köszi a segítséget!

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#1100) Fire/SOUL/CD válasza Sir Pocok (#1099) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Az a leírás természetesen jó, valami "apróságon" átsiklottál. Az egészen nem megyek végig, de 2 tipikus hiba

1. szakasztörés előtt nem lehet oldaltörés(utána, "mögötte" igen)
2. a Csatolás az előzőhöz opciót elfelejtetted kikapcsolni
(ha bármely oldalra állsz, amit szakasztöréssel tettél új lapra, akkor ez alapértelmezésben be van "kapcsolva")

Fire.

UI: Ja és még egy lehetőség van, hogy a fenti 2 dolog rendben van, csak egyszerűen el kellene távolítani az oldalszámot, a nem kívánt oldalakról... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.