Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2801) huan


huan
őstag

Sziasztok
Körlevélnél hogyan lehet egy lapon megjeleníteni egyszerre pl. az első 6 címzettet?
(az oldal különböző helyein szükségem lenne ugyan azon forrás 1-6. elemére)

(#2802) replika22


replika22
újonc

sziasztok, van egy kb. 2800 oldalas word doksim, benne 1, 2 és 3-as szintű címsor. A 3-as szintű az alapegység, ebből 460 db van. Szeretném a doksit eszerint a 460 db fejezetrész szerint önálló doksikba tenni, és meghatározott (egyelőre egy excelben levő) névvel ellátni. Próbáltam a nézet=vázlattal bontani, de az a baj, hogy a fájlok elnevezését eléggé önkényesen végzi a word.
Vkinek vmi tippje van esetleg? Köszönöm!

(#2803) nyikszi válasza huan (#2801) üzenetére


nyikszi
őstag

Szia! Egybefűzöd a 6 mezőt, berakod azt a 6 Excel mezőt és kész. Vagy nem értem mire gondolsz. Mást el nem tudok képzelni. Minta?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2804) huan válasza nyikszi (#2803) üzenetére


huan
őstag

Szia

Egy oldalon így tudom megjeleníteni az első 6 elemet: (körlevél adatmező+szabály)

«Anyag»
«Következő rekord»«Anyag»
«Következő rekord»«Anyag»
«Következő rekord»«Anyag»
«Következő rekord»«Anyag»
«Következő rekord»«Anyag»

Amikor a word-levelezés-eredmény megjelenítése részben a megjelenített eredményeket léptettem, akkor így jelentek meg:
1-6-ig
2-7-ig
3-8-ig...stb, azaz a 7.elemtől volt látható 7 új elem.

Aztán nyomtatásnál ez már nics így, így tárgytalanná vált.

Köszi azért! :)

(#2805) Kékes525


Kékes525
félisten

Hogyan lehetne a Microsoft Word 2019-be angol szöveget bevinni úgy, hogy a mikrofont a ugyanazon a PC hangszórójához teszem, amin a Word is fut? Egy WEB site hangját szeretném angol szövegben rögzíteni. Windows 11 az operációs rendszer.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2806) nyikszi válasza Kékes525 (#2805) üzenetére


nyikszi
őstag

2019-ben van diktálási funkció? Nem csak a 365-ben van?
Google: speech to text és kismillió találat.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2807) Kékes525 válasza nyikszi (#2806) üzenetére


Kékes525
félisten

"2019-ben van diktálási funkció? " Azt hiszem nincs.

"Google: speech to text és kismillió találat."

Próbáltam őket de nm voltak jók. Nagyon bizonytalanul, vagy egyáltalán nem működtek.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2808) RpPRO


RpPRO
őstag

Sziasztok! A következő a problémám:

Cégemnél szeretnek StyleRef mezőkódokat használni a doksik fejlécében, amivel annyi a baj, hogy másik Office Word nyelvi beállítással elszáll hibaüzenettel másik gépen.

Példa:

ALT + F9 után

Fenti azért működik most, mert a stílust átneveztem Címre (amit a Wordöm felkínál). Az eredeti Titel hivatkozással ez látszik:

Nekem ugye magyar nyelvű a WORD, a küldőnél német.

Drága WORD miért nem bírja elmenteni az adott dokumentumra vonatkozó stílusneveket alapértelmezetten? Ha megoldható, hogy nyelvi beállítástól függetlenül menjen hiba nélkül, hogyan?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#2809) wwhy


wwhy
veterán

Gyarapítom a kérdések sorát: hogyan lehetne megoldani, hogy a W az utolsó/utolsó előtti betű szerint készítsen betűrendet? Egy speciális szótárt készítek, és nem az első, hanem az utolsó betű alapján kellene betűrendbe rakni a szavakat.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#2810) nyikszi válasza wwhy (#2809) üzenetére


nyikszi
őstag

Miért Wordben akarod megoldani? Én Excelben tudom inkább elképzelni. De ott is macerásnak tűnik. Hiszen az utolsó betű után jön az utolsóelőtti és a többi. De mire kell ha nem titok?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2811) wwhy válasza nyikszi (#2810) üzenetére


wwhy
veterán

Excelben könnyű, a Right függvénnyel. Nem titok, mint írtam, egy speciális ún. névvégmutató szótárt készítek.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#2812) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Adott egy word dokumentumom, amihez tartozik egy excel-fájl.
Ebből az excel-ből illesztettem be táblázatokat különböző munkalapokról úgy, hogy frissüljön a wordben a táblázat, ha az excelben módosítom.

Szeretném ezt a word-öt és táblázatot lemásolni és átnevezni, de ilyenkor ha frissítem a táblázatok linkjét, akkor mindig az első munkalap táblázatát tölti be és nem az adott munkalapot.
Van arra megoldás, hogy a munkalap ne változzon, vagy manuálisan kell átállítani a munkalapokat?

(#2813) nyikszi válasza wwhy (#2811) üzenetére


nyikszi
őstag

Akkor miért nem Excelben csinálod?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2814) terratech


terratech
csendes tag

Sziasztok.

Létezik olyan funkció, hogyha én beírok egy rövidítés, mondjuk "Nyh." akkor a word felajánlja vagy kicseréli a Nyíregyháza szóra? Sima szócsere tudom van, de esetleg nem lehet saját szabályt vagy szótárt létrehozni amit gépelés közben lehet használni? Feleségem munkájánál lenne hasznos. Nem tudom érthető volt-e a kérdésem, de köszönöm előre is a segítséget.

(#2815) Nixon18 válasza terratech (#2814) üzenetére


Nixon18
senior tag

Szia!

Erre gondolsz?

A fájl, beállításoknál lehet hozzáadni saját autocorrect opciókat beírni.

[ Szerkesztve ]

(#2816) terratech válasza Nixon18 (#2815) üzenetére


terratech
csendes tag

Szia Nixon!

Ezer hála, nagyon szépen köszönöm, igen erre gondoltam !

(#2817) morfondőr


morfondőr
őstag

Sziasztok!
Word 2016-ban megoldható-e (hogyan), hogy minden oldal élőláb részébe én írjak be manuálisan egy szöveget, ami minden oldalon más? Vagyis ne legyen élő az élőláb! :DDD
Köszönöm előre is a segítséget!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#2818) Nixon18 válasza morfondőr (#2817) üzenetére


Nixon18
senior tag

Szia!

Ha wordben minden oldalt oldaltöréssel hozol létre, akkor az élőlábaknál és -fejeknél ki tudod kapcsolni, hogy kapcsolódjon az előzőhöz.

Ebben a cikkben vannak képek is a mikéntről.

Fontos, hogy minden különböző oldal esetében kell az oldaltörés.

(#2819) Csöves


Csöves
senior tag

Csak Word-öt szeretnék, megoldható?
Ha nem akkor a Libre, vagy az Open Office az ajánlott?
Köszönöm.

Aquila non captat muscas.

(#2820) nyikszi válasza Csöves (#2819) üzenetére


nyikszi
őstag

Manapság már nem oldható meg. Esetleg olcsón veszel itt a hardverapron. Amúgy részemről Libreoffice, ha kell alternatíva a Word mellé.

[ Szerkesztve ]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2821) Csöves válasza nyikszi (#2820) üzenetére


Csöves
senior tag

Köszi.
Igazából csak a Word elég lett volna, nem akartam komplett irodát telepíteni mert nem használnám ki.

Aquila non captat muscas.

(#2822) aquark


aquark
tag
LOGOUT blog

Word 2019-ben szeretnék docx-ből oldaltörések nélküli .pdf et létrehozni. Hogy csináljam?
-köszi

(#2823) aquark válasza aquark (#2822) üzenetére


aquark
tag
LOGOUT blog

nem sikerül, pedig próbálkozom. Tudna segíteni valaki?

(#2824) ferda96


ferda96
csendes tag

Kedves Tagok!
A lábjegyzéket beszúrtam és ezután tartalomjegyzéket intézem és most az a gondom hogy a lábjegyzéket felől van húzva amikor megcsináltam a tartalomjegyzéket akkor a lábjegyzéket és a felől húzva között föl ugrik. És nem tudom rá jönni hogy mi lehet a probléma. Tudna segíteni valaki?

(#2825) szente


szente
addikt

Sziasztok!

Word 2016ban még tavaly lejelszavaztam egy doksit, most viszont ha be akarom írni, a jelszavat és a jelszó ékezetes részéhez érek, akkor kiugrik a kurzor a szövegmezőből és nem lehet bele írni. Semmilyen ékezetes karakterrel nem működik, csak ha az első karakter ékezetes. Próbáltam otthon is megnyitni, de ugyan ez a probléma.
Ez milyen bug lehet?

(#2826) nyikszi válasza ferda96 (#2824) üzenetére


nyikszi
őstag

Ezt nem értem. Mi itt a probléma?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2827) nyikszi válasza szente (#2825) üzenetére


nyikszi
őstag

Copyval is próbáltad?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2828) szente válasza nyikszi (#2827) üzenetére


szente
addikt

Igen, de nem volt jó. Szerencsére eszembe jutott a jelszó.

(#2829) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Ha szeretném egy doksinak csak a formázatlan, üres fehér háttérszínét
megváltoztatni, azt hogy tudom megoldani ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#2830) nyikszi válasza DonThomasino (#2829) üzenetére


nyikszi
őstag

Tervezés -> Oldalszín
Erre gondoltál?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2831) DonThomasino válasza nyikszi (#2830) üzenetére


DonThomasino
veterán

Igen, meg van köszi. :R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#2832) blountex


blountex
senior tag

Sziasztok!

Találkozott már valaki olyan jelenséggel, hogy a kurzor egyszerűen eltűnik ha a szövegfelé közelítek, vagy görgetés alkalmával?
Próbáltam többféle verziójú wordot, mindnél ugyan ez a probléma, sőt a win 11et újra is telepítettem. Ekkor első pár indításkor jó volt, majd mikor használni akartam 1 hétre rá, újra előjött ez a jelenség.

(#2833) blountex válasza blountex (#2832) üzenetére


blountex
senior tag

Annyit sikerült megfejteni, hogy az AMD software miatt tűnik el jelenleg a kurzor, de kiterjesztett megjelenítőnél már jól működik. Érdekes jelenség, remélhetőleg javítják.

(#2834) TomBond


TomBond
aktív tag

Hasonló gondom van nekem is, csak nekem nem csak a kurzor tünik el, hanem van úgy, hogy az utolsó betűk is (a kurzortól balra). Nagyon zavaró.

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#2835) vegyszer


vegyszer
addikt

Szervusztok!

A diplomamunkám kapcsán küzdök egy problémával. Nevezetesen vagy ábra jegyzéket tudok beszúrni, vagy táblázat jegyzéket. A Word szerint a kettő azonos, egyetlen kapcsoló más, de együtt megjeleníteni nem akarja. Pedig már a mezőkód szintig süllyedtem le...

Lehet ilyet egyáltalán?
Ha igen, akkor hogyan?

Köszönöm a segítséget!

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2836) nyikszi válasza vegyszer (#2835) üzenetére


nyikszi
őstag

Szia! Milyen Office-t használsz? Lehet, persze. Ábrajegyzék beszúrásnál az ábrát vagy a táblázatot választod. Alul a képen láthatod, hogy hol kell kiválasztani.

https://imgur.com/tw2gNno

[ Szerkesztve ]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2837) fasyrt


fasyrt
őstag

Beugro kerdes egy sörert. :))

Hogyan lehet a word 2016-ot arra ösztönözni, hogy sorkizarasnal igazodjon mindket margohoz a betüköz beallitasaval?
Egeszen pontosan erre (a Bewerbung resz) gondolok itt:

[ Szerkesztve ]

(#2838) fasyrt válasza fasyrt (#2837) üzenetére


fasyrt
őstag

Hurra, kapok egy sört! :C

Ctrl + Shift + J. Ikonja csak akkor van, ha valami azsiai nyelvi csomag fel van rakva.

Distributed Paragraph Alignment (Ctrl+Shift+J) - a relatively undocumented option [link]

(#2839) Frod


Frod
addikt

Sziasztok!

Elég longshot, mert látom a topic sem pörög, de hátha:
A probléma a következő lenne: adott egy Word doksi, ami össze van kapcsolva egy Excel táblával körlevél ügyileg, mindkét dokumentum teljesen megegyező formázású (Arial, 10).
Egy pár helyen körlevél mezők vannak beszúrva a Word-be, ahová az Excelből vesz át adatokat.
Egyik napról a másikra gondolt egyet, és amikor váltunk egy következőre sorra (Levelezés -> Címzett keresése), akkor a körlevél mezők formázása szétesik, és az eredeti Arial 10 helyett Calibri 16 lesz belőle. Ez így még csak kellemetlen lenne, de hiába állítjuk vissza az eredeti méreteket, amint váltunk a következő a lapra megint.
Napi több tucat levélnél borzasztó ezzel egyesével foglalkozni, ötletem sincs hol keressem a megoldást. Valakinek ötlet?
Köszi.

Do you see the white shadow?

(#2840) nyikszi válasza Frod (#2839) üzenetére


nyikszi
őstag

Melyik Word? Nem hinném, hogy az Excel táblának köze lenne. Levelet hova külditek? Min keresztül? Miért kell nézegetni, hogy jó-e (ha jól értem)?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2841) Frod válasza nyikszi (#2840) üzenetére


Frod
addikt

Ha jól látom 2007-es.
Azóta megoldódott a gond - bár engem nem győzött meg, hogy ez végleges megoldás - de a kolléga a bal felső Office gombot megnyomva, az előugró menü alsó sávjában szereplő "A Word beállításai" -> Speciális felületen rögzítette, hogy márpedig Arial, és 10 a mindenkori formátum. És ettől - egyelőre - rögzült.

Mindegy, hogy hova küldjük, meg hogy min, úgyis pdf-be mentjük át.

Az alapvető probléma az volt, - mert ha jól érzékelem, akkor ez nem ment át - hogy képzelj magad elé egy akármilyen szöveget, rendesen formázva, amiben néhány adat, más betűtípussal, másfélszer akkora méretben van. Merthogy így húzta át ezeket a sorokat.
Persze, nyilván lehet mondani, hogy minden egyes levélnél Ctrl+A, majd betűtípus és méret beállítása, de a technika van értem, és az ilyen egyértelműen időrabló "megoldásoknak" én nem vagyok a híve. Előbb írtam volna újra nulláról a körlevél mintát, mint hogy napi 60+ levelet egyesével formázgassak mentés előtt, mert ő éppen valamiért úgy döntött, hogy megőrül, és random méretben/font-tal veszi át a sorokat minden előzmény nélkül.

Do you see the white shadow?

(#2842) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

2019 otthoni és kisvállalati verzió.
Van egy sablon dokumentumom, amiben van pár szövegdoboz, amit kitörölnék/módosítanék. De nem tudom, mert zárolva van. Delete gomb lenyomása után ez az üzenet jelenik meg bal alsó sarokban: "Ez a művelet nem végezhető el, mert a dokumentum zárolva van."
Első kérdésem, hogy a képen látható dolog szövegdoboz, ugye? Mármint erre rákeresve nem találtam megoldást. Ebből gondolom, hogy ennek talán nem is ez a hivatalos neve. :F

Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#2843) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

Sziasztok
Hogyan lehetne megoldani olyat - ha lehet egyáltalán, hogy egy adott időintervallumon belül, gyűjtse ki az összes dátumot, ami szerdára esik?

(#2844) nyikszi válasza (ex)Cat (#2843) üzenetére


nyikszi
őstag

Szia! Wordben? Ez nem Excel lenne?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2845) (ex)Cat válasza nyikszi (#2844) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Sajnos word lenne az ideális, de végül is excelből is át lehet emelni az is igaz. Mondjuk ott sem tudom, hogy oldanám meg. :(

(#2846) nyikszi válasza (ex)Cat (#2845) üzenetére


nyikszi
őstag

Így hirtelen:

[link]

De van Excel topik is, ott biztos tudnak segíteni, én tőlem sokkal okosabbak a témában :)

[link]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2847) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Sziasztok!

Körlevélnél az adatfájl oszlopainak sorrendje mitől függ? Csinálok egy xlst vagy dbmet, és úgy kezdem hogy név, cím, stb... ez a kis mocsok word nem így rakja be a címzettek kiválasztásánál, hanem random. És ez most elég nagy probléma egy kollegánál, de nem jövök rá hogy mitől függ, hogy tudnám megoldani h első az legyen amit én akarok!

Köszi ha valaki tud valami ötletet!

(#2848) Fire/SOUL/CD válasza CoolBoy323 (#2847) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Körlevélnél az adatfájl oszlopainak sorrendje mitől függ?"
Általában olyan sorrendben jelennek meg, ahogy az adatforrás alapját szolgáló forrásban (támogatott adatbázisfájlok, excel stb stb) szerepel
Az adatforrás kijelölésénél az oszlop azonosítókat (fejlécek, ha úgy jobb) fogd és vidd módszerrel cserélgetheted. Ettől függetlenül teljesen mindegy, hogy milyen sorrendben vannak az oszlopok, hisz a word törzsdokumentumban biztosan az lesz, hogy pl.

Kedves «Megszólítás» és még véletlenül sem Kedves «Dátum», szóval tök mindegy, hogy az adatforrás melyik oszlopában van a megszólítás, biztosan jó helyről fogja venni.

UI: Bocs, ha valamit félreértettem.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2849) nyikszi válasza CoolBoy323 (#2847) üzenetére


nyikszi
őstag

Úgy van, ahogy Fire írja. De most eszembe jutott egy hiba, amikor körlevelet emailként akarok küldeni, egy kissé felcserélte az MS a dolgokat. A Címzett és az eddig mezőt felcserélte és ez tavaly is biztosan így volt az O365-ben. Lásd kép.

[ Szerkesztve ]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2850) CoolBoy323 válasza Fire/SOUL/CD (#2848) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

amikor kiválasztok egy sor, ott az oszlopok voltak össze-vissza. Ha drag&drop oszlopokon, akkor oké, de nem jegyzi meg. Az adatforrás excelt variáltam meg, azt hiszem a 4. oszlopba raktam az elsőt, és így lett első :DDD
Nem bug, hanem fícsör :))

(#2851) egil2


egil2
csendes tag

Sziasztok!

Rendszeresen küldök kör emailt, de az eddigi leveleknél maga az email szövege volt az információ, abban voltak a változó tartalmú mezők. Most viszont olyan kérés érkezett, hogy a tulajdonképpeni levél az emailek csatolmányaként (mellékletként) kerüljön kiküldésre. Egy részben kitöltött, részben kitöltésre váró kinyomtatandó dokumentumról van szó. A körlevél egyesítésénél van olyan menüpont, hogy melléklet, de nem igazán akar működni. Reklamál, hogy egy program a nevemben emailt akar küldeni... hát izé... épp ez lenne a cél:-)

(#2852) nyikszi válasza egil2 (#2851) üzenetére


nyikszi
őstag

Szia! És nem akar elmenni? Nem ugrik fel egy kérelem ablak?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2853) egil2 válasza nyikszi (#2852) üzenetére


egil2
csendes tag

De, ezt dobja fel. De a jelölőnégyzet nem akar működni, sokadikra lehet bepipálni. ha az engedélyezésre nyomok, akkor max. az első címzettnek küldi el. De nem igazán értem, hogyan kéne működnie.

[ Szerkesztve ]

(#2854) nyikszi válasza egil2 (#2853) üzenetére


nyikszi
őstag

Elvileg úgy működne, hogy a jelölőnégyzetnél bepipálod és megadod hány percig engedélyezze. De akkor is egyesével kell engedélyezni minden egyes példányt.

Valamit a céged adminja állított át, esetleg a MS csinált valamit. Nálunk is tiltva van, hogy egyszerre küldhessünk emailt sok címzettnek. Ha privát email címed van, akkor pedig még esetleg tudok segíteni.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2855) egil2 válasza nyikszi (#2854) üzenetére


egil2
csendes tag

Nálam teljesen jól működik sima köremaileknél, nincs semmilyen akadály vagy probléma. Csak ennél a csatolmányos verziónál.

(#2856) nyikszi válasza egil2 (#2855) üzenetére


nyikszi
őstag

Akkor engedélyezni kell és sűrűn nyomogatni az OK gombot :)

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2857) egil2 válasza nyikszi (#2856) üzenetére


egil2
csendes tag

200-szor? :-(

(#2858) Fire/SOUL/CD válasza egil2 (#2853) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez a megoldás egy biztonsági opció kikapcsolásával jár, de jobbat nem tudok
Admin joggal kell indítani az Outlook-t(egyébként nem lehet állítani ezt az opciót), a többi a képen. [kép]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2859) Micsurin


Micsurin
nagyúr

16-os Office Word-ot, hogy állítsak FULL magyarra? A helyesírás ellenőrző rendszeresen meghülyül, mivel jelentő mennyiségű angol rész van a szakdolgozatban gondolom ez zavarja meg a lelkét a magyar szövegben. Hogy lehetne ezt kiküszöbölni? :B

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#2860) K_Tamás


K_Tamás
újonc

Word 2016 - ban a windows+. - al megjelennek az emoji - k. A szövegben nem úgy jelennek meg (színesben) mint a képen. Mellékelve. Hogyan tudom úgy megjeleníteni? Köszönöm!

(#2861) nyikszi válasza Micsurin (#2859) üzenetére


nyikszi
őstag

A nyelvi beállításnál az automatikus nyelvfelismerésnél vedd ki a pipát. A nyelv beállításoknál a magyar az elsődleges?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2862) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a miért vágja le nyomtatáskor az utolsó sort a Word?
(Példának 3 sor "NYOMTATNÁM" szöveg van, de csak kettőt jelenít meg és nyomtat is ki.)
Elvileg a piros vonalig van a pontozott margó, annak is bele kéne férni a nyomtatásba.
A sorok össz. magasssága 280mm, alsó-felső margó 8-8mm.

Live poor, die ritch.

(#2863) nyikszi válasza gyáliSanyi (#2862) üzenetére


nyikszi
őstag

Szia! Nyomtatási képen minden látszik? Próbáltad kicsinyíteni nyomtatáskor? Mondjuk 90%-ra első körben. Akkor is ugyanúgy levágja? Látni kellene mindent egyben, elég sok tényezős.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2864) bepken


bepken
veterán

sziasztok!

meglehet, hogy teljesen irreális, amit kitaláltam, de nagyban segítené a munkámat, ha sikerülne megoldani, szóval felteszem a kérdést :)

adott egy Word (Office 365) doksi, amiben szöveg sablonok vannak összegyűjtve és címsor funkcióval "kategorizálva"

megoldható valahogy az, hogy ha én kiválasztok egy sablont a bal oldali címsorból, azon felül, hogy "oda görget" a doksin belül, automatikusan vágólapra is tegye azt a szövegrészt/sablont?

előre is köszi a választ! :R

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#2865) bepken


bepken
veterán

eddig a célhoz legközelebb ezzel a funkcióval kerültem:

ami zavar, hogy a címsort (címet) is kijelöli, nem csak a bekezdésben lévő szöveget/sablont....illetve tényleg tök jó volna, ha automatikusan vágólapra tenné a kijelölt szöveget :)

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#2866) nyikszi válasza bepken (#2865) üzenetére


nyikszi
őstag

Talán valami scripttel megoldható lenne, de én nem vagyok otthon ezekben.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2867) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!

Word 2019: Poppins betűtípust használnék, viszont alapértelmezetten a 0 térköz és 0 sorköz nekem túl szellős, csökkenteni szeretném. A sorköz elfogad negatív értéket, gondoltam azzal beállítom.
De ebben az esetben miért vágja el a betűket? Van ennek kiküszöbölésére valamilyen beállítási lehetőség?

Photoshop használatakor ilyen problémám nincsen.

(#2868) nyikszi válasza acsati (#2867) üzenetére


nyikszi
őstag

Szia! Ez esetleg?

A legfelső az 0,7
A középső 0,5
Az alsó 1-es sorköz a többszörösön.
Nálam a 0,7 egész jó.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2869) bepken válasza nyikszi (#2866) üzenetére


bepken
veterán

köszi, én is csak ezt a megoldást találtam azóta random helyeken.

majd lehet, hogy nekiülök valamikor egy ilyen verziónak is, most egyelőre elengedtem a dolgot és próbálok nem ennyire lusta lenni (mármint normális ember módjára fogom magam és manuálisan kijelölöm és vágólapra teszem a kívánt szöveget.... :D )

szerk.: illetve gondolkoztam még egy excel alternatíván, mivel tippre cellák tartalmára könnyebb lenne hivatkozni :)

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#2870) acsati válasza nyikszi (#2868) üzenetére


acsati
aktív tag

Igen, én is ezt a 0,7-es értéket találtam a legoptimálisabbnak. Csak azt hittem, hogy van esetleg valami beállítási lehetőség, amikor akár egymásra is helyezhetném a sorokat, ha valamiért akarnék ilyen hülyeséget csinálni.
De akkor Word-ben valószínűleg nincs ilyenre mód.

(#2871) nyikszi válasza acsati (#2870) üzenetére


nyikszi
őstag

Én nem találtam. Gondoltam, hogy ha a betűt lehet átlátszóvá tenni, akkor a hátteret is. De nem :( Nem is értem miért. PP-ben lehet.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2872) acsati válasza nyikszi (#2871) üzenetére


acsati
aktív tag

Én sem értettem, hiszen egy vektoros, háttér nélküli betűtípusról van szó, a Word meg felülírja :D Azért köszi, hogy te is ránéztél. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.