Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2701) Nixon18 válasza nyikszi (#2700) üzenetére


Nixon18
senior tag

Szia!

Ezt eddig nem ismertem, de tökéletesen megfelel. Ráadásul még xls-t is kezel, így akár a munkanyilvántartómból is dolgozhatok.

Köszönöm!

(#2702) nyikszi válasza Nixon18 (#2701) üzenetére


nyikszi
őstag

Nagyon szívesen :) Sok mindent kezel egyébként. A kérdésedből nem volt teljesen világos a szituáció, de ezek szerint nem ismerted a körlevelet.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2703) Nixon18 válasza nyikszi (#2702) üzenetére


Nixon18
senior tag

Az egyszerű bejelntéses és engedélyezési tervekhez készülő műszaki leírás megírásának folyamatát akarom gyorsítani, mert a fejezetek, adatok, szerkezet, stb. gyakorlatilag ugyanaz. Illetve ha automatán változnak ezek az adatok, kisebb a rontás lehetősége is. És ha eleve van egy táblázatom , amiben vezetem a munkákat úgy, hogy kis bővítéssel, de benne van minden adat, aminek a műszaki leírásban is szerepelnie kell, akkor miért ne használnám?
De teszik ez a körlevél és valóban nem ismertem. :R

(#2704) FrankMonzano


FrankMonzano
őstag

Sziasztok! A páromnak megszerkesztettem az önéletrajzát wordben telefonon (Android). Ahogy átkonvertálom pdf-be, az első és második oldal szövegének egy része elcsúszik, illetve átcsúszik a következő oldalra. Megnéztem gépen is. Ha ott állítom be, akkor meg telefonon csúszik el a szöveg. Mi lehet a gond?

(#2705) nyikszi válasza FrankMonzano (#2704) üzenetére


nyikszi
őstag

Szia! Én ilyennel még nem találkoztam. A pdf pont erre lenne jó elvileg, hogy ugyanúgy nézzen ki minden gépen.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2706) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!

Szeretnék segítséget kérni a következő problémát hogyan lehetne megoldani:

Van egy Excel fájlom tele információkkal.
Van egy Word dokumentumom, amely egy üres sablon. Vannak benne helyek, amiket szeretnék kitölteni lehetőleg pár kattintással.

Olyasmire gondoltam, hogy a Word dokumentumban beírok egy azonosító számot meg egy nevet, ez alapján kikeresi az excelből azt a sort amelyikben ez az azonosító és név egyszerre szerepel, majd ebből a sorból szedné ki a dolgokat ami kellene a Word dokumentum többi részébe.

Milyen megoldást javasoltok? Van olyan, amihez nem kell írni szoftvert?

(#2707) Nixon18 válasza ReSeTer (#2706) üzenetére


Nixon18
senior tag

Szia!

Nézd meg te is a körlevél funkciót.

(#2708) nyikszi válasza Nixon18 (#2707) üzenetére


nyikszi
őstag

Ilyenkor azért elcsodálkozok, hogy eltörlik az informatik oktatást és digitális kultúrává silányítják :( Sajnos nap mint nap bele botlok olyan egyszerű dolgokba, hogy max. 2 perc lenne megoldani, de a user inkább kerülő úton csinálja meg. Ami neki így 3-4 órájába is beletelik :( Többször mondom, inkább küldd át, majd megcsinálom én. Mert mire elmagyarázom és ő megcsinálja, én már rég túlléptem másik 5 problémán.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2709) mika55555


mika55555
csendes újonc

Sziasztok,

nekem lenne egy problémám egy bizonyos dokumentum oldalain található szövegrészlet "utolsó sorának" sorkizárt állapotba hozásával. Tudni kell, hogy az oldal alján ki van alakítva egy szekció hivatkozások elhelyezésére, amit egy grafikai elem (vonal) választ el a fenti szövegrésztől.
Mit tegyek annak érdekében, hogy azt a bizonyos "utolsó sort" behúzz - sorkizártan - a jobb margó irányába?

(#2710) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Ismét kérdéssel fordulnék hozzátok!
Excel táblázatot szeretnék betenni Word-be, ami objektumként elhelyezve nagyjából jól is működik, de legalább vállalhatóan.
Nos mi van akkor, ha ez a táblázat csak több oldalra férne el? A ctrl+c - ctrl+v nem jó, mert akkor nem működnek a cellahivatkozások, képletek, stb.

(#2711) jerry311 válasza Nixon18 (#2710) üzenetére


jerry311
nagyúr

E? - [link]

(#2712) Nixon18 válasza jerry311 (#2711) üzenetére


Nixon18
senior tag

E!

Köszönöm! Nekem csak azokat a fórumokat dobta a google, ahol a válasz az volt, hogy nem lehet megoldani. De bevallom, hogy ezek a beillesztési lehetőségek mindig meg tudnak lepni.

(#2713) jerry311 válasza Nixon18 (#2712) üzenetére


jerry311
nagyúr

Igen, sajnos én is tapasztaltam, hogy különböző kulcsszavakra keresve nagyon eltérő megoldásokat lehet találni, vagy éppen semmit. Gyakran szoktam újrakeresni apró kulcsszó változtatásokkal a már megtekintett (nem éppen megfelelő) megoldások szóhasználata alapján.

(#2714) nyikszi válasza mika55555 (#2709) üzenetére


nyikszi
őstag

Szia! Nem nagyon értem a kérdést. Leírtad mit szeretnél, azok nem működnek?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2715) Rison77


Rison77
senior tag

Sziasztok!

Körlevél készítésénél van egy olyan gondom, hogy az adatbázis benne van egy excel táblázatban, tartalmaz nevet/születési dátumot. Az excelben a dátum pl. 1943.03.05, viszont, hogy ha word-be berakom az adatbázist, akkor a dátumot módosítja 03/05/1943 formátumra. Erre van valakinek ötlete, hogyan maradhatna az eredeti excel-es formátum?

(#2716) Rison77 válasza Rison77 (#2715) üzenetére


Rison77
senior tag

Ahh, tárgytalan. Egy mélyebb google kereséssel rátaláltam a megoldásra. :DDD

(#2717) mika55555 válasza nyikszi (#2714) üzenetére


mika55555
csendes újonc

Igen, igen, amit fentebb posztoltam, ott írtam le, hogy valami miatt - jellemzően a hozzá nem értésem - a hivatkozások blokk felett található szövegrész utolsó sorát nem húzza be a program sorkizárt állapotba. Annak ellenére teszi ezt, hogy látszólag a beállítások rendben vannak.

(#2718) bela85


bela85
aktív tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni Word körlevéllel kapcsolatban.
Sima 1 oldal maga a körlevél, amit az excelből tölt fel adatokkal. Nyomtatni szeretném a teljes dokumentumot, de úgy, hogy adott rekordot több példányba nyomtasson ki és ne kelljen egyesével nyomtatni.

Vagyis. pl: van egy 5 rekordból állo excel adatbázis. nyilván az 5 rekord körlevél, ha rányomok a nyomtatásra, hogy az összes rekord nyomtatása, és ott beállítom a példányszámot akkor mindet kidobja de nem fűzi össze, hogy az 1. rekordból legyen 10 példány, a 2. rekordból 10 példány és így tovább.. hiába állítom már az összefűzés funkciót a nyomtató beállításoknál. (ha beállítom, ha nem akkor is ugyanúgy lenyomtatja az 5 rekordot egymás után, majd ismét az 5 rekordot egymás után (10x).

Tudtok esetleg rá vmi megoldást?
Akár makró is szóba jöhet, ha csak úgy oldható meg.

Bocsi, ha esetleg nem voltam érhető! :)

[ Szerkesztve ]

(#2719) bela85 válasza bela85 (#2718) üzenetére


bela85
aktív tag

Megoldódott.. a fránya nyomtató szórakozott.. hiába volt beállítva kívül a nyomtatási panelen hogy ne fűzze össze.. belül a nyomtató mélybeállításánál nem vette ki a pipát. :D

(#2720) nyikszi válasza mika55555 (#2717) üzenetére


nyikszi
őstag

Hmm, a helyedben elölről kezdeném a formázást. Betenném egy sima txt-be és onnan másolnám be egy Wordbe. Elsőnek ezt a formázást próbálnám ki, hogy megcsinálja-e. Persze ha túl bonyolult, akkor tárgytalan.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2721) nyikszi válasza Rison77 (#2715) üzenetére


nyikszi
őstag

Ilyenkor érdemes leírni a megoldást, ha valaki erre téved és pont ez a gondja, akkor meg tudja oldani.
Gondolom a megoldás a következő:
A dátum formázást a Wordben kell beállítani (nem a forrás adatbázisban).

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2722) Rison77 válasza nyikszi (#2721) üzenetére


Rison77
senior tag

Igen magán a körlevél dátumhivatkozásán jobb klikk, Mezőkódok-váltás, behozza a kódot { MERGEFIELD "dátum" }, és kézzel hozzá kell írni a dátum után azt a sort, hogy " \@ "yyyy.MM.dd." , és ezután az általunk megadott sorrendben hozza a dátumot, nem visszafele.

(#2723) CobraKai


CobraKai
csendes tag

Sziasztok!

Sablonfájl(szerűség) kialakításában kellene segítség. Létre kellene hozni egy dokumentumot, ami Excel fájlból importálna be adatokat.

Ilyesmire gondolok:

Berendezés neve: "Excel tábla A1"
Gyártási éve: "Excel tábla A2"
Gyártó: "Excel tábla A3"

Excel tábla:
A oszlop B oszlop
1. sor A név B név
2. sor A év B év
3. sor A gyártó B gyártó

Készítés során ki kellene választani melyik oszlopból akarom importálni az adatokat, és az adatokat már betöltené az Excel.

Leginkább a körlevél készítő áll hozzá a legközelebb, de van rá más mód is, hogy ilyen adatimportálásos történetet beágyazzak a dokumentumba?

Előre is köszi a segítséget.

(#2724) CobraKai válasza CobraKai (#2723) üzenetére


CobraKai
csendes tag

Tárgytalan, ebéd után youtube keresés [link].

(#2725) rlazol


rlazol
addikt

Sziasztok,
Ms Word-ben átküldött egy kollegina egy magyar nyelvű docx-et. A nyelvi beállítás jó, mégis van egy csomó szó, amit aláhúz pirossal. Ha rákattintok jobbal, akkor ugyanazt a szót ajánlja fel javításként, ami ott van. Mi lehet a gond?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#2726) Chrisluke


Chrisluke
csendes tag

Hali, Word 2021-ben valamit nagyon sikerült elállítanom a stílusokba, kérdésem ,hol tudom visszaállítani az eredeti sítuls készletet ha egyáltalán lehet. Vagy hol tudom beállítani azt ,hogy a megnyitott üres word dokuemntumom ne így fogadjon:

[ Szerkesztve ]

(#2727) localhost válasza Chrisluke (#2726) üzenetére


localhost
Közösségépítő

A word súgójából:
"
Amikor átnevezi a Normal.dotm sablont a Word 2007-es vagy újabb verziójában, több beállítást is visszaállít az alapértelmezett beállításokra. Ezen opciók közé tartoznak az egyéni stílusok, az egyéni eszköztárak, a makrók és a Kész szöveg bejegyzések. Határozottan javasoljuk, hogy a Normal.dotm sablon törlése helyett nevezze át a sablont. Ha azt állapítja meg, hogy a sablon a probléma, az átnevezett Normal.dot sablonból másolhatja az egyéni stílusokat, egyéni eszköztárakat, makrókat és Kész szöveg bejegyzéseket.
Bizonyos típusú konfigurációk több Normal.dotm sablont is létrehozhatnak. Ilyen helyzetek azokban az esetekben fordulnak elő, ha a Word több verziója fut ugyanazon a számítógépen, vagy ha ugyanazon a számítógépen több munkaállomás telepítés is található. Ilyen esetekben győződjön meg arról, hogy átnevezi a sablon megfelelő példányát.
A globális sablon fájl átnevezéséhez kövesse ezeket a lépéseket:
Lépjen ki minden Office programból.
Nyisson meg egy parancssort.
Futtassa az alábbi parancsot:
ren %appdata%\Microsoft\Templates\Normal.dotm OldNormal.dotm
A Word újraindításakor létrejön egy új globális sablon, amely a Word alapértelmezett beállításait tartalmazza."

Én azt mondtam volna, hogy töröld a notmal.dotm file-t.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2728) Chrisluke válasza localhost (#2727) üzenetére


Chrisluke
csendes tag

Köszönöm, a törlés segített :)

[ Szerkesztve ]

(#2729) szpeti40


szpeti40
addikt

Sziasztok!

Van egy A4-es papír, rajta 21db (4x7cm) kis matrica.
Ti hogyan oldanátok, meg, hogy ezen a 21 kis matricán ugyan az legyen és ne is csússzon el?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#2730) Fire/SOUL/CD válasza szpeti40 (#2729) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Öööö, hát használd a Címke lehetőséget. Ott vannak beépített címkék (frissíteni is lehet), avagy legegyszerűbb (már ha nem találod ezt a címkegyártót avagy pont ezt a címkéjét), hogy leméred vonalzóval mi mekkora (van margó vagy nincs stb stb) és létrehozol magadnak egy egyéni címkét.

Pl: 1. | 2. | 3. | Eredmény

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2731) szpeti40 válasza Fire/SOUL/CD (#2730) üzenetére


szpeti40
addikt

Igen, ezt próbáltam, de sajnos itt nem tudtam képet hozzáadni :(

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#2732) Fire/SOUL/CD válasza szpeti40 (#2731) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ja, hogy kép. Az "macerásabb". A bal feslő matricát készre készíted (elhelyezed a képet (formázod), szöveget adsz hozzá (formázod) stb stb, aztán másol-beilleszt.
Persze nem kell ez esetben 21x eljátszani, hisz ha megvan az első sor, akkor már a sort másolhatod és illesztheted be.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2733) szpeti40 válasza Fire/SOUL/CD (#2732) üzenetére


szpeti40
addikt

Erre nem is gondoltam, hogy utána még tudom szerkeszteni, köszi :R

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#2734) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Körlevéllel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Van az excel-adatbázisomban egy oszlop, ami bizonyos esetekben egy ha fügvénnyel üres (""). Ezek az üres sorok a körlevélnél mezőként 0-val jelölve jelenik meg, ami nekem nem jó. Néztem már a Ha... akkor... különben... szabályt, de nem tudtam beállítani.

Tudtok más megoldást vagy abban segíteni, hogy hogyan kell kitölteni?
A lényeg, hogy ha a Szobaszám mező üres, akkor ne írjon semmit, ha pedig van benne érték, akkor azt írja ki.
[kép]

Köszönöm a segítséget!

(#2735) Sophie25


Sophie25
csendes tag

Sziasztok! Lehet kicsit rossz helyre írom a kérdésem, de valahogy nem találtam a megfelelőt vagy csak vak vagyok. :) Microsoft Office-ra lenne szükségem az új laptopomra, de elvesztem a kínálatban. 3000-től 50 ezerig vannak kínálatban és fogalmam sincs melyiket kellene megvenni. Elvileg csak egy gépre kellene, de mondjuk nem lenne hátrány, ha nem csak egy alkalmas lenne. Köszi az ajánlásokat.

(#2736) jerry311 válasza Sophie25 (#2735) üzenetére


jerry311
nagyúr

Valóban szükséges a gépre?
Az Office programcsomag elérhető online, ingyenes regisztráció után. Nyilván kell hozzá internet.

(#2737) Pyrandus válasza jerry311 (#2736) üzenetére


Pyrandus
tag

Üdv. Éveket aludtam át? Nem tudtam, hogy már ingyenes.

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#2738) Sophie25 válasza jerry311 (#2736) üzenetére


Sophie25
csendes tag

Igen, mindenképpen szeretném, ha a gépen lenne. Tudnál ajánlani valamit?! Köszönöm szépen! :)

(#2739) Fundiego


Fundiego
tag

Wordben,körlevélnél lehet valahogy lehúzni az adatmező beszúrását cellákban mint excelnél egy számsornál?
van egy táblám word-ben 36 soros 4 cellás, így nem szeretném egyenként végigkattintgatni az adatmező beszúrását.

(#2740) Fire/SOUL/CD válasza Fundiego (#2739) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Erre gondolsz? 1 | 2 | 3 | Egy oldalon több rekord

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2741) Fundiego válasza Fire/SOUL/CD (#2740) üzenetére


Fundiego
tag

ahogy mondod! így kellene . a probléma annyi h nekem az adatok az excelben nem soronként követik egymást hanem oszloponként. persze azt excelben át tudnám már transzformálni ha minden kötél szakad.
de ezt hogy csináltad? köszönöm :)

(#2742) Fire/SOUL/CD válasza Fundiego (#2741) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ööö, ahogy a képeken van, úgy csináltam... :B
Létrehoztam egy Excel táblát fejléccel (sorszám/név/dátum), ez képezi a word körlevél alapját, word-ben beszúrtam egy táblázatot(nem 1 soros táblát, hanem több sorost, hogy könnyebb legyen majd copy/paste-ezni később, lásd alább), a táblázat első sorába rendre beillesztettem az adatmezőket (sorszám/név/dátum) ill. a dátum adatmező mögé egy következő rekord nevű mezőt(azóta módosítottam az előző hozzászólásom, van egy plusz link ezzel kapcsolatban, olvasd el), majd a táblázat első (teljes) sorát kijelöltem és másol/beillesztéssel (copy/paste) beillesztettem harmincakárhányszor.(beillesztés után elég ha az F4-t nyomkodod, mert az F4 megismétli az utolsó műveletet, ez esetben a beillesztést)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2743) Fundiego válasza Fire/SOUL/CD (#2742) üzenetére


Fundiego
tag

köszönöm a segítséget! megfogom nézni. maximum átalakítom az exceltáblámat eszerint.

(#2744) A214


A214
aktív tag

Sziasztok,

Mappákban van több MS world file.(docx)

Ezeket szeretném pdf be lementeni. De egyenként macerás, erre van valami okosság?
:R

(#2745) Fire/SOUL/CD válasza A214 (#2744) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2746) A214 válasza Fire/SOUL/CD (#2745) üzenetére


A214
aktív tag

köszönöm :R

(#2747) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Van arra valami értelmes mód, hogy egy input field-ekkel ellátott Word doksiból böngészőben kitölthető PDF vagy HTML file-t készítsek? :D (Anélkül, hogy PDF editor kéne, mert a céges gépen nem engedélyezett.)

Ha kiexportálom, akkor nem lesz szerkeszthető... :S

Köszi :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#2748) jerry311 válasza hcl (#2747) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem pont az, de...
Microsoft Forms - Easily create surveys, quizzes, and polls. (office.com)
Mondjuk ehhez nemtom milyen O365 licenc szint kell.

(#2749) hcl válasza jerry311 (#2748) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hm, köszi :)

Libreoffice-al közben összedobtam, az rendesen kiexportálja PDF-be az űrlapelemeket - jelenleg ez elég, de hátha forms-al lehet valami használhatóbat. :)

MS licenc szerintem nem akadály, elég fullosat kapunk.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#2750) Ellia


Ellia
addikt

Sziasztok!

Word-ben meglehet azt csinálni, hogy, ha megadok pár adatot akkor automatikusan kitöltse és formázva dobja vissza a dokumentumot (ne nekem kelljen mindig újra-újra formáznom mindent)?

Bővebben: munkám során engedélyeket adunk (90%-ban egykaptafa) de az engedélyes/tervező, tervdokumentáció...stb. más szokott lenni. Ezeket megadva szeretném automatikusan kitöltetni a dokumentumot. "Lusta" vagyok, szeretném félig automatizálni a munkámat :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.