Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Prozac válasza Sn00k (#1000) üzenetére


Prozac
aktív tag

Akkor nagyjából ahogy mondtam:

Első lépésként cseréld le az összes tabulátort a Csere funkcióval, úgy hogy az amire cseréled oda ne írj semmit

Második lépésként minden dupla sorvégjelet cserélj le egyre. Ezt ismételd addig, amíg azt írja nem történt több csere.

Ezzel eltűnik majd az összes tabulálálás és az összes üres sor.

''Fussatok bolondok...''

(#1002) lúzer


lúzer
veterán

van:
címsor1
címsor2
címsor3

hogy lehet megcsinálni, ha ezekre formázok egy szöveget akkor:
1. címsor1
1.1. címsor2
1.1.1 címsor3
1.1.2 címsor3
formátumú legyen, mert nem akarom elhinni hogy egyenként kell rábökni, meg szintet beállítani :W
mag ha újat szúrok be, nem számozódik át az egész, azért is külön kell klattyintani

2007-es

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1003) lúzer válasza lúzer (#1002) üzenetére


lúzer
veterán

2002 képes rá, ez a ..... na sikerült itt is

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1004) Sn00k válasza Prozac (#999) üzenetére


Sn00k
veterán

sikerült végül, köszi... :D

3njoy the Lif3

(#1005) Prozac


Prozac
aktív tag

Kénytelen vagyok újra feltenni a kérdésemet, mert valahogy senki tud választ eddig.

A Word körlevél funkciójának segítségével szeretnék egyedi kör email-t kiküldeni.
A funkció megy is, de nem tudom hogyan lehet csatolni a mindenkinek szánt anyagot a kör emailhez..

''Fussatok bolondok...''

(#1006) Gomez


Gomez
aktív tag

Üdvözlet mindenkinek!

A következő a problémám:

Valamilyen rejtélyes okból kifolyólag a képtelen vagyok rendesen kinyomtatni olyan oldalakat, amelyekre félig-meddig áttetsző téglalap alakzatokat illesztettem be: ezek mindig teljesen átlátszatlanul jelennek meg nyomtatásban (pdf-be nyomtatva is) annak ellenére, hogy a nyomtatási képben még látszik az áttetsző "effekt".

Mivel lehet a gond? Valami rosszul van beállítva?

Előre is köszönöm a segítséget!

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#1007) Gomez válasza Gomez (#1006) üzenetére


Gomez
aktív tag

Up az előző kérdésemnek.

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#1008) Prozac válasza Gomez (#1006) üzenetére


Prozac
aktív tag

Én első nekifutásra megpróbálnám más gépen, esetleg más szoftververzióval is kinyomtatni.
Nem tudom milyen nyomtatót használsz, de driver-frissítés vagy másik nyomtató is szóba jöhet.

A különböző gyártók PCL nyelvi megvalósításai is bekavarhatnak...
Esetleg PostScript próba, ha támogatott..

''Fussatok bolondok...''

(#1009) parafa


parafa
csendes tag

80 oldalas Word szövegben szavak, mondatok között van néhány ezer TAB, amit ki kellene szednem. Szóközre cserével ugye nem megy, mert a tab-ot nem veszi be, hanem továbbugrik a program a következő mezőre. Egyben törölni nem sikerült. Egyessével meg nem akarom mind a sokezret :O Van tippetek?

Köszönöm!

(#1010) parafa válasza parafa (#1009) üzenetére


parafa
csendes tag

megvan, hátha valakinek szüksége lesz rá:

Egyszerűen megkereshetjük és cserélhetjük a különleges karaktereket és a dokumentum elemeit, például az oldaltöréseket és a tabulátorokat.

Kattintsunk a Szerkesztés menü Keresés vagy Csere parancsára.
Ha a Speciális gomb nem látható, kattintsunk az Egyebek gombra.
A Keresett szöveg mezőben hajtsuk végre a következő lépések egyikét:
Az elem listából való kiválasztásához kattintsunk a Sp

Speciális gombra, és válasszuk ki a kívánt elemet.
Írjuk be az elem kódját közvetlenül a Keresett szöveg mezőbe.
Ha cserét szeretnénk végrehajtani, írjuk be az új elemet a Csere erre mezőbe.
Kattintsunk a Következő, a Csere vagy Az összes cseréje gombra.

juppijé

(#1011) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Előre is bocsi, ha valahol volt már, nem találtam:

a kérdésem az lenne, hogy a word-ben (2003) el tudom-e érni valahogy, hogy összehasonlítson egy régi és egy új szöveget, és a változásokat valahogy megjelenítse, mondjuk úgy mint a korrektúránál: áthúzással, plusz kiemeléssel esetleg buborékokkal.

Minden megoldás érdekel.

(#1012) DeFranco válasza parafa (#1010) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ugyanez egyszerűbben/ha nem találod a kódot:

ctrl+c ctrl+v -vel beletéve a keresés/csere mezőbe is működik a dolog. Pl. szóköüznek kinéző cuccoknál jól jön.

[link] erre esetleg valaki?

[ Szerkesztve ]

(#1013) aleister


aleister
veterán

Sziasztok!

Wordben van arra valami egyszerű lehetőség, hogy egy x oldalas doksit oldalanként mentsek el? Tehát a többszázoldal.doc-ból legyen 1.doc, 2.doc... x.doc.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#1014) Fire/SOUL/CD válasza aleister (#1013) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nem tudok róla, hogy lenne bent ilyen lehetőség, viszont Visual BAsic MACRO-val megoldható.
(ha esetleg érdekel, akkor írj, megírom)

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1015) aleister válasza Fire/SOUL/CD (#1014) üzenetére


aleister
veterán

Nagyon régen használtam visual basic-et. Utána nézek a dolognak...illetve megköszönném neked is ha leírnád mit-hogyan. :R

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#1016) Fire/SOUL/CD válasza aleister (#1015) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Neked nem kell semmi VBA programozás tudás hozzá. Lépésenként:

1. Nyisd meg a dokumentumot, amit fel akarsz darabolni(csak azt!!!)
2. Üsd le az ALT+F11 billentyű kombinációt, ezzel belépsz a VBA-ba
3. Hozz létre egy modult, ahogy az alábbi képen látszik

4. másold ki a forráskódot(lejebb találod majd) és illeszd be ide és futtasd, ahogy az alábbi képen látszik

5. ha befejezte a munkát(eltart egy ideig, mert direkt úgy írtam, hogy lásd miközben dolgozik, ezért viszont lassabb) és becsukod a VBA editor illetve a wordot akkor NE MENTS SEMMILYEN MÓDOSÍTÁST, HA KÉRDEZI!!!

6. A makró létrehoz(abba a könyvtárba ahol az eredeti doksi volt) 1.doc, 2.doc, 3.doc...stb fájlokat. AZONBAN: Nem nézem azt, hogy létezik-e ilyen fájl már a könyvtárban, tehát erre figyelj, mert kérdés nélkül felülír minden azonos nevű fájlt!!!(1.doc, 2.doc...stb)

Itt a forrás:

Sub Fire_Document_Splitter()
Dim Pages
Dim MyRange As Range
Dim OriginalDoc As Document
Dim SpilittedDoc As Document
Set OriginalDoc = ActiveDocument
Set MyRange = OriginalDoc.Range

'Application.ScreenUpdating = False
Pages = OriginalDoc.Content.ComputeStatistics(wdStatisticPages)
Selection.GoTo What:=wdGoToPage, Which:=wdGoToFirst
For i = 1 To Pages
If i = Pages Then
MyRange.End = ActiveDocument.Range.End
Else
Selection.GoTo wdGoToPage, wdGoToAbsolute, i + 1
MyRange.End = Selection.Start
End If
MyRange.Copy
Set SpilittedDoc = Documents.Add
SpilittedDoc.Range.Paste
SpilittedDoc.Range.Find.Execute Findtext:="^m", ReplaceWith:=""
SpilittedDoc.SaveAs FileName:=i & ".doc"
SpilittedDoc.Close
MyRange.Collapse wdCollapseEnd
Next i
Application.ScreenUpdating = True
Set OriginalDoc = Nothing
Set SpilittedDoc = Nothing
Set MyRange = Nothing
End Sub

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1017) capafog23


capafog23
őstag

Hogy lehet olyat csinálni egy lap aljára, ami a hirdetéseken szokott lenni mondjuk buszmegállóba, így fel van osztva az alja kis cetlikre amiket le lehet tépni!?

(#1018) Fire/SOUL/CD válasza capafog23 (#1017) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Simán beszúrsz egy táblázatot(2 sor/1 oszlop). a táblázat 2.sorát(celláját) felosztod több cellára(amennyire szeretnéd), a szövegirányt meg függőlegesre állítod.
(aztán már csak nyomtatni kell, meg ollózni :DDD

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1019) aleister válasza Fire/SOUL/CD (#1016) üzenetére


aleister
veterán

Köszönöm szépen a segítséget! Nagyon klafa! Egy kicsit keresgélnem kellett a fájlokat, mert a dokumentumok könyvtár alá mentette. Rengeteget segítettél. :R
Ha html, css esetleg flash témában elakadnál, keress meg bátran. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#1020) Fire/SOUL/CD válasza aleister (#1019) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Szivesen!
Annyit még azért hozzátennék(elfelejtettem írni), hogy azért van egy kis "hibája" a proginak.
Ha egy oldal végén nem oldaltörés van, hanem csak úgy átcsúszik a következő oldalra, akkor egy plusz üres lapot berak pluszba a mentett fájlba... :DDD
De ez csak egy kis szépséghiba... könnyen orvosolható :DDD

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1021) aleister válasza Fire/SOUL/CD (#1020) üzenetére


aleister
veterán

Igazából ez nem feltétlenül hiba. Az én darabolásomból is származtak néha ilyenek, ugyanis javarészt táblázatokból áll a doksi, és azok alja után valamiért a sörtörés átcsúszik néha a következő oldalra.
Egyébként nyomdába kell. Oldalanként kérik a belíveket, és elég macerás majd 200 oldalt szétkopipésztezni.

szerk: Ráadásul ha csinálok egy inputot az elejére, akkor a ciklusváltozódhoz (asszem i) egy bekérés eredményét adva, akár egy adott oldalszámtól is mehet a menet, úgyhogy tényleg jó kis stuff ez. ::sör::

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#1022) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Azt hogy lehet kikapcsolni Word(2003),hogy a sor elején a betűket mindig nagyra javítsa. Azt akarom,hogy csak akkor legyen nagybetű,ha én akarom!

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1023) Kim81 válasza dpetiba (#981) üzenetére


Kim81
csendes tag

Sziasztok!

Nekem is az a problémám, mint dpetiba-nak: akármilyen Word doksit nyitok meg (akár üreset is), a 4 sarkában megjelenik valami L-betű szerű jel.
[link]

Emellett nem lehet dupla kattintással megnyitni az élőfejet és élőlábat.
Újraraktam az egész gépet, és 3 napig jó is volt, mígnem az imént megnyitottam egy e-amiben kapott doc-ot, és újra visszatértek a sarkokba a kis margójelek :(. Ráadásul terjed a dolog, pendrive-on valahogy átvittem 2 másik gépre is. Egy csomó víruskereső semmit nem talál, úgyhogy tanácstalan vagyok. :F
Amit lúzer javasolt (eszk/beáll/megjelenítés/szövegrészhatárok), nem működik.
dpetiba, Neked sikerült már megoldanod?

(#1024) Kim81 válasza Kim81 (#1023) üzenetére


Kim81
csendes tag

Sziasztok!

Megoldva a négy sarkos probléma:
Start menü/Minden program/Microsoft Office/Microsoft Office eszközök/Microsoft Office 2003 nyelvi beállításai
Innen az engedélyezett nyelvek közül mindent ki kell venni, amit nem használunk (nekem speciel a koreai volt itt a magyar és az angol (egyesült királysági) mellett, és a koreait távolítottam el) => és meglepő, de MŰKÖDIK!!! :DD

(#1025) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

hali, az automata elválasztást hol találom??

(#1026) -NOKIA- válasza -NOKIA- (#1025) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

megvan:

Megjegyzés: A Word automatikusan is el tudja választani a szavakat a sor végén, ha az Eszközök, Elválasztás... parancs hatására elõugró párbeszédablakban bejelölöd az Automatikus elválasztás tulajdonságot.

(#1027) HodyDEATH


HodyDEATH
tag

Sziasztok!!

Lenne egy kis gondom.. azt szeretném tudni, hogy wordbe, hogyan lehet megoldani azt, hogy létrehozok egy fájlt megcsinálom amit akarok elmentem és ugye bedátumozza.. na most van egy csomó infó házi és barátnőmmel ketten csináljuk. .viszont a tanár 1est ad ha ugyanazt küldjük be.. és ne mtudom,hogyan lehetne eltüntetni a nyomokat.. vagyis csak1feladatra kb 20percel többet írnák dátumra, hogy akkor lett módosítva. vagy keletkezett.. vagy ha bármi megoldást tudtok nagyon fontos lenne... köszönöm előre is. ja és nem csak wordbe, excel stb... :R

(#1028) lúzer válasza HodyDEATH (#1027) üzenetére


lúzer
veterán

windows rendszerdátumát módosítsd és utána dolgozz vele

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1029) HodyDEATH válasza lúzer (#1028) üzenetére


HodyDEATH
tag

és azt hol tudom??

(#1030) lúzer válasza HodyDEATH (#1029) üzenetére


lúzer
veterán

jobb alsó sarokban az órán duplaklatty

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1031) R


R
aktív tag

a sor elso betujet capitalra alakito okossagot hol lehet kikapcsolni?

(#1032) Szaszati válasza R (#1031) üzenetére


Szaszati
tag

Eszközök > Automatikus javítás > Harmadik checkbox

MobileArsenal - World domination temporarily suspended...

(#1033) R válasza Szaszati (#1032) üzenetére


R
aktív tag

koszi

(#1034) petymeg


petymeg
addikt

sziasztok!

csináltam egy baromságot! kilépéskor nem mentettem el egy doksit! biztonsági mentést honnan tudom előszedni?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#1035) lúzer válasza petymeg (#1034) üzenetére


lúzer
veterán

szerintem sehonnan
a word úgy veszi, hogy direkt nem mentettél, törli az ideiglenes fájlokat

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1036) petymeg válasza lúzer (#1035) üzenetére


petymeg
addikt

király :W
szerencsére kinyomtattam akkor beszkennelem.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#1037) gyga


gyga
senior tag

sziasztok.
a kérdés a következő van egy régi word dokumentum, hogy tudom úgy kinyomtatni hogy a készítés dátuma rajta legyen

[ Szerkesztve ]

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#1038) Szaszati válasza gyga (#1037) üzenetére


Szaszati
tag

Fajl > Tulajdonsagok-nal a harmadik tabon (Statisztika) irja a dokumentum keszitesi idejet. Ezt bemasolod a masodik tabon (Osszegzes) valamelyik mezobe. Ezutan Eszkozok > Beallitasok > Nyomtatas tabon kipipalod a Dokumentum tulajdonsagai negyzetet, ez ki fogja nyomtatni (elvileg :D) az Osszegzes lapot, amire bemasoltad a keszites datumat.

MobileArsenal - World domination temporarily suspended...

(#1039) lúzer válasza gyga (#1037) üzenetére


lúzer
veterán

vagy így
Kész modulok, mező

ami kell: createtime

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1040) gyga válasza lúzer (#1039) üzenetére


gyga
senior tag

kösz mindektőtöknek

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#1041) bandus


bandus
veterán

hali!
egy zavaró word-ös problémám lenne. anno a 2003-as és xp-s változatokban a pont után automatikusan nagy betűre váltotta a következő mondat elejét, viszont a 2007-esben ezt nem hajlandó megtenni nekem. hogyan tudnám ezt beállítani?
köszönöm :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1042) bandus válasza bandus (#1041) üzenetére


bandus
veterán

up :B

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1043) Tosee válasza bandus (#1041) üzenetére


Tosee
őstag

wordben:
office gomb, word beállításai, nyelvi ellenőrzés rész, automatikus javítási beállítások...
"A mondat első betűje legyen nagybetű..." pipáld ki!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#1044) bandus válasza Tosee (#1043) üzenetére


bandus
veterán

köszönöm :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1045) bandus


bandus
veterán

sziasztok!

ismét egy problémával találkoztam. a word-öm egyszercsak elkezdte szótagokra bontani a sorok végén a szavakat,nem kezdi őket új sorba. a súgó a szótag, és elválaszt szavakra nem dob ki érdemi segítséget. meg tudnátok mondani hogyan állíthatom vissza a régi rendszert?

köszönöm :R

mod: hihetetlen h negyed óra keresés után akkor találom meg, miután itt kérdezek :W :B

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1046) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Hali!

Olyan problémával állok szemben, hogy a world a netről leszedett doksikban az Ő-ő betű helyére egy kis kockát rak. Ha én viszem be a szöveget akkor nem csinál ilyet (XP SP2 + World 2003. 11.8106.8107).

Eddig ilyen gondom nem volt, szerintem az automatikus frissítés miatt lett ilyen. Tud valaki rá megoldást?

(#1047) -KoKeSz-


-KoKeSz-
tag

Hello!

Szükségem lenne egy olyan nyílra ami hullámos vagy cikk-cakkos :) és nem egyenes! Hol találom?

[ Szerkesztve ]

(#1048) Fire/SOUL/CD válasza -KoKeSz- (#1047) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Word 2007-ben itt.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1049) -KoKeSz- válasza Fire/SOUL/CD (#1048) üzenetére


-KoKeSz-
tag

Köszi, mondjuk 2003 -as wordben érdekelne.

A képen bejelöltem hogy melyik nyilat szeretném hullámosra cserélni, és azt is lehet látni hogy nem engedi azt az összekötő nyilat használni amit én szeretnék.
Erre egy megoldást esetleg?

(#1050) Fire/SOUL/CD válasza -KoKeSz- (#1049) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Az a kép az nem grafikus objektum véletlenül? Mert a jól látható pixelekből erre lehet következtetni.
Ha az akkor azt nem tudod kicserélni, max valami grafikai programmal tudod kitörölni illetve módosítani.
Ez a kép nem nagy bonyolultságú, úgyhogy a helyedben megrajzolnám az elejétől kezdve, a Word adta rajzeszközökkel...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.